رشد ۱۷ هزار واحدی شاخص بورس

گروه بورس الف،   3990810084

شاخص کل بورس اوراق بهادار در آغاز هفته با افزایش ۱۷۴۵۰ واحدی روبرو شد و پس از مدت‌ها سبزپوش شد.

رشد ۱۷ هزار واحدی شاخص بورس

به گزارش ایبِنا، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۷۴۵۰ واحدی معادل ۱.۳۵ درصد به رقم یک میلیون و ۳۰۵ هزار و ۷۸۱ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۱۴۲ واحدی به رقم ۱۶ هزار و ۲۶۷ واحد رسید.

امروز تالار شیشه‌ای در اولین روز کاری هفته (شنبه دهم آبان ماه ۹۹)، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۴۵۶۸ واحدی معادل ۱.۳۶ درصد به رقم ۳۴۱ هزار و ۵۰۱ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۸۳۰ واحدی معادل ۰.۲۲ درصد، عدد ۳۷۷ هزار و ۷۹۹ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۵۴۳ واحدی به رقم ۲۴۷ هزار و ۴۵۰ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۲۶۹۰۱ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۷۳ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۲۴۵۸۳ واحد افزایش به رقم ۹۰۷  هزار و ۲۲۲ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۰۸۱۰ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۸۲۷ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نماد معاملاتی فولاد متعلق به فولاد مبارکه اصفهان با ۳۱۳۴ واحد افزایش، بیشترین تاثیر مثبت را در رشد شاخص کل بورس داشت و پس از آن نیز نمادهای معاملاتی فملی، کگل، وبملت، خودرو، خساپا و وغدیر، بیشترین تاثیر را در روند صعودی شاخص کل داشتند.

همچنین نماد معاملاتی فارس متعلق به صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۵۴۳۷ واحد کاهش، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشت و پس از آن نیز نمادهای لپارس، حکشتی، ثشاهد و کسعدی، با بیشترین کاهش، نقش منفی در روند صعودی شاخص کل بورس ایفا کردند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در اولین روز هفته، معامله‌گران بورس  ۷ هزار و ۲۵۷ میلیارد برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۵۶ هزار نوبت معامله و به ارزش ۶۸ هزار و ۵۵۴ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد خساپا (سایپا) با ۸.۴۴ درصد رشد و پس از آن نیز نمادهای کدما، پکرمان، قزوین، خاهن و قشکر بیشترین افزایش قیمت را داشتند. در مقابل بیشترین کاهش قیمت متعلق به نماد  کسعدی (کاشی‌ سعدی) با ۵۱.۱۷ درصد ریزش بود و پس از آن نمادهای لپارس، کسرام، ثشاهد، ختراک و فارس بیشترین کاهش قیمت را به ثبت رساندند.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی شپنا، خگستر، ثبهساز، سیتا، شتران و آبادا، به عنوان  پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شدند.

بیشترین عرضه و تقاضا 

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی خودرو، نوری، فملی، ولپارس، فولاد، ولغدر و قثابت با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای معاملاتی وملی، حکشتی، کفپارس، ثشاهد، خکمک و خکمک بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

در معاملات اولین روز هفته بازار سرمایه، شاخص صنایع فنی مهندسی، فلزات اساسی و اطلاعات و ارتباطات با افزایش و شاخص صنایع انبوه سازی، حمل و نقل، کاشی و سرامیک و وسایل ارتباطی با کاهش مواجه شدند.

یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. در پاسخ به اقدامات تروریستی میز مذاکره را ترک کنید

 2. «همه با هم»؛ شعار انتخاباتی سید حسن خمینی؟!

 3. معادله تروریست های اسراییلی و جنتلمن های غربی در ماجرای نطنز

 4. نطنز و خودنمایی های حقیرانه رژیم صهیونیستی

 5. افسر پیشین ارتش آمریکا: با نگاهی به عین‌ الاسد، دقت موشک‌های ایران را درک کنید

 6. نگرانی محافل امنیتی اسراییل از انتقام ایران

 7. آیا آمریکا کنار مردم ایران ایستاده است؟

 8. حمله به مرکز جاسوسی موساد رژیم صهیونیستی در شمال عراق

 9. در ستاد مبارزه با کرونا چه خبر است؟!

 10. ایران وارد فاز غنی سازی ۶۰ درصدی شد

 11. بحث جنجالی مجری شبکه دو با مسئول دولتی/مجری دهن مرا باز نکنید

 12. وعده تکراری احمدی‌نژاد برای افشاگری/ زمزمه کاندیداتوری همتی/ وضعیت پیچیده لاریجانی در انتخابات/ چرا ظریف اعلام کرده نامزد نمی‌شود؟

 13. روحانی: با مذاکره مشکلی نداریم/ غنی‌سازی ۶۰ درصدی پاسخ‌ به شرارت‌ها بود/ دست ما را باز بگذارید؛ ۱۰۰ روز ‌آخر هم تحریم را می‌شکنیم

 14. پرونده نفوذ و خرابکاری را ببندید !

 15. تعدد نامزدها؛ تهدید یا فرصت؟!

 16. دیپلمات با سابقه آمریکایی: دیوار تحریم ها علیه ایران را زودتر بشکنید

 17. رفع تحریم ها در گرو پایان دادن به «بازی» آمریکا

 18. راه‌حل سردار دهقان برای خروج پرونده هسته‌ای از بن‌بست/ شعار حسن خمینی انتخاب شده است؟/ انتقادات اصولگرایان از نامزدی جلیلی/ تقاضا برای برخورد قضایی با روحانی

 19. آقا سید حسن خمینی نگرانیم

 20. جزئیاتی از خسارت‌های حادثه نطنز/ قطعات تعمیری بازگشته به ایران حامل ۳۰۰ پوند مواد منفجره بوده

 21. جلسه افشاگری اصلاح‌طلبان علیه اصلاحات/ کرباسچی به تاجزاده: مردم گفتمان نمی‌خواهند وضع موجود تقصیر ماست

 22. «بدترین دولت به روایت آمار»/ رکوردشکنی دولت روحانی در تعمیق فقر

 23. ادعای نیویورک‌تایمز درباره حادثه نطنز: این سانحه با انفجاری بزرگ رخ داده/ نه ماه طول می‌کشد که تولید اورانیوم غنی شده بازیابی شود

 24. جزئیاتی از سند ۲۵ ساله ایران و چین/ صادرات خودرو به کشورهای منطقه/ چین تا ۲۵ سال از ما نفت می‌خرد

 25. نوشداروی بعد از مرگ سهراب!

آخرین عناوین