توضیح وزیر نیرو درباره استفاده چینی‌ها از رمزارزها

اقتصادی،   3991024004 ۲۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۹ تکراری یا غیرقابل انتشار

وزیر نیرو درباره استفاده چینی‌ها از رمزارزها و صحبت‌هایی که در مورد علت خاموشی‌ها در این راستا مطرح می‌شود، تاکید کرد: هر کسی که مجوز دارد طبق مجوز می‌تواند نسبت به استخراج رمزارزها اقدام کند و هر کسی که مجوز ندارد، چه خارجی و چه داخلی مطابق قانون با آن برخورد خواهد شد.

توضیح وزیر نیرو درباره استفاده چینی‌ها از رمزارزها

به‌گزارش ایسنا، رضا اردکانیان امروز در حاشیه افتتاح طرح‌های هفته سی‌وششمین پویش چند هفته الف ب ایران با بیان این‌که در خصوص ماینرها باید سعی شود تا خبرنگاران مطالب را به گونه‌ای منتشر کنند که اثرگذاری بالایی داشته باشد، گفت: استفاده از انرژی برق که با یارانه قابل ملاحظه‌ای تولید می‌شود، برای ماینینگ و تولید رمزارزها تابع مصوبه هیات وزیران است و باید از وزارت صنعت، معدن و معدن برای این مساله مجوز اخذ شود و تعرفه‌های خاصی نیز وزارت نیرو برای این موضوع اعمال کرده که در حد برق صادراتی است.

وزیر نیرو ادامه داد: هستند مواردی که با مجوز از رمزارزها استفاده می‌کنند و در گزارشی که بنده دارم حدود ۳۰۰ مگاوات مصرف صورت می‌گیرد و این در شرایطی است که اوج بار این روزها ۳۸ هزار مگاوات تخمین زده می‌شود.

وی اضافه کرد: کسانی که غیرمجاز اقدام به استخراج رمزارز می‌کنند، کارشان غیرقانونی است و باید دستگاه‌های مربوط با آنها مقابله کنند. اگر شهروندان نیز مواردی را مشاهده کردند آن موارد را به توانیر گزارش دهند و شرکت توانیر نیز برای این مساله پاداش در نظر گرفته است.

اردکانیان درباره خاموشی‌های امروز نیز تصریح کرد: درخواست صمیمانه من از هموطنان این است که با مصرف صحیح منابع زیستی آب و انرژی و به ویژه مصرف گاز خانگی به ما کمک کنند، چرا که هرچه همکاری هموطنان بهتر باشد شرایط مهیاتری برای برق رسانی وجود خواهد داشت.

وزیر نیرو ادامه داد: بنا بر گزارش‌ها مصرف گاز خانگی نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته که البته قابل مدیریت است و همانطور که مردم در تابستان همکاری کردند تا میزان مصرف برق مدیریت شود، اکنون نیز در مساله‌ی گاز می‌توان این مساله را مدیریت کرد و تنها کافی است که هموطنان یک و دو درجه دمای محیط مسکونی خود را مدیریت کنند.

وی اظهار کرد: از این طریق می‌توان به مناطق حساس کمک کرد چرا که رساندن گاز به شمال کشور مشکلات فنی خود را دارد گازرسانی به نیروگاه‌های آن مناطق با سختی بیشتری همراه است و اختلال در گازرسانی به نیروگاه‌ها تاثیر در سوخت جایگزین و خاموشی‌های پراکنده می‌گذارد که اگر همکاری وجود داشته باشد این مشکلات کاهش می‌یابد.

 

وزیر نیرو با اشاره به خاموشی‌های امروز اظهار کرد: این خاموشی‌ها عمدتا بحث سوخت‌رسانی به نیروگاه‌ها است؛ در تلاش هستیم تا این مشکل حل شود جلسات منظمی بین همکاران وزارت نفت و نیرو برگزار شده است و برای حل این مشکل امیدواریم به لحاظ همکاری بین دستگاه‌های مذکور و همکاری مردم این مشکل توسعه پیدا نکند.

اردکانیان با تاکید بر این‌که طرح‌های توسعه نیروگاهی به هیچ وجه نه تنها با کندی مواجه نشده بلکه به زبان آمار و ارقام ظرفیت نصب شده نیروگاهی در دولت حاضر به طور متوسط نسبت به دوره‌های قبل از آن افزایش نیز دارد، گفت: ما دستاوردهای دیگری نیز داشتیم که باید حفظ و تکرار کنیم که با مدیریت اوج بار در تابستان مانع از آن شویم که برای عبور از اوج بار که هر سال نسبت به سال قبل ۵.۲ افزایش می‌یافت با مدیریت اوج بار و کمک مصرف‌کنندگان عرضه انرژی بیشتری در سایر ایام شبانه‌روز مانع از این شدیم که سرمایه گذاری قابل توجهی برای این مساله صورت بگیرد.

به گفته وی، دو سال متوالی است که اوج بار نسبت به سال قبل تنها یک درجه بوده است و این به معنای نه تنها توقف بلکه کندی طرح‌های نیروگاهی نیست.آنچه نصب شده و تا پایان دولت نصب خواهد شد بالغ بر ۲۰ هزار مگاوات ظرفیت در طول هشت سال است که متوسط ۲۵۰۰ مگاوات نسبت به متوسط سال‌های قبل از آن در ادوار ۳۰ ساله که زیر ۲۰۰۰ مگاوات است افزایش قابل ملاحظه‌ای دارد.

وزیر نیرو با بیان این‌که در شرایط فعلی روزانه ۱۰۰۰ میلیون مترمکعب گاز مصرف می‌شود که ۶۰۰ میلیون مترمکعب مربوط به بخش خانگی است، تصریح کرد: از اول آذرماه تا ۱۰ دی‌ماه ظرف ۴۰ روز نسبت به سال ۱۳۹۸ گاز خانگی در استان تهران ۱۵ درصد افزایش مصرف داشته که تنها دو درصد به خاطر انشعابات جدید بوده است؛ این افزایش مصرف بسیار بالا است و الان در شرایط کنونی باید برای این مساله راه چاره‌ای در نظر گرفته شود.

وزیر نیرو با اشاره به افتتاح‌های برنامه امروز گفت: ۲۲ واحد تصفیه‌خانه به عنوان مودول تصفیه‌خانه دیده شده که ۸۰۰۰ کیلومتر هم شبکه انتقال دارد امروز که با هم صحبت می‌کنیم از این ۸۰۰۰ کیلومتر حدود ۷۰۰۰ کیلومتر اجرا شده است و ۹۰ درصد از شبکه انتقال اجرا شده است و از یک میلیون و ۴۰۰ هزار انشعاب حدود ۷۰۰ هزار انشعاب نصب شده یعنی ۷۰ درصد انشعابات برقرار است.

اردکانیان اضافه کرد: از ۲۲ تصفیه‌خانه فاضلاب که البته اندازه‌های آن متفاوت است بزرگترین‌ها تصفیه‌خانه جنوب تهران شامل شش واحد است که در مدار بهره‌برداری است و جمعیت سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر را تحت پوشش دارد. چهار واحد آن نیز در تصفیه‌خانه فیروزبهرام است که امسال به بهره‌برداری می‌رسد و جمعیت دو میلیون و ۱۰۰ هزار نفر دیگر را تحت پوشش قرار می‌دهد که عمدتا در مناطق غرب تهران است.

وی با بیان این‌که توقف در پویش امکان‌پذیر نیست و تمامی طرح‌ها در مرحله‌ی بهره‌برداری است، گفت: امروز آبرسانی به ۱۰۰ روستای کشور در چهار استان در برنامه پویش بود که افتتاح شدند و حدود ۶۳ هزار نفر هموطن روستایی ما از نعمت دسترسی به شبکه آب سالم بهره‌مند شدند و تعداد روستاهایی که در دولت تدبیر به آب شرب متصل شده‌اند به ۱۲ هزار و ۴۳۷ روستا با جمعیتی معادل هشت میلیون و ۴۰۰ هزار نفر رسید و این برنامه آبرسانی نیز تا روزهای آخر سال فعالیت این دولت ادامه خواهد داشت.

وزیر نیرو با بیان این‌که جمعیت بهره‌مند در مناطق روستایی در این دولت به ۹ میلیون و ۳۰۰ نفر می‌رسد، اظهار کرد:  جمع پروژه‌های پویش تا امروز به ۱۹۹ پروژه رسیده و تا وعده ۲۵۰ پروژه، ۵۱ پروژه باقی مانده که تا پایان امسال اجرایی می‌شود.

به گزارش ایسنا، چهار پروژه آبرسانی روستایی با اعتبار ۱۱۱ میلیارد تومان در چهار استان کشور با حضور وزیر نیرو و در قالب هفته سی و ششم پویش #هرهفته الف ب_ایران افتتاح شد. در این آئین که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، از ۱۰۰ روستای آبرسانی شده، ۷۵ روستا در استان کردستان، ۱۵ روستا در استان زنجان، هشت روستا در استان البرز و دو روستا در استان همدان از نعمت آب برخوردار شدند.


بر این اساس، صبح امروز رضا اردکانیان پروژه آبرسانی به ۷۵ روستا در استان کردستان با اجرای ۲۸۷ کیلومتر خطوط انتقال، ۱۰ هزار مترمکعب مخازن ذخیره، ۳۱۳ لیتر بر ثانیه ظرفیت تامین آب و با اعتبار ۸۱.۷ میلیارد تومان برای آبرسانی به جمعیتی حدود ۱۰ هزار و ۴۸۰ خانوار معادل ۴۳ هزار و ۸۲۵ نفر را به بهره‌برداری رساند.


همچنین در استان زنجان با بهره‌برداری از پروژه آبرسانی به ۱۵ روستا با ۴۱ کیلومتر خطوط انتقال، ۶۰۰ مترمکعب مخازن ذخیره، ۵۳ لیتر بر ثانیه ظرفیت تامین آب و با اعتبار ۲۰.۱ میلیارد تومان جمعیتی بالغ بر ٧٥٩٨ نفر از آب سالم و پایدار بهره‌مند شدند.


علاوه بر این پروژه آبرسانی به هشت روستا در استان البرز نیز که با اجرای دو کیلومتر خطوط انتقال، ١٢٠٠ مترمکعب مخازن ذخیره، ۴۹ لیتر بر ثانیه و با سرمایه‌گذاری ۵.۶ میلیارد تومان جمعیت ٩٧٦٤ نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد، امروز افتتاح شد.


چهارمین پروژه افتتاح شده، پروژه آبرسانی به دو روستا در استان همدان با اجرای پنج کیلومتر خطوط انتقال، ۲۰۰ مترمکعب مخازن ذخیره، هشت لیتر بر ثانیه و سرمایه گذاری ۱.۸ میلیارد تومانی حدود ١٤٣٢ نفر جمعیت روستایی را تحت پوشش قرار می‌دهد.

دیدگاه کاربران

امید۱۷۷۷۷۷۳۰۷:۳۷:۱۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
آها! پس مشکل مجوز شماست! مگه تو اختیار دار مملکتی که بیت المال و برق ارزون رو بدی به خارجی!
ناشناس۱۷۷۷۹۴۷۰۹:۲۷:۳۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
گفت به مبلغ برق صادراتی
ناشناس۱۷۷۷۹۹۵۰۹:۴۲:۲۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
آب و هوایی پاریس
ناشناس۱۷۷۸۳۱۱۱۱:۰۹:۲۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
250 پروژه کوچولوی روستایی را ملی جلوه دادید اما برق را آن هم در زمستان قطع میکنید این فریب نیست آقای وزیر؟
من ایرانی هستم۱۷۷۷۷۷۴۰۷:۳۷:۱۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
آب وخاک و برق وهمه چیز این مملکت را فروختید.دیگر هیچ چیزی از این مملکت باقی نمانده که نفروخته باشید.
ناشناس۱۷۷۷۹۵۳۰۹:۲۸:۲۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
دقیقا چی رو فروختند که انقد جو میدید؟ جز تخریب روحانی کار دیگه ای ندارید؟
من ایرانی هستم۱۷۷۹۱۵۸۱۷:۰۲:۰۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
فروختن مملکت ربطی به شخص خاص ندارد، دوست عزیز. در ضمن آقای رئیس جمهور در مرتبه ای قرارداشت که میدانست می تواند به وعده هاعمل کند یا خیر.کسی که میداند در توانش نیست، نمی بایست وعده های پوشالی به مردم و طرفدارانش میداد. من خودم دو دوره را به روحانی رای دادم و خوشحالم چون بعد از این دیگر به هیچکس اعتماد نکرده ورای نمیدهم
غوغای تکراری نگر۱۷۷۸۸۹۷۱۴:۲۹:۵۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
این چیزا رو دیگه الان نگین تا چند ماه بعد از تکرار سال آینده که مردم تکرار 1400 رو هم که یادشون رفت دوباره شروع کنید به فرار تکراری و سریالی از مسئولیت
ناشناس۱۷۷۷۸۳۳۰۸:۲۲:۲۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
شما که توانایی تامین برق ندارید بیجا میکنید مجوز ماینینگ میدهید!
ناشناس۱۷۷۸۱۷۵۱۰:۳۳:۱۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
دقيقا .....ايشون چون تنها ميره قاضي خوشحال و راضي بر ميگرده.
ناشناس۱۷۷۷۸۶۹۰۸:۴۴:۲۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
خدا قبول کنه
ناشناس۱۷۷۸۰۴۳۰۹:۵۲:۳۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
چرا برخی مجوز داشته باشند و برخی دیگر نداشته باشند . برق ارزان و سود کلان برای مجوز دارهاست . برای بقیه ماینر قاچاق است . این چه وضع عدالت هست . مخصوصا الان که بدلیل کمبود برق و سوخت مازوت ، آلودگی هوا همه رو بیچاره کرده. اونوقت میگی مردم صرفه جویی کنند تا آقا ماینر راه بندازه
ناشناس۱۷۷۸۰۴۶۰۹:۵۳:۱۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
من با زن و بچه ام توی سرمای زمستون بدون برق باشیم و شما به خارجی مجوز میدی تاپول بگیری؟ آخه این رسم مسلمون بودنتونه؟
امیر۱۷۷۸۰۵۵۰۹:۵۶:۰۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
الان هر کس هر چیزی را که بتواند به پول نزدیک کند به تاراج میدهد چون بچه ها در کانادا گشنه هستند.
ناشناس۱۷۷۸۰۷۸۱۰:۰۲:۴۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
خیانت به کشور که فقط ترکمانچای نیست. ایجاد آلودگی هوا جهت استخراج بیت کوین نیز خیانت است. آلودگی برای ما، پول برای چینی ها
ناشناس۱۷۷۸۱۵۵۱۰:۲۶:۴۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
ماینرها فعال ریها مردم پر از مازوت، اسمان سیاه ، خاموشی4-5 ساعته و رفتن برق سر امتحان بچه ها. صادرات برق به همسایه ها...مردم ناتنی هستند و از ارث پدریتان خرجشان میکنید؟
ناشناس۱۷۷۸۲۱۳۱۰:۴۵:۱۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
ما در خاموشی باشیم و دود که چی اونها مجوز دارند ؟ کی مجوز داده خارجی پول بده ایرانی را در تاریکی نگه داره ؟
ناشناس۱۷۷۸۳۸۳۱۱:۲۹:۵۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
ساختمانها عایق نیستند و این خیانت است
آریابان۱۷۷۸۵۲۶۱۲:۱۳:۱۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
حتی اگر مجوزی هم در کار باشه، باز هم این چه مجوز یه با چنین قدرتی که قادره برق بیمارستانها، بزرگراهها و .. را به قطعی بکشونه ؟!؟!؟!؟!؟ برق برای نجات جان بیماران در اتاق عمل بیمارستانها، حفظ امنیت بزرگراهها و .. قطع بشه ولی برق برای استخراج رمزارزها با آن مصرف های بسیار شدید، نه !!!!!!!!!
ناشناس۱۷۷۸۶۶۲۱۲:۵۸:۴۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
مساله این است که این مجوزها به شرکت ایرانی داده می شود . یک آقازاده مجوز تاسیس شرکت استخراج رمز ارز در کشور به ثبت می رساند و شرکت را در اختیار چینیها قرار می دهد و درصدی بین 8 تا 15 درصد از طرف چینی می گیرد سرمایه گذار چینی است و طرف ایرانی فقط با 500 هزار تومان یک شرکت ثبت می کند . لطفا بروید بررسی کنید ببینید این شرکتها و مجوزها غیر از آقازاده ها به کس دیگری می دهند؟؟ لطفا بررسی کنید تا عمق فاجعه را پی ببرید
مهدی۱۷۷۸۶۷۵۱۳:۰۲:۰۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
بنام خدا- بنده بدون غرض ورزی سیاسی و ... می خواهم عرض کنم که بالاخره قرار است چه موقع این کمبودها تمام شود؟ اگر هم قرار نیست تمام شود، بگویند مردم تکلیفشان روشن شود. ظاهرا "لقد خلقنا الانسان فی کبد" فقط برای ما است!!. زشت نیست برای کشوری با این همه منابع آب و گاز و نفت و خورشید و انرژی هسته ای و .. که نتواند برق مورد نیاز مردمش را تامین کند؟ اخطار تابستان کم بود به زمستان هم رسیدیم که اگر بهینه مصرف نکنید چنین و چنان می شود!!!
ناشناس۱۷۷۸۷۳۱۱۳:۲۳:۳۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
میگید مصرف برق و گاز در بخش خانگی افزایش پیدا کرده ما هم میگیم درست ولی در بخش تجاری و آموزشی و فرهنگی هم بگید که به مقدار قابل ملاحظه ای کاهش پیدا کرده(به دلیل تعطیلات مدارس و دانشگاهها و مساجد و خیلی از مشاغل از ابتدای سال)
ناشناس۱۷۷۹۰۱۶۱۵:۱۸:۰۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
كل مملكت تعطيله برق كم داري وزير كرونا تموم شه تابستون بياد با اين چندتا نيروگاه داغون چه جوابي داري؟ نيروگاه تبريز وطوس هم به زودي خروج اورهال واحد دارند
یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. تصویر نامه انصراف مهر علیزاده از نامزدی ریاست جمهوری

 2. معمای اظهارات مصلحی را چه کسی باید حل کند؟!

 3. بیانیه سیدحسن خمینی در آستانه انتخابات ۱۴۰۰

 4. مهرعلیزاده از حضور در انتخابات انصراف داد

 5. انصراف «زاکانی» از انتخابات ریاست جمهوری به نفع آیت‌الله رئیسی

 6. واکنش قاضی زاده هاشمی به بیانیه نمایندگان مجلس / باید ببینم برای کنار رفتن حجت شرعی دارم یا نه

 7. پاسخ تند فرید مدرسی به سعید حجاریان

 8. واکنش امین توکلی به حمایت اهل تسنن از آیت الله رئیسی

 9. سعید جلیلی به نفع آیت‌الله رئیسی از انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد

 10. این همه شباهت عجیب نیست !

 11. پاسخ روحانی به انتقادات نامزدها از مذاکرات/ امیدواری واعظی به نتایج مذاکرات وین/ روایت جهانگیری از تنش در جلسه‌ای درباره قیمت بنزین/ تکذیب دو گمانه‌زنی درباره رئیس آینده قوه قضائیه

 12. همتی: دولت کارآمد تشکیل می‌دهم/ با رای ندادن هیچ اتفاقی نمی‌افتد

 13. دشمنی با ایران ، اقتضای طبیعت اسراییل

 14. انصراف قاضی‌زاده هاشمی تکذیب شد

 15. رسانه‌های عربی انتخابات ایران را چگونه پوشش می‌دهند؟

 16. رهبر انقلاب: سرنوشت کشور وابسته به کار مردم در روز جمعه است/ قهر کردن با صندوق رأی مشکلات را حل نمی‌کند

 17. نظرسنجی‌های انتخاباتی چه می‌گویند؟ / نمای کلی از نتیجه احتمالی ۲۸ خرداد

 18. زاکانی در توییتی خبر انصراف خود از انتخابات ریاست‌جمهوری را تایید کرد

پربحث‌های هفته

 1. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

 2. نامه همتی به روحانی برای «۵ هزار تومان شدن بنزین» منتشر شد+ سند

 3. تصویر نامه انصراف مهر علیزاده از نامزدی ریاست جمهوری

 4. ابراهیم رئیسی در پاسخ به سوالی درباره افزایش قیمت بنزین

 5. ابر قهرمانی به نام دولت دوازدهم!

 6. متهم ردیف اول در سردی فضای انتخابات

 7. یک کیک خوشمزه و سهم ناچیز اکثر مردم !

 8. معمای اظهارات مصلحی را چه کسی باید حل کند؟!

 9. کوتاه درباره ماجرای شش‌کلاس سواد!...

 10. دعوت خاتمی از اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات

 11. درباره یک تصمیم

 12. بیانیه سیدحسن خمینی در آستانه انتخابات ۱۴۰۰

 13. روایت سیزدهم| آب پاکی واعظی روی دست همتی!/ رییسی: تصمیم بنزینی را قبل از جلسه سران قوا گرفته بودند/ توهین فرزند مرعشی به زاکانی

 14. محسن رضایی چگونگی پرداخت یارانه ۴۵۰ هزارتومانی را تشریح کرد

 15. ویکیپدیا فارسی دروغ می‌گوید

 16. استوری انتخاباتی محسن تنابنده

 17. برای دختر حاج قاسم نه!

 18. روایتی تکان‌دهنده از همسر شهید مدافع حرم که باعث تعجب رهبر معظم انقلاب شد

 19. مهرعلیزاده از حضور در انتخابات انصراف داد

 20. مردی که پس از موشک‌های حزب‌الله آمد با موشک‌های غزه رفت!

 21. عقب‌نشینی مصلحی از ادعای جنجالی/ دیدگاه حسین شریعتمداری درباره عدم مشارکت در انتخابات/ پینگ‌پنگ لاریجانی و شورای نگهبان ادامه دارد/ روایت محمد قوچانی از جریان رقیب اصلاحات

 22. انصراف «زاکانی» از انتخابات ریاست جمهوری به نفع آیت‌الله رئیسی

 23. خیز آمریکا برای تسلط بر یمن از دروازه عمان

 24. واکنش قاضی زاده هاشمی به بیانیه نمایندگان مجلس / باید ببینم برای کنار رفتن حجت شرعی دارم یا نه

 25. سفری به درون کاخ لاکچری ولیعهد عربستان + تصاویر

ابر آروان

آخرین عناوین