از آسیه پناهی تا تخریب آلونک زن سرپرست خانوار در بندرعباس؛ چکار باید کرد؟

گروه سیاسی الف،   3990901123 ۴۷ نظر، ۱۷ در صف انتشار و ۱۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
از آسیه پناهی تا تخریب آلونک زن سرپرست خانوار در بندرعباس؛ چکار باید کرد؟

انتشار فيلم تخريب آلونك محقر زن بندرعباسی كه اقدام به خودسوزی کرد موجب تالم و تاثر عموم مردم شد. طبق معمول چنين اتفاقاتي، بعد از این حادثه مقامات ملی و محلی مبادرت به انتشار پيام‌ها و سخنراني‌هایی کردند و حتي برخي به عيادت ايشان رفتند و وعده هايي نيز داده شد. این که سرانجام این وعده‌ها و سخنرانی ها در نهایت چه خواهد شد مشخص نیست؛ چرا که معمولاً بعد از مدتی پیگیری وضعیت چنین افرادی به فراموشی سپرده می شوند.

البته اين اولين بار نيست كه چنين اتفاقی رخ مي دهد. چند ماه قبل و در ارديبهشت ماه نيز ماجرای مرحوم آسيه پناهی در كرمانشاه رخ داد كه باعث ناراحتی و تاسف شد. اگر كمی به عقب‌تر برگرديم موارد ديگر نيز در شهرها و مناطق ديگر را می توان بخاطر آورد. به اين مسئله می توان به برخورد ماموران شهرداری با دستفروشان  هم اشاره كرد كه هر از چندی فيلم و كليپی از برخوردها و دعواهای آنها منتشر مي شود.

به نظر مي رسد در چنين مواردي هر چند ظاهراً صورت قانون رعايت شده(مانند اعلام هشدار و اخطار پياپي، تخريب بدليل ساخت و ساز در خارج از محدوده يا در مسير سيلاب، جمع آوری دستفروشان بدلیل ایجاد مانع و ...) اما مردم همراهي ندارند و افكار عمومی بر اثر چنين اتفاقاتي جريحه دار مي گردد.

مهم‌تر اين كه وقتي چنين برخوردهايي صورت مي گيرد سيل مقامات محلي و ملي است که شروع به توضيح، توجيه، عذرخواهي، وعده و ... مي كنند که دقیقا مشخص است آنها نيز از تبعات چنین برخوردهایی و نارضايتي اجتماعی که بدنبال آن رخ می دهد مطلع هستند.

در حال حاضر اما نکته این است که تقريبا تمامي افرادي كه مشمول چنين برخوردها و حكم هايي مي شوند از اقشار بسيار ضعيف و مستضعف جامعه هستند و از اين بابت و در درجه اول براي نظام جمهوري اسلامي كه بدرستي داعيه حمايت از آنها را دارد زيبنده و مناسب نيست. بخصوص این که با شرايط نامناسب اقتصادي و افزايش حاشيه نشيني احتمال اين كه چنين اتفاقاتي در آينده رخ دهد بسیار زیاد است. از باب یادآوری باید گفت  بر اساس آمار منتشر شده حدود ده ميليون حاشيه نشين در كشور وجود دارد که ضرورت توجه به آنها را الزامی می سازد.

در اين بين مي توان اقداماتي را در راستای از بین بردن چنین مشکلاتی انجام داد. مثلاً این که قبل از تخریب چنین خانه هایی با همکاری دستگاه ها و نهادهای مختلف، برای افراد بی بضاعت مسکن تهیه کرد. در این باره می توان به  پروژه ساماندهی قلعه سیمون اسلامشهر در تاریخ ۲۰ دی ۱۳۹۵ توسط سپاه پاسداران اشاره كرد. این پروژه به مساحت ۵ هزار متر مربع در قالب ۱۷ بلوک دو طبقه و ۵ بلوک سه طبقه ساخته شده  و ساکنین آن از محرومان و سیل زدگان سال ۱۳۷۱ استان گلستان بودند که در آن زمان مجبور به ترک خانه و کاشانه خود و سکونت در روستای قلعه سیمون شدند.

البته ضرورت دارد اين گونه از قوانين تغيير يابند یا حداقل نحوه اجرای آن مبتنی بر اعمال خشونت نباشد. بدون شک اجرای قانونی که می تواند منجر به جریحه دار شدن افکار عمومی شود حتما نیاز به بازنگری دارد. در این باره می توان چنین شرایطی را با تخلفات کمیسیون ماده ۱۰۰ مقایسه کرد که همگان اذعان دارند محملی شده تا افراد ثروتمند و متخلف با پرداخت پول تخلف خود را قانونی و نهادینه کنند.

به همین دلایل بوده که حجت الاسلام رئيسي، رئيس قوه قضائيه در اول دي ماه سال گذشته و در نشست هم‌اندیشی با موضوع احیای حقوق عامه در برنامه‌ریزی شهری و منطقه‌ای «کمیسیون‌های ماده ۵ و ۱۰۰»  گفته بود: «شرایط کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ باید به گونه‌ای باشد که اگر کسی تخلف کرد، امکان پرداخت جریمه در قبال ادامه تخلف برای او میسر نباشد و اگر اینگونه بود، یک تابلوی تخلف پروری است».

در نهایت باید گفت بر اساس اصل ۳۱ قانون اساسی به عنوان مهم ترین سند قانونی کشور که بیان می دارد «داشتن مسکن متناسب با نیاز، حق هر فرد و خانواده ایرانی است. دولت موظف است با رعایت اولویت برای آنها که نیازمندترند به خصوص روستانشینان و کارگران زمینه اجرای این اصل را فراهم کند» دولت باید به وظیفه خود در زمینه تهیه مسکن عمل نماید. اگر هم نمی تواند به این تعهد قانونی عمل کنند حداقل انتظار از مسئولان شهرداری، وزارت کشور و دولت است که با اقشار ضعیف جامعه به گونه ای انسانی و اخلاقی رفتار نمایند و از انجام اقداماتی که موجب زیرپاگذاشتن اخلاق می شود اجتناب نمایند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۶۹۷۵۱۴۱۰:۵۳:۳۹ ۱۳۹۹/۹/۲
یه سوال ایا امثال این خانم در این کشور حق و حقوقی دارن یا نه ایا مسولین واقعا بی خبرن همچی خونه های وجود دارد بعد اتفاق اظهار ناراحتی میکنن شرم اوره
ناشناس۱۶۹۷۷۳۲۱۲:۵۳:۱۹ ۱۳۹۹/۹/۲
واقعا بی خبر هستن، از جنس مردم نیستن،اگه خبر داشتن حال و روز مردم این نبود،
ناشناس۱۶۹۷۸۳۳۱۳:۴۶:۰۳ ۱۳۹۹/۹/۲
عمل این ماموران شبیه عمل سربازان اسراییلی بود.
ناشناس۱۶۹۷۸۵۱۱۳:۵۴:۱۵ ۱۳۹۹/۹/۲
در این کشور کسانی وجود دارند که اگر لب تر کنند، دوستانشان سند کل لواسون را به اسمشان می کنند!
ناشناس۱۶۹۷۸۶۵۱۳:۵۹:۴۹ ۱۳۹۹/۹/۲
خراب کردن زاغه محقر بر سر زن و بچه بی کس و کار اگر ننگ نیست، چه چیز هست؟ چرا کشوری به این ثروتمندی باید کارش به اینجا کشیده شده باشد؟
ناشناس۱۶۹۷۸۷۰۱۴:۰۲:۴۰ ۱۳۹۹/۹/۲
چه کسی جوابگوی این شکاف طبقاتی که امروز در ایران وجود دارد، است؟
ناشناس۱۶۹۸۵۷۳۰۰:۳۷:۰۶ ۱۳۹۹/۹/۳
نظام سرمایداری
ناشناس۱۶۹۷۹۳۹۱۴:۴۰:۲۷ ۱۳۹۹/۹/۲
دقیقا
ناشناس۱۶۹۷۸۰۵۱۳:۳۰:۵۳ ۱۳۹۹/۹/۲
کاش مسؤلین در مقابل مسؤلین هم مسؤل بودن!
ناشناس۱۶۹۷۸۹۸۱۴:۱۵:۱۵ ۱۳۹۹/۹/۲
ما دیگه ناامید شدیم چه اصولگراش با مجلس انقلابی چه اصلاطلبش با امید و تدبیرش
حسین۱۶۹۸۰۸۹۱۶:۳۰:۵۳ ۱۳۹۹/۹/۲
ناامید از هرچه که بود. ناامید از هرچه که هست #داریوش اقبالی
ناشناس۱۶۹۸۷۱۴۰۸:۵۲:۳۳ ۱۳۹۹/۹/۳
اینها همه تقصیر دشمن است. همه اش تقصیر آمریکای جهانخوار و اسرائیل و مزدوران آل سعود است. وگرنه مسئولین هرگز چنین اقداماتی نمی کنند.
ناشناس۱۶۹۷۵۱۵۱۰:۵۳:۴۱ ۱۳۹۹/۹/۲
کار ، کار دشمنه کار جبهه استکبار رسانه های معاند مقصر فیلمبردارای صحنه هستن که باید اعدام شن
ناشناس۱۶۹۷۷۹۶۱۳:۲۸:۲۹ ۱۳۹۹/۹/۲
دشمن داخلی مقصره که به اوضاع سر و سامون نمیده
ناشناس۱۶۹۷۹۸۵۱۵:۰۰:۴۵ ۱۳۹۹/۹/۲
دشمن ملت کیا هستند؟ برخی مسئولین قدرت طلب فرصت طلب تمامیت خواه ...
ناشناس۱۶۹۷۵۲۰۱۱:۰۰:۱۱ ۱۳۹۹/۹/۲
مشکل مسکن و گرانی آن هیچ ربطی به تحریمها ندارد و یک دولت با عرضه با جذب هزاران میلیارد سرمایه سرگردان جامعه با یک برنامه ریزی صحیح مانند کشور روسیه می توانست برای همیشه به این مشکل خاتمه دهد. اما منافع شخصی دولتیها و یا حداقل بی عرضگی تام آنها مانع آسایش مردم شده است . این آخرین دولت ها هم بیشتر به یک سیرک شبیه بودند تا یک دولت .
ناشناس۱۶۹۷۵۲۲۱۱:۰۰:۵۶ ۱۳۹۹/۹/۲
مرگ اخلاق در ایران
ناشناس۱۶۹۷۵۲۷۱۱:۰۲:۵۶ ۱۳۹۹/۹/۲
شهرداری تا بوده و بوده، همین بوده. یه عده گوریل ضعیف کش صد البته با حکم قانونی میوفتن به جون فقیر بیچاره ها (زاغه نشین و دست فروش پیاده رو ها و ...) و از اون طرف موس موس بساز و بفروش ها و برج ساز ها رو میکنن. امثال آسیه پناهی که نون نداره برای شهرداری. امثال برج-باغ ساز های شمرون برای شهرداری نون داره و اهمیت داره. آسیه پناهی ها رو ولش کن. چند وقت دیگه هم فراموش میشن.
ناشناس۱۶۹۷۵۲۸۱۱:۰۳:۱۰ ۱۳۹۹/۹/۲
اگر محکم کوبیده میشد توی دهن مامور متخلف ماجرای پناهی و گوشمالی داده میشد ، داستان تخریب آلونک این زن در بندرعباس پیش نمیومد .
ناشناس۱۶۹۷۵۲۹۱۱:۰۴:۲۱ ۱۳۹۹/۹/۲
ماموران شهرداری خیلی بد برخورد میکنن و معمولا تا مستفیذ نشن و بهره مالی مناسب نبرن ، چشم رو نمیپوشونن روی تخلف
ناشناس۱۶۹۷۵۳۱۱۱:۰۵:۴۴ ۱۳۹۹/۹/۲
دوربین مخفی بذارید برای عملکرد غیر قانونی ماموران سد معبر شهرداری تهران در منطقه ۱۵
ناشناس۱۶۹۷۵۴۱۱۱:۱۳:۲۶ ۱۳۹۹/۹/۲
متاسفانه به ماموران سد معبر و شهربان شهرداری آموزش داده نمیشه . فقط در شرایط استخدامشون قد ۲ متر و وزن ۱۵۰ کیلو به بالا لحاظ میشه انگار میخوان برن به تشک کشتی با رستم دستان !!!! بابا یه ذره به اینا آموزش بدید و رسم برخورد با مردم
ناشناس۱۶۹۷۵۴۲۱۱:۱۳:۲۸ ۱۳۹۹/۹/۲
این ها مشتی از خروار است که رسانه ای میشود باید کارها را با چارچوب قانونی انجام داد که به هیج ظلم نشود
ناشناس۱۶۹۷۵۴۹۱۱:۱۷:۲۱ ۱۳۹۹/۹/۲
قرار بود که حلبی آبادها دیگر وجود نداشته باشند؟ چه شد که دوباره برپا می شوند؟؟
ناشناس۱۶۹۷۵۵۲۱۱:۱۷:۴۶ ۱۳۹۹/۹/۲
ماموران سد معبر در ۲۰ متری افسریه تهران به یه عده دستفروش ضعیف ، گیر میدن و بساط شون رو جمع میکنن و میریزن بالا و میبرن ولی به یه عده مغازه دار گردن کلفت که همه پیاده رو رو با اجناسشون قُرُق کرده اند خوش و بِش میکنن و میهمانشون میشن در مغازه . علت چیه ، خدا میدونه و خودشون لطفا به گوش آقایون مسئولشون برسونید
ناشناس۱۶۹۷۵۶۸۱۱:۲۶:۱۸ ۱۳۹۹/۹/۲
شهردار بندرعباس و ماموران خاطی اجرای تخریب این آلونک را باید وارونه آویزان کرد
ناشناس۱۶۹۷۵۶۹۱۱:۲۷:۰۹ ۱۳۹۹/۹/۲
باید سقف خانه مجلل شهردار مذکور را بر روی سرش تخریب کرد
ناشناس۱۶۹۷۵۷۱۱۱:۲۸:۲۲ ۱۳۹۹/۹/۲
شهردار نجومی بگیر را محاکمه کنید
ناشناس۱۶۹۷۵۷۲۱۱:۲۸:۴۹ ۱۳۹۹/۹/۲
حالا اگر این رفتارها در حاکمیت قبل صورت می گرفت، حضرات در منبرها چه ها که نمی کردند. اما الان که خودشان همه کاره هستند سکوت می کنند.
ناشناس۱۶۹۷۵۷۶۱۱:۳۰:۰۲ ۱۳۹۹/۹/۲
وقتی هنگام استخدام ماموران به جای تمرکز بر عقل و هوش و زکاوت آنان بر روی هیکل تمرکز شود ، میشود این !
ناشناس۱۶۹۷۵۸۲۱۱:۳۵:۲۴ ۱۳۹۹/۹/۲
متاسفانه توی ایران اگر پول و پارتی نداشته باشی باید بمیری . هیچ جای دنیا اینجوری نیست
ناشناس۱۶۹۷۶۶۳۱۲:۱۶:۵۹ ۱۳۹۹/۹/۲
الان همه تقصیر را انداختن گردن شهرداری و اکیپ رفع تخلفات.اما مقصر اصلی کسانی هستند که اصل 31 قانون اساسی را اجرا نمی کنند.
علی۱۶۹۷۶۸۰۱۲:۳۲:۲۳ ۱۳۹۹/۹/۲
الف عزیز کمی هم فکر کند انتشار چنین حوادثی اگر چه اصل عمل ظالمانه است ولی سازمانهای جاسوسی باپرداخت پول به برخی افراد این مسایل را دایما مطرح می کنند تا رای حقوق بشر علیه ایرا ن بگیرند
ناشناس۱۶۹۷۸۶۰۱۳:۵۸:۵۵ ۱۳۹۹/۹/۲
کار خوبی میکنند بنده به بقیه بهانه هایشان کاری ندارم ولی برخوردی که با آسیه بی پناه( پناهی ) و این حادثه اخیر کردند آیا مصداق رعایت حقوق بشر بود؟ از دشمنان شکایت برند پیش دوستان چون دوست دشمن است شکایت کجا بریم
ناشناس۱۶۹۷۷۱۱۱۲:۴۵:۵۹ ۱۳۹۹/۹/۲
قانون اساسی ؟! واقعا نمیدانید یا خودتان را به نا آگاهی میزنید ؟! کدام اصل قانون که برای حقوق مردم برای رفاه و آزادی و پیشرفت و تعالی بوده هست که این سی و یکمی فراموش شده ؟
ناشناس۱۶۹۷۷۲۲۱۲:۵۰:۲۰ ۱۳۹۹/۹/۲
چرا املاک خیابان فرشته و سعادت آباد کع چندصد میلیارد میارزد را کسی کاری ندارد؟؟؟؟؟؟
ناشناس۱۶۹۷۹۵۳۱۴:۴۳:۴۷ ۱۳۹۹/۹/۲
یعنی چی؟ چون چند میلیارد میارزه برن خرابش کنن؟
ناشناس۱۶۹۷۷۴۳۱۲:۵۹:۲۴ ۱۳۹۹/۹/۲
مشکل باید ریشه ای تر دیده شود . بودجه های کلانی که از اول انقلاب به بهانه های عموما فرهنگی (!) برای مصارف بیهوده گذاشته میشود باید صرف محرومیت زدایی شود.
بازنشسته۱۶۹۷۷۶۰۱۳:۱۰:۰۹ ۱۳۹۹/۹/۲
یکی از معضلات ما اینه که کاندیدای ریاست جمهوری و وزرای ما و پستهای مهم کشور قانون اساسی را اساسی نخواندند و توان و عرضه خودشان را در مقابل مشکلات اجرائی نمیدانند و شهامت اینکه اقرار به نا توانی خود کنند ندارند. خوب اگر نمیتونی وظیفه این مقامات را به بهترین وجه ممکن انجام بدی کاندیدنشو. بعدها هم نگو نگذاشتند. اگر اینو بفهمیم مشکلات آسانتر حل میشه. یا شاید منافع دیگری داره که عقل ناقص من نمیرسه.
زهرا۱۶۹۷۸۷۹۱۴:۰۶:۴۳ ۱۳۹۹/۹/۲
راه حلش بازگشت به قانون اساسیه. تهیه ی مسکن برای همه ی اقشار‌ وظیفه ی دولته.
ناشناس۱۶۹۷۹۱۷۱۴:۲۶:۰۴ ۱۳۹۹/۹/۲
سوال اينه چرا بايد بعد از چهل سال الونك نشين تو اين كشور باشد؟ چرا بايد مدررسه بدون سقف ونيمكت تو كشور باشد؟
ناشناس۱۶۹۷۹۲۷۱۴:۳۲:۳۸ ۱۳۹۹/۹/۲
اگه فضای مجازی نبود الان این خانم تو کوچه زندگی میکرد
ناشناس۱۶۹۷۹۳۳۱۴:۳۶:۲۷ ۱۳۹۹/۹/۲
اگر معلوم شود که این خانم و خانواده اش تصرف غیر قانونی داشته‌اند و پسران و دخترانش و بسیاری دیگر را با همین شیوه به محل آورده و ساکن کرده اند و شهرک غیر مجاز را گسترش داده و اقدام به فروش ملک می کنند تکلیف چیست؟
ناشناس۱۶۹۸۰۰۰۱۵:۱۱:۴۲ ۱۳۹۹/۹/۲
ای بینوا که فقر تو تنها گناه توست در گوشه ای بمیر که این راه تنها راه توست.در کوچه های یخ زده بیمار دربدر جان میدهی و مرگ تو تنها پناه توست باور نکن که در دلشان میکند اثر این قصه های تلخ که در اشک و آه توست؟
نرجس۱۶۹۸۱۰۷۱۶:۴۲:۰۶ ۱۳۹۹/۹/۲
سلام من خانه مان در بندر عباس واقعا ما خانه مون حیاط کشیدیم و روز بعد آمدن خراب کردن اون همسایه های که کشیدن حیاط گیر ندادن
ناشناس۱۶۹۸۳۴۸۲۰:۱۵:۳۱ ۱۳۹۹/۹/۲
با مخالفین قانون باید چکار کرد
شهروند۱۶۹۸۶۸۹۰۸:۱۹:۵۸ ۱۳۹۹/۹/۳
تمام مسئولین استان عذر خواهی کردند درصورتی که مقصر اصلی شخص شهردار بود این نشانه شخصیت این بزرگواران بود چرا آقای عاشوری نماینده بندرعباس نیامد و همدردی نکرد

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

یکتانت

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش ترامپ به ترور محسن فخری‌زاده

 2. مالیات بر خانه‌های خالی در ایستگاه آخر/ ایرادات شورای نگهبان رفع شد

 3. تصاویری از محل شهادت و ترور شهید فخری زاده

 4. پرویز پورحسینی چشم از جهان فروبست/ وداع با بازیگر «کشتی آنجلیکا»

 5. اینفوگرافیک /شهید فخری‌زاده در یک نگاه

 6. رونمایی از نقشه‌راه اروپا و آمریکا برای احیای برجام

 7. جو بایدن و چالش آمریکای پساترامپ

 8. رئیس سازمان اداری و استخدامی: هفته آینده اصل بر تعطیلی ادارات است

 9. حمله لفظی ترامپ به خبرنگار در کنفرانس خبری

 10. دستاوردهای ارزشمند متخصصان ‌ایرانی در اوج تحریم‌ / ایران جزو ‌بزرگ‌ترین تولیدکنندگان اوره جهان ‌شد‌

 11. کشوری که خشونت علیه زنان به وفور در آن یافت می‌شود!

 12. سکانس بی نظیر از فیلم روز فرشته با بازی پرویز پورحسینی

 13. تغییر روند حضور کارکنان/ آیا تعطیلی برای همه است؟

 14. وزیر کار به رهبر انقلاب نامه نوشت: برنامه ایجاد نظام متمرکز تامین اجتماعی فوراً تقدیم رئیس جمهوری می‌شود

 15. صدای عادل فردوسی‌پور به تلویزیون برگشت

 16. رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس: بیشترین امضاهای طلایی در وزارت جهاد صورت گرفته است/ ۲میلیون و ۳۰۰هزار تن نهاده دامی در کشور کمبود داریم

 17. بدترین و غیراخلاقی‌ترین سلفی دنیا؛ وقتی به پیکر مارادونا بی‌احترامی شد!

پربحث‌های هفته

 1. نقشه جو بایدن برای اقتصاد شش ماه آینده ایران

 2. این یک یادداشت سیاسی نیست...

 3. کمپین مردمی، مرغ وحشی را به دام می اندازد؟!

 4. قرار است مرغ هم از سفره مردم پر بکشد؟!

 5. تکرار جنایتی دیگر در حق دانشمندان ایرانی

 6. چین چگونه کرونا را مهار کرد؟

 7. دریای دوغ و خبرهای کلیشه‌‌ای!...

 8. آیا باید با ضبط کننده فیلم تخریب آلونک در بندرعباس برخورد شود؟!

 9. ماجرای استعفای معاون وزیر بهداشت؛ از گمانه زنی تا استقبال!

 10. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

 11. چرا عربستان به صلح مجانی با اشغالگران تن داد؟

 12. واکنش ترامپ به ترور محسن فخری‌زاده

 13. سیلی بزرگ انصارالله به آل سعود

 14. از آسیه پناهی تا تخریب آلونک زن سرپرست خانوار در بندرعباس؛ چکار باید کرد؟

 15. ملک زاده استعفا کرد

 16. روحانی: خدا را شکر شرِ ترامپ کم شد

 17. درخواست نماینده مجلس از رئیس قوه قضائیه مبنی بر محاکمه عباس آخوندی

 18. فرار رو به جلوی آقای معاون با استعفای توئیتری

 19. تصاویر جدید و غرورآفرین از ناو جدید سپاه

 20. استانداری تهران: فروش مرغ بالاتر از ۲۰۴۰۰ تومان تخلف است

 21. دلیل افزایش قیمت لبنیات و مرغ در بازار چیست؟

 22. ملک‌‌زاده: در حضور روحانی با ایمنی گله‌‌ای مخالفت کردم/ داروهای مورد استفاده استاندارد بودند

 23. زمزمه نامزدی سیدحسن خمینی در انتخابات ۱۴۰۰/ واکنش محسن رضایی به تخریب آلونک در بندرعباس/ روایت زیدآبادی از تعارض اصلاح‌طلبان درباره «دولت پنهان»

 24. جزئیات افزایش کارمزد خدمات بانکی از امروز + جدول

 25. ترامپ کوتاه آمد/ رئیس جمهور آمریکا با انتقال قدرت به بایدن موافقت کرد

پربحث‌های هفته

 1. نقشه جو بایدن برای اقتصاد شش ماه آینده ایران

 2. تکرار جنایتی دیگر در حق دانشمندان ایرانی

 3. آیا باید با ضبط کننده فیلم تخریب آلونک در بندرعباس برخورد شود؟!

 4. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

 5. از آسیه پناهی تا تخریب آلونک زن سرپرست خانوار در بندرعباس؛ چکار باید کرد؟

 6. زمزمه نامزدی سیدحسن خمینی در انتخابات ۱۴۰۰/ واکنش محسن رضایی به تخریب آلونک در بندرعباس/ روایت زیدآبادی از تعارض اصلاح‌طلبان درباره «دولت پنهان»

 7. ویژگی‌های ناو اقیانوس‌پیمای سپاه + تصاویر

 8. سردار دهقان؛ اولین نامزد رسمی انتخابات ریاست‌جمهوری/ نامه انتقادی همتی به روحانی/ اصلاح‌طلبان همچنان به‌دنبال تنش‌زدایی/ قالیباف از نامزدی در انتخابات منع شده است؟

 9. انتقاد سلیمی نمین از مقایسه ترامپ و میرحسین موسوی/ اصلاح‌طلبان از ائتلاف ظریف و لاریجانی حمایت می‌کنند؟/ نظر علی مطهری درباره رئیس‌جمهور نظامی

 10. محسن رضایی: یک قطعه زمین حق همه مردم است/ ناله‌های بانوی بندرعباسی، روح قانون اساسی را جریحه‌دار کرد

 11. قالیباف: قیمت مرغ به نماد ناکارآمدی تبدیل شده است/ دست روی دست گذاشتن تا لغو تحریم‌ها کارگشا نیست

 12. وصول شکایت از ملک‌زاده به‌دلیل "ارائه اطلاعات به بیگانگان"

 13. ربیعی: گرانی‌های ناخواسته نگرانی مشترک دولت و مردم است/ نرخ مرغ به قیمت‌های مصوب برمی‌گردد

 14. روحانی: پایان دوران ترامپیسم یکی از مظاهر بزرگ پیروزی ملت ایران است/ دولت آینده آمریکا گذشته را جبران کند

 15. واکنش‌ اصلاح‌طلبان به فهرست محسن هاشمی برای انتخابات ۱۴۰۰/ حسام‌الدین آشنا مجرم شناخته شد/ احتمال حمایت اصلاح‌طلبان از ظریف منتفی است؟

 16. ذوالنور: آقای روحانی برای دشمن فرش قرمز پهن نکنید/ به حضرت عباس هیچ‌کس در این مجلس مخالف برداشتن تحریم نیست

 17. رونمایی از نقشه‌راه اروپا و آمریکا برای احیای برجام

 18. علی مطهری: رئیس جمهور نظامی یعنی قحط الرجال/ فکر نمی‌کنم ریاست جمهوری نظامیان مورد اقبال مردم باشد

 19. قالیباف:‌ به دنبال آن بودیم که کالاهای اساسی راحت‌تر و ارزان‌تر به مردم برسد/ مهم نیست این کار از سوی مجلس انجام می‌شود یا دولت

 20. طعنه روزنامه وطن امروز به دولت

 21. رضایی: سیاست‌های مسکن باید به سرعت اصلاح شود

 22. رئیس رسانه ملی: صداوسیما در راس اعتماد مردم قرار دارد

 23. روحانی: پروتکل‌ها را رعایت کنیم تا فشار اقتصادی کم شود/ یارانه ۱۰۰ هزار تومانی به ۳۰ میلیون نفر/ ممکن است تعطیلی‌ها ادامه یابد

آخرین عناوین