عزم جدی جهادگران برای خلق حماسه‌ای دیگر در مرحله سوم مقابله با ویروس کرونا

گروه سلامت الف،   3990806138

سردار زهرایی گفت: تا الان دو تا رزمایش کمک مومنانه را انجام داده ایم، یکی در ماه مبارک رمضان یکی هم در ماه ذی الحجه، محرم و صفر، فی الحال نیز وارد مرحله سوم رزمایش شده ایم. ولی امر مسلمین جهان فرمان صادر فرمودند و هم کارشناسان گفته اند که جوانان داوطلب، صالح و مومن پای کار رزمایش سوم بیایند. 

عزم جدی جهادگران برای خلق حماسه‌ای دیگر در مرحله سوم مقابله با ویروس کرونا

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی، سردار زهرایی، رئیس سازمان بسیج سازندگی با خیر مقدم به مردم عزیز کشور گفت: ویروس کرونا هم برای دولت‌ها و هم برای مردم ایجاد مشکل کرده است و نظام اداری، دولتی و شعل مردم را نیز تحت تاثیر قرار داده است. بحث پیش رو برای کرونا که مقابله با آن به چه صورت باشد و رفتار اجتماعی-فرهنگی نیز چگونه باشد نیاز به خط شکنی دارد. زمانی بود که مردم این ویروس را نمی‌شناختند و نیاز بود جمعی بیایند تا مردم را آگاه نمایند و خط شکنی را انجام بدهند.

وی افزود: تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان بسیج مستضعفین و وزارت بهداشت در موج اول کرونا منعقد شد که با کمک خواستن از بسیج به تیم‌های بهداشت درمان و کنترل جهت کاهش شیوع ویروس منحوس کمک نماید و از این خاطر در مرحله اول و و موج اول یکی از کار‌های بسیج که موضوعیت داشت، تولید ماسک و ضد عفونی کردن معابر و کمک به تیم‌های بهداشت و درمان و بیمارستان ها، حتی تغسیل و تدفین متوفیان کرونایی توسط جهادگران عزیز بود.

دکتر زهرایی در توضیح کمک جهاد گران در موج اول کرونا گفت: حدود ۸۰۰ هزار نفر از گروه‌های جهادی از زمان ضدعفونی کردن معابر تا همان مرحله اول به میدان آمدند و ازینرو خودمان فکر می‌کردیم که این ویروس شیوعش کم می‌شود، چون نیز کارشناسان هم می‌گفتند که ویروس در تابستان کم یا از بین می‌رود، به همین خاطر به گروه‌های جهادی و بسیج مأموریت‌هایی را دادیم، مثلا محصولات کشاورزی که در تابستان روی دست کشاورزان مانده بود و حتی محصولات تولیدکنندگان روی دستشان مانده بود که اثرات منفی روی زندگی مردم گذاشته بود، تصمیم گرفتیم بسته معیشتی و ارزاق به مردم بدهیم و برای اشتغال کسانی که آسیب دیده اند فکری کنیم؛ لذا ماحصل این خدمات و رزمایش اول این شد که تبدیل به نهضت کمک مومنانه گردید.

سردار زهرایی در ادامه افزود: تا الان دو تا رزمایش کمک مومنانه را انجام داده ایم، یکی در ماه مبارک رمضان یکی هم در ماه ذی الحجه، محرم و صفر، فی الحال نیز وارد مرحله سوم رزمایش شده ایم. ولی امر مسلمین جهان فرمان صادر فرمودند و هم کارشناسان گفته اند که جوانان داوطلب، صالح و مومن پای کار رزمایش سوم بیایند.

زهرایی با اشاره به تفاهم نامه بین وزارت بهداشت و سازمان بسیج مستضعفین گفت: طبق تفاهم‌نامه‌ای ابتدایی که با وزارت بهداشت داریم صد در صد در این مرحله هم پای کار می‌آییم. همان موقع در موج اول شیوع ویروس کرونا قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) و قرارگاه زیستی در سپاه ایجاد شده بود که تا ماه‌های اخیر ادامه داشت، ولی فعالیتشان محدود شد، اما در برخی از عرصه‌ها از دیروز دوباره این قرارگاه‌ها فعال شده است که یکی از کمیته‌های جدی آن هم عملیات جهادی می‌باشد. ایشان افزود: عرصه‌هایی هم برای جهادگران تعریف کرده ایم و یک تفاوت‌هایی که با سری اول دارد مثلاً ضد عفونی کردن معابر یا تولید ماسک که با همکاری کارگاه‌های جهادی توسط بانوان بد سرپرست و بی‌سرپرست که تولید پوشاک داشتند و به سمت تولید ماسک رفتند، موضوعیت داشت، ولی الان دیگر خیلی این موارد موضوعیت ندارد، چون قیمت ماسک خیلی بالا نیست و در دسترس همه باشد.

دکتر زهرایی در جهت آگاهی دادن به مردم از رزمایش سوم اشاره کرد: ما عرصه‌هایی برای جهادگران تعریف کرده‌ایم که به طور مثال به بیمارستان‌ها جهت غربالگری می‌روند و کمک به کادر بهداشت و کار خدماتی داخل بیمارستان می‌کنند. کمک از بسیج جامعه پزشکی، پرستاری و دانشجویان پرستاری نیز دیگر عرصه خدمت رسانی است. ازینروی غربال گری مردم الان در این مرحله خیلی مهم است تا اینکه به سمت بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها کم‌تر بروند و در این خصوص یکسری خدمات اجتماعی نیز باید به مردم بدهیم، از جمله خرید مایحتاج شان که بدون هزینه جهادگران برایشان انجام می‌دهند و این را قبلاً تجربه کرده اند. ما ۵۴ هزار پایگاه‌های برادر و خواهر داریم که سایت زده بودند برای محل خودشان تا افراد نیازمند را شناسایی و هر نیازی که مردم محله احتیاج داشتند برایشان انجام می‌دادند. وی گفت: آگاه سازی مردم در این زمینه خیلی مهم است و البته مثل دوره‌های گذشته بسیج انصافاً حماسه خلق کرد.

ایشان در ادامه افزود گروه‌های جهادی ما معمولاً کار عمرانی انجام می‌دهند، اما در صورتی که ۲۸ درصد گروه‌های جهادی کارشان عمرانی است و این قسمت در رسانه‌ها انعکاس پیدا کرده بود، اما در ایام کرونا کار‌های دیگر جهادی‌ها و بسیجیان به نمایش گذاشته شد. الان جغرافیای ما در پایگاه‌ها و محله مورد نظرشان است تا ارتباطی با خانه‌های بهداشت محله هایشان بگیرند و با شناسایی مردم آسیب دیده و مبتلا به ویروس و اجرای پروتکل‌های بهداشتی که ابلاغ می‌شود در این عرصه به فعالیت بپردازند.

وی در آخر افزود: ما رسالتمان بسیج شوندگی مردم است و اصل مسئله این است که مردم پای کار بیایند تا بتوان مشکلات ناشی از کرونا را رفع کرد و بنده از همین تریبون می‌خواهم فراخوانی بدهم به گروه‌های جهادی و همه بسیجیانی که موجودیتی در گرو انقلاب دارند، در موج سوم کرونا و با فرمان، ولی امر مسلمین جهان پای کار بیایند و در این قرارگاه زیستی عضویت پیدا کنند و در آن نقش آفرینی نمایند. انشالله این موج سوم با کمک مردم و گروه‌های مختلف اقشار ریشه کن خواهد شد.

یکتانت

پربحث‌های دیروز

 1. یک راه سوم بین دو راهی انتقام

 2. این تحلیل ها دام است !

 3. نشانه شناسی یک ترور؛ چشم های آبی، دندان های نیش

 4. ظریف: سردار سلیمانی همیشه در مقابل درد و دل‌هایم می‌گفت باید تحمل کنی/ می‌گویند ظریف جاسوس است/ قصدی برای کاندیداتوری در ۱۴۰۰ ندارم/ به امضای جان کری یا قسم اوباما اعتماد نکردیم

 5. حراج آبروی طب سنتی در عطاری‌های متخلف

 6. غذاخوری‌های دانشگاه‌های خارجی چه امکاناتی دارند؟+تصاویر

 7. رقابت احتمالی سعیدمحمد و قالیباف در اردوگاه اصولگرایان/ واقعیت دادگاه‌های علنی/ کارگزاران همچنان در فکر حمایت از لاریجانی/ ظریف از کدام نامزد انتخابات حمایت می‌کند؟

 8. روایتی از نحوه ترور شهید فخری‌‌زاده

 9. تصاویری از پیکر مطهر شهید محسن فخری زاده

 10. جزئیات جدید از ترور شهید فخری زاده/ چرا شهید فخری زاده از خودرو پیاده شده بود؟

 11. کلش اف کلنز هک شد!

 12. پرواز مرغ با ارز دولتی/ یارانه ۲.۵ میلیارد دلاری تولید گوشت مرغ کجاست؟

 13. واکنش نماینده روسیه به تصمیم اخیر مجلس درباره همکاری با آژانس

 14. احتمال کاهش ۴۰ درصدی قیمت در بازار مسکن

 15. تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها در مجلس

 16. سندرز: ترور «فخری‌زاده» غیرقانونی، تحریک‌آمیز و بی‌ملاحظه بود

 17. چرا پاسخ به عاملان ترور شهید فخری‌زاده باید قاطع باشد؟

 18. شهادت جودوکار ایرانی همراه با شهید فخری‌زاده

 19. قالیباف: دشمن جنایتکار پشیمان نمی‌شود، مگر با واکنشی قوی/ شهادت فخری‌زاده پنجره‌ای جدید بر روی پیشرفت کشور باز خواهد کرد

 20. رئیس سابق بنیاد شهید درگذشت

 21. حذف پست های مرتبط با شهید فخری زاده در اینستاگرام

 22. ذوالنوری: جمهوری اسلامی باید مسیری که برای برجام رفته است را برگردد

 23. وزارت اطلاعات: سرنخ‌هایی از عاملان ترور شهید فخری‌زاده به دست آمده است

 24. ۱۲ شبکه ملی تلویزیون HD شد

 25. شناسایی کرونا مثبت‌ها در کسری از ثانیه

پربحث‌های هفته

 1. نقشه جو بایدن برای اقتصاد شش ماه آینده ایران

 2. پرسش های بی پاسخ در ترور شهید فخری زاده

 3. تکرار جنایتی دیگر در حق دانشمندان ایرانی

 4. یک راه سوم بین دو راهی انتقام

 5. کمپین مردمی، مرغ وحشی را به دام می اندازد؟!

 6. قرار است مرغ هم از سفره مردم پر بکشد؟!

 7. این تحلیل ها دام است !

 8. دریای دوغ و خبرهای کلیشه‌‌ای!...

 9. آیا باید با ضبط کننده فیلم تخریب آلونک در بندرعباس برخورد شود؟!

 10. نشانه شناسی یک ترور؛ چشم های آبی، دندان های نیش

 11. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

 12. واکنش ترامپ به ترور محسن فخری‌زاده

 13. چرا عربستان به صلح مجانی با اشغالگران تن داد؟

 14. وقتش که برسد خواهید دید ...

 15. اهداف ترور «فخری‌زاده» به روایت روزنامه لبنانی

 16. رونمایی از نقشه‌راه اروپا و آمریکا برای احیای برجام

 17. ظریف: سردار سلیمانی همیشه در مقابل درد و دل‌هایم می‌گفت باید تحمل کنی/ می‌گویند ظریف جاسوس است/ قصدی برای کاندیداتوری در ۱۴۰۰ ندارم/ به امضای جان کری یا قسم اوباما اعتماد نکردیم

 18. حراج آبروی طب سنتی در عطاری‌های متخلف

 19. سیلی بزرگ انصارالله به آل سعود

 20. غذاخوری‌های دانشگاه‌های خارجی چه امکاناتی دارند؟+تصاویر

 21. روحانی: خدا را شکر شرِ ترامپ کم شد

 22. همدستان قاتلان شهید فخری زاده چه کسانی هستند؟

 23. رسانه آمریکایی :موساد با پشتیبانی اطلاعاتی آمریکا اقدام به ترور فخری زاده کرده است 

 24. استانداری تهران: فروش مرغ بالاتر از ۲۰۴۰۰ تومان تخلف است

 25. دلیل افزایش قیمت لبنیات و مرغ در بازار چیست؟

آخرین عناوین