نحوه فعالیت بانک‌های دولتی و خصوصی از اول آذر

گروه اقتصادی الف،   3990829073 ۶ نظر، ۴ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

شعب بانک‌های دولتی و خصوصی از شنبه اول آذرماه درحالی به فعالیت خود ادامه خواهند داد که وضعیت حضور کارکنان بانک‌ها در شهرهای مختلف متناسب با وضعیت آن شهر تفاوت دارد.

نحوه فعالیت بانک‌های دولتی و خصوصی از اول آذر

به گزارش تسنیم، با تصمیم دولت از شنبه اول آذرماه بناست محدودیت‌هایی برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا اعمال شود و به مدت 2 هفته برخی از مشاغل تعطیل شده اند.

البته تأکید شده که بانک ها تعطیل نیستند و به فعالیت خود ادامه خواهند داد؛ برهمین اساس نیز با تصمیم شورای پول و اعتبار بنا شد به منظور حفظ سلامت کارکنان نظام بانکی و تداوم خدمت‌رسانی به عموم مردم، شعب بانکها و موسسات اعتباری در مناطق قرمز، حداکثر با یک دوم نیروی انسانی شاغل در آن شعب و با رویکرد تداوم خدمت به شهروندان به فعالیت خود ادامه دهند.

علیرضا قیطاسی دبیر شورای هماهنگی بانک های دولتی، در خصوص نحوه فعالیت بانک ها از اول آذرماه 1399، طبق بخشنامه سازمان اداری و استخدامی کشور که براساس مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا است، اعلام کرد: بانک ها در تمام کشور فعال بوده و کارکنان با توجه به وضعیت و شرایط هشدار هر شهر که توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای هر شهر اعلام می شود، در محل کار حاضر خواهند شد.

به گفته دبیر شورای هماهنگی بانک های دولتی، طبق این بخشنامه کارکنان بانکها در شهرهای وضعیت «زرد» با 100 درصد پرسنل، در شهرهای وضعیت «نارنجی» با دو سوم پرسنل و در شهرهای وضعیت «قرمز» نیز با حضور 50 درصد کارکنان فعالیت خواهند داشت.

وی در پایان از مردم عزیز کشور درخواست کرد برای حفظ سلامتی خود و کارکنان بانک ها، خدمات بانکی را به صورت غیر حضوری از منزل و محل کار دریافت کنند.

* نحوه فعالیت بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی از شنبه

به گزارش تسنیم،‌ کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی در خصوص چگونگی خدمت رسانی بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی و ساعات کار آن ها از یکم آذرماه 1399 نامه ای به اعضا خود ارسال کرد که متن نامه به شرح زیر است:

 ١- کلیه شعب و ادارات در این ایام مفتوح بوده و در شهرهایی با هشدار قرمز بصورت نوبتی با حداکثر 50 درصد از کارکنان خود و در شهرهایی با هشدار نارنجی به تعداد دو سوم و در سایر شهرها با حضور 100 درصد کارکنان نسبت به ارائه خدمات به مشتریان گرامی اقدام خواهند نمود. مسئولین واحدها در نوبت بندی حضور کارکنان به نحوی می بایست مدیریت نمایند که برای ارائه هر رشته از خدمات بانکی و بویژه تخصصی حداقل یکنفر از مسئولین امر در شعبه حضور داشته باشند.

2- ساعات کار کلیه شعب و ستادهای بانکی برای کارکنان و مراجعین در تمام ایام هفته همانند گذشته خواهد بود و بدین ترتیب مراجعین به بانک‌ها می توانند از ساعت 8 بامداد الی 14 و در پنج شنبه ها تا ساعت 12:30 از خدمات بانکی حضوری استفاده نمایند.

٣- لازم است کارکنان محترم هنگام ارائه هرگونه خدمات بانکی، مشتریان محترم را به استفاده بعدی از خدمات خواسته شده به بهره مندی از درگاه های الکترونیکی راهنمایی و تشویق نمایند.

4 - مشتریانی که در نوبت انجام خدمات مورد نظر خود می باشند، می بایست در فاصله بندی های 1.5 الی 2 متری از کارکنان و سایر مراجعین مستقر کردند و حتی الامکان تا رسیدن نوبت به آنها در خارج از شعب در انتظار بمانند.

5 - ورود افراد به شعب یا هر یک از ساختمان های بانکها اعم از کارکنان و مراجعین بدون ماسک اکیدا ممنوع بوده و لوازم التحریر مورد استفاده هر فرد مراجعه کننده می بایست توسط خود ایشان تامین گردد

6 - کلیه واحدها می بایست مواد ضد عفونی کننده را در دسترس کارکنان و مراجعین محترم قرار دهند.

 7- برگزاری جلسات و کمیسیون های ضروری اداری بشرط رعایت پروتکل های اعلامی از سوی ستاد ملی کرونا حداکثر با حضور 15 نفر و در مکان‌هایی به وسعت دایره ای به قطر دو متر به ازای هر نفر و داشتن تهویه مناسب امکان پذیر خواهد بود.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۶۹۴۰۵۸۱۳:۳۹:۲۰ ۱۳۹۹/۸/۲۹
بی مدیریتی اینجاست که میگن مغازه ها بسته باشند اما بانک ها باز باشند و چک های صاحب مغازه ها برگشت بخورد!
ناشناس۱۶۹۴۲۰۱۱۶:۱۴:۲۷ ۱۳۹۹/۸/۲۹
با این کار ازدحام در شعب بیشتر میشود و نتیجه معکوس دارد. اتفاقا باید ساعات کار بانکها را بیشتر کرد و حضور همه کارکنان الزامی باشد و امکانات اینترنت بانک و موبایل بانک را بیشتر کرد و تمامی کارتهای عابر بانک بصورت خودکار تمدید گردد.
ناشناس۱۶۹۴۲۳۵۱۷:۱۳:۰۳ ۱۳۹۹/۸/۲۹
لطفا پرسنل مدیریت ها یا همان سرپرستی های قدیم را که بر اثر روابط سالیان درازی است محل کارشان بطور ثابت بوده به صف بیاورید شاید این کرونا بتواند این تبعیض را حل کند برای پایلوت از مدیریت بانک .. اصفهان کلید بزنید
ناشناس۱۶۹۴۲۳۸۱۷:۱۶:۰۷ ۱۳۹۹/۸/۲۹
برای کاهش مراجعات مردمی کارت های بانکی که از ابتدای سال تا حالا مدت اعتبارشان تمام شده فعال کنید تعدادی از بانک ها اینکار را کرده اند و تعدادی کارتهای تاریخ گذشته را تمدید نکرده اند
ناشناس۱۶۹۴۲۶۹۱۷:۴۷:۱۱ ۱۳۹۹/۸/۲۹
بی عدالتی محض در حق کلرکنان شبکه بانکی در تمام حوادث کارکنان بانکی شده اند مرغ عزا و عروسی سیل و زلزله می آید جورش را کارنان بانک باید با حجم انبوهی مراجعه کنند دریافت وام مواجهه میشود سرما زدگی بانک ، آتش سوزی بانک ، پرداخت و ثبت نام یارانه بانک ، وام کرونا بانک ، وام مستاجرین بانک ، کلا دولت تمام ناکارآمدی ها و بی تدبیری هایش را از طریق بانکها می خواهد جبران کند موقع دریافت مزایا که.می شود اسمی از بانکها نیست با توجه به اینکه بانکها در هنگام پرداخت وام فیش ضامنین از همه دستگاهها را مشاهده می کنند خدا وکیلی نسبت به زحمت و استرسی که دارند از اکثر سازمانها و ادارات و شرکتها کمتر است الان هم همه نقاط قرمز 1/4 کارکنان سرکارهستند بانک مرکزی مصوب کرده 50 درصد در استان مرکزی این 50 درصد هم رعایت نشده و گفته شده با کادر کامل حاضر شوید در هر شعبه هم بین 1نفر تا 3نفر مبتلا دارد و تا کنون حدود 170 نفر از کارکنان سیستم بانکی هم بر اثر کرونا فوت نموده اند در کمال مظلومیت و بی سروصدای رسانه های مغرض. لطفا سایت محترم الف کمی هم خدا را در نظر داشته باشید و همانطور که مطالب مخالف بانک را بصورت گسترده پوشش می دهید این درد دل را هم بیان کنید.
ناشناس۱۶۹۴۳۵۶۱۹:۱۳:۴۴ ۱۳۹۹/۸/۲۹
پاداش های کلان و وام های میلیاردی با سود یک درصدش و انواع مناسبتی های کلان و حقوق های نجومیش را هم مدیران بانکی می گیرند مدیران بانک.. در زمان دلار سه هزار تومانی وام های بسیار کلان با سود یک درصد و دو درصد گرفته اند که اگر دستگاه نظارتی به پروفایل حقوق و دستمزده ها و سایر پرداخت ها که در پروفایلتان هست مشخص میگردد
یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. نقشه جو بایدن برای اقتصاد شش ماه آینده ایران

 2. این یک یادداشت سیاسی نیست...

 3. قرار است مرغ هم از سفره مردم پر بکشد؟!

 4. کمپین مردمی، مرغ وحشی را به دام می اندازد؟!

 5. چین چگونه کرونا را مهار کرد؟

 6. دریای دوغ و خبرهای کلیشه‌‌ای!...

 7. آیا باید با ضبط کننده فیلم تخریب آلونک در بندرعباس برخورد شود؟!

 8. ضعیف‌کشی !

 9. ماجرای استعفای معاون وزیر بهداشت؛ از گمانه زنی تا استقبال!

 10. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

 11. اهمیت شفاف‌سازی درباره امضای قرارداد قرارگاه خاتم با یک متهم اقتصادی

 12. ورود دستگاه قضایی به موضوع تخریب منزل یک زن سرپرست خانوار در بندرعباس

 13. سیلی بزرگ انصارالله به آل سعود

 14. از آسیه پناهی تا تخریب آلونک زن سرپرست خانوار در بندرعباس؛ چکار باید کرد؟

 15. ملک زاده استعفا کرد

 16. روحانی: خدا را شکر شرِ ترامپ کم شد

 17. درخواست نماینده مجلس از رئیس قوه قضائیه مبنی بر محاکمه عباس آخوندی

 18. فرار رو به جلوی آقای معاون با استعفای توئیتری

 19. تصاویر جدید و غرورآفرین از ناو جدید سپاه

 20. دلیل افزایش قیمت لبنیات و مرغ در بازار چیست؟

 21. مهریه ۱۰۰۰ میلیاردی برای جوانی که ۵۰ میلیون هم سرمایه ندارد، باطل و خلاف شرع است

 22. ملک‌‌زاده: در حضور روحانی با ایمنی گله‌‌ای مخالفت کردم/ داروهای مورد استفاده استاندارد بودند

 23. زمزمه نامزدی سیدحسن خمینی در انتخابات ۱۴۰۰/ واکنش محسن رضایی به تخریب آلونک در بندرعباس/ روایت زیدآبادی از تعارض اصلاح‌طلبان درباره «دولت پنهان»

 24. جزئیات افزایش کارمزد خدمات بانکی از امروز + جدول

 25. ترامپ کوتاه آمد/ رئیس جمهور آمریکا با انتقال قدرت به بایدن موافقت کرد

آخرین عناوین