رئیس سابق اف بی آی: تهدید خشونت در روز تحلیف بایدن بسیار بسیار جدی است

جهان،   3991028089

مدیر سابق دفتر تحقیقات فدرال آمریکا اف.بی.آی در مصاحبه ای به اسکای نیوز گفت نسبت به تهدید خشونت از جانب "افراد مسلح ناراحت" در مراسم تحلیف جو بایدن نگران است.

به گزارش ایسنا، جیمز کومی، مدیر سابق اف.بی.آی که در سال ۲۰۱۷ به شکلی مناقشه برانگیز از سوی دونالد ترامپ اخراج شد می گوید که در پی اغتشاشات مرگبار در کنگره تهدید باید "بسیار بسیار جدی گرفته شود".

کومی در این مصاحبه گفت: من نگران هستم زیرا آنها افرادی مسلح و ناراحت هستند که در این وضعیت ذهنی خود معتقدند که کشورشان دارد از آنها گرفته می شود. بنا بر این، این یک تهدید است که مقامات مجری قانون در ایالات باید بسیار جدی بگیرند.

کومی اظهار کرد: همزمان من می دانم که ما قابلیت از جمله قابلیت تحقیقاتی و تاکتیکی را در صحنه داریم تا از این مکانها محافظت کنیم و بنا بر این من خوشبین هستم که تهدید خنثی خواهد شد اما باید بسیار بسیار جدی گرفته شود.

کومی در ادامه صحبتهایش به اسکای نیوز گفت، خشونتهای رخ داده اخیر در کنگره او را "منزجر" ساخته و از شکست در دفاع از ساختمان کنگره به رغم تهدید واضح خشمگین است.

او بیان داشت: من از این شکست واضح در دفاع از یک تپه خشمگین شدم، این (ساختمان کنگره) روی یک تپه است که ۲۰۰۰ افسر برای حفظ آن به صورت روزانه مامور می شوند، شکست در دفاع از تپه باعث گیج و خشمگین شدن من می شود.

وی افزود: این برای کشور ما مهم است که این شکست را درک کند. به ما گفته شد که حملات ۱۱ سپتامبر شکست در تصور بودند. ما شیوه ای که تروریستها ممکن است با استفاده از آن به ما حمله کنند را پیش بینی نمی کردیم؛ این نیاز به تصور نداشت. این در تمام اینترنت وجود داشت و این گروه عملا از خیابان پنسیلوانیا به آرامی به سمت کنگره پایین آمد بنا براین این یک شکست بود و ما باید چرایی آن را در تمام سطوح بفهمیم تا دیگر اجازه به اتفاق افتادن دوباره آن ندهیم.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. یکی از بهترین برنامه های تاریخ تلویزیون در کنج شبکه ۴

 2. زینب سلیمانی :اگر مذاکره برای فلسطین جواب می‌داد، اکنون فلسطین آزاد شده بود

 3. روحیه‌ قاجاری و دستاوردهای فرنگ در یک فایل صوتی

 4. دفاع آیت‌الله جنتی از شرط سنی برای ریاست جمهوری/ نامزدی رئیسی قطعی شده است؟/ مخالفت روحانی با مصوبه شورای نگهبان/ آخرین اظهارنظر ظریف درباره نامزدی در انتخابات

 5. آغاز یک بازی همیشگی در آستانه انتخابات؟!

 6. الگوی بزرگ میدان

 7. توضیحات عجیب غرضی درباره خانه هزارمتری اش در دروس !

 8. مصوبه جنجالی شورای نگهبان درباره انتخابات ریاست جمهوری

 9. باور کنید این بار «شرایط کنونی» واقعا «حساس» است !

 10. افشای جزئیات جدید از طرح ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی بدست تروریستهای آمریکا

 11. یک حقیقت تلخ تر از زهر در جهان اسلام

 12. نظرات برگزیده مخاطبین الف: ظریف باید پاسخگو باشد چگونه ترامپ به راحتی از برجام خارج شد/ آقای جهانگیری! چه خبر از اقتصاد و تهِ درّه؟/ اصلاح‌طلبان هیچ‌گاه پاسخگو نیستند

 13. سعید محمد: ممکن است شرایط جدیدی رقم بخورد/ قالیباف در حال بررسی کاندیداتوری/ پیش‌بینی جالب صادق خرازی از تصمیم ظریف/ افزایش فعالیت‌های انتخاباتی جهانگیری

 14. حسین شریعتمداری: عصا را از زیر بغل آمریکا بکشید!

 15. رئیس جمهور گارانتی ندارد !

 16. چرایی تاکید رهبر انقلاب بر مبارزه برای همه‌پرسی در فلسطین

 17. سیاستمداران باتقوا یا سیاستمداران نابغه؟!

 18. یک صندلی و این‌همه نامزد!...

 19. همتی: نرخ دلار را به ۲۰ هزار تومان رساندیم، اما امیدواریم باز کاهش یابد

 20. آرمان مردمی در خلاء متولد نمی شود !

 21. دولت آینده گریبانش را از عوام‌زدگيِ دانشگاهي و حوزوي رها کند/ مراكز پژوهشي مركز تجمع آقازاده‌ها شده است/ دولتي که نتواند همه مغزها را بكار بگیرد بیمار است

 22. علت دلزدگی پهلویِ پسر از استان چهاردهم ایران

 23. شورای رقابت با مردم !

 24. عراقچی: آمریکایی‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند بخش بزرگی از تحریم‌ها را بردارند

 25. انتخابات ودلخورى مردم/ مردم چه می‌خواهند؟

ابر آروان

آخرین عناوین