میر تاج الدینی نماینده تبریز :جریان مدعی اصلاحات باید پاسخگوی عملکرد دولت روحانی باشد

گروه سیاسی الف،   3990906001 ۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس گفت: دولت باید در ریلی که مجلس تعیین می کند حرکت کند و تابع و تسلیم قانون باشد و گرنه مجلس او را بر سر خط قانون می آورد.

میر تاج الدینی نماینده تبریز :جریان مدعی اصلاحات باید پاسخگوی عملکرد دولت روحانی باشد

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سیدمحمدرضا میرتاج الدینیدر جلسه علنی امروز(چهارشنبه، 5 آذر ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: سلام و صلوات خدا و پیامبر و خاندان رسالت بر راست قامتان تاریخ، شهیدان حماسه آفرین خاصه شهدای محراب تبریز آیه الله قاضی طباطبایی و  آیه الله مدنی و سرداران شهید لشکر عاشورا باکری، شفیع زاده، یاغچیان و تجلائی و سردار جبهه مقامت شهید حاج قاسم سلیمانی، هفته بسیج را گرامی می‌دارم، رهبر معظم انقلاب بسیج را  ثروتی بزرگ و ذخیره خدادا ملت خواندند. در اولین نطقم در مجلس یازدهم یاد میکنم از اولین شهید مجلس، حاجی میرزا ابراهیم آقا نماینده تبریز در مجلس اول مشروطه که در جریان به توپ بستن مجلس توسط محمدعلی شاه خائن تا آخرین گلوله با استبداد جنگی  و به شهادت رسید.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: هم چنین یاد می کنم از مردی بزرگ از تبار مصلحان تاریخ عالمی بیدار و  بیدارگر که یکصد سال از شهادت او می گذرد. استاد محمدرضا حکیمی او را در زمره مرزبانان حماسه جاوید تاریخ می شمارد، زندگی سراسر حماسه، جهاد و هجرت او، اهمیت آگاهی های اجتماعی و سیاسی بر عالمان دینی را نشان می دهد و  رسالت مبارزه با بی عدالتی، استبداد و ایستادگی در برابر سلطه خارجی را نمایان می سازد که تا پای جان، بر پیمان الهی «ما اخذ الله من العلماء الا یقاروا على کظه الظالم و لا سغب مظلوم» استوار ایستاد یعنی خداوند از دانشمندان عهد و پیمان گرفته است که بر شکمبارگی هیچ ستمگری و  گرسنگی هیچ ستمدیده ای سکوت ننمایند.

وی ادامه داد: در این راستا از طرف مردم شریف تبریز و  آذربایجان مراتب تقدیر و تشکر خود را از رئیس محترم مجلس ابراز می دارد که ستاد بزرگداشت صدمین سالگرد شهادت شیخ محمد خیابانی را تشکیل داده اند. در خصوص مسائل جاری کشور و حوزه انتخابیه ام نکاتی را یادآور می شوم ، مردم عزیزمان سخت‌ترین شرایط اقتصادی ناشی از جنگ اقتصادی، سیاست ها و برنامه های غلط دولت را تحمل میکنند، هر روز شاهد گرانی های تازه هستیم، صف های طولانی مرغ در شرایط کرونایی، عدم تأمین مواد اولیه و نهاده‌های دامی این وضعیت را دامن می زند، دولتی که با کلید تدبیر پا به میدان گذاشت مع الاسف قفل‌های زیادی بر پای اقتصاد و معیشت مردم بسته است و بعضی از مشکلات را دو قفله کرد که دولت دیگری باید تا این قفل ها را باز کند. در حالی که تحریم های ظالمانه آمریکای جهانخوار معیشت مردم را هدف قرار داده است، تصمیم‌های نادرست دولت هم بر خود تحریمی ها افزوده است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:  چند ماه است بیش از 8.5 میلیون تن کالا در گمرک‌ها انباشته شده بود که نیمی از آن مربوطه به کالاهای اساسی بود. این شیوه های مدیریتی باید اصلاح شود و برای جبران کاهش قدرت خرید مردم اقدام گردد، تصویب قانون یارانه کالایی در مجلس یازدهم در این راستاست که دولت باید هر چه زود تر عمل کند. دولت نباید در اجرای آن بهانه تراشی نموده و امتناع نماید، دولت باید در ریلی که مجلس تعیین می کند حرکت کند، دولت باید تابع و تسلیم قانون باشد و گرنه مجلس او را بر سر خط قانون می آورد.

جریان مدعی اصلاحات در خرابی های کشور شریک جرم است

میرتاج الدینی ادامه داد: نسبت به مشکلات و سختی ها و خرابی های کشور جریان مدعی اصلاحات شریک جرم است و نباید خود را کنار کشیده و تطهیر کند زیرا که این دولت را آنها بر سر مردم مسلط ساختند و در دولت یازدهم و دوازدهم در اداره کشور شریک بودند. ملت شریف هم باید هوشیار باشند که جریان ارتجاعی غربگرا می خواهند با دوگانه سازی های کاذب مجدد شیوه های غلط و نسخه های باطل و تجربه شده سازش و عدول از آرمان های انقلاب را تداوم دهند. راه و چاره برون رفت از این وضعیت نابسامان بازگشت به ارزش‌های انقلابی و سیره امامین انقلاب و عمل به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و حمایت همه جانبه از تولید و اشتغال و بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: مشکل آب شرب تبریز در تابستان گذشته هشداری برای مدیران استانی بود خوشبختانه با اقدامات چند ماهه اخیر و با حمایت استاندار و نمایندگان محترم طرح انتقال آب ارس به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا سپرده شده و به زودی شروع خواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس شورای اسلامی گفت: لازم می‌دانم از اقدام دولت در تشکیل ستاد مبارزه با خشکسالی دریاچه ارومیه و پیاده سازی برنامه جامع برای نجات دریاچه تشکر نمایم در بازدید از طرح‌های انتقال آب به دریاچه ارومیه شاهد اقدامات ارزشمند بودیم.

این نماینده مردم در مجلس ادامه داد: تکمیل خط ریل میانه تبریز و اتصال شبکه ریلی کشور به اروپا از طریق ترکیه و از منطقه چشمه ثریا مورد تاکید است. تکمیل هرچه زود ایستگاه بستان آباد و ایستگاه خاوران و ساخت قطعه 10 راه آهن و وصل به ایستگاه موجود راه آهن در غرب تبریز یک امر لازم و ضروری است که امکان اتصال به شبکه بین الملی را فراهم می‌سازد.

وی افزود: از اراضی قره باغ و بازگشت آن به جمهوری آذربایجان اظهار خوشحالی نموده و امیدوارم بخش‌های باقی مانده نیز هر چه زود تر آزاد گردد. توجه به رهنمودهای چهارگانه رهبر فرزانه و ولی امر مسلمین جهان امام خامنه ای مدظله در این حوزه لازم و ضروری است. آزادی کلیه اراضی اشغالی، عدم تغییر مرزهای بین المللی و حفظ حقوق ارامنه ساکن مناطق آزاد شده و طرد و اخراج تروریست‌های وارداتی و تکفیری از منطقه از جمله تاکیدات است.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس شورای اسلامی در پایان خاظرنشان کرد: تسریع در تکمیل خطوط قطار شهری تبریز، متروی تبریز هم پای دیگر کلان شهرها پیش نرفته است، خط یک کامل شود و پیشرفت خط دو در حد قابل قبول نیست، لازم است سازمان برنامه و بودجه اعتبارات مورد نیاز را تامین کند. تفاهم نامه شروع خط پنجم به شکل تراموا با قرار گاه خاتم اقدام شایسته‌ای بود که در این راستا از استانداری، شهرداری و شورای اسلامی تبریز تشکر می‌کنم.

دیدگاه کاربران

حمید‌۱۷۰۲۸۷۸۰۱:۱۵:۰۷ ۱۳۹۹/۹/۶
جریان‌ مدعی اصول گرایی جوابگوی عملکرد احمدی نژاد بودند ؟
ناشناس۱۷۰۳۲۱۰۱۰:۳۶:۵۷ ۱۳۹۹/۹/۶
اول بیا خودت پاسخگو دولت احمدی نژاد باشد تا نوبت به اصلاح طلبان برسد
ایران۱۷۰۳۳۸۹۱۲:۵۷:۱۹ ۱۳۹۹/۹/۶
عجب شما هم پاسخگویی سال ۸۴تا۹۲ باشید انها هم پتخگو نخواهند بود
حرف حساب۱۷۰۳۴۱۶۱۳:۱۲:۵۱ ۱۳۹۹/۹/۶
هر وقت جریان اصولگرا در باره عملکرد احمدی نژاد پاسخگو بود اصلاح طلبان هم پاسخگوی عمل کرد روحانی میشوند
بهرام۱۷۰۳۵۴۵۱۴:۰۹:۲۳ ۱۳۹۹/۹/۶
سیدمحمدرضا میرتاج الدینی در ایران خیلی ها باید پاسخگوی عمل شان باشند حتی شما
یکتانت

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

  1. چند نکته درباره سخنان کریمی قدوسی و کارت زرد مجلس به ظریف

  2. دژ نفوذ ناپذیر پزشکان متخصص!

  3. ناجا: محل سکونت خاوری را شناسایی کردیم/ هیچ اراده سیاسی برای استرداد خاوری وجود ندارد

  4. آذری جهرمی به بازپرسی فراخوانده شد/ اعلام جرم دادستان قوه قضائیه علیه وزیر ارتباطات

  5. پیام بودجه ایران به دنیا به روایت رئیس‌جمهور/پاسخ ظریف به احتمال مذاکره با آمریکا/ بازجویی از وزیر ارتباطات/ نماینده مجلس: روحانی پاسخگوی خون بیش از ۳۰۰ نفر باشد

  6. چشم‌بندی روحانی جلوی چشم ۸۰ میلیون ایرانی/ این ۸ سال در سوئیس زندگی می‌کردیم نه ایران!

  7. روحانی: ترامپ مُرد اما برجام زنده و سر حال‌تر از دیروز است/ ساکنین جدید کاخ سفید لکه‌های سیاه دوران ترامپ را پاک کنند/ انتقاد تند از کمیسیون تلفیق

  8. آیت‌الله جنتی: دنیا از استقلال ایران الگو بگیرد

  9. گزارش واشنگتن پست از «گاوچرانی» که امشب جایش را به یک «پدر بزرگ» می دهد

  10. همتی: اگر ارزپاشی می‌کردیم دلار ۵۰ هزار تومان و تورم ۱۲۰ درصد بود

  11. رئیس دفتر روحانی: به آینده بورس خوشبینیم

  12. جزئیات تازه از حمله ایران به پایگاه عین‌الاسد/ اعطای «نشان جانبازی» به سربازانی که «سردرد» داشتند + فیلم و عکس

  پربحث‌های هفته

  1. ادعای کریمی‌قدوسی: ظریف قبل از شهادت سردار سلیمانی با یک افسر رژیم صهیونیستی دیدار کرد/ بوی گند برجام مردم را آزرده کرده است

  2. چند نکته درباره دولت جوان حزب‌اللهی

  3. تصویری که نماینده مجلس به ظریف نشان داد

  4. چند نکته درباره سخنان کریمی قدوسی و کارت زرد مجلس به ظریف

  5. سید حسن خمینی و مشت خالی اصلاح طلبان در ۱۴۰۰

  6. الاخبار: مانورهای نظامی ایران خط قرمزها را برای آمریکا مشخص کرد

  7. حوزویان خواستار عزل و محاکمه « علیرضا رئیسی» شدند

  8. وضع تماشایی آمریکا

  9. میثم مطیعی به کرونا مبتلا شد

  10. حاجی میرزایی: تصمیم ستاد کرونا حضوری شدن آموزش‌هاست/ مدارس تمام مناطق بجز مناطق قرمز باید باز باشد

  11. ... حتی اگر مهريه زنان شده باشد

  12. دژ نفوذ ناپذیر پزشکان متخصص!

  13. وزیر آموزش و پرورش: تأثیر تعیین کننده‌ای بین بازگشایی مدارس و شیوع کرونا وجود ندارد

  14. واکنش تهیه کننده «گاندو» به صحبت‌های ظریف

  15. ترس ها و نقطه ضعف های گنده لات جهان

  16. ناجا: محل سکونت خاوری را شناسایی کردیم/ هیچ اراده سیاسی برای استرداد خاوری وجود ندارد

  17. نظرات برگزیده مخاطبین الف: سخنان فائزه هاشمی از خشم او ناشی می‌شود/ برخورد با معترضان در ایران استبداد است اما در آمریکا دفاع از دموکراسی؟/ ای کاش واکسن کرونا سیاسی نمی‌شد

  18. نحوه بازگشایی مدارس؛ حضور دانش‌ آموزان از اول بهمن اجباری است؟

  19. سرانجام خلبانی که شاه و رجوی و بنی‌صدر را فراری داد

  20. راز هولناک ۲ برادر فاش شد

  21. لحظه شلیک ۴۰۰ راکت در ۲۰ ثانیه در رزمایش ارتش+ فیلم

  22.  محسن رضایی: ملت ما از دست لیبرال‌ها و غربگرایان خسته شده است/ به «وحدت کبیر» در دهه سرنوشت انقلاب نیازمندیم

  23. تدارک مجلس برای پرداخت یارانه «حداقل» ۱۰۰ هزار تومانی به مردم

  24. آیت الله مکارم شیرازی: امروز تولید بخاطر عملکرد بانک‌ها از بین رفته است

  25. حدادعادل: امیدواریم دولتی پدید بیاید که راه درست و مردمی دو قوه قضاییه و مقننه را ادامه دهد/ کم‌کاری، بی‌تدبیری و ناهماهنگی درونی دولت را همه می‌بینند

  آخرین عناوین