رشد ۱۷ هزار واحدی شاخص بورس

گروه بورس الف،   3990810084

شاخص کل بورس اوراق بهادار در آغاز هفته با افزایش ۱۷۴۵۰ واحدی روبرو شد و پس از مدت‌ها سبزپوش شد.

رشد ۱۷ هزار واحدی شاخص بورس

به گزارش ایبِنا، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۷۴۵۰ واحدی معادل ۱.۳۵ درصد به رقم یک میلیون و ۳۰۵ هزار و ۷۸۱ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۱۴۲ واحدی به رقم ۱۶ هزار و ۲۶۷ واحد رسید.

امروز تالار شیشه‌ای در اولین روز کاری هفته (شنبه دهم آبان ماه ۹۹)، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۴۵۶۸ واحدی معادل ۱.۳۶ درصد به رقم ۳۴۱ هزار و ۵۰۱ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۸۳۰ واحدی معادل ۰.۲۲ درصد، عدد ۳۷۷ هزار و ۷۹۹ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۵۴۳ واحدی به رقم ۲۴۷ هزار و ۴۵۰ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۲۶۹۰۱ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۷۳ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۲۴۵۸۳ واحد افزایش به رقم ۹۰۷  هزار و ۲۲۲ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۰۸۱۰ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۸۲۷ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نماد معاملاتی فولاد متعلق به فولاد مبارکه اصفهان با ۳۱۳۴ واحد افزایش، بیشترین تاثیر مثبت را در رشد شاخص کل بورس داشت و پس از آن نیز نمادهای معاملاتی فملی، کگل، وبملت، خودرو، خساپا و وغدیر، بیشترین تاثیر را در روند صعودی شاخص کل داشتند.

همچنین نماد معاملاتی فارس متعلق به صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۵۴۳۷ واحد کاهش، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشت و پس از آن نیز نمادهای لپارس، حکشتی، ثشاهد و کسعدی، با بیشترین کاهش، نقش منفی در روند صعودی شاخص کل بورس ایفا کردند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در اولین روز هفته، معامله‌گران بورس  ۷ هزار و ۲۵۷ میلیارد برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۵۶ هزار نوبت معامله و به ارزش ۶۸ هزار و ۵۵۴ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد خساپا (سایپا) با ۸.۴۴ درصد رشد و پس از آن نیز نمادهای کدما، پکرمان، قزوین، خاهن و قشکر بیشترین افزایش قیمت را داشتند. در مقابل بیشترین کاهش قیمت متعلق به نماد  کسعدی (کاشی‌ سعدی) با ۵۱.۱۷ درصد ریزش بود و پس از آن نمادهای لپارس، کسرام، ثشاهد، ختراک و فارس بیشترین کاهش قیمت را به ثبت رساندند.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی شپنا، خگستر، ثبهساز، سیتا، شتران و آبادا، به عنوان  پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شدند.

بیشترین عرضه و تقاضا 

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی خودرو، نوری، فملی، ولپارس، فولاد، ولغدر و قثابت با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای معاملاتی وملی، حکشتی، کفپارس، ثشاهد، خکمک و خکمک بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

در معاملات اولین روز هفته بازار سرمایه، شاخص صنایع فنی مهندسی، فلزات اساسی و اطلاعات و ارتباطات با افزایش و شاخص صنایع انبوه سازی، حمل و نقل، کاشی و سرامیک و وسایل ارتباطی با کاهش مواجه شدند.

یکتانت

پربحث‌های اخیر

پربحث‌های هفته

 1. این یک یادداشت سیاسی نیست...

 2. قرار است مرغ هم از سفره مردم پر بکشد؟!

 3. چین چگونه کرونا را مهار کرد؟

 4. کمپین مردمی، مرغ وحشی را به دام می اندازد؟!

 5. دریای دوغ و خبرهای کلیشه‌‌ای!...

 6. آیا باید با ضبط کننده فیلم تخریب آلونک در بندرعباس برخورد شود؟!

 7. شیرجه دولت در مسابقه خدمت !

 8. ضعیف‌کشی !

 9. ماجرای استعفای معاون وزیر بهداشت؛ از گمانه زنی تا استقبال!

 10. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

 11. اهمیت شفاف‌سازی درباره امضای قرارداد قرارگاه خاتم با یک متهم اقتصادی

 12. ورود دستگاه قضایی به موضوع تخریب منزل یک زن سرپرست خانوار در بندرعباس

 13. سیلی بزرگ انصارالله به آل سعود

 14. از آسیه پناهی تا تخریب آلونک زن سرپرست خانوار در بندرعباس؛ چکار باید کرد؟

 15. ملک زاده استعفا کرد

 16. درخواست نماینده مجلس از رئیس قوه قضائیه مبنی بر محاکمه عباس آخوندی

 17. شل کن، سفت کن در محدودیت های کرونایی!

 18. فرار رو به جلوی آقای معاون با استعفای توئیتری

 19. تصاویر جدید و غرورآفرین از ناو جدید سپاه

 20. برندگان و بازندگان مناقشه اخیر قره‌باغ

 21. روحانی: خدا را شکر شرِ ترامپ کم شد

 22. دلیل افزایش قیمت لبنیات و مرغ در بازار چیست؟

 23. مهریه ۱۰۰۰ میلیاردی برای جوانی که ۵۰ میلیون هم سرمایه ندارد، باطل و خلاف شرع است

 24. ملک‌‌زاده: در حضور روحانی با ایمنی گله‌‌ای مخالفت کردم/ داروهای مورد استفاده استاندارد بودند

 25. زمزمه نامزدی سیدحسن خمینی در انتخابات ۱۴۰۰/ واکنش محسن رضایی به تخریب آلونک در بندرعباس/ روایت زیدآبادی از تعارض اصلاح‌طلبان درباره «دولت پنهان»

آخرین عناوین