اگرهای تمام نشدنی !

گروه سیاسی الف،   3991020154 ۱۳۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
اگرهای تمام نشدنی !

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور در سفر به سیستان و بلوچستان در پاسخ به منتقدان عملکرد دولت اظهار داشته است: «یک‌لحظه به خاطر اینکه دیگران چه میگویند اجازه نمی‌دهیم کار دولت کند شود. خیلی‌ها به دنبال این هستند که بگویند این دولت فلان کار را نکرد، خیلی‌ها به‌ناحق اتهاماتی به دولت می‌زنند و میگویند ناکارآمد است، اگر هرکس دیگر و گروه دیگری بود در مقابل این جنگ جمهوری اسلامی که هیچ، ایران را از دست می‌داد... این تیم کارکشته‌ای بود که توانست در مقابل این‌جور آدمی که حالا شماها بخش‌هایی از رفتارش نسبت به ملت و کشور خودش را دارید می‌بینید، کار را جلو ببرد».

از این دست اگرها درباره برجام هم کم گفته نشده. همینطور درباره دولت قبل.

این سخنان از جنبه‌های مختلف نیاز به توجه و ارزیابی است . اگرچه این اولین بار نیست که اعضای دولت اعتدال به‌جای ارائه یک کارنامه مشخص از عملکردشان، به منتقدان تهمت می‌زنند و این‌گونه از خود دفاع می‌کنند.

 اصولاً راهبرد دولت «تدبیر و امید» برخلاف شعاری که برای خود در ایام رقابت‌های انتخاباتی سال 1392 و 1396 برگزیده بود بیشتر از آن‌که مبتنی بر عرضه برنامه‌های منطقی و نوآورانه و عمل بر اساس آن‌ها برای حل مشکلات باشد مبتنی بر رقیب هراسی و استفاده از این فضا برای پیروزی یا پیشبرد اقدامات خود بوده است. به‌عبارتی‌دیگر کامیابی آن‌ها در انتخابات ریاست جمهوری بیشتر مبتنی بر هیاهو سازی بود اگرچه راه‌حل‌های محدود و یک‌سویه‌ای نیز مانند حل مشکلات اقتصادی از زاویه ارتباط با خارجی‌ها در چنته داشتند.

اصولاً این‌گونه سیاست ورزی منجر به دوقطبی شدن در عرصه سیاسی و اجتماعی می‌شود و تبعات ناگواری برای جامعه به همراه دارد. در واقع شاید در کوتاه‌مدت این‌گونه سخنان برای تهییج موافقان کمک‌کننده باشد اما همیشه نمی‌تواند چاره کار باشد.

اصلاح‌طلبان در اواخر دهه 70 و اوایل دهه 80 و بعد از آن‌ها اعتدالی‌ها در دهه 90 با سیاستی غیراخلاقی از رقبای خود چهره‌ای دگم، اقتدارگرا، غیرقابل انعطاف و خشن ساخته‌اند که تماماً به دنبال انسداد در داخل و درگیری در خارج است. آن‌ها حتی سیاست‌ها و دولت‌های استکباری را به‌گونه‌ای منطقی‌تر و اهل مداراتر به تصویر کشیده‌اند.

به همین دلیل بود که رهبر انقلاب در دیدار با اعضای ستاد بزرگداشت سالگرد سپهبد شهید سردار سلیمانی و خانواده آن شهید والامقام در تاریخ 26 آذرماه به‌نقد این‌گونه رفتارها پرداختند و فرمودند: «مگر شما نمی‌گویید با دنیا مذاکره کنیم؛ خیلی خب، چطور با دنیا می‌شود مذاکره کرد، با عنصر داخلی نمی‌شود مذاکره کرد؟ خب، بروید مذاکره کنید، حل کنید. بعضی از حرف‌هایی که آدم این روزها می‌شنود، حرف‌های اختلاف‌افکنی است، حرف‌های وحدت‌آفرین نیست».

نکته جالب آن است که در رقابت‌های انتخاباتی سال 92 و 96 دائماً تبلیغ می‌شد اگر فلان نامزد یا کاندیدا به‌عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شود دلار به 5 هزار تومان خواهد رسید، جنگ خواهد شد، تحریم‌ها افزایش پیدا خواهد کرد و ... . اما تمامی آن چیزی که مردم را از آن می‌ترساندند در این سال‌ها چندین برابر بدتر آن رخ داد. مثلاً در حالی که مردم را از دلار 5 هزارتومانی می‌ترساندند اما قیمت فعلی آن چندین برابر شده و همه آرزوی دلار پنج‌هزارتومانی را دارند. یا در حالی که اعضای دولت خود را متخصص گفت‌وگو و مذاکره با جهان معرفی می‌کردند توافقی امضا شد که آمریکا به‌سادگی از آن خارج شد و تحریم‌ها را چندین برابر بیشتر کرد و ... .

فعلاً این ترفند، تنها ابزار برای اعضای کابینه است که از دیدگاه آن‌ها جواب می‌دهد با اینکه چند ماهی به پایان دوره هشت‌ساله دولت باقی نمانده اما این فرار روبه‌جلو و عدم قبول مسئولیت در قبال مردم ایران و البته آن‌هایی که به شعارها و وعده‌های آن‌ها رأی داده‌اند غم‌انگیز و دردآور است. تفاوتی هم ندارد یک اصلاح‌طلب این کار را انجام دهد یا یک اصولگرا.

نکته دیگر آن است اگرچه اقای جهانگیری به‌درستی بیان داشته‌اند که ترامپ به هیچ اصل و قاعده‌ای پایبند و متعهد نبوده اما اینکه کشور ایران در طول این مدت با وجود تمامی ضربات ناجوانمردانه‌ای که به آن وارد شد برقرار و پایدار مانده بدلیل اقدامات دولت نبوده بلکه مهم‌ترین دلیل آن واهمه از قدرت و واکنش متقابل ایران بوده است؛ چرا که آمریکایی‌ها ثابت کرده‌اند هیچ حدومرزی اخلاقی و انسانی در دست‌یابی به اهداف خود نداشته و ندارند.

درنهایت باید گفت امروز مردم در انتظار توضیحات یا به عبارتی بهتر توجیهات دلایل ناکارآمدی نیستند بلکه امروز روز حساب و خواندن املایی است که نوشته‌اند و نمی‌توانند همه مردم را چه مخالف، موافق و منتقد به اما و اگر حواله دهند. به قول مولانا که در دفتر دوم مثنوی معنوی می‌گوید:

آن غریبی خانه می‌جست از شتاب 

دوستی بردش سوی خانه‌خراب

گفت او این را اگر سقفی بدی  

پهلوی من مر ترا مسکن شدی

هم عیال تو بیاسودی اگر 

در میانه داشتی حجره دگر

گفت آری پهلوی یاران بهست

لیک ای جان در اگر نتوان نشست

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۷۷۴۵۷۶۱۲:۰۸:۰۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
حتی اگر دولت هم نداشتیم اوضاع اقتصادی اینقدر وخیم نمی شد !
ناشناس۱۷۷۴۵۹۳۱۲:۱۵:۵۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
در انتخابات بعدی به هیچ وجه نباید اجازه دهیم از عناصر این دولت پ با طیف و جناح آنان به قدرت برسند زیرا علاوه بر تکرار هست سال گذشته فسادها و تخلفات این هشت سال هم مخفی میشود
ناشناس۱۷۷۴۷۷۵۱۳:۴۲:۲۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
امیددارم همانطور که مردم امریکا به افراطی گری ترامپ پاسخ منفی دادن همه با همدلی به فکر منافع ملی باشیم و در برای رفع سریع تحریم ها یک صدا باشیم و سلام کنیم بر دلار ۱۱هزار تومانی روحانی .
ناشناس۱۷۷۴۹۰۸۱۴:۳۳:۲۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
روحانی تنها یک مامور خرید است.
ناشناس۱۷۷۴۹۲۹۱۴:۴۵:۲۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
رضایتمندی ما موشک و هسته ای نیست رضایتمندی ما مرغ کیلوی بشه ۱۵۰۰تومان رضایتمندی ما برنج ایرانی بشه ۲۰۰۰تومان گوشت بشه ۵۰۰۰ هزارتومان خونه متری بشه ۱۰۰۰۰ هزارتومان اون کشورهایی ک سلاح ندارن کشورشون مثل بهشت می مونه
ناشناس۱۷۷۴۹۳۱۱۴:۴۶:۰۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
اگه حساب کنیم ضرری که از برنامه هسته ای خوردیم بنظرم عملی هم بشه هیچ وقت جبران نمیشه .آخه باوجود این همه نعمت نفت و گاز خدایی ارزشش نداشت.
ناشناس۱۷۷۴۹۷۴۱۵:۰۳:۵۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
دولت اختیارات کافی دارد اما عُرضه کار کردن ندارد.
ناشناس۱۷۷۵۱۰۲۱۶:۲۴:۱۱ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
اگر سلاح نداشتیم امنیت هم نداشتیم و الآن مثل سوریه و افغانستان و لیبی شده بودیم گره زدن چرخ اقتصاد به چرخ سانتریفیوژ و موشک غلط است و ربطی بهم ندارند.
ناشناس۱۷۷۵۱۰۶۱۶:۲۶:۲۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
شما اگر پشت گوش خودت رو دیدی دلار 11 هزار تومانی را هم می بینی !
ناشناس۱۷۷۵۱۱۷۱۶:۳۲:۱۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
قرار بود هم چرخ سانتریفیوژ بچرخه هم چرخ زندگی مردم اما برجام هردو را پنچر کرد.
ناشناس۱۷۷۴۹۱۰۱۴:۳۵:۱۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
غنی سازی ۲۰ درصدی سبب افزایش قیمت تخم مرغ میشود
ناشناس۱۷۷۴۹۳۳۱۴:۴۷:۰۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
هسته ای شدن اشتباه بزرگ وباتلاقی بود که در آن گیر افتادیم خیلی چیزها را به خاطر آن از دست دادیم وهیچ چیز هم نصیبمان نکرد .
ناشناس۱۷۷۴۹۳۵۱۴:۴۷:۳۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
هشت ماه نتونستم روغن نباتی بگیرم
ناشناس۱۷۷۴۹۶۹۱۵:۰۱:۳۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
قبل از برجام غنی سازی 20 درصدی داشتیم و تخم مرغ دانه ای صد تومان بود حالا با وجود برجام تخم مرغ دانه 1500 تومان شد !
ناشناس۱۷۷۵۰۲۱۱۵:۳۲:۱۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
25 سال قبل هم که هسته ای و موشکی نداشتیم با مدیریت همین آقایان (نوبخت و نهاوندیان و زنگنه و غیره) بیکاری و فقر و تورم و فاصله طبقاتی به شدت افزایش یافت و شاخص فلاکت رکورد زد.
ناشناس۱۷۷۵۰۲۹۱۵:۳۴:۳۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
آن موقع که میگفتی با روحانی تا 1400 باید فکر کمبود روغن و مرغ و تخم مرغ و غیره را میکردی. گفتا زکه نالیم که از ماست که بر ماست.
ناشناس۱۷۷۵۰۷۹۱۶:۱۰:۲۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
شماها خیلی با حال هستین می روید به یک کاندیدای بی برنامه که هیچگونه سابقه کار مدیریتی و اجرایی ندارد رای می دهید بعد می آیید اینجا گلایه می کنید که روغن نداریم و مرغ نداریم و گوشت نداریم !!!
ناشناس۱۷۷۴۹۱۲۱۴:۳۶:۰۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
معیشت و اقتصاد مردم را فدای غنی سازی کردن یک اشتباه محض است بخصوص وقتی ما ساخت سلاح اتمی را حرام میدانیم وحتی بفرض ساخت هم تحولی در اقتصاد ما رخ نخواهد شد جز کره شمالی شدن
ناشناس۱۷۷۴۹۷۱۱۵:۰۳:۰۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
آنهایی که اقتصاد و معیشت مردم را برای مذاکره مجدد با امریکا گروگان گرفته اند باید پاسخگو باشند.
ناشناس۱۷۷۵۰۹۷۱۶:۲۰:۱۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
کره شمالی رکود و بیکاری و تورم و آلودگی هوا ندارد و اوضاع شون از ما بهتر است با دولت روحانی روند ونزوئلا شدن ایران تسهیل شد.
ناشناس۱۷۷۴۹۱۳۱۴:۳۶:۴۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
ایران در هیچ زمینه ای از جمله هسته ای هیچ برنامه ای ندارد که اگر داشت برجام معنی نداشت که اگر داشت اغاز این راه معنی نداشت یک بودجه ای باید به یک بهانه ای تصویب شود یک عده ای هم این بودجه را بخورند
ناشناس۱۷۷۴۹۷۶۱۵:۰۵:۰۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
دولت روحانی بی برنامه ترین دولت بعد از انقلاب بود فقط دلخوش مذاکره با امریکا بود و دیگر هیچ.
ناشناس۱۷۷۴۹۱۶۱۴:۳۷:۰۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
خروج از برجام ورود به اجماع جهانی علیه ایران و ارمغان فقر بیشتر برای ملت ایران
ناشناس۱۷۷۴۹۶۵۱۴:۵۹:۴۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
قبل از برجام دلار 3 هزار تومان و گوشت 25 هزار تومان و مرغ 5 هزار تومان و برنج 4 هزار تومان و پراید 18 میلیون بود نتیجه برجام دلار 32 هزار تومانی و تخم مرغ شانه ای 48000 تومانی و تورم 800 درصدی شد.
ناشناس۱۷۷۴۹۷۹۱۵:۰۶:۵۱ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
قرار بود با برجام تحریم نباشد وقتی برجام هست تحریم ها هم 100 برابر شده یعنی خسارت محض.
ناشناس۱۷۷۵۰۹۴۱۶:۱۹:۰۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
سلام الله بر علی برکت الله
ناشناس۱۷۷۵۲۳۱۱۸:۰۷:۳۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
صف سیب زمینی دولت هاشمی یادمون نرفته روحانی شاگرد همونه
ناشناس۱۷۷۴۷۷۸۱۳:۴۳:۰۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
عده ای از نمایندگان مجلس صحبت هایی میکنند که واقعا به ادم القا میشود که اساسا طرز فکر و عقیده شان تا چه حد ابتدایی است
ناشناس۱۷۷۴۸۴۶۱۴:۰۷:۴۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
هسته ای فقط قدرت و ثروت را به عده ای هدیه داد.
ناشناس۱۷۷۴۹۸۰۱۵:۰۸:۱۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
برجام فقط برای آقازاده هایی که گرین کارد امریکا و اقامت اروپا گرفتن خوب بود اما برای ملت ایران هیچ آورده ای نداشت.
ناشناس۱۷۷۵۰۸۲۱۶:۱۳:۱۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
مجلس سلفی بگیر با موگرینی چرا بیشتر وقت خود را در قضیه ورود زنان به ورزشگاه ها تلف کرد و به فکر بهبود معیشت مردم و اقتصاد کشور نبود ؟!
ناشناس۱۷۷۴۸۵۴۱۴:۰۹:۴۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
ثروتنمدترین کشور دنیارو به این روز انداختن. اقازاده هاشون با پول ما در اروپا امریکان. به مردمم میگین بفکر ........
ناشناس۱۷۷۵۱۶۹۱۷:۱۶:۱۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
روحانی و جهانگیری باید بابت مشکلات اقتصادی کشور و مردم از مردم ایران عذرخواهی کنند.
ناشناس۱۷۷۴۸۸۸۱۴:۲۵:۵۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
نبود عقلانیت در نهادهای تاثیر گذار ، مردم را به تن فروشی و گور خوابی و زباله گردی کشانده است !
ناشناس۱۷۷۴۸۸۹۱۴:۲۶:۳۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
خدایش این مجلس جلیلی و معاون اول رحیمی و بقائی را کم داره لطفا برای دو نفر دیگه هم جا باز کنید اگر لباسی که مجلس دوخته قامت قالیباف نشست جای این دو بزرگوار را هم جای دهید
ناشناس۱۷۷۴۹۱۵۱۴:۳۷:۰۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
مجلس سلفی بگیر با موگرینی چرا بفکر لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملی نبود ؟!
ناشناس۱۷۷۴۸۹۲۱۴:۲۷:۲۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
شما را بخدا بخاطر منافع جناحی تون با سرنوشت کشور بازی نکنید
ناشناس۱۷۷۴۷۸۹۱۳:۴۶:۱۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
هسته ای مملکت را به گداخانه تبدیل کرده است.
ناشناس۱۷۷۴۸۵۵۱۴:۱۰:۱۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
ثروت کشور را صرفبخشی از هسته ای می کنید که در حال منسوخ شدنه !!!! اگر این همه سرمایه را در بخش انرژی خورشیدی هزینه می فرمودید ،الان برق کل کشورهای همسایه را تامین می کردید ؟؟؟؟
ناشناس۱۷۷۴۸۹۱۱۴:۲۷:۲۱ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
کشورهای امریکا و انگلیس و فرانسه و ایتالیا و ژاپن و چین و کره جنوبی و غیره 90 درصد از برق خود را از طریق انرژی ارزان و پاک اتمی تامین می کنند.
ناشناس۱۷۷۴۹۰۵۱۴:۳۲:۲۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
مطمئنی انرژی هسته ای با وجود پسماندهایی با نیمه عمر بسیار بالا انرژی پاک محسوب میشه ؟
ناشناس۱۷۷۴۹۵۳۱۴:۵۵:۴۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
آلودگی شدید هوای کلانشهرها بدلیل استفاده از سوخت های فسیلی و مازوت در نیروگاههای تولید برق است اگر از انرژی هسته ای برای تولید برق استفاده کنیم اینقدر آلودگی هوا که سرطان زاست نخواهیم داشت.
ناشناس۱۷۷۴۸۵۹۱۴:۱۲:۱۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
آسایش، ارزانی، کار برای جوانان، هوای پاک، داشتن پاسپورت معتبر، عدم تحدید توسط کشورهای ریز و درشت ، بهره بردن از انرژی های تجدید پذیر و...... حق مسلم هر ایرانی است.
ناشناس۱۷۷۴۸۹۸۱۴:۲۹:۰۱ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
در 8 سال گذشته چرا نرخ ارز 10 برابر شد و اعتبار پاسپورت ایرانی 15 پله سقوط کرد ؟!
ناشناس۱۷۷۴۸۶۱۱۴:۱۲:۴۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
غنی سازی اورانیوم، ریختن منابع کشور در چاه ویل است.
ناشناس۱۷۷۴۸۸۶۱۴:۲۴:۲۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
منابع ارزی کشور با توزیع رانت ارز 4200 تومانی برباد رفت.
ناشناس۱۷۷۵۰۳۲۱۵:۳۶:۲۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
اکبر ترکان چند ماه قبل گفته بود که 20 میلیارد دلار 4200 تومانی به تاراج رفته است.
ناشناس۱۷۷۴۸۶۲۱۴:۱۳:۰۱ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
مردم چقدر باید بابت غنی سازی نمایشی شما هزینه بدن؟
ناشناس۱۷۷۴۸۸۷۱۴:۲۵:۱۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
مشکلات فعلی کشور نتیجه برجام و اعتماد بی جا به امریکا و غرب است.
ناشناس۱۷۷۴۸۸۴۱۴:۲۳:۳۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
کشورهای کوبا و ونزوئلا که برنامه هسته ای و موشکی ندارند چرا تحت تحریم و فشار حداکثری امریکا قرار دارند ؟!
ناشناس۱۷۷۵۴۷۳۲۰:۴۹:۱۱ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
برجام‌...اینکار را کرده
ناشناس۱۷۷۴۸۰۱۱۳:۴۹:۰۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
کشورهای بزرگ دنیا کل صنعت و اقتصاد و تجارت را رها نکرده‌اند به امید انرژی هسته‌ای!
ناشناس۱۷۷۴۸۴۹۱۴:۰۸:۰۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
غرب هرگز زیر باجگیری ایران با هسته ای نمی رود. غرب تا به حال به هیچکس باج نداده و نمی دهد حتی به روسیه و چین کمونیست.
ناشناس۱۷۷۴۹۰۳۱۴:۳۰:۲۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
امریکا و غرب نباید از ایران باج خواهی کنند استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای حق مسلم مردم ایران است.
ناشناس۱۷۷۴۹۴۲۱۴:۵۲:۵۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
برنامه هسته ای ایران طبق معاهده NPT قانونی و مشروع است ایران هرگز زیربار باج خواهی و زیاده خواهی دشمن نخواهد رفت.
ناشناس۱۷۷۴۸۵۸۱۴:۱۱:۴۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
خواص مرغ و گاو و گوسفند به مراتب بیشتر از اورانیوم و موشک است
ناشناس۱۷۷۴۹۳۸۱۴:۵۰:۵۱ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
اگر موشک نبود امنیت هم نبود موشک ها سایه جنگ را از سر کشور دور کرده اند بفهم.
ناشناس۱۷۷۴۸۶۴۱۴:۱۳:۵۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
توی این سالها که انرژی هسته ای داشتیم چه عایدی برای مردم داشته ؟ بالاخره هر هزینه ای که از بیت المال میشه باید سودی هم برای جامعه داشته باشه !!
ناشناس۱۷۷۴۹۰۷۱۴:۳۲:۳۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
در 8 ساله گذشته که درب صنایع هسته ای و هوافضا را تخته کردیم چرا تحریم ها بیشتر شدند و تورم و بیکاری و فقر به شدت افزایش یافت؟!
ناشناس۱۷۷۴۸۰۶۱۳:۵۰:۴۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
اینقدر شعار نده بنده خدا ! همین تحریم های ترامپ ، تخم مرغ رو کرده شونه ای ۴۵۰۰۰ تومن = یک ماه یارانه ات !
ناشناس۱۷۷۴۹۰۹۱۴:۳۴:۵۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
دلیل افزایش تخم مرغ این است که واردکنندگان دان خوراک مرغ را با دلار 4200 تومانی وارد می کنند اما با نرخ دلار آزاد به مرغداران می فروشند و به تحریم مربوط نیست.
ناشناس۱۷۷۴۹۳۶۱۴:۴۹:۰۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
چرا سال 92 با وجود تحریم ها تخم مرغ دانه ای 100 تومان بود اما حالا دانه ای 1500 تومان شده است ؟!
ناشناس۱۷۷۵۰۱۲۱۵:۲۶:۲۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
دلار 4200 تومانی یعنی غارت بیت المال توسط دلالان و رانت خواران.
ناشناس۱۷۷۵۰۸۶۱۶:۱۵:۰۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
با وجود ارز 4200 تومانی تخم مرغ شانه ای 45000 تومان نشانه اوج بی عُرضگی دولت است.
ناشناس۱۷۷۵۷۲۸۰۰:۰۶:۱۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
تحریمهای ترامپ از دو سال و نیم پیش شروع شده اما تخم مرغ سه ماهه گرون شده. لطفا حرف بی منطق نزن بنده خدا.
ناشناس۱۷۷۴۸۰۷۱۳:۵۱:۱۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
چهل و دو سال پیش همه کشورهای جنوبی خلیج فارس چادر نشین و شترسوار بودند، ترکیه در افلاس بود، مالزی و سنگاپور هیچی نداشتند، چین تازه رشد خودشو شروع کرده بود و ایران با رشد دو رقمی حتی از کره جنوبی جلوتر بودی، و حالا اونها کجا هستند و ما کجا
ناشناس۱۷۷۴۹۸۶۱۵:۱۲:۲۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
32 سال بعد از انقلاب اصلاح طلبان و کارگزاران زمام اداره امور جاری کشور را بعهده داشتن و این نتیجه عملکرد اینهاست تا وقتی مردم به یک چرخه مدیریتی بسته رای می دهند و به افراد با سواد و متخصص رای نمی دهند همین آش و همین کاسه است.
ناشناس۱۷۷۵۷۳۱۰۰:۱۱:۱۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
تا اونجا که همه ما شنیدیم علت کشف حجاب رضاخان سفر به ترکیه و مشاهده پیشرفتش بوده و به این نتیجه رسید برای پیشرفت باید مثل اونها بشه! یعنی زمان رضاخان هم ترکیه از ما جلوتر بوده.
ناشناس۱۷۷۴۸۹۶۱۴:۲۸:۱۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
افرادیکه برای انتخابات تایید می شوند همگی از داخل همین سیستم هستند و باید پاسخگوی مطالبات آن باشند نه مطالبات ملت.
ناشناس۱۷۷۵۰۰۷۱۵:۲۴:۴۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
روحانی چرا در مورد عملکرد فاجعه بار دولتش پاسخگو نیست ؟!
ناشناس۱۷۷۴۵۹۷۱۲:۱۷:۵۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
اگر دولت روحانی هیچ اقدامی انجام نمی داد وضعیت مردم ایران بهتر از الآن بود.
ناشناس۱۷۷۴۷۹۱۱۳:۴۶:۵۱ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
مملکت تخم مرغ و مرغ و گوشت و روغن و.... نداره. ولی کیلو کیلو اورانیوم غنی شده و کیک زرد داره!
ناشناس۱۷۷۴۹۳۴۱۴:۴۷:۲۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
تولید کیک زرد و اورانیوم غنی شده و موشک و پهپاد نتیجه مدیریت جهادی است اما کمبود روغن و مرغ و تخم مرغ نتیجه مدیریت مدیران پیر و خسته نجومی بگیر است.
ناشناس۱۷۷۵۰۲۷۱۵:۳۳:۵۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
اونی که مملکت ندارد یا کم دارد؛ مدیران بی ادعا و کاربلد است که واقعاً اهل تدبیر باشند نه فقط شعارش را بدهند!
ناشناس۱۷۷۵۴۰۳۲۰:۱۶:۱۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
این مثال هایی که زدی اصلا بهم ربط نداره... نبود گوشت و مرغ و تخم مرغ به مدیریت ضعیف آقایان ربط دارد که توانایی و تولید خوراک دام ندارند. تنها کار دولت درست کردن دلال در همه زمینه ها هست
ناشناس۱۷۷۴۸۰۴۱۳:۴۹:۵۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
باید حالیت باشه که کشوری که هیچ صنعتی نداره و 50 درصد بودجش وابسته به فروش نفت هست با تحریم چطور میشه.
ناشناس۱۷۷۴۹۲۸۱۴:۴۴:۰۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
سیاست خارجی دولت از سال 92 اشتباه بود به همین دلیل اکنون صادرات نفت ایران صفر شده و به بن بست رسیدند.
ناشناس۱۷۷۴۶۱۵۱۲:۲۴:۲۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
تحریم های فلج کننده ناشی از سیاست خارجی ما، عامل مشکلات دیروز و امروز کشور هستند.
ناشناس۱۷۷۴۸۰۵۱۳:۵۰:۲۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
به قول خود روحانی فقط 20 درصد مشکلات کشور مربوط به تحریم هاست و 80 درصد مشکلات کشور ناشی از سوء مدیریت دولت هاست.
ناشناس۱۷۷۴۸۶۵۱۴:۱۴:۴۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
عمده مشکلات کشور ناشی از تحریم ها است.
ناشناس۱۷۷۴۹۱۷۱۴:۳۸:۲۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
عراقچی: نتیجه برجام تحریم بیشتر بود.
ناشناس۱۷۷۴۶۲۶۱۲:۲۸:۳۱ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
وضعیت امروز اقتصادی کشور به خاطر عدم تعامل با دنیا است. استقلال اقتصادی بی معنی است.
ناشناس۱۷۷۴۷۸۸۱۳:۴۵:۵۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
نتیجه تعامل آنهم امتیازدهی یکطرفه را هم داریم می بینیم
ناشناس۱۷۷۴۹۰۰۱۴:۲۹:۵۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
تنها فردی که میتواند این مملکت را از فشارهای وارده به مردم نجات دهد و یخ مردم را باز کند دکتر احمدی نژاد خواهد بود. او مردیست شجاع که زیر بار هیچ ستمی نمیرود . مردی برای تمام فصول.البته مشاعی هم دست کمی از ایشان ندارد.
ناشناس۱۷۷۴۸۱۱۱۳:۵۲:۰۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
در دولت حجت الاسلام هاشمی که تحریم بانکی و نفتی و لیست سیاه FATF نبود چرا قیمت دلار و سکه و مسکن و بنزین و غیره چندین برابر شد و تورم رکورد زد ؟!
ناشناس۱۷۷۴۸۱۷۱۳:۵۵:۳۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
اگر کشور بدست افراد متخصص و متعهد اداره می شد اینهمه نابسامانی و مشکلات اقتصادی و معیشتی نداشتیم.
ناشناس۱۷۷۴۶۲۹۱۲:۲۹:۴۱ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
اوضاع اقتصادی برای عاملان این وضعیت که شاهد آن هستیم، توپ توپ و خوب است.
ناشناس۱۷۷۴۶۳۴۱۲:۳۲:۲۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
عادلو سوژه کردند برجامو پله کردند مردمو ذله کردند
ناشناس۱۷۷۴۷۹۴۱۳:۴۷:۲۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
شما دست از سر مملکت بردار بعد ببینیم برجام فرجام داره یا نه.
ناشناس۱۷۷۴۹۲۶۱۴:۴۲:۵۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
آنهایی که 8 سال با برجام فرصت سوزی کردند و کار نکردند باید دست از سر این مردم بردارند.
ناشناس۱۷۷۵۰۸۹۱۶:۱۶:۳۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
برجام اگر خوب بود که دلار 32 هزار تومان و سکه 16 میلیون و پراید 140 میلیون نمی شد.
ناشناس۱۷۷۴۶۴۳۱۲:۳۸:۴۱ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
با توجه به فسادهای کلان اقتصادی در سالیان دراز و با توجه به اینکه طرح اعاده اموال نامشروع برای همه ثروت های حرام و نامشروع ابلاغ شده است لذا برای اثر بخشی این قانون باید طرح تحقیق و تفحص از بانک مرکزی و سیستم بانکی صورت بگیرد تا طبری های زیادی که در این شبکه بانکی بوده و هستند شناسایی شوند و به مجازات های لازم برسند
ناشناس۱۷۷۵۵۷۲۲۲:۰۳:۴۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
انشااله همانطور که قانون از کجا اورده ای کلید خورد و در آینده برای همه ثروت های حرام پ نامشروع اجرا خواهد شد و نه فقط مسولان در آینده نزدیک شاهد اجرای طرح تحقیق و تفحص از سیستم و سبکه فاسد بانکی پ طبری های آن خواهیم بود
ناشناس۱۷۷۴۶۹۶۱۳:۰۵:۲۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
قطعا همینطوره . تازه اگر دولت نداشتیم اینهمه قرارداد ننگین نوشته نمیشد و هشت سال به غربیها باج نمیدادن
ویرانگرتر از مغول!۱۷۷۴۶۹۷۱۳:۰۵:۳۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
جهانگیری: اگر دولت روحانی نبود ایران نابود میشد؟ محمود افغان هم از این حرف در گور لرزید!
ناشناس۱۷۷۴۷۰۴۱۳:۰۸:۵۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
این دولت روی قاجار رو هم سفید کرد . حالا داره تلاش میکنه روی پهلوی رو سفید کنه .
ناشناس۱۷۷۴۸۶۸۱۴:۱۵:۳۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
در زمان قاجار مردم رفاه داشته و سیر بودند
ناشناس۱۷۷۴۷۶۷۱۳:۳۹:۳۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
منفی لجبازی معلومه
ناشناس۱۷۷۵۱۲۹۱۶:۵۱:۰۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
پایین تر از قاجار تاتارا و مغول ها را داریم
ناشناس۱۷۷۴۵۷۹۱۲:۱۰:۲۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
روحانی و جهانگیری باید پاسخگو باشند که چطور ترامپ بی هیچ هزینه ای از برجام خارج شد و تحریم ها را تشدید کرد؟!
ناشناس۱۷۷۴۶۱۶۱۲:۲۵:۲۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
عراقچی: برجام توافقی خوبی است.
ناشناس۱۷۷۴۹۲۱۱۴:۴۱:۰۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
ظریف: مذاکره با امریکا ارزش وقت گذاشتن ندارد.
ناشناس۱۷۷۴۶۱۸۱۲:۲۵:۵۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
آنگلا مرکل: برجام توافق برد - برد است.
ناشناس۱۷۷۴۹۲۳۱۴:۴۱:۴۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
جان کری: اگر برجام نبود دیوار تحریمهای ضد ایرانی فرو ریخته بود.
ناشناس۱۷۷۵۰۰۴۱۵:۲۲:۳۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
آنگلا مرکل از برجام بعنوان اهرم فشار بر ایران یاد کرده است.
ناشناس۱۷۷۴۷۰۳۱۳:۰۷:۴۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
اگر یادتون باشه وقتی امریکا میخواست از برجام خارج بشه و همه اروپاییها نگران واکنش ایران بودن ، روحانی درست یک شب قبل از اعلام خروج رسمی امریکا ، به صورت عجیبی مقابل دوربین حاضر شد و گفت اگر امریکا از برجام خارج بشه هیچ اتفاقی نمیفته و ما همچنان تمام تعهداتمون رو انجام میدیم !!! یعنی دولت ایران به صورت جالبی هزینه خروج امریکا از برجام رو انداخت گردن ملت ایران !!!
ناشناس۱۷۷۵۰۹۱۱۶:۱۸:۰۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
قول روحانی به موگرینی برای ماندن در برجام باعث شد تا ترامپ با خیال راحت از برجام خارج بشود.
ناشناس۱۷۷۴۵۸۰۱۲:۱۰:۲۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
از جنابان جهانگیری و روحانی ملولبم
ناشناس۱۷۷۴۵۹۴۱۲:۱۶:۰۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
توزیع رانت ارز 4200 تومانی نشانه کم سوادی جهانگیری است.
ناشناس۱۷۷۴۶۲۰۱۲:۲۶:۳۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
از روحانی و دولتش به خاطر برجام تشکر می کنیم.
ناشناس۱۷۷۵۰۰۲۱۵:۲۰:۵۱ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
سیف: برجام مشکل روابط بانکی ما را حل نکرد دستاورد برجام تقریبا"هیچ بود.
ناشناس۱۷۷۴۶۴۲۱۲:۳۷:۲۱ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
مجلس یازدهم بعد از 9 ماه یک قدم هم برای اقتصاد مقاومتی و جهش تولید بر نداشته.
ناشناس۱۷۷۴۹۹۳۱۵:۱۵:۱۱ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
دولت چرا در 8 سال گذشته هیچ تلاشی برای جهش تولید و اجرای اقتصاد مقاومتی نکرده است؟!
ناشناس۱۷۷۴۶۵۹۱۲:۴۹:۰۱ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
سبد سبد گل یاس ریاست رییسی بر مسند قضا بس که چه زیبا و بجاس*****با سند تحول قوه قضا جول و پلاس مفسدین از هر طیف و جناح بر روی هواس
ناشناس۱۷۷۴۵۸۴۱۲:۱۲:۲۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
8 سال اقتصاد کشور را معطل مذاکره با امریکا کردند و تورم 1000 درصدی سر سفره مردم گذاشتن حالا میگن مشکلات تقصیر ترامپ است !!!
ناشناس۱۷۷۴۷۹۶۱۳:۴۸:۱۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
توره حضرت عباس اینقدر شعار نده
ناشناس۱۷۷۴۸۲۵۱۳:۵۸:۵۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
برای تو و دارو دسته ات زمان چه اهمیتی داره که اینقدر جوش می زنی؟
ناشناس۱۷۷۴۹۱۹۱۴:۳۹:۵۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
دار و دسته شما اگر غیرت داشتن اکنون وضع اقتصاد کشور و معیشت مردم این نبود که شرمنده زن و بچه خود باشند.
ناشناس۱۷۷۵۲۲۵۱۸:۰۳:۳۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
دار و دسته تو اگه فهم داشتند با بالا رفتن از دیوار سفارت ها و شعار نویسی رو موشک همه دنیا رو به جون ایران نمینداختند. تازه خوبه 8 مملکت دست دار و دسته شما ها هم بوده و اون دوران فخیمه رو از یاد نبردیم...............
ناشناس۱۷۷۴۵۸۶۱۲:۱۲:۴۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
خداوکیلی حرف حقو زده در این که اوضاع اصلا مساعد نیست تردیدی نیست اما در شدت و حدت تحریمها و انسداد همه مسیرهای اقتصادی هم نباید تردید کرد
ناشناس۱۷۷۴۵۹۲۱۲:۱۴:۵۱ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
دولت های هاشمی و روحانی رکورددار تورم و جهش ارز در تمام دولت ها هستن و این بدلیل بی تدبیری این دولت هاست و به امریکا مربوط نیست.
ناشناس۱۷۷۴۶۰۰۱۲:۱۹:۳۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
دولت در باره یکی از هزاران مفسد اقتصادی که از پرتو ارز ۴۲۰۰ تومانی به ثروتی بیش از پرداخت یکسال یارانه کل کشور رسیده است برای مردم توضیح دهد
ناشناس۱۷۷۴۶۰۴۱۲:۲۰:۴۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
این دولت واین جناح که رفتنی هستند اما شما وگروه مورد نظرتان تعهد بدهید که در شرایط بحران های احتمالی بهتر عمل کنید. ما که تا بحال از هیچ کدام از دو جناح خیری ندیده ایم.
ناشناس۱۷۷۴۶۳۸۱۲:۳۴:۲۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
اندر حكايت « اگر » و اگر هاي تمام نشدني !! -------------------- آن غريبي خانه مي جست از شتاب دوستي بردش سوي خانه خرا ب گفت او ، اين را اگر سقفي بودي پهلوي من ، مرترا مسكن شدي هم عيال تو بياسودي اگر در ميانه داشتي حجره دگر گفت آري پهلوي ياران بهست ليك اي جان در « اگر » نتوان نشست !! مولانا --------- يادش بخير ، ايامي كه زياد جدول حل مي كرديم ، گاهي اوقات در شرح جدول مي آمد : " كلمه ي كار خراب كن » !! جواب سه خانه داشت ، جواب مي شد واژه « اگر » ! اين اگر ، حتماً كار را خراب ميكنه ... يعني همه كارها را خراب ميكنه !! اي كاش اين كلمه سه حرفي نبود ، اگر اين لغت سه حرفي نبود ، چه قدر كه كارها در دنيا انجام شده بود !! ... چه قدر كه همه افراد در طول عمرشان شق القمر مي كردند !! به عنوان مثال بنده هم در كيش و در شمال ويلا داشتم ، مركبم پورشه بود و تمام نقاط ديدني اين ربع مسكون مي گشتم ، براي عيال خانم آخرين سرويس هاي طلا و جواهرات مي خريدم ، براي بنده زاده موبايل چهل ميليوني ابتياع مي نمودم ، البته همراه با يك دستگاه لنكروز ، به اضافه بهترين مسكن در شمال تهران ... و خيلي كارهاي ديگر ، فقط يك شرط داره و آن اينه كه " اگر » پول داشتم !!! ، ملاحظه مي فرماييد همين واژه اگر همه كارها را خراب كرد !! ، بله ؟! ... اميدوارم كه خدا به كرم و بزرگي خودش اين كلمه " اگر " را از زبان مسئولين ما بردارد ، چون كه اگر اگر نباشد خيلي كارها انجام شده باشد ، بله ؟ اگر كه اگر نباشد !!
ناشناس۱۷۷۴۶۴۶۱۲:۴۰:۱۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
طرح اعاده اموال نامشروع وارد فاز شناسایی و رسیدگی و برخورد شد
ناشناس۱۷۷۴۶۶۳۱۲:۵۰:۳۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
"آمریکایی‌ها ثابت کرده‌اند هیچ حدومرزی اخلاقی و انسانی در دست‌یابی به اهداف خود نداشته و ندارند" سوال: آیا شما ها هیچ حد و مرز اخلاقی در دست یابی به اهداف خود دارید ؟
ناشناس۱۷۷۴۹۹۵۱۵:۱۸:۰۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
روحانی: امریکا هرجا که پول ما را دزدید چطور می شود به امریکا اعتماد کرد ؟
ناشناس۱۷۷۴۶۸۲۱۲:۵۹:۳۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
روحانی ودولتش باتردستی وتبلیغات فریبنده ملت رابه بورس کشاندند بعد گفتند بورس نوسان دارد بعد پول ملت بالاکشیدند .با گران کردن ارز پولهای مردم دربانک را ارزشش به یک هشتم رساندند وملتی را گرفتار درغم رها کردند. کافی هست نگاهی به قیمت خانه وگوشت وپوشک و.... اجاره بها و...بیندازید متوجه می شوید.
ناشناس۱۷۷۴۷۳۴۱۳:۲۷:۵۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
ازتدارکاتچی‌چه‌انتظاراتی‌داریم
ناشناس۱۷۷۵۰۳۵۱۵:۳۹:۲۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
اصلاح طلبانی که می گویند رئیس جمهور در حد تدارکاتچی هست برای انتخابات به صف نشوند.
ناشناس۱۷۷۵۲۲۷۱۸:۰۵:۰۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
باشه. ولی حواست باشه نه اصلاح طلب و نه اصول گرا برای مردم کاندید نمیشند همشون برای جیب مبارکشون و خوردن از سفره انقلاب به صفند
ناشناس۱۷۷۴۷۴۴۱۳:۳۰:۱۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
مردم دارن از فقر وبدبختی نابود میشوند این اقایون هرجا میروند از خودشون تعریف میکنند.تا نون خشک از کیسه نون برنداشتن که درد مردمو بفهمند. این اقایون فکر میکنن مردمو نجات دادن .نه داداش خوشون را نجات دادن مردم نابود شده.یکی من
س۱۷۷۴۸۳۲۱۴:۰۱:۳۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
چه جور روشون میشه از عملکرد شون دفاع کنن. باید چه چیزی رو می دیدن تو مردم بدبخت که هنوز ندیدن. چرا هزار تا بلا با طلا وبورس وقیمت قوت لایموت مردم سر این ملت درآوردن هنوز هم دارن جانبداری می کنن
ناشناس۱۷۷۴۹۴۸۱۴:۵۵:۰۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
شما یک نگاه حتماً به آیینه بیانداز
بابک۱۷۷۴۹۶۶۱۵:۰۰:۱۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
من کسی بودم که در انقلاب و جنگ هم بودم و الان شرمنده این جوانان هستم که برای حداقل ها معطل هستند. هدف ما از انقلاب یک سیستم آرمانی بود نه معاون اول شدن امثال جهانگیری
ناشناس۱۷۷۵۰۷۴۱۶:۰۶:۴۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
از این دو نفر متنفرم. خواسته یا ناخواسته خدمات بزرگی به غربیها کردند. بهتره دشمنان را رها کنیم این دو نفر را بگیریم.
ناشناس۱۷۷۵۱۹۰۱۷:۳۳:۴۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
حقوق نجومی میگیره دلش خوشه .وسپاه جلوی حمله آمریکارو گرفته .ومردم بخاطر خون شهدا دارن تحمل میکنن .این جهانگیری فکر کرده خیلی خوشگله یا خیلی باهنره ومملکتو اون نگه داشته
ناشناس۱۷۷۵۶۰۹۲۲:۳۱:۰۱ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
سلام خدا انسان را مختار آفرید اگر خوب انتخاب کنند برای دنیا و آخرتشون خوب است اگر بد انتخاب کنند و به دشمن اعتماد کنند وضعیت همین است
علی۱۷۷۵۷۲۹۰۰:۰۷:۰۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
درودبرروحانی عزیزواسحاق گرامی.... بدون هیاهودولت راخوب اداره کردن .. به جزاینها هردولت دیگری مخصوصاازجنس تندروها بودند....شک نکنیدکه ازگرسنگی تلف شده بودیم... خداعمراین عزیزان رازیادکند....
یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. تام کاتن یا ظریف؛ نظام جهانی حرف کدام یک را خرید؟!

  2. دست پر ایران و تصمیم سخت آمریکا در وین

  3. چرا روابط خارجی کشور به سرعت رو به بهبود است؟

  4. لازم باشد باید ۸۰ نفر بروند !

  5. درگیری در مرز ایران و افغانستان چگونه شکل گرفت؟

  6. بازگشت به ميز مذاكرات برجامی در وين/ توافق احيا می‌شود؟

  7. با اعتراضات آبی اصفهان چه باید کرد؟

  8. بازار دلار را به مذاکرات وین گره نزنید!

  9. حقوق کارکنان دولت از سال آینده ۱۰ درصد افزایش می‌یابد

  10. آقای رئیسی، کمی رقابت‎

  11. اقدام جسورانه یک سرباز وظیفه برای جلوگیری از دزدی یک شیاد از یک بانو

  12. هشدار وزیر نفت درباره تبدیل شدن ایران به واردکننده بنزین/ رئیس جمهور به رهبری نامه نوشت

  13. چه کسی به بازی خودروسازان پایان می دهد؟!

  14. دولت سیزدهم و یک تصمیم بسیار سخت

  15. احمد توکلی: هشیار باشید؛ فرصت کوتاه است

  16. مبارزه با حقوق هاي نجومي در تاریکی

  17. پیشنهاد مشابه جلیلی و بهزاد نبوی برای بهبود شرایط اقتصادی/ تاکید رئیسی بر ادامه روند واکسیناسیون/ دستور رهبری برای بازنگری در پرونده احمد عراقچی

  18. اتفاق جالب در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس

  19. کلاهبرداری ۸۰ میلیون دلاری از آستان قدس رضوی!

  20. روایت دیپلمات ایتالیایی از اصرارِ آمریکا جهت حصول توافق با ایران در وین

  21. امیرعبداللهیان:دنبال یک توافق خوب هستیم/ کنایه سخنگوی دولت به روحانی/ طرح صیانت برگشت خورد/ پیش‌بینی تاجیک درباره آینده جریان اصلاح‌طلب

  22. خشک شدن خوزستان، لرستان و اصفهان تقصیر کیست؟

  23. عکس یادگاری نماینده مجلس کشورمان هنگام تماشای بازی رئال مادرید

  24. شکست گام نخست مقصرنمایی ایران در مذاکرات وین

  25. لطفاً ژست فرهنگی نگیرید

  ابر آروان

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های هفته

   1. تام کاتن یا ظریف؛ نظام جهانی حرف کدام یک را خرید؟!

   2. دست پر ایران و تصمیم سخت آمریکا در وین

   3. چرا روابط خارجی کشور به سرعت رو به بهبود است؟

   4. لازم باشد باید ۸۰ نفر بروند !

   5. درگیری در مرز ایران و افغانستان چگونه شکل گرفت؟

   6. بازگشت به ميز مذاكرات برجامی در وين/ توافق احيا می‌شود؟

   7. با اعتراضات آبی اصفهان چه باید کرد؟

   8. حقوق کارکنان دولت از سال آینده ۱۰ درصد افزایش می‌یابد

   9. احمد توکلی: هشیار باشید؛ فرصت کوتاه است

   10. مبارزه با حقوق هاي نجومي در تاریکی

   11. پیشنهاد مشابه جلیلی و بهزاد نبوی برای بهبود شرایط اقتصادی/ تاکید رئیسی بر ادامه روند واکسیناسیون/ دستور رهبری برای بازنگری در پرونده احمد عراقچی

   12. کلاهبرداری ۸۰ میلیون دلاری از آستان قدس رضوی!

   13. امیرعبداللهیان:دنبال یک توافق خوب هستیم/ کنایه سخنگوی دولت به روحانی/ طرح صیانت برگشت خورد/ پیش‌بینی تاجیک درباره آینده جریان اصلاح‌طلب

   14. خشک شدن خوزستان، لرستان و اصفهان تقصیر کیست؟

   15. ادعای سخیف شبکه «تی.آر.تی» ترکیه درباره جزایر سه‌گانه ایرانی

   16. یادآوری حسین شریعتمداری به تیم مذاکره کننده؛ امروز چه روزی است؟!

   17. نظرات برگزیده مخاطبین الف: چرا پرداختی‌ها در دستگاه‌های دولتی این قدر متفاوت است/ هم نیروی نظامی و هم اقتصاد قوی باید داشته باشیم/ ضرورت دارد الگوی کشاورزی تغییر کند

   18. تحریف سخنان رئیس‌جمهور به چه قیمتی؟!

   19. وعده چشم‌گیر میرکاظمی برای اقتصاد

   20. هشدار وزیر بهداشت درباره ورود سویه جدید کرونا به کشور/ روایت میرکاظمی از عقب‌ماندگی ده‌ساله در اقتصاد ایران

   21. مجلس به «نوری» برای تصدی وزارت آموزش و پرورش اعتماد کرد

   22. زاینده‌رود تا ۵ سال دیگر احیا نمی‌شود

   23. دستور اژه‌ای برای رسیدگی مجدد به پرونده مدیرعامل دیوار/مصباحی مقدم : برخی مشکلات ریشه ۵۰ ساله دارد

   24. مصباحی‌مقدم: باید مردم را به صبوری دعوت کرد/ کم‌بارش بودن کشور تقصیر دولت نیست

   25. سخنگوی دولت: دیوار میان مردم و دولت شکسته است/ مردم شاهدند که کشور ویدئوکنفرانسی اداره نمی‌شود

   آخرین عناوین

   بلیط هواپیما