چرا ریزش بورس متوقف نمی‌شود؟!

بورس،   3991023069 ۴۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

ریزش سنگین بورس که از مردادماه آغاز شده است درحالی همچنان ادامه دارد که انتظار سهامداران، حمایت دولت از بازار سرمایه بود نه اینکه باز هم با ناهماهنگی‌ها باعث ریزش بیشتر شاخص بورس شود.

چرا ریزش بورس متوقف نمی‌شود؟!

تسنیم نوشت: حمایت عملی از بازار سرمایه و منافع سهامداران خرد، یکی از خواسته‌های بحقی می‌باشد که سرمایه‌گذاران از دولت و مجلس شورای اسلامی انتظار دارند. این خواسته البته از وقتی جدی‌تر شد که تعداد زیادی از مردم با دعوت دولت راهی بورس شدند ولی بعد از آن به‌جای حمایت شاهد از بین رفتن سرمایه‌هایشان بودند بی‌آن‌که اقدامی از سوی دولت و مجلس برای تقویت بورس انجام شود.

جلوگیری از صدور بخشنامه‌های دستوری و غیرکارشناسی‌شده از سوی متولیان امر در دولت و تصویب قوانینی که باعث تسهیل فرایند سرمایه‌گذاری در کشور و رونق تولید می‌شود و به صادرات محصولات شرکت‌های بورسی کمک می‌کند از سوی مجلس، یکی از راههای حمایت عملی از سرمایه‌گذاری در  بورس و به‌تبع آن ایجاد رونق اقتصادی در کشور می‌باشد.

با این حال اما همچنان شاهد قیمت‌گذاری‌های دستوری و بخشنامه‌های خلق‌الساعه‌ای هستیم که اثر مستقیم در ریزش سهام بازار سرمایه دارد و به‌جای آنکه حداقل بعد از چند ماه مرهمی گذاشته شود بر بازار، باعث افزایش ضرر و زیان مردم به‌خصوص سهامداران خرد می‌شود.

این درحالی است که انتظار می‌رفت در سال جهش تولید از ظرفیت بورس و سرمایه سهامداران تازه‌وارد، برای تقویت تولید و تأمین مالی واحدهای تولیدی استفاده شود ولی ناهماهنگی‌های دستگاه‌های اجرایی و اعضای کابینه دولت باعث شد تا این ظرفیت سوخت شود و اعتماد مردم نیز به دولت از بین برود.

وزارت صمت یکی از وزارتخانه‌های کلیدی کشور در سال جهش تولید بود و می‌توانست بار فشار اقتصادی ناشی از تحریم را بر کشور کاهش دهد ولی این وزارت‌خانه چند ماه را بدون وزیر گذراند و به‌تبع آن مشکلاتی را بر اقتصاد و صنایع کشور تحمیل کرد و بعد از آن نیز با انتصاب وزیر جدید حواشی دیگری به‌وجود آمد که نه‌تنها کمکی به سیاست‌های جهش تولید نکرد بلکه باعث تضعیف بسیاری از واحدهای تولیدی به‌خصوص صنایع فولادی شد.

یکی از مشکلات پیش‌آمده از نگاه بازار سرمایه بحث قیمت‌گذاری‌های دستوری در زنجیره فولاد از سوی وزارت صمت برای تنظیم بازار و رساندن محصولات فولادی با قیمت پایین به دست مردم می‌باشد؛ در حالی که تنظیم بازار به‌معنای تعیین قیمت محصول از سوی دولت و به‌تبع آن کاهش قیمت بازار محصول نیست و مفهوم آن تعادل طرف عرضه و تقاضا با توجه به متغیرهای کلان اقتصادی می‌باشد؛ اجرای این سیاست نه‌تنها باعث کاهش قیمت مصرف‌کننده نهایی محصول نمی‌شود بلکه باعث ایجاد رانت و منافع ویژه برای عده‌ای خاص همچون نرخ ارز 4200تومانی می‌شود و نتیجه‌ای جز زیان برای شرکت‌های فولادی و فرار سرمایه‌گذاران در بازار نخواهد بود.

با انتخاب آقای رزم‌حسینی در تاریخ 8 مهرماه 99 به‌عنوان وزیر جدید صمت، سایه قیمت‌گذاری دستوری فولاد نه‌تنها از بازار بورس کم نشد بلکه با صدور بخشنامه‌ای مبنی بر عرضه محصولات شرکت‌های فولادی بر پایه 70 درصد نرخ جهانی در بورس کالا باعث سقوط قیمت سهام شرکت‌های فولادی در بازار بورس اوراق بهادار تهران شد.

صدور این بخشنامه از سوی وزارت صمت در حالی می‌باشد که ماده 18 قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی که به‌منظور تسهیل اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی مصوبه 1388.9.25 مجلس شورای اسلامی، دولت را مکلف کرده است کالای پذیرفته‌شده در بورس کالا را از نظام قیمت‌گذاری خارج نماید.

این وضعیت در حالی است که افزایش قیمت‌های جهانی محصولات فولادی فرصت مناسبی برای افزایش سودآوری این شرکت‌ها و به‌تبع آن ورود ارز حاصل از صادرات برای کشور فراهم آورده بود با این حال اما زمزمه‌هایی شنیده می‌شود که مجوز صادرات محصولات فولادی منوط به عرضه در بورس کالا با نرخ‌های دستوری وزارت صمت می‌باشد.

گفتنی است، از زمان تصدی آقای رزم‌حسینی به‌عنوان وزیر صمت شاهد کاهش قیمت سهام شرکت فولاد از 17500 ریال به 11260 ریال بوده‌ایم در حالی که در تاریخ 29 شهریورماه گروه فلزات راه خود را از ریزش شاخص جدا کرده بود و به‌عنوان لیدر بازار مطرح می‌شد و در شاخص 1699494 قیمت سهام فولاد 21330 ریال بود اما ریسک سیستماتیک به‌وجودآمده بر اثر عدم ثبات در سکانداری وزارت صمت و ترس سیاست‌های دستوری باعث ریزش قیمت سهام گروه فلزات اساسی شد و به‌تبع آن ترس ایجادشده به کل بازار سرمایه سرایت کرد و باعث ریزش بیشتر شاخص و قیمت سهام شرکت‌های بورسی شد.

کارشناسان اقتصادی و فعالان بازار سرمایه ریشه اصلی ریزش‌های اخیر در بازار سرمایه را دخالت‌های وزیر صمت در قیمت‌گذاری فولاد اعلام کرده‌اند با این حال اما نکته جالب واکنش اوست که می‌گوید هیچ‌گاه مدافع قیمت‌گذاری دستوری نبوده و نیست. رزم‌حسینی مدعی شده است که بخشنامه فولادی اخیر که بورس را قرمز کرده در دوره سرپرستی قبل صادر شده است و او فقط ادامه مسیر قبلی را می‌رود! این درحالی است که طی هفته گذشته روحانی و جهانگیری در جلسات جداگانه قیمت‌گذاری‌های دستوری در بورس را نفی کرده و اعلام کرده‌اند که نباید تصمیمات غیرکارشناسی باعث ضرر سهامداران بورسی شود.

حال سؤال اینجاست؛ با این تضاد منافعی که بین سیاست‌گذاران در وزارت صمت در قیمت‌گذاری محصولات فولادی و مدیران منتسب آنها در شرکت‌های بورسی از یک سو و سهامداران خرد علی‌الخصوص سهامداران عدالت به‌عنوان مالکین واقعی شرکت‌های فولادی در بورس پیش آمده است؛ چه‌کسی و چه‌نهادی از سوی سهامداران پیگیر ضررهای واردشده در کاهش ارزش بازاری سهام آنها خواهد شد؟

سهامدارانی که برای کاهش ریسک غیرسیستماتیک سبد سهام خود در شرکت‌های خوبی و بنیادی گروه فلزات اساسی و پتروشیمی سرمایه‌گذاری می‌کنند تا کی باید گرفتار ریسک سیستماتیک حاصل از سیاست‌ها و تصمیمات دستوری و غلط دولت و مجلس باشند؟

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۷۷۶۴۶۸۱۲:۲۴:۵۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
چرا ریزش بورس متوقف نمی‌شود؟! چون همه شماها دزدین
ناشناس۱۷۷۶۵۴۹۱۳:۰۰:۲۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
چون دولت اصلاح طلبان بی کفایت است بی کفایت است بی کفایت است
ناشناس۱۷۷۷۱۸۹۱۹:۳۴:۱۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
بورسی که سودش توی تولید نیست بلکه توی گرونی دلار و تورم و ارزاق عمومیه یاید درشو گل گرفت ۹۵درصد مردم باید فدای ۵درصد بورسباز بشن؟
محید۱۷۷۷۳۶۱۲۱:۴۹:۳۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
خداروشکر آقای رئیسی نیومد تا بورس بریزه روحانی و دست اندرکارانش کارامدترن
حامد۱۷۷۷۳۶۷۲۱:۵۱:۱۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
پناه برخدا از بستن دهان منتقدان روحانی ۲۴ میلیون رای اورد از این کارآمدتر و سابقه اجرایی تر پیدا نمیکنی!!!!!!
خادمی۱۷۷۷۳۸۰۲۱:۵۶:۳۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
نرود حقیقت تلخ در گوش کر غربزده ها
حسن۱۷۷۷۳۹۲۲۲:۰۳:۰۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
۲۴ میلیون رای پس از کجا اومد؟؟ از این کارآمدتر؟! بورس ورشکسته خانه های سربه فلک کشیده ماشین های میلیاردی ایناهمه تدبیره و ۲۴ میلیون رای جمع کرده
خاکپور۱۷۷۷۴۰۲۲۲:۰۷:۰۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
نه همش تقصیره آقای رئیسیه!!! دیوار کشیش باعث شد پول مردم بریزه!!
ثامید۱۷۷۷۴۰۶۲۲:۰۸:۳۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
کی بود داد میزد ۱۰۰ روزه مشکلات حل میشه؟!!
حامد۱۷۷۷۴۱۴۲۲:۱۲:۱۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
مردم خودشان قضاوت خواهند کرد که چقدر زندگیشان باوجود غربزده ها گل و بلبل شده و همه تقصیرها گردن آقای رئیسیه!
ناشناس۱۷۷۶۶۹۶۱۴:۰۳:۴۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
روحانی اردیبهشت۹۹: دولت از مردم دعوت میکند تا با خیال راحت وارد بورس شوند و مطمئن باشند ضرر نمیکنند! اف بر ....
ناصر۱۷۷۷۳۷۶۲۱:۵۴:۳۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
غربزده های لفاظ ناکارآمد فقط دروغ گفتید فقط شورش کردید ۲۴ میلیون با لفاظی رای جمع کردید تهمتشم آقای رئیسی خورد
ناشناس۱۷۷۶۹۴۸۱۶:۳۳:۵۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
به خاطر اینکه بعد از ریزش اول و خالی کردن حقوقیها، دوباره تو برگشت شاخص حقوقیها روی مقاومت های مهم شاخص در عوض حمایت، دوباره عرضه کردند و این وضع را به وجود آوردند و گرنه دوباره داشت اعتماد به بازار برمی گشت
محمودی۱۷۷۷۴۱۸۲۲:۱۴:۴۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
نگران نباش برجام میاد دزدی میره همه پی گل و بلبل میشه
کامبیز۱۷۷۷۵۰۴۲۳:۰۵:۴۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
اون که درست ولی دلیل اصلیش اینه که هر چیزی که با هیاهو و الکی رو هوا بالا و بالاتر بره بالاخره یه روزی با سر به زمین میخوره
ناشناس۱۷۷۶۵۰۴۱۲:۴۰:۳۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
اهن تولید داخل را با قیمت جهانی ودلار 30تومنی به مردم قالب کردند تا عده ای دربورس سود ببرند !!!!؟؟؟؟نویسنده این مقاله اگر کارشناس بورس باشه حتما میدونه رشد 10برابری سهام در6ماه پدیده ای غیرعادی درکل دنیا بوده ........حالا بازارداره به واقعیت خود برمی گرده ..دنبال نقصر گشتن !!!؟؟؟؟شاخص باید بشه 600000واحد تا باشرایط جامعه بخونه
ناشناس۱۷۷۶۵۱۳۱۲:۴۴:۱۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
رئیس جمهور اومد و در تلویزیون گفت مردم سرمایه شون رو بیارن بورس ولی با اوردن سرمایه مردم به بورس ارزش دارایی اونها نصف و حتی کمتر شد اگر اسم این کلاهبرداری نیست پس چیه ؟؟!!!!
علا۱۷۷۷۴۰۹۲۲:۱۱:۰۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
نه همش تقصیرآقای رئیسیه!!!!! به روحانی کارآمد رای بدید
ناشناس۱۷۷۶۵۱۷۱۲:۴۷:۲۱ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
چون برای رفع کسری بودجه مردم را تشویق کردین تا یک عمر پس انداز خود را بیاورند و پول ملت را در جیبهایتان ریختید و ملت را به حال خود رها کردین تا توسط حقوقی های تکه و پاره شوند لعنت به من که به حرف و تشویق شما اعتماد کردم !
ناشناس۱۷۷۶۵۲۸۱۲:۵۰:۱۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
کسانی که گفتند بورس امن ترین سرمایه گزاری است الان کجا هستند ؟؟ پس انداز مردم به تاراج رفته چرا سکوت می کنید ؟؟
ناشناس۱۷۷۶۵۳۲۱۲:۵۲:۰۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
مردم چکارکنند میگن بیاد تو بورس بعد جیب مان مزنند
ناشناس۱۷۷۶۵۵۰۱۳:۰۰:۳۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
با درود بورس وقتی ارزش دارد که سود سالانه اش مناسب باشد نه در آمد از دلال بازی باشد.
ناشناس۱۷۷۶۵۷۷۱۳:۱۲:۰۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
تنها دلیلش جبران کسری بودجه و ول کردن مردم به حال خودشون می باشد کی و کجا شما برای مردم به نفع مردم کاری انجام دادید؟
ناشناس۱۷۷۶۵۷۸۱۳:۱۲:۰۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
به این دلیل که فواره چون بلند شود سرنگون شود. مگه صعود بورس منطقی بود که ریزش منطقی داشته باشه؟!
ناشناس۱۷۷۶۵۸۷۱۳:۱۴:۳۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
مسئولین محترم یادتون باشه که وقتی بورس قرمز پوش میشه تمام ارکان اقتصاد هم همراهش به پایین کشیده می شوند.
طعید۱۷۷۶۵۹۵۱۳:۱۷:۱۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
تورابه خدا اگر مسلمان هستید اینقدر سرمایه این مردم بیچاره و مالباخته دربورس را بالا نکشید اعتبار شما روزبه روز نزد مردم کمرنگ تر میشه به خودتون بیایید و این قماربازی با مردم بیچاره و عصبانی رو تموم کنید
ناشناس۱۷۷۶۶۳۳۱۳:۳۲:۰۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
رهبری چرا ورد نمی کنند ؟؟؟ ما همه خانواده به فرمایش رهبری وارد بورس شدیم که به اقتصاد کمک کنیم و الا رفته بودیم دلار و طلا خریده بودیم .
ناشناس۱۷۷۶۹۴۷۱۶:۳۳:۳۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
رهبری گفت بیا بورس یا حسن روحانی اطمینان داد؟؟؟
ناشناس۱۷۷۷۳۳۷۲۱:۳۰:۴۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
رهبری ورود کنه بورس مثبت میشه؟؟؟
حسین۱۷۷۷۳۵۱۲۱:۴۳:۱۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
برو یقه کسی و بگیر که گفت همه چیز خودرا به بورس بسپارید
علی۱۷۷۷۳۹۰۲۲:۰۱:۰۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
دلت خوشه ها روحانی کل کشور دستشه!
ناشناس۱۷۷۶۶۳۶۱۳:۳۲:۲۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
احتمال کاهش مشکلات ارزی و بالا رفتن ارزش پول ملی موجب تعدیل ارزش بازار شرکتها گردیده که ماحصل آن کاهش شاخص می باشد . این نوید دهنده کاهش نرخ تورم و افزایش قدرت خرید مردم است
ناشناس۱۷۷۶۶۳۸۱۳:۳۴:۳۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
بهتر بود دولت این رو نه برای مردم ،بلکه برای خودش هم که شده سالم نگه میداشت.
ناشناس۱۷۷۶۶۹۳۱۴:۰۳:۲۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
چون صعودش دروغین و ساختگی بود.
ناشناس۱۷۷۶۷۲۰۱۴:۱۳:۲۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
جون جیب دولت پر نمی شود. صندوق پالایش به مردم داده اید که سود ببرند الان کاری کرده اید که 40 درصد ضرر کرده اند. ضرر کاهش اعتماد به مسولان خسارت بیشتری در آینده در اثر این اقدامات دولت دارد.
محمد۱۷۷۶۷۲۵۱۴:۱۵:۵۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
چون آب میره چاله را پیدا می کند. با چه منطقی 2 میلبون واحد شد. عدد واقعی بورس 400 تا 500 هزار واحد است دارد به آن سمت می رود.
ناشناس۱۷۷۶۷۸۰۱۴:۵۲:۵۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
با تزریق پول صندوق توسعه ملی مردم به بورس
موسوی۱۷۷۶۸۱۳۱۵:۱۰:۵۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
حالا اصلا چرا همش میگویید سهامدار خرد! یعنی سهامدار عمده و مالکان شرکت ها، مشکلی به بازار ندارند؟ خب ایراد اینجاست که این بزرگواران باید خود محافظ اموال خویش باشند، وگرنه چطور ممکن است فردا روزی مدافع ما سهامداران خرد شوند
سید۱۷۷۶۸۹۷۱۶:۰۴:۱۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
هر شخصی با کمترین اطلاعات وقتی به روند بازار سهام و نحوه خرید و فروش بنگرد به سهولت آثار مخرب حقوقی های دولتی را می بیند. حال چگونه است که این راهزنی دولتی آشکار را معترضی نیست. با این همه دستگاه های عریض و طویل نظارتی که به لحاظ تعداد و بزرگی در دنیا بی نظیر است، اما انگار قفلی بر دهان زده اند و این ملت مظلوم و بی پناه را دادرسی نیست.
ناشناس۱۷۷۶۹۰۵۱۶:۰۷:۵۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
چون دولت فقط و فقط به فکر جیب خودشه
ناشناس۱۷۷۶۹۴۰۱۶:۳۰:۳۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
به همون علت که آلودگی هوا متوقف نمیشود. به همون علت که بی ارزشترین پاسپورت دنیا رو داریم. به همون علت که حقوق کارگر 100 دلار در ماهه و هزاران دلیل دیگر.
ناشناس۱۷۷۶۹۴۹۱۶:۳۴:۲۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
بیچاره شدیم ،واقعا کسی نیست بداد این مردم مظلوم برسه
ناشناس۱۷۷۶۹۵۱۱۶:۳۴:۲۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
چون رسماً دزدی می‌کنه از همه مردم ایران...
ناشناس۱۷۷۷۰۲۹۱۷:۲۸:۳۱ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
چون اقتصاد ما مافوق بشری است در هر شرایطی فقط رشد میکند البته مانند همه امور در زبان
ناشناس۱۷۷۷۲۵۱۲۰:۲۴:۵۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
چرا ریزش بورس متوقف نمیشود؟ وقتی که یک تابلو در بیابان تمام دارایی یک شرکت بورسی است و هرسهم ان ۱۵۰۰ تومان در ابتدا قیمت گذاری میشه. معلومه قیمت های بادکنکی باید سقوط کنند، ۱۵۰۰ بشه ۱۵۰، تا وقتی که یکی دوباره بادش کنه، هر کاریش کنی باز اخرش بورس بادکنکی بیش نیست.
ناشناس۱۷۷۷۲۹۹۲۱:۰۰:۲۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
هیهات من الذله
یکتانت

پربحث‌های دیروز

 1. خود «بهشتی» پنداری !

 2. اولین واکنش عنابستانی به ماجرای حاشیه‌سازش با سرباز راهور

 3. بیانیه عنابستانی: سرباز با باتوم به شکم من کوبید/ سیلی زدن در کار نبود/ از حیثیت من دفاع شود

 4. گزارش رسانه اسرائیلی درباره نگرانی صهیونیست‌ها از پیشرفت علمی ایران

 5. قبض و بسط های برجامی و خطوط قرمز ایران

 6. تصور "مردم تحمل می‌کنند پس ادامه دهیم" غلط است

 7. چه شد که از بروجردی به عنابستانی رسیدیم؟

 8. سرستون جدید اصلاح‌طلبان تندرو/ واکنش عبدالله گنجی به مهدی نصیری

 9. دفاع ربیعی از آذری‌جهرمی درباره فیلتر نکردن اینستاگرام/ زیباکلام: کارگزاران می‌خواهد به هر قیمتی در قدرت بماند/ مورد عجیب عنابستانی/ توضیحات توکلی درباره ماجرای غسال آیت‌الله مصباح

 10.  احمد توکلی: فریب کسانی را که با بزرگ کردن موضوعی فرعی اصل را در سایه قرار می دهند، نخورید

 11. مادر سربازی که سیلی خورد: به پسرم افتخار می‌کنم

 12. جهانگیری: خودرو با قیمت مناسب در اختیار مصرف کننده قرار بگیرد

 13. روایت نوبلیست معروف اقتصاد از وعده‌های جعلی نئولیبرالیسم آمریکایی

 14. محرز: واکسن کرونای «سوئدی» به‌زودی وارد کشور می‌شود/ افزایش مبتلایان به کرونا

پربحث‌های هفته

 1. ادعای کریمی‌قدوسی: ظریف قبل از شهادت سردار سلیمانی با یک افسر رژیم صهیونیستی دیدار کرد/ بوی گند برجام مردم را آزرده کرده است

 2. تصویری که نماینده مجلس به ظریف نشان داد

 3. ضرب و شتم مأمور نیروی انتظامی توسط نماینده مجلس + فیلم

 4. هیچ نماینده ای «خط ویژه» ندارد

 5. چند نکته درباره سخنان کریمی قدوسی و کارت زرد مجلس به ظریف

 6. چند نکته درباره یک برنامه تلویزیونی

 7. حوزویان خواستار عزل و محاکمه « علیرضا رئیسی» شدند

 8. خود «بهشتی» پنداری !

 9. درگیری لفظی خسرو معتضد و زیباکلام بر سر رضا شاه

 10. وضع تماشایی آمریکا

 11. دژ نفوذ ناپذیر پزشکان متخصص!

 12. اولین واکنش عنابستانی به ماجرای حاشیه‌سازش با سرباز راهور

 13. واکنش تهیه کننده «گاندو» به صحبت‌های ظریف

 14. نماینده مجلس: به مامور پلیس راهور سیلی نزدم

 15. آذری جهرمی به بازپرسی فراخوانده شد/ اعلام جرم دادستان قوه قضائیه علیه وزیر ارتباطات

 16. بیانیه عنابستانی: سرباز با باتوم به شکم من کوبید/ سیلی زدن در کار نبود/ از حیثیت من دفاع شود

 17. لودر تخریب را به قزوین و اردبیل هم بفرستید

 18. گزارش رسانه اسرائیلی درباره نگرانی صهیونیست‌ها از پیشرفت علمی ایران

 19. یارانه ۲۰میلیون نفر ۲برابر می‌شود/ به فاقدین خودرو ۱۵ لیتر بنزین مجانی می‌دهیم

 20. ناجا: محل سکونت خاوری را شناسایی کردیم/ هیچ اراده سیاسی برای استرداد خاوری وجود ندارد

 21. «شتر دیدی، ندیدی» رسانه های غربی

 22. پیام بودجه ایران به دنیا به روایت رئیس‌جمهور/پاسخ ظریف به احتمال مذاکره با آمریکا/ بازجویی از وزیر ارتباطات/ نماینده مجلس: روحانی پاسخگوی خون بیش از ۳۰۰ نفر باشد

 23. تایید برخورد فیزیکی نماینده مجلس با سرباز راهور/ جهانگیری: روزهای خوشی در راه است!/ اخبار غیررسمی از حکم عیسی شریفی/ واکنش واعظی به سخنان حدادعادل/ چه کسانی از عارف حمایت می کنند؟

 24. قبض و بسط های برجامی و خطوط قرمز ایران

 25. تصور "مردم تحمل می‌کنند پس ادامه دهیم" غلط است

آخرین عناوین