عزم جدی جهادگران برای خلق حماسه‌ای دیگر در مرحله سوم مقابله با ویروس کرونا

گروه سلامت الف،   3990806138

سردار زهرایی گفت: تا الان دو تا رزمایش کمک مومنانه را انجام داده ایم، یکی در ماه مبارک رمضان یکی هم در ماه ذی الحجه، محرم و صفر، فی الحال نیز وارد مرحله سوم رزمایش شده ایم. ولی امر مسلمین جهان فرمان صادر فرمودند و هم کارشناسان گفته اند که جوانان داوطلب، صالح و مومن پای کار رزمایش سوم بیایند. 

عزم جدی جهادگران برای خلق حماسه‌ای دیگر در مرحله سوم مقابله با ویروس کرونا

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی، سردار زهرایی، رئیس سازمان بسیج سازندگی با خیر مقدم به مردم عزیز کشور گفت: ویروس کرونا هم برای دولت‌ها و هم برای مردم ایجاد مشکل کرده است و نظام اداری، دولتی و شعل مردم را نیز تحت تاثیر قرار داده است. بحث پیش رو برای کرونا که مقابله با آن به چه صورت باشد و رفتار اجتماعی-فرهنگی نیز چگونه باشد نیاز به خط شکنی دارد. زمانی بود که مردم این ویروس را نمی‌شناختند و نیاز بود جمعی بیایند تا مردم را آگاه نمایند و خط شکنی را انجام بدهند.

وی افزود: تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان بسیج مستضعفین و وزارت بهداشت در موج اول کرونا منعقد شد که با کمک خواستن از بسیج به تیم‌های بهداشت درمان و کنترل جهت کاهش شیوع ویروس منحوس کمک نماید و از این خاطر در مرحله اول و و موج اول یکی از کار‌های بسیج که موضوعیت داشت، تولید ماسک و ضد عفونی کردن معابر و کمک به تیم‌های بهداشت و درمان و بیمارستان ها، حتی تغسیل و تدفین متوفیان کرونایی توسط جهادگران عزیز بود.

دکتر زهرایی در توضیح کمک جهاد گران در موج اول کرونا گفت: حدود ۸۰۰ هزار نفر از گروه‌های جهادی از زمان ضدعفونی کردن معابر تا همان مرحله اول به میدان آمدند و ازینرو خودمان فکر می‌کردیم که این ویروس شیوعش کم می‌شود، چون نیز کارشناسان هم می‌گفتند که ویروس در تابستان کم یا از بین می‌رود، به همین خاطر به گروه‌های جهادی و بسیج مأموریت‌هایی را دادیم، مثلا محصولات کشاورزی که در تابستان روی دست کشاورزان مانده بود و حتی محصولات تولیدکنندگان روی دستشان مانده بود که اثرات منفی روی زندگی مردم گذاشته بود، تصمیم گرفتیم بسته معیشتی و ارزاق به مردم بدهیم و برای اشتغال کسانی که آسیب دیده اند فکری کنیم؛ لذا ماحصل این خدمات و رزمایش اول این شد که تبدیل به نهضت کمک مومنانه گردید.

سردار زهرایی در ادامه افزود: تا الان دو تا رزمایش کمک مومنانه را انجام داده ایم، یکی در ماه مبارک رمضان یکی هم در ماه ذی الحجه، محرم و صفر، فی الحال نیز وارد مرحله سوم رزمایش شده ایم. ولی امر مسلمین جهان فرمان صادر فرمودند و هم کارشناسان گفته اند که جوانان داوطلب، صالح و مومن پای کار رزمایش سوم بیایند.

زهرایی با اشاره به تفاهم نامه بین وزارت بهداشت و سازمان بسیج مستضعفین گفت: طبق تفاهم‌نامه‌ای ابتدایی که با وزارت بهداشت داریم صد در صد در این مرحله هم پای کار می‌آییم. همان موقع در موج اول شیوع ویروس کرونا قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) و قرارگاه زیستی در سپاه ایجاد شده بود که تا ماه‌های اخیر ادامه داشت، ولی فعالیتشان محدود شد، اما در برخی از عرصه‌ها از دیروز دوباره این قرارگاه‌ها فعال شده است که یکی از کمیته‌های جدی آن هم عملیات جهادی می‌باشد. ایشان افزود: عرصه‌هایی هم برای جهادگران تعریف کرده ایم و یک تفاوت‌هایی که با سری اول دارد مثلاً ضد عفونی کردن معابر یا تولید ماسک که با همکاری کارگاه‌های جهادی توسط بانوان بد سرپرست و بی‌سرپرست که تولید پوشاک داشتند و به سمت تولید ماسک رفتند، موضوعیت داشت، ولی الان دیگر خیلی این موارد موضوعیت ندارد، چون قیمت ماسک خیلی بالا نیست و در دسترس همه باشد.

دکتر زهرایی در جهت آگاهی دادن به مردم از رزمایش سوم اشاره کرد: ما عرصه‌هایی برای جهادگران تعریف کرده‌ایم که به طور مثال به بیمارستان‌ها جهت غربالگری می‌روند و کمک به کادر بهداشت و کار خدماتی داخل بیمارستان می‌کنند. کمک از بسیج جامعه پزشکی، پرستاری و دانشجویان پرستاری نیز دیگر عرصه خدمت رسانی است. ازینروی غربال گری مردم الان در این مرحله خیلی مهم است تا اینکه به سمت بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها کم‌تر بروند و در این خصوص یکسری خدمات اجتماعی نیز باید به مردم بدهیم، از جمله خرید مایحتاج شان که بدون هزینه جهادگران برایشان انجام می‌دهند و این را قبلاً تجربه کرده اند. ما ۵۴ هزار پایگاه‌های برادر و خواهر داریم که سایت زده بودند برای محل خودشان تا افراد نیازمند را شناسایی و هر نیازی که مردم محله احتیاج داشتند برایشان انجام می‌دادند. وی گفت: آگاه سازی مردم در این زمینه خیلی مهم است و البته مثل دوره‌های گذشته بسیج انصافاً حماسه خلق کرد.

ایشان در ادامه افزود گروه‌های جهادی ما معمولاً کار عمرانی انجام می‌دهند، اما در صورتی که ۲۸ درصد گروه‌های جهادی کارشان عمرانی است و این قسمت در رسانه‌ها انعکاس پیدا کرده بود، اما در ایام کرونا کار‌های دیگر جهادی‌ها و بسیجیان به نمایش گذاشته شد. الان جغرافیای ما در پایگاه‌ها و محله مورد نظرشان است تا ارتباطی با خانه‌های بهداشت محله هایشان بگیرند و با شناسایی مردم آسیب دیده و مبتلا به ویروس و اجرای پروتکل‌های بهداشتی که ابلاغ می‌شود در این عرصه به فعالیت بپردازند.

وی در آخر افزود: ما رسالتمان بسیج شوندگی مردم است و اصل مسئله این است که مردم پای کار بیایند تا بتوان مشکلات ناشی از کرونا را رفع کرد و بنده از همین تریبون می‌خواهم فراخوانی بدهم به گروه‌های جهادی و همه بسیجیانی که موجودیتی در گرو انقلاب دارند، در موج سوم کرونا و با فرمان، ولی امر مسلمین جهان پای کار بیایند و در این قرارگاه زیستی عضویت پیدا کنند و در آن نقش آفرینی نمایند. انشالله این موج سوم با کمک مردم و گروه‌های مختلف اقشار ریشه کن خواهد شد.

یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. تصویر نامه انصراف مهر علیزاده از نامزدی ریاست جمهوری

 2. معمای اظهارات مصلحی را چه کسی باید حل کند؟!

 3. بیانیه سیدحسن خمینی در آستانه انتخابات ۱۴۰۰

 4. مهرعلیزاده از حضور در انتخابات انصراف داد

 5. انصراف «زاکانی» از انتخابات ریاست جمهوری به نفع آیت‌الله رئیسی

 6. واکنش قاضی زاده هاشمی به بیانیه نمایندگان مجلس / باید ببینم برای کنار رفتن حجت شرعی دارم یا نه

 7. پاسخ تند فرید مدرسی به سعید حجاریان

 8. واکنش امین توکلی به حمایت اهل تسنن از آیت الله رئیسی

 9. سعید جلیلی به نفع آیت‌الله رئیسی از انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد

 10. این همه شباهت عجیب نیست !

 11. پاسخ روحانی به انتقادات نامزدها از مذاکرات/ امیدواری واعظی به نتایج مذاکرات وین/ روایت جهانگیری از تنش در جلسه‌ای درباره قیمت بنزین/ تکذیب دو گمانه‌زنی درباره رئیس آینده قوه قضائیه

 12. همتی: دولت کارآمد تشکیل می‌دهم/ با رای ندادن هیچ اتفاقی نمی‌افتد

 13. دشمنی با ایران ، اقتضای طبیعت اسراییل

 14. انصراف قاضی‌زاده هاشمی تکذیب شد

 15. رسانه‌های عربی انتخابات ایران را چگونه پوشش می‌دهند؟

 16. رهبر انقلاب: سرنوشت کشور وابسته به کار مردم در روز جمعه است/ قهر کردن با صندوق رأی مشکلات را حل نمی‌کند

 17. نظرسنجی‌های انتخاباتی چه می‌گویند؟ / نمای کلی از نتیجه احتمالی ۲۸ خرداد

 18. زاکانی در توییتی خبر انصراف خود از انتخابات ریاست‌جمهوری را تایید کرد

پربحث‌های هفته

 1. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

 2. نامه همتی به روحانی برای «۵ هزار تومان شدن بنزین» منتشر شد+ سند

 3. تصویر نامه انصراف مهر علیزاده از نامزدی ریاست جمهوری

 4. ابراهیم رئیسی در پاسخ به سوالی درباره افزایش قیمت بنزین

 5. ابر قهرمانی به نام دولت دوازدهم!

 6. متهم ردیف اول در سردی فضای انتخابات

 7. یک کیک خوشمزه و سهم ناچیز اکثر مردم !

 8. معمای اظهارات مصلحی را چه کسی باید حل کند؟!

 9. کوتاه درباره ماجرای شش‌کلاس سواد!...

 10. دعوت خاتمی از اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات

 11. درباره یک تصمیم

 12. بیانیه سیدحسن خمینی در آستانه انتخابات ۱۴۰۰

 13. روایت سیزدهم| آب پاکی واعظی روی دست همتی!/ رییسی: تصمیم بنزینی را قبل از جلسه سران قوا گرفته بودند/ توهین فرزند مرعشی به زاکانی

 14. محسن رضایی چگونگی پرداخت یارانه ۴۵۰ هزارتومانی را تشریح کرد

 15. ویکیپدیا فارسی دروغ می‌گوید

 16. استوری انتخاباتی محسن تنابنده

 17. برای دختر حاج قاسم نه!

 18. روایتی تکان‌دهنده از همسر شهید مدافع حرم که باعث تعجب رهبر معظم انقلاب شد

 19. مهرعلیزاده از حضور در انتخابات انصراف داد

 20. مردی که پس از موشک‌های حزب‌الله آمد با موشک‌های غزه رفت!

 21. عقب‌نشینی مصلحی از ادعای جنجالی/ دیدگاه حسین شریعتمداری درباره عدم مشارکت در انتخابات/ پینگ‌پنگ لاریجانی و شورای نگهبان ادامه دارد/ روایت محمد قوچانی از جریان رقیب اصلاحات

 22. انصراف «زاکانی» از انتخابات ریاست جمهوری به نفع آیت‌الله رئیسی

 23. خیز آمریکا برای تسلط بر یمن از دروازه عمان

 24. واکنش قاضی زاده هاشمی به بیانیه نمایندگان مجلس / باید ببینم برای کنار رفتن حجت شرعی دارم یا نه

 25. سفری به درون کاخ لاکچری ولیعهد عربستان + تصاویر

ابر آروان

آخرین عناوین