گزارش لس آنجلس تایمز از انبار متحرک اجساد کرونایی در این شهر

گروه جهان الف،   3991023002 ۱۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

 روزنامه آمریکایی لس آنجلس تایمز می نویسد با افزایش موج جدید مرگ و میر ناشی از کرونا، ظرفیت سردخانه های شهر لس آنجلس تکمیل شده و برای نگه داری اجساد، یخچال های متحرک وارد شهر می شوند. 

گزارش لس آنجلس تایمز از انبار متحرک اجساد کرونایی در این شهر

به گزارش الف لس آنجلس تایمز در گزارشی به نقل از مقامات این شهر نوشت، در این شهر "حادثه تلفات جمعی" در حال وقوع است. 

<<با افزایش مرگ و میر ناشی از کرونا و تکمیل ظرفیت سردخانه های بیمارستان های کالیفرنیا از جنازه این افراد، بخش هایی از این ایالت که به شدت متاثر از کووید-19 است تلاش می کنند اجساد مردگان را انبار کنند. 

اداره پزشک قانونی شهرستان لوس آنجلس تلاش هایش را برای حفظ موقت جنازه ها، هم زمان با افزایش بی سابقه آمار مرگ و میز کرونا، تشدید کرده است. 

"سارا اردلانی" سخنگوی این اداره اعلام کرد، در روزهای اخیر شش نفر از گارد ملی کالیفرنیا وارد این شهر شده اند تا به کارکنان مربوطه در انتقال اجساد از سردخانه های بیمارستان ها به دوازده مخزن تعبیه شده در پزشک قانونی کمک کنند. نیروهای امداد بیشتر، قرار است به زودی وارد شوند. 

به گفته اردلانی، در بهار گذشته این اداره پیش بینی کرده بود تعداد کشته شدگان کرونا افزایش خواهد یافت و لذا ظرفیت مخازن نگه داری اجساد را تا چهار برابر و به دست کم 2 هزار جسد افزایش داد. این امکانات در قالب 12  تریلر حامل یخچال فراهم شده که به شهر لوس آنجلس وارد شده اند. تریلرهای دیگری هم هستند که هر کدام می توانند 25 جسد را نگه داری کنند. 

تا روز دوشنبه، 757 جسد در این مخازن نگه داری می شدند. در پایان نوامبر و آغاز موج جدید مرگ و میر ناشی از کووید-19 در این تاسیسات فقط حدود 60 جسد قرار داشت. 

پس از آن،  افزایش قربانیان سرعت گرفت. در اوایل دسامبر روزانه حدود 30 نفر  کشته می شدند. تا روز شنبه، میزان متوسط روزانه به حدود 200 نفر رسید. 

از اول دسامبر تاکنون گزارش شده است که بیش از 4 هزار و 400 نفر از کرونا کشته شده اند، رقمی حیرت آور که فقط در چند هفته خود را نشان داده است. آمار نهایی کشته شدگان در شهر آنجلس بیش از 12 هزار نفر است؛ این نرخ چشمگیر روز شنبه شکسته شد و تعداد کشته شدگان از آن فراتر رفتند.  

در تنها 5 روز منتهی به شنبه، روزانه به صورت متوسط 250 کشته کرونایی در شهر لس آنجلس گزارش شد. رقم متوسط مرگ و میر ناشی از تمام عوامل مرگ آورِ دیگر، از جمله بیماری های قلبی، سرطان، سکته مغزی، دیابت، تصادفات خودرو، خودکشی و قتل از این نرخ کمتر و روزانه حدود 170 نفر است. 

سردخانه های بیمارستان ها پُر شده است زیرا مکان های تشییع جنازه و سردخانه های خصوصی مملو از جنازه است، در حدی که آنها مجبورند درخواست خانواده ها را برای خدمات رسانی رد کنند. مکان های باز در سردخانه های بیمارستانی به سرعت در حال تبدیل شدن به محل تجمع جنازه هستند. 

اداره خدمات اضطراری فرمانداری کالیفرنیا در تلاش برای مقابله با این بحران، در حال اعزام 88 دستگاه تریلر حامل یخچال از سراسر ایالت به لس آنجلس بوده است تا به یاری بیمارستان ها بشتابند. تاکنون ده دستگاه وارد شهرهای لوس آنجلس، سان برناردینو، ایمپریال، مونته نری و سونوما شده اند. 

این تریلرها اهدایی شرکت Hub Group مستقر در ایلینوی هستند و مابقی آنها باید پیش از عزیمت به شهرهای کالیفرنیا، ظرفیت خود را برای نگه داری اجساد دو برابر کنند. اداره خدمات اضطراری فرمانداری کالیفرنیا می گوید طرحی برای افزایش سردخانه دارد و بر اساس آن دست کم پنج دستگاه تریلر حامل یخچال در محوطه سردخانه اصلی شهر مستقر خواهند شد...

مراکز تشییع جنازه در شهر "فرسنو" نیز به دلیل تعداد بالای اجساد تحت فشار قرار دارند. دکتر "ری وورا" مسئول موقت اداره بهداشت فرسنو می گوید سردخانه ها مجبور شده اند با توجه به افزایش تعداد اجساد، به دنبال راهکارهایی برای افزایش ظرفیت خود باشند. سردخانه های متحرک نیز در حال انتقال به شهر هستند. 

وورا  افزود "این وضعیت تلفات و کشت و کشتار جمعی است که کشور ما تجربه می کند. و ما نیز مجبور شده ایم مکان های نگه داری اجساد را فراتر از ظرفیت عادی آن در شهر فرسنو افزایش دهیم. این که در نهایت چه میزان فضای اضافی برای این منظور در شهر نیاز خواهیم داشت، به سرعت تکمیل فرایند کاری در سردخانه ها و مراکز تشییع جنازه بستگی دارد." 

این مقام افزود  "تعداد اجساد واقعا بسیار زیاد است و همگی به مراقبت نیاز دارند. کل اکوسیستم درگیر خواهد شد تا راه های بهترین خدمات رسانی فراهم شود...">> 

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۷۷۶۰۰۹۰۸:۱۸:۵۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
نباید به همه گیری کرونا به عنوان یک پدیده سیاسی نگاه کرد.
ناشناس۱۷۷۶۴۸۱۱۲:۳۲:۰۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
کرونا نشان داد که امریکا و کشورهای غربی پیشرفت و تکنولوژی چقدر عقب افتاده اند.
ناشناس۱۷۷۶۰۱۱۰۸:۱۹:۳۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
اوج صداقت
ناشناس۱۷۷۶۰۱۷۰۸:۲۱:۲۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
درست است که در آمریکا بر اثر ندانم کاری های ترامپ کرونا آمار بالایی دارد، اما آمریکا با پدیده آلودگی هوا که بسیار خطرناک تر از کرونا است رو برو نیست. آلودگی هوا بیشتر از کرونا می کشد.
ناشناس۱۷۷۶۴۴۳۱۲:۱۰:۳۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
غربگداها در اعماق ذهن‌شان میگردند یچیزی پیدا کنند نظر بدهند تا کم نیاورند!!!!
ناشناس۱۷۷۶۰۳۲۰۸:۲۴:۵۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
با واکسیناسیون مردم آمریکا با واکسن های فایزر و مدرنا و در آینده نزدیک جانسون اند جانسون، آمار کرونا به شدت کاهش خواهد یافت. متاسفانه در همین مدت آمار تلفات کرونا در کشورهایی که در واکسیناسیون افراد سهل انگاری کرده اند، افزایش خواهد یافت.
ناشناس۱۷۷۶۰۳۸۰۸:۲۸:۰۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
همه گیری کرونا یک درس بود. خلاصه این درس این است: تنها سلاح انسان در مواجهه با وقایع، علم و اتخاذ تصمیمات بر پایه علم است. خرافات تنها باعث شعله ور کردن مشکلات می شوند.
ناشناس۱۷۷۶۰۴۴۰۸:۳۳:۳۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
هیچ انسانی نباید از مردن هم نوع خودش شاد شود. حتی اگر دشمنش باشد. سعدی می فرماید: شادمانی مکن که دشمن مرد تو هم از مرگ جان نخواهی برد
ناشناس۱۷۷۶۳۱۳۱۰:۵۵:۴۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
سعدی برای آدم های اون زمان گفته. اگر الان بود اینو نمیگفت
ناشناس۱۷۷۶۳۷۲۱۱:۲۵:۴۱ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
سعدی برای انسان ها گفته است.
ناشناس۱۷۷۶۳۸۳۱۱:۳۲:۴۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
چو بر جنازه دشمن گذر کنی ای دوست شادی مکن که با تو هم این ماجرا رود
ناشناس۱۷۷۶۳۸۶۱۱:۳۳:۳۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
یعنی تو الان از کشته شدن مردم آمریکا بر اثر کرونا خوشحالی؟
ناشناس۱۷۷۶۱۰۸۰۹:۱۶:۰۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
از فردایی که بایدن در راس قدرت قرار بگیرد از نگاه لس‌ آنجلس تایمز و سایر رسانه ها آمریکا میشود کشور گل و بلبل
ناشناس۱۷۷۶۳۰۴۱۰:۴۹:۲۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
گل وبلبل نشود منطقی ‌واصولی مدیریت خواهد شد
یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

پربحث‌های هفته

 1. آقای ظریف؛ دوگانه های درون دولت را دریابید!

 2. چرا ظریف از مردم عصبانی است؟

 3. گفتار ظریف؛ اختلال‌‌‌ فهمِ فردی یا بحران دانش سیاسی در ایران؟!

 4. پایانی بر جنجال یک فایل صوتی

 5. اندکی مسئولیت‌پذیر باشیم!

 6. توضیحات عجیب غرضی درباره خانه هزارمتری اش در دروس !

 7. جهانگیری: به خاطر مردم در دولت ماندم / ضعف این دولت، لکنت زبان است، شرم می کنیم دستاوردهایمان را بگوییم

 8. رئیس جمهور گارانتی ندارد !

 9. متنِ بدتر از گناه حسام‌الدین آشنا!

 10. الگوی بزرگ میدان

 11. سیاستمداران باتقوا یا سیاستمداران نابغه؟!

 12. یک صندلی و این‌همه نامزد!...

 13. چه کسی رئیس جمهور شود؟

 14. چرا بن سلمان کم آورد؟!

 15. اولین پس لرزه انتشار فایل صوتی محرمانه ظریف / علی ربیعی جانشین حسام الدین آشنا شد

 16. علیرضا معزی: به دکتر حسام‌الدین آشنا خداقوت می‌گویم

 17. تلاش احمدی نژاد برای نزدیک شدن به رئیسی/به بعضی‌ها گفته‌اند نیا!

 18. شورای رقابت با مردم !

 19. دولت اگر اختیار ندارد، چرا دوباره بر سر کار آمد؟

 20. بیژن مقدم:  جهانگیری همان روحانی است 

 21. عذر خواهی ایرنا از انتشار جدول جعلی بودجه ۱۴۰۰

 22. اولین واکنش حسام الدین آشنا بعد از استعفا از دولت

 23. زحمات دانشمندان ایرانی به ثمر نشست/تولید واکسن "کوو ایران برکت" از اردیبهشت‌

 24. مطهری: افرادی را برای معاون اولی و وزارت در نظر دارم

 25. رد پای جهانگیری در واگذاری‌های غیرقانونی سازمان خصوصی‌سازی

ابر آروان

آخرین عناوین