محسن هاشمی: نظر اصلاح‌طلبان ورود باقدرت به انتخابات ۱۴۰۰ است

سیاسی،   3991026035 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی گفت: انتخابات ۱۴۰۰ چون اهمیت زیادی دارد حتی اصلاح طلبانی که نظرشان این بود که نباید در انتخابات فعال شوند، الان این نظر را دارند که باید با قدرت در انتخابات شرکت کرد تا بتوانیم رویکرد جدیدی را در کشور رقم بزنیم.

محسن هاشمی: نظر اصلاح‌طلبان ورود باقدرت به انتخابات ۱۴۰۰ است

به گزارش تسنیم، محسن هاشمی رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی در ششمین مجمع عمومی حزب ندای ایرانیان که صبح امروز برگزار شد، گفت: ما به جای تحلیل اینکه ایران در 10 سال آینده چه خواهد بود، بهتر است ایرانی که باید داشته باشیم را بسازیم و اگر تحلیل کنیم و روند موجود را در 12 سال اخیر در نظر بگیریم، می‌بینیم که اتفاقات مهمی داشتیم که از برخی‌ از آنان می‌توان به عنوان یک انفجار، زلزله و حادثه مهم یاد کرد ولی نکته اصلی این است که وارد سال 1400 می‌شویم و نیاز داریم که بتوانیم آینده مناسبی را برای کشور بسازیم و یکی از اهداف فعالیت‌های حزبی نیز همین است. احزاب باید ایده مطرح کرده و سعی کنند تا به سوی ایده‌های مطرح بروند.

وی با اشاره به اتفاقات و رخدادهای 12 سال گذشته، افزود: ما در گذشته حوادث سال 88 و 89 داشتیم که منجر به حصر آقایان کروبی و موسوی شد. باعث محدودیت‌هایی نیز برای آقای خاتمی شد و در این سال‌ها قطعنامه‌های شدیدی در سازمان ملل علیه ایران مطرح شد و در نهایت به تحریم‌های گسترده اقتصادی منجر شد. رخدادهایی مانند رد صلاحیت آیت الله هاشمی رخ داد و بعد در ادامه نیز سازوکار جدیدی به بنام برجام پیش آمد و با پیروزی ترامپ نشد که درست از آن استفاده کنیم. بعد از آن نیز اعتراضات سال‌های 96 و 98 به دلیل برخی تصمیمات و مسأله بنزین شکل گرفت و بعد عدم تصویب اف‌ای‌تی‌اف بود که مشکلات اقتصادی را برای کشور به وجود آورد.

رییس شورای مرکزی حزب کارگزاران با اشاره به اهمیت انتخابات سال 1400 تصریح کرد: باید با اتحاد و روشنگری از آن عبور کنیم چون اگر انتخابات بی‌رونق باشد و اصولگرایان یا محافظه‌کاران برنده باشند و یا اگر پر رونق باشد و دوقطبی شود و تحول‌خواهان و اصلاح طلبان برنده شوند، این انتخابات برای ایرانِ پیش رو مهم است. این انتخابات چون اهمیت زیادی دارد حتی اصلاح طلبانی که نظرشان این بود که نباید در انتخابات فعال شوند، الان این نظر را دارند که باید با قدرت در انتخابات شرکت کرد تا بتوانیم رویکرد جدیدی را در کشور رقم بزنیم و ایران را بسازیم.

هاشمی بیان داشت: ما الان از نظر اقتصادی وضع خوبی نداریم و همه صحبت از وضعیت حساس می‌کنند و حساسیت این موضوع بیشتر از چیزی است که می‌بینیم. ما در دوسال گذشته سخت ترین تحریم‌ها را توسط نظام بین الملل گذراندیم و نظام بین الملل از آمریکا تبعیت کرد و اگر این تبعیت نبود ما این مشکلات را نداشتیم قیمت ارز در کشور ما بیش از 7 برابر شده که سابقه نداشته و قیمت ارز بعد از انقلاب نهایتا 5 برابر شد ما شاهد کاهش ارزش 85 درصدی پول ملی بودیم و این یک انفجار است و تورم 300 درصدی را در 3-4 سال گذشته تجربه کردیم و آثار این را روی نرخ بیکاری و کوچک شدن سفره های مردم می‌بینیم به‌عنوان مثال تولید زباله در زمانی که ما وارد شورای شهر شدیم، 9 هزار تن در تهران بوده و این مقدار اخیرا به زیر 6هزار تن رسیده و نشان دهنده وضعیت معیشت مردم است و باید به آن توجه شود.

وی گفت: هفت دهک پایین جامعه از نظر معیشتی مشکل دارند و فقط سه دهک از این شرایط سود می‌برند و فقرا فقیرتر شدند و غنی ها غنی‌تر شدند و شاخص سعادت‌مندی دچار مشکل شده است نقش احزاب در کشور مهم است که این مسائل را باید شفاف و ساده با مردم در میان بگذاریم تا احساس براندازی به کسی دست ندهد و احساس کنند که می‌خواهیم شرایط را اصلاح کنیم.

رییس شورای مرکزی حزب کارگزاران عنوان کرد: یکی از جنبه‌های حل مشکلات بعد اقتصادی آن است و باید مسأله اصلی کشور را موضوع اقتصادی بدانیم و در سه سال گذشته این فرصت پیش آمد و اقتصاد بدون نفت را تجربه کردیم و موجب شد بخش عمده فعالیتهای صادراتی کشور شکل بگیرد این توانایی برای کشور وجود دارد که اقتصاد بدون نفت را تجربه کنیم و کشور را به پیش ببریم. با افزایش صادرات در زمینه نفت و سایر کالاها، می‌توانیم از نقدینگی سرگردان در جامعه جلوگیری کنیم و تورم را کاهش داده و سرمایه گذاری را افزایش دهیم و دیگر تورم های 30-40 درصدی را در کشور تجربه نکنیم.

هاشمی گفت: اکثریت جامعه ترجیح می‌دهد که به سمت آینده مطلوب برویم و باید نظر اکثریت مردم را در نظر گرفته و با نگاه به گذشته به سمت عملیاتی کردن آینده مطلوب برویم.

وی افزود: باید به بازار اطراف کشور که بازار 400 میلیون جمعیت همسایه کشور است، توجه داشت و می‌توان با همت متخصصین کشور و فعالان اقتصاد بازار منطقه را به کنترل در آوریم و این اگر جزو اهداف اصلی کشور قرار بگیرد و برخی فعالیتهای تندروانه را انجام ندهیم، می‌توان مشکلات را حل کرد و اثر مثبتی در کشور خواهد گذاشت و شاخص بیکاری به زیر 5 درصد می‌آید باید دوباره به سمت مراودات تجاری با سایر کشورها برویم و فعال کردن این مراوات می‌تواند گردشگری را در کشور فعال کند و درآمد سرشاری را برای کشور حاصل خواهد کرد به دلیل برخی سیاست‌های افراطی این موهبت را از دست داده‌ایم و می‌توانیم به سمت حل مشکلات برویم و کسی نمی‌تواند بگوید که نباید این کارها را انجام دهیم.

رییس شورای شهر تهران یادآور شد: اخیرا در شورای شهر بحث هوشمند سازی یارانه ها مطرح شد که باید یارانه را هوشمند کرد که به چه کسی، چه مقداری یارانه داده شود و باید شاخص ها تعیین شود و یارانه به همه نیازمندان برسد تا بتوانیم این وضعیت را بگذرانیم درباره آلودگی هوا، ترافیک و حمل و نقل عمومی باید اصلاح الگوی مصرف صورت بگیرد و شدت مصرف انرژی کنترل شود و یکی از علل آلودگی هوا نیز همین افزایش مصرف انرژی است.

هاشمی گفت: در مسأله سیاست نیز راهی جز رفتن به سوی احزاب قوی نداریم و حاکمیت از این نحوه برخورد با احزاب پرهیز کند و کم‌کم احزاب را جدی بگیرد و برخی احزاب بتوانند با هم دست به دست هم بدهند و چند حزب قوی داشته باشیم که مسئولیت سیاست‌ها را بپذیرند. اگر احزاب قوی داشته باشیم، عده‌ای پیدا نمی‌شوند که یکباره وارد عرصه شده و انتخاب شوند و هیچ کسی هم مسئولیت سیاست‌ها را نمی‌پذیرد.

وی اظهار داشت: همانطور که در انتهای جنگ با قبول قطعنامه‌های رویکرد جدیدی را اتخاذ کردیم و در دولت‌های سازندگی و اصلاحات نتیجه آن را دیدیم، الان هم نیازمند رویکرد جدید هستیم و مانند کاری که در سال67 و 68 شد، رویکرد دیگری می‌خواهیم تا بتوانیم آینده‌ای بهتر برای ایران بسازیم.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۷۸۲۶۲۷۱۲:۰۹:۲۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۷
اصلاح طلبان بدبختمون کردن
یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. زمان پایان حیات در کره زمین مشخص شد

 2. بفرمایید؛ این هم از دموکرات های مؤدب و باهوش!

 3. قالیباف: اعضای هیئت علمی دانشگاه‌‌ها و قضات از پرداخت مالیات معاف شدند

 4. درباره تصورات رمانتیک در سیاست خارجی

 5. روحانی: امروز اقتصاد ما بهتر از گذشته می‌چرخد!/ وعده انتخاباتی جالب محسن رضایی/ نامزد سپاه در انتخابات ۱۴۰۰ کیست؟/ ظریف؛ همچنان مهمترین گزینه جبهه اصلاحات

 6. بالاخره قیمت ها دست خداست یا مسئولان؟!

 7. سناریوهای ایران در ماجرای هسته ای

 8. ۶ راز کمتر شنیده‌شده درباره ساسی مانکن

 9. خاتمی چرا از قصور و تعصب‌هایش عذرخواهی نمی‌کند؟!

 10. زمان جلسه شورای عالی کار برای تعیین حداقل دستمزد

 11. استخدام ۲۰ هزار فرزند شهید و ایثارگر

 12. آقایان، مشک آن است که خود ببوید !..

 13. نامه خاتمی و کارنامه اصلاح طلبی

 14. بلاتکلیفی مردم برای سفر‌های نوروز ۱۴۰۰/ اسامی شهرهای سفر ممنوع

 15. بشردوستی به سبک سازمان ملل

 16. فیلم سنتکام درباره حمله موشکی ایران به عین‌الاسد

 17. سرانجام یک شعار انتخاباتی

 18. نظم جهانی در آستانه تغییر

 19. تصاویر پهپاد آمریکایی از لحظه حمله ایران به عین‌الاسد

 20. گاردین: «بایدن» مسیر «ترامپ» را در برجام در پیش گرفته است

 21. واکنش مدیر شبکه کودک به ویدیو جدید ساسی مانکن

 22. تصاویری از ندامتگاه زنان تهران

 23. دیدارهای انتخاباتی آذری جهرمی/ نامزدی حسن خمینی برای اصلاح‌طلبان، موج ایجاد می‌کند؟/ روایت صادق خرازی از علت شکل‌گیری دولت پنهان/ احمدی‌نژاد: می‌خواهند مرا ترور کنند!

 24. تحلیل کارشناس چینی در مورد قدرت پهپادی ایران و پهپاد کمان ۲۲

 25. معافیت یا تخفیف مالیاتی؟؛ مساله این است !

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. بفرمایید؛ این هم از دموکرات های مؤدب و باهوش!

  2. قالیباف: اعضای هیئت علمی دانشگاه‌‌ها و قضات از پرداخت مالیات معاف شدند

  3. درباره تصورات رمانتیک در سیاست خارجی

  4. روحانی: امروز اقتصاد ما بهتر از گذشته می‌چرخد!/ وعده انتخاباتی جالب محسن رضایی/ نامزد سپاه در انتخابات ۱۴۰۰ کیست؟/ ظریف؛ همچنان مهمترین گزینه جبهه اصلاحات

  5. بالاخره قیمت ها دست خداست یا مسئولان؟!

  6. سناریوهای ایران در ماجرای هسته ای

  7. خاتمی چرا از قصور و تعصب‌هایش عذرخواهی نمی‌کند؟!

  8. آقایان، مشک آن است که خود ببوید !..

  9. نامه خاتمی و کارنامه اصلاح طلبی

  10. سرانجام یک شعار انتخاباتی

  11. دیدارهای انتخاباتی آذری جهرمی/ نامزدی حسن خمینی برای اصلاح‌طلبان، موج ایجاد می‌کند؟/ روایت صادق خرازی از علت شکل‌گیری دولت پنهان/ احمدی‌نژاد: می‌خواهند مرا ترور کنند!

  12. پنتاگون از حملات هوایی آمریکا در شرق سوریه خبر داد

  13. جلیلی گزینه اصلی اصولگرایان می‌شود؟/ قصه دنباله‌دار روحانی و قیمت دلار/ مرعشی: اصلاح‌طلبان علاقه‌ای به حمایت از لاریجانی ندارند/ روایت فتاح از تاثیرات افشاگری تلویزیونی

  14. متناسب سازی حقوق کلیه شاغلین در کمیسیون تلفیق تصویب شد

  15. بازیگران رقابت ۱۴۰۰ و بحث داغ «وحدت» در اردوی هر دو جناح

  16. بحث‌های انتخاباتی یا کار در «مرکز دنیا»؟!

  17. روحانی: برجام از بس بزرگ بود، دنیا توطئه کرد تا کمرش را بشکند/ اعتراف دولت آمریکا به شکست تحریم، موفقیت بزرگی است

  18. نامه‌نگاری خاتمی با رهبری/ درخواست حسام‌الدین آشنا از شورای نگهبان/ مطهری: لاریجانی و ظریف به درد ریاست جمهوری نمی‌خورند/ انصراف قالیباف از نامزدی در انتخابات، واقعی است؟

  19. سید محمد خاتمی به رهبر انقلاب نامه نوشت + جزئیات

  20. توکلی: عملکرد دیده بان شفافیت و عدالت ترس و یاس را در مبارزه با فساد کاهش داد

  21. پرونده استاندار سابق خوزستان به جریان افتاد

  22. محسن هاشمی: برخی برای توجیه ناکامی‌ها می‌گویند اختیار نداریم/ من و جهانگیری از کاندیدا‌های کارگزاران هستیم/ نظرات درباره کاندیداتوری ظریف مثبت‌تر است

  23. جهانگیری: از جنگ اقتصادی آمریکا سربلند بیرون آمدیم/ برجام باید احیا شود/ قبول دارم که در حق اهل سنت کوتاهی‌هایی شده است

  24. داستان اتفاقات سراوان/ گفت‌وگو با خانواده یکی از زخمی‌ها

  25. دفتر ریاست جمهوری: انتشار نقل قول واعظی مبنی بر نقش دولت در ایجاد نوسانات ارزی تکذیب می‌شود

  آخرین عناوین