آیت الله امامی کاشانی: تحریم کالاهای فرانسوی پاسخ مناسبی به جنایات آنها در توهین به پیامبر است

گروه سیاسی الف،   3990809152

امام جمعه موقت تهران با اشاره به توهین رئیس جمهور فرانسه به پیامبر گرامی اسلامی، تحریم کالاهای تولیدی این کشور را پاسخ مناسبی به این توهین دانست و گفت: جوانان اسلامی همواره آماده مقابله با استکبار جهانی هستند.


آیت الله امامی کاشانی: تحریم کالاهای فرانسوی پاسخ مناسبی به جنایات آنها در توهین به پیامبر است

به گزارش فارس، حضرت آیت الله امامی کاشانی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه امروز (9 آبان 1399) که به صورت مجازی برگزار شد ضمن تبریک ایام خجسته میلاد پر برکت رسول اکرم (ص) و امام صادق علیه السلام اظهار داشت:  حالا آن چیزی که به صدد هستم به حول و قوه خدای متعال عرض کنم همین افترا و تهمتی است که در عصر امام راحل و قیام اسلامی و انقلاب اسلامی آن کثیف زد و به جهنم واصل شد و مرد.

** ایستادگی جوانان اسلامی در برابر استکبار جهانی

وی افزود: اکنون پس از سالها رئیس جمهور فرانسه همین را داره تأیید می کنه و همین حرف را داره از آن خبیث تکرار می کند. حالا فلسفه اش چیست. چرا این کار و آیا این حرفها اثر دارد یا نه. فلسفه مطلب پیداست، دنیای استکبار می بیند اسلام در برابر اوست و اسلام تربیت می کند جوانها را، جوانهای سلحشور، شجاع، اسلام تربیت می کند امت اسلام را به وحدت و به انسجام و به هماهنگی با یکدیگر، اسلام تربیت می‌کند انسانها را به فداکاری و شجاعت مثل جریان فلسطین و نقاط مختلف کشورهای اسلامی، عراق، سوریه، نقاط دیگر، که مسلمانان در برابر استکبار ایستادند و نگذاشتند جلو بیاد، بلکه در هرجایی امریکا را عقب زدند. صهیونیسم را عقب زدند، ناکامشان کردند. اینها رفتند سراغ اصل اسلام و اصل پیغمبر اکرم که پیغمبر اکرم را چهره ی مبارکش را در دنیا دچار یک هاله ای و یک تاریکی بکنند و دنیا را از او جدا کنند.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: یک داستانی را من عرض کنم که در سال 1375 سفری داشتم به فرانسه، به پاریس، ملاقاتی داشتم با ژان گیتون، فیلسوف معروف غرب بود. نه تنها در فرانسه فیلسوف معروف بود در آمریکا هم معروف بود و برای اداره کلاسها سفرها می کرد به آمریکا می رفت در جاهای دیگه و هر کجا در دانشگاه ها خیلی ژان گیتون اثر داشت. ملاقاتی داشتم با او و او هم مریض بود. پزشک اجازه چهل دقیقه ملاقات داده بود ولی آن ملاقات من نزدیک سه ساعت طول کشید و او حرف می زد و من را به حرف در می آورد و سؤال می کرد.

** نظر فیلسوف معروف غرب درباره پیامبر عظیم الشان اسلام

وی در همین راستا اظهار داشت: به او گفتم آقای پروفسور طبیب شما مدت کمی اجازه داده شما صحبت کنید ولی الان نزدیک سه ساعته به من گفت که من از این کلماتی که می گویید از پیامبر اسلام لذت می برم، حال من رو خوب می کنه؛ اتاقی داشت، این اتاق چون از میراث فرهنگی فرانسه می شد، یعنی خانه ژان گیتون جزء میراثها می شد و آیندگان می آمدند تماشا می کردند این اتاق دور تا دور رف داشت و اتاق شکل قدیمی بود؛ گفت من می خواهم این کلمات پیغمبر اسلام را هر یک یکش را به کناری از این رف ثبت کنیم و بنویسیم و در کنار هر کلمه ای یک گل بزنم تا آیندگان بیان ببینند که پیغمبر اسلام چقدر عالی حرف زده، چه دینی است پیغمبر بعد همین ژان گیتون به بنده گفت بدانید بدانید که این حرکت در ایران پیش خواهد رفت این حرکت دنیا را خواهد گرفت و گفت سرّش اینه که غیر از قرآن و وحی و محمد (صلی الله علیه و آله) خبری در دنیا نیست.

آیت الله امام کاشانی تصریح کرد: این فیلسوف معروف غرب همچنین اعلام کرد که در تورات موسی خبری است چون تورات تحریف شده و نه از انجیل خبری است چون انجیل تحریف شده بعداً نوشتند حواریین. کتاب خدا اینها نیست، کتاب خدا قرآن است و وحی خداست و این است که باقی است. گیتون یک چنین نظری در باره اسلام داشت. می گفت اینقدر این آیندگان بیان و اینجا را تماشا کنند و ببینند چه خبره اینجا. چیست اسلام. یک کتابی نوشته بود و در این کتاب عمرش را هم تعیین کرده بود تاریخ ولادت و تاریخ وفاتش را. گفت من صد سال عمر می کنم، نود و سه سالش بود گفت هفت سال دیگر باقیست، من از خدا خواستم که این عمر را خدا به من میده و سر صد سال هم فوت کرد. کتابش را برای من فرستاده بود و سفیر ایران در فرانسه به من اطلاع داد گفت ژان گیتون این کتاب را برای شما فرستاده اگر شما اجازه بدید ما در آرشیو سفارت ایران در فرانسه ضبط کنیم چون تاریخ ولادتش را داده و تاریخ فوتش را هم داده و این آدم فوق العاده ای بود.

** تحریم کالاهای فرانسوی پاسخ مناسبی به جنایات آنها در توهین به پیامبر است

وی خاطرنشان کرد: از این داستان خواستم عرض کنم که دانشمندان دنیا چنین می گن، فلاسفه چنین می گن، چهره پیغمبر اکرم تابناک تر می شه ولی دشمن داره از آن راه این جنایات را می کنه و این تهمت ها را می زنه و مسلمانها را عصبانی می کند، جهان اسلام را متأثر می کند من به تمام مسلمانان جهان عرض می کنم آفرین بر شما که تحریم کردید خریدن اجناس فرانسه را این کارها هرچه بهتر و هرچه شعارها بیشتر و کوبنده تر، خیلی ارزش دارد، ولی در عین حال باید بدانیم که چهره پیغمبر اکرم هرروز تلألو و تابناک بودنش بیشتر است. این قرآنه .

وی با اشاره به اظهار نظر ژان گیتون افزود: او می‌گفت در قرآن همه چیز هست در قرآن کریم زندگی بشر هست ولی در انجیل این حرفها نیست در تورات این حرفها نیست. این در قرآن است که بچه ای که به دنیا نیامده وظایفی که پدر و مادر داره براش می گن که باید اینقدر به او شیر بدی. بچه ای که به دنیا نیامده به او تمام تکالیف را نسبت به پدر و مادر و نسبت به جامعه می گن این در قرآنه این دین دینی است جهانی و پیش خواهد رفت، علم باقیست، نوشته ها باقیست، کتابها باقیست، ارزشها باقیست، آن کسی که سخنهای زشت می گوید به پیامبر اکرم باید حواله اش داد.

** قرآن به امت اسلام بشارت داده مشکلات با ظهور امام عصر حل خواهد شد

امام جمعه موقت تهران گفت: باران تف بر آن چهره ای که آن روزها این سخن زشت را در باره پیغمبر گفت باران تف بر چهره رئیس جمهور فرانسه و تمام کسانی که از آمریکا و صهیونیسم و استکبار پشت این حرفها هستند که اسلام را ضعیف کنند.

وی اظهار داشت: ای ببارد تف بر اینها، ننگ بر اینها، برای اینکه اینها آدمهایی هستند جانی، اینها خواهند از بین رفت. این یک نکته مهم که بشارت می دهد قرآن به امت اسلام، ما باید امیدوار باشیم ما باید در تمام این مشکلات قوی و شجاع و منتظر امام عصر و روزگاری که جهان از عدل و داد پر بشه، تمام ارزشها با قیام امام زمان ارواحنا له الفدا آشکار گردد ما در برابر چنین نکته ای هستیم.

** تاکید اسلام بر عدم تهمت و توهین است

امامی کاشانی خاطرنشان کرد: این جمله ای که رهبر انقلاب دام ظله چند روز قبل فرمودند در باره اخلاق اسلام بود که نسبت به هم چنین باشید، تهمت نزنید، حرفهای زشت نگید، توهین نکنید، این همین اخلاق اسلامه که ایشان بر این معنا تکیه می کرد

وی افزود: بنده در اینجا به صدا و سیمای جمهوری اسلامی یک نکته دارم عرض کنم و آن این است که گاه می شود بعضی سخنرانان در صدا و سیما کلماتی می گویند که شأن اسلام نیست، حرفهای زشت می زنند نسبت به این و آن، اهانت می کنند با کلماتی که شایسته تبلیغ نیست، شایسته مبلغ نیست، من فقط درخواستم این است که کنترل کنند، این الفاظ را دیگه نگذارند، اگر هم کسی گفت تذکر دهند، مهار بشه، کنترل بشه، پخش نشود از صدا و سیما. حالا گاه پخش می شود مطالب علمی ولی ناقص است اون خطری ندارد، دیگه ناقص است، ولی اگر کسی قوی بود، همان مطلب را با قوت بیشتر بیان می کرد. حالا نبوده است و نگذاشته اند برای این کار، ولی این معنا را باید کنترل کرد و باید مهار کرد و جلوش را گرفت. 

** هدف دشمن اختلاف افکنی در جامعه اسلامی است

وی با طرح این سوال که وظیفه مان در برابر این جنایات چیست؟ تصریح کرد: کارهای فرهنگی زشتی که دنیای استکبار می کند چه باید بکنیم؟ ما باید این سرمایه ای که قرآن کریمه این سرمایه را حفظ کنیم، کلماتی که برای بیان این حقایق قرآن است از اهل بیت علیهم الصلاه و السلام تفسیر شده و رسیده، ما باید توجه کنیم. یک جهتش همان انسجامه، همان برادریست، مودت جهان اسلام است که این ایامی که هست ایام ولادت پیغمبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) همین مسئله وحدت جهان اسلامه که بر حول و بر محور پیغمبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) جاریست، آن انسجام، آن برخوردها، در قلم، در زبان، اتصال، با هم بودن، انسجام، و در هر کشوری هم انسجام، در کشور ما هم انسجام، تمام، همه با هم، مدارا کردن، زبان زبانهای پاک، زبانهای نرم، اینطوری که قرآن بیان می کنه می فرماید که دشمن این رو می خواد، دشمن می خواهد که چنین باشید، شما فلا تطع المکذبین راه دشمن را نروید، دشمن را خوشحال نکنید، آن چیزی که دشمن می خواد شما نگید، دشمن می خواهد در کشور اختلاف باشد، دشمن می خواهد در جهان اسلام اختلاف باشد این هدف دشمنه، شما هدف را بشناسید او از این که شما اهانت کنید، لذت می بره، او از این که در کشور اختلاف باشه لذت می بره و از این که انسجام درجهان اسلام باشه ناراحت می شه از این که انسجام در کشور باشه و محور انسجام ولی فقیه باشه و رهبری انقلاب باشه ، او ناراحت می شه.

** وظیفه ما حفظ انسجام در جامعه و حل مشکلات یکدیگر است

وی خاطرنشان کرد: شما باید حفظ کنید این وحدت را، وظیفه ماست، با نشاط همین ایامی که متأسفانه کشور با این گرفتاری کرونا مواجه شده، انسجام، محبت، رسیدگی به یکدیگر، حل مشکلات، مساعدتها و کمک ها، این پول برای کی خوبه؟ این پول برای وقتی خوبه که آدم مردم را کمک کند، بینوایان را برسه، ارحام، دوستان، بستگان، بعضی ها این توفیق را دارند که این کمک ها را می کنند ولی همه از خدا بخواهیم و خدای متعال را سوگند می دهیم به محمد و آل محمد صلوات الله علیهم اجمعین که خداوند این بلا را از دنیا برداره، این بیماری را برداره و کسانی که خدمت می کنند، تیم پزشکی ما، تیم سلامت ما، همه اینها را خداوند مدد کند، حفظ کند. و آنچه مشکل است برای جهان اسلام چه استکبار، چه تحریم‌ها چه بیماری‌ها خداوند این مشکلات را به جان دشمنان انسانها و به جان دشمنان اسلام، خدای متعال بر آنها بباره و بر آنها بریزه و آنها را ذلیل کنه. 

یکتانت

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش ترامپ به ترور محسن فخری‌زاده

 2. مالیات بر خانه‌های خالی در ایستگاه آخر/ ایرادات شورای نگهبان رفع شد

 3. پرویز پورحسینی چشم از جهان فروبست/ وداع با بازیگر «کشتی آنجلیکا»

 4. جو بایدن و چالش آمریکای پساترامپ

 5. رئیس سازمان اداری و استخدامی: هفته آینده اصل بر تعطیلی ادارات است

 6. حمله لفظی ترامپ به خبرنگار در کنفرانس خبری

 7. دستاوردهای ارزشمند متخصصان ‌ایرانی در اوج تحریم‌ / ایران جزو ‌بزرگ‌ترین تولیدکنندگان اوره جهان ‌شد‌

 8. کشوری که خشونت علیه زنان به وفور در آن یافت می‌شود!

 9. تصاویری از محل شهادت و ترور شهید فخری زاده

 10. سکانس بی نظیر از فیلم روز فرشته با بازی پرویز پورحسینی

 11. تغییر روند حضور کارکنان/ آیا تعطیلی برای همه است؟

 12. وزیر کار به رهبر انقلاب نامه نوشت: برنامه ایجاد نظام متمرکز تامین اجتماعی فوراً تقدیم رئیس جمهوری می‌شود

 13. صدای عادل فردوسی‌پور به تلویزیون برگشت

 14. رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس: بیشترین امضاهای طلایی در وزارت جهاد صورت گرفته است/ ۲میلیون و ۳۰۰هزار تن نهاده دامی در کشور کمبود داریم

 15. بدترین و غیراخلاقی‌ترین سلفی دنیا؛ وقتی به پیکر مارادونا بی‌احترامی شد!

پربحث‌های هفته

 1. نقشه جو بایدن برای اقتصاد شش ماه آینده ایران

 2. این یک یادداشت سیاسی نیست...

 3. کمپین مردمی، مرغ وحشی را به دام می اندازد؟!

 4. قرار است مرغ هم از سفره مردم پر بکشد؟!

 5. چین چگونه کرونا را مهار کرد؟

 6. دریای دوغ و خبرهای کلیشه‌‌ای!...

 7. آیا باید با ضبط کننده فیلم تخریب آلونک در بندرعباس برخورد شود؟!

 8. ماجرای استعفای معاون وزیر بهداشت؛ از گمانه زنی تا استقبال!

 9. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

 10. چرا عربستان به صلح مجانی با اشغالگران تن داد؟

 11. سیلی بزرگ انصارالله به آل سعود

 12. از آسیه پناهی تا تخریب آلونک زن سرپرست خانوار در بندرعباس؛ چکار باید کرد؟

 13. ملک زاده استعفا کرد

 14. روحانی: خدا را شکر شرِ ترامپ کم شد

 15. درخواست نماینده مجلس از رئیس قوه قضائیه مبنی بر محاکمه عباس آخوندی

 16. فرار رو به جلوی آقای معاون با استعفای توئیتری

 17. تصاویر جدید و غرورآفرین از ناو جدید سپاه

 18. استانداری تهران: فروش مرغ بالاتر از ۲۰۴۰۰ تومان تخلف است

 19. دلیل افزایش قیمت لبنیات و مرغ در بازار چیست؟

 20. واکنش ترامپ به ترور محسن فخری‌زاده

 21. ملک‌‌زاده: در حضور روحانی با ایمنی گله‌‌ای مخالفت کردم/ داروهای مورد استفاده استاندارد بودند

 22. زمزمه نامزدی سیدحسن خمینی در انتخابات ۱۴۰۰/ واکنش محسن رضایی به تخریب آلونک در بندرعباس/ روایت زیدآبادی از تعارض اصلاح‌طلبان درباره «دولت پنهان»

 23. جزئیات افزایش کارمزد خدمات بانکی از امروز + جدول

 24. ترامپ کوتاه آمد/ رئیس جمهور آمریکا با انتقال قدرت به بایدن موافقت کرد

 25. قالیباف: پایه های اقتصاد داخلی ایران در شرایط تحریم محکم‌تر شد

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

   پربحث‌های هفته

   1. نقشه جو بایدن برای اقتصاد شش ماه آینده ایران

   2. آیا باید با ضبط کننده فیلم تخریب آلونک در بندرعباس برخورد شود؟!

   3. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

   4. از آسیه پناهی تا تخریب آلونک زن سرپرست خانوار در بندرعباس؛ چکار باید کرد؟

   5. زمزمه نامزدی سیدحسن خمینی در انتخابات ۱۴۰۰/ واکنش محسن رضایی به تخریب آلونک در بندرعباس/ روایت زیدآبادی از تعارض اصلاح‌طلبان درباره «دولت پنهان»

   6. ویژگی‌های ناو اقیانوس‌پیمای سپاه + تصاویر

   7. سردار دهقان؛ اولین نامزد رسمی انتخابات ریاست‌جمهوری/ نامه انتقادی همتی به روحانی/ اصلاح‌طلبان همچنان به‌دنبال تنش‌زدایی/ قالیباف از نامزدی در انتخابات منع شده است؟

   8. انتقاد سلیمی نمین از مقایسه ترامپ و میرحسین موسوی/ اصلاح‌طلبان از ائتلاف ظریف و لاریجانی حمایت می‌کنند؟/ نظر علی مطهری درباره رئیس‌جمهور نظامی

   9. محسن رضایی: یک قطعه زمین حق همه مردم است/ ناله‌های بانوی بندرعباسی، روح قانون اساسی را جریحه‌دار کرد

   10. قالیباف: قیمت مرغ به نماد ناکارآمدی تبدیل شده است/ دست روی دست گذاشتن تا لغو تحریم‌ها کارگشا نیست

   11. وصول شکایت از ملک‌زاده به‌دلیل "ارائه اطلاعات به بیگانگان"

   12. ربیعی: گرانی‌های ناخواسته نگرانی مشترک دولت و مردم است/ نرخ مرغ به قیمت‌های مصوب برمی‌گردد

   13. روحانی: پایان دوران ترامپیسم یکی از مظاهر بزرگ پیروزی ملت ایران است/ دولت آینده آمریکا گذشته را جبران کند

   14. واکنش‌ اصلاح‌طلبان به فهرست محسن هاشمی برای انتخابات ۱۴۰۰/ حسام‌الدین آشنا مجرم شناخته شد/ احتمال حمایت اصلاح‌طلبان از ظریف منتفی است؟

   15. ذوالنور: آقای روحانی برای دشمن فرش قرمز پهن نکنید/ به حضرت عباس هیچ‌کس در این مجلس مخالف برداشتن تحریم نیست

   16. علی مطهری: رئیس جمهور نظامی یعنی قحط الرجال/ فکر نمی‌کنم ریاست جمهوری نظامیان مورد اقبال مردم باشد

   17. قالیباف:‌ به دنبال آن بودیم که کالاهای اساسی راحت‌تر و ارزان‌تر به مردم برسد/ مهم نیست این کار از سوی مجلس انجام می‌شود یا دولت

   18. طعنه روزنامه وطن امروز به دولت

   19. رضایی: سیاست‌های مسکن باید به سرعت اصلاح شود

   20. رئیس رسانه ملی: صداوسیما در راس اعتماد مردم قرار دارد

   21. روحانی: پروتکل‌ها را رعایت کنیم تا فشار اقتصادی کم شود/ یارانه ۱۰۰ هزار تومانی به ۳۰ میلیون نفر/ ممکن است تعطیلی‌ها ادامه یابد

   آخرین عناوین