ادامه روند نزولی بورس با کاهش ۳۷ هزار واحدی

گروه بورس الف،   3990805059

شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز دوشنبه با اُفت ۳۷۴۷۰ هزار واحدی روبرو شد. در فرابورس نیز شاخص کل با افت ۲۰۵ واحدی به رقم ۱۶ هزار و ۴۷۰ واحد رسید.

ادامه روند نزولی بورس با کاهش ۳۷ هزار واحدی

به گزارش ایبِنا، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار با کاهش ۳۷۴۷۰ واحدی معادل ۲.۷۳ درصد به رقم یک میلیون و ۳۳۶ هزار و ۵۸۶ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۲۰۵ واحدی به رقم ۱۶ هزار و ۴۷۰ واحد رسید.

امروز دوشنبه تالار شیشه‌ای در دومین روز کاری هفته (دوشنبه پنجم آبان ماه ۹۹)، همانند روزهای گذشته، بازهم شاهد روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۹۷۹۹ واحدی معادل ۲.۷۳ درصد به رقم ۳۴۹ هزار و ۵۶۳ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۴۷۸۰ واحدی معادل ۲.۷۳ درصد، عدد ۳۸۴ هزار و ۳۴۱ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۳۱۳۱ واحدی به ۹۲۳ هزار و ۷۵۶ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۴۹۹۳۲ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۹۱۳ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز، نمادهای معاملاتی فولاد، فملی، تاپیکو، شپنا، کگل، شتران و وبملت بیشترین تاثیر منفی را در ریزش امروز شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نیز نمادهای معاملاتی پاکشو، فخوز، غزر، کدما و ختور، بیشترین تاثیر مثبت را در جلوگیری از کاهش بیشتر نماگر بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در سومین روز هفته، معامله‌گران بورس امروز ۶ هزار و ۸۷۲ میلیارد برگه بهادار و سهام را در قالب ۶۵۴ هزار و ۷۱۴ نوبت معامله و به ارزش ۶۰ هزار و ۸۷۲ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

بر اساس این گزارش، امروز نماد معاملاتی غدام متعلق به خوراک‌ دام‌ پارس بیشترین افزایش قیمت را داشت و پس از آن نمادهای معاملاتی شسینا، ختور، کدما و خزر، بیشترین افزایش قیمت را به ثبت رساندند.

همچنبن نماد معاملاتی حتوکا متعلق به حمل‌ونقل‌توکا با بیشترین کاهش قیمت مواجه شد و در ادامه نمادهای کاما، وبشهر، وغدیر و سفارس، بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

پُربیننده بازار امروز، کدام سهم بود؟

روند معاملات امروز نشان می دهد که نماد معاملاتی سیتا متعلق به سرمایه گذاری سیمان تامین به عنوان پربیننده ترین نماد بورسی معرفی شد و پس از آن، نمادهای معاملاتی خودرو، فولاد، غزر، فملی و امین، به عنوان نمادهای پرتراکنش بازار به ثبت رسیدند.

بیشترین عرضه و تقاضا  در کدام نمادها بود؟

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی پارند، خودرو، ولپارس، غزر، امین یکم و  کاوه با بیشترین تقاضا روبرو شدند و در مقابل نیز نمادهای معاملاتی شپنا، وملی، شبندر، حکشتی و خگستر با بیشترین حجم عرضه مواجه شدند.

نوسان نماگر صنایع

شاخص های صنعت امروز نیز همانند هفته گذشته، با کاهش مواجه شدند. به گونه ای که شاخص صنایع فلزات اساسی، ذغال سنگ، فراورده نفتی، تامین آب، برق، گاز، حمل و نقل و فنی مهندسی، با روند نزولی به کار خود پایان دادند.

یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. پرسش های بی پاسخ در ترور شهید فخری زاده

 2. بالاخره مجلس مخالف برجام است یا موافق برجام!؟

 3. تکرار جنایتی دیگر در حق دانشمندان ایرانی

 4. چگونه پاسخ به ترور به رفع تحریم ها کمک می کند؟

 5. یک راه سوم بین دو راهی انتقام

 6. اقدام راهبردی مجلس برای تغییر معادلات برجامی

 7. این تحلیل ها دام است !

 8. واکنش روحانی به طرح مجلس: بگذارید آن‌هایی که تجربه موفق دیپلماسی دارند، کارشان را انجام دهند

 9. شهادت محافظان برای اعتلای نظام/ از محافظ «رهبر انقلاب» تا محافظ «رئیس جمهوری» و «حاج قاسم» + تصاویر

 10. فریدون عباسی تهدید به افشاگری کرد/ در دولت یازدهم برای شهید فخری‌زاده مزاحمت ایجاد کردند

 11. نشانه شناسی یک ترور؛ چشم های آبی، دندان های نیش

 12. وقتش که برسد خواهید دید ...

 13. اهداف ترور «فخری‌زاده» به روایت روزنامه لبنانی

 14. رفتار دشمن را پر هزینه کنیم!

 15. خوزستان نمایشگاه بزرگ ناکارامدی مدیران

 16. ظریف: سردار سلیمانی همیشه در مقابل درد و دل‌هایم می‌گفت باید تحمل کنی/ می‌گویند ظریف جاسوس است/ قصدی برای کاندیداتوری در ۱۴۰۰ ندارم/ به امضای جان کری یا قسم اوباما اعتماد نکردیم

 17. گروگان گرفتن دیپلمات ایرانی در قلب اروپا

 18. روحانی: مصوبه دیروز مجلس را مضر می‌دانم/ در صنعت هسته‌ای از هر زمان دیگری قدرتمندتر هستیم/ به دلیل پروتکل‌های بهداشتی به مجلس نرفتم

 19. حراج آبروی طب سنتی در عطاری‌های متخلف

 20. سر چشمه شاید گرفتن به بیل ...

 21. رهاشدگی بازارها و وعده‌های بی‌نتیجه/ در جنگ اقتصادی غرب وزارت صمت کجاست؟

 22. غذاخوری‌های دانشگاه‌های خارجی چه امکاناتی دارند؟+تصاویر

 23. همدستان قاتلان شهید فخری زاده چه کسانی هستند؟

 24. نوبخت: اگر ارز ۴۲۰۰ حذف شود می‌توان یارانه را افزایش داد

 25. آژانس اتمی: توقف بازرسی‌ها بردی نصیب ایران نمی‌کند

آخرین عناوین