رشد ۱۷ هزار واحدی شاخص بورس

گروه بورس الف،   3990810084

شاخص کل بورس اوراق بهادار در آغاز هفته با افزایش ۱۷۴۵۰ واحدی روبرو شد و پس از مدت‌ها سبزپوش شد.

رشد ۱۷ هزار واحدی شاخص بورس

به گزارش ایبِنا، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۷۴۵۰ واحدی معادل ۱.۳۵ درصد به رقم یک میلیون و ۳۰۵ هزار و ۷۸۱ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۱۴۲ واحدی به رقم ۱۶ هزار و ۲۶۷ واحد رسید.

امروز تالار شیشه‌ای در اولین روز کاری هفته (شنبه دهم آبان ماه ۹۹)، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۴۵۶۸ واحدی معادل ۱.۳۶ درصد به رقم ۳۴۱ هزار و ۵۰۱ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۸۳۰ واحدی معادل ۰.۲۲ درصد، عدد ۳۷۷ هزار و ۷۹۹ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۵۴۳ واحدی به رقم ۲۴۷ هزار و ۴۵۰ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۲۶۹۰۱ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۷۳ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۲۴۵۸۳ واحد افزایش به رقم ۹۰۷  هزار و ۲۲۲ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۰۸۱۰ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۸۲۷ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نماد معاملاتی فولاد متعلق به فولاد مبارکه اصفهان با ۳۱۳۴ واحد افزایش، بیشترین تاثیر مثبت را در رشد شاخص کل بورس داشت و پس از آن نیز نمادهای معاملاتی فملی، کگل، وبملت، خودرو، خساپا و وغدیر، بیشترین تاثیر را در روند صعودی شاخص کل داشتند.

همچنین نماد معاملاتی فارس متعلق به صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۵۴۳۷ واحد کاهش، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشت و پس از آن نیز نمادهای لپارس، حکشتی، ثشاهد و کسعدی، با بیشترین کاهش، نقش منفی در روند صعودی شاخص کل بورس ایفا کردند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در اولین روز هفته، معامله‌گران بورس  ۷ هزار و ۲۵۷ میلیارد برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۵۶ هزار نوبت معامله و به ارزش ۶۸ هزار و ۵۵۴ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد خساپا (سایپا) با ۸.۴۴ درصد رشد و پس از آن نیز نمادهای کدما، پکرمان، قزوین، خاهن و قشکر بیشترین افزایش قیمت را داشتند. در مقابل بیشترین کاهش قیمت متعلق به نماد  کسعدی (کاشی‌ سعدی) با ۵۱.۱۷ درصد ریزش بود و پس از آن نمادهای لپارس، کسرام، ثشاهد، ختراک و فارس بیشترین کاهش قیمت را به ثبت رساندند.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی شپنا، خگستر، ثبهساز، سیتا، شتران و آبادا، به عنوان  پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شدند.

بیشترین عرضه و تقاضا 

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی خودرو، نوری، فملی، ولپارس، فولاد، ولغدر و قثابت با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای معاملاتی وملی، حکشتی، کفپارس، ثشاهد، خکمک و خکمک بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

در معاملات اولین روز هفته بازار سرمایه، شاخص صنایع فنی مهندسی، فلزات اساسی و اطلاعات و ارتباطات با افزایش و شاخص صنایع انبوه سازی، حمل و نقل، کاشی و سرامیک و وسایل ارتباطی با کاهش مواجه شدند.

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. «روحانی بود، خیلی خوب بود»

  2. پرسش مهم افکار عمومی درباره سرعت گرفتن روند واکسیناسیون

  3. ذوالنوری: اصلاح‌طلبان برای کار جهادی به افغانستان بروند و نشان دهند به دردی می‌خورند

  4. توکلی خواستار برکناری استاندار جدید سیستان و بلوچستان شد

  5. آینده محتوم خودروسازی ایران

  6. ۵ میلیون تزریق و رتبه دوم واکسیناسیون در جهان/ نظر پزشکيان درباره تيم اقتصای دولت / رضایی از دبیری مجمع کنار می‌کشد؟

  7. روایت نشریه آمریکایی از وضعیت جدید مذاکرات وین

  8. برگ سبز خودرو و آغاز جدالی دوباره

  9. بالاخره "عنابستانی" از سرباز وظیفه‌شناس راهور رسماً عذرخواهی کرد!

  10. زوایای پنهان پرونده اکبر خرمدین/ وکیل پایه یک دادگستری: مادر بابک باید فی الفور آزاد شود!

  11. امید لبنانی ها باز هم ناامید می شود؟!

  12. درباره غائله های  لواسانی و خیابانی…

  13. توافق مجدد ایران با آژانس انرژی اتمی درباره دوربین‌های نظارتی/ کوچ قاضی‌زاده هاشمی از مجلس به دولت/ استقبال اصلاح‌طلبان از اقدامات اژه‌ای

  14. مدرس خیابانی در خصوص حقوق نجومی‌اش به مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان چه گفت؟

  15. سفر پرحاشیه آقای مدیرکل

  16. لانه جاسوسی آمریکا در لبنان بر ضد مقاومت

  17. پشت پرده سخنرانی سرکرده القاعده با لباس سنتی عربستان

  18. رئیسی: برخی دم از این می‌زنند که دوباره ‌محصولات کره‌ای وارد کشور شود/دیگر اجازه واردات نمی‌دهیم

  19. ما و پنجشیریان

  20. پایان خوش ماجرای عنابستانی و سرباز راهور!/ دفاع عباس عبدی از سیاست کلی ایران در قبال طالبان/ واکنش مهدی فضائلی به پرسش‌ها درباره واکسیناسیون

  21. چرا آمریکا در خلیج فارس یگان پهپادی مستقر کرده است

  22. قاضی زاده هاشمی:موضوع امروز استعفا نیست بلکه رفتن از سنگری به سنگر دیگر است

  23. مانع آزادسازی واردات خودرو کیست؟

  24. بارقه های امید در دل مردم

  25. روایت‌ها از حضور همسر مقام رهبری در مراسم خاکسپاری برادرش حقیقت ندارد

  ابر آروان

  آخرین عناوین