تغییر ساعت محدودیت‌ها، مردم را از ترافیک نجات می‌دهد؟

گروه فرهنگی الف،   3990925030

طبق آمار اخیر، مردم در رعایت محدودیت‌های ترافیکی همکاری خوبی داشتند، اما این محدودیت‌ها آنها را با دغدغه بزرگی روبرو کرده است.

تغییر ساعت محدودیت‌ها، مردم را از ترافیک نجات می‌دهد؟
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: حدود ۳ هفته از اجرای محدودیت‌های ترافیکی می‌گذرد، محدودیتی که از ساعت ۲۱ الی ۴ صبح برقرار است و اگر فردی آن را نادیده بگیرد قطعا با جریمه ۲۰۰ هزار تومانی روبرو می‌شود، اما خوشبختانه طبق آمار اخیر پلیس راهور و مسئولان ذیربط مردم همکاری بسیار خوبی تا این لحظه داشته‌اند و به نوعی جان خود و اطرافیانشان را به سفر، کار و روزمرگی ترجیح داده‌اند.

سردار سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا صبح امروز گفت: در  شهر‌هایی همچون تهران، اصفهان و مشهد، تردد خودرو‌ها از ساعت ۲۱ شب به بعد، ۸۵ درصد کاهش داشته است.

آیا تغییر ساعت محدودیت‌ها، مردم را از دام ترافیک نجات خواهد داد؟

این اتفاق به معنی نابودی ویروس کرونا نیست و لازم است که با همین جدیت این محدودیت‌ها توسط تمامی مردم رعایت شود. البته هر محدودیتی با گله و نارضایتی‌هایی همراه است. برای مثال با اینکه مردم همراهی و همکاری خوبی برای رعایت محدودیت‌های ترافیکی و کرونایی داشتند، اما در این ۳ هفته مشکلی دیگر به دغدغه‌ اساسی تبدیل شده است. آری صحبت از ترافیک، یار و همراه همیشگی مردم، بویژه پایتخت‌نشینان است که این روزها باز هم با وجود اعمال محدودیت‌های سخت،همچنان در سطح شهر و اتوبان‌ها در جریان است. 

شب گذشته ساعت ۱۸:۳۰ محل کار خود را ترک کردم تا طبق زمان بندی محدودیت‌ها قبل از ساعت ۲۱ به مقصد برسم، اما متاسفانه با حجمی وسیع از ترافیک روبرو شدم و این موضوع دلهره و نگرانی من را به شخصه بیشتر می‌کرد، اما چاره چیست؟ آیا ۱ ساعت زودتر حرکت کردن برای جریمه نشدن کافی نیست؟ البته این مشکل تنها مربوط به من نبود و تعداد زیادی از مردم چنین اعتراض‌ها و نگرانی‌هایی را داشتند.

آیا تغییر ساعت محدودیت‌ها، مردم را از دام ترافیک نجات خواهد داد؟

اعمال محدودیت چه در حوزه کرونا، چه در حوزه ترافیک، نیازمند در نظر گرفتن تمامی جوانب است و باید با تدابیر و برنامه‌ای منظم رو به جلو حرکت کرد، اما متاسفانه با وجود همکاری‌های مردمی باز هم ترافیک بر جان خیابان‌ها رخنه کرده و برای رویارویی با شهروندان، با کرونا در رقابت قرار گرفته است. در این راستا برخی از افراد خواسته‌ای تحت عنوان افزایش ساعت محدودیت‌های ترافیکی دارند تا زمان کافی برای دور کردن خود از جریمه‌های ۲۰۰ هزار تومانی داشته باشند.

با توجه به این موضوع سردار سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا اظهار کرد: با توجه به ترافیک سنگین معابر در ساعات پایانی روز، به معاونت انسانی وزارت کشور پیشنهاد دادیم، ساعت شروع محدودیت‌های تردد شبانه را از ۲۱ به ۲۲ تغییر دهند.

این صحبت در ظاهر خبری خوب است، اما اینکه تا چه اندازه جدی گرفته شود، امر بسیار مهمی است که باید طی چند روز آینده مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد، زیرا  در این ۳ هفته با تمام مشکلات ترددی، مردم همچنان  از همکاری خود دریغ نکردند و توانستند با این کارشان کمی از آمار کرونا را کاهش دهند، پس بهتر است که مسئولان هم پاسخ این همراهی را به درستی و به زودی به گوش شهروندان عزیز برسانند.

آیا تغییر ساعت محدودیت‌ها، مردم را از دام ترافیک نجات خواهد داد؟

گذر زمان تنها مقوله‌ای است که می‌تواند برای تحقق چنین درخواستی اثربخش باشد، درخواستی که تنها به کاهش ترافیک کمک نمی‌کند بلکه رضایت مردمی را نیز به همراه خود به دنبال دارد، به همین دلیل لازم است که این تغییر ایجاد شود تا متوجه شویم تا چه مقدار می‌تواند موثر و مفید باشد؟

البته برای مهار ویروس کرونا باید بیش از پیش همکاری‌های گذشته را داشته باشیم و رعایت محدودیت‌ها وابسته به تغییر ساعت نباشد تا به زودی شاهد خبر مهار کامل کرونا با اتحاد جمعی مردم باشیم، امید است که آن روز برسد.

یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. زمان پایان حیات در کره زمین مشخص شد

 2. بفرمایید؛ این هم از دموکرات های مؤدب و باهوش!

 3. سناریوهای ایران در ماجرای هسته ای

 4. درباره تصورات رمانتیک در سیاست خارجی

 5. چرا تنها راه نجات برجام، "خروج از برجام" است!؟

 6. چرا اروپا عقب نشست؟!

 7. قالیباف: اعضای هیئت علمی دانشگاه‌‌ها و قضات از پرداخت مالیات معاف شدند

 8. روحانی: امروز اقتصاد ما بهتر از گذشته می‌چرخد!/ وعده انتخاباتی جالب محسن رضایی/ نامزد سپاه در انتخابات ۱۴۰۰ کیست؟/ ظریف؛ همچنان مهمترین گزینه جبهه اصلاحات

 9. بلاتکلیفی مردم برای سفر‌های نوروز ۱۴۰۰/ اسامی شهرهای سفر ممنوع

 10. نامه خاتمی و کارنامه اصلاح طلبی

 11. خاتمی چرا از قصور و تعصب‌هایش عذرخواهی نمی‌کند؟!

 12. ۶ راز کمتر شنیده‌شده درباره ساسی مانکن

 13. سرانجام یک شعار انتخاباتی

 14. زمان جلسه شورای عالی کار برای تعیین حداقل دستمزد

 15. فرق عمامه رئیسی با عمامه هاشمی، خاتمی و روحانی!

 16. آقایان، مشک آن است که خود ببوید !..

 17. توصیه متفاوت یک سردار سپاه به نوعروسان

 18. روحانی: به عهد خود درباره چرخش هم‌زمان سانتریفیوژ و اقتصاد عمل کردیم/ امروز اقتصاد ما بهتر می‌چرخد/ FATF ربطی به برجام و تحریم ندارد

 19. معطلی چهار ساله قانون متناسب سازی حقوق شاغلین و بازنشستگان

 20. بشردوستی به سبک سازمان ملل

 21. فیلم سنتکام درباره حمله موشکی ایران به عین‌الاسد

 22. واکسیناسیون سراسری؛ چقدر زود دیر می شود

 23. نظم جهانی در آستانه تغییر

 24. تصاویر پهپاد آمریکایی از لحظه حمله ایران به عین‌الاسد

 25. گاردین: «بایدن» مسیر «ترامپ» را در برجام در پیش گرفته است

آخرین عناوین