آشنایی با پر کاربردترین مصالح ساختمانی فولادی در ایران

گزارش بازرگانی اقتصادی،   3991101048
آشنایی با پر کاربردترین مصالح ساختمانی فولادی در ایران

بدون شک همه‌ی ما می‌دانیم که مصالح مهم‌ترین نقش را در رابطه با ساختمان‌سازی دارند؛ اما نکته‌ای که در رابطه با مصالح وجود دارد این است که مصالح در دو نوع آهنی و غیر آهنی موجود هستند که هر یک از آن‌ها ویژگی و خصوصیات مخصوص به خود را دارند. از میان دو نوع مصالح نام برده شده، مصالح آهنی و فلزی کاربرد بیشتری در صنعت ساختمان‌سازی دارند و شاهد آن هستیم که از انواع گوناگون آن در این صنعت مورد استفاده قرار گیرد. لازم به ذکر است که هر یک از انواع مصالح فلزی، ویژگی و خصوصیت‌های مخصوص به خود را دارند و با توجه به این موضوع از آن‌ها در شرایط گوناگونی استفاده می‌شود. در این مقاله تصمیم داریم اطلاعاتی را در رابطه با سه نوع از پرکاربردترین و پرمصرف‌ترین مصالح فلزی در اختیارتان قرار دهیم؛ بنابراین در ادامه همراه ما باشید.

ویژگی ها و خصوصیات تیراهن که می بایست قبل از استفاده بدانید

تیراهن را می‌توان یک نوع پروفیل در نظر گرفت که در ساختمان‌سازی بسیار کاربرد دارد و شاهد استفاده از آن در پروژه‌های گوناگون صنعتی هستیم؛ اما تیرآهن ویژگی و خصوصیات مخصوص به خود را دارد که باید پیش از استفاده از آن، این ویژگی و خصوصیات را بدانید. اولین نکته‌ای که در رابطه با تیرآهن وجود دارد، این است که شما می‌توانید تیرآهن را در سه نوع متفاوت پیدا کنید. سه نوع استاندارد تیرآهن شامل مواردی چون تیرآهن IPB، IPE و INP می‌شود. توجه داشته باشید که هر یک از انواع تیرآهن خصوصیت و ویژگی مخصوص به خود را دارند؛ برای مثال تیرآهن IPB از جمله تیرآهن‌هایی محسوب می‌شود که بال پهنی دارد و تیرآهن IPE یکی از تیرآهن‌های استاندارد و مورد استفاده برای اروپا و ایران است. از دیگر خصوصیات انواع تیرآهن می‌توان به ارتفاع آن‌ها اشاره کرد که هر یک از ارتفاع جدا و مخصوصی برخوردارند و اگر بخواهیم به این موضوع بپردازیم باید بگوییم که تیرآهن IPE و INP در ارتفاع‌هایی چون 80 تا 600 میلی‌متر و تیرآهن IPB در ارتفاع 100 تا 1000 میلی‌متر قابل تهیه هستند.

 

علامت های روی تیراهن به چه معناست؟

نکته‌ای که باید در زمان خرید تیرآهن به آن توجه داشته باشید، علامت‌هایی است که بر روی تیرآهن‌ها مشاهده می‌شود؛ برای مثال علامت V و علامت L از بارزترین علائم محسوب می‌شوند که شما در زمان خرید با آن‌ها مواجه می‌شوید و هر یک از معنای مخصوصی برخوردار هستند. علامت V را می‌توان علامت سنگینی و عریض بودن و علامت L را می‌توان علامت سبک بودن در نظر گرفت. داشتن اطلاعات در رابطه با علائم به شما کمک می‌کند که انتخاب مناسبی داشته باشید. همچنین آشنا بودن شما با کاربردهای تیرآهن نیز در راستای یک خرید مناسب اهمیت دارد؛ برای مثال شما باید بدانید که تیرآهن IPB یک تیرآهن H شکل عریض است که پهنای بال‌های آن نسبت به تیرآهن‌های دیگر بیشتر در نظر گرفته شده یا نوع INP که ضخامت بال‌های آن با فاصله گرفتن از جان تیرآهن کاهش پیدا می‌کند. اگر به دنبال کاربرد تیرآهن IPE نیز هستید، باید گفت که این نوع از تیرآهن، ساده و معمولی است و در کشور ایران بسیار کاربرد دارد، چرا که ضخامت بال‌های آن ثابت در نظر گرفته شده است.

چه کشورهای مشتری پروفیل ایران هستند؟

ایران یکی از کشورهایی محسوب می‌شود که در زمینه تولید و صادرات مصالح فلزی به جایگاه مناسبی دست پیدا کرده است به طوری که در چند سال اخیر بیش از 5 میلیون تن محصولات فلزی به کشورهای دیگر صادر شده و هر ساله بر این آمار افزوده می‌شود. از جمله محصولات فلزی که توسط ایران به کشورهای دیگر صادر می‌شود، می‌توان به مواردی چون آهن‌آلات، تیرآهن، میلگرد، پروفیل‌های فولادی و ... اشاره داشت. ایران محصولات فلزی خود از جمله پروفیل را به کشورهای همسایه از جمله ترکیه، گرجستان، ارمنستان و عراق صادر می‌کند و در چند سال اخیر شاهد رشد این آمار بوده‌ایم. البته لازم است که بدانید صادرات پروفیل و دیگر محصولات فولادی، شرایط مخصوص به خود را دارند و حتی گاهی امکان دارد در برخی از مراحل مانند گمرک مشکلات بسیاری پیش آید؛ اما نگرانی از بابت این موضوع وجود ندارد، چرا که شرکت و متخصصان گوناگونی در این زمینه مشغول به فعالیت هستند که شما می‌توانید با آن‌ها مشورت کنید و در صورت نیاز از خدمات آن‌ها بهره ببرید.

میلگرد، پرکابردترین مصالح فلزی

یکی دیگر از مصالح فلزی که در صنعت به ویژه صنعت ساختمان‌سازی کاربرد دارد را می‌توان میلگرد در نظر گرفت. میلگرد از دسته مصالحی محسوب می‌شود که استحکام و استقامت ساختمان را به همراه دارد و از همین جهت استفاده از آن امری واجب است و تا به حال نشده که ساختمانی بدون استفاده از میلگرد ساخته شود؛ بلکه شاهد آن هستیم که از آن در کف ساختمان تا ستون‌های خانه نیز استفاده شود؛ اما نکته‌ای که در رابطه با میلگرد وجود دارد، این است که شما در زمان تهیه این مصالح ساختمانی با انواع گوناگون آن روبرو می‌شوید که در سه دسته ساده، آجدار و آجدار پیچیده قابل تهیه است و اکثر ما با نوع آجدار آن آشنا هستیم.

قبل از خرید میلگرد موارد ذیل را بررسی کنید

توجه داشته باشید که هر یک از میلگردهای نام برده شده خصوصیات و ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند و شما باید متناسب با نیازی که دارید و ویژگی‌های مثبت هر یک از انواع میلگرد، یکی را انتخاب کنید؛ برای مثال میلگرد آجدار نسب به نوع ساده کمتر دچار شکستگی می‌شود و از همین جهت شاهد آن هستیم که از آن در بتن ریزی استفاده کنند، البته دلیل دیگری که برای استفاده از میلگرد آجدار برای بتن ریزی وجود دارد، این است که بتن بر روی نوع آجدار میلگرد بهتر محکم می‌شود. دقت داشته باشید که انواع میلگرد و ویژگی هر یک از آن‌ها بر قیمت میلگرد تاثیر دارند و شما باید در کنار تمام موضوعات، پیش از خرید به قیمت میلگرد نیز توجه داشته باشید تا بتوانید خرید مناسبی را بر اساس بودجه‌ای که در اختیار دارید، تهیه کنید.

سخن نهایی

همانطور که مطالعه کردید، اطلاعات گوناگونی در رابطه با مصالح گوناگون و مسائل مربوط به آن‌ها مانند شیوه‌ی صادرات و قیمت آن‌ها خدمت شما ذکر شد. شما اکنون می‌توانید با استفاده از نکات ذکر شده در این مقاله خرید مناسبی را داشته باشید یا به عنوان یکی از فعالان در زمینه‌ی تولید این محصولات به صادرات بپردازید. امیدواریم خواندن این مقاله شما را خسته نکرده باشد و بتوانید از آن استفاده‌ی لازم را ببرید.

پیشنهاد ما به شما برای خرید انواع آهن آلات ساختمانی، فروشگاه آنلاین آهن آلات شهر آهن است زیرا با توانایی فراوان خود تجربه ای فراموش نشدنی از خرید را برای شما رقم خواهد زد.

مقاله برگرفته از وب سایت فروشگاهی شهر آهن به آدرس وب سایت https://www.shahrahan.com/یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته

 1. حقوق‌های نجومی کماکان پابرجاست/ تصویری از فیش حقوقی ۸۵ میلیون تومانی تاجگردون در پست جدید

 2. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

 3. نامه همتی به روحانی برای «۵ هزار تومان شدن بنزین» منتشر شد+ سند

 4. ابراهیم رئیسی در پاسخ به سوالی درباره افزایش قیمت بنزین

 5. چیزی از مناظره ها دستگیر مردم شد؟!

 6. ابر قهرمانی به نام دولت دوازدهم!

 7. متهم ردیف اول در سردی فضای انتخابات

 8. پیش بینی عجیب عرفات پیش از مرگ درباره فلسطین

 9. یک کیک خوشمزه و سهم ناچیز اکثر مردم !

 10. کوتاه درباره ماجرای شش‌کلاس سواد!...

 11. دعوت خاتمی از اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات

 12. درباره یک تصمیم

 13. فراخوان زاکانی از مردم درباره دولت روحانی

 14. افشاگری وزیر اسبق کشاورزی درباره مدرک تحصیلی مهرعلیزاده / ماجرای حکم‌های آقای کاندیدا برای خودش!

 15. روایت سیزدهم| آب پاکی واعظی روی دست همتی!/ رییسی: تصمیم بنزینی را قبل از جلسه سران قوا گرفته بودند/ توهین فرزند مرعشی به زاکانی

 16. محسن رضایی از چک یارانه ۴۵۰ هزار تومانی در ایرنا رونمایی کرد

 17. ویکیپدیا فارسی دروغ می‌گوید

 18. استوری انتخاباتی محسن تنابنده

 19. برای دختر حاج قاسم نه!

 20. روایتی تکان‌دهنده از همسر شهید مدافع حرم که باعث تعجب رهبر معظم انقلاب شد

 21. مردی که پس از موشک‌های حزب‌الله آمد با موشک‌های غزه رفت!

 22. خیز آمریکا برای تسلط بر یمن از دروازه عمان

 23. دستور رئیسی برای جمع‌آوری بنرها و عکس‌های تبلیغاتی از سطح شهر

 24. سفری به درون کاخ لاکچری ولیعهد عربستان + تصاویر

 25. پاسخ محسن رضایی به انتقاد دختر شهید باکری

ابر آروان

آخرین عناوین