تلفات ویروس کرونا در آمریکا به بیش از ۲۳۰۰ نفر در روز رسید

گروه جهان الف،   3990907052

آمارهای جدید نشان می‌دهد تلفات ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا به مرز هشدار و وضعیت نگران کننده‌ای رسیده است.

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، آمارهای جمع آوری شده توسط روزنامه نیویورک تایمز نشان می دهد تلفات ویروس کرونا در ایالات متحده در روز چهارشنبه به بیش از 2313 نفر رسیده است. این در حالی است که تعداد موارد جدید ابتلا به این ویروس نیز به سرعت رو به افزایش است.

بر اساس این گزارش افزایش تلفات ویروس کرونا موجب نگرانی های گسترده ای درباره این مساله شده است که تلفات کرونا در آمریکا شاید دوباره به سطح مراحل اولیه شیوع این ویروس در فصل بهار بازگردد.

تلفات ویروس کرونا در روز چهارشنبه 57 درصد بیشتر از میانگین تلفات این ویروس در 14 روز گذشته بوده است.

واشنگتن پست گزارش داده است که میانگین تلفات ویروس کرونا در آمریکا در 7 روز حدود 1600 نفر بوده است. تلفات ویروس کرونا در آمریکا در روز چهارشنبه بالاترین رکورد از اوایل ماه می بوده است.

با کاهش شدید دمای هوا و دور هم جمع شدن مردم در فضاهای سرپوشیده و سربسته، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا و اروپا طی هفته های اخیر به شدت افزایش یافته است.

آمارهای مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا نشان می دهد تا روز چهارشنبه بیش از 259005 نفر در این کشور بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته اند و 12.5 میلیون نفر نیز به این ویروس مبتلا شده اند.

این تحولات در حالی است که بسیاری از شهروندان آمریکایی بدون توجه به توصیه های مقام های بهداشت و درمان در خصوص عدم انجام سفر در تعطیلات عیدشکرگزاری، اقدام به سفرهای هوایی و زمینی کرده اند.

تعداد بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان های آمریکا نیز از مرز 87 هزار نفر گذشته است. این در حالی است که 30 ایالت از 50 ایالت آمریکا از افزایش چشمگیر موارد بستری در بیمارستان به خاطر ابتلا به ویروس کرونا طی ماه جاری خبر می دهند.