بررسی سوالات نمایندگان از زنگنه/ ۵ نماینده به‌طور مشروط قانع شدند

گروه سیاسی الف،   3990805123

نماینده تهران در مجلس از بررسی سوالات ۵ نماینده از وزیر نفت در کمیسیون انرژی مجلس خبر داد و گفت: وکلای مردم از پاسخ‌های زنگنه به صورت مشروط قانع شدند.

بررسی سوالات نمایندگان از زنگنه/ ۵ نماینده به‌طور مشروط قانع شدند

به گزارش فارس، مالک شریعتی نیاسر سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در تشریح جلسه امروز (دوشنبه 5 آبان ماه) کمیسیون انرژی از بررسی سوالات 5 نماینده از وزیر نفت در این کمیسیون خبر داد و گفت: در  این جلسه برخی از نمایندگان از توضیحات وزیر قانع شدند و سوالات برخی دیگر با ارائه فرصت مراعا ماند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به تشریح سوالات نمایندگان از بیژن نامدار زنگنه پرداخت و افزود: علی‌اکبر کریمی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس که از پاسخ‌های وزیر نفت قانع شد، علت عدم موافقت وزیر نفت را با تکمیل طرح پالایشگاه ستاره خلیج فارس را جویا شد و گفت؛ باتوجه به آمادگی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) برای اجرای آخرین مرحله از طرح پالایشگاه ستاره خلیج فارس و آماده بودن مقدمات کار و نیاز شدید کشور به اجرای این طرح، علت عدم موافقت شما با تکمیل طرح پالایشگاه مذکور چیست؟

وی با بیان اینکه جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس نیز در رابطه با پیگیری سوال نخست خود فرصت 15 روزه به وزیر نفت داد، گفت: این نماینده در رابطه با پیگیری کمبود گاز مایع در سطح کشور علی‌الخصوص در روستاهای فاقد پروژه گازرسانی، وزیر نفت را مورد سوال قرار داد.

شریعتی با بیان اینکه محمودزاده برای پیگیری سوال دوم خود نیز فرصت 15 روزه به وزیر نفت داد، ادامه داد: محمودزاده همچنین دلیل عدم برخورد با پیمانکاران متخلف در شرکت گاز را جویا شد و گفت؛ چرا در واگذاری پروژه‌های گازی قانون و مقررات رعایت نشده و بعضی از پیمانکاران به خاطر ارتباط با مسئولان امر شرکت گاز انتخاب و در حین اجرا از تخلفات آن‌ها چشم‌پوشی می‌شود؟ دلیل تبعیض در گازرسانی بین روستاها و استان های کشور چیست و چرا در شرق و غرب کشور بهره مندی از گاز در کمترین مقدار خود است؟

بیشتر بخوانید؛ درخواست احمد توکلی از زنگنه درباره انحراف مسیر خط لوله یازدهم گاز

به گفته نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی "دلیل تعلل شرکت گاز در اجرای پروژه‌های گازرسانی جدید و خط تغذیه در مناطق روستایی استان آذربایجان غربی و شهر مهاباد چیست؟" سوال دیگر نماینده مهاباد بود که جهت پیگیری آن فرصت دو هفته‌ای به وزیر نفت و مسئولان مربوطه داد.

مالک شریعتی افزود: محمودزاده همچنین دلیل کم‌کاری در اجرای پروژه‌های جدید گازرسانی در شهرستان مهاباد را مطرح کرد و با ارائه فرصت دو هفته‌ای به وزیر نفت جهت پیگیری این مهم گفت؛ چرا در اجرا و احداث ایستگاه‌های گاز شهری و روستایی و گازرسانی به صنایع و علمک گازی و اجرای حفرات داخلی و خطوط تغذیه گاز در شهرستان مهاباد به شدت کم کاری می‌شود؟

وی با بیان اینکه جلال رشیدی کوچی نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی، دلیل توقف طرح گازرسانی به منطقه کامفیروز شهرستان مرودشت را مطرح کرد، گفت: این نماینده مشروط به برگزاری جلسه جهت پیگیری موضوع تا یک ماه آینده از پاسخ‌های زنگنه قانع شد.

سخنگوی کمیسیون انرژی همچنین در تشریح سوال خود (مالک شریعتی) از وزیر نفت ـ که به مدت 2 ماه جهت پیگیری ازسوی مسئولان امر مرعا ماند ـ بیان کرد: توضیح در خصوص چگونگی رفع معضل عدم فروش و عدم ذخیره میعانات گازی برای ممانعت از خسارت 3 میلیارد دلاری و عدم خدشه به رفاه مردم به دلیل کمبود گاز در زمستان ضروری است.

این نماینده مجلس در تشریح یکی از سوالات علیرضا ورناصری نماینده مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی، توضیح داد: سهم ناچیز 4 شهرستان حوزه انتخابیه‌ از صنایع پتروشیمی، وضعیت تاسف بار ساکنین منطقه آلوده به نفت و گاز مسجد سلیمان، سهم کم 4 شهرستان استان خوزستان از صنایع پایین دستی پتروشیمی، وضعیت نامناسب مخاذن نفتی مسجدسلیمان و هفتکل و دیگر مناطق تحت پوشش و پیامد کاهش تولید و اجرای طرح بازیافت مخاذن (ازدیاد برداشت) با توجه به کاهش فشار مخاذن منطقه- محور سوال نخست این نماینده بود. که پاسخ‌های وزیر وی را به صورت مشروط قانع کرد.

به گفته وی طرح ساماندهی گاز فلر، مصرف بهینه سوخت، استراتژی انتقال گاز به عنوان اهرم اساسی،عوارض آلایندگی شهرداری، عدم اجرای جامع طرح طبقه بندی مشاغل، طرح اصلاح اساسنامه شرکت ملی گاز ایران و سپردن مدیریت منابع گازی به شرکت گاز، وضعیت تجارت گاز در خاورمیانه و ... محور سوال دوم ورناصری بود که از پاسخ‌های وزیر در رابطه با این سوال نیز قانع شد.

به گفته شریعتی ضرورت توجه به بازار صادرات گاز، اساسنامه شرکت ملی گاز ایران، عدم اجرای جامع طرح طبقه بندی مشاغل، عوارض آلایندگی، افزایش قدرت سیاسی با انتقال گاز، عدم مصرف بهینه سوخت، طرح ساماندهی و جمع آوری گازهای فلر نیز به عنوان دیگر سوال نماینده مردم مسجد سلیمان مراعا ماند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه نماینده مسجد سلیمان دلیل عدم ایمن سازی خطوط انتقال گازهای ترش از چاه‌های مجاور مسجد سلیمان به پتروشیمی راضی ماهشهر را نیز جویا شد، گفت: به گفته ورناصری که از پاسخ‌های وزیر به این سوال نیز قانع شد، خصوصی‌سازی صنعت راهبردی حفاری موجب نگرانی و اعتراض خانواده بزرگ حفاری است، معیشت هزاران خانواده از طریق حفاری محقق می شود، انتظار می رود این موضوع محقق شود.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. مشفقانه ای کوتاه با رئیس جمهور منتخب

 2. تاکید رییسی بر رفع دغدغه خانواده ایثارگران

 3. وقتی نقشه شوم تجزیه ایران توسط مزدوران لندنی و سعودی آشکار می‌شود

 4. خوزستان و آسیاب پر آب مدعیان!

 5. حداقل و حداکثر حقوق دریافتی اعضای هیات علمی پس از همسان‌سازی اعلام شد

 6. احمد توکلی: باید هم از کوپن خوشتان نیاید، سیر که از گرسنه خبر ندارد!

 7. دولت جدید فرهنگ را از حاشیه به متن بیاورد

 8. پارک یا توالت عمومی سگ‌ها

 9. پشت پرده طرح ربایش مسیح علینژاد

 10. اعتراض؛ حقی که باید از آن محافظت کرد

 11. ناکارآمدی یک شورای عالی ۲۰ ساله !

 12. صحبت‌های تند رئیس جمهور آذربایجان به وزیر نیروی کشور خود درباره قطعی برق

 13. روزهای سخت پاسخگویی عاقلانه برای مدیران

 14. چرا صهیونیست‌ها نگران پیامدهای امنیتی بحران لبنان هستند؟!

 15. ماجرای پرواز اختصاصی نمایندگان به عتبات چیست؟/ لغو سفر به دنبال اطلاع از اختصاصی بودن

 16. راه حل مشکل آب از آسمان نمی آید/حل مشکل به شیوه شیخ بهایی

 17. دستگیری ۱۷ وکیل و ۱۳ کارمند متخلف قوه قضائیه در هفته گذشته

 18. در ماه‌های آینده دولت با تورمی رو به رو خواهد شد که هیچگاه درکشور تجربه نشده است!

 19. ماهیت حقیقی طالبانِ کنونی چیست؟

 20. تصمیم پسندیده مداح سرشناس/ می‌رویم خوزستان

 21. وعده مخبر: تولید ۵۰میلیون دُز واکسن برکت تا پایان شهریور/ آرمین: در گفتمان اصلاح‌طلبی باید بازنگری شود/ پیشنهاد باهنر به رئیسی درباره کابینه

 22. روحانی: مردم حق دارند بدانند که چه گردنه ها و تکانه هایی موجب بروز چه مشکلاتی برای کشور شده است

 23. از رنج های خوزستان بکاهیم ...

 24. برنامه گروهک الاحوازیه برای به خشونت کشیدن اعتراضات در خوزستان+ فیلم

 25. واقعیتی تلخ به نام مدیران مرکزنشین

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. مشفقانه ای کوتاه با رئیس جمهور منتخب

 2. تاکید رییسی بر رفع دغدغه خانواده ایثارگران

 3. خوزستان و آسیاب پر آب مدعیان!

 4. احمد توکلی: باید هم از کوپن خوشتان نیاید، سیر که از گرسنه خبر ندارد!

 5. اعتراض؛ حقی که باید از آن محافظت کرد

 6. روزهای سخت پاسخگویی عاقلانه برای مدیران

 7. ماجرای پرواز اختصاصی نمایندگان به عتبات چیست؟/ لغو سفر به دنبال اطلاع از اختصاصی بودن

 8. راه حل مشکل آب از آسمان نمی آید/حل مشکل به شیوه شیخ بهایی

 9. در ماه‌های آینده دولت با تورمی رو به رو خواهد شد که هیچگاه درکشور تجربه نشده است!

 10. وعده مخبر: تولید ۵۰میلیون دُز واکسن برکت تا پایان شهریور/ آرمین: در گفتمان اصلاح‌طلبی باید بازنگری شود/ پیشنهاد باهنر به رئیسی درباره کابینه

 11. روحانی: مردم حق دارند بدانند که چه گردنه ها و تکانه هایی موجب بروز چه مشکلاتی برای کشور شده است

 12. از رنج های خوزستان بکاهیم ...

 13. برنامه گروهک الاحوازیه برای به خشونت کشیدن اعتراضات در خوزستان+ فیلم

 14. پیش‌بینی ذوالنوری از ادامه مذاکرات برجام در دولت رئیسی/ توضیحات حدادعادل درباره ادعای دخالت در انتخاب شهردار تهران/ نظر مردم درباره وضعیت تحریم ها در دوره رئیسی

 15. واکنش رئیس دفتر رئیس جمهوری به ادعای خروج مسئولان دولتی از کشور

 16. آنچه باید درباره مذاکرات وین بدانید

 17. ... ما این را نمی خواهیم

 18. پیش‌بینی زیباکلام درباره آینده برجام/ توضیحات ربیعی درباره بی‌نتیجه ماندن مذاکرات وین/ روزنامه اصلاح‌طلب: ظریف وزارت خارجه را ویران کرد/ تحلیل عطریانفر درباره آینده سیاسی روحانی

 19. روحانی:مردم بخاطر مشکلات ناشی از خشکسالی و کم آبی هرچقدر ناراحت باشند، حق دارند/ این دولت در زمینه کشاورزی معیارهای خوبی برای عرضه به مردم دارد

 20. بار مسئولیتی سنگین بر دوش دولت آینده

 21. توکلی: آقای رئیسی! منتظر رئیس‌جمهور فعلی نباشید و به داد مردم خوزستان برسید

 22. نظر مصباحی‌مقدم درباره اولین مشکل دولت رئیسی/ واکنش آیت‌الله جنتی به مشکلات مردم خوزستان/ کارت زرد مجلس به آذری‌جهرمی/ وقتی روحانی به مردم حق می‌دهد ناراحت باشند

 23. حمایت اعضای کمیسیون بودجه مجلس از رتبه بندی معلمان، همسان سازی حقوق بازنشستگان و هماهنگی حقوق هیات علمی

 24. مردم خوزستان حقوق حقه خود را دنبال می‌کنند/ ماهیگیری از آب گل‌آلود تجمعات مردمی توسط دشمن

 25. یک مرکز پژوهشی با هزینه بسیار، کارآیی کم

آخرین عناوین