ماجرای مهرداد سپهری به روایت چند شاهد عینی

 3990805085 ۳۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

اهالی محله شهرک حجت مشهد از اتفاقاتی که در ماجرای درگیری پلیس و مهرداد سپهری رخ داده، روایت می‌کنند.

ماجرای مهرداد سپهری به روایت چند شاهد عینی

ایسنا نوشت: «امروز قرار است مراسم هفتمش برگزار شود این را از آگهی‌ای که پشت شیشه یک سوپرمارکت چسبانده شده می‌فهمیم. مهرداد سپهری، 27 مهرماه در درگیری با پلیس جان خود را از دست می‌دهد؛ این خبر را هم شنبه شب، 3 آبان یکی از رسانه‌های خارج از کشور منتشر می‌کند. 

انتشار این خبر و دست به دست شدن فیلم‌های درگیری پلیس با مهرداد سپهری واکنش‌های مختلفی دربرداشته است. هنوز 24 ساعت از  انتشار این خبر و فیلم نگذشته که به شهرک حجت مشهد، جایی که ماجرا در آن اتفاق افتاده می‌آییم تا با شاهدان عینی روز حادثه گفت‌وگویی داشته باشیم.

آدرس دقیقی از محل حادثه نداشتیم و از زمان ورود به شهرک به دنبال آدرس دقیق منطقه و محله مرحوم مهرداد سپهری بودیم. در ابتدا وارد یک مغازه شدیم. با وجود پخش فراوان اخبار مربوط به درگذشت مرحوم سپهری، فکر می‌کردیم وقتی نام او را ببریم مردم می‌توانند کمک کنند تا آدرس دقیق محله را پیدا کنیم اما در چندین برخورد اول کسی به خوبی شناخت کافی از مهرداد سپهری نداشت و مجبور بودیم تا ماجرا را تشریح کنیم. به قول یکی از ساکنین، میزان درگیری‌ها در این منطقه بالاست و چنین مواردی برایشان اتفاق خاصی قلمداد نمی‌شود و به سادگی از کنار آن عبور می‌کنند. 

پس از پرس‌وجوهای فراوان به نام کوچه شهید فتحی رسیدیم. بچه‌هایی که در کوچه‌های تنگ و باریک مشغول بازی کردن بودند ما را به کوچه‌ای که حادثه در آن رخ داده بود،رساندند؛ کوچه‌ای بن‌بست با عرض باریک که یک ستون آبی رنگ در کنار تیر چراغ برق در ابتدای کوچه قرار داشت. با توجه به ویدئوهایی که در فضای مجازی منتشر بوده، تنها نشانی ما از محل حادثه همین ستون آبی رنگ در کنار تیر چراغ برق بود. اعلامیه ترحیم مراسم روز هفتم مرحوم سپهری بر روی سوپرمارکت پارسا در ابتدای کوچه توجه ما را جلب کرد. بچه‌های آن محله می‌گفتند که پارسا نام فرزند خردسال مهرداد سپهری بوده و سوپرمارکت هم متعلق به خودش است.

اغلب افراد  محله از صحبت کردن در خصوص این موضوع  و پاسخ به سوالات ما طفره می‌رفتند. به ناچار مجبور شدیم با کودکان خردسالی که مشغول بازی بودند صحبت کنیم. از یکی از بچه‌های محل درخواست کردیم تا پدرش را که در صحنه وقوع حادثه بوده صدا بزند تا با او گفت‌وگویی داشته باشیم. در همین حین به خاطر جلب توجهی که بابت گفت‌وگو با بچه‌ها داشتیم یکی دیگر از همسایه‌های مرحوم سپهری داخل کوچه آمد. با این خانم که به عنوان شاهد عینی در محل حادثه حضور داشته و از نزدیک شاهد اتفاقات به وجود آمده بود، گفت‌وگو کردیم. 

وی اظهار می‌کند: همسر مرحوم مهرداد سپهری مدتی پیش درخواست طلاق داده بود و حدود یک ماه بود که با او زندگی نمی‌کرد. یک روز پیش از وقوع این حادثه، درخواست طلاق همسرش به دست مهرداد سپهری می‌رسد. مهرداد سپهری نیز از این قضیه عصبانی شده و واکنش نشان می‌دهد. حتی همسایه‌ها ساعت 6:30 روز حادثه صدای گریه‌های مهرداد سپهری را در خانه می‌شنوند.

وی ادامه می‌دهد: مهرداد سپهری پس از مواجه شدن با درخواست طلاق همسر خود عصبانی شده و در روز حادثه، شیشه‌های ماشین و خانه پدرخانم خود که خانه آنان دو کوچه پایین‌تر از خانه مهرداد سپهری قرار دارد، را می‌شکند. پدرخانم مهرداد سپهری در پی این اتفاق به پلیس زنگ زده و قضیه را گزارش می‌کند. مرحوم سپهری در آن روز به قدری مواد مخدر مصرف کرده بود که چشمانش از حدقه بیرون زده و رنگش سفید شده بود. در حالت طبیعی قرار نداشت و حرکاتش دست خودش نبود. چهار تا پنج سال است که همسایه مرحوم سپهری هستیم اما تا کنون پیش نیامده بود که فحاشی کرده و برای همسایه‌ها مزاحمتی ایجاد کند اما ادعا میشد که بارها از همسایه‌ها دزدی کرده بود.

این خانم بیان می‌کند: مهرداد پس از شکستن شیشه‌های ماشین پدرخانم خود به خانه خودش باز می‌گردد و کولر خانه خود را از طبقه سوم به حیاط داخل ساختمان پرت می‌کند. پس از آن نیز قصد اقدام به خودکشی داشت که همسایه‌ها مانع کار مرحوم سپهری می‌شوند. پس از ممانعت همسایه‌ها از خودکشی او، مهرداد سپهری به ابتدای کوچه آمده و با یکی از مغازه‌داران درگیر شده و مقابل همسرش به او فحاشی می‌کند. پلیس هنوز در محل حضور نیافته بود اما اهالی محله مدام فریاد می‌زدند که کسی از خانه بیرون نیاید. مهرداد سپهری بخاطر حالت نامساعدش امکان داشت به هرکسی آسیب وارد کند اما این که می‌گویند مهرداد سپهری چاقو یا قمه به همراه داشته واقعیت ندارد.

وی عنوان می‌کند: پیش از حضور پلیس، مهرداد به دو نفر از اهالی کوچه به شدت فحاشی می‌کند که آن دو نفر کنترل خود را از دست داده و او را کتک می‌زنند. سپس پلیس به دلیل گزارش پدرخانم مرحوم سپهری در محل حاضر می‌شود و به دلیل فحاشی فراوان سپهری او را به ستون ابتدای کوچه دست‌بند می‌زند. مامور پلیس به نوشتن صورت جلسه روی موتور خود مشغول بود که مهرداد سپهری در همان موقع به پای مامور لگد زد و سپس تلاش کرد موتور پلیس را بیندازد. پس از فحاشی‌های فراوان مهرداد سپهری به پلیس، مامور از شوکر و اسپری فلفل استفاده کرد.

این خانم خاطرنشان می‌کند: در زمان درگیری پلیس با مهرداد سپهری مردم واکنش به خصوصی نداشتند. برخی از اهالی به دنبال آتش زدن کاغذی بودند تا آن را مقابل چشمان مرحوم سپهری بگیرند و شدت سوزش اسپری فلفل را کاهش دهند. پس از 20 دقیقه ماشین پلیس در محل حاضر می‌شود و او را به کلانتری می‌برند. شاید اگر ماشین پلیس زودتر در محل حادثه حاضر می‌شد، می‌توانستند از اتفاقات به وجود آمده جلوگیری کنند که در نهایت آسیب کمتری به مهرداد سپهری وارد می‌شد.

وی ادعا می‌کند: تا پیش از سوار شدن در ماشین پلیس، مهرداد سپهری حال کاملا مساعدی داشت و این که می‌گویند سپهری پیش از این که به ماشین منتقل شود بیهوش شده نیز واقعیت ندارد. حال مهرداد سپهری پیش از سوار شدنش به ماشین به قدری خوب بود که حتی پس از شنیدن خبر درگذشتش تعجب کردیم. 

این خانم می‌گوید: پس از درگذشت مهرداد سپهری خانواده او بارها در محل حاضر شده و به خاطر تماس با پلیس، اهالی را تهدید می‌کردند که به دلیل این کارشان مجبور خواهند شد درب خانه‌هایشان پرچم سیاه بزنند. خانواده‌اش در محل می‌گفتند که کسی که برادر ما را کتک زده باید تقاص پس دهد. خانواده مقتول به طور ناگهانی به خانه یکی از همسایه‌هایی که نسبت فامیلی با همسر مهرداد سپهری داشت وارد شدند و آن‌ها را نیز تهدید کردند.

پدر آن کودک خردسال که از میانه صحبت‌های این خانم به جمع ما اضافه شده، در تایید حرف‌های همسایه خود می‌گوید: مهرداد سپهری آدم خوبی بود. نمی‌دانم در آن روز چه چیزی مصرف کرده بود اما اصلا حال خوبی نداشت. چندین بار نیز برای ترک اعتیاد اقدام کرده بود اما نتوانسته بود اعتیاد را کنار بگذارد. دلیل درخواست طلاق همسرش نیز همین موضوع بود. همسرش هم با او به مشکل خورده و به خانه پدرش رفته بود.

وی می‌گوید: هیچکس از او شاکی نبود. شنیدم بخاطر فحاشی‌های فراوان آن روز برخی از همسایه‌ها با پلیس تماس گرفته و گزارش می‌دهند. مهرداد سپهری پیش از این سابقه نداشته که در محل با صدای بلند فحاشی کند اما در آن روز حال خوبی نداشت. پلیس بلافاصله پس از این که در محل حاضر می‌شود به‌خاطر فحاشی‌های فراوان مهرداد سپهری، او را به ستون دست‌بند می‌زند. مهرداد به پلیس هم به شدت فحاشی کرد که پلیس مجبور شد از شوکر و اسپری استفاده کند.

این آقا عنوان می‌کند: نگه داشتن مهرداد سپهری در محل کار اشتباهی بود. باید هرچه زودتر او را با آژانس به کلانتری منتقل می‌کردند اما حدود 20 دقیقه او را معطل کردند تا ماشین پلیس برسد. در همین مدت هم مهرداد سپهری مدام فحاشی می‌کرد که باعث به وجود آمدن این قضایا شد.

وی با اشاره به خانواده مقتول خاطرنشان می‌کند: چند روز پیش سه ماشین به محل آمده و سرنشینان آن قلدری کرده و مردم را تهدید کردند. همچنین آنها گفتند به کسی که از کتک زدن برادرشان فیلمی داشته باشد، یک میلیارد تومان مژدگانی می‌دهند. مهرداد چندین سال است که اعتیاد داشته و با همسرش مشکل داشت اما کسی از خانواده‌اش مشکلش را حل نمی‌کرد. حتی پس از این اتفاق که خانواده مهرداد به محل آمده بودند، از آدرس خانه برادر خود اطلاعی نداشتند. تا زمانی که مهرداد سپهری زنده بود به او توجهی نمی‌کردند اما حالا که او کشته شده، به دنبال مقصرین حادثه هستند.

پس از گفت‌وگو با دو همسایه نزدیک مهرداد سپهری به سراغ مغازه‌ لوازم خانگی‌ای رفتیم که در کنار سوپرمارکت مهرداد سپهری قرار دارد. طبق گفته همسایه‌ها، مهرداد پس از خروج از خانه با صاحب این مغازه درگیری لفظی پیدا کرده است. پس از اتفاقاتی که در هفته گذشته برای مهرداد رخ داده، مغازه لوازم خانگی تا کنون بسته بوده و صاحب آن به دلیل ترس از بروز اتفاقات دیگری و تهدیدهای خانواده مقتول جرات بازگشایی مغازه و حضور در محل را نداشته است. از یکی از همسایه‌ها تقاضا کردیم با او تماس بگیرد تا به عنوان یکی دیگر از شاهدان عینی با او گفت‌وگویی داشته باشیم.

در این مدت که منتظر رسیدن صاحب مغازه لوازم خانگی هستیم، یکی از جوانان محل که گویا حال خوبی هم نداشت، ادعا می‌کند که تمام فیلم‌های روز حادثه را دارد. کارت خبرنگاری‌ام را به او نشان داده و خود را معرفی می‌کنم. کارت را از دستم می‌قاپد و پس از لحظه‌ای آن را پرت کرده و می‌گوید که به نفعت است که در این محل با این کارت حاضر نشوی. یکی از همسایه‌ها که از ابتدا در کنارمان حضور داشته از ما می‌خواهد تا خونسرد باشیم. او می‌گوید که وجود چنین جوانانی در این منطقه و یا چنین رفتارهایی طبیعی است و نباید کاری به کارشان داشته باشیم.

پس از مدتی صاحب مغازه لوازم خانگی به همراه همسرش به محل می‌رسد. در ابتدا فکر می‌کردیم که می‌تواند اطلاعات دقیق‌تری در اختیارمان قرار دهد اما تمام اتفاقات را تکذیب می‌کند. حتی عنوان می‌کند که با مهرداد سپهری درگیری لفظی هم نداشته است. به سراغ همسرش می‌روم تا با او گفت‌وگو کنم اما صاحب مغازه به او اشاره می‌کند تا حرفی نزند. همسایه‌ای که از ابتدا در کنارمان حضور داشته می‌گوید که صاحب مغازه به خاطر اتفاقات پیش آمده در این مدت توسط خانواده مقتول می‌ترسد و دیگر نمی‌خواهد از اتفاقات آن روز صحبت کند.

سراغ خانه پدرخانم مهرداد سپهری را هم از او گرفتیم. خانه پدر خانم مهرداد سپهری  چند کوچه پایین‌تر از خانه مهرداد قراردارد اما پس از مراجعه به آن جا متوجه می‌شویم که آنها در خانه حضور ندارند. به گفته همسایه سپهری، آنها پس از درگذشت مهرداد از خانه رفته‌ و حتی شماره‌های خود را هم تغییر داده‌اند.

همچنین در نظر داشتیم با خانواده‌ای که از سوی خانواده مقتول تهدید شده بود گفت‌وگویی داشته باشیم که حاضر به مصاحبه در این خصوص نشدند. شاهد عینی دیگری که به همراه ماشین پلیس و مهرداد سپهری به کلانتری منتقل شده بود، به دلیل تهدیدهای فراوان صورت گرفته از جانب خانواده مقتول حاضر به گفت‌وگو نشد و نتوانستیم بفهیم در طول مسیر انتقال مهرداد سپهری به کلانتری چه گذشته است.

در همان شب انتشار خبر ماجرای مرگ مهرداد سپهری معاون دادستان نظامی خراسان رضوی  دستور نمونه‌برداری از ریه و تاثیر اسپری بر مرگ مهرداد را صادر کرد و روز گذشته هم مامور متخلف در این ماجرا احضار و بازداشت شد. برای تعیین علت دقیق فوت مهرداد سپهری باید منتظر نظر پرشکی قانونی باشیم، آما آنچه در ماجرای مرگ او واضح و مبرهن است، رفتار غیرحرفه‌ای مامور نیروی انتظامی با مهرداد سپهری بوده است.»

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۶۶۰۰۹۱۱۶:۱۶:۰۰ ۱۳۹۹/۸/۵
دنبال ماست مالی کردن ماجرا و تقدیر و تشکر از ماموران خدوم نیروی انتظامی هستین ؟؟؟ ....
ناشناس۱۶۶۰۱۰۴۱۶:۲۴:۵۴ ۱۳۹۹/۸/۵
باید همه معتادان را بگیرند ببند کمپ کویر لوت بهترین راه حل درمان معضل اعتیاد
ناشناس۱۶۶۰۱۱۸۱۶:۳۸:۲۲ ۱۳۹۹/۸/۵
حالا هر روز یه روایت میدید بیرون که اصلا شانس آورد که کشته شد! نمیشه یک بار محض رضای خدا قصور رو بپذیرید؟
حسین۱۶۶۰۱۲۲۱۶:۳۹:۰۷ ۱۳۹۹/۸/۵
فرض کنید جوون خودتون بوده. چه میکردید؟
ناشناس۱۶۶۰۱۲۷۱۶:۴۱:۵۴ ۱۳۹۹/۸/۵
اصلا ایشون ارازل و اوباش. قاتل. مجرم. اینها رفتار غیر قانونی نیروی انتظامی که منجر به قتل نفس شده را توجیه نمی کند و حکم قتل اعدام است
ناشناس۱۶۶۰۱۲۹۱۶:۴۴:۳۵ ۱۳۹۹/۸/۵
اینکه مهراد سپهری که بوده و چه کرده اهمیتی ندارد . رفتار پلیس را نقد کنید . اصل موضوع رفتار پلیس است نه مهرداد سپهری
ناشناس۱۶۶۰۱۶۷۱۷:۰۷:۰۰ ۱۳۹۹/۸/۵
اینهمه صغری ، کبری چیدید و به زندگی شخصی متوفی ورود کردید و داستان تعریف کردید که اون رو مقصر جلوه دهید و مامور خاطی را بی گناه ؟!
امید۱۶۶۰۱۸۸۱۷:۲۳:۵۸ ۱۳۹۹/۸/۵
در درگیری با پلیس کشته شد؟!!!
ناشناس۱۶۶۰۲۰۲۱۷:۳۴:۴۶ ۱۳۹۹/۸/۵
اسم شما خبرنگار نیست، خبرساز است. روز معادی در کار هست جناب به اصطلاح خبرنگار.
علی۱۶۶۰۲۰۴۱۷:۳۶:۱۳ ۱۳۹۹/۸/۵
برای خودت نتیجه گیری کردی؟ رفتار غیر حرفه ای مامور پلیس؟ پلیس بعد از این دیگه جرات داره کسی رو بگیره؟اگر به خانواده ات در حضور خودت فحاشی کرده بود هم همینو میگفتی؟
ناشناس۱۶۶۰۲۱۳۱۷:۴۴:۴۸ ۱۳۹۹/۸/۵
خدا رحمتش کنه. بلکه افرادی که تا دیروز پلیس امریکا رو محکوم میکردن، امروز سرشون رو از شرم بندازن پایین
ناشناس۱۶۶۰۲۱۹۱۷:۴۵:۳۲ ۱۳۹۹/۸/۵
بنویس این آقا که خودش رو میخواست بکشه ما کمکش گردیم پس یه چیزی هم باید بده
ناشناس۱۶۶۰۲۲۹۱۷:۵۵:۳۵ ۱۳۹۹/۸/۵
مامور خاطی نیروی انتظامی ، نه قاضی بوده و نه مامور اجرای احکام دادگاه . وظیفه ایشان صرفا انتقال متهم به صورت صحیح و سالم به کلانتری بوده
ناشناس۱۶۶۰۲۴۴۱۸:۰۵:۴۳ ۱۳۹۹/۸/۵
حقش بوده ،معتاد فحاش،تو این مملکت هرچی می کشیم از دست این معتادها است
sf۱۶۶۰۲۵۳۱۸:۱۱:۲۷ ۱۳۹۹/۸/۵
متوجه نشدم شاهد همراه مقتول چرا بايد از سوى خانواده او تهديد شود؟!؟!
ناشناس۱۶۶۰۲۷۱۱۸:۲۴:۵۵ ۱۳۹۹/۸/۵
کدوم درگیری فبلمب که همه دنیا دیدند یه جوون دست بسته بود که داشت با شوکر شکنجه می شد
ناشناس۱۶۶۰۳۱۴۱۸:۵۴:۴۳ ۱۳۹۹/۸/۵
تابلو هست هروئيني و شيشه اي بوده
حسین۱۶۶۰۳۴۹۱۹:۱۷:۵۲ ۱۳۹۹/۸/۵
این حرفا داستان سازی بیش نیس... کسی باور نمیکنه. داستانشم خیلی ناشیانه نوشته شده
ناشناس۱۶۶۰۳۶۷۱۹:۳۲:۲۸ ۱۳۹۹/۸/۵
صحنه ی دلحراش گاز اسپری و شوکر به دستان بسته مهرداد بوسیله پلیس یک جنایت است
حسین آزاده۱۶۶۰۴۰۱۱۹:۵۷:۰۱ ۱۳۹۹/۸/۵
از کجا میدونید که اون سیاهپوست امریکایی هم چنین کارهایی نکرده بود که اون همه سر و صدا براش راه انداختید؟؟
ناشناس۱۶۶۰۴۱۶۲۰:۱۰:۰۲ ۱۳۹۹/۸/۵
قصاص و دیگر هیچ
ناشناس۱۶۶۰۴۶۳۲۰:۴۶:۵۶ ۱۳۹۹/۸/۵
خلاصه مطلب اینکه حقش بوده کشتنش! همین را می‌خواستند بگین دیگه
ناشناس۱۶۶۰۴۹۲۲۱:۲۶:۵۶ ۱۳۹۹/۸/۵
يه اراذل كمتر بهتر
حامد۱۶۶۰۵۷۶۲۲:۳۲:۰۸ ۱۳۹۹/۸/۵
اگر کسی به مامور دولت لگد بزند و مامور حق استفاده از اسپری را نداشته باشد فاتحه امنیت را باید بخوانیم
ناشناس۱۶۶۱۱۹۸۱۲:۵۶:۲۱ ۱۳۹۹/۸/۶
وقتی دستش بسته است ؟
ناشناس۱۶۶۰۶۱۹۲۳:۰۷:۰۳ ۱۳۹۹/۸/۵
عجب آدم محترمی و خانواده شریفی داشت این آقا
حمید۱۶۶۰۶۶۶۲۳:۵۰:۴۴ ۱۳۹۹/۸/۵
این همه صحبت برای توجیه یه کار خیلی خیلی اشتباه !!! چرا ؟
ناشناس۱۶۶۰۷۵۹۰۲:۵۲:۲۷ ۱۳۹۹/۸/۶
این ها آسمان به ریسمان بافتن است. پلیس باید خویشتن‌دار باشد. والسلام
الف ر۱۶۶۰۸۳۷۰۸:۰۰:۲۲ ۱۳۹۹/۸/۶
هرچند مرگ هر انسانی غم انگیز است باید اقدام این پلیس وظیفه شناس را ستود
ناشناس۱۶۶۰۸۹۲۰۹:۱۹:۴۵ ۱۳۹۹/۸/۶
مامور می توانسته موتورش را به کمی دور تر منتقل کند تا لگدهای ان مرحوم که حالت طبیعی نداشته به او نرسد استفاده از شوکر و اسپری فلفل برای کسی که به میله بسته شده کار درستی نبوده
ناشناس۱۶۶۰۹۱۴۰۹:۴۹:۱۸ ۱۳۹۹/۸/۶
هیچکس از دست اراذل و اوباش آسایش نداره... اما پلیس هم باید حرفه ای تر عمل کنه
اسد۱۶۶۰۹۳۶۱۰:۰۰:۳۵ ۱۳۹۹/۸/۶
بااین خبر چی را می خواهید توجیه کنید با مردم بد برخورد می کنند
یکتانت

پربحث‌های دیروز

 1. قرار است مرغ هم از سفره مردم پر بکشد؟!

 2. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

 3. دلیل افزایش قیمت لبنیات و مرغ در بازار چیست؟

 4. ترامپ کوتاه آمد/ رئیس جمهور آمریکا با انتقال قدرت به بایدن موافقت کرد

 5. سردار دهقان؛ اولین نامزد رسمی انتخابات ریاست‌جمهوری/ نامه انتقادی همتی به روحانی/ اصلاح‌طلبان همچنان به‌دنبال تنش‌زدایی/ قالیباف از نامزدی در انتخابات منع شده است؟

 6. نظریه‌ای که دیگر کسی از آن حرف نمی زند...

 7. ملک‌‌زاده: در حضور روحانی با ایمنی گله‌‌ای مخالفت کردم/ داروهای مورد استفاده استاندارد بودند

 8. محسن رضایی: ‌مشکلات اقتصادی ‌جز با نگاه انقلابی حل نمی‌شود

 9. نامه انتقادی رئیس بانک مرکزی به رئیس جمهور/ هشدار در خصوص ایجاد پرونده‌های کلان اقتصادی

 10. قیمت مرغ ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است/ برخورد با گرانفروشان مرغ

 11. ماجرای فیلم پر از جنازه و شایعه قاچاق اعضای بدن

 12. ساخت فیلمی موهن درباره سپاه قدس توسط یک ایرانی

 13. خدا حافظ حاج آقا !

 14. مینو محرز: عطاری‌ها باید جمع شوند/ با طب سنتی مشکلی نداریم

 15. داستان یک فریب؛ آیا نتانیاهو واقعا به عربستان رفت؟

 16. جلسه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی با حضور رهبر انقلاب

 17. طعنه روزنامه وطن امروز به دولت

 18. رهبر انقلاب: برای علاج تحریم ها دو مسیر داریم: رفع تحریم و غلبه بر تحریم

 19. مجموع مبتلایان کرونا به ۸۸۰ هزار نفر رسید/ ثبت ۴۸۳ فوتی جدید

 20. هیل: پیوستن بایدن به برجام آسان نیست

 21. ربیعی: گرانی‌های ناخواسته نگرانی مشترک دولت و مردم است/ نرخ مرغ به قیمت‌های مصوب برمی‌گردد

پربحث‌های هفته

 1. این یک یادداشت سیاسی نیست...

 2. قرار است مرغ هم از سفره مردم پر بکشد؟!

 3. چین چگونه کرونا را مهار کرد؟

 4. شیرجه دولت در مسابقه خدمت !

 5. ضعیف‌کشی !

 6. انتقاد تند نماینده بافق از رئیس مجلس

 7. ماجرای استعفای معاون وزیر بهداشت؛ از گمانه زنی تا استقبال!

 8. آیا باید با ضبط کننده فیلم تخریب آلونک در بندرعباس برخورد شود؟!

 9. پندارهای طبری!

 10. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

 11. دریای دوغ و خبرهای کلیشه‌‌ای!...

 12. اهمیت شفاف‌سازی درباره امضای قرارداد قرارگاه خاتم با یک متهم اقتصادی

 13. ورود دستگاه قضایی به موضوع تخریب منزل یک زن سرپرست خانوار در بندرعباس

 14. سیلی بزرگ انصارالله به آل سعود

 15. از آسیه پناهی تا تخریب آلونک زن سرپرست خانوار در بندرعباس؛ چکار باید کرد؟

 16. چرا ماجرای «ترامپ» تازه شروع شده است؟

 17. ملک زاده استعفا کرد

 18. درخواست نماینده مجلس از رئیس قوه قضائیه مبنی بر محاکمه عباس آخوندی

 19. شل کن، سفت کن در محدودیت های کرونایی!

 20. فرار رو به جلوی آقای معاون با استعفای توئیتری

 21. تصاویر جدید و غرورآفرین از ناو جدید سپاه

 22. برندگان و بازندگان مناقشه اخیر قره‌باغ

 23. دلیل افزایش قیمت لبنیات و مرغ در بازار چیست؟

 24. ظریف: بایدن با سه فرمان اجرایی می‌تواند همه تحریم‌ها را لغو کند/ بیش از ۳۰ سال است که بایدن را می‌شناسم

 25. مهریه ۱۰۰۰ میلیاردی برای جوانی که ۵۰ میلیون هم سرمایه ندارد، باطل و خلاف شرع است

پربحث‌های هفته

 1. شیرجه دولت در مسابقه خدمت !

 2. آیا باید با ضبط کننده فیلم تخریب آلونک در بندرعباس برخورد شود؟!

 3. پندارهای طبری!

 4. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

 5. اهمیت شفاف‌سازی درباره امضای قرارداد قرارگاه خاتم با یک متهم اقتصادی

 6. از آسیه پناهی تا تخریب آلونک زن سرپرست خانوار در بندرعباس؛ چکار باید کرد؟

 7. برندگان و بازندگان مناقشه اخیر قره‌باغ

 8. ظریف: بایدن با سه فرمان اجرایی می‌تواند همه تحریم‌ها را لغو کند/ بیش از ۳۰ سال است که بایدن را می‌شناسم

 9. زمزمه نامزدی سیدحسن خمینی در انتخابات ۱۴۰۰/ واکنش محسن رضایی به تخریب آلونک در بندرعباس/ روایت زیدآبادی از تعارض اصلاح‌طلبان درباره «دولت پنهان»

 10. ویژگی‌های ناو اقیانوس‌پیمای سپاه + تصاویر

 11. سردار دهقان؛ اولین نامزد رسمی انتخابات ریاست‌جمهوری/ نامه انتقادی همتی به روحانی/ اصلاح‌طلبان همچنان به‌دنبال تنش‌زدایی/ قالیباف از نامزدی در انتخابات منع شده است؟

 12. انتقاد سلیمی نمین از مقایسه ترامپ و میرحسین موسوی/ اصلاح‌طلبان از ائتلاف ظریف و لاریجانی حمایت می‌کنند؟/ نظر علی مطهری درباره رئیس‌جمهور نظامی

 13. محسن رضایی: یک قطعه زمین حق همه مردم است/ ناله‌های بانوی بندرعباسی، روح قانون اساسی را جریحه‌دار کرد

 14. وصول شکایت از ملک‌زاده به‌دلیل "ارائه اطلاعات به بیگانگان"

 15. روحانی: دولت به‌دنبال کاهش قیمت‌ها است/ آمریکا به دنبال ایجاد قحطی در کشور بود

 16. واکنش‌ اصلاح‌طلبان به فهرست محسن هاشمی برای انتخابات ۱۴۰۰/ حسام‌الدین آشنا مجرم شناخته شد/ احتمال حمایت اصلاح‌طلبان از ظریف منتفی است؟

 17. قالیباف: قیمت مرغ به نماد ناکارآمدی تبدیل شده است/ دست روی دست گذاشتن تا لغو تحریم‌ها کارگشا نیست

 18. واکنش امام جمعه بندرعباس نسبت به تخریب خانه یک بانو در این شهر

 19. بیادی: ترامپ رأی آورد، اما دموکرات‌ها تقلب کردند/ پایان آذر ورق سیاسی برمی‌گردد

 20. ذوالنور: آقای روحانی برای دشمن فرش قرمز پهن نکنید/ به حضرت عباس هیچ‌کس در این مجلس مخالف برداشتن تحریم نیست

 21. نظر صریح سردار قاآنی درباره مذاکره ایران با آمریکا /گذشت زمانی که آنان بزنند و ما دفاع کنیم

 22. علی مطهری: رئیس جمهور نظامی یعنی قحط الرجال/ فکر نمی‌کنم ریاست جمهوری نظامیان مورد اقبال مردم باشد

 23. ماهشهر، یک سال پس از وقایع اعتراضی/ مردم اعتراض‌شان برای کار بود

 24. قالیباف:‌ به دنبال آن بودیم که کالاهای اساسی راحت‌تر و ارزان‌تر به مردم برسد/ مهم نیست این کار از سوی مجلس انجام می‌شود یا دولت

 25. نظرات برگزیده مخاطبین الف: دولت‌های هاشمی و روحانی رکورددار تورم هستند/۷ سال با برجام نافرجام سرکار بودیم و ۶ ماه آینده به امید بایدن/ با دنیا باید تعامل داشت تا از انزوا بیرون آمد

آخرین عناوین