تقویم زمانی و نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان دکتری ۹۹

گروه فرهنگی الف،   3990807076

تقویم زمانی و نحوه ثبت نام و همچنین زمان آغاز کلاس های پذیرفته شدگان دکتری ۹۹ در دانشگاه های مختلف اعلام شد.

تقویم زمانی و نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان دکتری ۹۹

به گزارش مهر، آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۱۳۹۹ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور اولین آزمون کشوری بود که ۹ مرداد ماه و در ایام کرونا برگزار شد. نتایج این آزمون نیز اول آبان ماه در سایت سازمان سنجش اعلام شد و دانشگاه ها نحوه ثبت نام، زمان ثبت نام، مدارک مورد نیاز و همچنین زمان آغاز کلاس های دانشجویان دکتری را اعلام کردند که به شرح زیر است؛

دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد اعلام کرده است؛ کارنامه تمامی داوطلبانی که در مصاحبه مجازی این دوره در دانشگاه آزاد شرکت کرده‌اند متعاقباً از طریق سامانه اعلام نتایج مرکز سنجش و پذیرش به نشانی www.azmoon.org منتشر خواهد شد.

براساس اعلام دانشگاه پذیرفته شدگان از روز گذشته ۷ آبان ماه با مراجعه به سامانه آموزشیار به آدرس edu.iau.ac.ir و مطابق جدول زمانی اعلام شده می توانند نسبت به ثبت نام خود به صورت مجازی اقدام کنند. شرایط و ضوابط ثبت نام نیز در سامانه این مرکز به آدرس sanjesh.iau.ir قرار گرفته است.

ثبت نام الکترونیکی (غیرحضوری) پذیرفته شدگان دکتری از ۶ آبان ماه آغاز شد و تا امروز ۷ آبان ماه ادامه دارد. پذیرفته شدگان برای اطلاع از چگونگی تحویل مدارک به صورت فیزیکی به آدرس سایت واحد دانشگاهی محل پذیرش مراجعه کنند.

دانشگاه تهران

مهلت ثبت‌نام غیرحضوری پذیرفته‌شدگان آزمون سراسری مقطع دکتری تخصصی (Ph.D) از پنجم آبان ماه ۹۹ آغاز شده است و تا روز جمعه ۹ آبان ماه ۹۹ ادامه دارد.

پذیرفته‌شدگان باید با مراجعه به سامانه reg.ut.ac.ir نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

دانشگاه صنعتی شریف

پذیرفته‌شدگان در دانشگاه صنعتی شریف باید از طریق سامانه https://edu.sharif.edu به صورت غیر حضوری ثبت نام کنند که زمان دسترسی به سامانه آموزش از سه شنبه ۶ آبان ماه تا روز شنبه ۱۰ آبان ماه خواهد بود.

پذیرفته شدگانی که دانشجوی سال آخر بوده و قادر به ارائه مدرک ارشد نیستند و تاریخ فراغت از تحصیل آنها بعد از تاریخ ۳۱ شهریور است، لازم است گواهی تأیید شده توسط دانشگاه دانشگاه کارشناسی ارشد خود که در آن تاریخ احتمالی فراغت از تحصیل مشخص شده و فرم مخصوص معدل تعداد واحد گذرانده تا تاریخ ۳۰ دی ماه ۹۸ را ارائه کنند.

تمامی مدارک توسط کارشناسان آموزشی بررسی خواهد شد و در صورت صحت مطالب و تأیید مدارک ارائه شده در سامانه آموزش برای انتخاب واحد کجا خواهید شد هرگونه اشکال در مدارک و مطالب ارائه شده داوطلب اعلام می‌شود و تا رفع اشکال ثبت نام قطعی نیست و در سامانه آموزش غیر مجاز خواهد بود و امکان انتخاب واحد برای داوطلب فراهم نیست.

با توجه به تاخیر در اعلام نتایج نهایی آزمون‌های سراسری سال ۱۳۹۹ و مدت زمان پیش‌بینی‌شده برای انجام فرآیند ثبت‌نام و انتخاب واحد درسی دانش‌جویان نوورود، کلاس‌های مربوط به این دسته از دانشجویام از روز شنبه ۱۷ آبان آغاز خواهد شد.

دانشگاه الزهرا 

دانشگاه الزهرا اعلام کرد ثبت نام الکترونیکی (غیرحضوری) پذیرفته شدگان دکتری از امروز ۶ آبان ماه آغاز می شود و تا ۷ آبان ماه ادامه دارد. انجام مراحل ثبت نام الکترونیکی از طریق سامانه جامع آموزشی گلستان به آدرس https://edu۱.alzahra.ac.ir انجام می شود.

براساس این گزارش تمامی کلاس ها به صورت غیر حضوری و با استفاده از سامانه رسمی مدیریت آموزش الکترونیکی دانشگاه ( LMS و Adobe Connect) برگزار می‌شود و استفاده از سایر سامانه‌ها رسمیت ندارد و غیبت به حساب می‌آید.

تاریخ شروع کلاس‌ها برای تمامی ورودی های نیم سال اول ۱۱ آبان ماه است؛ همچنین زمان ثبت نام الکترونیکی پذیرفته شدگان نیم سال دوم نیز مطابق ورودی‌های نیم سال اول است. ولی انتخاب واحد و شروع کلاس‌های ایشان مطابق تقویم آموزشی در نیم سال دوم دانشگاه خواهد بود.   

دانشگاه شهید بهشتی

ثبت نام در دانشگاه شهید بهشتی از ۵ آبان ماه تا ۶ آبان ماه در دو مرحله به ترتیب؛ پذیرش غیر حضوری (به صورت مشروط) و پذیرش حضوری (نهایی و قطعی) انجام شد. براساس تاکید دانشگاه در صورت عدم ثبت نام غیر حضوری عدم دریافت گواهی پذیرش ثبت نام حضوری و قطعی امکان پذیر نخواهد بود.

در زمان ثبت نام حضوری نیز اصل مدارک مورد نیاز باید با مدارک بارگذاری شده در سیستم جامع آموزشی گلستان دانشگاه مطابقت داشته باشد؛ با توجه به شرایط حاکم بر کشور تاریخ ثبت نام حضوری و قطعی اثر سایت دانشگاه اعلام می شود و تا تاریخ مذکور و تکمیل مراحل ثبت نام حضوری، ثبت نام دانشجو به صورت مشروط خواهد بود

دانشگاه تربیت مدرس

ثبت نام دانشجویان دکتری در دانشگاه تربیت مدرس به‏ صورت غیرحضوری در بازۀ زمانی ۵ تا ۷ آبان انجام می‏ شود و زمان آغاز کلاس های دکتری ۱۰ آبان خواهد بود.

دانشگاه علم و صنعت

ثبت‌نام ورودی‌های دکتری از روز یکشنبه ۴ آبان تا ۶ آبان ماه به صورت غیر حضوری از طریق سیستم گلستان انجام شد. براساس اعلام این دانشگاه زمان و نحوه ارسال اصل مدرک کارشناسی ارشد پذیرفته شدگان دوره روزانه به تحصیلات تکمیلی دانشگاه متعاقبا اعلام خواهد شد.

پذیرفته شدگان نوبت دوم (شبانه) وجه شهریه ثابت خود را در پذیرش غیر حضوری در سامانه گلستان پرداخت کنند؛ در غیر اینصورت ثبت‌نام آنان انجام نخواهد گرفت. شهریه ثابت کلیه رشته‌ها ۸۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال (هشتاد میلیون ریال) است.

انتخاب واحد درسی پذیرفته‌شدگان پس از مشورت و تائید استاد راهنما (از طریق ایمیل) از ۶ آبان تا ۷ آبان ماه از طریق سامانه گلستان http://golestan.iust.ac.ir انجام می‌شود.

شروع کلاس های دانشجویان دکتری در نیمسال اول ۱۴۰۰-۹۹ از روز شنبه ۱۰ آبان ماه اعلام شده است.

دانشگاه اصفهان

براساس اعلام اداره کل امور آموزشی دانشگاه اصفهان، ثبت نام پذیرفته شدگان ورودی جدید مقطع دکتری به صورت غیرحضوری و در تاریخ های ۶ آبان تا ۷ آبان ماه انجام خواهد شد.

با برنامه ریزی صورت گرفته کلیه کلاسها از روز شنبه ۱۰ آبان ماه در سامانه یادگیری الکترونیکی دانشگاه به آدرس http://lms.ui.ac.ir برگزار خواهد شد.

دانشگاه صنعتی اصفهان

مراحل پذیرش پذیرفته شدگان دکتری در دانشگاه صنعتی اصفهان در دو مرحله غیرحضوری و تحویل اصل مدارک صورت می گیرد.

ثبت نام اولیه از ۶ آبان ماه آغاز شده و تا پایان امروز ۷ آبان ماه ادامه دارد؛ ثبت نام و اخذ واحدهای درسی نیز از ۱۲ آبان آغاز می شود و تا ۱۴ آبان ادامه دارد. زمان شروع کلاس ها نیز ۱۷ آبان اعلام شده است.

دانشگاه فردوسی مشهد 

ثبت نام پذیرفته شدگان دکتری در این دانشگاه در دو مرحله الکترونیکی و حضوری انجام می شود. ثبت نام الکترونیکی در روزهای دوشنبه ۵ آبان ماه تا پنج شنبه ۸ آبان ماه صورت می گیرد. 

نحوه و زمان ثبت نام حضوری بعدا اعلام خواهد شد و دانشجویان لازم است در زمان اعلامی مراجعه و اصل مدارک اسکن شده را تحویل دهند.

شروع کلاس های درسی از روز شنبه ۱۰ آبان ماه خواهد بود و انتخاب واحد صرفا در نیمسال اول دانشجویان به صورت گروهی و توسط اداره آموزش دانشکده و بدون نیاز به حضور دانشجو انجام خواهد شد.

دانشگاه شیراز

فرایند ثبت نام در دانشگاه شیراز به ۲ صورت اینترنتی و ارسال مدارک از طریق پست توسط دانشجو و انجام می شود و نیازی به حضور دانشجو در دانشگاه نیست.

ثبت نام اینترنتی پذیرفته شدگان دکتری در دانشگاه شیراز از ۱۰ آبان تا ۱۳ آبان ماه انجام می شود و شروع کلاس ها از ۱۷ آبان ماه خواهد بود.

دانشگاه کردستان

پذیرفته شدگان دکتری باید از ۶ آبان لغایت ۱۲ آبان با ورود به سایت دانشگاه کردستان به آدرس http://golestan.uok.ac.ir نسبت به ثبت نام اولیه و درج اطلاعات و اسکن مدارک مورد نیاز اقدام کنند.

آغاز سال تحصیلی و شروع کلاس ها در دانشگاه کردستان برای ورودی های جدید روز شنبه ۱۷ آبان ماه اعلام شده است. همچنین این دانشگاه تاکید کرده هیچ تعهدی در قبال تامین خوابگاه دانشجویان متاهل ندارد. 

پذیرفته شدگان بورسیه وزارتخانه ها و یا سازمان ها لازم است براساس ضوابط نسبت به انعقاد قرارداد با وزارت یا سازمان ذی ربط اقدام کنند.

دانشگاه مازندران 

ثبت نام و انتخاب واحد پذیرفته شدگان نهایی دوره ی دکتری تخصصی براساس حروف الفبا، در دو مرحله ثبت نام آنلاین و ارسال مدارک از طریق پست از ۱۰ تا ۱۲ آبان ماه انجام می شود. انتخاب واحد نیز در روزهای ۱۴ و ۱۵ آبان ماه صورت خواهد گرفت.

ثبت نام مرحله اول الزامی بوده و در صورت عدم ثبت نام آنلاین، مدارک فیزیکی ارسالی بررسی نمی شود؛ همچنین ثبت نام مرحله اول به منزله تائید نهایی نیست و پذیرش متقاضیان در دانشگاه مازندران بصورت مشروط بوده و تائید نهایی ثبت نام منوط به دریافت کلیه مدارک درخواستی به صورت پستی (ثبت نام مرحله دوم) و بررسی آن توسط کارشناسان آموزش دانشگاه است.

دانشگاه همچنین تاکید کرده، معدل‌ کارشناسی و کارشناسی ارشد پذیرفته‌ شده‌ باید با معدلی‌ که‌ قبلاً در زمان ثبت‌نام برای شرکت در آزمون به‌ سازمان‌ اعلام‌ شده، یکسان‌ باشد، چرا که در غیر این صورت از ثبت‌نام آن دسته از داوطلبانی که دارای مغایرت معدل باشند (معدل مندرج در مدرک آنان کمتر از معدل اعلام شده به سازمان باشد) خودداری می شود.

یکتانت

پربحث‌های دیروز

 1. چگونه پاسخ به ترور به رفع تحریم ها کمک می کند؟

 2. شهادت محافظان برای اعتلای نظام/ از محافظ «رهبر انقلاب» تا محافظ «رئیس جمهوری» و «حاج قاسم» + تصاویر

 3. تحریف آشکار توییت رهبر انقلاب در سی ان ان !

 4. داستان تخیلی سرقت ۵۰ هزار فایل مخفی هسته ای از تهران !

 5. دو بازداشت جدید در قوه قضائیه

 6. مخالفت دولت با مصوبه مجلس درباره لغو پروتکل الحاقی

 7. روحانی: پیش‌بینی‌ها نسبت به آینده اقتصاد کشور مثبت است/ تحریم‌کنندگان ناچارند از راه خود برگردند

 8. چه کسی سر میرزا کوچک خان را از تنش جدا کرد؟ + عکس

 9. کلیات طرح "اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها" تصویب شد

 10. سخنگوی دولت: مصوبه مجلس کمکی به لغو تحریم‌ها نمی‌کند/ مجلس نمی‌تواند به این موضوع ورود کند

 11. فریدون عباسی تهدید به افشاگری کرد/ در دولت یازدهم برای شهید فخری‌زاده مزاحمت ایجاد کردند

 12. شهید فخری‌زاده چگونه شناسایی شد؟

 13. اعطاى نشان خدمت به شهيد فخرى زاده توسط رئیس جمهور

 14. واکنش غریب‌آبادی به اظهارات مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

 15. کمالوندی: اجرای پروتکل الحاقی مشکلی در برنامه غنی‌سازی ایجاد نمی‌کند/ احیای دو ماهه قلب رآکتور آب سنگین اراک

 16. اهواز در آب

پربحث‌های هفته

 1. نقشه جو بایدن برای اقتصاد شش ماه آینده ایران

 2. پرسش های بی پاسخ در ترور شهید فخری زاده

 3. تکرار جنایتی دیگر در حق دانشمندان ایرانی

 4. چگونه پاسخ به ترور به رفع تحریم ها کمک می کند؟

 5. یک راه سوم بین دو راهی انتقام

 6. کمپین مردمی، مرغ وحشی را به دام می اندازد؟!

 7. این تحلیل ها دام است !

 8. دریای دوغ و خبرهای کلیشه‌‌ای!...

 9. نشانه شناسی یک ترور؛ چشم های آبی، دندان های نیش

 10. واکنش ترامپ به ترور محسن فخری‌زاده

 11. چرا عربستان به صلح مجانی با اشغالگران تن داد؟

 12. وقتش که برسد خواهید دید ...

 13. اهداف ترور «فخری‌زاده» به روایت روزنامه لبنانی

 14. رفتار دشمن را پر هزینه کنیم!

 15. رونمایی از نقشه‌راه اروپا و آمریکا برای احیای برجام

 16. ظریف: سردار سلیمانی همیشه در مقابل درد و دل‌هایم می‌گفت باید تحمل کنی/ می‌گویند ظریف جاسوس است/ قصدی برای کاندیداتوری در ۱۴۰۰ ندارم/ به امضای جان کری یا قسم اوباما اعتماد نکردیم

 17. حراج آبروی طب سنتی در عطاری‌های متخلف

 18. سر چشمه شاید گرفتن به بیل ...

 19. شهادت محافظان برای اعتلای نظام/ از محافظ «رهبر انقلاب» تا محافظ «رئیس جمهوری» و «حاج قاسم» + تصاویر

 20. رهاشدگی بازارها و وعده‌های بی‌نتیجه/ در جنگ اقتصادی غرب وزارت صمت کجاست؟

 21. غذاخوری‌های دانشگاه‌های خارجی چه امکاناتی دارند؟+تصاویر

 22. روحانی: خدا را شکر شرِ ترامپ کم شد

 23. همدستان قاتلان شهید فخری زاده چه کسانی هستند؟

 24. آژانس اتمی: توقف بازرسی‌ها بردی نصیب ایران نمی‌کند

 25. رسانه آمریکایی :موساد با پشتیبانی اطلاعاتی آمریکا اقدام به ترور فخری زاده کرده است 

آخرین عناوین