واکنش روحانی به طرح مجلس: بگذارید آن‌هایی که تجربه موفق دیپلماسی دارند، کارشان را انجام دهند

گروه سیاسی الف،   3990913027 ۱۰۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۹ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس جمهور در واکنش به طرح راهبردی مجلس برای رفع تحریم‌ها گفت: بگذارید با حوصله، تحمل، خردورزی و آن‌هایی که تجربه بیست و چند ساله در این امر دارند و در دیپلماسی موفق بودند، کارشان انجام بدهند.

واکنش روحانی به طرح مجلس: بگذارید آن‌هایی که تجربه موفق دیپلماسی دارند، کارشان را انجام دهند

 حسن روحانی روز پنجشنبه در مراسم افتتاح رسمی ۲۵ پروژه حوزه برق‌رسانی در سه استان خوزستان، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی با اشاره به پیوستن ماهانه 35 روستا به شبکه برق، اظهارداشت: دولت تدبیر و امید در همه زمینه ها تحولی که در روستاها ایجاد کرده، قابل مقایسه با دولت های قبل نیست و در همین راستا برق رسانی به روستاهای 20 خانوار در کشور به پایان رسیده و اکنون در حال برنامه ریزی برای برق رسانی به روستاهای 10 خانوار هستیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه هر جا مردم با قدرت وارد شوند به نتایج فوق العاده دست می یابیم، گفت: طرح برق امید که آثارش در پایان آذر اعلام می شود این فرصت را برای رقمی حدود 30 درصد جمعیت کشور که جزو کم مصرف های برق هستند، ایجاد می کند تا از دادن پول برق معاف شوند و بزودی این طرح در مورد کم مصرفهای گاز و آب هم انجام خواهد شد.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز در شرایط جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم که به مراتب شدیدتر از جنگ تحمیلی 8 ساله است، اظهار داشت: نه تنها آمریکایی‌ها بلکه هیچ‌کس دیگر در دنیا تصور نمی‌کرد که بتوانیم در چنین شرایط سختی و تحت شدیدترین انواع جنگ اقتصادی، سیاسی و روانی به خوبی مقاومت کرده و کشور را اداره کنیم.

روحانی اضافه کرد: درست است که بر اثر تحریم‌ها مردم در سختی قرار گرفتند اما با وجود همه فشارها هیچ‌گاه مردم با قطع آب، برق و گاز و یا کمبود بنزین و گازوئیل یا گندم مواجه نبودند و در همین ایام تحولات بزرگی در کشور در عرصه‌های بهداشت و درمان، راه و راه آهن و بسیاری عرصه‌های دیگر اتفاق افتاد.

رئیس جمهور تصریح کرد: شدیدترین تحریم ها از ابتدای تابستان 97 علیه کشورمان اعمال شد اما توانستیم پس از یک سال وضعیت را کنترل کنیم و در سال 98 رشد اقتصادی کشور مثبت شد اما متاسفانه از اواخر سال 98 با مصیبت جدیدی مواجه شدیم که البته همه‌گیری کرونا همه کشورها را تحت تاثیر قرار داد و امروز شاهد آن هستیم که پیشرفته‌ترین کشورهای غربی هم دچار مشکل شده‌اند اما با وجود تحریم‌های شدید، جمهوری اسلامی ایران توانسته در عرصه مبارزه با کرونا نیز عملکرد موفقی داشته باشد.

روحانی با تاکید بر اینکه امروز بیش از هر زمان دیگری به همدلی و همکاری نیاز داریم، خاطرنشان کرد: امروز باید همه قوا و نهادها دست به دست یکدیگر بدهند و بدانند که هر توفیقی که دولت به دست بیاورد موفقیت همه نظام و همه نهادها و آحاد مردم است و همه باید با تحمل و خردورزی اجازه دهند که دولت بر روی حل مشکلات تمرکز کند.

رئیس جمهور گفت: اجازه دهید کسانی که در حل مشکلات بزرگ و بین‌المللی تجربه بیست و چند ساله دارند و در عرصه دیپلماسی بارها آمریکا را شکست داد‌ه‌اند پیگیر حل مشکلات باشند و یقین بدانند که هر پیروزی که دولت به دست بیاورد متعلق به آنها نیز خواهد بود.

روحانی در هنگام افتتاح طرح‌های زیربنایی استان خوزستان پس از توضیحات استاندار این استان درباره تخلیه آب از منازل آسیب‌دیده از انباشت آب در پی بارندگی‌های روزهای اخیر خوزستان گفت: استان خوزستان و مردم آن حق بزرگی به گردن همه ما و ملت ایران دارند. توضیحات شما مقداری از نگرانی‌ها را برطرف کرد اما لازم است با اتخاذ تدابیر لازم و مناسب در میان‌مدت و بلندمدت مانع از تکرار چنین اتفاقاتی برای آینده شویم.

متن کامل سخنان رئیس جمهور نیز به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

بسیار خوشحالیم که در سی و پنجمین هفته، خداوند توفیق داد که امروز شاهد حدود 6هزار میلیارد تومان طرح‌های مربوط به برق و همچنین توزیع برق در سه استان مهم سیستان و بلوچستان، خوزستان و خراسان رضوی باشیم.

همه می‌دانیم که صنعت برق چقدر اهمیت دارد چرا که زیرساخت تولید، زیرساخت تحول و زیرساخت رفاه مردم است. در دوران جنگ تحمیلی، روزهایی بود که مردم چند ساعت بیشتر برق نداشتند، گاهی بیمارستان‌ها برق نداشت. بحمدالله یکی از افتخارات دولت یازدهم و دوازدهم  این بوده که در تابستان قطعی برق نداشتیم و اگر هم بوده موارد بسیار محدود و کوچکی بوده است. در این سالهای اخیر وزارت نیرو با طرح استمداد از مردم اقدامات مهمی در این حوزه انجام داده است و واقعا هر کجا مردم با همه قدرت وارد شوند به یک نتایج فوق‌العاده دست پیدا می‌کنیم.

همانطور که آقای اردکانیان توضیح دادند به طور متوسط سالی 2هزار و 500 مگاوات برق را در طول این دولت اضافه کردیم و تا پایان دولت هم به حدود 20هزار مگاوات برق جدید خواهیم رسید، در حالی که در آغاز انقلاب کل برق تولیدی کشور 7هزار مگاوات بود و این نشان می‌دهد که به اندازه سه برابر کل برق تولید شده در رژیم گذشته، در این دولت فقط برق تولید کردیم و این کار بسیار ارزشمندی برای کشور است مخصوصا وقتی که کیفیت هم به آن ضمیمه می‌شود. امروز تلفات برق کم و تک رقمی شده و به 9.2 درصد رسیده است و این بسیار مهم است. پایداری شبکه هم اضافه شده و اتصال برق با همسایگان انجام می‌گیرد و روستاییان عزیز هم از برق استفاده می‌کنند.

دولت تدبیر و امید برق رسانی به روستاهای 20 خانوار را به پایان رساند یعنی امروز در کشور روستای 20 خانواری وجود ندارد که دارای برق نباشد. الان هم در فکر روستاهای 10 خانواری هستیم که آنها هم برق داشته باشند و بخشی از آنها هم دارای برق شدند.

اینکه در هر ماه 35 روستا به شبکه برق متصل می‌شود، بسیار مهم است. اساسا دولت تدبیر و امید، دولتی بوده که در تمام زمینه‌ها تحولی که در روستاها در زمینه های گاز، برق، آب، ارتباطات، بهداشت، راه، و آموزش ایجاد کرده، قابل مقایسه با دولت‌های قبل نیست. در مجموع در دولت تدبیر و امید مدارس غیراستاندارد، کَپری و مدارسی که به صورت ساختمان نبود، به طور کامل جمع شد.

بنابراین برای روستاها کار خوب و بسیار عظیمی انجام گرفته و ادامه پیدا می‌کند. بهبود راندمان برق حائز اهمیت است. اگر چه امسال  2500مگاوات برق تولید کرده و نیروگاه‌های جدید را تاسیس و افتتاح کردیم اما یک رقم بالایی درحدود 4هزار مگاوات برق مجازی هم ایجاد کردیم. یعنی برای برقی که می‌بایست نیروگاه می‌زدیم تا در لحظه پیک بتوانیم مدیریت کرده و خاموشی نداشته باشیم با کمک مردم و با تغییر ساعات استفاده از برق،  توانستیم از این سرمایه‌گذاری‌هایی که خیلی ضروری نبوده، بی‌نیاز شویم و همانطور که  اشاره کردند رشد برق در سالهای قبل حدود 5 درصد بوده و امسال حدود یک درصد شده است و به این معناست که مردم کاملا همراهی کردند.

کار بسیار خوبی که دولت مصوب و اعلام کرد مساله برق امید بود که انشاءالله آثار آن در پایان ماه آذر اعلام می‌شود که مردم عزیز و آنهایی که کم مصرف هستند از دادن پول برق معاف می‌شوند و این یک هدیه کوچکی برای آنهایی است که صرفه‌جویی را به طور کامل مدنظر قرار می‌دهند.

مردم رقمی حدود 30 درصد، دارای برق مجانی می‌شوند و همین کار به زودی در حوزه آب و گاز هم انجام خواهد شد یعنی یکی از آثار ماندگاردولت تدبیر و امید، برق امید است و همچنین در آب و گاز هم به زودی، مردمی که کم مصرف هستند و البته به طور طبیعی محروم هم هستند اینها پول آب و برق و گاز نخواهند داد و نکته‌ای که سالها پیش امام راحل  فرمود که آب و برق شما مردم مستضعف را مجانی می‌کنیم این کار در این دولت تحقق پیدا کرد و آنهایی که به ناروا توهین می‌کردند و می‌گفتند آنچه امام گفته عملیاتی شدنی نبوده و نخواهد بود اتفاقا عملیاتی شدنی هست و شد و در این دولت انجام خواهد شد.    

همه اینها به ما یک امید جدیدی می‌دهد. ما در شرایط تحریم  و در شرایط جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم و جنگی که در این سه سال از لحاظ اقتصادی تحمیل شد به مراتب بدتر از جنگ تحمیلی 8 ساله بود. جنگ 8 ساله، جنگ نظامی بود اما امروز با جنگ اقتصادی مواجه هستیم که البته جنگ سیاسی و روانی هم هست اما عمدتا جنگ اقتصادی است.

نه آمریکا و نه اروپا و هیچ کس در دنیا فکر نمی‌کرد که ایران در این جنگ اقتصادی سه سال به خوبی مقاومت کند این را به این دلیل می‌‌گویم که بسیاری از رهبران دنیا به صراحت از من سوال کردند که شما چطور توانستید کشور را در این شرایط اداره کنید؟ درست است مردم در رنج، زحمت و مشکلات هستند اما مقاوم بودند و ما را یاری کردند اما در این سه سال تحریم اقتصادی، آب، برق وگاز قطع نشد و نه تنها نیازمند خرید گازوئیل و بنزین از خارج نشدیم بلکه صادر هم کردیم. در این سه سال در گندم خودکفا بودیم و می‌توانستیم روی پای خودمان بایستیم، در این سه سال تحولات بزرگی در راه آهن، جاده و بنادر بوجود آوردیم، در این سه سال تحولات بزرگی در حوزه بهداشت و درمان به وجود آوردیم، این همه تخت‌های بیمارستانی که فقط در یک سال اخیر 11هزار تخت بیمارستانی در کشور اضافه شد در تاریخ ایران بی‌نظیر است.

آنهایی که چشم بینایی ندارند که خدمات دولت را ببینند باید یک مقدار دقیق شوند و ببینند دولت در شرایط سخت چه اقدامات بزرگی را با کمک مردم انجام داده است البته شرکت‌های خصوصی، عمومی و غیردولتی، قوای دیگر و نیروهای مسلح همه به کمک ما آمدند. ما هم کشور را اداره کردیم.

 هم توانستیم بدترین سیل و زلزله ای که رخ داد را اداره کنیم و در عین حال تحریمی که از سال 97 شروع شد و بدترین تحریم بود را در سال 98 مهار کردیم. در پایان بهار 98 هم تورم آرام آرام کاهش پیدا کرد و هم رشد اقتصادی مثبت بود. البته از پایان 98 دچار یک مصیبتی جدیدی شدیم و آن بیماری کرونا بود که در این یک قرن در دنیا چنین مساله‌ای وجود نداشت، همه دنیا دچار مشکلات شدند، رشد اقتصادی همه کشورهای بزرگ کاهش پیدا کرد یا رشد اقتصادی آنها منفی شد البته این فشار به طور طبیعی به ما هم وارد شد اما در عین حال از این معضل هم عبور می‌کنیم.

امروز شرایط مهار کرونای در ایران نسبت به کشورهای پیشرفته غربی شرایط بدتری نیست و در مقایسه با برخی از کشورها شرایط ما بهتر است. با یک برنامه‌ریزی خوب در دو هفته توانستیم تا حدی شرایط را کنترل کنیم.

استان خراسان رضوی در چهار هفته گذشته شرایط بسیار بدی داشت اما امروز به تدریج به شرایط نرمال برمی‌گردد. کار بزرگی دولت در این شرایط بسیار سخت و مشکل در همه زمینه‌ها انجام می‌دهد.

من در اینجا می‌خواهم این نکته را بگویم که برادران عزیز و همه آنهایی که در بخش های مختلف کشور مشغول خدمت هستید، در مجلس، در قوه قضاییه، در نیروهای مسلح همه دست به دست هم دهیم، همه در پی ایجاد امید باشیم، همه در پی ایجاد ثبات باشیم. هیچ عجله نکنیم برای اینکه می‌خواهیم مساله‌ای را حل کنیم هُل نشویم اشکال ندارد اگر دولت موفقیت بدست آورد کاملا این موفقیت را تقدیم شما می‌کند اصلا غصه این را نخورید که این دولت مسائل را تمام و حل می‌کند، خیر شما حل کنید. ما دست همه آنهایی که به ملت و مردم عزیز کمک کنند را می‌بوسیم. بگذارید با حوصله، با تأمل، با خردورزی و با دقت، آنهایی که تجربه 20 و چند ساله در این امر دارند و می‌دانند باید چه کار کنند و در دیپلماسی موفق بودند و در دیپلماسی آمریکا را بارها و بارها در این سه سال در سازمان ملل شکست دادند، با تأنّی و با دقت کارمان را انجام دهیم. از شماها هم خواهش می‌کنیم یاری کنید، همه برادریم و هدف واحد داریم.

البته می‌دانیم هر قوه‌ای هر کاری می‌کند با نیت خیر است می‌خواهد کمک کند، می‌خواهد کار را سریع‌تر انجام دهد اما با هم مشورت کنیم با هم هماهنگ باشیم، همفکری کنیم، کارها را دقیق‌تر و پخته‌تر پیش‌ ببریم و پیش خواهیم برد.

 مردم در صحنه هستند، مقاومت مردم اصل اساسی است اگر دولت پیروز شود در سایه مقاومت است، نظام پیروز شود در سایه مقاومت است، رهبری رهبر معظم انقلاب و مقاومت مردم دو پایه اساسی برای موفقیت ما در همه روزهای سخت بوده و امروز هم مسیر مقاومت و هدایت رهبری، مسیر پیروزی خواهد بود. انشاءالله .

والسلام علیکم و رحمت‌الله و برکاته   

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۷۱۴۷۱۰۱۱:۳۱:۳۵ ۱۳۹۹/۹/۱۳
یعنی در کار این بشر ماندم از تجربه خوبشان!!!!!
ب۱۷۱۵۶۱۲۲۰:۲۱:۳۰ ۱۳۹۹/۹/۱۳
بدبخت تو که از وضع مملکت خبر نداری مدعی تجربه مفید هستی... شب که توی رختخواب غلت میزدی بنزین رو سه برابر گروون کردی...
ناشناس۱۷۱۵۷۰۷۲۱:۵۸:۴۲ ۱۳۹۹/۹/۱۳
سنگ پای بلورین تعلق میگیرد به آقای حسن روحانی!
ناشناس۱۷۱۵۸۰۲۲۳:۲۰:۵۵ ۱۳۹۹/۹/۱۳
اگه تجربه موفق داشتی چرا نرفتی مجلس جواب بدی؟ کرونا رو بهانه نکن!
علی۱۷۱۴۷۲۳۱۱:۳۷:۴۳ ۱۳۹۹/۹/۱۳
رسوندن دلار از سه هزار تومن به سی هزار تومن بزرگترین دستاورد دیپلماسی وادادگی است
حسن۱۷۱۴۷۳۸۱۱:۴۱:۵۴ ۱۳۹۹/۹/۱۳
نتیجه طرح های دپیلمات هائیکه شیخ حسن نام می برد فقط خیانت به ملت هست
ناشناس۱۷۱۴۷۴۱۱۱:۴۲:۴۱ ۱۳۹۹/۹/۱۳
"بگذارید آن‌هایی که تجربه موفق دیپلماسی دارند، کارشان را انجام دهند" مگه چنین اشخاصی هم داریم.
ناشناس۱۷۱۶۴۰۲۱۳:۲۶:۲۱ ۱۳۹۹/۹/۱۴
تصمیم گرفتی نبینی برای همین نمیبینی شاید هم کوری.
ناشناس۱۷۱۴۷۵۱۱۱:۴۴:۳۰ ۱۳۹۹/۹/۱۳
شما تجربه دیپلماسی موفق داری؟؟؟؟؟ با چه رویی این حرف ها رو میزنی آخه
ناشناس۱۷۱۵۶۳۵۲۰:۴۱:۰۸ ۱۳۹۹/۹/۱۳
تجربه ایشان در مذاکرات و برجام موفق بود لکن تجربه دوستان شما در تنش آفرینی بیشتر بود .
ناشناس۱۷۱۶۵۷۲۱۶:۴۹:۵۸ ۱۳۹۹/۹/۱۴
برجام در نظر آدمهای غربگدا موفقیته، برای ملت که چیزی نداشت
ناشناس۱۷۱۵۷۷۹۲۳:۰۶:۴۵ ۱۳۹۹/۹/۱۳
حتما دیپلماسی موفق در نظر شما محو امریکا و عربستان و اسراییل است که اینکار فقط با جنگ امکان پذیر است نه دیپلماسی
ناشناس۱۷۱۴۷۵۷۱۱:۴۶:۱۵ ۱۳۹۹/۹/۱۳
آقای روحانی! ظاهرا معنی موفق برای شما چیز دیگه‌ایه!
صث۱۷۱۵۶۱۷۲۰:۲۳:۱۰ ۱۳۹۹/۹/۱۳
خدایا یا ما رو بکش یا شر این روحانی رو از سرمون کم کن....امین
حمید۱۷۱۴۷۷۷۱۱:۵۰:۴۱ ۱۳۹۹/۹/۱۳
اونوقت اونیکه تجربه موفق دیپلماسی داره کیه؟ نکنه خودشو میگه!!! مرغ پخته تو قابلمه خنده اش گرفت
ناشناس۱۷۱۴۷۸۷۱۱:۵۲:۵۶ ۱۳۹۹/۹/۱۳
بگذارید با حوصله، تحمل، خردورزی و آن‌هایی که تجربه بیست و چند ساله در این امر دارند و در دیپلماسی موفق بودند منظور آقای روحانی کی هست دقیقا؟؟
ناشناس۱۷۱۴۷۹۱۱۱:۵۳:۳۵ ۱۳۹۹/۹/۱۳
این دولت در تاریخ کشور ماندگار شد با این همه خسارت زدن مدعی هم هست
ناشناس۱۷۱۴۸۲۳۱۲:۰۲:۰۴ ۱۳۹۹/۹/۱۳
تجربه موفق؟؟؟!!!!
ناشناس۱۷۱۴۸۳۹۱۲:۰۷:۰۳ ۱۳۹۹/۹/۱۳
کدام دیپلماسی ؟ دیپلماسی تحقیر تون ؟
ناشناس۱۷۱۴۸۴۱۱۲:۰۷:۲۳ ۱۳۹۹/۹/۱۳
تجربه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! خندیدیم
ناشناس۱۷۱۴۸۴۳۱۲:۰۷:۴۰ ۱۳۹۹/۹/۱۳
بابا تو ديگه كي هستي!!!
ناشناس۱۷۱۴۸۶۶۱۲:۱۴:۳۱ ۱۳۹۹/۹/۱۳
تجربه موفق ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ جل الخالق
ناشناس۱۷۱۴۸۶۸۱۲:۱۴:۵۱ ۱۳۹۹/۹/۱۳
فکر کنم داره سعی میکنه با جوک گفتن ملت رو بخندونه
ناشناس۱۷۱۴۸۹۸۱۲:۲۶:۵۲ ۱۳۹۹/۹/۱۳
یکی از بهترین جملاتی که در این سالها از دهن روحانی در امده ! در دیوار درج کرده قبودند 290 ...........................
ناشناس۱۷۱۴۹۰۲۱۲:۲۹:۰۰ ۱۳۹۹/۹/۱۳
درود بر روحانی
علی۱۷۱۴۹۰۴۱۲:۲۹:۰۹ ۱۳۹۹/۹/۱۳
جان ....!!!!!!!!!!!! تجربه ی موفق دیپلماسی...؟؟؟!!!!!!!!!!!!
ناشناس۱۷۱۴۹۱۴۱۲:۳۳:۵۸ ۱۳۹۹/۹/۱۳
صورت شما رو با اب صابون هم نمیشه سفید کرد.
ناشناس۱۷۱۴۹۱۸۱۲:۳۴:۱۲ ۱۳۹۹/۹/۱۳
صورت شما رو با اب صابون هم نمیشه سفید کرد.
ناشناس۱۷۱۴۹۲۳۱۲:۳۶:۱۱ ۱۳۹۹/۹/۱۳
بکشید کنار دیگه چیزی برای حراج باقی نمونده
علی۱۷۱۴۹۳۳۱۲:۴۰:۲۳ ۱۳۹۹/۹/۱۳
کدوم موفقیت؟!!!
ناشناس۱۷۱۴۹۴۴۱۲:۴۴:۰۷ ۱۳۹۹/۹/۱۳
پرخاش و خشم و خسم با هموطنان قهقهه و تواضع و خشوع و حراج با دشمنان این است تخصص شما شیخ
ناشناس۱۷۱۴۹۵۰۱۲:۴۶:۰۶ ۱۳۹۹/۹/۱۳
یکی از تجارب موفقتان را نام ببرید
ناشناس۱۷۱۴۹۵۱۱۲:۴۶:۱۳ ۱۳۹۹/۹/۱۳
یانکیها رو به اهدافشون رسوندی آقای حقوقدان
ناشناس۱۷۱۴۹۶۱۱۲:۴۹:۰۷ ۱۳۹۹/۹/۱۳
تجربه موفق دلار سی تومنی!
ناشناس۱۷۱۴۹۹۸۱۲:۵۷:۲۷ ۱۳۹۹/۹/۱۳
دیپلماسی ذلت روحانی
ناشناس۱۷۱۵۰۲۳۱۳:۰۸:۵۰ ۱۳۹۹/۹/۱۳
شما بلد نیستین با مرغ مذاکره کنید تا هر روز مجبور نباشیم خودشو و تخم مرغشو گرون تر از دیروز بخریم.مذاکره با آدمی ذات روباه صفت که جای خودشو داره
ناشناس۱۷۱۵۰۲۷۱۳:۰۹:۵۷ ۱۳۹۹/۹/۱۳
آنهایی که دیپلماسی موفق دارند!!!!؟؟؟
ناشناس۱۷۱۵۰۳۸۱۳:۱۷:۵۰ ۱۳۹۹/۹/۱۳
تجربه موفق دیپلماسی؟ بزرگوار، نتیجه تجربه موفق دیپلماسی شما صف مرغ و روغن و پراید صد میلیون تومانیه!
ناشناس۱۷۱۵۰۴۴۱۳:۲۲:۰۰ ۱۳۹۹/۹/۱۳
این پخته گی رو به جای رسوندی که ته گرفت آقای روحانی، بزار آشپز جدید بیاد
ناشناس۱۷۱۵۰۴۶۱۳:۲۳:۱۹ ۱۳۹۹/۹/۱۳
تجربه موفق سیاسی == دلار 30 هزار تومانی
ناشناس۱۷۱۵۰۴۸۱۳:۲۴:۵۶ ۱۳۹۹/۹/۱۳
من بجای ایشان خجالت کشیدم، لطفا همه تحمل کنیم این چند ماه هم بگذرد تا ببینیم باید چه کار کرد
ناشناس۱۷۱۵۰۵۶۱۳:۲۷:۵۴ ۱۳۹۹/۹/۱۳
منظورتون همانهایی هست که برجام ننگین را نوشتن؟!
ناشناس۱۷۱۵۰۷۲۱۳:۳۵:۴۲ ۱۳۹۹/۹/۱۳
کسانی که تجربه های موفق در دیپلماسی دارند ای کاش تجربه های موفق در کنترل قیمت گوشت و مرغ و تخم مرغ و گوجه هم داشتند!
ناشناس۱۷۱۵۰۷۸۱۳:۳۸:۲۶ ۱۳۹۹/۹/۱۳
میشه یکی از تجربه‌های موفق‌تون را با رسم شکل توضیح بدین؟
محمد رضا۱۷۱۵۰۸۳۱۳:۴۲:۰۵ ۱۳۹۹/۹/۱۳
کدوم تجربه موفق؟؟؟ نکنه منظورتون خود تحریمیه؟؟
ناشناس۱۷۱۵۱۰۱۱۳:۵۰:۲۳ ۱۳۹۹/۹/۱۳
دیپلماسی خفت ، تبخیر امید
محسن۱۷۱۵۱۰۵۱۳:۵۱:۵۷ ۱۳۹۹/۹/۱۳
تو و اعوان و انصارت خییییییلییییییی دیپلماسی بلد بودید که مملکت را به ... کشیدید. رو که نیست
ناشناس۱۷۱۵۱۱۷۱۳:۵۸:۵۲ ۱۳۹۹/۹/۱۳
منظورت از تجربه موفق دیپلماسی...توافق الجزایر و سعداباد و برجام است؟؟ یا مثلا داستان مک فارلین؟
ناشناس۱۷۱۵۱۶۳۱۴:۱۸:۵۵ ۱۳۹۹/۹/۱۳
مثلا در کدام دیپلماسی موفق بودی؟
ناشناس۱۷۱۵۱۷۷۱۴:۲۳:۴۹ ۱۳۹۹/۹/۱۳
درست گفته
ناشناس۱۷۱۵۱۸۵۱۴:۲۵:۲۱ ۱۳۹۹/۹/۱۳
احسنت حسن
ناشناس۱۷۱۵۱۹۱۱۴:۲۸:۴۸ ۱۳۹۹/۹/۱۳
نمیتونی حرف نزنی؟ داریم نتیجه تجربه شمارو میبینیم
ناشناس۱۷۱۵۲۰۶۱۴:۴۱:۴۷ ۱۳۹۹/۹/۱۳
اونهایی که تجربه ناموفق در همه امور داشتند چی؟؟؟؟
ناشناس۱۷۱۵۲۲۲۱۴:۵۳:۵۹ ۱۳۹۹/۹/۱۳
کدام دیپلماسی ؟! اصلا از اول انقلاب کدام پروژه دیپلماتیک موفقی در ایران داشته ایم؟ البته منظور از دیپلماسی موفق سیاستیست که نهایتا به سود منافع ملی بوده باشد.
محسن۱۷۱۵۲۲۸۱۴:۵۹:۵۵ ۱۳۹۹/۹/۱۳
شما اول فرق end,suspend,lift, terminate رو یاد بگیر بعد ادعای دیپلماسی و عقل بکن
ناشناس۱۷۱۵۲۴۰۱۵:۰۵:۲۸ ۱۳۹۹/۹/۱۳
آقایون توصیه می کنم پناه بگیرید.... ایشون داره دوباره وعده موفقیت و گشایش می دهد
محمد۱۷۱۵۲۴۵۱۵:۰۷:۰۹ ۱۳۹۹/۹/۱۳
تجربه موفق دیپلماسی !!!!!!! تو رو خدا یه چاقو بهم بدین خودمو خط بندازم!!!!!
علی۱۷۱۵۲۴۸۱۵:۱۰:۱۸ ۱۳۹۹/۹/۱۳
واقعا که دیگه خیلی ...... ‌‌
ناشناس۱۷۱۵۲۶۳۱۵:۲۱:۳۵ ۱۳۹۹/۹/۱۳
رو که نیست.....سنگ پای قزوین رو سربلند کردی کلیدساز
ناشناس۱۷۱۵۲۸۶۱۵:۳۷:۰۰ ۱۳۹۹/۹/۱۳
7 سال رفوزه شدید حالا هم دارید ادای شاگرد زرنگ ها در می اورید ....
ناشناس۱۷۱۵۲۸۹۱۵:۴۰:۲۹ ۱۳۹۹/۹/۱۳
اعوذ بالله من الشيطان الرجيم استغرالله ربي و اتوبه اليه لا اله الا الله والسلام
خضر۱۷۱۵۲۹۱۱۵:۴۱:۲۹ ۱۳۹۹/۹/۱۳
سلام،تجربه موفق دیپلماسی؟؟!!شوخی میفرمایید
ناشناس۱۷۱۵۲۹۹۱۵:۵۰:۱۵ ۱۳۹۹/۹/۱۳
منظورش کیه؟ ظریف موفق؟!!!
ناشناس۱۷۱۵۳۰۳۱۵:۵۲:۴۹ ۱۳۹۹/۹/۱۳
جان من شما که تجربهربیست و چند ساله دارین دیگه کار نکنین! اجازه بدین بقیه کسب تجربه کنن!
ناشناس۱۷۱۵۳۰۵۱۵:۵۷:۵۷ ۱۳۹۹/۹/۱۳
تجربه موفق دیپلماسی؟!!! دیپلماسی بده و نستون
ناشناس۱۷۱۵۳۰۹۱۶:۰۰:۳۸ ۱۳۹۹/۹/۱۳
عملکرد اینها فوقش 6 قطع نامه ی شورای امنیت با رأی مثبت چین و روسیه هست. یا بالا رفتن از سفارت عربستان.
شهاب۱۷۱۵۳۱۷۱۶:۱۳:۲۷ ۱۳۹۹/۹/۱۳
تجربه موفق دیپلماسی!!!!!!!!!!!!!!!دراوج گریه ایم و تمنای خنده نیست، تدبیر توست برده به یغما امید ما!!!
ناشناس۱۷۱۵۳۲۴۱۶:۱۸:۱۴ ۱۳۹۹/۹/۱۳
میشه بگی دقیقا کدوم شما کاربلد هستید، وضع اسفناک الان مد نتیجه کاربلدی دولت است
ناشناس۱۷۱۵۳۲۷۱۶:۲۶:۰۵ ۱۳۹۹/۹/۱۳
زنده باد
ناشناس۱۷۱۵۳۴۵۱۶:۳۵:۵۳ ۱۳۹۹/۹/۱۳
نزدیک به ۸ سال است که مملکت و ملت را 《 آن هایی که بیست و چند ساله تجربه موفق دیپلماسی دارند 》 به طور کامل نابودی کشانده اند .
ناشناس۱۷۱۵۳۵۰۱۶:۳۹:۵۱ ۱۳۹۹/۹/۱۳
حوصله ! تحمل ! خردورزی ! تجربه !! بابا یه چیزایی بگو که این مجلس معنیشونو بدونه معنی این کلمات براشون خیلی سخت وسنگینه .
ناشناس۱۷۱۵۳۶۱۱۶:۴۷:۰۰ ۱۳۹۹/۹/۱۳
شعار دادن چه اسان ولی عمل کردن چه سخت است !!!!!!!
ناشناس۱۷۱۵۳۶۳۱۶:۵۰:۲۰ ۱۳۹۹/۹/۱۳
حتما هم برجام تجربه موفق بوده به نظر آقای روحانی؟
علی عابدی۱۷۱۵۳۶۴۱۶:۵۲:۵۹ ۱۳۹۹/۹/۱۳
منظورش ظریف و عراقچی که نیست؟؟؟پس منظورش کیه؟؟؟هرکی جواب داد سکه بهش میدند!!!
ناشناس۱۷۱۵۳۷۵۱۷:۰۴:۳۶ ۱۳۹۹/۹/۱۳
شما کاربلد هستید؟یادتون جناب روحانی می فرمودید دیگه تحریم ها بر نمی گرد کاسبان تحریم!الان میگید تحریمها بعد از ۹۷ شدت بالایی گرفته!درست شنیدم مگه قرار نبود با برجام تمام تحریمهای هسته ای از بین بره؟
ناشناس۱۷۱۵۳۸۶۱۷:۱۹:۰۱ ۱۳۹۹/۹/۱۳
خدایا به فریاد ما برس . تحمل هفت سال دولت اصلاح طلبان یک طرف تحمل این هفت ماه یک طرف دیگه .... گاهی وقت ها احساس میکنم اینها هیچ شعوری برای مردم قائل نیستند مگر اینکه مثل خودشان فکر کنند
ناشناس۱۷۱۵۴۴۳۱۸:۰۵:۲۱ ۱۳۹۹/۹/۱۳
دیدگاه قجری.
ناشناس۱۷۱۵۴۷۷۱۸:۲۷:۱۷ ۱۳۹۹/۹/۱۳
تجربه موفق دیپلماسی...؟!!!
ناشناس۱۷۱۵۴۸۲۱۸:۳۱:۲۰ ۱۳۹۹/۹/۱۳
متاسفانه هیچکس به فکر مردم نیست هر گروهی بدنبال اینست که حال جناح مقابل را بگیرد نه مشکل مردم را حل کند.
ناشناس۱۷۱۵۵۴۵۱۹:۲۰:۲۳ ۱۳۹۹/۹/۱۳
جناب حسن فریدون لطفا میشه شما حرف نزنی چون مملکت را کلا نابود کردی
وحید۱۷۱۵۵۴۶۱۹:۲۰:۴۷ ۱۳۹۹/۹/۱۳
ببخشید متوجه نشدم. منظورش از تجریه موفق دیپلماسی، جام زهر ۵۹۸ بود یا سعدآباد یا لوزان یا برجام؟!!!
ناشناس۱۷۱۵۵۸۳۱۹:۴۹:۳۰ ۱۳۹۹/۹/۱۳
جوک هفته: تجربه موفق دیپلماسی
وحید۱۷۱۵۶۰۶۲۰:۱۲:۳۶ ۱۳۹۹/۹/۱۳
وقتی که میگی بلدم بلدم چار ستون بدنم می لرزه.هی بلدم بلدم.قمپز
ناشناس۱۷۱۵۶۱۶۲۰:۲۲:۳۸ ۱۳۹۹/۹/۱۳
اونجا که گفته کشور رو اداره کردیم خیلی جالبه!!! یعنی اداره کردید اینطوری شده؟!
دیانا۱۷۱۵۶۲۴۲۰:۳۳:۳۵ ۱۳۹۹/۹/۱۳
خوبه کم نمیارن
ناشناس۱۷۱۵۶۳۰۲۰:۳۶:۲۴ ۱۳۹۹/۹/۱۳
با 5 درصد اختیار چی کار میشه کرد عزیز 24 میلیونی .
ناشناس۱۷۱۵۶۹۵۲۱:۳۴:۲۹ ۱۳۹۹/۹/۱۳
ایشان دقیقا مرد هزار چهره است .که شایسته این پست نیست وبه ناچاری مردم به ایشان رای دادن
مهران۱۷۱۵۶۹۹۲۱:۳۷:۰۷ ۱۳۹۹/۹/۱۳
تجربت منو کشته
ناشناس۱۷۱۵۷۳۴۲۲:۱۶:۳۲ ۱۳۹۹/۹/۱۳
روحانی درست میگوید. تمام دردسرها از زمانی شروع شد که رفتار انقلابی جایگزین دیپلماسی شد: بالا رفتن از دیوار سفارتها.
سنگ پای قزوین۱۷۱۵۷۳۵۲۲:۱۸:۵۵ ۱۳۹۹/۹/۱۳
با رسم شکل چند نمونه موفق نام ببرید.
ناشناس۱۷۱۵۷۳۷۲۲:۲۱:۰۳ ۱۳۹۹/۹/۱۳
تجربه موفق!!!
ناشناس۱۷۱۵۷۷۸۲۳:۰۴:۵۳ ۱۳۹۹/۹/۱۳
موفقیت از روحانی و احمدی نژاد معنا پیدا می کنه با این همه موفقیت چی کار کنیم خدایا اگه ما بدبختی و بیچارگی بخواهیم باید چی کار کنیم باید کی را ببینیم
ناشناس۱۷۱۵۷۸۶۲۳:۱۱:۲۶ ۱۳۹۹/۹/۱۳
خسته نباشی دلاور گرونی.
ناشناس۱۷۱۵۸۱۲۲۳:۳۹:۱۹ ۱۳۹۹/۹/۱۳
مردم را چی فرض کرده اید؟ هفت سال است چه کرده اید؟
حسینيّ۱۷۱۵۸۵۰۰۰:۱۳:۳۰ ۱۳۹۹/۹/۱۴
این برق امید هم ابزاری برای رای جمع کردن برای انتخابات سال 1400 هست.
معمار برجام۱۷۱۵۸۵۹۰۰:۱۹:۵۶ ۱۳۹۹/۹/۱۴
پناه می برم به خدا از بستن دهان ها (دستور برخورد با منتقدان و شکایت از نمایندگان مجلس را صادر می کند!)
بهزاد محمدی۱۷۱۵۸۶۵۰۰:۲۲:۲۹ ۱۳۹۹/۹/۱۴
خدا خیرت بدهد شیخ حسن عزیز که اگه اقتصاد رو در هفت سال نتونستی درست کنی، حداقل در این چند ماه باقیمانده، با فرمایشات گهربارت اسباب تفریح مردم را فراهم می کنی. مرحبا!
محرم۱۷۱۵۹۷۰۰۵:۱۳:۰۱ ۱۳۹۹/۹/۱۴
اقای ظریف در قرارداد الجزایر هم بود چه بردی کرد.!؟ در زمان خاتمی چه بردی کردید!؟ در زمان برجام چه بردی کردید!؟
ناشناس۱۷۱۵۹۹۹۰۷:۱۰:۰۱ ۱۳۹۹/۹/۱۴
آقای محترم از عملکردتان بگویید در این 8 ساله چه کردید جز گرانی و بر باد دادن ارز مملکت و ایجاد دلار 4200 تومانی در حالی که در بازار دلار 30هزارتومان بود این ما به التفاوت به جیب کی وکجا رفت
ناشناس۱۷۱۶۰۳۳۰۸:۰۸:۴۳ ۱۳۹۹/۹/۱۴
کدوم موفقییت خودتونو میگین که موفق شدین فقط دلار30تومن و کمرشکستن مردم
ناشناس۱۷۱۶۰۴۹۰۸:۲۴:۳۳ ۱۳۹۹/۹/۱۴
دیپلماسی ذلت وخفت موفق
الهام۱۷۱۶۱۳۱۰۹:۵۹:۰۴ ۱۳۹۹/۹/۱۴
اگه این تجربه دیپلماسیه که صنعت هسته ای رانابودکردی ومردم درفلاکت دست وپازدن بی تجربه گی چیه برادرتحریم داروتحریم فروش نفت واردات بی ربط
حسن۱۷۱۶۲۲۰۱۱:۰۴:۵۳ ۱۳۹۹/۹/۱۴
سلام این اقادکی می خواد از این حرفای مسخره دست برداره آخه دروغ به این بزرگی شما وتجربه موفق دیپلماسی واقعا ملت وچی حساب کرده
ناشناس۱۷۱۶۳۵۷۱۲:۴۱:۵۹ ۱۳۹۹/۹/۱۴
تجربه موفق!!!! خواب دیدی خیر باشه!!؟؟
شهروند۱۷۱۶۳۹۳۱۳:۱۷:۲۴ ۱۳۹۹/۹/۱۴
روحانی شاه کلید را به بایدن داده بعد از هفت سال می خواهد توسط بایدن کاری انجام بدهد
ناشناس۱۷۱۶۶۱۱۱۷:۳۲:۱۰ ۱۳۹۹/۹/۱۴
یه لحظه خودتونوبزاریدجای ما
یکتانت

پربحث‌های دیروز

 1. وزیر آموزش و پرورش: تأثیر تعیین کننده‌ای بین بازگشایی مدارس و شیوع کرونا وجود ندارد

 2. همتی: کاهش نرخ ارز حاصل تلاش بانک مرکزی است، سیاسیون به خودشان وصل نکنند

 3. سرانجام خلبانی که شاه و رجوی و بنی‌صدر را فراری داد

 4. مرگ بیش از ۲۰ نفر پس از تزریق واکسن فایزر در نروژ

 5. پیشنهاد معاون اوباما به بایدن برای «توافق موقت» با ایران

 6. پورابراهیمی: در لایحه بودجه ناترازی‌ غیرقابل انکار و گسترده وجود دارد/ مردم از ما ثبات و قدرت خرید می‌خواهند

 7. خرازی: ذبح مدیریت در همین دوره روحانی صورت گرفت/ باید به خاطر رئیس‌جمهور اجاره‌ای توبه کنیم

 8. کره شمالی بزرگترین رژه نظامی خود را با نمایش موشک‌های بالستیک جدید برگزار کرد

 9. شناسایی ۱۲ هزار "کارمند خیالی" در دولت افغانستان

 10. استخراج بیت کوین با طعم نوشابه

 11.  محسن رضایی: ملت ما از دست لیبرال‌ها و غربگرایان خسته شده است/ به «وحدت کبیر» در دهه سرنوشت انقلاب نیازمندیم

 12. کدام فناوری‌ها ایلان ماسک را ثروتمندترین فرد جهان کردند؟

 13. وام مسکن ملی در یک قدمی ۱۵۰ میلیون تومان/ قسط ماهانه ۲.۵ میلیون تومان می‌شود

 14. با تغییر دولت آمریکا، کره دارایی‌های ایران را برمی‌گرداند؟

 15. ۱۰ آلمانی پس از دریافت واکسن فایزر جان خود را از دست دادند

 16. جزئیات صدور کارت شناسایی برای معلمان مدارس غیردولتی

 17. تندیس های بی روایت!  

پربحث‌های هفته

 1. زمستون، قشنگه از پشت شیشه !...

 2. حاشیه‌های بی‌پایان خانواده هاشمی رفسنجانی

 3. از ندا آقاسلطان و ترانه موسوی تا اشلی بابیت؛ تفاوت در چیست؟

 4. چند نکته درباره دولت جوان حزب‌اللهی

 5. درنگی بر دستور منع واردات واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی

 6. برگ برنده انتخابات ۱۴۰۰ چیست؟/ نتایج نظرسنجی درباره قالیباف، ظریف و لاریجانی/ ویژگی‌های رئیس‌جمهور بعدی

 7. اگرهای تمام نشدنی !

 8. آپارتاید پزشکی

 9. خواب جدید دولت برای برق ؟!

 10. تصویری از خودروی رئیس سابق محیط زیست دماوند

 11. دعوت از رئیسی برای نامزدی در انتخابات/ پاسخ جهانگیری به منتقدان ارز ۴۲۰۰/ حسن خمینی گزینه اجماعی اصلاح‌طلبان می‌شود؟/ نتایج جالب یک نظرسنجی درباره انتخابات ۱۴۰۰

 12. چرا رهبر انقلاب با وارد کردن واکسن‌های آمریکایی و انگلیسیِ کرونا مخالفت کردند؟

 13. حاجی میرزایی: تصمیم ستاد کرونا حضوری شدن آموزش‌هاست/ مدارس تمام مناطق بجز مناطق قرمز باید باز باشد

 14. «فریاد عده‌ای بلند می‌شود، اما به این جیغ‌ها توجه نکنید»

 15. توصیه رهبری به قالیباف/ پاسخ عجیب فائزه هاشمی به برادرش/ روایت علی مطهری از جلسات مشترک سیاستمداران دو جناح/ شرایط برای حضور لاریجانی در انتخابات مهیا نیست

 16. نامه محسن هاشمی به فائزه هاشمی: عذرخواهی کن

 17. پاسخ کنایه‌آمیز فائزه هاشمی به برادرش: به تو حق می‌دهم چون برای خودت آینده‌ای ترسیم کرده‌ای

 18. سخنگوی صنعت برق: اگر مردم ۱۰ درصد صرفه جویی کنند مشکل خاموشی حل می‌شود

 19. نحوه بازگشایی مدارس؛ حضور دانش‌ آموزان از اول بهمن اجباری است؟

 20. چرا ریزش بورس متوقف نمی‌شود؟!

 21. توضیحات وزیر بهداشت درباره ممنوعیت واردات واکسن آمریکایی/ چرا لاریجانی به نامزدی در انتخابات متمایل نیست؟/ کنایه ابطحی به فائزه هاشمی/ پیش‌بینی موحدی کرمانی درباره سرنوشت FATF در مجمع

 22. ولایتی: شرط رهبر انقلاب تعهد کتبی اوباما بود نه قول شفاهی/ مکانیسم ماشه در مذاکره مجدد باید حذف شود

 23. چرا باید به واکسن ایرانی اعتماد کنیم؟

 24. وزیر آموزش و پرورش: تأثیر تعیین کننده‌ای بین بازگشایی مدارس و شیوع کرونا وجود ندارد

 25. نگرانی آیت‌الله ‌جنتی درباره آلودگی هوا/ وعده روحانی درباره قیمت دلار/ کدام نمایندگان در فکر پاستور هستند؟/ انتقاد تند سردار جعفری از روحانی/ روایت جلیلی از ۱۵۰۰ تحریم آمریکا علیه ایران

پربحث‌های هفته

 1. زمستون، قشنگه از پشت شیشه !...

 2. حاشیه‌های بی‌پایان خانواده هاشمی رفسنجانی

 3. چند نکته درباره دولت جوان حزب‌اللهی

 4. برگ برنده انتخابات ۱۴۰۰ چیست؟/ نتایج نظرسنجی درباره قالیباف، ظریف و لاریجانی/ ویژگی‌های رئیس‌جمهور بعدی

 5. اگرهای تمام نشدنی !

 6. آپارتاید پزشکی

 7. دعوت از رئیسی برای نامزدی در انتخابات/ پاسخ جهانگیری به منتقدان ارز ۴۲۰۰/ حسن خمینی گزینه اجماعی اصلاح‌طلبان می‌شود؟/ نتایج جالب یک نظرسنجی درباره انتخابات ۱۴۰۰

 8. چرا رهبر انقلاب با وارد کردن واکسن‌های آمریکایی و انگلیسیِ کرونا مخالفت کردند؟

 9. «فریاد عده‌ای بلند می‌شود، اما به این جیغ‌ها توجه نکنید»

 10. توصیه رهبری به قالیباف/ پاسخ عجیب فائزه هاشمی به برادرش/ روایت علی مطهری از جلسات مشترک سیاستمداران دو جناح/ شرایط برای حضور لاریجانی در انتخابات مهیا نیست

 11. نامه محسن هاشمی به فائزه هاشمی: عذرخواهی کن

 12. پاسخ کنایه‌آمیز فائزه هاشمی به برادرش: به تو حق می‌دهم چون برای خودت آینده‌ای ترسیم کرده‌ای

 13. توضیحات وزیر بهداشت درباره ممنوعیت واردات واکسن آمریکایی/ چرا لاریجانی به نامزدی در انتخابات متمایل نیست؟/ کنایه ابطحی به فائزه هاشمی/ پیش‌بینی موحدی کرمانی درباره سرنوشت FATF در مجمع

 14. ولایتی: شرط رهبر انقلاب تعهد کتبی اوباما بود نه قول شفاهی/ مکانیسم ماشه در مذاکره مجدد باید حذف شود

 15. نگرانی آیت‌الله ‌جنتی درباره آلودگی هوا/ وعده روحانی درباره قیمت دلار/ کدام نمایندگان در فکر پاستور هستند؟/ انتقاد تند سردار جعفری از روحانی/ روایت جلیلی از ۱۵۰۰ تحریم آمریکا علیه ایران

 16. واکنش حسین شریعتمداری به روایت حجت الاسلام صدیقی از آیت الله مصباح

 17. حدادعادل: امیدواریم دولتی پدید بیاید که راه درست و مردمی دو قوه قضاییه و مقننه را ادامه دهد/ کم‌کاری، بی‌تدبیری و ناهماهنگی درونی دولت را همه می‌بینند

 18. انتقاد مجید انصاری از صدیقی/ واکنش مشاور قالیباف به احتمال نامزدی در ۱۴۰۰/ رئیسی دستور رسیدگی به اسیدپاشی‌ها را صادر کند/ تناقض اصلاح طلبان درباره یک فرایند قانونی

 19. لاریجانی: آمریکا اگر تحریم‌ها را برندارد نمی‌تواند عضو ۱+۵ شود/ اینکه بگویند برمی‌گردیم، بعد مذاکره می‌کنیم مقبول نیست

 20. این روز را چه بنامیم؟

 21. روحانی: شاهد ثبات در اقتصاد کشور هستیم/ در لایحه بودجه، قانونگذاری صورت نگیرد

 22. اموال و دارایی نامشروع شناسایی و پس گرفته می‌شوند

 23. سود بانکی مانع حرکت سرمایه به سمت تولید است

 24. واکنش احمد توکلی به مقاله الف درباره دستور منع واردات واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی

 25. روحانی: شرکت‌های خارجی می‌خواستند واکسن‌هایی را روی مردم آزمایش کنند اما نپذیرفتیم

آخرین عناوین