چه کسی را میتوان به عنوان وکیل خانواده معرفی نمود؟

گزارش بازرگانی،   3990806074

کوچکترین واحد سازنده‌ی یک جامعه، خانواده است. از آنجا که خانواده جایگاه مهمی ‌در جامعه دارد، مشکلات درون خانواده می‌تواند جامعه را تحت تأثیر قرار دهد.

به همین دلیل، اختلافات ناشی از حقوق خانواده باید حل شود. وکیل خانواده شخصی است که می‌توانید برای حل مسائل حقوق خانواده به او مراجعه کنید.

وظایف وکیل خانواده

مفاد قانون خانواده در قانون مدنی جمهوری اسلامی‌ ایران گنجانده شده است. در صورت بروز اختلافات در زمینه حقوق خانواده، شخصی که باید از او درخواست کمک کنید وکیل خانواده است تا اطمینان حاصل شود که دعوی‌های حقوقی شما می‌تواند به سرعت و به سلامتی هرچه بیشتر پیش برود.

وكیل خانواده دامنه كار گسترده‌ای دارد. اول از همه، زمینه‌ی دعوی‌های حقوقی خانواده را از شروع دوران نامزدی تا پایان ازدواج پوشش می‌دهند. وکیل خانواده شخصی است که می‌توانید بابت تمام مشکلات حقوقی خود در زمینه‌ی پایان ازدواج، نفقه، طلاق یک طرفه و طلاق توافقی و حضانت کودک از او مشاوره گرفته و یاری بجویید. علاوه بر این، موارد فرزندخواندگی نیز موضوع مهم دیگری از موارد قانون خانواده است.

وکیل متخصص در زمینه دعاوی خانواده میتواند بر اساس تجارب خود و زمینه آشنایی با ماهیت چنین دعاوی کمک فراوانی به اشخاص در بیشتر دعوی نماید بنابراین اگر با چنین دعوی‌هایی مواجه هستید، می‌بایست از یک وکیل خانواده مشاوره بگیرید. گروه حقوقی رهجویان عدالت با سال‌ها تجربه و داشتن وکلای حاذق در زمینه‌ی خانواده می‌تواند در تمامی دعاوی حقوقی شما را یاری رساند.

مشاوره وکیل خانواده

امروزه مشورت با یک وکیل از اهمیت زیادی برخوردار است، چرا که به حل مشکلات حقوقی افراد سرعت می‌بخشید و آن هارا به بهترین شکل ممکن به نتیجه میرساند.

اگرچه خانواده کوچکترین واحد سازنده جامعه است، اما همواره تعارضاتی در بین اعضای خانواده به‌وجود می‌آید که برای جامعه مهم است. اهمیت مشاوره با وکیل خانواده در این مرحله مطرح می‌شود.

برای وکیل خانواده که مسائلی هم‌چون اختلافات حین ازدواج تا اختلافات پایان ازدواج(طلاق توافقی و طلاق یک‌جانبه) و اختلافات بین نامزدهلیی که در حین ازدواج هستند، از اهمیت بالایی برخوردار است.

مشورت با یک متخصص در چنین موارد مهمی، یعنی مواردی که زندگی افراد را تحت تأثیر قرار می‌دهد، از اهمیت زیادی برخوردار است. همکاری با وکیل از نظر نظارت بر روند کار، اقدامات لازم و حفظ ایمنی لازم در دعوی‌های حقوقی از اهمیت بالایی برخوردار است.

خدمات مربوط به طلاق و مهریه یکی از مهم‌ترین مسایل مربوط به وکیل‌های خانواده است و از جزو خدماتی‌است که وکلای گروه رهجویان عدالت ارائه می‌دهند. طلاق از تشریفات خاصی برخوردار بوده و انواع خاصی دارد که طبق قوانین مدنی جمهوری اسلامی ایران به سه نوع تقسیم می‌گردد: طلاق از سوی مرد، طلاق از سوی زن و طلاق توافقی که هر یک از انواع طلاق ها دارای آثار و ویژگی های خاص خود میباشد.

طلاق توافقی در زمره‌ی طلاق‌های بائن بوده و امکان درخواست دوباره‌ی بازگشت از سمت مرد وجود ندارد، در صورت درخواست زن برای طلاق که به دلایلی همچون: خودداری مرد از پرداخت نفقه، غیاب مرد بیش از چهار سال و مشقت و سختی زیاد در زندگی مشترک و یا داشتن وکالت در طلاق هنگام عقد، حتی با عدم موافقت مرد نیز گرفتن مهریه ممکن است. اگر مرد درخواست طلاق دهد مهریه عندالمطالبه و یا عندالاستطاعه خواهد بود که اگر مهر عند الاستطاعه باشد، زن می‌بایست مدارکی مبنی بر اثبات استطاعت مالی شوهر خود ارایه دهد.

مهریه در طلاق توافقی با بذل زن و پذیرفتن مرد انجام می‌گیرد. زن و شوهر در صورت درخواست طلاق توافقی می‌بایست بر میزان نفقه نیز توافق نمایند. اگر طلاق یک‌جانبه قبل از رابطه‌ی زناشویی اتفاق افتاده باشد نصف مهریه به مرد تعلق دارد. هرچند در باقی موارد زن می‌تواند در هر زمان که بخواهد درخواست گرفتن مهریه معلوم معیین خود را بدهد.

وکیل خانواده در موسسه‌ رهجویان عدالت

برای حل مشکلات قانون خانواده خود، به وکیلی نیاز دارید که به مفهوم فرد و خانواده اهمیت دهد و دارای نظم کاری مخصوصی باشد.

برای حل مشکلات، به سلامت‌ترین و سریع‌ترین شکل ممکن، شما می‌توانید با گروه‌ حقوقی ره جویان عدالت که در زمینه‌های حقوق خانواده و دعاوی خانوادگی فعال میباشد همکاری مینماید.

گروه ما متشکل از وکلای حاذق و باتجریه‌ای است که می‌توانید در بسیاری از زمینه‌ها از جمله این موارد مسائل مربوط به قانون خانواده، از آن‌ها مشاوره بگیرید و از حل مشکلات خود با آرامش کافی و سرعت بالا اطمینان حاصل نمایید.

یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. این یک یادداشت سیاسی نیست...

 2. پوپولیسم برجامی !

 3. چین چگونه کرونا را مهار کرد؟

 4. قرار است مرغ هم از سفره مردم پر بکشد؟!

 5. شیرجه دولت در مسابقه خدمت !

 6. ضعیف‌کشی !

 7. انتقاد تند نماینده بافق از رئیس مجلس

 8. ماجرای استعفای معاون وزیر بهداشت؛ از گمانه زنی تا استقبال!

 9. آیا باید با ضبط کننده فیلم تخریب آلونک در بندرعباس برخورد شود؟!

 10. پندارهای طبری!

 11. سناریوهای هالیوودی علیه ایران

 12. اهمیت شفاف‌سازی درباره امضای قرارداد قرارگاه خاتم با یک متهم اقتصادی

 13. جهانگیری: عده‌ای در تلاش‌اند به جامعه القا کنند دولت ضعیف است/ اقتصاد ایران با بیماری‌های مزمن روبرو است

 14. ورود دستگاه قضایی به موضوع تخریب منزل یک زن سرپرست خانوار در بندرعباس

 15. از آسیه پناهی تا تخریب آلونک زن سرپرست خانوار در بندرعباس؛ چکار باید کرد؟

 16. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

 17. چرا ماجرای «ترامپ» تازه شروع شده است؟

 18. ملک زاده استعفا کرد

 19. وزیر بهداشت: خواهید دید در عرصه تولید واکسن چه معرکه ای رقم می زنیم

 20. درخواست نماینده مجلس از رئیس قوه قضائیه مبنی بر محاکمه عباس آخوندی

 21. شل کن، سفت کن در محدودیت های کرونایی!

 22. فرار رو به جلوی آقای معاون با استعفای توئیتری

 23. تصاویر جدید و غرورآفرین از ناو جدید سپاه

 24. برندگان و بازندگان مناقشه اخیر قره‌باغ

 25. بررسی امکان حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران ظرف هفته‌های آینده از سوی ترامپ

آخرین عناوین