نامه‌ دانشجویان به نماینده مجلس/ موضع غیر مسوولانه وزیر علوم مقابل دانشگاه فرهنگیان

گروه اجتماعی الف،   3990907111

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان کهگیلویه و بویراحمد طی نامه‌ای به نماینده بویراحمد و دنا و مارگون در مجلس و عضو کمیسیون آموزش به مواضع اخیر وزیر علوم اعتراض کردند.  

به گزارش فارس، بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان کهگیلویه و بویراحمد طی نامه‌ای به نماینده بویراحمد و دنا و مارگون در مجلس و عضو کمیسون آموزش آورده است.

بی‌شک اطلاع دارید که اخیراً وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری در نامه‌ای  به مقام معظم رهبری خواهان حذف دوره‌های 4 ساله دانشگاه فرهنگیان و استفاده از ظرفیت دیگر دانشگاه‌ها برای تربیت نیروی انسانی مورد نیاز  وزارت آموزش و پرورش شدند. 

در این نامه آمده است: جایگاه ممتاز این دانشگاه و اهمیت آن در نظام تعلیم و تربیت کشور توسط مقام معظم رهبری بارها به دولتمردان تذکر داده شد و در حالی که پردیس های تابعه دانشگاه فرهنگیان با مشکلات بی شماری رو به رو هستند انتظاری جز توسعه روز افزون این دانشگاه نمی‌رفت ولی متاسفانه نگاه هزینه‌ای به آموزش پرورش توسط دولت محترم، مواردی همچون جذب نیروی انسانی متعهد و متخصص در این دستگاه را نمی‌بیند، متاسفانه تعداد مقالات و پژوهش های دانشجویان  و رقابت بسیار بالای داوطلبان کنکور برای ورود به این دانشگاه را نمی‌بینند و بجای استفاده از چنین ظرفیتی سعی در تضعیف جایگاه این دانشگاه دارند که نتیجه‌ای جز تضعیف نظام تعلیم و تربیت نخواهد داشت. 

 در این نامه آمده است: به اطلاع شما می رسانیم که دولت تدبیر و امید با بی‌تدبیری تمام نسبت به این دستگاه  لایه‌های امید را یک به یک از بین می برد
 توجه  شما را به مواردی از این قبیل جلب می‌کنیم: بحران اخیر کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش، خصوصی‌سازی در آموزش و پرورش، طرح خرید خدمات  آموزشی، عدم تعلق سرانه به دانشجویان دانشگاه فرهنگیان، عدم اجرای طرح رتبه بندی معلمین، حذف بسیاری از امتیازات فرهنگیان، عدم تحقق بودجه سالیانه آموزش و پرورش، تنها تعدادی از زخم هایی است که توسط این دولت بر پیکره آموزش و پرورش وارد شده است.

در ادامه نامه به روشنفکر آمده است: اخیراً درخواست وزیر محترم علوم که در تضاد کامل با سخنان مقام معظم رهبری در باب توسعه دانشگاه فرهنگیان  و اساسنامه این  دانشگاه است در حالی که هم  در سند تحول بنیادین و هم در مجلس شورای اسلامی دانشگاه فرهنگیان به عنوان تنها راه ورود نیروی انسانی  به  آموزش و پرورش نام برده شده است.

در این نامه آمده است: اظهارات اخیر  وزیر علوم بر خلاف قانون، امنیت تعلیم و تربیت کشور را به خطر می اندازد و با توصیفات موجود بخشی از کمبود نیرو در آموزش و پرورش مربوط به عملکرد ضعیف ایشان در مدیریت صحیح دانشگاه فرهنگیان و توسعه این دانشگاه است.

جناب آقای روشنفکر؛ شما باید به عنوان تنها عضو هیت علمی دانشگاه فرهنگیان در مجلس علمدار مطالبه دانشجو معلمان کشور باشید و در مقابل اظهارات غیر مسولانه وزیر علوم از کیان دانشگاه فرهنگیان پاسداری کنید و به  رسالت خود مبنی بر دفاع از نظام تعلیم و تربیت پایبند باشید.

از شما انتظار می رود ضمن طرح سوال از وزیر محترم مراتب عذرخواهی ایشان به اساتید دانشجویان و جامعه فرهنگی کشور اعلام گردد.

یکتانت

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

  پربحث‌های هفته

  1. ضرب و شتم مأمور نیروی انتظامی توسط نماینده مجلس + فیلم

  2. هیچ نماینده ای «خط ویژه» ندارد

  3. چند نکته درباره سخنان کریمی قدوسی و کارت زرد مجلس به ظریف

  4. چند نکته درباره یک برنامه تلویزیونی

  5. خود «بهشتی» پنداری !

  6. بیانیه عنابستانی: سرباز با باتوم به شکم من کوبید/ سیلی زدن در کار نبود/ از حیثیت من دفاع شود

  7. درگیری لفظی خسرو معتضد و زیباکلام بر سر رضا شاه

  8. اولین واکنش عنابستانی به ماجرای حاشیه‌سازش با سرباز راهور

  9. دژ نفوذ ناپذیر پزشکان متخصص!

  10. عذرخواهی عنابستانی از مردم و سرباز وظیفه شناس

  11. ماکیاوللی؛ روحت شاد!

  12. نماینده مجلس: به مامور پلیس راهور سیلی نزدم

  13. آذری جهرمی به بازپرسی فراخوانده شد/ اعلام جرم دادستان قوه قضائیه علیه وزیر ارتباطات

  14. لودر تخریب را به قزوین و اردبیل هم بفرستید

  15. گزارش رسانه اسرائیلی درباره نگرانی صهیونیست‌ها از پیشرفت علمی ایران

  16. مادر و دختری که در سن نوجوانی ازدواج کردند

  17. یارانه ۲۰میلیون نفر ۲برابر می‌شود/ به فاقدین خودرو ۱۵ لیتر بنزین مجانی می‌دهیم

  18. ناجا: محل سکونت خاوری را شناسایی کردیم/ هیچ اراده سیاسی برای استرداد خاوری وجود ندارد

  19. «شتر دیدی، ندیدی» رسانه های غربی

  20. پیام بودجه ایران به دنیا به روایت رئیس‌جمهور/پاسخ ظریف به احتمال مذاکره با آمریکا/ بازجویی از وزیر ارتباطات/ نماینده مجلس: روحانی پاسخگوی خون بیش از ۳۰۰ نفر باشد

  21. قبض و بسط های برجامی و خطوط قرمز ایران

  22. تایید برخورد فیزیکی نماینده مجلس با سرباز راهور/ جهانگیری: روزهای خوشی در راه است!/ اخبار غیررسمی از حکم عیسی شریفی/ واکنش واعظی به سخنان حدادعادل/ چه کسانی از عارف حمایت می کنند؟

  23. تصور "مردم تحمل می‌کنند پس ادامه دهیم" غلط است

  24. ثروتمندان ناشناس، خطری برای زمامداران و روحانیون سرشناس!

  25. آخوندی: دلار از کانال ۳۰۰۰ تومان عبور می‌کرد، بدن روحانی به ارتعاش درمی‌آمد/ روحانی تضعیف برجام را کلید زد

  آخرین عناوین