نظر علی نصیریان درباره برگزاری جشنواره فجر

گروه فرهنگی الف،   3990805055

بازیگر شاخص سینما و تلویزیون در خصوص احتمال برگزاری جشنواره فیلم فجر گفت: این جشنواره مخاطبان زیادی دارد و اگر برگزار شود از اکران عموم تماشاگر بیشتری خواهد داشت که طبیعتا برای وضعیت فعلی خطرناک است، اگر هم بخواهیم که بدون تماشاگر برگزارش کنیم که هیچ شور و هیجانی نخواهد داشت. به نظرم برگزاری جشنواره فیلم فجر در شرایط فعلی جایز نیست. 

نظر علی نصیریان درباره برگزاری جشنواره فجر

علی نصیریان در گفت‌وگو با میزان، پیرامون فعالیت های اخیر خود در عرصه بازیگری گفت: طی ماه‌های گذشته پیشنهادات زیادی برای بازی را رد کرده‌ام، واقعیت امر اکثریت این آثار را از لحاظ متن و محتوا نپسندیدم و نقشی جذاب در آنها وجود نداشت که مرا برای بازی در این آثار وسوسه کند. 

وی در همین راستا ادامه داد: البته در این میان چند پیشنهاد خوب هم بود منتها به دلیل شرایط فعلی بیماری کرونا و با توجه به افزایش چشمگیر تعداد مبتلایان و جانباختگان ترجیح دادم تا در خانه مانده و ار نکنم، چندی پیش اثری را تا آخرین مراحل هم پیش بردم اما فعلا به دلیل وضعیت قرمز کرونا متوقف شده است. 

بازیگر نقش «بزرگ آقا» در سریال شهرزاد درباره وضعیت فعلی تعطیلی سینماها اضافه کرد: طبیعتا هیچکس از تعطیلی سینما خوشحال نمی شود، بالاخره هر فرد به نوعی زندگی‌اش با سینما گره خورده است، اما چاره چیست؟ وقتی که هر روز تعداد زیادی از عزیزان این کشور به دلیل بیماری کرونا از دست می روند چه باید کرد؟.

وی در همین رابطه تصریح کرد: ما باید گزینه‌هایی برای جایگزین داشته باشیم تا اگر سینماها تعطیل هم می شوند خود هنر سینما تعطیل نباشد، من تخصصم در این رشته صرفا به بازیگری ختم می‌شود و وظیفه ام کنترل امور سینما نیست، در این شرایط مسئولین سینمایی و فرهنگی هستند که باید تصمیمات درستی بگیرند تا وضعیت برای سینماگران از این بدتر نشود. 

بازیگر فیلم «بوی پیراهن یوسف» درباره احتمال برگزاری جشنواره فیلم فجر تاکید کرد: از طرفی سینماها تعطیل شده اند و هیچ فعالیتی وجود ندارد و از طرفی صحبت بر سر برگزاری جشنواره‌های سینمایی است، از نظر من این یک تضاد است و نمی‌توان به این راحتی به برگزاری جشنواره‌ها در دوران اوج بیماری کرونا پرداخت.

نصیریان در همین رابطه خاطرنشان کرد: بالاخره جشنواره فیلم فجر مخاطبان زیادی دارد و اگر برگزار شود از اکران عموم تماشاگر بیشتری خواهد داشت که طبیعتا برای وضعیت فعلی خطرناک است، اگر هم بخواهیم که بدون تماشاگر برگزارش کنیم که هیچ شور و هیجانی نخواهد داشت. به نظرم برگزاری جشنواره فیلم فجر در شرایط فعلی جایز نیست. 

یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. پرسش های بی پاسخ در ترور شهید فخری زاده

 2. بالاخره مجلس مخالف برجام است یا موافق برجام!؟

 3. تکرار جنایتی دیگر در حق دانشمندان ایرانی

 4. چگونه پاسخ به ترور به رفع تحریم ها کمک می کند؟

 5. یک راه سوم بین دو راهی انتقام

 6. اقدام راهبردی مجلس برای تغییر معادلات برجامی

 7. این تحلیل ها دام است !

 8. واکنش روحانی به طرح مجلس: بگذارید آن‌هایی که تجربه موفق دیپلماسی دارند، کارشان را انجام دهند

 9. شهادت محافظان برای اعتلای نظام/ از محافظ «رهبر انقلاب» تا محافظ «رئیس جمهوری» و «حاج قاسم» + تصاویر

 10. فریدون عباسی تهدید به افشاگری کرد/ در دولت یازدهم برای شهید فخری‌زاده مزاحمت ایجاد کردند

 11. نشانه شناسی یک ترور؛ چشم های آبی، دندان های نیش

 12. وقتش که برسد خواهید دید ...

 13. اهداف ترور «فخری‌زاده» به روایت روزنامه لبنانی

 14. رفتار دشمن را پر هزینه کنیم!

 15. خوزستان نمایشگاه بزرگ ناکارامدی مدیران

 16. ظریف: سردار سلیمانی همیشه در مقابل درد و دل‌هایم می‌گفت باید تحمل کنی/ می‌گویند ظریف جاسوس است/ قصدی برای کاندیداتوری در ۱۴۰۰ ندارم/ به امضای جان کری یا قسم اوباما اعتماد نکردیم

 17. گروگان گرفتن دیپلمات ایرانی در قلب اروپا

 18. روحانی: مصوبه دیروز مجلس را مضر می‌دانم/ در صنعت هسته‌ای از هر زمان دیگری قدرتمندتر هستیم/ به دلیل پروتکل‌های بهداشتی به مجلس نرفتم

 19. حراج آبروی طب سنتی در عطاری‌های متخلف

 20. سر چشمه شاید گرفتن به بیل ...

 21. رهاشدگی بازارها و وعده‌های بی‌نتیجه/ در جنگ اقتصادی غرب وزارت صمت کجاست؟

 22. غذاخوری‌های دانشگاه‌های خارجی چه امکاناتی دارند؟+تصاویر

 23. همدستان قاتلان شهید فخری زاده چه کسانی هستند؟

 24. نوبخت: اگر ارز ۴۲۰۰ حذف شود می‌توان یارانه را افزایش داد

 25. آژانس اتمی: توقف بازرسی‌ها بردی نصیب ایران نمی‌کند

آخرین عناوین