شیخ اکرم الکعبی: مستندات ترور شهید سلیمانی را در اختیار داریم

گروه جهان الف،   3990807091

«شیخ اکرم الکعبی» دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی «نجباء» عراق در نشست مطبوعاتی خود اظهار داشت که عربستان و امارات بر مطالبات مردم عراق موج سواری می‌کنند.

شیخ اکرم الکعبی: مستندات ترور شهید سلیمانی را در اختیار داریم

به گزارش مهر، نشست مطبوعاتی «شیخ اکرم الکعبی» دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی «نجباء» عراق با حضور رسانه‌های داخلی و خارجی در محل خبرگزاری برگزار شد.

«شیخ اکرم الکعبی» با اشاره به اقدامات تفرقه افکنانه ایالات متحده آمریکا در عراق، گفت: هدف اصلی و اساسی آمریکایی ها در عراق ایجاد فتنه طایفه ای است. آمریکایی ها به دنبال آن هستند تا بر اقتصاد عراق مسلط شوند. ما شاهد آن بودیم که وزیر خارجه آمریکا با ارسال پیامی به رئیس جمهور عراق صراحتاً او را تهدید به بستن و تعطیلی اماکن دیپلماتیک کرد. این یک وقاحت است که آمریکایی ها عراق را تهدید می کنند.

دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی نجباء در ادامه یادآور شد: واقعیت آن است که آمریکایی ها در عراق به دنبال خیرخواهی و منفعت رساندن به ملت عراق نیستند؛ آنها تنها به دنبال دزدی می گردند. زمانی که عراق از آنها خواستار خروج از خاک خود می شود، با کما وقاحت تهدید می کنند که یا با تحریم، بغداد را محاصره می کنند و یا اماکن دیپلماتیک خود را می بیندند و تعطیل می کنند.

شیخ اکرم الکعبی به نقش آفرینی منفی ایالات متحده آمریکا در اقتصاد عراق نیز پرداخت و گفت: نگاهی به علل و عوامل ظهور و بروز بحران اقتصادی در عراق نشان می دهند که آمریکایی ها در پشت این بحران قرار دارند. شرکت های آمریکایی اقتصاد عراق را تحت تأثیر قرار داده اند و به ضرس قاطع باید گفت که واشنگتن عامل اصلی هرگونه فروپاشی احتمالی اقتصاد عراق در آینده خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به راهپیمایی های مردم در اعتراض به اوضاع اقتصادی اشاره و تأکید کرد: مردم با هدف اجرای اصلاحات در خیابان ها راهپیمایی کردند و خواستار بهبود اوضاع اقتصادی شدند اما در این زمینه نیز ایالات متحده آمریکا ورود کرد. در واقع، واشنگتن بر مطالبات مشروع مردمی موج سواری کرد و سعی داشت تا این مطالبات را از مسیر خود منحرف سازد و به آشوب بکشاند.

دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی نجباء همچنین اظهار داشت: در این میان، عشایر، رسانه ها و نخبگان عراقی نقش مهم و بسزایی در خنثی سازی توطئه های آمریکا برای بهره برداری از مطالبات مشروع مردمی ایفاء کردند. اما متحدان واشنگتن یعنی عربستان و امارات نیز دست از تلاش برای توطئه چینی نکشیدند. آنها تلاش کردند تا چادرهای برپا شده در جریان تظاهرات مردمی را بخرند و وضعیت را به نفع خود تغییر دهند.

دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی نجباء همچنین اعلام کرد که گروه های مقاومت جملگی از دولت موقت عراق می خواهند تا به مطالبات مردمی رسیدگی کند. وی اظهار داشت: ما در مقاومت خواهان حل و فصل مشکلات مختلف مردم در حوزه های گوناگون آب، برق و معیشت هستیم. اما در شرایط کنونی بسیار متعجب هستیم که چرا دولت برای حل و فصل این مشکلات و معضلات توجه و اهتمام کافی را ندارد.

وی در ادامه افزود: این بسیار باعث تعجب است که دولت سفرهای خارجیِ بدون دلیل را ترتیب می دهد درحالی که یک دولت موقت است و باید خیلی زود زمام امور را به دولت بعدی واگذار نماید. به نظر ما دولت کارهای مهمتری دارد که باید به آنها رسیدگی نماید. همه اینها در حالی است که علیرغم صدور مصوبه اخراج نیروهای نظامی آمریکا از خاک عراق، دولت حتی اهتمامی به اخراج آمریکایی ها هم ندارد.

شیخ اکرم الکعبی همچنین با اشاره به حمایت های جمهوری اسلامی ایران از عراق در شکست داعش، تصریح کرد: تعجب می کنم که چرا مسئولان عراقی از مقامات آمریکا به دلیل نقش آفرینی در آزادسازی خاک کشورمان تشکر کردند. مگر آمریکا برای آزادی خاک عراق تلاشی صورت داد؟ این جمهوری اسلامی ایران بود که برای آزادسازی خاک عراق از اشغال تروریسم خون شهدای خود را تقدیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: آمریکایی ها برای تخریب به عراق آمدند و نه برای آزادسازی و آبادانی. طرفی که در زمینه آزادسازی خاک عراق به بغداد کمک کرد جمهوری اسلامی ایران بود. در جریان آزادی خاک عراق از اشغال تروریست ها حتی خون یک نظامی آمریکایی هم ریخته نشد. حتی زمانی که دولت وقت عراق از ایالات متحده آمریکا در نبرد برابر داعش درخواست کمک کرد، واشنگتن رسماً و علناً با ارائه هرگونه کمک مخالفت کرد.

اکرم الکعبی تأکید کرد: بنابراین، بسیار غیرمنصفانه است که آمریکا را همچون ایران عامل آزادسازی خاک عراق بدانیم. جمهوری اسلامی ایران در مسیر آزادسازی عراق خون شهدای خود از جمله حاج قاسم سلیمانی را تقدیم کرد؛ کسی که گفته بود آرزوی شهادت در سرزمین عراق را دارد.

وی در ادامه یادآور شد: مصوبه پارلمان عراق در خصوص لزوم اخراج نظامیان تروریست آمریکایی کامل مشخص است. نظامیان آمریکایی باید خاک عراق را ترک کنند. آمریکایی ها در جلساتی که با مقامات عراقی دارند خود درباره حضورشان در خاک عراق تعیین تکلیف می کنند و این درحالی است که مقامات بغداد باید برای این مسأله تعیین تکلیف کنند. این باعث تعجب ما است که زمام امور در گفتگوها و مذاکرات سیاسی در دست آمریکایی ها است.

الکعبی ادامه داد: ایالات متحده آمریکا از رهگذر مذاکرات سیاسی تمام تلاش خود را به کار بسته است تا حضورش در خاک عراق را به نحوی تثبیت کند. این مورد قبول و پذیرش مقاومت در عراق نیست. ما حتی اجازه نخواهیم داد که آمریکایی ها خروجی آبرومندانه از خاک عراق را برای خود رقم بزنند. در خصوص اینکه واشنگتن تلاش می کند تا طبق جدول زمانی بلند مدت از خاک عراق خارج شود نیز باید بگویم که این مسأله مورد پذیرش ما نیست و برخلاف عزت و کرامت مردم عراق است.

دبیرکل جنبش نجباء عراق به حادثه ترور شهیدان سلیمانی و ابومهدی المهندس به همراه دیگر همرزمانشان نیز اشاره کرد و گفت: آمریکا حماقت بزرگی به خرج داد و شهدای پیروزی را به صورت کاملاً آشکار و در داخل اراضی عراق هدف قرار داد. لازم است تأکید کنم که انتقام مقاومت به دنبال ریخته شدن خون شهدای مقاومت هنوز پایان نیافته است. تا زمان خروج آخرین نظامی آمریکایی از خاک عراق این انتقام متوقف نخواهد شد.

وی اظهار داشت: واقعیت آن است که خون شهدای مقاومت ثمره خود را داده است. یکی از مهمترین ثمرات خون شهدای مقاومت تشکیل شاخه های مختلف مقاومت بوده است. مقاومت تاکنون ضربات مهلکی را بر پیکره ایالات متحده آمریکا وارد ساخته است. همین ضربات گسترده و مهلک موجب شده است تا دولت آمریکا اعمال فشار بر بغداد را کلید بزند و آن را با ابزارهای مختلف مورد تهدید قرار دهد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: اینکه گفته می شود خروج ایالات متحده آمریکا از خاک عراق تنها خواسته مقاومت است، کاملاً اشتباه است. این یک خواسته و مطالبه ملی است. نه تنها شاخه ها و گروه های مختلف مقاومت در عراق بلکه تمامی اقشار ملت عراق خواستار خروج نظامیان آمریکایی هستند. در نهایت نیز آمریکایی ها مجبور خواهند بود خاک عراق را ترک کنند و برای همیشه به خانه های خود بروند.

الکعبی همچنین ادامه داد: ما تحت هیچ شرایطی از مطالبه خود مبنی بر لزوم خروج ایالات متحده آمریکا از خاک عراق کوتاه نیامده و نخواهیم آمد. برادرانمان به ما گفتند که شما فضایی را برای خروج آمریکایی ها از عراق فراهم کنید و مجالی به آنها بدهید تا از این کشور خارج شوند. ما نیز برای اینکه چنین مجالی را فراهم کرده باشیم، ۳ شرط اصلی و اساسی را تعیین کردیم.

وی همچنین گفت: شرط اول ما این بود که یک جدول زمانی بسیار کوتاه برای خروج نظامیان آمریکایی از خاک عراق تعیین شود به گونه ای که نظامیان آمریکایی به طور کلی از تمامی پایگاه های تحت اشغال خود در عراق خارج شوند. شرط دوم این بود که هرگونه حضور ایالات متحده آمریکا در خاک عراق پایان یابد؛ از جمله نقش آفرینی در فرودگاه بغداد و اماکن دیگر. شرط سوم ما این بود که آمریکایی ها به تمامی دخالت های خود در عراق پایان دهند.

دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی نجباء تصریح کرد: ما شروط سه گانه را مطرح کردیم تا مجالی برای خروج آمریکایی ها از خاک عراق فراهم کرده باشیم. بدیهی است که آمریکایی ها دو گزینه بیشتر در مقابل خود ندارند. یا در آرامش از خاک عراق حاضر می شوند و از فرصت کنونی استفاده می کنند و یا اینکه مقاومت با قدرت وارد میدان می شود و درس سختی به آنها می دهد. اگر آمریکایی ها به شروط ما توجه نکنند، متحمل خسارت بزرگی خواهند شد.

وی تأکید کرد: ما اعتقاد داریم که گفتگو و مذاکره با ایالات متحده آمریکا محلی از اعراب ندارد و اساساً سود و منفعتی نیز نخواهد داشت. تجربه ثابت کرده است که ایالات متحده آمریکا اساساً اعتقادی به گفتگو و مذاکره ندارد. این مسأله را می توان با نگاهی به عملکرد واشنگتن در توافق هسته ای با ایران به خوبی فهمید. علیرغم اینکه آنها توافق هسته ای را امضاء کرده بودند اما صراحتاً آن را نقض کردند و تعهداتشان را زیر پا گذاشتند.

این رهبر مقاومت عراق عنوان کرد: آمریکا جز زبان زور نمی فهمد. ما امیدواریم در مدت زمان کوتاهی که برایشان مشخص کردیم از خاک عراق خارج شوند. این مسأله را به برادرانمان نیز گفته‌ایم. اگر آنها با زبان خوش از عراق خارج نشوند، طبیعتاً با زبان زور به آنها خواهیم فهماند که باید خاک ما را ترک کنند.

الکعبی همچنین در واکنش به انتخابات پیش روی ایالات متحده آمریکا و رقابت دو نامزد در این انتخابات، گفت: هیچ تفاوتی نمی کند که ترامپ رئیس جمهور آمریکا بماند و یا اینکه باید این پست را برعهده گیرد. هر دو نفر این افراد ستون فقرات یک نظام امنیتی در آمریکا هستند و تنها مُهره های این نظام امنیتی به شمار می روند. هرکس که برای چهار سال آینده در کاخ سفید مستقر شود، باید انتظار فتنه افکنی و توطئه چینی از سوی او را داشته باشیم.

وی تأکید کرد: این را باید بگویم که حشد شعبی از مناطق تحت سیطره خود خارج نمی شود. علت هم کاملاً واضح است. اگر حشد شعبی از مناطق تحت سیطره خود به ویژه در صلاح الدین خارج شود آنگاه این داعش خواهد بود که وارد این مناطق می شود. حادثه فرحاتیه در استان صلاح الدین توسط داعش رقم خورد. در این میان، برخی از سیاستمداران هم پیاله داعش دست به کار شدند و انگشت اتهام را به سمت حشد شعبی نشانه رفتند.

دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی افزود: هدف اصلی و اساسی از این اتهام زنی ها این است که حشد شعبی مناطق تحت سیطره خود را رها سازد و از آنها خارج شود. این درحالی است که چنین اتفاقی مطلقاً نخواهد افتاد. ما معتقدیم که شیعیان و اهل تسنن در سراسر جهان سیلی محکمی را به صورت آمریکایی ها زده و خواهند زد. شیعیان و اهل تسنن در نقاط مختلف جهان پروژه های آمریکایی ها را به شکست خواهند کشاند. عراق نیز با حفظ وحدت و یکپارچگی خود ضربه سختی را به واشنگتن وارد خواهد کرد.

شیخ اکرم الکعبی در خصوص حضور برخی از شخصیت های رژیم صهیونیستی در خاک عراق نیز گفت: ما پیشتر اطلاعات کافی در این زمینه را در اختیار داشتیم و می دانستیم که برخی شخصیتهای رژیم صهیونیستی در اربیل رفت و آمد دارند اما هیچگاه اتفاق نیفتاده بود که این شخصیت ها به بغداد هم بیایند. در این زمینه باید بگویم که بسیار سخت است که عادی سازی روابط میان عراق و صهیونیسم رخ دهد.

وی در همین راستا تأکید کرد: ما معتقدیم که عادی سازی روابط با تل آویو خیانت بزرگ تلقی می شود. در عراق عملاً فضای فرهنگی برای عادی سازی روابط وجود ندارد. در جامعه عراق چنین چیزی دیده نمی شود. عادی سازی روابط با صهیونیسم حتی در حد برپایی سفارت مجازی در بغداد نیز امکان پذیر نیست. ما در مقاومت با قدرت با صهیونیستها برخورد می کنیم و اگر آنها دوباره به عراق بازگردند پاسخ دردناکی را دریافت خواهند کرد.

یکتانت

پربحث‌های اخیر

 1. سر چشمه شاید گرفتن به بیل ...

 2. رهاشدگی بازارها و وعده‌های بی‌نتیجه/ در جنگ اقتصادی غرب وزارت صمت کجاست؟

 3. شمخانی: عملیات ترور شهید فخری‌زاده با تجهیزات الکترونیکی انجام شد/ هیچ فردی در صحنه حضور نداشت

 4. برگزاری نخستین جلسه دادگاه «پوری‌حسینی»/ نماینده دادستان: پوری‌حسینی متهم است به اخلال عمومی در نظام تولیدی

 5. دولت بایدن هنوز نیامده به رژیم صهیونیستی خوش خدمتی می‌کند!

 6. گزارش مرکز پژوهش‌ها از دلایل شکست پروژه صدور کارت ملی هوشمند

 7. رئیسی: دستگاه‌های امنیتی در شناسایی شبکه نفوذ لحظه‌ای درنگ نکنند/ در انجام اقدامات بازدارنده نسبت به دشمن نباید کوتاهی کرد

 8. واعظی: شهید فخری‌زاده عضوی از دولت بود / او ‌نشان خدمت از دست رئیس‌جمهور دریافت کرد

 9. بایدن مصدوم شد/ واکنش ترامپ

 10. پاسخ مجری شبکه لندنی به یاوه‌گویی‌ها در مورد ترور دانشمند هسته‌ای ایران

 11. مافیای واردات خودرو دوباره فعال شد؟!

 12. متولد روز رُند

 13. گلایه خواننده سرشناس ترکیه از عوامل یک سریال ایرانی

 14. چرا «شهید فخری‌زاده» را دانشمند هسته‌ای معرفی نکردند؟

 15. سفر به دور دنیا؛ شرط زن جوان برای ادامه زندگی

پربحث‌های دیروز

 1. یک راه سوم بین دو راهی انتقام

 2. این تحلیل ها دام است !

 3. نشانه شناسی یک ترور؛ چشم های آبی، دندان های نیش

 4. ظریف: سردار سلیمانی همیشه در مقابل درد و دل‌هایم می‌گفت باید تحمل کنی/ می‌گویند ظریف جاسوس است/ قصدی برای کاندیداتوری در ۱۴۰۰ ندارم/ به امضای جان کری یا قسم اوباما اعتماد نکردیم

 5. حراج آبروی طب سنتی در عطاری‌های متخلف

 6. غذاخوری‌های دانشگاه‌های خارجی چه امکاناتی دارند؟+تصاویر

 7. رقابت احتمالی سعیدمحمد و قالیباف در اردوگاه اصولگرایان/ واقعیت دادگاه‌های علنی/ کارگزاران همچنان در فکر حمایت از لاریجانی/ ظریف از کدام نامزد انتخابات حمایت می‌کند؟

 8. روایتی از نحوه ترور شهید فخری‌‌زاده

 9. تصاویری از پیکر مطهر شهید محسن فخری زاده

 10. جزئیات جدید از ترور شهید فخری زاده/ چرا شهید فخری زاده از خودرو پیاده شده بود؟

 11. پرواز مرغ با ارز دولتی/ یارانه ۲.۵ میلیارد دلاری تولید گوشت مرغ کجاست؟

 12. واکنش نماینده روسیه به تصمیم اخیر مجلس درباره همکاری با آژانس

 13. احتمال کاهش ۴۰ درصدی قیمت در بازار مسکن

 14. تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها در مجلس

 15. سندرز: ترور «فخری‌زاده» غیرقانونی، تحریک‌آمیز و بی‌ملاحظه بود

 16. چرا پاسخ به عاملان ترور شهید فخری‌زاده باید قاطع باشد؟

 17. شهادت جودوکار ایرانی همراه با شهید فخری‌زاده

 18. قالیباف: دشمن جنایتکار پشیمان نمی‌شود، مگر با واکنشی قوی/ شهادت فخری‌زاده پنجره‌ای جدید بر روی پیشرفت کشور باز خواهد کرد

 19. رئیس سابق بنیاد شهید درگذشت

 20. حذف پست های مرتبط با شهید فخری زاده در اینستاگرام

 21. ذوالنوری: جمهوری اسلامی باید مسیری که برای برجام رفته است را برگردد

 22. وزارت اطلاعات: سرنخ‌هایی از عاملان ترور شهید فخری‌زاده به دست آمده است

 23. ۱۲ شبکه ملی تلویزیون HD شد

 24. شناسایی کرونا مثبت‌ها در کسری از ثانیه

 25. پشت‌پرده صدایی که اینترنشنال را ذوق‌زده کرد

پربحث‌های هفته

 1. نقشه جو بایدن برای اقتصاد شش ماه آینده ایران

 2. پرسش های بی پاسخ در ترور شهید فخری زاده

 3. تکرار جنایتی دیگر در حق دانشمندان ایرانی

 4. یک راه سوم بین دو راهی انتقام

 5. کمپین مردمی، مرغ وحشی را به دام می اندازد؟!

 6. قرار است مرغ هم از سفره مردم پر بکشد؟!

 7. این تحلیل ها دام است !

 8. دریای دوغ و خبرهای کلیشه‌‌ای!...

 9. آیا باید با ضبط کننده فیلم تخریب آلونک در بندرعباس برخورد شود؟!

 10. نشانه شناسی یک ترور؛ چشم های آبی، دندان های نیش

 11. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

 12. واکنش ترامپ به ترور محسن فخری‌زاده

 13. چرا عربستان به صلح مجانی با اشغالگران تن داد؟

 14. وقتش که برسد خواهید دید ...

 15. رونمایی از نقشه‌راه اروپا و آمریکا برای احیای برجام

 16. ظریف: سردار سلیمانی همیشه در مقابل درد و دل‌هایم می‌گفت باید تحمل کنی/ می‌گویند ظریف جاسوس است/ قصدی برای کاندیداتوری در ۱۴۰۰ ندارم/ به امضای جان کری یا قسم اوباما اعتماد نکردیم

 17. اهداف ترور «فخری‌زاده» به روایت روزنامه لبنانی

 18. حراج آبروی طب سنتی در عطاری‌های متخلف

 19. سیلی بزرگ انصارالله به آل سعود

 20. غذاخوری‌های دانشگاه‌های خارجی چه امکاناتی دارند؟+تصاویر

 21. روحانی: خدا را شکر شرِ ترامپ کم شد

 22. همدستان قاتلان شهید فخری زاده چه کسانی هستند؟

 23. رسانه آمریکایی :موساد با پشتیبانی اطلاعاتی آمریکا اقدام به ترور فخری زاده کرده است 

 24. استانداری تهران: فروش مرغ بالاتر از ۲۰۴۰۰ تومان تخلف است

 25. دلیل افزایش قیمت لبنیات و مرغ در بازار چیست؟

پربحث‌های هفته

 1. نقشه جو بایدن برای اقتصاد شش ماه آینده ایران

 2. نشانه شناسی یک ترور؛ چشم های آبی، دندان های نیش

 3. واکنش ترامپ به ترور محسن فخری‌زاده

 4. چرا عربستان به صلح مجانی با اشغالگران تن داد؟

 5. اهداف ترور «فخری‌زاده» به روایت روزنامه لبنانی

 6. سیلی بزرگ انصارالله به آل سعود

 7. رسانه آمریکایی :موساد با پشتیبانی اطلاعاتی آمریکا اقدام به ترور فخری زاده کرده است 

 8. ترامپ کوتاه آمد/ رئیس جمهور آمریکا با انتقال قدرت به بایدن موافقت کرد

 9. واکنش سازمان ملل به ترور دانشمند ایران

 10. الحوثی: موشکی که آرامکو را هدف قرار داد، صددرصد ساخت یمن بود

 11. ۳ راهکار پیشنهادی کاترین اشتون به بایدن برای احیای برجام

 12. ظریف: شرم آور است که برخی از ایستادن در برابر تروریسم خودداری می‌کنند

 13. سندرز: ترور «فخری‌زاده» غیرقانونی، تحریک‌آمیز و بی‌ملاحظه بود

 14. ترامپ دست داشتن موساد در ترور شهید «فخری زاده» را تائید کرد

 15. جو بایدن و چالش آمریکای پساترامپ

 16. چگونه ترامپ آمریکا را بی اعتبار کرد؟

 17. دغدغه‌های تل‌آویو در روزهای پایانی ریاست‌جمهوری ترامپ

 18. داستان یک فریب؛ آیا نتانیاهو واقعا به عربستان رفت؟

 19. الجزیره: خروج نظامی آمریکا، توازن قدرت را به نفع ایران تغییر می دهد 

 20. روحانی: بازکردن پای رژیم صهیونیستی عامل ناامنی و بی ثباتی در منطقه خواهد بود

 21. بایدن مصدوم شد/ واکنش ترامپ

 22. آمریکا پرتاب بمب هسته‌ای با جنگنده اف-۳۵ را تمرین کرد+فیلم

 23. هم‌زمانی سفر نتانیاهو به عربستان و حمله موشکی انصارالله به تاسیسات سعودی چه پیامی داشت؟

 24. قاضی‌زاده هاشمی: دانشمندان جوان ایرانی واکسن ملی کرونا را به زودی تولید می‌کنند

 25. هیل: پیوستن بایدن به برجام آسان نیست

آخرین عناوین