معرفی انواع تقویم و سررسید به عنوان هدیه ای تبلیغاتی

گزارش بازرگانی،   3991025018
معرفی انواع تقویم و سررسید به عنوان هدیه ای تبلیغاتی

ثبت وقایع، انجام برنامه‌ریزی‌های مختلف، ثبت قرارهای ملاقات، نگارش پیش‌نویس‌ها و بسیاری از موارد دیگر باعث شده است انواع تقویم و سررسید پرطرفدار باشند. این محبوبیت تا جایی پیش رفته است که کسب‌وکارهای بزرگ چنین فرصت طلایی را از دست نداده‌اند و با خریداری این اقلام به‌عنوان هدایای تبلیغاتی رضایت بسیاری از مشتریان خود را جلب می‌کنند. سفارش انواع سررسید باتوجه به تنوعی که در بازار یافت می‌شود، کمی زمان‌بر شده است.

در طول مقاله پیش‌رو قصد داریم به‌صورت کامل انواع سررسیدها و تقویم‌های موجود در بازار را از جنبه‌های مختلف بررسی کنیم. این تنوع ممکن است در نوع چاپ، تعداد صفحات، نوع تاریخ‌شماری و حتی صحافی سررسید تقویم‌ها باشد. حتی اندازه تقویم‌ها نیز تنوع زیادی دارد و بسته به نیازهای مختلف مشتریان تهیه می‌شود. با ما همراه باشید و با انواع مختلفی از این تقویم‌ها آشنا شوید.

انواع تقویم و سررسید در یک نگاه!

جالب است بدانید حتی سررسیدهای محبوب و دوست‌داشتنی از انواع تقویم‌ها هستند که به آن‌ها تقویم کتابی گفته می‌شود. علاوه‌بر این قبیل تقویم‌ها معمولا تقویم‌های دیواری و تقویم رومیزی نیز طراحی و روانه بازار می‌شود. شاید انواع تقویم‌های جیبی را نیز شنیده باشید که این تقویم‌ها نیز نوعی از سررسیدهای کوچک محسوب می‌شوند.

معمولا خود سررسیدها نیز دارای طبقه‌بندی‌های مختلفی هستند که براساس توجه بر معیار خاصی دسته‌بندی می‌شوند. این طبقه‌بندی عبارت است از:

براساس اندازه؛ شامل نمونه‌های جیبی، پالتویی، رقعی، اروپایی، خشتی، رحلی و وزیری؛

براساس نوع تاریخ‌شماری؛ روزشمار، دو روز شمار، هفته ‌شمار، ماه‌ شمار، دو هفته شمار و دستیار؛

براساس طراحی جلد؛ چرم طبیعی، چرم مصنوعی یا ترمو، سلفون؛

براساس صحافی؛ دوخت، سیمی، کلاسوری؛

براساس نوع کاغذ؛ تحریری و کرم؛

در ادامه مقاله قصد داریم این دسته‌بندی‌ها را به‌صورت تخصصی معرفی کرده و مزایا و کارآیی‌های هریک از آن‌ها را بررسی کنیم.

اندازه‌ها و ابعاد متنوع انواع تقویم و سررسید را بیشتر بشناسید!

معمولا سایز و اندازه این نوع از هدایای تبلیغاتی اهمیت بسیاری دارد؛ چراکه کارآیی هریک از آن‌ها بسیار متفاوت است. به‌عنوان مثال یک مدیر ارشد که معمولا بیشتر اوقات خود را در‌ برنامه‌ریزی‌های مدیریتی و پشت میز می‌گذراند، به انواع تقویم و سررسید بزرگ با صفحات بیشتر نیاز دارد. درحالی‌که مشاغل پررفت‌وآمد دیگر مانند بازاریابان یا مسئولان خرید به‌سبب جابه‌جایی فراوان از دریافت سررسیدهای جیبی و کوچک بسیار خشنود خواهند شد. اما انواع تقویم و سررسید از نظر اندازه و سایز را در ادامه معرفی می‌کنیم.

سررسیدهای رحلی

انواع تقویم و سررسید رحلی که در اندازه کوچک و بزرگی طراحی و تولید می‌شوند، از جمله سررسیدهای محبوب مدیران بوده و به یکی از هدایای ویژه مدیران تبدیل شده است. اندازه صفحات در این نوع سررسیدها معمولا A4 است و بسیار مجلل و تشریفاتی محسوب می‌شوند. درواقع به‌ آن‌ها سررسید مدیریتی گفته می‌شود؛ چراکه به‌عنوان هدایای ویژه برای مدیران خریداری می‌شود.

سررسید وزیری

این قبیل سررسیدها نیز در ابعاد برگه‌های A5 هستند و نسبت به نمونه‌های رحلی فضای کمتری دارند. از آنجایی‌که این سررسیدها بسیار محبوب و پرطرفدار هستند، انواع بسیار متنوعی از طرح‌ و مدل را به بازار عرضه کرده‌اند.

سررسید اروپایی

معمولا طراحی این نوع سررسیدها به‌گونه‌ای است که کمتر کسی از ظاهر جذاب آن‌ها ناراضی خواهد بود. اگرچه حضور این سررسیدها در ایران قدمت چندان زیادی ندارد، بسیار محبوب و پرطرفدار به‌حساب می‌آیند. معمولا نوع صحافی و جلد این قبیل سررسیدها خاص و منحصربه‌فرد است. به‌طورکلی ظاهری مستحکم و مقاوم دارند که استفاده از آن‌ها را ایده‌آل می‌کند.

سررسید رقعی

این سررسیدها نیز در ابعاد A5 هستند ولی به‌طورکلی کمی از سررسیدهای وزیری کوچک‌تر هستند. طراحی این قبیل سررسیدها بسیار مناسب بوده و استفاده از آن‌ها را بسیار پرطرفدار کرده است. این سررسیدها به نمونه‌های اروپایی بسیار شباهت دارند اما به اندازه آن‌ها جذاب و پرکاربرد نیستند.

سررسید جیبی و پالتویی

این قبیل سررسیدها شباهت زیادی به یکدیگر دارند اما با این حال از نظر ظاهر و حتی ابعاد تفاوت‌هایی نیز دارند. هردوی این سررسیدها بسیار کارآمد هستند و جابه‌جایی آن‌ها آسان است. سررسیدهای جیبی مخصوصا برای افرادی که عادت به نوشتن قرارهای ملاقات، یادداشت‌های روزانه و مسائلی از این قبیل دارند، بسیار مناسب است. البته نمونه‌های پالتویی نیز بسیار کارآمد خواهند بود؛ اما نوع تاریخ‌شماری آن‌ نسبت به جیبی متفاوت است.

سررسید خشتی

این نوع سررسیدها از نظر ابعاد خاص‌تر از دیگر نمونه‌هاست؛ چراکه به‌صورت مربعی طراحی می‌شوند. درصورتی‌که درحال تدارک هدایای تبلیغاتی خاص و منحصربه‌فردی هستید، سررسیدهای خشتی گزینه بسیار مناسبی خواهند بود.

سررسیدها از نگاه تاریخ‌شماری

اگرچه انواع تقویم و سررسید همگی برای یک هدف واحد طراح می‌شوند، کارآیی آن‌ها تفاوت‌های اساسی با یکدیگر دارد. به‌عنوان مثال نوع شمارش تاریخ در هر یک از سررسیدها و تقویم‌ها می‌تواند متفاوت باشد که این مسئله براساس نیازهای مشتریان ایجاد شده است.

منظور از تاریخ‌شماری آن است که در هر صفحه از سررسید تاریخ چگونه شمارش می‌شود. این شمارش‌ها به‌صورت روزانه، ماهانه، هفتگی یا غیره است.

یک روزه یا دو روز شمار

اگرچه چاپ سررسید و خرید هدایای تبلیغاتی کوچک‌تر از نظر اقتصادی مقرون‌به‌صرفه است، بسیاری از کسب‌وکارها ترجیح می‌دهند از سررسیدهای روزشمار استفاده کنند. در این مدل سررسیدها معمولا هر صفحه به یک روز اختصاص دارد. دراین‌صورت فضای بیشتری برای یادداشت‌کردن در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌گیرد.

علاوه‌بر نمونه‌های روزشمار، مدل‌های دو روزه نیز در بازار یافت می‌شوند که در هر صفحه معمولا دو روز جای گرفته است که آخرهای هفته معمولا یک صفحه‌ای است. این قبیل سررسیدها نسبت به سررسیدهای روزانه کم‌حجم‌تر و کوچک‌تر هستند. از آنجایی‌که تعداد صفحات کمتری دارند، معمولا قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه‌ای نیز دارند. تنوع زیادی در طراحی روزهای هفته وجود دارد که باعث می‌شود نیازها و سلیقه‌های متنوع بسیاری از مشتریان برآورده شود.

سررسید دستیار و هفتگی

برخی دیگر از مدل‌های سررسید نیز معمولا به شمارش هفته‌ها می‌پردازند. این ترکیب‌بندی معمولا برای سررسیدهایی با حجم و تعداد صفحات کمتر انجام می‌شود. بدین معنا چنین سررسیدهایی در هر صفحه یک هفته را شمارش می‌کنند. این سررسیدها اگرچه تعداد صفحات کمتر و قیمت‌های نسبتا پایینی دارند، جای کمی برای یادداشت کردن دارند.

نوع دیگری از سررسیدهایی با شمارش هفتگی در بازار وجود دارند که با نام دستیار شناخته می‌شوند. این سررسیدها برخلاف نمونه دیگر فضایی را برای یادداشت‌برداری به‌ خود اختصاص می‌دهند. این دستیارها معمولا صفحاتی دارند که به عرضه اطلاعات مهندسی نیز پرداخته است. معمولا آن‌ها دارای صفحات شطرنجی و یادداشت‌برداری هستند که نقص هفته‌شمارها را تاحدی برطرف می‌کند.

سررسیدهای ماهانه و دو هفته شمار 

در دسته دیگری از انواع تقویم و سررسید، تاریخ به‌صورت دو هفته یک‌بار یا ماهانه است. این قبیل سررسیدها معمولا بسیار کوچک و کم‌حجم هستند و فضای کمی برای نوشتن دارند. سررسیدهای ماهانه یا دو هفته شمار غالبا برای افرادی مناسب هستند که از این اقلام تنها برای آگاهی از تاریخ استفاده می‌کنند و نیازی به فضایی برای یادداشت‌برداری ندارند. در بسیاری از مشاغل که باید دائما تاریخ‌ها را بررسی کنند، عدم نیاز به ورق‌زدن پی‌درپی یک مزیت بزرگ محسوب می‌شود که این نوع تقویم‌ها مهیا می‌کنند.

تنوع انواع تقویم و سررسید از نظر نوع صحافی

نوع صحافی در تقویم‌ها نیز بسیار مهم تلقی می‌شود و معمولا باعث ایجاد تنوع قابل‌توجهی در بازار شده است. درواقع بسته به اینکه از چه روشی برای صحافی این محصولات استفاده می‌شود، روی آن‌ها نام‌گذاری‌های مختلفی انجام می‌شود. از جمله آن‌ها باید به صحافی دوخت، سیمی و کلاسوری اشاره داشت که در ادامه به تفصیل توضیح خواهیم داد.

سررسیدهای دوخته‌شده

در این روش تعداد خاصی از صفحات به یکدیگر دوخته می‌شوند و درنهایت دوخت‌های متوالی دوباره به یکدیگر دوخته می‌‌شوند و تمام این قسمت‌ها درنهایت به جلد سررسید متصل می‌شود. از آنجایی‌که هزینه و زمان زیادی برای تولید چنین سررسیدهایی صرف نمی‌شود، معمولا قیمت‌های مناسبی دارند. به‌همین دلیل از انواع تقویم و سررسید محسوب می‌شوند که به‌عنوان هدایای تبلیغاتی پرطرفدار هستند.

انواع سیمی 

نوع دیگر صحافی آن است که صفحات سررسید و تقویم از طریق سیم‌های مخصوص این کار به‌ یکدیگر ملحق می‌شوند. وجود سیم‌ها در این روش علاوه‌بر کیفیت تورق، باعث ایجاد جذابیت ظاهری بالایی در سررسید می‌شود. در این قبیل سررسیدها معمولا جلد به‌صورت مجزا و به روش‌های مختلفی نظیر چسباندن به صفحات متصل می‌شوند.

صحافی‌های کلاسوری

حتما دفاتر و دفترچه‌هایی را که به‌صورت کلاسوری به‌ یکدیگر متصل می‌شوند، بارها دیده‌اید. صفحات مختلف از طریق مکانیزم خاص کلاسور در کنار هم قرار می‌گیرند و امکان افزایش یا کاهش تعداد برگه‌ها همواره وجود دارد. از آنجایی‌که این نوع سررسیدها ماندگاری بالایی دارند، طرفداران زیادی دارند. چاپ سررسیدهای کلاسوری گزینه مناسبی به‌عنوان هدایای تبلیغاتی دانشجویان یا محصلان محسوب می‌شود.

بررسی نوع کاغذ در سررسیدها

نوع کاغذی که در طراحی انواع تقویم و سررسید به‌کار گرفته می‌شود در تعیین کیفیت آن موثر است و از طرفی باعث ایجاد تنوعی در بازار سررسیدها می‌شود. معمولا دو نوع کاغذ در این تهیه این اقلام به‌کار می‌روند که کاغذ تحریری و کاغذ کرم از جمله آن‌ها محسوب می‌شوند.

استفاده از کاغذ تحریری بسیار رایج است و معمولا انواع سررسیدها دارای صفحاتی از جنس این کاغذ هستند. این درحالی است که انواع دیگری از این کاغذها با نام کاغذ کرم در بازار یافت می‌شوند که با وجود کیفیت بهتر، گران‌قیمت‌تر از انواع تحریری هستند. این کاغذها به قرآنی نیز مشهور هستند و سطح بسیار براقی دارند. از آنجایی‌که چشم از نگاه کردن به این قبیل کاغذها کمتر خسته می‌شود و به‌سبب بسیاری دیگر از مزایا این نوع از کاغذها بسیار گران‌تر هستند.

دلیل اصلی چنین ویژگی متمایزی در کاغذهای قرآنی آن است که به‌گونه‌ای تهیه شده که بازتاب نور از سطح آن‌ با کیفیت بهتری انجام می‌شود. به‌همین سبب چشم درحال استفاده از این صفحات کمتر از حالات دیگر خسته می‌شود.

تنوع در طراحی جلد 

طراحی نوع جلد انواع تقویم و سررسید نیز همواره یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های صاحبان کسب‌وکارها برای سفارش هدایای تبلیغاتی بوده است؛ چراکه جلد نخستین جلوه‌ای است که افراد از هدایا دریافت می‌کنند. به‌همین سبب جذابیت ظاهری آن اهمیت بسیار زیادی دارد. معمولا از مواد اولیه مختلفی در این طراحی استفاده می‌شود که قیمت نهایی محصولات را به‌شکل قابل‌توجهی تغییر می‌دهد.

جلدهای چرمی با ظاهری شگفت‌انگیز

چرم از جمله مواد اولیه‌‌ای است که با حضور خود کیفیت، جذابیت ظاهری و ویژگی‌های مثبت هر محصولی را افزایش می‌دهد. سررسیدهایی با جلد چرم طبیعی نیز از این قاعده مستثنی نیستند! البته گفتنی است که چرم‌بودن محصولات نیز در افزایش قیمت آن‌ها بی‌تأثیر نیست.

اگرچه همگان چرم طبیعی را به داشتن ظاهری جذاب و زیبا می‌شناسند، این ماده باعث افزایش دوام و ماندگاری محصولات می‌شود. همچنین تنوعی که با وجود چرم در رنگ و طرح ایجاد می‌شود، قابل‌توجه خواهد بود. هنگام خرید انواع تقویم و سررسید چرم با طیف وسیعی از انتخاب‌ها روبه‌رو خواهید بود که شما را در تهیه یک هدیه مناسب ویژه مدیران بسیار همراهی می‌کند.

سررسیدهای سلفونی ارزان‌قیمت

بیشتر سررسیدهایی که در بازار مشاهده می‌کنید، از صفحات گلاسه‌ای هستند که با روکشی از سلفون پوشانده شده‌اند. از آنجایی‌که سلفون ماده گرانی نیست، سررسیدهای سلفونی نیز قیمت‌های بسیار مناسبی دارند. این جلدها می‌توانند مات یا براق باشند که بسته به سلیقه مشتریان چنین تنوعی حاصل شده است.

این سررسیدها باوجود ظاهر مناسب، قیمت‌های بسیار پایینی دارند که خرید سررسیدها را به‌عنوان هدایای تبلیغاتی کاملا مقرون‌به‌صرفه کرده است. گاهی این جلدها را طلاکوب یا نقره‌کوب می‌کنند که باعث افزایش دوام و ماندگاری آن‌ها می‌شود.

کیفیت سررسیدهای ترمو

ترمو نوعی چرم مصنوعی است که شباهت بسیار زیادی به چرم طبیعی دارد؛ اما به‌علت تفاوت‌های بنیادین قیمت‌های بسیار مناسبی دارد. به‌همین دلیل ظاهر سررسیدهایی با جلد ترمو بسیار شکیل و جذاب است و شباهت بالایی به چرم دارند. البته توجه داشته باشید که نباید انتظار ویژگی‌های چرم را از این محصولات داشته باشید.

همچنین توجه داشته باشید اگر قصد حک لوگو یا نشان تجاری خود را روی جلد این هدایای تبلیغاتی دارید، احتمال آنکه رنگ و کیفیت اولیه خود را از دست دهند بسیار زیاد است.

نگاه آخر

انواع تقویم و سررسید در بازار یافت می‌شود که برای هدیه تبلیغاتی کاملا مناسب خواهند بود. تنوع فوق‌العاده‌ای که در بازار سررسیدها و از جنبه‌های مختلف وجود دارد، شاید کار را برای انتخاب آن‌ها سخت کند. شناخت کامل انواع آن‌ها به شما در این مسیر کمک خواهد کرد.

این اقلام معمولا بسته به اینکه از چه نوع صحافی، کاغذ، تاریخ شماری، اندازه و نوع جلدی ساخته شده باشند، دارای قیمت‌های متنوعی هستند. همچنین کارآیی هریک از این اقلام نیز بسیار متفاوت است. حس هفتم با عرضه اطلاعات کامل و جامعی در این حوزه تلاش کرده است که دانش و اطلاعات مشتریان خود را پیش‌از خرید افزایش دهد. ما در کنار شما هستیم و به شما کمک می‌کنیم که بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید.

 

 

یکتانت

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته

 1. ضرب و شتم مأمور نیروی انتظامی توسط نماینده مجلس + فیلم

 2. هیچ نماینده ای «خط ویژه» ندارد

 3. چند نکته درباره سخنان کریمی قدوسی و کارت زرد مجلس به ظریف

 4. چند نکته درباره یک برنامه تلویزیونی

 5. خود «بهشتی» پنداری !

 6. بیانیه عنابستانی: سرباز با باتوم به شکم من کوبید/ سیلی زدن در کار نبود/ از حیثیت من دفاع شود

 7. درگیری لفظی خسرو معتضد و زیباکلام بر سر رضا شاه

 8. اولین واکنش عنابستانی به ماجرای حاشیه‌سازش با سرباز راهور

 9. دژ نفوذ ناپذیر پزشکان متخصص!

 10. احمد توکلی: مقصود ما این مقدس سازی‌های ویرانگر بود نه علامه مصباح! 

 11. عذرخواهی عنابستانی از مردم و سرباز وظیفه شناس

 12. ماکیاوللی؛ روحت شاد!

 13. نماینده مجلس: به مامور پلیس راهور سیلی نزدم

 14. آذری جهرمی به بازپرسی فراخوانده شد/ اعلام جرم دادستان قوه قضائیه علیه وزیر ارتباطات

 15. لودر تخریب را به قزوین و اردبیل هم بفرستید

 16. گزارش رسانه اسرائیلی درباره نگرانی صهیونیست‌ها از پیشرفت علمی ایران

 17. مادر و دختری که در سن نوجوانی ازدواج کردند

 18. یارانه ۲۰میلیون نفر ۲برابر می‌شود/ به فاقدین خودرو ۱۵ لیتر بنزین مجانی می‌دهیم

 19. ناجا: محل سکونت خاوری را شناسایی کردیم/ هیچ اراده سیاسی برای استرداد خاوری وجود ندارد

 20. «شتر دیدی، ندیدی» رسانه های غربی

 21. پیام بودجه ایران به دنیا به روایت رئیس‌جمهور/پاسخ ظریف به احتمال مذاکره با آمریکا/ بازجویی از وزیر ارتباطات/ نماینده مجلس: روحانی پاسخگوی خون بیش از ۳۰۰ نفر باشد

 22. قبض و بسط های برجامی و خطوط قرمز ایران

 23. تایید برخورد فیزیکی نماینده مجلس با سرباز راهور/ جهانگیری: روزهای خوشی در راه است!/ اخبار غیررسمی از حکم عیسی شریفی/ واکنش واعظی به سخنان حدادعادل/ چه کسانی از عارف حمایت می کنند؟

 24. تصور "مردم تحمل می‌کنند پس ادامه دهیم" غلط است

 25. ثروتمندان ناشناس، خطری برای زمامداران و روحانیون سرشناس!

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. یارانه ۲۰میلیون نفر ۲برابر می‌شود/ به فاقدین خودرو ۱۵ لیتر بنزین مجانی می‌دهیم

  2. توقیف نفتکش ایرانی توسط اندونزی

  3. چشم‌بندی روحانی جلوی چشم ۸۰ میلیون ایرانی/ این ۸ سال در سوئیس زندگی می‌کردیم نه ایران!

  4. پراید به زیر ۱۰۰ میلیون تومان رسید + جدول آخرین قیمت خودروها

  5. تور شریک ترامپ برای دلار ایرانی‌ها/ حضور ۴۷ چهره هنری-ورزشی ایران در تبلیغات داماک

  6. رییس‌جمهور: ایران از لحاظ منابع گاز در جهان اول است/ دنیا به نفت و گاز ایران نیاز دارد

  7. همتی: اگر ارزپاشی می‌کردیم دلار ۵۰ هزار تومان و تورم ۱۲۰ درصد بود

  8. روحانی: دولت تغییر شاکله بودجه ۱۴۰۰ را نمی‌پذیرد/ هدف گذاری لایحه بودجه، تقویت پول ملی، کنترل قیمت کالاها و توسعه اقتصادی است

  9. یارانه نقدی ۲۶۸ هزار تومان شد + جزئیات

  10. آینده بازار بورس؛ نیمه پر یا خالی لیوان ؟!

  11. مردم سال آینده چقدر یارانه می‌گیرند؟ + جدول

  12. تورم در کشورهای اروپایی منفی ماند

  13. تناقض حرف مسئولان با واقعیت بازار/ تخم مرغ دانه‌ای ۲ هزار تومان

  14. خریداران مسکن غیب شده‌اند

  15. روحانی: فضای بازار سرمایه در فضای فعلی نیازمند آرامش است/ مردم نسبت به افق روشن آینده اقتصاد اطمینان داشته باشند

  16. مدیری که ۳۳ میلیون تومان حقوق بگیرد، چقدر مالیات می‌دهد؟/مالیات حقوق مدیر، ۲ برابر حقوق کارگر!

  17. راغفر: ۴۲۰ هزار میلیارد تومان در ۱۰ سال یارانه نقدی دادیم که فقط مشکل ایجاد کرد

  18. زنگنه: داغ صفر شدن صادرات نفت بر جگر دشمنان ایران ماند

  19. حقوق کارگران بازنشسته تامین اجتماعی همسان‌سازی می‌شود

  20. جهانگیری: خودرو با قیمت مناسب در اختیار مصرف کننده قرار بگیرد

  21. با ۵ میلیارد کجای تهران می‌توان خانه خرید؟

  آخرین عناوین