ساخت فیلمی موهن درباره سپاه قدس توسط یک ایرانی

 3990904021 ۱۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

هالیوود در سالگرد شهادت سردار سلیمانی با ساخت فیلم «کافر» سعی در تطهیر چهره تروریست‌های آمریکایی کرد و کار را نیز به یک ایرانی‌الاصل آمریکایی سپرد.

ساخت فیلمی موهن درباره سپاه قدس توسط یک ایرانی

احسان رشیدی طی یادداشتی در روزنامه کیهان، در خلاصه و نقد فیلم «کافر» نوشت:

هالیوود در سالگرد شهادت سردار سلیمانی با ساخت فیلم «کافر» سعی در تطهیر چهره تروریست‌های آمریکایی نمود و کار را نیز به یک ایرانی‌الاصل آمریکایی سپرد؛آمریکا مانند همیشه مهره‌های خائن را در خط مقدم فرهنگی گماشته است و در مورد پروژه دستگیری و آزادی خبرنگار جاسوس جیسون رضائیان به یک دروغ بزرگ متوسل شده است!

خلاصه فیلم

«داگ راولینز» روزنامه‌نگار مسیحی آمریکایی برای نشستی درباره گفت‌وگوی ادیان به مصر می‌رود و در این سفر توسط سپاه قدس ربوده و به ایران آورده شده و بسیار شکنجه می‌شود و در پایان یک گروه مسیحی زیرزمینی، او را نجات می‌دهند!

عوامل فیلم

جیمز کاویزل در نقش داگ راولینز، کلودیا کاروان در نقش همسر راولینز، هال اوسان در نقش فرمانده سپاه قدس(رمزی)، بازیگر ایرانی الاصل، بیژن دانشمند، در نقش قاضی دادگاه و رئیس‌قوه قضائیه و نور طاهر در نقش مینا که در فیلم «سنگسار ثریا میم» نیز حضور داشت. کارگردان فیلم هالیوودی کافر، سیروس نورسته، سابقه ساخت فیلم «سنگسار ثریا میم» را نیز در کارنامه خود دارد؛ «سی آی ای» سرمایه‌گذاری خاصی روی این فیلم انجام داده است.

اتهام تکفیر

در فیلم «کافر» در سکانس ربودن داگ راولینز از مصر، دوربین در حالت لانگ شات است، ماشین‌های سپاه قدس و پرچمی که تکان می‌خورد بازنمای فیلم‌هایی است که از داعش منتشر شده است.

داگ راولینز که جیمز کاویزل نقش آن را برعهده‌دارد تا پایان فیلم شکنجه‌هایی را متحمل می‌شود که یادآور فیلم «مصائب مسیح» است و رفرنس مهم کار خود بازیگر و نمایش حلول دوباره از مسیح در جسم داگ راولینز است. در فیلم مصائب مسیح شاهد تفکر ضد صهیونیستی مل گیبسون و با بازی جیمز کاویزل در نقش مسیح بودیم، حالا هالیوود با کلیشه برعکس سعی دارد ورق را به سمت ایوانجلیست‌های مسیحی یهودی برگرداند و اینجا جای یهود را با جمهوری اسلامی تغییر داده تا تفکرات ضد بشری خود را با مظلوم‌نمایی در قالب یک فیلم جای دهند.

در هر کشوری، خیانت به وطن بدترین اقدام است و مردم آمریکا نیز سیروس نورسته را بخاطر خیانت به کشورش ایران، قبول نخواهند کرد، او فردی است که برای سالگرد شهادت سردار ملی کشورش فیلمی خیانت‌بار و توهین‌آمیز ساخت تا چهره تروریست ارتش آمریکا را تطهیر کند، این در حالی است که در خود هالیوود، مایکل مور و رابرت دنیرو با این عمل جنایت بار مخالفت کرده و آن را محکوم
نمودند.

رهبر معظم انقلاب فرمودند: «مسیحیان ایران از انقلاب و جنگ سربلند بیرون آمدند» شهید وارطان آبراهامیان اولین شهید اقلیت‌ در جریان انقلاب اسلامی ایران است، شهیدی که به دست منافقین در سال 1358 در درگیری مستقیم با منافقین به شهادت رسید و جزو شهدای 17000 ترور منافقین است، برخی خانواده‌های ارامنه دو شهید را تقدیم انقلاب کردند، خانواده موسسیان، دو شهید به نام‌های ادموند و هایقان موسسیان تقدیم انقلاب کرده‌اند. سپاه قدس در نبرد با نیروهای تکفیری پیش قدم بود و در شهرهایی مثل بیجی عراق که مسیحی هستند با کمک مستشاری ایران آزاد شدند و مردم مسیحی بیجی فرزندان فاطمه را فرستاده مریم مقدس می‌خواندند.

اکنون در آستانه سالگرد ترور سردار سپهبد شهید سلیمانی، فیلم توهین آمیز «کافر» توسط هالیوود اکران می‌شود، در سکانس پایانی فیلم، داگ راولینز در هنگام فرار، نارنجکی به سمت رمزی فرمانده عملیات پرتاب می‌کند و او را به قتل می‌رساند و با نگاه محبت‌آمیزی شکنجه‌گر خود را می‌بخشد و برای او دعا می‌کند؛ این سکانس اوج استیصال آمریکاست، چون سردار سلیمانی حتی به گفته دشمنانش فرماندهی قابل احترام و کاریزماتیک بود.

با نزدیک شدن به سالگرد شهادت سردار سلیمانی، هالیوود سعی دارد ضمن تطهیر چهره تروریست ارتش آمریکا، از سپاه پاسداران چهره‌ای غیر واقعی بسازد؛ داعش ساخته دست دولت تروریست آمریکا است و در سال 2016 بسیاری از سران آمریکا با صراحت به ساخت و تشکیل داعش توسط دولت آمریکا اعتراف نمودند و حالا با وجود این اعترافات، نورسته پس از گذشت یک سال از شهادت سردار، اقدام به ساخت یک فیلم موهن‌زده، و جای قاتل و مقتول و شکنجه‌گر و شکنجه شده را تغییر می‌دهد تا به مقصود خود برسد؛ این ایران نبود که رسوایی ابوغریب و گوانتانامو را به بار آورد بلکه سربازان تروریست آمریکا این جنایات را مرتکب شده‌اند و هیچ بعید نیست فیلم بعدی این مزدوران در این مورد باشد.

فیلم «کافر» سعی دارد جمهوری اسلامی را نماد داعش و حتی خطرناک‌تر از داعش معرفی کند و این جفای بزرگی است، ایرانی که خود در صحنه مبارزه با داعش بوده و در دفاع از مظلوم کوتاهی نکرده و برای نجات حتی ایزدی‌ها نیز به مبارزه رفته است و اکنون هالیوود طبق معمول سعی دارد واقعیت را با فیلم خود تحریف کند و شیطان را فرشته جلوه دهد.پس از تروریست خواندن سپاه پاسداران هالیوود سعی بر این داشت تا این عمل ترامپ را توجیه کند، در صورتی که یک نیروی نظامی رسمی کشور را قانوناً نمی‌توان تروریست خواند و یک عمل غیر قانونی است.

«کافر» یک فیلم ضعیف و شعارزده است؛ طراحی لباس‌اشتباهات فاحشی دارد؛ لباس روحانیون به درستی طراحی نشده و سپاه قدس را مانند نیروهای ابتدای انقلاب نمایش می‌دهد و از رشد فزاینده سپاه از روی عمد یا جهل غفلت می‌کند. آمریکایی‌ها سال‌ها برای ترور سردار شهید سلیمانی برنامه‌ریزی و طراحی کرده‌اند، تا ضربه‌ای به قدرت سپاه بزنند ولی سردار سلیمانی تربیت شده مکتب امام خمینی(ره) بود و هزاران تن از این درخت تنومند جوانه خواهند زد.

«جیسون رضائیان»، روزنامه‌نگار واشنگتن‌پست که سال‌ها درباره روابط ایران و آمریکا نوشته بود، خود حالا به بخشی از داستان تبدیل شده است. او مهره ارزشمندی برای کاخ سفید بود که تیرماه سال 93 به اتهام جاسوسی در ایران دستگیر شد و 18 ماه بعد، در دی‌ماه سال 94 یک پای مبادله تاریخی ایران و آمریکا شد.

فیلم «کافر»، سعی دارد شکست جاسوسی آمریکا را تبدیل به یک حماسه تاریخی کند و دستگیری جیسون رضائیان را بخاطر مسائل مذهبی و مخالفت وی و مقاومت بیان می‌کند و شکست آمریکا و پرداخت بخشی از پول‌های بلوکه شده ایران در جریان تبادل جیسون رضائیان را کتمان و یک دروغ بزرگ را جایگزین واقعیت می‌کنند و همکاری گروه‌های زیرزمینی مسیحی در ایران را جایگزین تبادل کرده؛ سریال «گاندو» توانست واقعیت‌هایی درباره شخصیت و جاسوسی‌های جیسون رضائیان بیان کند که نورسته تلاش می‌کند در فیلم «کافر» شکست جاسوسی را تبدیل به حماسه مردمی علیه ایران جلوه دهد، درحالی که ایران در این معادله به پول‌های بلوکه شده و آزادی21 تاجر زندانی شده در آمریکا رسید.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۷۰۰۲۵۳۱۰:۵۸:۳۴ ۱۳۹۹/۹/۴
بجاش ما هم فرهادی و مجیدی رو داریم که فیلم از بدبختی های ما رو میبرن برلین و هالییود و کن تا باهاش جایزه بگیرن.
ناشناس۱۷۰۰۴۵۷۱۲:۴۷:۳۳ ۱۳۹۹/۹/۴
مزدورانشون هم اینجا به به می کنند
حسین۱۷۰۰۴۶۵۱۲:۴۹:۵۹ ۱۳۹۹/۹/۴
همه این حرف ها درست. ولی ایکاش ما هم تلاش کنیم و فیلم را با فیلم پاسخ دهیم.
ناشناس۱۷۰۰۴۷۸۱۲:۵۶:۰۵ ۱۳۹۹/۹/۴
امریکا و شیطان ید طولایی در تغییر واقعیت ها داره. مادر داعش دیگران رو متهم میکنه بدبخت افرادی که در دام این سناریو سازی بیافتند.
ناشناس۱۷۰۰۵۶۰۱۳:۵۳:۰۵ ۱۳۹۹/۹/۴
آبرو را خدا داده و جز خدا پس گیرنده ای ندارد
ناشناس۱۷۰۰۶۵۴۱۴:۵۵:۲۹ ۱۳۹۹/۹/۴
..چه ربطی به سردار سلیمانی داره؟
ناشناس۱۷۰۰۶۷۰۱۵:۰۴:۴۳ ۱۳۹۹/۹/۴
بعضی ایرانیها در خیانت به وطن خود تو دنیا نمونه ندارن.
ناشناس۱۷۰۰۷۶۲۱۵:۴۴:۰۱ ۱۳۹۹/۹/۴
ببین سپاه خواب را چطوری از این دشمنان گرفته رفتند دنبال این کارها
ناشناس۱۷۰۰۷۶۴۱۵:۴۴:۵۹ ۱۳۹۹/۹/۴
اسم انگلیسی فیلم چیه؟
ناشناس۱۷۰۰۷۷۰۱۵:۴۶:۱۲ ۱۳۹۹/۹/۴
گویا این آقا با همین لباس نظامی به نزدیک مرز و اون طرف پل خدا آفرین ظاهر شد که خودی به ایران نشون بده و بگه که ما هستیم!! غافل از اینکه از این طرف مرز زیر تفنگ های ذره بین دار ارتش ایران بود
مهدی۱۷۰۰۸۷۵۱۶:۵۸:۵۶ ۱۳۹۹/۹/۴
يُرِيدُونَ أَنْ يُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَيَأْبَى اللَّهُ إِلَّا أَنْ يُتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ کافران می‌خواهند که نور خدا را با دهانشان (به نَفَس تیره و گفتار جاهلانه خود) خاموش کنند و خدا نگذارد تا آنکه نور خود را در منتهای ظهور و حد اعلای کمال برساند هر چند کافران ناراضی و مخالف باشند.
امیر۱۷۰۰۹۲۹۱۸:۰۴:۱۵ ۱۳۹۹/۹/۴
وقتی نظام با قهرمان سازی مخالف باشه نتیجه شما میشه اینکه رو دست میخوریم و رقیب راحت تر میونه فرهنگ ما رو تخطئه کنه .یادم برای فیلم حکیم نوشتم که چطور ابن سینا پایین تر از یک جوان اروپایی- یهودی نشون داده شد.قبل اون با سیصد به تاریخ ما حمله کردن و الان در سالگرد سردار دلها با یک فیلم دیگه همون داستان رو پیاده میکنند. توجه کنید که یک فیلم رو میلیونها نفر میبینند و هزار تا سخنرانی و سمینار هم نمیتونه تاثیر اون فیلم رو از بین ببره .حداقل برای قهرمانان ملی معاصر کم کاری نکنید
ناشناس۱۷۰۰۹۴۷۱۸:۲۲:۴۰ ۱۳۹۹/۹/۴
جیسون رضائیان یک ایرانی زاده خائن است.
ناشناس۱۷۰۱۱۲۱۲۰:۴۱:۱۳ ۱۳۹۹/۹/۴
ما هم بیایم فیلم با کارگردان امریکایی برای جنایات آنان بسازیم جواب فرهنگی باید اینگونه بدهیم
ناشناس۱۷۰۱۱۳۰۲۰:۴۹:۳۷ ۱۳۹۹/۹/۴
امیدوارم جلوی اینگونه فیلمای موهن گرفته شود
یکتانت

پربحث‌های دیروز

 1. چند نکته درباره دولت جوان حزب‌اللهی

 2. حاجی میرزایی: تصمیم ستاد کرونا حضوری شدن آموزش‌هاست/ مدارس تمام مناطق بجز مناطق قرمز باید باز باشد

 3. نحوه بازگشایی مدارس؛ حضور دانش‌ آموزان از اول بهمن اجباری است؟

 4. ... حتی اگر مهريه زنان شده باشد

 5. قالیباف: ۸۰ درصد اقتصاد در اختیار دولت است/ درآمد نفتی نباید صرف هزینه های جاری که تورم زا است، شود

 6. حدادعادل: امیدواریم دولتی پدید بیاید که راه درست و مردمی دو قوه قضاییه و مقننه را ادامه دهد/ کم‌کاری، بی‌تدبیری و ناهماهنگی درونی دولت را همه می‌بینند

 7. موشک‌های دقیق مقاومت؛ کابوس اسرائیل در ۲۰۲۱

 8. همه چیز درباره واکسن‌های ایرانی کووید-۱۹/ واکسن‌های ایرانی بر پایه کدام فناوری‌ها تولید می‌شوند؟

 9. توقف فعالیت ماینرهای چینی در ایران

 10. نمکی: با بازگشایی مدارس مخالفیم/ نگران خیز کرونا در دوماه آینده هستیم

 11. عزاداران فاطمی در ۳ میدان تهران به سوگواری می پردازند

 12. واکنش دمشق به حملات رژیم صهیونیستی به دیرالزور

 13. کیهان: سیدحسن خمینی فاقد کمترین سابقه اجرایی است

 14. واعظی: ان‌شاءالله جلوی قطع برق گرفته خواهد شد

پربحث‌های هفته

 1. زمستون، قشنگه از پشت شیشه !...

 2. حاشیه‌های بی‌پایان خانواده هاشمی رفسنجانی

 3. از ندا آقاسلطان و ترانه موسوی تا اشلی بابیت؛ تفاوت در چیست؟

 4. چند نکته درباره دولت جوان حزب‌اللهی

 5. درنگی بر دستور منع واردات واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی

 6. برگ برنده انتخابات ۱۴۰۰ چیست؟/ نتایج نظرسنجی درباره قالیباف، ظریف و لاریجانی/ ویژگی‌های رئیس‌جمهور بعدی

 7. اگرهای تمام نشدنی !

 8. رهبر معظم انقلاب: ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور ممنوع است / به این‌‌ها اعتمادی نیست؛ گاهی می‌خواهند روی ملت‌های دیگر امتحان کنند

 9. آپارتاید پزشکی

 10. قیمت کارخانه‌ای محصولات ایران‌خودرو اعلام شد + جدول

 11. خواب جدید دولت برای برق ؟!

 12. هلال احمر: ورود واکسن فایزر از آمریکا منتفی شد

 13. تصویری از خودروی رئیس سابق محیط زیست دماوند

 14. دعوت از رئیسی برای نامزدی در انتخابات/ پاسخ جهانگیری به منتقدان ارز ۴۲۰۰/ حسن خمینی گزینه اجماعی اصلاح‌طلبان می‌شود؟/ نتایج جالب یک نظرسنجی درباره انتخابات ۱۴۰۰

 15. چرا رهبر انقلاب با وارد کردن واکسن‌های آمریکایی و انگلیسیِ کرونا مخالفت کردند؟

 16. حاجی میرزایی: تصمیم ستاد کرونا حضوری شدن آموزش‌هاست/ مدارس تمام مناطق بجز مناطق قرمز باید باز باشد

 17. «فریاد عده‌ای بلند می‌شود، اما به این جیغ‌ها توجه نکنید»

 18. توصیه رهبری به قالیباف/ پاسخ عجیب فائزه هاشمی به برادرش/ روایت علی مطهری از جلسات مشترک سیاستمداران دو جناح/ شرایط برای حضور لاریجانی در انتخابات مهیا نیست

 19. نامه محسن هاشمی به فائزه هاشمی: عذرخواهی کن

 20. پاسخ کنایه‌آمیز فائزه هاشمی به برادرش: به تو حق می‌دهم چون برای خودت آینده‌ای ترسیم کرده‌ای

 21. سخنگوی صنعت برق: اگر مردم ۱۰ درصد صرفه جویی کنند مشکل خاموشی حل می‌شود

 22. نحوه بازگشایی مدارس؛ حضور دانش‌ آموزان از اول بهمن اجباری است؟

 23. چرا ریزش بورس متوقف نمی‌شود؟!

 24. توضیحات وزیر بهداشت درباره ممنوعیت واردات واکسن آمریکایی/ چرا لاریجانی به نامزدی در انتخابات متمایل نیست؟/ کنایه ابطحی به فائزه هاشمی/ پیش‌بینی موحدی کرمانی درباره سرنوشت FATF در مجمع

 25. ولایتی: شرط رهبر انقلاب تعهد کتبی اوباما بود نه قول شفاهی/ مکانیسم ماشه در مذاکره مجدد باید حذف شود

آخرین عناوین