حمایت جهانگیری و مخالفت روحانی با توافق دو وزیر برای تنظیم بازار

گروه اقتصادی الف،   3990819054 ۴۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس جمهور ضمن مخالفت با توافق وزارتخانه صمت و جهاد کشاورزی برای مدیریت تنظیم بازار، آن را به ستاد اقتصادی دولت ارجاع داد.

حمایت جهانگیری و مخالفت روحانی با توافق دو وزیر برای تنظیم بازار

به گزارش فارس، اوایل آبان ماه دو وزارتخانه صمت و جهاد کشاورزی برای مدیریت تنظیم بازار محصولات کشاورزی در داخل کشور با هم تفاهم کردند.

براین اساس تفاهم نامه مسئولیت تمرکز در امور سیاستگذاری، برنامه ریزی و یکپارچگی مدیریتی در تنظیم بازار داخلی محصولات و نهادهای کشاورزی، به وزارت جهاد کشاورزی سپرده شد.

اهم مفاد این تفاهم نامه نشان می‌دهد مجددا شرکت بازرگانی دولتی از وزارت صمت منتزع و به وزارت جهاد کشاورزی منتقل می شود و مسئولیت تنظیم بازار انواع نهاده ها و محصولات کشاورزی در سطح عمده فروشی با وزارت جهادکشاورزی خواهد بود.

همچنین مسئولیت ها و اختیارات وزارت صنعت، معدن و تجارت در قانون مقررات صادرات و واردات در خصوص محصولات و نهاده های کشاورزی به وزارت جهاد کشاورزی منتقل می شود.

* پاراف جهانگیری در حمایت از توافق وزرا

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور مورخ 7 آبان ماه سال جاری نیز در پاراف این تفاهم خطاب به رئیس جمهور ضمن با تایید و موافقت تلویحی آورده است: «با توجه به شرایط بازار باید به توافق دو وزیر عمل شود که مسئولیت هر دستگاه روشن و پاسخگو باشند. در صورت لزوم در جلسه شورای عالی اقتصادی سه قوه تصویب شود.»

با این اتفاق و هم افزایی دو وزارتخانه متولی تنظیم بازار داخلی، برای فائق آمدن به مشکلات و نارسایی‌ها و پراکندگی در مسئولیت کار، انتظار می‌رفت با پی نوشت معاون اول رئیس جمهور، تفاهم وارد فاز اجرایی و عملیاتی شود. اما زمانی موضوع جالب می‌شود که رئیس جمهور پس از ملاحظه این تفاهم نظر دیگری ارائه می‌دهد.

یک روز پس از تایید تفاهم دو وزارتخانه بر سر مدیریت و تنظیم بازار محصولات کشاورزی مورخ 8 آبان ماه امسال رئیس جمهور در واکنش به این مسئله عنوان کرد:‌ «این توافق بر خلاف مصوبات است. دو وزیر نمی تواند نسبت به مصوبات شورای هماهنگی یا ستاد اقتصادی دولت تصمیم گیری کنند. موضوع در ستاد اقتصادی دولت مطرح شود.»

اما بی‌توجه به این موضوع، ستاد تنظیم بازار در یکصد و یازدهمین جلسه کارگروه تنظیم بازار (جلسه فوق العاده) که در 16 آبان 99 با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد، مجددا مسئولیت و هماهنگی تامین انواع نهاده‌های کشاورزی، دام، طیور، تعیین اولویت تخصیص و تامین ارز و ترخیص به همراه توزیع و نظارت بر آن، به وزارت جهاد کشاورزی واگذار کرد.

دو وزیر دولت به منظور خاتمه دادن به کمبود‌های کالایی در بازار داخلی و مهار افسارگسیخته قیمت‌ها بر اساس مقتضیات بازار به تعبیری آتش به اختیار عمل کردند اما ظاهرا این موضوع به مذاق رئیس‌جمهور خوش نیامده است.

این درحالی است که روز به روز سفره معیشت و قدرت خرید مردم کاهش یافته و هر روز کمبود یا افزایش سرسام آور کالاهایی از قبیل روغن، برنج، شکر، آرد، چای و حتی پوشک بچه مشاهده می‌شود.

* توافق مهم دو وزارتخانه بعد از یک دوره طولانی جنگ پنهان و فرسایشی

بعد از سالها اختلاف وزارت صمت و جهاد کشاورزی بر سر قانون تمرکز وظایف بخش کشاورزی در حال حاضر به واسطه تشدید تحریم‌ها و بروز مشکلات عدیده ایجاد شده، دو وزیر بر سر مدیریت بازار تفاهم کردند که می‌توان در جنگ اقتصادی آن را به فال نیک گرفت. 

بر این اساس قانون تمرکز وظایف بخش کشاورزی سال 91 مصوب شد. اما این قانون به دلیل اختلافات میان وزارت صمت و وزرات جهاد کشاورزی هیچ گاه به صورت کامل و به درستی اجرا نشد. با این وجود اجرای این قانون واردات 5 میلیارد دلار محصولات کشاروزی را کاهش داد. اجرای این قانون در سال 98 با اصرار حسن روحانی رئیس جمهور متوقف شد. دولت اعلام کرد مصوبه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا را برای این امر گرفته است اما درباره این موضوع مستنداتی ارائه نشده و از سوی دیگر بعضی نمایندگان مجلس نیز در اصل وجود چنین مصوبه‌ای ابراز تردید کردند.

طبق این قانون،‌ مسئولیت و مدیریت تجارت اعم از صادرات، واردات و تنظیم بازار داخلی محصولات و کالاهای اساسی زراعی، باغی و گیاهان دارویی شامل گندم، برنج، جو، ذرت، پنبه‌وش، روغن و دانه‌های روغنی، چای، سیب‌زمینی، پیاز، حبوبات، سیب، پرتقال، خرما، کشمش، قند، شکر و کنجاله و همچنین محصولات دامی، طیور و آبزیان شامل شیر و فرآورده‌های لبنی، گوشت سفید، گوشت قرمز، تخم‌مرغ و نیز پیله ابریشم به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شده بود.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۶۷۸۶۵۸۱۱:۵۰:۴۴ ۱۳۹۹/۸/۱۹
هر دو شون میلیارها دلار و صدها هزار میلیارد تومان این ملت رو به یغما بردن و جواب هم نمیدن
ناشناس۱۶۷۸۹۲۷۱۳:۳۶:۲۷ ۱۳۹۹/۸/۱۹
سلام چطوری
ناشناس۱۶۷۹۳۴۵۱۷:۲۷:۰۱ ۱۳۹۹/۸/۱۹
این همون سئوالیه که جواب نمیدن
ناشناس۱۶۷۹۳۶۴۱۷:۴۶:۴۹ ۱۳۹۹/۸/۱۹
چطوری ژن خوب؟ چه میفهمی از گرونی و فقر؟
ناشناس۱۶۷۸۷۵۰۱۲:۳۴:۴۳ ۱۳۹۹/۸/۱۹
یعنی روحانی جلوی هر کاری که باعث کاهش قیمت شود را می گیرد
ناشناس۱۶۷۸۷۵۲۱۲:۳۵:۲۴ ۱۳۹۹/۸/۱۹
این چه پاراف کردنیه حال نداشتند درست حسابی کلمات را بنویسند.
امیدرسول۱۶۷۸۷۷۱۱۲:۴۲:۴۳ ۱۳۹۹/۸/۱۹
سلام ای بابا این چه وضعیه
ناشناس۱۶۷۸۷۷۲۱۲:۴۲:۴۹ ۱۳۹۹/۸/۱۹
اینکه رئیس جایگاهی از قانون و مصوبات قانونی حمایت کند... اشکال داره...
ناصر۱۶۷۸۷۷۶۱۲:۴۴:۵۸ ۱۳۹۹/۸/۱۹
نظرات اقتصادی آقای جهانگیری مانند دلار 4200تومنی بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور رو حل کرد ! پس این پیشنهاد ایشان هم حتما سایر مشکلات اقتصادی رو حل میکنه و جیب عده زیادی از آقا زاده ها پر میشود ، پس از نظرات معاونت محترم حمایت کنید!!
ناشناس۱۶۷۸۷۸۷۱۲:۴۸:۲۰ ۱۳۹۹/۸/۱۹
کشور باید یک فرمانده اقتصادی با مشاورین خبره داشته باشد و هر تضمینی سریع اجرا شود.
ناشناس۱۶۷۸۷۹۷۱۲:۵۰:۵۴ ۱۳۹۹/۸/۱۹
خدایاخودت بدادمون برس چراشماهاقبول نمیکنیدکه بدرد اداره کشورنمیخورید
ناشناس۱۶۷۸۸۰۶۱۲:۵۶:۵۲ ۱۳۹۹/۸/۱۹
این توافق بدون تاثیر نخواهد بود و حتماً ستاد اقتصادی دولت آنرا تائید خواهد کرد. اما اصولگراها باید بدنبال یک راه حل اساسی برای حل مشکلات معیشتی مردم باشند و آن اصلاح سیاست های غلط کلان داخلی و خارجی نظام است.
ناشناس۱۶۷۸۸۰۹۱۲:۵۸:۲۶ ۱۳۹۹/۸/۱۹
نمیتونن بخورن‌.ایشالا یه گروه پیدا میشه حق ملت رو میگیره‌..همینجور که العان ب بورس اهمیت نمیدید ..نابود کردین مارو فقط خدا جواب‌بده
ناشناس۱۶۷۸۸۶۲۱۳:۱۶:۱۵ ۱۳۹۹/۸/۱۹
روحانی جیب ملتو نزنه ارزون کردن پیشکش
ن.خ۱۶۷۸۸۷۷۱۳:۲۰:۴۸ ۱۳۹۹/۸/۱۹
تاثیری که ۴ دقیقه . . . رئیس جمهور شدن بایدن . . . رو دلار داشت ۸ سال مدیریت . . . حسن روحانی و کل دولت نداشت . . . ! حالا یادتون افتاده تنظیم کنید
ناشناس۱۶۷۸۹۲۲۱۳:۳۴:۵۶ ۱۳۹۹/۸/۱۹
رئیس جمهورکجابید؟ به مذاق رئیس دفترونوبخت وبقیه ضدمردم هاخوش نیامد رفع مشکلات مردم؟!
ناشناس۱۶۷۸۹۴۸۱۳:۴۷:۳۴ ۱۳۹۹/۸/۱۹
اصلا کلا این ریس جمهور عملا مخالف ارزانی است ازتمام عملکردش مهلومه . هیچ برنامه ای برای ارزانی کالاها نداره واگر طرحی هم منجر به کاهش فیمت ها شود شدزدا به بهتنه مختلفت میکند . داشتن چنین رییسی در سطح کشور نوبره والله
بینوا۱۶۷۸۹۹۷۱۴:۱۵:۱۳ ۱۳۹۹/۸/۱۹
جناب، روحانی ظاهرا دوست دارند شخصا دستور بدهند وامرکنند، وعلاقه خاصی به واژه دستور دادم،دارند،الی برکت الله
مجید۱۶۷۹۰۶۱۱۴:۴۴:۰۶ ۱۳۹۹/۸/۱۹
اگر به فکر مردم بودید دپوی پیاز که خراب بشه ولی بازار نیاد گوجه فرنگی برگشتی از مرز عراق ریختن در بیابان دو وزیر
ناشناس۱۶۷۹۰۶۵۱۴:۴۵:۴۳ ۱۳۹۹/۸/۱۹
الکی، مثلا میخوان بعدها بگن روحانی با جهانگیری جناحشون فرق میکرد...
ناشناس۱۶۷۹۱۰۲۱۵:۰۳:۱۳ ۱۳۹۹/۸/۱۹
اقای جهانگیری پسرت رولکس با چه پولی خریده؟
ناشناس۱۶۷۹۳۱۸۱۷:۰۶:۳۴ ۱۳۹۹/۸/۱۹
با چک کارمندی.
ناشناس۱۶۷۹۳۷۳۱۷:۵۶:۲۸ ۱۳۹۹/۸/۱۹
حتما چرخو رسیندگی داشته................... یا خیلی توی زمین کشاورزی کار کرده و بیل زده.................... یا ...........
ناشناس۱۶۷۹۱۱۷۱۵:۰۷:۲۳ ۱۳۹۹/۸/۱۹
اینا چه جوری دراومده از داخل دولت؟؟؟؟
ناشناس۱۶۷۹۱۹۴۱۵:۳۹:۰۲ ۱۳۹۹/۸/۱۹
واقعا مسولین دشمن ترن تا دوست این چه بازیه واقعا یعنی دولت آنقدر ضعیفه که نمیتونه جلوی گرانی را بگیره اگر اینجور باشه واقعا طبق گفته حضرت علی (ع)که میفرمایند هرکس در منصبی باشد ونتواند وظیفه اش را خوب انجام دهد وآن منصب را ترک نکند حقوقش حرام است حقوق خیلی از مسولان هم حرام است
ایران جانم۱۶۷۹۲۴۲۱۶:۱۴:۰۸ ۱۳۹۹/۸/۱۹
یعنی خنده دار ترین کشور دنیا،دولت شده فروشنده و مردم شدن خریدار،دارن با ما کاسبی میکنن خیلی راحت،دنیا به ماپشت کرده خوب مردم مقاومت میکنن دیگه،جیبشونم تو همین مقاومت خودمون خالی میکنیم،ادامه خواب
ناشناس۱۶۷۹۲۶۳۱۶:۲۶:۱۱ ۱۳۹۹/۸/۱۹
همه می دونن دولت رو واعظی و نهاوندی و نوبخت می گردونه. جهانگیری الان سه ساله تو آفسایده. خودشو کنار کشیده
بی نام۱۶۷۹۲۹۴۱۶:۵۰:۲۲ ۱۳۹۹/۸/۱۹
من در جریان زیروبم این قضایا هستم . تا وزارت بازرگانی تشکیل نشه همین آش و همین کاسه هست . تنظیم بازار نه کار وزارت جهاد هست نه کار وزارت صمت . تنظیم بازار یک نهاد حرفه ای مثل وزارت بازرگانی میخواد .
مهرانه۱۶۷۹۳۸۳۱۸:۰۵:۰۷ ۱۳۹۹/۸/۱۹
بی کفایتی وبی مدیریتی کی میخاد دست از سر این مملکت برداره معلوم نیست .این جماعت سیرند به فکرملت که نیستند
محمد۱۶۷۹۴۵۶۱۸:۴۷:۳۶ ۱۳۹۹/۸/۱۹
.چرا این کار رو میکنید دلار که همچنان روبه ریزش هست چرا قیمت ها تغییر نمیکنه شما باید حامی مردم باشید نه علیه مردم
ناشناس۱۶۷۹۴۷۹۱۹:۰۵:۴۶ ۱۳۹۹/۸/۱۹
روحانی بحر وسیله ای متوسل میشه تا اثر تحریم‌ها را در زندگی مردم بزرگ و بزرگ‌تر کنه تا ناتوانی خودش را اداره اقتصاد لاپوشانی کنه
امید۱۶۷۹۴۹۶۱۹:۲۰:۰۴ ۱۳۹۹/۸/۱۹
الا برکات الله.هر چی قیمت بیشتر برای ریئس جمهوری بهتر
ناشناس۱۶۷۹۵۰۶۱۹:۳۲:۲۳ ۱۳۹۹/۸/۱۹
باید هر وزیر به وظیفه خودش عمل کنه اقتصاد یه کشور آسیب شناسی میخواد کارشناس ومتخصص میخواد هر کاری کاردان را می طلبه اون که دروس تخصصی اینکار را خوانده باشه اونوقت نتیجه میده
رضا۱۶۷۹۵۱۰۱۹:۳۳:۵۶ ۱۳۹۹/۸/۱۹
آقای جهانگیری بترسید ازخدا روحانی عزیزفکرکنید چاره به اندیشید فکرمردمی کنید که نه شغل دارن ندرامد دارن نه پس‌اندازی فکرنکنید مثل خودتان که هرجه بخواهید کنارتان حاضر ظاهر هست فقربدهست بیدارشوید بیداربترسید ازخدا واقعن بترسید
اهوازی۱۶۷۹۶۷۸۲۱:۴۳:۱۳ ۱۳۹۹/۸/۱۹
روحانی مچکریم..لطف عالی مستدام
ناشناس۱۶۷۹۷۰۵۲۲:۱۵:۳۹ ۱۳۹۹/۸/۱۹
این هم یک سیاست دورغ که می خواد مردم گلو بزنه تا توی انتخابات حرفی برای گفتن داشته باشند اما دیگه زمانه عوض شده هاشمی نیست که ازاون مایه بزار ین.... .؟؟
محمد۱۶۷۹۷۰۹۲۲:۱۸:۳۴ ۱۳۹۹/۸/۱۹
بله دگه. از الان میخوان بگن که روحانی با جهانگیری مخالف بوده و فردا که جهانگیری کاندیدای رییس جمهوری میشه و حرفی برای گفتن داشته باشه. ولی کور خوندن.‌
رضا۱۶۷۹۷۱۱۲۲:۱۸:۵۸ ۱۳۹۹/۸/۱۹
این انقلابی نبودکه مردم بخاطرش جون دادن که که ادمهای انسان نمابرای امرارمعاش ۸۰ملیون انسان شریف این گونه تصمیم بگیرنندبرای خودمان متاسفم
بهزاد۱۶۷۹۷۷۲۲۳:۲۱:۳۰ ۱۳۹۹/۸/۱۹
این تفاهم بسیار مهم هست، به فال نیک باید گرفت!
ناشناس۱۶۷۹۹۱۰۰۶:۵۸:۰۱ ۱۳۹۹/۸/۲۰
تنها تخصص مدیران ما پاراف نویسی هست،ای کاش سایت الف یک تحقیقی میکرد تا ببینیم در سایر کشورها مدیران چگونه پاراف میزنن حداقل از این بابت هم تغییری حاصل شود
یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. مجری فاکس نیوز رئیس جمهور کشورش را با خاک یکسان کرد

 2. شیوه عجیب و خطرناک جابجایی زائران اربعین با هواپیما باربری

 3. شکار ناگهانی سگ توسط کروکدیل گرسنه

 4. عجیب اما واقعی! هذیان گویی بایدن در آنتن زنده

 5. واردات خودرو ، مفید یا مضر ؟ 

 6. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

 7. دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

 8. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

 9. آب پاکی امیرعبداللهیان رو دست همتای آلمانی/سیاست قطعی ما گره نزدن اقتصاد داخلی به برجام است

 10. سرانجام رایزنی‌های برجامی در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل

 11. وزیر کشور: اصراری به تغییر همه استانداران نداریم

 12. پنجمین کاروان سوخت ایران وارد خاک لبنان شد

 13. نیاز ۱۴ هزار میلیارد تومانی برای تکمیل خودروهای ناقص/پیشنهاد آزادسازی قیمت‌ها به مدت ۶ ماه

 14. پاسخی به ابهامات سقف جدید کارت به کارت

 15. رایزنی امیرعبداللهیان و همتای انگلیسی/ آمادگی انگلیس برای بازپرداخت بدهی‌های خود به ایران

 16. ارسال کمک های پزشکی قطر به ایران برای مقابله با کرونا

 17. آکسیوس: مذاکرات شروع نشود، آمریکا ایران را تحریم می‎کند

 18. قالیباف: بودجه یعنی زندگی دولت و مردم/ هر جا کسری بودجه داریم دست در جیب مردم می‌کنیم

 19.  طرحی که اجاره کارت بانکی را ترویج می کند !

 20. چرا آستارازنکا کمیاب شده است؟

 21. رئیسی دستور داد: حق‌الزحمه معوقه معلمان را پرداخت کنید

 22. تاثیرات منطقه‌ای عضویت ایران در سازمان شانگهای

 23. انتقاد غریب آبادی از رویکردهای دوگانه آمریکا و انگلیس در فروش زیردریایی هسته ای به استرالیا

 24. طرح شفافیت آرای نمایندگان اصلاح شد+ متن نهایی

 25. یک احوالپرسی ساده؛ ۳ فوتی، ۷ بستری و ۱۵ مبتلای کرونایی نجمه حسنی

پربحث‌های هفته

 1. منجلاب دوستی با آمریکا و عربستان!

 2. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

 3. چرا رئیس جمهور به مجمع عمومی سازمان ملل نمی‌رود؟

 4. مجری فاکس نیوز رئیس جمهور کشورش را با خاک یکسان کرد

 5. شیوه عجیب و خطرناک جابجایی زائران اربعین با هواپیما باربری

 6. چرا برکت نتوانست به وعده تولید ۵۰ میلیون دوز واکسن عمل کند؟ / حرکت در مسیر سخت «برکت»

 7. شکار ناگهانی سگ توسط کروکدیل گرسنه

 8. سردرگمی سیستماتیک مردم

 9. عجیب اما واقعی! هذیان گویی بایدن در آنتن زنده

 10. واردات خودرو ، مفید یا مضر ؟ 

 11. عملیات نجات توسط یک روحانی در کوه

 12. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

 13. اسرائيل يتيم مي‌شود!

 14. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

 15. چرا آمریکا در خلیج فارس یگان پهپادی مستقر کرده است

 16. تقدیم لایحه دولت به مجلس، برای ساماندهی نیروهای شرکتی و قراردادی

 17. ابتکار دیدنی برای هیزم شکنی

 18. توییت جالب عباس خامه‌یار درباره تانکرهای حمل سوخت در لبنان

 19. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

 20. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

 21. به نام فقرا به کام اغنیا

 22. دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

 23. معاون اول رییس جمهور: قیمت لبنیات نباید افزایش یابد

 24. آب پاکی امیرعبداللهیان رو دست همتای آلمانی/سیاست قطعی ما گره نزدن اقتصاد داخلی به برجام است

 25. آزمایش جنگنده های ابابیل از سوی قطر

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. واردات خودرو ، مفید یا مضر ؟ 

 2. تقدیم لایحه دولت به مجلس، برای ساماندهی نیروهای شرکتی و قراردادی

 3. به نام فقرا به کام اغنیا

 4. معاون اول رییس جمهور: قیمت لبنیات نباید افزایش یابد

 5. ستون فقرات توسعه اقتصادی کشور کجاست؟

 6. سازمان شانگهای ، مقدمه تشکیل " اتحادیه آسیا "

 7. وزیر ارتباطات: تولید گوشی داخلی باکیفیت شدنی است /مردم باید همراهی کنند

 8. امیدها به طرحی در آشفته بازار خودرو

 9. فاطمین امین: چرایی زیان انباشته ۸۰ هزار میلیارد تومانی ایران خودرو و سایپا

 10. نیاز ۱۴ هزار میلیارد تومانی برای تکمیل خودروهای ناقص/پیشنهاد آزادسازی قیمت‌ها به مدت ۶ ماه

 11. پاسخی به ابهامات سقف جدید کارت به کارت

 12. انحصارشكنی مجلس یازدهم در حوزه کسب‌وکار/ کاهش فساد و حذف امضاهای طلایی

 13. شانس واردات خودرو هنوز وجود دارد

 14. قیمت خانه در تهران از اروپا بیشتر شده است!  

 15. افزایش تورم به ۴۵.۸ درصد

 16.  طرحی که اجاره کارت بانکی را ترویج می کند !

 17. قیمت خودرو‌های خارجی ۸ برابر واقعی است

 18. مهدی غضنفری دستیار ویژه رستم قاسمی شد

 19. افزایش دوباره قیمت ها در بازار/ هر عدد تخم مرغ ۱۷۰۰ تومان شد

 20. وزیر نفت: پیش‌بینی شده ظرفیت پالایشی کشور ظرف ۳ تا ۴ سال آینده ۱.۵ برابر شود

 21. محدودیت در تراکنش‌های واریز/ هر فرد روزانه ۲۰ تراکنش

 22. قسط ۸.۶میلیون‌تومانی وام جدید مسکن/ سود ۶۰۰میلیون تومانی وام ۴۸۰میلیونی

آخرین عناوین