تازه‌ترین وضعیت کرونا در آمریکا

جهان،   3991023018

طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم یکهزار و ۷۴۱ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده از مرز ۳۷۶ هزار نفر عبور کرد.

تازه‌ترین وضعیت کرونا در آمریکا

به گزارش فارس، طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم یکهزار و ۷۴۱ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده به ۳۷۶ هزار و ۵۱ نفر افزایش یافت.

این آمار نشان می‌دهد در ۲۴ ساعت گذشته، با ابتلای دست‌کم ۲۰۷ هزار و ۹۰۳ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به ۲۲ میلیون و ۶۱۲ هزار و ۳۸۴ نفر رسید.

مقایسه جدیدترین آمار دانشگاه جان هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد، شمار مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در آمریکا تاحدودی کاهش داشته است.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را ۲۳ میلیون و ۱۴۳ هزار و ۱۹۷ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۳۸۵ هزار و ۲۴۹ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۳۲ میلیون و ۷۰۴ هزار و ۷۳۸ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۵۲۳ هزار و ۸۵۸ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد ایالت کالیفرنیا که در هفته‌های اخیر از نظر تعداد مبتلایان به کرونا بعد از رده دوم قرار گرفته بود، بار دیگر با دو میلیون و ۷۵۳ هزار و ۷۳۹ مورد ابتلا و ۳۰ هزار و ۲۶۰ مورد فوتی به کانون بیماری کرونا در آمریکا تبدیل شده است و ایالت تگزاس هم‌اکنون با یک میلیون و ۹۹۰ هزار و ۲۰۴ مورد ابتلا و ۳۰ هزار و ۵۸۵ مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است. ایالت نیویورک نیز که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون با یک میلیون و ۱۴۹ هزار و ۷۷۱ مورد ابتلا در رده پنجم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

نیویورک نیز با ۳۹ هزار و ۸۳۴ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۹۰ میلیون و ۸۷۲ هزار و ۹۰۵ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۹۴۳ هزار و ۹۴۳ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دست‌کم ۵۰ میلیون و ۲۴۳ هزار و ۸۳۲ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با ۱۰ میلیون و ۴۷۹ هزار و ۹۱۳ مورد ابتلا و ۱۵۱ هزار و ۳۶۴ مورد فوتی و برزیل با هشت میلیون و ۱۳۳ هزار و ۸۳۳ مورد ابتلا و ۲۰۳ هزار و ۶۱۷ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.