حدادعادل: امیدواریم دولتی پدید بیاید که راه درست و مردمی دو قوه قضاییه و مقننه را ادامه دهد/ کم‌کاری، بی‌تدبیری و ناهماهنگی درونی دولت را همه می‌بینند

سیاسی،   3991025059 ۳۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
حدادعادل: امیدواریم دولتی پدید بیاید که راه درست و مردمی دو قوه قضاییه و مقننه را ادامه دهد/ کم‌کاری، بی‌تدبیری و ناهماهنگی درونی دولت را همه می‌بینند

به گزارش الف غلامعلی حداد عادل عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش روسا و دبیران استانهای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با بیان اینکه با گذشت ۴۲ سال از انقلاب اسلامی برای دشمنان این مسلم شده که این انقلاب از جنس جابجایی های قدرت متعارف دنیا نیست، گفت: انقلاب یک جوشش و‌ نور دیگری است و با دلهای مردم سر و کار دارد و حقیقتی را بیان می‌کند که در محدوده مرزها متوقف نمی ماند و این واقعیت نظام سلطه جهانی را بشدت نگران کرده است.

وی با بیان اینکه دشمنان آرایش جدیدی برای مقابله با انقلاب داده اند، بیان داشت: امروز نقشه و برنامه این است که تکیه و تاکید بر محاصره اقتصادی باشد و جنگ‌ جنگ اقتصادی تحت عنوان تحریم البته به بهانه‌هایی چون هسته‌ای است.

حداد عادل با اشاره به اینکه آمریکا با دستیاری اسراییل و همکاری اروپا و با به خدمت گرفتن حکومت‌های وابسته مثل  سعودی برای ضربه یه این نظام الهی متحد شده‌اند، تصریح کرد: با راهبرد فشار اقتصادی و از هم گسیختگی نظام معیشتی مردم و..... حساب همه هزینه ها را برای انقلاب فرستادند و به پای انقلاب گذاشتند.

وی افزود: هدفشان این است که مردم را از پشتیبانی از انقلاب دور کنند و آن وقت که مردم در صحنه نباشند دیگر به عملیات نظامی گسترده هم نیازی نیست.

* رسانه‌های بیگانه در دهه 60 به عدم شرکت در انتخابات تشویق می‌کردند و امروز برای مجلس خبرگان لیست می‌دهند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بابیان اینکه امروز پدیده بی سابقه ای در جهان و عرصه اجتماعی به نام فناوری ارتباطات و اطلاعات به ظهور رسیده است، گفت: در دهه ۶۰ هر وقت انتخابات داشتیم رادیوهای بیگانه می‌گفتند در انتخابات شرکت نکنید ولی در دهه ۹۰ برای خبرگان لیست می دهند و برای مجلس و ریاست جمهوری فهرست می دهند و با فضای مجازی در خانه ها حضور دارند و راست و دروغ را مخلوط می کنند.

حداد عادل با بیان اینکه در عرصه داخلی و بین المللی از نعمت بزرگ رهبری برخورداریم که ادامه دهنده راه امام با شجاعت و شهامت و صداقت و‌ بصیرت است‌، اظهار داشت: این بزرگترین نعمت ماست و باید شکر آن را بجا بیاوریم و شکر نعمت این است که با این رهبر همراهی کنیم.

وی تاکید کرد: باید خدا را شکر‌کنیم که قوه قضاییه و مقننه در مسیر انقلاب هستند و قوه قضاییه پرانگیزه و مصمم در مبارزه با فساد است و مجلسی پدید آمده که با جدیت به دنبال حل مشکلات مردم است و رهبری آن را مجلس انقلابی می نامند.

حدادعادل ضمن تاکید بر اینکه همه ما امیدواریم که قوه مجریه ای پدید بیاید که راه درست و مردمی دو قوه قضاییه و مقننه را ادامه دهد، گفت: اگر دولت با مجلس و قوه قضاییه در حل مشکلات مردم و تحقق سیاست‌های نظام هماهنگ نباشد تلاش های مجلس عقیم و‌ ابتر می‌ماند. باید کاری کنیم که قوه مجریه که امور کشور و اجرا بدست اوست در تراز انقلاب باشد.

* کم کاری، بی تدبیری و ناهماهنگی درونی دولت را همه می‌بینند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه در این ۷-۸سال یک باور در جامعه بوجود آمده که قوه مجریه در اداره کشور مشکل دارد، گفت: کم کاری و بی تدبیری و ناهماهنگی درونی دولت را همه می‌بینند و وقتی این گفت و گوهای اقتصادی تلویزیون را می بینم از مردم خجالت می‌کشم چون یک روز بحث گوشت و یکی روز فولاد و و‌ روز دیگر بحث بورس است و روی هرچه دست می‌گذاریم، می‌بینیم که هم کم‌کاری و هم بدکاری و هم ناهماهنگی است.

وی در عین حال تاکید کرد: قطعا مقداری از این مشکلات نتیجه تورم، تحریم و نبود تبادلات بانکی هست ولی همه مشکلات مربوط به این نیست.

* مثال‌های بی‌تدبیری و ناکارآمدی دولتمردان از یکی دوتا گذشته است

حداد عادل با بیان اینکه عبارت «علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد» در این دولت تبدیل به «علاج واقعه بعد از وقوع خواهد کرد» شده است، گفت: ما برای پیروز شدن تهمت نمی‌زنیم ولی مثال‌های بی‌تدبیری و‌ نگاه های سیاسی نسبت به مسائل بین المللی از یکی دوتا گذشته است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه وظیفه ما ابن است که خودمان را برای انقلاب، ایران و اسلام بخواهیم نه ایران و اسلام و انقلاب را برای خودمان اظهار داشت: وظیفه ما وحدت و بصیرت و مدیریت و سازماندهی است.

وی افزود: امروز ایران همانطور که به یک شبکه نیرومند دفاعی و امنیتی احتیاج دارد و الحمدالله نیروهای نظامی و امنیتی ما مجهز هستند، احتیاج به یک سازمان دهی سیاسی برای حضور آگاهانه مردم در عرصه سیاست داریم که یکی از آنها انتخابات است و این را بدانیم که همه مسائل سیاسی انتخاب نیست.

* برای موفقیت در عرصه سیاسی باید در تشکیلات استمرار داشته باشیم

حد عادل تاکید کرد: این اشتباه است که بخوابیم و دو ماه قبل از انتخابات بیدار شویم و پلاکاردها را در بیاوریم، نصب کنیم و بگوییم می‌خواهیم حزب بزنیم و کار سیاسی بکنیم. این نمی‌شود. باید تشکل مستمر داشته باشیم و در طول سال کار کنیم.

وی با بیان اینکه دشمنان می‌خواستند مردم گرسنگی بکشند تا در خیابانها شورش کنند گفت: ملت ایران این کار را نکرد و البته خود مردم  به یکدیگر و نظامشان کمک کردند. به این ملت بزرگوار باید آگاهی داد و واقعیت ها را برایشان تجزیه و تحلیل کرد و آن وقت بر سر دوراهی ها یک سازماندهی سیاسی قوی مردم را از بلاتکلیفی نجات دهد.

وی با اشاره به نقش بانوان در انقلاب اسلامی تصریح کرد: آیا ما یک‌تشکل مناسب خانمها داریم که با آنها مرتبط باشد و این نیروی عظیم را در صحنه موثر کند و پای انقلاب بیاورد؟

* از شکست سال 94 درس برای پیروزی در انتخابات مجلس 98 درس گرفتیم

حدادعادل با بیان اینکه در انتخابات سال ۹۴ وحدت انجام شد و هرچند که از تهران وارد انتخابات مجلس نشدیم ولی مجلس دهم را هم از دست ندادیم، خاطرنشان کرد: در سال ۹۶ تجربه جبهه مردمی نیروهای انقلاب را از جبهه متحد اصولگرایان در انتخابات ۹۴ در آوردیم و همان تجربه را با درس گرفتن از ضعف ها تبدیل به شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی کردیم و مجلسی پدید آمد که انقلابی هست و نیروهای جوان بسیار خوبی در آن حضور دارند و سعی کردیم یک قدم فرمایش رهبر انقلاب را در جوانگرایی محقق کنیم.

حداد عادل با اشاره به اینکه درآستانه انتخابات ریاست جمهوری و شوراها هستیم و اولین شرط وحدت است، گفت: وحدت شرط هر نوع موفقیت در سازماندهی سیاسی است. برای انتخابات ۱۴۰۰ هر عده‌ای اسمی را عنوان می‌کنند و همه هم می خواهند وحدت ایجاد کنند.

* اشتباه است که خیال کنیم پیروزی در انتخابات مجلس به معنای پیروزی در ریاست جمهوری است

وی با تاکید بر اینکه همه امکانات خودمان را باید به صحنه بیاوریم و این اشتباه است که خیال کنیم چون در انتخابات مجلس پیروز شدیم حتما در ریاست جمهوری هم پیروز‌ می‌شویم اظهار داشت: این احساس اگر در ما به وجود بیاید، شکست قطعی است و کسی به کسی هیچ تضمینی نداده که نتیجه انتخابات ۱۴۰۰چه‌خواهد شد.

وی با بیان اینکه معلوم نیست در ماه‌های بهمن و اسفند و فروردین و اردیبهشت و خرداد چه اتفاق‌هایی بیفتد و پیوست تبلیغاتی دشمن با افکار عمومی چه بکند، خاطرنشان کرد: مسلما نظام سلطه راضی نیست که ما در انتخابات ۱۴۰۰دولتی از جنس مجلس داشته باشیم و حتما آنها برای اینکه این نتیجه به دست نیاید برنامه اقتصادی و سیاسی دارند و با افکار عمومی بازی می‌کنند.

* برخلاف دهه‌های ابتدایی انقلاب یک ضلع خارجی با ابزار اقتصادی به انتخابات اضافه شده است

حدادعادل با بیان این که در دهه ۶۰ از لحاظ انتخابات داخلی بود اما الان یک ضلع خارجی به آن اضافه شده که یک اهرم اقتصادی در دستش است اظهار داشت: مثلاً قبل از یک انتخابات به بهانه برجام پشت سرهم هیئت‌های اروپایی برای سرمایه‌گذاری به کشور می‌آمدند و بعد از انتخابات هیچ خبری از آنها نشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه بعید نیست که مقداری ارز آزاد کنند یا قولش را بدهند یا با معادلات پولی ‌و ‌مالی بازی کنند و قیمت ارز و سکه پایین بیاید و مردم به یک سمت و سوی بروند خاطرنشان کرد: باید احزاب و تشکل ها و جامعه‌روحانیت مبارز و جامعه مدرسین و سایر روحانیون به میدان بیایند و همه آورده خود را به حساب انقلاب بریزند و این بت پرستی است که بگوییم باید به حساب من و تشکل من باشد بلکه باید در انقلاب و اسلام فانی شویم.

حدادعادل با بیان اینکه ما مفید می‌دانیم که انتخابات آینده ذیل عنوان شورای ائتلاف مدیریت شود، گفت: این را از باب این نمی‌گویم که مسئولیتی در شورای انقلاب دارم نیست بلکه می‌گویم یک عنوان یک امتحان داده و مقداری جا فتاده است.

وی ضمن تاکید بر اینکه به حضور تمام نیروهای انقلاب و مخصوصا جایگاه کلیدی و مهم روحانیت در انقلاب و هرکار سیاسی معتقدیم، اظهار داشت: بزرگترین خطری که ممکن است انقلاب را تهدید کند فاصله گرفتن روحانیت از انقلاب و سیاست است و ما جدایی روحانیت از سیاست را تجسم عینی سکولاریسم می‌دانیم و این را دشمن می‌خواهد.

* تلاش کردیم عطر خوش جوانگرایی در مجلس احساس شود

حدادعادل با بیان اینکه سعی ما این بوده که عطر خوش جوان‌گرایی را در مجلس احساس کنیم و این کار شده است، گفت: از پیشکسوتان خواهش می‌کنم که برخی تند و تیزی‌های جوانان را تحمل کنند و از جوانان هم خواهش می‌کنم که دوگانه تازه ای تحت عنوان پیر و جوان ایجاد نکنند و جوان‌ها هم در درون خودشان و هم با بزرگترها متحد شوند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن تاکید بر اینکه پیروزی فقط با سازماندهی و مدیریت نیست و باید ببینیم با چه گفتمانی وارد عرصه انتخابات می‌شویم، گفت: احساس می‌کنیم که رقیب ما می‌خواهد دوگانه ای تحت عنوان مذاکره و جنگ خلق کند و این تله ای هست که نباید در آن بیفتیم.

* تصور عده‌ای از پیروزی سیاسی بازگشت به دوران اوباما است

وی با اشاره به اینکه رهبری می‌فرماید شرط ما برای مذاکره برداشتن همه تحریم‌هاست، اظهار داشت : عده ای می گویند اگر طرف مقابل به برجام برگردد ما هم برمیگردیم و این در حالیست که ما الان در برجام هستیم و تصور عده ای از پیروزی ‌شان در این است  که دوران ترامپ را به دوران اوباما برگردانیم و اینکه اینطور وانمود کنیم که آمریکا بد نیست و ترامپ بد بود یک مغالطه بزرگ است.

حدادعادل افزود: مگر قبل تر اینکه ترامپ روی کار بیاید در دوران اوباما رییس بانک مرکزی نگفت که بهره ما در برجام تقریبا صفر بود؟ بایدن هم معاون اوباما بود و اگر بیاید همان تقریبا صفر می شود و اینکه رهبری می‌گویند بازگشت ما به برجام شاید یه ضررمان باشد برپایه همین واقعیت هاست.

وی با بیان اینکه الان سیاست کشور مقاومت فعال است، تصریح کرد: ما می‌گوییم شما به تعهدات تان در برجام عمل نکردید و دلیلی ندارد ما عمل کنیم و غنی سازی ۲۰درصد را شروع می‌کنیم.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۷۸۰۳۳۷۱۵:۱۰:۳۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
تو را به امام حسین اینقدر امریکا امریکا و دغدغه معیشت مردم را نکنید.داماد شما تبعه امریکا و مدرسه فرزندانتان در بهترین نقطه شهر و بالاترین شهریه.
ناشناس۱۷۸۰۳۵۴۱۵:۲۵:۲۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
کاش رهبری می فرمودن به کی رای بدیم تا دیگر بهانه ای برای بی تدبیری نباشد
ناشناس۱۷۸۲۰۸۸۲۳:۴۷:۳۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
دیگه انتخابات می خوای چیکار؟!!
ناشناس۱۷۸۰۳۸۶۱۶:۰۲:۵۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
آقایان خیابان فرشته نباید برای مردم دلسوزی کنند
ناشناس۱۷۸۰۳۹۲۱۶:۱۱:۱۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
آره مثلاً مثل احمدی نژاد
ناشناس۱۷۸۰۳۹۳۱۶:۱۱:۵۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
آقای حداد زمین های بنیاد مستضعفان را بالاخره چه کار کردند؟
ناشناس۱۷۸۰۳۹۸۱۶:۲۳:۰۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
با توجه به اینکه دولت خوبی برای بچه های شما وجود ندارد، یکی برایشان ایجاد کنید ...
ناشناس۱۷۸۰۴۲۴۱۶:۳۸:۴۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
آقای حداد حضرتعالی بخودت زحمت نده ازامکانات بنیاد برای دنیای خودت خانواده محترم خوب استفاده کن قیامت بهم میرسیم
ناشناس۱۷۸۰۴۳۵۱۶:۴۸:۰۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
لابد رييس اين دولت هم شما يا احمدي نژاد باشد
ناشناس۱۷۸۰۴۸۵۱۷:۲۴:۳۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
اقای حداد محض نمونه یک طرح که درجهت حل مشکلات اقتصادی مردم در این مجلس جوان و انقلابی تصویب شده را نام ببرید غیر از تلاش برای بالا بردن بهای ارز در لایحه بودجه تا حد 17500 تومان
ناشناس۱۷۸۰۵۰۶۱۷:۴۴:۰۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
ما به شخصی که از یک خانواده شهید پرور داخل آمریکا باشد، رأی میدهیم.
ناشناس۱۷۸۰۵۰۸۱۷:۴۵:۴۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
جناب حداد آیا ممکن است ژاپن اسلامی وعده داده توسط شما در 15 یا 20 سال قبل ، در دولت مورد نظر محقق شود؟
ن.د۱۷۸۰۵۱۷۱۷:۵۱:۱۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
ببخشید یه سئوال داشتم؛ منظورش از قوه مقننه همین مجلس است؟؟
ناشناس۱۷۸۰۵۲۵۱۷:۵۴:۵۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
تدبیر این مجلس شده بی تدبیری که .
ناشناس۱۷۸۰۵۴۰۱۸:۰۳:۵۱ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
مثلا یه رئیس جمهور همفکر جنابعالی ؟
ناشناس۱۷۸۰۶۱۲۱۸:۵۴:۴۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
اقای حداد پسرت اگه به نجوم علاقه مند شده بگو براش از جیب ملت ایستگاه فضائی خصوصی بسازیم مدرسه که ساختید ایستگاه هم بسازید با قلبی مطمئن هم تشریف ببرید بهشت
ناشناس۱۷۸۰۶۵۹۱۹:۳۲:۵۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
این آقا از اول انقلاب تا حالا همش امیدواره. بنازم به مثبت اندیشی ات. معلم فلسفه ششم ریاضی من بود تو دبیرستان علوی.
ناشناس۱۷۸۰۶۸۵۲۰:۰۸:۲۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
لطفا راه درست قوه مقننه را تشریح بفرمایید.
ناشناس۱۷۸۰۶۸۸۲۰:۰۹:۵۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
منظور شما از راه درست همان راه و روش اصولگرا هاست؟
ناشناس۱۷۸۰۷۱۳۲۰:۲۰:۳۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
دولت مورد تایید جنابعالی و همفکرانت در سالهای ۸۴ تا ۹۲ سر کار بود، جنابعالی و اون آقا چه گلی به سر ملت زدند؟
ناشناس۱۷۸۰۷۵۱۲۰:۴۶:۲۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
جا برای آقازاده ها باز شده، کدام جوانگرایی
فرایاز۱۷۸۰۷۹۸۲۱:۱۶:۴۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
سلام و درود. راستی این اقای حداد در راستای جوان گرایی بهتر نیست به بازنشستگی فکر کنند؟ درضمن خیلی خوب انتخابات مجلس را در اوردی، خوب.
علی۱۷۸۰۸۵۰۲۱:۵۸:۴۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
در بی تدبیری و فشل بودن دولت هیچ کس شکی نداره ولی جناب حداد عادل عضو محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام تکلیف FATF چه شد ؟یا ردش کنید یا قبولش کنید و در هر دو صورت دلایل خودتونو واضح بیان بفرمایید .
ناشناس۱۷۸۰۸۷۰۲۲:۱۷:۲۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
دولت احمدی نژاد که شما سینه چاکش بودید رو هم دیدیم متاسفانه جناح های مختلف فقط ادعا دارند همین و بس.
ناشناس۱۷۸۱۰۰۸۰۰:۵۵:۰۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
همین کاری که در انتخابات مجلس کردید در ریاست جمهوری هم بکنید پیروزید !!
سعیدروشن کرمانشاهی۱۷۸۱۰۳۲۰۲:۰۷:۴۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
مثل خودشما درسالهای بیحاصل مسوولیت در مجلس و فرهنگستان !؟
محمد۱۷۸۱۰۴۴۰۲:۲۴:۴۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
چه خبر از مدرسه غیرانتفاعی حاج آقا
ناشناس۱۷۸۱۱۴۳۰۸:۱۵:۵۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
آقای رییسی اموال این فرد را مشروعیت سنجی کنید
ناشناس۱۷۸۱۱۵۹۰۸:۵۳:۴۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
شما اول مدرسه رو پس بده بعد بیا راجع به مملکت صحبت کن
ناشناس۱۷۸۱۲۰۰۰۹:۴۶:۵۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
الان مجلس عالی شده
بیژن منتظر۱۷۸۱۲۵۳۱۰:۳۴:۴۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
جناب آقای حداد عادل جنابعالی به عنوان کسی که کارنامه موفقی نداشته و ندارید بهتر است از اظهار نظرات این چنینی خودداری کنید. مردم خودشان بهتر می دانند به چه کسی رأی بدهند.
ناشناس۱۷۸۱۲۷۳۱۰:۵۴:۱۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
هر دولتی پدید بیاید باید جلو ویژه خواری ها را بگیرد
ناشناس۱۷۸۱۲۷۷۱۰:۵۶:۴۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
ازدور نظاره گر بودن و حلوا حلوا کردن خیلی خوبه.این راه درست را کی باید تشخیص دهد.
ناشناس۱۷۸۱۲۹۹۱۱:۲۹:۴۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
اقا خواهشا ملک بنیاد را پس بدین حق الناسه
ناشناس۱۷۸۱۳۴۰۱۲:۰۸:۵۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
اقای دکتر عزیز چه خبر از مدارس فرهنگی؟
ناشناس۱۷۸۱۳۶۶۱۲:۲۵:۴۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
داماد آمریکایی حالش خوبه آقای حداد؟
ناشناس۱۷۸۱۴۴۰۱۴:۰۳:۰۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
اصول گرایان ابتدا وضعیت آقازاده هایشان در خارج کشور را برای مردم روشن کنند .
ناشناس۱۷۸۱۴۸۹۱۴:۳۸:۴۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
لطفا شما دولت تشکیل بدید تا ژاپن اسلامی را لمس کنیم!
یکتانت

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته

 1. ضرب و شتم مأمور نیروی انتظامی توسط نماینده مجلس + فیلم

 2. هیچ نماینده ای «خط ویژه» ندارد

 3. چند نکته درباره سخنان کریمی قدوسی و کارت زرد مجلس به ظریف

 4. چند نکته درباره یک برنامه تلویزیونی

 5. خود «بهشتی» پنداری !

 6. بیانیه عنابستانی: سرباز با باتوم به شکم من کوبید/ سیلی زدن در کار نبود/ از حیثیت من دفاع شود

 7. درگیری لفظی خسرو معتضد و زیباکلام بر سر رضا شاه

 8. اولین واکنش عنابستانی به ماجرای حاشیه‌سازش با سرباز راهور

 9. دژ نفوذ ناپذیر پزشکان متخصص!

 10. احمد توکلی: مقصود ما این مقدس سازی‌های ویرانگر بود نه علامه مصباح! 

 11. عذرخواهی عنابستانی از مردم و سرباز وظیفه شناس

 12. ماکیاوللی؛ روحت شاد!

 13. نماینده مجلس: به مامور پلیس راهور سیلی نزدم

 14. آذری جهرمی به بازپرسی فراخوانده شد/ اعلام جرم دادستان قوه قضائیه علیه وزیر ارتباطات

 15. لودر تخریب را به قزوین و اردبیل هم بفرستید

 16. گزارش رسانه اسرائیلی درباره نگرانی صهیونیست‌ها از پیشرفت علمی ایران

 17. مادر و دختری که در سن نوجوانی ازدواج کردند

 18. یارانه ۲۰میلیون نفر ۲برابر می‌شود/ به فاقدین خودرو ۱۵ لیتر بنزین مجانی می‌دهیم

 19. ناجا: محل سکونت خاوری را شناسایی کردیم/ هیچ اراده سیاسی برای استرداد خاوری وجود ندارد

 20. «شتر دیدی، ندیدی» رسانه های غربی

 21. پیام بودجه ایران به دنیا به روایت رئیس‌جمهور/پاسخ ظریف به احتمال مذاکره با آمریکا/ بازجویی از وزیر ارتباطات/ نماینده مجلس: روحانی پاسخگوی خون بیش از ۳۰۰ نفر باشد

 22. قبض و بسط های برجامی و خطوط قرمز ایران

 23. تایید برخورد فیزیکی نماینده مجلس با سرباز راهور/ جهانگیری: روزهای خوشی در راه است!/ اخبار غیررسمی از حکم عیسی شریفی/ واکنش واعظی به سخنان حدادعادل/ چه کسانی از عارف حمایت می کنند؟

 24. تصور "مردم تحمل می‌کنند پس ادامه دهیم" غلط است

 25. ثروتمندان ناشناس، خطری برای زمامداران و روحانیون سرشناس!

پربحث‌های هفته

 1. ضرب و شتم مأمور نیروی انتظامی توسط نماینده مجلس + فیلم

 2. هیچ نماینده ای «خط ویژه» ندارد

 3. چند نکته درباره سخنان کریمی قدوسی و کارت زرد مجلس به ظریف

 4. چند نکته درباره یک برنامه تلویزیونی

 5. خود «بهشتی» پنداری !

 6. بیانیه عنابستانی: سرباز با باتوم به شکم من کوبید/ سیلی زدن در کار نبود/ از حیثیت من دفاع شود

 7. اولین واکنش عنابستانی به ماجرای حاشیه‌سازش با سرباز راهور

 8. احمد توکلی: مقصود ما این مقدس سازی‌های ویرانگر بود نه علامه مصباح! 

 9. ماکیاوللی؛ روحت شاد!

 10. آذری جهرمی به بازپرسی فراخوانده شد/ اعلام جرم دادستان قوه قضائیه علیه وزیر ارتباطات

 11. لودر تخریب را به قزوین و اردبیل هم بفرستید

 12. پیام بودجه ایران به دنیا به روایت رئیس‌جمهور/پاسخ ظریف به احتمال مذاکره با آمریکا/ بازجویی از وزیر ارتباطات/ نماینده مجلس: روحانی پاسخگوی خون بیش از ۳۰۰ نفر باشد

 13. قبض و بسط های برجامی و خطوط قرمز ایران

 14. تایید برخورد فیزیکی نماینده مجلس با سرباز راهور/ جهانگیری: روزهای خوشی در راه است!/ اخبار غیررسمی از حکم عیسی شریفی/ واکنش واعظی به سخنان حدادعادل/ چه کسانی از عارف حمایت می کنند؟

 15. ثروتمندان ناشناس، خطری برای زمامداران و روحانیون سرشناس!

 16. آخوندی: دلار از کانال ۳۰۰۰ تومان عبور می‌کرد، بدن روحانی به ارتعاش درمی‌آمد/ روحانی تضعیف برجام را کلید زد

 17. چشم‌بندی روحانی جلوی چشم ۸۰ میلیون ایرانی/ این ۸ سال در سوئیس زندگی می‌کردیم نه ایران!

 18. جدال اصلاح‌طلبان درباره نامزد اجاره‌ای

 19. چه شد که از بروجردی به عنابستانی رسیدیم؟

 20. نباید از ترس آمدن یک احمدی‌نژاد به لاریجانی رضایت دهیم/اکثر وزرای روحانی فاقد سابقه تخصصی بودند/همه چیز پای اصلاح‌طلبان نوشته می‌شود

 21. رئیسی موضع قوه قضائیه درباره فیلترینگ را مشخص کند/ واکنش ناجا و ستاد کل به ضرب و شتم یک سرباز توسط نماینده مجلس/ توضیح دهقان درباره دریافت ملک نجومی/ پایگاه رای حسن خمینی قابل توجه است؟

 22. واعظی: جای کار اجرایی در مجلس نیست/ مجلس در بورس دخالت نکند

 23. دفاع ربیعی از آذری‌جهرمی درباره فیلتر نکردن اینستاگرام/ زیباکلام: کارگزاران می‌خواهد به هر قیمتی در قدرت بماند/ مورد عجیب عنابستانی/ توضیحات توکلی درباره ماجرای غسال آیت‌الله مصباح

 24. واکنش عضو تلفیق به سخن رئیس جمهور/جمع و تفریق دولت با مجلس فرق دارد؛دولت از جیب مردم تفریق و در جیب خود جمع کرد!

 25. روحانی: ترامپ مُرد اما برجام زنده و سر حال‌تر از دیروز است/ ساکنین جدید کاخ سفید لکه‌های سیاه دوران ترامپ را پاک کنند/ انتقاد تند از کمیسیون تلفیق

آخرین عناوین