خطیب جمعه قم: برای گشایش معیشت مردم چشم به بیرون کشور داشتن انتظار بیهوده‌ای است

گروه سیاسی الف،   3990907126

حسینی بوشهری، امام‌جمعه قم گفت: مشکل کشورمان این است که چشم به بیرون دوخته‌ایم، اینکه برای گشایش معیشت مردم چشم به بیرون کشور داشته باشیم انتظار بیهوده ای است

به گزارش انتخاب، سید هاشم حسینی بوشهری ظهر امروز در سخنان آدینه‌ای که در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، اظهار داشت:  اگر انسان دین‌دار باشد آثار دین‌داری در زندگی او به‌خوبی جلوه می‌کند.

وی افزود: در جامعه با افرادی سروکار داریم که حرکت دین را به‌خوبی نگه نمی‌دارند و دین را کوچک می‌شمارند و رعایت حلال و حرام الهی را نمی‌کنند، این‌گونه افراد به خود و دین و همچنین جامعه رحم نمی‌کنند.

امام‌جمعه قم بیان کرد: در روایات آمده است که گاهی پدران و مادران عامل سست کردن دین هستند چون حساسیت لازم را نسبت به دین‌داری فرزندان قائل نبوده ولی در زمینهٔ موضوعات دیگر برنامه‌ریزی مناسب دارند و هنگامی‌ که موضوع دین مطرح می‌شود حساسیت ندارند.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با اشاره به حدیثی از رسول اکرم تصریح کرد: وای بر اولاد آخرالزمان آن‌هم از شیوه و رفتار پدرانشان، سؤال می‌شود که یا رسول‌الله از پدران مشرکشان می‌فرمایید که پیامبر(ص) می‌فرماید نه منظور پدران مؤمن است زیرا دو نکته در شیوه رفتاری آن‌ها با فرزندانشان وجود دارد، چیزی از واجبات به فرزندان یاد نمی‌دهند و اگر فرزندان هم بخواهند اقدام کنند و از فرائض دینی فرابگیرند آن‌ها را بازمی‌دارند و آن‌ها را برای رسیدن به اموال دنیا تشویق می‌کنند، پیامبر(ص) می‌فرماید من از این افراد بیزار هستم.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: در جامعه برخی افراد برخورد نامناسبی با دین‌داران دارند و اگر کسی متدین و دین‌دار است رفتار نامناسبی با وی می‌کنند و دین‌داری را منافی با تفکر و روشن‌فکری می‌دانند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه با اشاره به سخنی از امیرالمؤمنین (ع)گفت: اگر مردم برای اصلاح دنیا چیزی را از دین کم کنند و از دین بزنند این‌گونه افراد به ضرری بیشتر مبتلا می‌شوند، در طول تاریخ انسان‌هایی را سراغ داریم که برای رسیدن به مقامات دنیایی از دین زدند و جانب دین را رها کردند و هنگامی‌ که به کارنامه‌شان نگاه می‌کنیم حتی جان خود را از دست دادند چون با دین به شکل سبک و حقیرانه برخورد کردند.

استاد حوزه علمیه افزود: عبدالله بن عباس می‌گوید روزی در مصر وارد بر عمر و عاص شدم و به وی گفتم در چه وضعی قرار داری گفت دنیای خود راکمی اصلاح کردم ولی آخرت خود را دست داده‌ام و گویا گلوی من را فشار می‌دهند و بین زمین و آسمان مانده‌ام مرا نصیحت‌کن، عبدالله بن عباس می‌گوید دیگر کار از کار گذشته است.

وی افزود: پنجم آذرماه سال روز تشکیل بسیج مستضعفان توسط امام راحل است، بسیج وظیفه آموزش و جذب و سازمان‌دهی مردم را به بر عهده دارد و درنتیجه ارتش مردمی را باید در دل بسیج ساماندهی کنیم، از ابتدای انقلاب تاکنون نقش بسیج را بی‌بدیل می‌دانیم.

 حسینی بوشهری با اشاره به  نقش بسیج در دفاع مقدس گفت: در زمان صلح و جنگ از پیشگامان حرکت به سمت خدمت همین بسیجیان بی مدعا هستند لذا امام تعبیر زیبایی به کاربردند و فرمود بسیج مدرسه عشق است، در نظام اسلامی حقیقتاً بسیج از برکات نظام الهی محسوب می‌شود.

امام‌جمعه قم با تأکید بر اینکه بسیجی تکلیف محور است و هر جا احساس تکلیف کند ورود پیدا می‌کند، ادامه داد: بسیجی بودن فقط در قالب یک لباس مشخص نیست بلکه روحانیت، دانشگاهیان، اصناف، بازاریان، مردان و زنان و همه اقشار جامعه می‌توانند بسیجی باشند ولی نیازمند اخلاق بسیجی هستند، هرکسی دارای فرهنگ بسیجی باشد می‌توان نام وی را بسیجی گذاشت.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به 7 آذرماه روز نیروی دریایی افزود: نیروی دریایی با خلاقیت فرزندان کشور در عرصه‌ها و آب‌های بین‌المللی حضور جدی و قدرتمندانه دارد و این موضوع نشان‌دهنده این است که اگر بخواهیم، می‌توانیم و امروز درصحنه ملی و بین‌المللی نیروی دریایی درخشیده است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه بیان کرد: روز 10 آذرماه مصادف است با سال روز شهادت آیت‌الله مدرس که روز مجلس نام‌گذاری شده است، آیت‌الله مدرس شخصی شجاع است که در برابر زورگویی‌های رضاخان قلدر ایستادگی کرد، نمایندگان مجلس باید از سخنان مرحوم مدرس الگو گیری کنند.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با اشاره به مشکلات کشور عنوان کرد: مردم با گرانی شدیدی روبرو هستند، چرا باید اجناس ماه‌ها در گمرکات بماند و سپس وارد بازار شود مسئولین از این موضوع بی‌خبر بودند؟ این کوتاهی‌ها برای کسانی نوشته می‌شود که در مسئولیت خود کوتاهی کردند.

وی گفت: مقام معظم رهبری سخنان بسیار ارزشمندی در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی که با حضور رؤسای قوا تشکیل شد بیان کردند و فرمودند مشکلات کشور نه به خاطر این است که راه‌حلی وجود ندارد بلکه همت جدی و تلاش می‌خواهد.

حسینی بوشهری ادامه داد: مشکل کشورمان این است که چشم به بیرون دوخته‌ایم، اینکه برای گشایش معیشت مردم چشم به بیرون کشور داشته باشیم انتظار بیهوده ای است، مقام معظم رهبری فرمودند برای گذر از تحریم‌ها باید در مسیری گام برداریم که این تحریم‌ها خنثی شود.

امام‌جمعه قم گفت: مسئولین چند سال درگیر مذاکرات بودند و حتی پیش از تحریم‌ها شاهد این‌همه مصوبه علیه کشورمان نبودیم، همان‌گونه که رهبری پیشنهاد می‌دهند باید کاری کنیم که بر مشکلات غلبه کرده و با بهره‌مندی از ظرفیت‌های داخلی این مشکلات را برطرف کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: جامعه امروز حقیقتاً با مشکل روبرو است، مردم عزیز ایران اسلامی هیچ‌چیزی برای انقلاب کم نگذاشتند و در همه صحنه‌ها کمک‌رسانی می‌کنند، مقام معظم رهبری بارها سفارش به مواسات مؤمنانه کردند که این موضوع باید موردتوجه باشد، مجلس با طرح و دولت با لوایح مناسب و دستگاه قضایی با پیگیری‌ها در راستای رفع مشکلات گام بردارند.

یکتانت

پربحث‌های دیروز

 1. هیچ نماینده ای «خط ویژه» ندارد

 2. چند نکته درباره یک برنامه تلویزیونی

 3. تایید برخورد فیزیکی نماینده مجلس با سرباز راهور/ جهانگیری: روزهای خوشی در راه است!/ اخبار غیررسمی از حکم عیسی شریفی/ واکنش واعظی به سخنان حدادعادل/ چه کسانی از عارف حمایت می کنند؟

 4. توقیف نفتکش ایرانی توسط اندونزی

 5. تور شریک ترامپ برای دلار ایرانی‌ها/ حضور ۴۷ چهره هنری-ورزشی ایران در تبلیغات داماک

 6. بایدن و ایالات نامتحده آمریکا

 7. عذرخواهی صادق زیباکلام از خسرو معتضد

 8. پلیس راهور: مستندات برخورد فیزیکی نماینده مجلس با سرباز را داریم

 9. عذرخواهی رئیس صداوسیما از روحانی

 10. یارانه نقدی ۲۶۸ هزار تومان شد + جزئیات

 11. انفجارهای تروریستی بغداد؛ ناامن‌سازی عراق با ابزار سعودی

 12. وزیر بهداشت: دروغ انگلیسی‌ها درباره سرایت کرونا اثبات شد/ ورود واکسن کرونا به کشور طی روزهای آتی

 13. واکنش روزنامه کیهان به رفتار نماینده سبزوار

 14. روحانی: فضای بازار سرمایه در فضای فعلی نیازمند آرامش است/ مردم نسبت به افق روشن آینده اقتصاد اطمینان داشته باشند

 15. واکنش نمایندگان‌ مجلس به برخورد یک نماینده با مأمور راهور

پربحث‌های هفته

 1. ادعای کریمی‌قدوسی: ظریف قبل از شهادت سردار سلیمانی با یک افسر رژیم صهیونیستی دیدار کرد/ بوی گند برجام مردم را آزرده کرده است

 2. تصویری که نماینده مجلس به ظریف نشان داد

 3. ضرب و شتم مأمور نیروی انتظامی توسط نماینده مجلس + فیلم

 4. هیچ نماینده ای «خط ویژه» ندارد

 5. چند نکته درباره سخنان کریمی قدوسی و کارت زرد مجلس به ظریف

 6. چند نکته درباره یک برنامه تلویزیونی

 7. سید حسن خمینی و مشت خالی اصلاح طلبان در ۱۴۰۰

 8. حوزویان خواستار عزل و محاکمه « علیرضا رئیسی» شدند

 9. درگیری لفظی خسرو معتضد و زیباکلام بر سر رضا شاه

 10. وضع تماشایی آمریکا

 11. دژ نفوذ ناپذیر پزشکان متخصص!

 12. اولین واکنش عنابستانی به ماجرای حاشیه‌سازش با سرباز راهور

 13. میثم مطیعی به کرونا مبتلا شد

 14. واکنش تهیه کننده «گاندو» به صحبت‌های ظریف

 15. خود «بهشتی» پنداری !

 16. آذری جهرمی به بازپرسی فراخوانده شد/ اعلام جرم دادستان قوه قضائیه علیه وزیر ارتباطات

 17. بیانیه عنابستانی: سرباز با باتوم به شکم من کوبید/ سیلی زدن در کار نبود/ از حیثیت من دفاع شود

 18. لودر تخریب را به قزوین و اردبیل هم بفرستید

 19. یارانه ۲۰میلیون نفر ۲برابر می‌شود/ به فاقدین خودرو ۱۵ لیتر بنزین مجانی می‌دهیم

 20. ناجا: محل سکونت خاوری را شناسایی کردیم/ هیچ اراده سیاسی برای استرداد خاوری وجود ندارد

 21. «شتر دیدی، ندیدی» رسانه های غربی

 22. پیام بودجه ایران به دنیا به روایت رئیس‌جمهور/پاسخ ظریف به احتمال مذاکره با آمریکا/ بازجویی از وزیر ارتباطات/ نماینده مجلس: روحانی پاسخگوی خون بیش از ۳۰۰ نفر باشد

 23. تایید برخورد فیزیکی نماینده مجلس با سرباز راهور/ جهانگیری: روزهای خوشی در راه است!/ اخبار غیررسمی از حکم عیسی شریفی/ واکنش واعظی به سخنان حدادعادل/ چه کسانی از عارف حمایت می کنند؟

 24. آیت الله مکارم شیرازی: امروز تولید بخاطر عملکرد بانک‌ها از بین رفته است

 25. قبض و بسط های برجامی و خطوط قرمز ایران

پربحث‌های هفته

 1. ادعای کریمی‌قدوسی: ظریف قبل از شهادت سردار سلیمانی با یک افسر رژیم صهیونیستی دیدار کرد/ بوی گند برجام مردم را آزرده کرده است

 2. ضرب و شتم مأمور نیروی انتظامی توسط نماینده مجلس + فیلم

 3. هیچ نماینده ای «خط ویژه» ندارد

 4. چند نکته درباره سخنان کریمی قدوسی و کارت زرد مجلس به ظریف

 5. چند نکته درباره یک برنامه تلویزیونی

 6. سید حسن خمینی و مشت خالی اصلاح طلبان در ۱۴۰۰

 7. اولین واکنش عنابستانی به ماجرای حاشیه‌سازش با سرباز راهور

 8. خود «بهشتی» پنداری !

 9. آذری جهرمی به بازپرسی فراخوانده شد/ اعلام جرم دادستان قوه قضائیه علیه وزیر ارتباطات

 10. بیانیه عنابستانی: سرباز با باتوم به شکم من کوبید/ سیلی زدن در کار نبود/ از حیثیت من دفاع شود

 11. لودر تخریب را به قزوین و اردبیل هم بفرستید

 12. پیام بودجه ایران به دنیا به روایت رئیس‌جمهور/پاسخ ظریف به احتمال مذاکره با آمریکا/ بازجویی از وزیر ارتباطات/ نماینده مجلس: روحانی پاسخگوی خون بیش از ۳۰۰ نفر باشد

 13. تایید برخورد فیزیکی نماینده مجلس با سرباز راهور/ جهانگیری: روزهای خوشی در راه است!/ اخبار غیررسمی از حکم عیسی شریفی/ واکنش واعظی به سخنان حدادعادل/ چه کسانی از عارف حمایت می کنند؟

 14. قبض و بسط های برجامی و خطوط قرمز ایران

 15. ثروتمندان ناشناس، خطری برای زمامداران و روحانیون سرشناس!

 16. ظریف: از عملکرد خودم ناراضی نیستم/ پس از پایان مسئولیتم می‌توانم واقعیات را بگویم/ خارج از کشور از همه نظام دفاع می‌کنم، حتی از اطلاعات سپاه

 17. چشم‌بندی روحانی جلوی چشم ۸۰ میلیون ایرانی/ این ۸ سال در سوئیس زندگی می‌کردیم نه ایران!

 18. «نفوذ» چیست؟، «نفوذی» کیست؟!

 19. جدال اصلاح‌طلبان درباره نامزد اجاره‌ای

 20. نباید از ترس آمدن یک احمدی‌نژاد به لاریجانی رضایت دهیم/اکثر وزرای روحانی فاقد سابقه تخصصی بودند/همه چیز پای اصلاح‌طلبان نوشته می‌شود

 21. رئیسی موضع قوه قضائیه درباره فیلترینگ را مشخص کند/ واکنش ناجا و ستاد کل به ضرب و شتم یک سرباز توسط نماینده مجلس/ توضیح دهقان درباره دریافت ملک نجومی/ پایگاه رای حسن خمینی قابل توجه است؟

 22. واعظی: جای کار اجرایی در مجلس نیست/ مجلس در بورس دخالت نکند

 23. واکنش عضو تلفیق به سخن رئیس جمهور/جمع و تفریق دولت با مجلس فرق دارد؛دولت از جیب مردم تفریق و در جیب خود جمع کرد!

 24. روحانی: ترامپ مُرد اما برجام زنده و سر حال‌تر از دیروز است/ ساکنین جدید کاخ سفید لکه‌های سیاه دوران ترامپ را پاک کنند/ انتقاد تند از کمیسیون تلفیق

 25. کروبی در منزل قوچانی! +عکس

آخرین عناوین