پردرآمدترین بازیکنان لیگ برتر انگلیس در سال ۲۰۲۰

گزارش بازرگانی،   3990902074
پردرآمدترین بازیکنان لیگ برتر انگلیس در سال ۲۰۲۰

 

وقتی صحبت از حقوق بازیکنان فوتبال می‌شود شاید بتوان گفت هیچ تیمی مثل تیم های لیگ برتر انگلیس به بازیکنان خود بها نمیدهند. ولی صبحت اینجاست که آیا پرداخت حقوق های بالا به بازیکنان تضمینی برای عملکرد آنها در زمین هست یا اینکه عوامل دیگری هم در این زمینه دخیل هستند.

رسانه بین المللی ورزشی اسپورت موب، معتقد است که به دلیل ساختار حقوق دهی تیم های لیگ برتر انگلیس و همچنین به دلیل پول های هنگفتی که آنها از حامیان مالی (اسپانسرها) خود دریافت میکنند و البته از همه مهمتر مبالغی که از طریق اشتراک پخش تلویزیونی مسابقات تیم ها نصیب آنها میشود، تیم های لیگ برتر انگلیس قابلیت پرداخت حقوق های نجومی به بازیکنان خود را دارند.

 

در زیر نگاهی خواهیم انداخت به بازیکنانی که بیشترین حقوق ها را در لیگ برتر انگلیس دارند. همان طور که در ادامه این مقاله خواهید دید این بازیکنان جزء بهترین بازیکنان لیگ برتر انگلیس هستند. حقوق بالا در واقع مزد بهترین بودن آنها در زمین بازی است منتها باید به این نکته هم توجه داشت که این بازیکنان همیشه هم بهترین خود نیستند و این در حالی است که آنها همان حقوق بهترین ها را دریافت میکنند. مطلبی که باعث اعتراض منتقدان و حتی برخی از طرفداران آنها شده است.

 

اکثر بازیکنانی که بیشترین حقوق ها در لیگ برتر انگلیس دریافت میکنند در یکی از دو تیم منچستر یونایتد و منچستر سیتی هستند. دو تیمی که همیشه سعی در جذب بهترین بازیکنان در سطح جهانی داشته اند. شما را در ادامه با پردرآمدترین بازیکنان لیگ برتر انگلیس آشنا می کنیم.

 

1. دیوید دو گی (منچستر یونایتد)

روزهایی که دروازه بانان جزء‌ ارزان ترین بازیکنان تیم بودند دیگر سپری شده. در فوتبال امروز از دروازه بانان هم انتظار زیادی میرود و به همین دلیل هم حقوق آنها افزایش پیدا کرده است. دیوید دو گی در واقع پردرآمدترین بازیکن لیگ برتر انگلیس در سال 2020 شناخته شده است. ارزش قرارداد شش ساله دیوید دو گی با منچستر یونایتد معادل 117 میلیون پوند است که برای او حقوق سالیانه 19.5 میلیون پوند و اگر بخواهیم به صورت ماهیانه حساب کنیم حقوق ماهیانه بیش از 1.5 میلیون پوند را رقم خواهد زد و این یعنی بالاترین حقوق در تاریخ لیگ برتر انگلیس.

 

2. کوین دی بروینه (منچستر سیتی)

به اعتقاد عده ای کوین دی بروینه یکی از سه بازیکن برتر دنیاست. داستان موفقیت او هم داستان جالبی است اما فعلا بگذارید نگاهی به حقوق او بیاندازیم. حقوق سالیانه دی بروینه رقمی معادل 18.2 میلیون پوند است و این یعنی درآمد او به اندازه مسعود اوزیل در تیم آرسنال است و شاید هم بیشتر چرا که علاوه بر حقوق پاداش هایی هم برای او در قراردادش در نظر گرفته شده است. دی بروینه یکی از بهترین بازیکنان خط میانی در لیگ برتر انگلیس و یکی از گلزنان کلیدی گواردیولاست.

 

3. مسعود اوزیل (آرسنال)

یکی از بازیکنانی که حرف و حدیث پیرامون او زیاد است. اوزیل زمانی پردرآمدترین بازیکن لیگ برتر انگلیس بود اما اکنون با حقوق 18.2 میلیون پوندی خود مشترکا با دی بروینه در مقام دوم قرار میگیرد. جریان دریافت چنین حقوق بالایی آن است که قرارداد دو بازیکن کلیدی آرسنال یعنی مسعود اوزیل و آلکسیس سانچز در حال اتمام بود و آرسنال از ترس اینکه این دو بازیکن را مفت و مجانی از دست بدهد مجبور به پیشنهاد یک قرارداد با مبلغ بسیار بالا به هر دوی آنها شد که شاید بیشتر از توانایی های آنها باشد.

 

4. رحیم استرلینگ (منچستر سیتی)

دومین بازیکن از منچستر سیتی در لیست بازیکنان لیگ برتر انگلیس که بیشترین حقوق را در سال 2020 دریافت کرده اند. استرلینگ در حال حاضر سالیانه معادل 15.6 میلیون پوند از منچستر سیتی حقوق میگیرد که به صورت هفتگی به او پرداخت میشود (حقوق هفتگی استرلینگ رقمی معادل 300 هزار پوند خواهد بود). با توجه به بهبود عملکرد این بازیکن و افزایش بازدهی او مثل خیلی دیگر از بازیکنان منچسترسیتی گمان میرود در سال های آتی حقوق او از این هم بیشتر شود.

 

5. پل پوگبا (منچستر یونایتد)

پل پوگبا در واقع محصول آکادمی فوتبال منچستر یونایتد است و برای مدتی هم در یوونتوس بازی کرده است. هنگام اتمام قرارداد این بازیکن با یوونتوس منچستر یونایتد رقمی معادل 89.2 میلیون پوند را برای خرید این بازیکن پیشنهاد کرد و پس از آن هم سالیانه 13.9 میلیون پوند حقوق به این بازیکن پرداخت کرده است (حقوق هفتگی او با این اوصاف رقمی معادل 290 هزار پوند خواهد بود) هر چند که عملکرد پوگبا در منچستر یونایتد به خوبی یوونتس نبوده است.

 

6. آنتونی مارشال (منچستر یونایتد)

ششمین بازیکن در لیست بازیکنان لیگ برتر انگلیس که بیشترین حقوق را در سال 2020 دریافت کرده اند؛ آنتونی مارشال به صورت هفتگی بیش از 250 هزار پوند حقوق میگیرد که حقوق سالیانه او را تا مرز 13 میلیون پوند افزایش داده است. جالب است بدانید تعدادی از بازیکنان هم پست مارشال در تیم های دیگر لیگ برتر انگلیس که حتی از او هم بیشتر گل زده اند حقوق کمتری از باشگاه خود دریافت میکنند.

 

7. سرجیو آگوئرو (منچستر سیتی)

میرسیم به هفتمین بازیکن در لیست بازیکنان لیگ برتر انگلیس که بیشترین حقوق را در سال 2020 دریافت کرده اند البته با حقوقی معادل رده ششم یعنی سالیانه 13 میلیون پوند. آگوئرو یکی از بازیکنانی است که پاس گل های زیادی داده و در به ثمر رسیدن گل ها نقش مهمی داشته بنابراین انتظار میرود در سال های آتی حقوق باز هم بیشتر شود. البته خود آگوئرو در مصاحبه ای اذعان داشته که قصد تمدید قراردادش با منچستر سیتی را ندارد و میخواهد بعد از اتمام قرارداد به باشگاه دوران نوجوانیش یعنی ایندیپندنتیه بازگردد.

 

8. محمد صلاح (لیورپول)

بدون شک یکی از بهترین بازیکنان و البته گلزنان باشگاه لیورپول که در قهرمان شدن باشگاهش در فصل گذشته لیگ برتر انگلیس و همچنین لیگ قهرمانان اروپا تاثیر بسزایی داشت. پس به نظر میرسد حقوق بالا حق او باشد هر چند این حقوق از بازیکنان منچستر یونایتد کمتر است. البته حقوق سالیانه او (10.4 میلیون پوند) همچنان یکی از بالاترین حقوق ها در لیگ برتر انگلیس محسوب میشود.

 

9. هری کین (تاتنهام هاتسپور)

بودن هری کین در لیست بازیکنان لیگ برتر انگلیس که بیشترین حقوق را در سال 2020 دریافت کرده اند برای هیچ کس تعجب برانگیز نیست. او هم مانند محمد صلاح حقوقی معادل 10.4 میلیون پوند در سال دریافت میکند. البته او هم مانند محمد صلاح یکی از بازیکنان کلیدی تیم خود است. قرارداد کین با تاتنهام در سال 2024 به پایان میرسد و اگر این باشگاه حقوق بهتری به او پیشنهاد ندهد بدون شک طعمه باشگاه های دیگر خواهد شد!

 

10. مارکوس رشفورد (منچستر یونایتد)

در واقع باید گفت مارکوس رشفورد به همراه هری کین و محمد صلاح سه بازیکن برتر لیگ انگلیس هستند که مشترکا بیشترین حقوق را در سال 2020 دریافت کرده اند. رشفورد هم همانند دو بازیکن مذکور از بازیکنان کلیدی منچستر یونایتد است و این را با عملکردی عالی اش در زمین، 17 گلی که در فصل گذشته زده و هفت پاس گلی که داده به اثبات رسانده است.

 

 

 

 

یکتانت

پربحث‌های دیروز

 1. اهداف ترور «فخری‌زاده» به روایت روزنامه لبنانی

 2. سر چشمه شاید گرفتن به بیل ...

 3. رهاشدگی بازارها و وعده‌های بی‌نتیجه/ در جنگ اقتصادی غرب وزارت صمت کجاست؟

 4. رفتار دشمن را پر هزینه کنیم!

 5. برگزاری نخستین جلسه دادگاه «پوری‌حسینی»/ نماینده دادستان: پوری‌حسینی متهم است به اخلال عمومی در نظام تولیدی

 6. گزارش مرکز پژوهش‌ها از دلایل شکست پروژه صدور کارت ملی هوشمند

 7. دولت بایدن هنوز نیامده به رژیم صهیونیستی خوش خدمتی می‌کند!

 8. شمخانی: عملیات ترور شهید فخری‌زاده با تجهیزات الکترونیکی انجام شد/ هیچ فردی در صحنه حضور نداشت

 9. مخدوش کردن پلاک در زمان طرح محدودیت تردد

 10. آژانس اتمی: توقف بازرسی‌ها بردی نصیب ایران نمی‌کند

 11. رئیسی: دستگاه‌های امنیتی در شناسایی شبکه نفوذ لحظه‌ای درنگ نکنند/ در انجام اقدامات بازدارنده نسبت به دشمن نباید کوتاهی کرد

 12. عذرخواهی شبکه دو به دلیل یک اشتباه فاحش

 13. بایدن مصدوم شد/ واکنش ترامپ

 14. واعظی: شهید فخری‌زاده عضوی از دولت بود / او ‌نشان خدمت از دست رئیس‌جمهور دریافت کرد

 15. پاسخ مجری شبکه لندنی به یاوه‌گویی‌ها در مورد ترور دانشمند هسته‌ای ایران

 16. متولد روز رُند

 17. عملیات بازار باز از تئوری تا واقعیت

 18. مافیای واردات خودرو دوباره فعال شد؟!

 19. سفر به دور دنیا؛ شرط زن جوان برای ادامه زندگی

 20. تحلیل گاردین از دخالت اسرائیل و مجوز ترامپ در ترور شهید فخری زاده

 21. گلایه خواننده سرشناس ترکیه از عوامل یک سریال ایرانی

 22. واکنش بحرین به ترور شهید فخری زاده

 23. چرا «شهید فخری‌زاده» را دانشمند هسته‌ای معرفی نکردند؟

 24. جدول قیمت خودروها/ پراید چند؟

 25. کشاندن زائران کهنسال به کام کرونا فقط برای ۱۶۰ هزار تومان!

پربحث‌های هفته

 1. نقشه جو بایدن برای اقتصاد شش ماه آینده ایران

 2. پرسش های بی پاسخ در ترور شهید فخری زاده

 3. تکرار جنایتی دیگر در حق دانشمندان ایرانی

 4. یک راه سوم بین دو راهی انتقام

 5. کمپین مردمی، مرغ وحشی را به دام می اندازد؟!

 6. قرار است مرغ هم از سفره مردم پر بکشد؟!

 7. این تحلیل ها دام است !

 8. دریای دوغ و خبرهای کلیشه‌‌ای!...

 9. نشانه شناسی یک ترور؛ چشم های آبی، دندان های نیش

 10. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

 11. واکنش ترامپ به ترور محسن فخری‌زاده

 12. چرا عربستان به صلح مجانی با اشغالگران تن داد؟

 13. وقتش که برسد خواهید دید ...

 14. اهداف ترور «فخری‌زاده» به روایت روزنامه لبنانی

 15. رونمایی از نقشه‌راه اروپا و آمریکا برای احیای برجام

 16. ظریف: سردار سلیمانی همیشه در مقابل درد و دل‌هایم می‌گفت باید تحمل کنی/ می‌گویند ظریف جاسوس است/ قصدی برای کاندیداتوری در ۱۴۰۰ ندارم/ به امضای جان کری یا قسم اوباما اعتماد نکردیم

 17. حراج آبروی طب سنتی در عطاری‌های متخلف

 18. غذاخوری‌های دانشگاه‌های خارجی چه امکاناتی دارند؟+تصاویر

 19. روحانی: خدا را شکر شرِ ترامپ کم شد

 20. همدستان قاتلان شهید فخری زاده چه کسانی هستند؟

 21. رسانه آمریکایی :موساد با پشتیبانی اطلاعاتی آمریکا اقدام به ترور فخری زاده کرده است 

 22. استانداری تهران: فروش مرغ بالاتر از ۲۰۴۰۰ تومان تخلف است

 23. دلیل افزایش قیمت لبنیات و مرغ در بازار چیست؟

 24. ملک‌‌زاده: در حضور روحانی با ایمنی گله‌‌ای مخالفت کردم/ داروهای مورد استفاده استاندارد بودند

 25. ترور یکی از دانشمندان هسته‌ای-موشکی در آبسرد دماوند/ نتانیاهو درباره این دانشمند ایرانی چه گفته بود؟ + عکس

آخرین عناوین