قرن جديد، دولت جديد

محمدکاظم انبارلویی،   3991101016 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
قرن جديد، دولت جديد

ایرانیان در قرن جدید با یک دولت جدید پا به سپهر سیاست جهان خواهند گذاشت. دولتی انقلابی ، جوان و حزب‌اللهی که بتواند از دستاوردهای الهی و نورانی انقلاب اسلامی پاسداری کند.

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار ۱۹ دی به مناسبت قیام تاریخی مردم به عنوان فرود اولین تبر ابراهیمی بر بتکده‌های شرق و غرب عالم دوباره بحث مختصات دولت اسلامی را مطرح فرمودند و پیش از آن از مقوله مهم دولت‌سازی نیز سخن به میان آوردند.

بدون شک دشمن همه توان خود و همه استعداد ضدانقلاب در داخل را پای کار خواهد آورد تا ایرانیان موفق به تشکیل یک دولت اسلامی با کارگزارانی صالح در تراز دولت قرآنی نشوند. لذا لازم است یک حرکت عمومی و یک نهضت مردمی پدید آید که مطالبه اصلی آن پدیداری دولت اسلامی باشد.

انقلاب ثابت کرده است که ظرفیت‌های عظیمی در درون خود دارد. این ظرفیت‌ها از «قوه» به «فعل» باید درآید تا به چنین هدفی که نقطه عطف در تاریخ ایران خواهد بود، برسیم.

مردم از مدیران ناکارآمد، پرمدعا، مسئله‌ساز و مسئله‌پاک‌کن ناراحت هستند و می‌گویند: از دل شاهنامه‌خوانی ما باید یک پهلوان به میدان برود تا همچون شهید قاسم سلیمانی از هیچ، همه چیز بسازد.

مردم می‌گویند: شکل‌گیری یک دولت اسلامی نیاز به فهم جدید از معماری «قدرت» دارد که بتواند ایران اسلامی را که دور تا دور آن گرگ‌های جهانی زوزه می کشند، ساکت کند و بتواند به حل مشکلات کشور به‌ویژه در حوزه اقتصادی بپردازد.

مردم می‌‌گویند: ما از مدیران غربزده، بی‌برنامه، پشت‌میزنشین، سیاست‌زده، متکبر، انتقادناپذیر، پیر و تنبل خسته شدیم.

ظهور این جماعت در دیوان‌سالاری کشور با اسناد حکمرانی ما در قانون اساسی نمی‌خواند. نمی‌تواند اهداف انقلاب را در ابعاد داخلی، منطقه‌ای و جهانی تحقق بخشد.

مردم می‌گویند: سلبریتی‌ها و میکروسلبریتی‌ها چون میکروب بر بدن سیاست، اقتصاد و فرهنگ کشور با هدایت سرویس‌های جاسوسی دشمن نفوذ کرده‌اند و آن را رنجور کرده‌اند.

یک نهضت فکری نیاز است که همه ظرفیت‌های کشور پای حکمرانی، دولتی در تراز دولت اسلامی آورده شود. مردم از نخبگان حوزه و دانشگاه و نخبگان حوزه سیاست‌ورزی می‌خواهند در شکل‌گیری این نهضت فکری سهم خود را ادا کنند.

دشمن ۴۰ سال است در شکل‌گیری دولت اسلامی اخلال می‌کند. برخی از روی عناد یا غفلت یا جهل در داخل با دشمن، همگرایی می‌کنند. مردم می‌گویند: باید به این اخلال پایان داد و با هم‌افزایی همه نیروهایی که دلشان برای ایران قدرتمند و باعزت می‌تپد، ظرفیت‌های خود را پای کار بیاورند.

مردم می‌گویند: دولت را باید از روزمرگی نجات داد و از چاه دیوان‌سالاری فشل، ناکارآمد و ناراضی‌درست‌کن بیرون آورد و در جاده راست کارآمدی به جلو هدایت کرد.

مردم می‌خواهند مدیران دولت اسلامی، نواندیش، جوانگرا، باتحرک، واقع‌نگر و آرمانخواه باشند و بر مدار قانون حرکت کنند.

مردم می‌خواهند مدیران دولت اسلامی به‌ویژه رئیس‌جمهور آینده به دنبال تحقق ارزش‌های الهی و انقلابی باشد و بر مدار صبر و استقامت حرکت کند. این «حق» مردم است و آن وظایف یادشده، تکالیف مسئولان است. مردم انتظار دارند در انتخابات ۱۴۰۰ به این «حق» و آن «تکلیف» عمل شود.

شورای نگهبان به عنوان نهادی که وظیفه دارد از «جمهوریت» و «اسلامیت» نظام صیانت کند، مردم را باید در گزینش دولت در تراز اسلامی یاری دهد و مصادیق رجال سیاسی و مذهبی را که می‌خواهند متکفل  امر دولت‌سازی اسلامی باشند،‌از میان صدها نفر از کسانی که نامزد می‌شوند، درست مشخص نماید. کسانی که یک کلاس ۳۰، ۲۰نفره یا یک جمع ۵۰، ۴۰نفره را نمی‌توانند اداره کنند، چطور می‌شود یک مملکت ۸۰میلیون‌نفره را با این همه مشکلات اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی آن‌هم در محاصره غارتگران و متجاوزان جهانی اداره کنند.

رئیس‌جمهور ما در دولت ۱۴۰۰ باید جهادی عمل کند و مثل شهید سلیمانی شجاع باشد سر خود را در دست بگیرد و از هارت و پورت قدرت‌های جهانی نهراسد و از دل تهدیدات فرصت‌های طلایی برای پیشرفت ایران، اسلام و کشورهای اسلامی پدید آورد.

رئیس‌جمهور آینده باید «مرد میدان عمل» باشد و از حرف و وعده نادرست بپرهیزد. او باید قادر باشد کشور را از کوچه بن‌بست «ما نمی‌توانیم» و «ممکن نیست» درآورد. او باید مرد ورود به میدان «ناممکن‌ها» باشد. لذا ایمان و اعتقاد به اسلام و نظام باید در او موج بزند و کارنامه کاری او حداقل چنین تصوری را نشان دهد. کسی که کمترین بویی از انسانیت برده باشد و به دنبال عزت و شرف ملت ایران باشد، نیک می‌داند آمریکا دست‌بردار نیست. تحریم‌ها، تهدیدها و تحقیرها ادامه دارد و ممکن نیست سران کاخ سفید از شرارت خود دست بردارند.

رئیس‌جمهور آینده باید با علم به این که شرارت دشمن همچنان ادامه دارد، کشور را مدیریت کند، نه این که بگوید من غیر از مذاکره، راه‌حل دیگری ندارم و آن را هم برود به قیمت فروش عزت و عظمت ایران، در دالان‌های تودرتوی گفت‌وگو به حراج بگذارد! او باید درب گفت‌وگو در داخل را با لبخند باز بگذارد و درب گفت‌وگو با دشمن را آن هم با اخم تا وقتی که بر طبل زیاده‌خواهی و زورگویی می‌کوبد، ببندد. مسیر واقعی و درست حفظ منافع ملی و صیانت از منابع قدرت ملت ایران، همین است.

ده‌ها راه‌حل برای دور زدن و رفع تحریم‌ها و خنثی کردن تهدیدها وجود دارد. هزاران راه نرفته برای مقابله با دشمن وجود دارد که اتفاقا هموار و سهل‌الوصول است. راه عزت ملت ایران از این گذرگاه می‌گذرد.

امروز در برخی از اندیشکده‌های آمریکایی گفته می‌شود ۷ تریلیون دلار خرج مهار ایران در غرب آسیا کردیم، هیچ نتیجه‌ای نگرفتیم. اگر یک‌هفتم آن را به خود ایرانی‌ها می‌دادیم، مشکل حل می‌شد و مجبور نبودیم به جایی برسیم که در سرتاسر آمریکا حکومت نظامی اعلام کنیم.

آن‌ها می‌گویند ما کلاه خود را در واشنگتن نمی‌توانیم در سر نگه داریم، در غرب آسیا چه می‌کنیم؟ اوایلی که اوباما روی کار آمده بود، تقریبا به این نتیجه رسیده بودند و می‌خواستند یک گفت‌وگوی عاقلانه را کلید بزنند، اما منافقین و سلطنت‌طلبان و کسانی که در فتنه ۸۸ جیغ و داد راه انداختند، آن‌ها را فریب دادند و سوخت ماشین توطئه آن‌ها را در جاده فریب، زورگویی و زیاده‌‌خواهی تأمین کردند. آمریکایی‌ها را از چاله درآوردند و به چاه انداختند. بایدن امروز وارث غفلت و جهل دوران اوباما و لات‌بازی سیاسی و نظامی ترامپ در منطقه است. او پرونده سقوط پهپاد پیشرفته آمریکا و ضربه عین‌الاسد را روی میز امنیت منطقه‌ای خود در غرب آسیا دارد و کاری نمی‌تواندانجام دهد. او نه می‌تواند دوباره به برجام برگردد و نه می‌تواند آن را نفی کند. درست مثل همین حالتی که در مقوله حل امنیت داخلی آمریکا قرار گرفته و فکر می‌کند، می‌تواند با سرنیزه پلیس، گارد ملی و ارتش آمریکا مقوله ترامپیسم را حل کند.

او بیچاره‌‌تر از آن است که فکر می‌کنیم. آن وقت یک مشت آدم جاهل و غافل، اگر نگوییم وطن‌فروش، امید دارند او برای آن‌ها فکری در انتخابات ۱۴۰۰ کند.

ایرانیان به حول و قوه الهی با «قدرت» پای در قرن جدید و ظهور دولت جدید خواهند گذاشت و عصر جدیدی از دولت‌سازی را با کارآمدی و کار جهادی در ایرانی قوی تجربه خواهند کرد.

دیدگاه کاربران

لوخ۱۷۸۸۷۸۱۰۸:۵۴:۴۴ ۱۳۹۹/۱۱/۱
حق داری از خودت بگویی و حداکثر از طرف حزبت. لطفا از طرف مردم صحبت نکن.
یکتانت

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. تکذیب انتشار تصویر دستبوسی حدادعادل از فرح + عکس

  2. ساز ناهماهنگ دولت و مجلس در برابر آژانس اتمی

  3. پدری که با «کودتا« آمد، پسری که با «کودتا» برگشت

  4. چرا دولت بایدن به برجام برنمی گردد؟

  5. میدل ایست آی: برنامه موشکی ایران ناشی از یک نگرانی امنیتی مشروع است

  6. آیا کار مجلس این است؟!

  7. نظر حداد عادل درباره حضور احمدی‌نژاد در انتخابات

  8. موافقت مجلس با ارجاع پرونده دولت به قوه قضاییه به خاطر استنکاف از قانون لغو تحریم‌ها

  9. کانون سردفتران: لایحه دولتی نقل و انتقال خودرو توسط پلیس فراقانونی است؛ مانع می‌شویم

  10. دولت پالس‌های فریبنده به دشمن داد/ گام‌های کاهش تعهدات برجامی را اجرا نکرند

  11. ایران؛ جت مسافری ۱۰۰ نفره‌ می‌سازد

  12. تصاویری از رهبر انقلاب در کنار پدرشان

  13. ربیعی: با اطمینان می‌توانیم پیش‌بینی کنیم که لغو تمامی تحریم‌ها، نزدیک است

  14. ماجرای اجرای حکم قصاص در زندان رجایی‌شهر/ التماس‌های زن اعدامی نجاتش نداد

  15. ساندی تایمز: روزهای سختی در انتظار محمد بن سلمان است

  16. سازمان سنجش و تضییع حقوق برخی داوطلبان کنکور

  17. پاسخ حداد عادل به سخنان احمدی نژاد

  18. پیش‌فروش خودرویی که مجوز هم ندارد !

  19. واکنش احمدی‌نژاد به احتمال ردصلاحیتش در انتخابات۱۴۰۰/ از ابتدا به دنبال رابطه ایران و آمریکا بودم

  20. تورم سوئد سه برابر شد!

  21. رژیم صهیونیستی؛ همسایه جدید ایران !

  22. حداکثر حقوق دریافتی کارمندان دولت ۱۵برابر حداقل حقوق شد/ تصویب ۵ پله مالیات حقوق‌بگیران

  23. حمله تند زنگنه به منتقدان وزارت نفت

  24. مریخ‌نورد "استقامت" با موفقیت روی سطح مریخ نشست+اولین تصاویر

  25. روحانی: می‌ترسم دستی در کار باشد تا مردم در انتخابات شرکت نکنند

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های هفته

   1. تکذیب انتشار تصویر دستبوسی حدادعادل از فرح + عکس

   2. ساز ناهماهنگ دولت و مجلس در برابر آژانس اتمی

   3. پدری که با «کودتا« آمد، پسری که با «کودتا» برگشت

   4. چرا دولت بایدن به برجام برنمی گردد؟

   5. آیا کار مجلس این است؟!

   6. موافقت مجلس با ارجاع پرونده دولت به قوه قضاییه به خاطر استنکاف از قانون لغو تحریم‌ها

   7. دولت پالس‌های فریبنده به دشمن داد/ گام‌های کاهش تعهدات برجامی را اجرا نکرند

   8. ربیعی: با اطمینان می‌توانیم پیش‌بینی کنیم که لغو تمامی تحریم‌ها، نزدیک است

   9. پاسخ حداد عادل به سخنان احمدی نژاد

   10. واکنش احمدی‌نژاد به احتمال ردصلاحیتش در انتخابات۱۴۰۰/ از ابتدا به دنبال رابطه ایران و آمریکا بودم

   11. یک نامه عجیب و پاسخی هنرمندانه

   12. شریعتمداری خطاب به ظریف: برادر عزیز؛ این امتیاز که وجود خارجی ندارد!

   13. نظر کرباسچی درباره نامزدی محسن هاشمی در انتخابات ۱۴۰۰/ دستور رهبری به نیروهای مسلح در ماه‌های آخر ریاست جمهوری ترامپ/ واکنش احمدی نژاد به احتمال ردصلاحیت در انتخابات

   14. واکنش جهانگیری به برخورد با متخلفان خصوصی‌سازی/ برخی تازه به مسئولیت رسیده به دنبال بگیر و ببند هستند

   15. روایت نادران از نقطه ضعف مجلس/ رویاپردازی به سبک علی ربیعی/ پایداری، پاشنه آشیل رئیسی می‌شود؟/ ظریف، کاندیدای اول اصلاح‌طلبان

   16. نماینده مجلس: دانشمند جوان قزوینی موفق به کشف داروی ضدکرونا شده است

   17. روحانی: رئیس جمهوری مسئول اجرای قانون اساسی است/ قانون اساسی را به تعطیلی نکشانیم/ ۱۰۰ درصد قانون اقدام راهبردی را اجرا کردیم/ از برجام حفاظت می‌کنیم

   18. بیانیه دولت: مذاکرات ایران با آژانس کارآمدترین شیوه برای اجرای کامل مصوبه مجلس است

   19. واکنش محسن رضایی به توافق ایران و آژانس

   20. باهنر: باید دولتی بیاوریم که هم فکر کند و هم کار/ دولت روحانی سرزنده و سرحال و امیدوار به آینده نبود

   21. استقبال از سخنان اخير سيدحسن خمينی

   22. تحلیل حسین شریعتمداری از بُرد قطعی ما و باخت حتمی حریف

   23. آیت الله جنتی: نمایندگان مجلس به فکر خودشان و دوستانشان نباشند/شورای نگهبان بیشتر به تقوای کاندیداهای ریاست جمهوری توجه کند

   24. انتخابات مجلس ایران، به مثابه استادیوم فوتبال

   25. مطهری: مخاطب توصیه رهبر انقلاب شورای نگهبان است /مردم به کاندیدای عاقل و معتدل رأی بدهند

   آخرین عناوین