جزئیات برگزاری مراسم ۱۳ آبان امسال

گروه سیاسی الف،   3990806085

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تلاش داشته تا در گرامیداشت روز ۱۳ آبان ماه با برنامه‌های متنوع، مطابق با دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا، تجمعات محدود و نمادین در تهران و تمامی استان‌های کشور را برپا دارد.

جزئیات برگزاری مراسم ۱۳ آبان امسال

به گزارش ایرنا، قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از برگزاری مراسم روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در ۱۳ آبان به‌شکل محدود و نمادین و با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی خبر داد.

نصرت‌الله لطفی، روز سه‌شنبه در نشست خبری اعلان برنامه‌های بزرگداشت هفته وحدت و مراسم یوم‌الله ۱۳ آبان گفت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تلاش داشته تا در گرامیداشت این روز با برنامه‌های متنوع و در عین حال حفظ شرایط بهداشتی، مطابق با دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا، تجمعات محدود و نمادین در تهران و تمامی استان‌های کشور را برپا دارد.

وی افزود: از سویی این ایام مصادف است با ۱۳ آبان، سالروز تسخیر لانه جاسوسی شیطان بزرگ، آمریکای مستکبر، به دست جوانان انقلابی که به فرموده امام راحل رضوان‌الله تعالی علیه، به عنوان انقلاب دوم نامگذاری و مطابق مصوبه مجلس شورای اسلامی، به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نامگذاری شده و هر ساله ملت شریف و انقلابی ایران در این روز، تظاهرات سراسری علیه سیاست‌های تجاوزکارانه دولت تروریست و مستکبر آمریکا را برگزار کرده است.

وی در بخش دیگر از سخنانش گفت: مراسم روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در ۱۳ آبان امسال به دلیل تقارن با ۱۷ ربیع‌الاول، سالروز ولادت نبی مکرم اسلام حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم و امام جعفر صادق علیه السلام و هفته وحدت، و از سویی به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا در سراسر کشور و بلکه تمام نقاط جهان، شرایط خاصی دارد.

لطفی در باره مراسم یوم‌الله ۱۳ آبان ماه گفت: مراسم محدود استکبارستیزی با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌های اجتماعی، در روز سه‌شنبه سیزدهم آبان با شعار مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ ۚ وَالَّذِینَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَی الْکُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ آیه ۲۹ سوره فتح و حضور همه اقشار مردمی در تهران و استانها برگزار می شود.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: مراسم تهران در روز سه‌شنبه ۱۳ آبان از ساعت ۱۵ مقابل درب اصلی لانه جاسوسی سابق آمریکا واقع در خیابان طالقانی با حضور محدود اقشار مختلف مردمی برگزار می شود و قرائت قطعنامه سراسری به عنوان آخرین موضع ملت ایران را شاهد خواهیم بود.

وی درباره برخی از برنامه‌ها و اقدامات و تمهیدات خدماتی گفت: هماهنگی با شرکت مترو تهران درخصوص افزایش قطارهای مربوط به مسیر مراسم و رایگان بودن آن در هنگام برگزاری مراسم، هماهنگی با شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و تخصیص ۳۰۰ دستگاه اتوبوس به سازمان‌ها و نهادها و میادین شهر برای حضور مردم در مراسم، هماهنگی و حضور نیروهای امدادی و درمانی آتش‌نشان، اورژانس و هلال احمر و استقرار در طول خیابان آیت‌الله طالقانی برای خدمات­رسانی به شرکت‌­کنندگان در مراسم از جمله این اقدامات است.

لطفی درباره اقدامات سایر سازمان­‌های عضو ستاد گفت:‌ برپایی مسیر نمایشگاهی عکس با موضوع استکبارستیزی در محل برگزاری مراسم، برپایی کرسی‌های آزاداندیشی با هدف روشنگری قبل از مراسم، دعوت از اقشار مختلف و پایگاه‌های بسیج سطح استان برای حضور در مراسم و مقابله با شبهات قبل و بعد از مراسم از طریق فضای مجازی توسط سپاه حضرت محمد رسول الله (صلی الله علیه و آله وسلم) تهران بزرگ و سپاه حضرت سیدالشهدا(علیه السلام) استان از جمله این موارد است.

وی با اشاره به تعطیلی دانشگاه‌ها و مدارس و برقرار نبودن کلاس‌ها، گفت: برگزاری نشست‌های دانشجویی و کرسی‌های آزاداندیشی در فضای مجازی در خصوص موضوع استکبارستیزی و هفته وحدت توسط جمعیت‌های دانشجویی طراحی و در سراسر کشور انجام می‌گیرد.

لطفی گفت: حدود ۷۵ خبرنگار و عکاس خارجی و بیش از ۵۰۰ عکاس، خبرنگار و تصویربردار داخلی مراسم تهران و در مجموع در سراسر کشور، بیش از دو هزار(۲۰۰۰) خبرنگار، عکاس و تصویربردار، مراسم امسال را پوشش خبری می دهند.

وی با بیان این که این روزها شاهد هستیم که بی حرمتی نسبت به پیامبر گرامی توسط رئیس‌جمهوری فرانسه، دل میلیون‌ها مسلمان را به درد آورده، اضافه کرد: بازهم شاهد هستیم که عادی سازی روابط بین تعدادی از دولت‌های سرسپرده عربی با رژیم کودک کش صهیونیستی، دهن‌کجی به مبارزات مظلومان فلسطینی بوده و برای مسلمانان و آزادگان جهان، رنج‌آور است.

لطفی گفت: نگاه ضد ظلم و دفاع از مظلوم از آموزه‌های دینی و ۱۳ آبان، نماد روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است.

لطفی با بیان این که، بی شک نخستین منادی وحدت، میان امت اسلامی، قرآن کریم و وجود نازنین پیامبر اعظم است، گفت: یکی از مهمترین موضوعاتی که در کلام وحی و نبی مکرم اسلام حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم و این کتاب شریف، مورد تأکید قرار گرفته؛ وحدت مسلمانان و پرهیز از اختلاف و چنددستگی است. قرآن کریم در آیات زیادی به موضوع وحدت، اختلاف و روش‌های پیشگیری از آن و چگونگی ایجاد اتحاد اشاراتی دارد که همه، بیانگر اهمیت این موضوع از منظر قرآن است.

وی افزود: این دعوت به وحدت، یک موعظه و پیشنهاد نیست بلکه، وظیفه و تکلیف است. یعنی همانگونه که مسلمانان موظفند براساس توحید، خدا را عبادت کنند، وظیفه دارند در تحصیل وحدت نیز بکوشند.

وی همچنین در مورد هفته وحدت گفت: برپایی برنامه‌های جشن وحدت در تمامی کشور، بویژه در استان‌های برخوردار از اهل تسنن، از جمله در استان‌های گلستان، کردستان، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و دیگر استان‌ها، این نماد وحدت و همدلی ملت ایران بروز بیشتر داشته باشد.

لطفی با اعلام این که در شب میلاد پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم، آسمان ایران اسلامی به نشانه وحدت و همدلی ملت ایران، نورافشانی می شود، گفت: برگزاری نشست‌های وحدت به شکل محدود و بهره گیری از فضای مجازی در بسیاری از استان‌های کشور در شب میلاد و بویژه برگزاری دو نشست تخصصی مورد توجه است.

وی درباره این نشست‌ها گفت: نشست تخصصی وحدت اسلامی، رمز اقتدار و راه غلبه بر استکبار جهانی، با حضور آقایان، حجت‌الاسلام والمسلمین حامد کاشانی، حسین اکبری، فواد ایزدی، مولوی اسحاق مدنی (عضو شورای عالی تقریب مذاهب اسلامی) خالد القدومی (نماینده جنبش اسلامی حماس در ایران) ابراهیم الدیلمی سفیر یمن در ایران و ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی در ایران در روز چهارشنبه هفتم ساعت ۹ صبح در سالن اجتماعات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و پخش از شبکه‌های فضای مجازی انجام می‌شود.

لطفی گفت:‌ برگزاری نشست تخصصی وحدت امت اسلام، ضرورت استکبارستیزی با حضور رحیم‌پورازغندی در روز شنبه دهم آبان ماه در سالن اجتماعات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مشهد مقدس برگزار می شود.

وی همچنین گفت: برگزاری مسابقات متنوع و راه اندازی پویش‌هایی در فضای مجازی توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برای شناخت هرچه بیشتر مردم به خصوص نوجوانان از پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم)، هماهنگی با شهرداری تهران برای درج نوشته و تصاویر بر روی برج میلاد و برج آزادی در شب میلاد پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) و امام جعفر صادق (علیه‌السلام) از طریق سیستم ویدئو مپینگ، فضاسازی تبلیغاتی در تمامی امامزادگان و بقاع متبرکه از جمله دیگر برنامه‌هاست.

یکتانت

پربحث‌های اخیر

 1. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

 2. دلیل افزایش قیمت لبنیات و مرغ در بازار چیست؟

 3. نظریه‌ای که دیگر کسی از آن حرف نمی زند...

 4. ترامپ کوتاه آمد/ رئیس جمهور آمریکا با انتقال قدرت به بایدن موافقت کرد

 5. محسن رضایی: ‌مشکلات اقتصادی ‌جز با نگاه انقلابی حل نمی‌شود

 6. نامه انتقادی رئیس بانک مرکزی به رئیس جمهور/ هشدار در خصوص ایجاد پرونده‌های کلان اقتصادی

 7. ملک‌‌زاده: در حضور روحانی با ایمنی گله‌‌ای مخالفت کردم/ داروهای مورد استفاده استاندارد بودند

 8. ساخت فیلمی موهن درباره سپاه قدس توسط یک ایرانی

 9. جلسه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی با حضور رهبر انقلاب

 10. مجموع مبتلایان کرونا به ۸۸۰ هزار نفر رسید/ ثبت ۴۸۳ فوتی جدید

 11. مینو محرز: عطاری‌ها باید جمع شوند/ با طب سنتی مشکلی نداریم

 12. ربیعی: گرانی‌های ناخواسته نگرانی مشترک دولت و مردم است/ نرخ مرغ به قیمت‌های مصوب برمی‌گردد

پربحث‌های هفته

 1. این یک یادداشت سیاسی نیست...

 2. پوپولیسم برجامی !

 3. چین چگونه کرونا را مهار کرد؟

 4. قرار است مرغ هم از سفره مردم پر بکشد؟!

 5. شیرجه دولت در مسابقه خدمت !

 6. ضعیف‌کشی !

 7. انتقاد تند نماینده بافق از رئیس مجلس

 8. ماجرای استعفای معاون وزیر بهداشت؛ از گمانه زنی تا استقبال!

 9. آیا باید با ضبط کننده فیلم تخریب آلونک در بندرعباس برخورد شود؟!

 10. پندارهای طبری!

 11. سناریوهای هالیوودی علیه ایران

 12. اهمیت شفاف‌سازی درباره امضای قرارداد قرارگاه خاتم با یک متهم اقتصادی

 13. جهانگیری: عده‌ای در تلاش‌اند به جامعه القا کنند دولت ضعیف است/ اقتصاد ایران با بیماری‌های مزمن روبرو است

 14. ورود دستگاه قضایی به موضوع تخریب منزل یک زن سرپرست خانوار در بندرعباس

 15. از آسیه پناهی تا تخریب آلونک زن سرپرست خانوار در بندرعباس؛ چکار باید کرد؟

 16. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

 17. چرا ماجرای «ترامپ» تازه شروع شده است؟

 18. ملک زاده استعفا کرد

 19. وزیر بهداشت: خواهید دید در عرصه تولید واکسن چه معرکه ای رقم می زنیم

 20. درخواست نماینده مجلس از رئیس قوه قضائیه مبنی بر محاکمه عباس آخوندی

 21. شل کن، سفت کن در محدودیت های کرونایی!

 22. فرار رو به جلوی آقای معاون با استعفای توئیتری

 23. تصاویر جدید و غرورآفرین از ناو جدید سپاه

 24. برندگان و بازندگان مناقشه اخیر قره‌باغ

 25. بررسی امکان حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران ظرف هفته‌های آینده از سوی ترامپ

پربحث‌های هفته

 1. شیرجه دولت در مسابقه خدمت !

 2. آیا باید با ضبط کننده فیلم تخریب آلونک در بندرعباس برخورد شود؟!

 3. پندارهای طبری!

 4. سناریوهای هالیوودی علیه ایران

 5. اهمیت شفاف‌سازی درباره امضای قرارداد قرارگاه خاتم با یک متهم اقتصادی

 6. از آسیه پناهی تا تخریب آلونک زن سرپرست خانوار در بندرعباس؛ چکار باید کرد؟

 7. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

 8. برندگان و بازندگان مناقشه اخیر قره‌باغ

 9. ظریف: بایدن با سه فرمان اجرایی می‌تواند همه تحریم‌ها را لغو کند/ بیش از ۳۰ سال است که بایدن را می‌شناسم

 10. زمزمه نامزدی سیدحسن خمینی در انتخابات ۱۴۰۰/ واکنش محسن رضایی به تخریب آلونک در بندرعباس/ روایت زیدآبادی از تعارض اصلاح‌طلبان درباره «دولت پنهان»

 11. ویژگی‌های ناو اقیانوس‌پیمای سپاه + تصاویر

 12. انتقاد سلیمی نمین از مقایسه ترامپ و میرحسین موسوی/ اصلاح‌طلبان از ائتلاف ظریف و لاریجانی حمایت می‌کنند؟/ نظر علی مطهری درباره رئیس‌جمهور نظامی

 13. محسن رضایی: یک قطعه زمین حق همه مردم است/ ناله‌های بانوی بندرعباسی، روح قانون اساسی را جریحه‌دار کرد

 14. نماینده مجلس: رئیس جمهور می‌تواند اما نمی‌خواهد مشکلات را حل کند/ در دادگاه صالحه انقلابی باید پاسخگوی عملکرد خود باشید

 15. وصول شکایت از ملک‌زاده به‌دلیل "ارائه اطلاعات به بیگانگان"

 16. روحانی: دولت به‌دنبال کاهش قیمت‌ها است/ آمریکا به دنبال ایجاد قحطی در کشور بود

 17. واکنش‌ اصلاح‌طلبان به فهرست محسن هاشمی برای انتخابات ۱۴۰۰/ حسام‌الدین آشنا مجرم شناخته شد/ احتمال حمایت اصلاح‌طلبان از ظریف منتفی است؟

 18. واکنش امام جمعه بندرعباس نسبت به تخریب خانه یک بانو در این شهر

 19. بیادی: ترامپ رأی آورد، اما دموکرات‌ها تقلب کردند/ پایان آذر ورق سیاسی برمی‌گردد

 20. انتقاد علی مطهری از بی‌تدبیری دولت در آبان ۹۸/ طبری: در منزل آملی لاریجانی بازداشت شدم/ روایت قوچانی از دیدار با کروبی/ منصوبان رهبری از نامزدی در انتخابات منع شده‌اند؟

 21. ذوالنور: آقای روحانی برای دشمن فرش قرمز پهن نکنید/ به حضرت عباس هیچ‌کس در این مجلس مخالف برداشتن تحریم نیست

 22. نظر صریح سردار قاآنی درباره مذاکره ایران با آمریکا /گذشت زمانی که آنان بزنند و ما دفاع کنیم

 23. علی مطهری: رئیس جمهور نظامی یعنی قحط الرجال/ فکر نمی‌کنم ریاست جمهوری نظامیان مورد اقبال مردم باشد

 24. ماهشهر، یک سال پس از وقایع اعتراضی/ مردم اعتراض‌شان برای کار بود

 25. طرح الزام دولت به پرداخت یارانه کالاهای اساسی اصلاح شد

آخرین عناوین