مبارزه با کرونا با "پاکاریم"

گروه اجتماعی الف،   3990906033

در قالب سامانه «پاکاریم» از ظرفیت نیروهای داوطلب برای مبارزه با کرونا بهره‌‌گیری می‌‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا؛ نشست آغاز همکاری با بنیاد جهادی امام رضا (ع) و بهره گیری از ظرفیت سامانه جذب و ساماندهی نیروهای داوطلب برای مبارزه با کرونا «پاکاریم» با حضور دکتر علیرضا زالی، فرمانده عملیات مقابله بیماری کرونا در کلانشهر تهران، دکتر اسماعیل قادری فر، رییس مرکز توسعه فناوری‌‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مهندس مهدی مسکنی دبیر قرارگاه جهادی امام رضا (ع) امروز، پنجم آذرماه برگزار شد.

زالی با اشاره به راه اندازی سامانه «پاکاریم» به منظور جذب داوطلبان از سراسر کشور و ساماندهی افراد برای فعالیت‌‌‌های جهادی و داوطلبانه در مبارزه با کرونا، اظهار کرد: این سامانه یکی از دستاوردهای بزرگ شرکت‌‌های دانش بنیان و ماحصل تلاش مجاهدانه نیروهای مردمی و جوانان این مرزو بوم است.

وی با اشاره به دیدار تاریخی رهبر معظم انقلاب اسلامی در بزنگاهی راهبردی، با اعضای ستاد مقابله با کرونا، از دگردیسی نحوه مبارزه با پاندمی کرونا طبق فرامین ایشان خبر داد و یکی از ممتازترین این راهبردها را حمایت بیش از پیش از جوانان، شرکت‌‌های دانش بنیان و استفاده از نیروهای جهادی مردمی ذکر کرد.

فرمانده عملیات مقابله بیماری کرونا در کلان شهر تهران تاکید کرد: سامانه جذب نیروهای داوطلب برای مبارزه با کرونا، محصول برون‌‌داد اجتماعی و ماحصل تلاش‌‌های شرکت دانش بنیان است.

زالی با بیان این که بعد از شیوع تلخ ویروس کرونا درجهان شاهد تحولات جدید در میزان مشارکت‌‌های مردمی و افزایش عملکرد شرکت‌‌های دانش بنیان هستیم گفت: امروز شاهد شکوفایی و بهار شرکت‌‌های دانش بنیان در کشور هستیم که یکی از مهمترین رهیافت‌‌های آن ایجاد اعتماد بنفس و خصلت خوداتکایی است.

وی با اشاره به دشواری‌‌های مسیر پیش رو در مقابله با ویروس کرونا خاطرنشان کرد: باید بیش از هر زمان دیگری ضمن رفع موانع شاهد درخشش شرکت‌‌های دانش بنیان باشیم.

فرمانده عملیات مقابله بیماری کرونا در کلان‌‌شهر تهران در ادامه موضوع محله محوری و استفاده از پتانسیل ارزنده حمایت‌‌های مردمی را با هدف ریشه کنی کرونا موضوعی مهم و استراتژیک عنوان و تصریح کرد: استفاده و شکل‌‌گیری فرآیند بهره‌‌مندی از نیروهای مردم مدار یکی از مهمترین محورهای شکل گیری و آغاز همکاری‌‌های مشترک نشست امروز است.

به گفته زالی، ایجاد زیرساخت‌‌های تسهیل یافته فعالیت‌‌های مردمی جهادی و همچنین جهت‌‌دهی متمرکز بازتوزیع نیروهای مردمی، می‌‌تواند تاثیر قابل توجهی بر کاهش و قطع زنجیره کرونا داشته باشد.

وی با تاکید بر این که باید ارتباط منطقی بین تقاضا، نیاز و عرضه وجود داشته باشد، این مهم را راه حل مناسبی برای پیشگیری از هدر رفتن نیروهای مردمی دانست.

فرمانده عملیات مقابله بیماری کرونا در کلانشهر تهران از دیگر مزیت‌‌های سامانه پاکاریم را نیازسنجی هدفمند و اتصال بی واسطه مردمی برای ارائه خدمات جهادی و پرهیز از رویکردهای دیوان‌‌سالارانه دانست و افزود: با تشکیل فایل‌‌های هوشمند، امکان ارتباط، استفاده از پتانسیل‌‌های جهادی، مهارت‌‌های حرفه ای و فنی مردمی احیاء خواهد شد.

زالی با بیان این که فعالیت‌‌های مردمی مزین به صفت نشاط و طراوت است، گفت: در بسیاری از تنگناها و آسیب‌‌های اجتماعی، بهداشتی، درمانی و اقتصادی نیروهای مردمی می‌‌توانند اقدامات ارزنده‌‌ای انجام دهند.

وی در ادامه از فعالیت گسترده ملی سامانه پاکاریم خبر داد و افزود: مشارکت فعالانه و استفاده بهینه از فناوری‌‌های نوین از مزیت‌‌های این سامانه است.

فرمانده عملیات مقابله بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: با توجه به شرایط فعلی و اعمال محدودیت‌‌های کرونایی، بن مایه توفیق در هر اقدام پیشگیرانه نیاز به مشارکت مردمی دارد، به این معنی که به هر میزان مشارکت مردمی بیشتر جذب شود، کنترل و ریشه کنی بیماری راحت‌‌تر خواهد بود.

زالی با بیان این که امکان اتصال تلاشگران حوزه سلامت و افرادی که در خط مقدم مبارزه با کرونا از طریق این سامانه محقق خواهد شد، تاکید کرد: تمامی افرادی که در خط مقدم مقابله با کرونا فعالیت می‌‌کنند، می توانند ازطریق این سامانه پیشنهادات و نیازهای خود را اعلام کنند.

وی در خاتمه اهمیت صیانت از نیروهای جهادی و مردمی و همچنین، توسعه آموزش‌‌های نوین همگانی را برای پایان دادن به جولان کرونا ضروری ذکر کرد.

در ادامه، دکتر اسماعیل قادری‌فر؛ رئیس مرکز توسعه فناوری‌‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با اشاره به اقدامات فناورانه در حوزه‌‌های پیشگیری، تشخیص و درمان در مقابله با پاندمی کرونا، از خودکفایی فناوران داخلی برای تامین نیازهای پیشرفته در حوزه سلامت خبر داد و گفت: گروه‌‌های جهای داوطلب و مردمی با اراده و عزم ملی در تلاشند تا در این دوره حساس تاریخی بر این مشکل فائق آیند.

وی با بیان این که فناوران دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی چون همیشه افتخارات فراوانی را برای کشور ثبت کردند، ادامه داد: این اقدامات ارزنده در تاریخ کشور ماندگار خواهد شد.

قادری فر با بیان این که سامانه «پاکاریم» با استفاده از بستر فناوری هوش مصنوعی تمامی ظرفیت‌‌ها را برای پشتیبانی از علم و فناوری و خدمت به مردم بکار بسته، اظهار امیدواری کرد که با کمک‌‌های جهادی مردمی و بهره مندی از تخصص فناوران داخلی کاهش موارد ابتلا و مرگ و میرناشی از کرونا را شاهد باشیم.

افشین زرقی، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه نیز در این مراسم با اشاره به انتشار383 مقاله کاربردی در زمینه کنترل کرونا از تولید کیت، محلول ضدعفونی کننده و داروهای کمک درمانی توسط محققان دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی خبر داد.

وی به پیشگامی دانشگاه در عرصه مقابله با کرونا اشاره کرد و استفاده از ظرفیت‌‌های بالای فناوران و نیروهای مردمی را برای پایان دادن به پاندمی کرونا ضروری دانست.

مهندس مهدی مسکنی، دبیر قرارگاه جهادی امام رضا (ع) نیز در بخش دیگری از این نشست، ضمن معرفی امکانات سامانه جذب و ساماندهی نیروهای داوطلب برای مبارزه با کرونا «پاکاریم»، ارتباط منطقی با داوطلبین خدمت رسانی و نیاز سنجی را یکی از کارکردهای این سامانه ذکر کرد.

وی با اشاره به این که تاکنون 1734 گروه مردمی، داوطلب ارائه خدمت برای مهار کرونا شده‌‌اند، گفت: پایش‌‌های منظم و میدانی برای توزیع منطقی و متناسب این اقدامات به صورت لحظه‌‌ای در حال رصد و اطلاع رسانی است.

گفتنی است، گروه‌‌های جهادی با توجه به تجربیات سال‌‌های قبل تصمیم گرفتند کمک به مردم را در قالب سامانه‌‌ای با نام "پاکاریم" سازماندهی کنند تا با ثبت نام مردم نیروهای جهادی در این حوزه سازماندهی شوند.

علاقه‌‌مندان می‌‌‌توانند برای ثبت نام به سایت www.pakarim.com مراجعه کنند.

یکتانت

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

  1. چند نکته درباره سخنان کریمی قدوسی و کارت زرد مجلس به ظریف

  2. دژ نفوذ ناپذیر پزشکان متخصص!

  3. ناجا: محل سکونت خاوری را شناسایی کردیم/ هیچ اراده سیاسی برای استرداد خاوری وجود ندارد

  4. آذری جهرمی به بازپرسی فراخوانده شد/ اعلام جرم دادستان قوه قضائیه علیه وزیر ارتباطات

  5. پیام بودجه ایران به دنیا به روایت رئیس‌جمهور/پاسخ ظریف به احتمال مذاکره با آمریکا/ بازجویی از وزیر ارتباطات/ نماینده مجلس: روحانی پاسخگوی خون بیش از ۳۰۰ نفر باشد

  6. چشم‌بندی روحانی جلوی چشم ۸۰ میلیون ایرانی/ این ۸ سال در سوئیس زندگی می‌کردیم نه ایران!

  7. روحانی: ترامپ مُرد اما برجام زنده و سر حال‌تر از دیروز است/ ساکنین جدید کاخ سفید لکه‌های سیاه دوران ترامپ را پاک کنند/ انتقاد تند از کمیسیون تلفیق

  8. آیت‌الله جنتی: دنیا از استقلال ایران الگو بگیرد

  9. گزارش واشنگتن پست از «گاوچرانی» که امشب جایش را به یک «پدر بزرگ» می دهد

  10. همتی: اگر ارزپاشی می‌کردیم دلار ۵۰ هزار تومان و تورم ۱۲۰ درصد بود

  11. رئیس دفتر روحانی: به آینده بورس خوشبینیم

  12. جزئیات تازه از حمله ایران به پایگاه عین‌الاسد/ اعطای «نشان جانبازی» به سربازانی که «سردرد» داشتند + فیلم و عکس

  پربحث‌های هفته

  1. ادعای کریمی‌قدوسی: ظریف قبل از شهادت سردار سلیمانی با یک افسر رژیم صهیونیستی دیدار کرد/ بوی گند برجام مردم را آزرده کرده است

  2. چند نکته درباره دولت جوان حزب‌اللهی

  3. تصویری که نماینده مجلس به ظریف نشان داد

  4. چند نکته درباره سخنان کریمی قدوسی و کارت زرد مجلس به ظریف

  5. سید حسن خمینی و مشت خالی اصلاح طلبان در ۱۴۰۰

  6. الاخبار: مانورهای نظامی ایران خط قرمزها را برای آمریکا مشخص کرد

  7. حوزویان خواستار عزل و محاکمه « علیرضا رئیسی» شدند

  8. وضع تماشایی آمریکا

  9. میثم مطیعی به کرونا مبتلا شد

  10. حاجی میرزایی: تصمیم ستاد کرونا حضوری شدن آموزش‌هاست/ مدارس تمام مناطق بجز مناطق قرمز باید باز باشد

  11. ... حتی اگر مهريه زنان شده باشد

  12. دژ نفوذ ناپذیر پزشکان متخصص!

  13. وزیر آموزش و پرورش: تأثیر تعیین کننده‌ای بین بازگشایی مدارس و شیوع کرونا وجود ندارد

  14. واکنش تهیه کننده «گاندو» به صحبت‌های ظریف

  15. ترس ها و نقطه ضعف های گنده لات جهان

  16. ناجا: محل سکونت خاوری را شناسایی کردیم/ هیچ اراده سیاسی برای استرداد خاوری وجود ندارد

  17. نظرات برگزیده مخاطبین الف: سخنان فائزه هاشمی از خشم او ناشی می‌شود/ برخورد با معترضان در ایران استبداد است اما در آمریکا دفاع از دموکراسی؟/ ای کاش واکسن کرونا سیاسی نمی‌شد

  18. نحوه بازگشایی مدارس؛ حضور دانش‌ آموزان از اول بهمن اجباری است؟

  19. سرانجام خلبانی که شاه و رجوی و بنی‌صدر را فراری داد

  20. راز هولناک ۲ برادر فاش شد

  21. لحظه شلیک ۴۰۰ راکت در ۲۰ ثانیه در رزمایش ارتش+ فیلم

  22.  محسن رضایی: ملت ما از دست لیبرال‌ها و غربگرایان خسته شده است/ به «وحدت کبیر» در دهه سرنوشت انقلاب نیازمندیم

  23. تدارک مجلس برای پرداخت یارانه «حداقل» ۱۰۰ هزار تومانی به مردم

  24. آیت الله مکارم شیرازی: امروز تولید بخاطر عملکرد بانک‌ها از بین رفته است

  25. حدادعادل: امیدواریم دولتی پدید بیاید که راه درست و مردمی دو قوه قضاییه و مقننه را ادامه دهد/ کم‌کاری، بی‌تدبیری و ناهماهنگی درونی دولت را همه می‌بینند

  آخرین عناوین