مشترکان پر مصرف جریمه می‌شوند

گروه اقتصادی الف،   3990925069

وزیر نیرو گفت: مشترکان پرمصرف در بخش آب و برق پس از سپری شدن مهلت ۶ ماهه طرح برق امید و آب و در صورت تداوم رفتار مصرفی غلط جریمه خواهند شد.

مشترکان پر مصرف جریمه می‌شوند

به گزارش ایرنا، «رضا اردکانیان» روز سه شنبه در مراسم افتتاح دو هزار و ۶۷۰ میلیارد تومان پروژه های صنعت آب و برق برای سه استان کشور که به شیوه ویدئوکنفرانسی برگزارشد، افزود:‌ تلاش براین است تا مشترکان پرمصرف نسبت به اصلاح رفتارهای مصرفی خود اقدام کنند، اما چنانچه پس از اتمام مهلت مقرر در طرح های برق امید و آب آنان به این رفتار خود ادامه دهند، با کسب مجوز از شورای اقتصاد نسبت به اعمال جریمه برای آنها اقدام خواهد شد.

وی توضیح داد: افزایش تعرفه آب و برق یکی از روش هایی است که برای این نوع مشترکان در نظر گرفته شده و چنانچه مشترکی همچنان پر مصرف باشد، پس از گذشت ۶ ماه این تعرفه برای وی اعمال خواهد شد.

وزیر نیرو به مصوبه هیات دولت در باره اعمال تخفیف ۱۰۰درصدی برای مشترکان کم مصرف در بخش آب که درروزهای اخیر ابلاغ شد اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: مجموعه این وزارتخانه تلاش خود را به کار گرفته تا این مصوبه به بهترین شکل و در کوتاه ترین زمان اجرایی شود و مشترکان کم مصرف از مزایای آن بهره مند شوند.

اردکانیان گفت: براین اساس وسایل کاهنده مصرف و نیز شیوه های مصرف درست در اختیار همگان قرار خواهد گرفت تا مشترکان پر مصرف نیز با اعمال این شیوه ها به جمع مشترکان خوش مصرف وارد شوند.

وی افزود: براساس این مصوبه شمار کسانی که تا یک سوم الگوی مصرف، مصرف می کنند حدود چهار میلیون نفر است که مشمول اعمال تخفیف ۱۰۰درصدی خواهند شد.

اردکانیان ابراز امیدواری کرد: تعداد مشترکانی که مشمول تخفیف های 100درصدی شوند با اعمال روش های درست مصرف افزایش چشمگیری یابند.

وی به هفته سی و دوم از پویش #هرهفته الف_ب_ایران اشاره کرد و گفت: 14 پروژه در بخش های مختلف انتقال، توزیع، نیروگاه های خورشیدی و بادی، برق رسانی روستایی و نیز آبرسانی روستایی در استان های خراسان رضوی، کردستان و سمنان امروز و در قالب این پویش به بهره برداری رسید.

وزیر نیرو ادامه داد: مجموعه پروژه های افتتاح شده در قالب این پویش با احتساب 14 پروژه امروز به 163 پروژه با سرمایه گذاری حدود 51 هزار میلیارد تومان رسیده است.

اردکانیان افزود: این به معنای آن است که براساس قولی که به مردم داده ایم و تا پایان امسال 87 پروژه دیگر از این پویش تا رسیدن به 250 پروژه باقی مانده که به مرور افتتاح خواهند شد.

وی گفت: براین اساس و از هم اینک باید هرروز تا پایان سال یک پروژه بزرگ صنعت آب و برق و نیز فاضلاب در کشور وارد مدار بهره برداری شود.

وزیر نیرو یکی از طرح هایی که امروز مورد بهره برداری قرار گرفت را آبرسانی به 42 روستا با جمعیت بالغ بر 34 هزار نفر عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: اکنون مجموع روستاهایی که دارای آب شرب سالم وپایدار شده اند با لحاظ این روستاها به 580 روستا با جمعیتی بالغ بر 455 هزار نفر رسیده است.

اردکانیان ادامه داد: مابقی روستاهای باقی مانده نیز تاپایان امسال و در قالب پویش آبرسانی خواهند شد و مابقی طرح های این پویش نیز به بهره برداری خواهند رسید.

وی گفت: ویژگی طرح های امسال آن است که علاوه بر افتتاح طرح های ساخت و سازی که 200 طرح است 50 طرح سازو کاری نیز به بهره برداری خواهد رسید.

وزیر نیرو ادامه داد: طرح های سازو کاری نقش مهمی در تسهیل امور مردم، افزایش راندمان کارها و بهره برداری از تاسیسات و تجهیزات دارند و فصل جدیدی در صنعت آب و برق که مدیریت بهینه مصرف است را رقم می زنند.

اردکانیان با اشاره به دو طرح برق امیدو آب امید که در دستورکار است اشاره کرد و هدف اجرای این طرح با کمک مردم و سازمان دولت را کاهش حداقل 10درصدی در مصرف برشمرد.

وی ابراز امیدواری کرد: اجرای این طرح بتواند زمینه ای فراهم سازد تا فصل گرم بدون خاموشی سپری شود و در مصرف آب نیز مصرف بهینه اعمال شده و در نهایت رفتار درست مصرفی در جامعه نهادینه شود.

یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. رؤیای احیای برجام در دولت روحانی، تعبیر می شود؟

 2. رأی الیوم: ایرانی جدید در برابر آمریکا در راه است

 3. تیم اقتصادی احتمالی رئیسی چه کسانی هستند؟

 4. انتقاد سعید محمد از شورای نگهبان/ زمزمه خداحافظی احمدی‌نژاد از مجمع تشخیص/ تحلیل شریعتمداری از مشارکت پایین مردم/ نظر افروغ درباره چالش‌های یکدست‌شدن حاکمیت

 5. ماموریت آیت‌الله جنتی به عضو شورای‌نگهبان در پی سقوط بالگرد حامل صندوق رای در دزفول

 6. رسالت دولت آینده‎

 7. صف طولانی و عجیب اماراتی‌ها برای خرید محصول جدید تویوتا لندکروز!

 8. چریکِ مقاومت لبنان

 9. آیت الله رئیسی: شرط کار در دولت من قبول داشتن من نیست بلکه حفظ کرامت مردم است

 10. تابلوها را جا به‌جا نکنید !

 11. ضوابط جدید کنکور تصویب شد/ کنکور ۲ بار در سال برگزار می‌شود

 12. رئیسی، نیامده، برایش خبر فیک ساختند !

 13. حمله آمریکا به آزادی بیان/ وب‌سایت‌های محور مقاومت مسدود شدند

 14. انتقاد سعید محمد به شورای نگهبان

 15. لحظات دلهره آور کشتن بی‌رحمانه یک جگوار با چوب

 16. مناظره جنجالی کارشناس صهیونیست و عراقی در مورد ایران

پربحث‌های هفته

 1. اصلاحات؛ فشار به پایین و چانه زنی در بالا!

 2. تصویر نامه انصراف مهر علیزاده از نامزدی ریاست جمهوری

 3. سنت‌شکنی رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری/ شکست سنگین احمدی‌نژاد/ برای وزارت کشور پرونده تشکیل شد

 4. «نه» رییسی به ملاقات با بایدن / وعده ها را فراموش نمی‌کنم / تغییرات به نفع مردم خواهد بود

 5. معمای اظهارات مصلحی را چه کسی باید حل کند؟!

 6. رؤیای احیای برجام در دولت روحانی، تعبیر می شود؟

 7. آقای رئیسی معجزه نمی خواهیم فقط امید را زنده نگهدار !

 8. مقایسه مشارکت انتخاباتی مردم ایران با دموکراسی های مطرح غربی چه می گوید؟

 9. رأی الیوم: ایرانی جدید در برابر آمریکا در راه است

 10. از بنده خدا به بنده خدا/ نامه ای به سید ابراهیم

 11. بیانیه سیدحسن خمینی در آستانه انتخابات ۱۴۰۰

 12. استقبال عجیب روزنامه اصلاح طلب از پیروزی رئیسی!

 13. تیم اقتصادی احتمالی رئیسی چه کسانی هستند؟

 14. معنای رأی همتی برای اصلاح طلبان

 15. روحانی: بزودی تحریمها برداشته می شود و سرمایه خارجی به سمت ایران سرازیر خواهد شد

 16. صحبت‌های جنجالی شیرزن ایرانی با خبرنگار خارجی/این کار شما انعکاس دموکراسی نیست

 17. تحلیل جالب آمریکا از نشست خبری حجت الاسلام رئیسی

 18. وعده روحانی برای رفع قریب‌الوقوع تحریم‌ها/ تذکر احمد خاتمی به صاحبان آرای سفید و باطله/ دلایل شکست اصلاح‌طلبان از نگاه عطریانفر/ کابینه رئیسی، اصولی یا فراجناحی؟

 19. انتقاد سعید محمد از شورای نگهبان/ زمزمه خداحافظی احمدی‌نژاد از مجمع تشخیص/ تحلیل شریعتمداری از مشارکت پایین مردم/ نظر افروغ درباره چالش‌های یکدست‌شدن حاکمیت

 20. اعلام نتایج انتخابات ۱۴۰۰ / تبریک رییس جمهور و رقبا به رییسی/ در حال بروز رسانی

 21. انصراف «زاکانی» از انتخابات ریاست جمهوری به نفع آیت‌الله رئیسی

 22. آسمان، ریسمان بافتن صهیونیست ها درباره پیروز انتخابات ایران

 23. مهرعلیزاده از حضور در انتخابات انصراف داد

 24. گم شدن اخلاق در بازار سیاست...

 25. بازندگان انتخابات از نظر زیباکلام/ نخستین گمانه‌زنی‌ها درباره کابینه رئیسی/ پیشنهاد حسین مرعشی به اصلاح‌طلبان برای ادامه فعالیت سیاسی/ تفاوت رئیسی با روسای جمهور پیشین

ابر آروان

آخرین عناوین