تذکر لسانی بهانه‌ای برای ضرب و شتم/ دلجویی امام جمعه رشت از بانوی آمر به معروف

گروه اجتماعی الف،   3990804091 ۳۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

چند روزی است که خبری مبنی بر ضرب و شتم یک بانوی امربه‌معروف در رشت پیچیده است، خانمی که به دلیل تذکر به خانم دیگری مبنی بر اینکه پارک جای سگ گردانی نیست موردحمله صاحب سگ قرار گرفت و به‌شدت آسیب دید.

تذکر لسانی بهانه‌ای برای ضرب و شتم/ دلجویی امام جمعه رشت از بانوی آمر به معروف

به گزارش فارس، قصه این بی‌مهری اینجاست که هفته گذشته در بوستان کشاورز شهرستان رشت، خانمی که مشغول قدم زدن در پارک بود به خانم دیگری که قلاده دو سگ دیگر را در دست داشت تذکر می‌دهد که پارک جای سگ نیست و بهتر است با سگ به پارک نیاید که این خانم در پاسخ با ناسزا و حرف‌های زننده‌ای خطاب به او می‌گوید: «پارک جای سگ‌هایی مثل شما نیست» خانم که از این حرف بسیار آزرده‌خاطر بود تا به خود بیاید موردحمله قرار می‌گیرد و صاحب سگ‌ها گردن او را فشار می‌دهد و به داخل آب می‌اندازد و سرش را به میله‌ای می‌کوبد و به‌شدت او را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد.

جالب است که این اتفاق در حالی رقم می‌خورد که برخی شاهدان ماجرا نه‌تنها به این خانم کمکی نمی‌کنند بلکه با جملاتی از قبیل: «این‌ها سگ‌های خودشان را خیلی دوست دارند» و «چرا تنها به پارک آمدید» و جملاتی ازاین‌دست سعی در مقصر جلوه دادن این خانم داشتند و حتی عده‌ای تماشاگر پرت کردن وی در داخل آب شدند.

پدیده سگ گردانی معضلی است که در این چند سال در استان گیلان رواج پیداکرده و نیاز به وضع قوانینی دارد تا برای مردم بیش از این مزاحمت ایجاد نشود.

آیت‌الله رسول فلاحتی، نماینده ولی‌فقیه در گیلان به همراه سردار محمد عبدالله پور، فرمانده سپاه قدس گیلان عصر امروز با حضور در منزل این بانوی آمربه‌معروف و عیادت از وی به دلیل اینکه مورد ضرب و شتم شدید قرارگرفته بود درصدد تکریم از این بانو و تمامی آمرین به معروف و ناهیان از منکر برآمدند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان در این دیدار خطاب به این بانو با بیان اینکه شما مایه افتخار مردم گیلان هستید و دستگاه قضا به‌طورقطع از برخوردی که با شما شده کوتاه نخواهد آمد، اظهار کرد: از اینکه این خواهر محترمه آن‌گونه در پارک مورد تعرض قرار گرفت از ایشان معذرت می‌خواهیم و از دستگاه قضا و همه‌کسانی که مربوط به این مسئله می‌شوند انتظار داریم در این راستا اقدام‌هایی انجام دهند که این‌گونه رفتارها در شهر و استان ما تکرار نشود.

آیت‌الله فلاحتی، وجود مردان و زنان شجاع گیلانی را مایه افتخار دانست و بیان کرد: همه خواهران و برادران که دلشان برای انقلاب و نظام می‌سوزد بی شک در برابر ناهنجاری‌ها کوتاه نمی‌آیند بنابراین تکریم از بانوی امربه‌معروف در واقع تجلیل از اسلام است.

وی به روایتی از امیر مؤمنان امام علی (ع) مبنی بر اینکه تمام واجبات در مقابل امربه‌معروف و نهی از منکر مانند قطره در برابر دریا است، اشاره کرد و گفت: امربه‌معروف جهاد بزرگی است و این ملت برای حفظ ارزش‌ها ایستادگی می‌کند.

فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در این دیدار با تأکید بر اینکه ما باید فضا را برای کسانی که مقابل دین اسلام می‌ایستند تنگ کنیم، اظهار کرد: باید نگرانی در برخی حوزه‌ها به‌سرعت رفع شده و به قوانین و احکامی که با حق‌الناس مرتبط است بیشتر توجه شود.

سردار عبدالله پور خطاب به این بانوی امربه‌معروف گفت: اجازه نمی‌دهیم حقی از شما ضایع شود و تا آخر پیگیر این موضوع هستیم تا جلوی معضلات این‌چنینی گرفته شود.

هرچند که فرد ضارب متواری شده توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شد اما جامعه ما با مشکلات عدیده‌ای دست‌وپنجه نرم می‌کند که توجه ریشه‌ای به هر یک از این مشکلات برای حل آن‌ها لازم و ضروری است.

دیدگاه کاربران

شهاب۱۶۵۸۹۶۶۲۳:۴۴:۳۸ ۱۳۹۹/۸/۴
این خواهران و برادران ایمانی و دغدغه مند باید بدانند که کسانی که علنا با سگ در پارک و خیابان ظاهر می شودند اولا خودشان هم اخلاق بد دارند؛ و ثانیا خود را برای این گونه تذکرات آماده کرده‌اند تا متناسب با شخصیت خودشان.. به تذکر دهنده حمله و پرخاش کنند. جور کم کاری پلیس را این افراد باشخصیت و مومن می‌کشند که متأسفانه روند کار اغلب به همین گونه پیش رفته است.
ناشناس۱۶۵۸۹۶۷۲۳:۴۴:۴۴ ۱۳۹۹/۸/۴
خشونت در هر شكلى محكوم هست و با متخلفين بايد برخورد شود ولى طبق چه قانون و منطقى همراه داشتن سگ در پارك ممنوع است؟ سگ چه آزارى رسانده بود كه اين خانم مداخله كردند؟
ناشناس۱۶۵۸۹۸۷۲۳:۵۹:۴۳ ۱۳۹۹/۸/۴
وقتی قوانین شل و سفت کن راه می اندازید عده‌ای ارازل راه را برای خودشان هموار می بینند برای گستاخی ها
ناشناس۱۶۵۹۳۹۵۱۰:۰۱:۳۷ ۱۳۹۹/۸/۵
خدا هدایتشان کند
ناشناس۱۶۵۹۵۲۱۱۱:۱۴:۴۱ ۱۳۹۹/۸/۵
نیروی انتظامی به تنهایی نمی تواند به ناهنجاری های در جامعه بپردازد باید بقیه سازمان ها و بسیج به کمک این نیرو طبق ضوابط کمک کنند
ناشناس۱۶۵۹۰۰۲۰۰:۱۵:۴۳ ۱۳۹۹/۸/۵
خودتان این ها را رو دادید و حالا هم برای جمع کردنشان به مشکل برخوردیم خوردین ولی اگر سپاه که بیاد دیگر ماجرا تموم است و راه درویی برای این ها نیست چون با کسی شوخی ندارد
ناشناس۱۶۵۹۰۰۶۰۰:۱۷:۰۵ ۱۳۹۹/۸/۵
در آخر الزمان حلال خدا را حرام و حرام خدا را حلال می کند و آن روز روز آمدن منجی بشریت است
ناشناس۱۶۵۹۷۶۲۱۳:۱۸:۵۶ ۱۳۹۹/۸/۵
الان دقیقا گردوندن سگ کجای اسلام حرام اعلام شده. البته من موافق این امر نیستم و بنظرم علاوه بر نجاست و آلودگی معضلات اجتماعی هم بوجود میاره. اما صرف نگهداری و گردوندن سگ حرام نیست.
ناشناس۱۶۵۹۲۲۶۰۸:۲۱:۵۳ ۱۳۹۹/۸/۵
نیروی انتظامی در بحث عفاف و حجاب و قمار و سگ گردانی و دوچرخه سواری و سایر موارد به تنهایی هیچ اقتدار و انگیزه ای ندارد باید مجلس قانونی تصویب کند تا بسیج و سایر نیروها با حفظ ضوابط قضایی مشترکا به بسیاری از مسایل اجتماعی بپردازند
ناشناس۱۶۵۹۲۲۸۰۸:۲۵:۳۴ ۱۳۹۹/۸/۵
ضمن حمایت ازاین خواهر عزیزمان که موردهجمه یک عده ..ولگرد قرارگرفته ضعف قانون میدانیم وباید قانون سگ گردانی به فوریت تصویب شود وفرد جنایتکار درهمان محل مورد آزار خانم محجبه شدیدترین حکم درباره او انجام گیرد
میترا۱۶۵۹۲۳۱۰۸:۲۸:۳۲ ۱۳۹۹/۸/۵
.. یکباره همه .. بیاد امر به معروف و نهی از منکر افتاده اند؟ و چرا امر به معروف این افراد فقط در حوزه روسری و سگ خلاصه شده؟ و مصداق بزرگ امر به معروف امام حسین (ع) ، در خطبه عاشورا در خصوص حجاب کدام زن متذکر شدند؟!!! چرا اینگونه سعی در تقلیل ارزشهای بزرگ دینی دارید؟
ناشناس۱۶۵۹۲۳۲۰۸:۲۸:۴۲ ۱۳۹۹/۸/۵
چقدر جامعه رو دو قطبی کرده اید.
ناشناس۱۶۵۹۵۵۲۱۱:۳۲:۴۰ ۱۳۹۹/۸/۵
چه ربطی به دوقطبی سازی داره اگه تو پارک هم سگ به بچه ات حمله کنه بازم اینقدر روشنفکر باقی میمونی؟
مهران۱۶۵۹۵۸۵۱۱:۴۷:۵۵ ۱۳۹۹/۸/۵
در طول تاریخ تمام دنیا دو قطبی بوده و هست و خواهد بود دو قطبی خیر و شر
هادی۱۶۵۹۶۵۱۱۲:۲۵:۲۸ ۱۳۹۹/۸/۵
جامعه ما رو کسانی دوقطبی کردند که ببعی وار سبک زندگی غربی رو (اون هم فقط لجنزارها و فاضلابش) رو برگزیدن وگرنه جامعه ما کاملا یکدست بود. الان هم قرار نیست مومنین دست از زندگی مومنانه بردارن. در جنگ اراده ها ان شا الله مومنین غالب خواهند بود. البته امر و نهی فقط در مورد حجاب و سگ گردانی و روزه خواری نیست و شامل تمام احکام و قوانین و ناهنجاری ها میشه اما اینهایی که گفتم هم جزوش هست
ناشناس۱۶۵۹۲۵۳۰۸:۴۵:۵۲ ۱۳۹۹/۸/۵
.. از بس که نیروی انتظامی به اسم تعامل جلوی هنجار شکنی ها را در جامعه نگرفت وضعیت عفاف و حجاب و سایر شئونات این شده که می بینیم با این همه مشغله وقتی مردم برای کمی استراحت به پارک میروند با انواع مظاهر هنجار شکنی مواجه می شویم که با اعصاب خردتر به خانه باز می گردیم لازم است نیروی انتظامی از سایر قوا کمک بگیرد..
ناشناس۱۶۵۹۲۸۹۰۹:۰۳:۳۳ ۱۳۹۹/۸/۵
.. اگر نیروی انتظامی حسب وظیفه ذاتی خود از ابتدا درست عمل میکرد و با وجود قانون عفاف و حجاب و سایر قوانین اجتماعی شاهد این همه هنجار شکنی و بی بند و باری در جامعه نبودیم
ناشناس۱۶۵۹۳۱۱۰۹:۱۷:۲۳ ۱۳۹۹/۸/۵
قابل توجه نیروی انتظامی ا..ن و نماینده محترم ولی فقیه در اصفهان وضعیت عفاف و حجاب و مصرف مواد مخدر و قلیان و سگ گردانی و قمار وضعیت اسفباری را برای شهروندان ایجاد کرده است لطفا جلسه و کارگروه ویژه با همه دستگاه های مرتبط تشکیل دهید
مهران۱۶۵۹۳۱۵۰۹:۲۰:۵۹ ۱۳۹۹/۸/۵
انصافا تریپ مهربانی برندارید و رضایت ندید من کاری به بحث حجاب و این حرفا ندارم ولی اگر این وحشی ها رو آزاد کنید و رضایت بدید به کل مردم جامعه ظلم کردید
امیری۱۶۵۹۳۲۵۰۹:۲۶:۵۳ ۱۳۹۹/۸/۵
بهتر است این کار توسط پلیس انجام شود اگر هر کسی بخواهد حکم کند و دیگری را محکوم کند و تذکر بدهد و احیانا برخورد کند نوعی از هرج و مرج حاکم می شود برای همه پذیرفته است که پلیس تذکر بدهد و تنشی هم پیش نخواهد آمد
ناشناس۱۶۵۹۳۸۴۰۹:۵۸:۵۵ ۱۳۹۹/۸/۵
امام جمعه محترم اگر در مورد شرایط امر به معروف و نهی ازمنکر کمی آگاهی سازی کنند بد نیست. بعضی از مردم این فریضه رو با کار اجرائی مامور انتظامی اشتباه گرفتن.روزانه دهها سگ و گربه ولگرد توی پارک ها میچرخن و ظاهرا عیبی هم نداره.
رضایی۱۶۵۹۴۰۹۱۰:۱۰:۱۵ ۱۳۹۹/۸/۵
در همه جای دنیا سگ گردانی در پارک مجاز است و کسی هم به خود این اجازه را نمیدهد مزاحم سگ گردانی دیگری شود.
ناشناس۱۶۵۹۴۱۳۱۰:۱۲:۴۰ ۱۳۹۹/۸/۵
پوششون مناسب بوده؟
ناشناس۱۶۵۹۴۱۴۱۰:۱۳:۱۱ ۱۳۹۹/۸/۵
مرحوم سلحشور: روزی در همین تهران در خیابان چادر از سر زنان چادری در می آورند----------- داره به حقیقت میپیونده-------
ناشناس۱۶۵۹۴۵۱۱۰:۳۹:۳۰ ۱۳۹۹/۸/۵
همه پارکها نگهبانی دارند . ایشان باید به نگهبان پارک مراجعه کند تا در صورت نیاز تذکر بدهند . اینکه هر کسی خودش بخواهد اقدام کند جایی که مسوول دارد درست نیست .
ناشناس۱۶۵۹۴۸۰۱۰:۵۶:۱۹ ۱۳۹۹/۸/۵
امر به معروف یک فریضه واجب است لیکن افراد تندرو کاری کرده اند که این فریضه مقبول جامعه نباشدوافراد در مقابل آن موضع بگیرند. اینک نیز با برخوردهای پلیسی کار بدتر میشود. یکبار برای همیشه بپذیرید که تا یک چیز مقبول جامعه واقع نشود بازور انجام شدنی نیست.
ناشناس۱۶۵۹۵۰۷۱۱:۰۸:۴۹ ۱۳۹۹/۸/۵
انسان به کسی میگن که برای لذت خودش حیوان رو به اسارت در بیاره در منزل و نه در باغ و گله، و وقتی هم نوع خودش در اطرافش و در کل عالم از گشنگی دارند از بین میرن، بره برای سگ غذا و ویتامینی که با ارز مورد نیاز دارو هست، تامین خوراک کنه و ماهی میلیون ها تومن خرج سگ کنه و اخلاقش هم همونطوری بشه! تبریک!
ناشناس۱۶۵۹۶۵۴۱۲:۲۶:۴۰ ۱۳۹۹/۸/۵
سگ گردانی جرم نیست البته رفتار ضارب هم قابل توجیه نیست مگه اینکه امر به معروف کننده شروع به برخورد فیزیکی کند اون دیگه موضوع دیگه ی میشه امر به معروف باید توسط پلیس نه هر کسی .
ناشناس۱۶۵۹۷۰۴۱۲:۴۸:۲۳ ۱۳۹۹/۸/۵
مردم را به جان هم نیاندازید عاقبت ندارد امر به معروف و نهی از منکر کار پلیس است
ناشناس۱۶۶۰۲۴۳۱۸:۰۵:۴۰ ۱۳۹۹/۸/۵
امر به معروف ونهی از منکر وظیفه همه است
ناشناس۱۶۵۹۷۱۴۱۲:۵۰:۵۸ ۱۳۹۹/۸/۵
ضمن اظهار تاسف از گردش و گرداندن سگ در پارک ها و ضمن اظهار انزجار از توهین و حمله به این بانوی محترم، تذکر می دهم که این بانو هم باید شرایط امر به معروف و نهی از منکر را مراعات می کرد. دست کم با پشتوانه شماری دیگر از هم فکرانش تذکر می داد. البته مردم این روزها عصبانی هستند و مهاجمان عصبانیت خود را سر این بانو خالی کرده اند که باید تعقیب قضایی شوند. از سویی قوه قضائیه نیاز است به شماری از منتخبان خود کارت ویژه بدهد تا شناخته شوند و از سوء استفاده پیشگیری شود.
ابراهیم۱۶۶۰۱۶۹۱۷:۰۹:۰۱ ۱۳۹۹/۸/۵
.. امر و نهی کردن فقط و فقط وظیفه پلیس و نیروی انتظامی هست.
ناشناس۱۶۶۰۱۹۸۱۷:۲۹:۲۶ ۱۳۹۹/۸/۵
میدونید یک کارگر باید ((چند نسل)) کار کنه تا این خونه زندگی که این خانوم داره رو تهیه کنه؟
ناشناس۱۶۶۰۷۵۸۰۲:۴۳:۴۱ ۱۳۹۹/۸/۶
چه ربطی داره؟مگه کسی الان حرف پولداری یا نداری زده جوگیر جان
یکتانت

پربحث‌های دیروز

 1. قرار است مرغ هم از سفره مردم پر بکشد؟!

 2. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

 3. دلیل افزایش قیمت لبنیات و مرغ در بازار چیست؟

 4. ترامپ کوتاه آمد/ رئیس جمهور آمریکا با انتقال قدرت به بایدن موافقت کرد

 5. سردار دهقان؛ اولین نامزد رسمی انتخابات ریاست‌جمهوری/ نامه انتقادی همتی به روحانی/ اصلاح‌طلبان همچنان به‌دنبال تنش‌زدایی/ قالیباف از نامزدی در انتخابات منع شده است؟

 6. نظریه‌ای که دیگر کسی از آن حرف نمی زند...

 7. ملک‌‌زاده: در حضور روحانی با ایمنی گله‌‌ای مخالفت کردم/ داروهای مورد استفاده استاندارد بودند

 8. محسن رضایی: ‌مشکلات اقتصادی ‌جز با نگاه انقلابی حل نمی‌شود

 9. نامه انتقادی رئیس بانک مرکزی به رئیس جمهور/ هشدار در خصوص ایجاد پرونده‌های کلان اقتصادی

 10. قیمت مرغ ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است/ برخورد با گرانفروشان مرغ

 11. ماجرای فیلم پر از جنازه و شایعه قاچاق اعضای بدن

 12. ساخت فیلمی موهن درباره سپاه قدس توسط یک ایرانی

 13. خدا حافظ حاج آقا !

 14. مینو محرز: عطاری‌ها باید جمع شوند/ با طب سنتی مشکلی نداریم

 15. داستان یک فریب؛ آیا نتانیاهو واقعا به عربستان رفت؟

 16. جلسه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی با حضور رهبر انقلاب

 17. طعنه روزنامه وطن امروز به دولت

 18. رهبر انقلاب: برای علاج تحریم ها دو مسیر داریم: رفع تحریم و غلبه بر تحریم

 19. مجموع مبتلایان کرونا به ۸۸۰ هزار نفر رسید/ ثبت ۴۸۳ فوتی جدید

 20. هیل: پیوستن بایدن به برجام آسان نیست

 21. ربیعی: گرانی‌های ناخواسته نگرانی مشترک دولت و مردم است/ نرخ مرغ به قیمت‌های مصوب برمی‌گردد

پربحث‌های هفته

 1. این یک یادداشت سیاسی نیست...

 2. قرار است مرغ هم از سفره مردم پر بکشد؟!

 3. چین چگونه کرونا را مهار کرد؟

 4. شیرجه دولت در مسابقه خدمت !

 5. ضعیف‌کشی !

 6. انتقاد تند نماینده بافق از رئیس مجلس

 7. ماجرای استعفای معاون وزیر بهداشت؛ از گمانه زنی تا استقبال!

 8. آیا باید با ضبط کننده فیلم تخریب آلونک در بندرعباس برخورد شود؟!

 9. پندارهای طبری!

 10. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

 11. دریای دوغ و خبرهای کلیشه‌‌ای!...

 12. اهمیت شفاف‌سازی درباره امضای قرارداد قرارگاه خاتم با یک متهم اقتصادی

 13. ورود دستگاه قضایی به موضوع تخریب منزل یک زن سرپرست خانوار در بندرعباس

 14. سیلی بزرگ انصارالله به آل سعود

 15. از آسیه پناهی تا تخریب آلونک زن سرپرست خانوار در بندرعباس؛ چکار باید کرد؟

 16. چرا ماجرای «ترامپ» تازه شروع شده است؟

 17. ملک زاده استعفا کرد

 18. درخواست نماینده مجلس از رئیس قوه قضائیه مبنی بر محاکمه عباس آخوندی

 19. شل کن، سفت کن در محدودیت های کرونایی!

 20. فرار رو به جلوی آقای معاون با استعفای توئیتری

 21. تصاویر جدید و غرورآفرین از ناو جدید سپاه

 22. برندگان و بازندگان مناقشه اخیر قره‌باغ

 23. دلیل افزایش قیمت لبنیات و مرغ در بازار چیست؟

 24. ظریف: بایدن با سه فرمان اجرایی می‌تواند همه تحریم‌ها را لغو کند/ بیش از ۳۰ سال است که بایدن را می‌شناسم

 25. مهریه ۱۰۰۰ میلیاردی برای جوانی که ۵۰ میلیون هم سرمایه ندارد، باطل و خلاف شرع است

پربحث‌های هفته

 1. چین چگونه کرونا را مهار کرد؟

 2. ضعیف‌کشی !

 3. ماجرای استعفای معاون وزیر بهداشت؛ از گمانه زنی تا استقبال!

 4. ورود دستگاه قضایی به موضوع تخریب منزل یک زن سرپرست خانوار در بندرعباس

 5. شل کن، سفت کن در محدودیت های کرونایی!

 6. فرار رو به جلوی آقای معاون با استعفای توئیتری

 7. مهریه ۱۰۰۰ میلیاردی برای جوانی که ۵۰ میلیون هم سرمایه ندارد، باطل و خلاف شرع است

 8. نظریه‌ای که دیگر کسی از آن حرف نمی زند...

 9. کمپین مردمی، مرغ وحشی را به دام می اندازد؟!

 10. ملک‌‌زاده: در حضور روحانی با ایمنی گله‌‌ای مخالفت کردم/ داروهای مورد استفاده استاندارد بودند

 11. درخواست احمد توکلی از رئیسی: با دست اندرکاران فاسد پرونده هفت‌سنگان سریعتر برخورد کنید

 12. تجمع وکلای شیراز در اعتراض به یک طرح مجلس

 13. رئیس دیوان عالی کشور‌: اجرای عدالت مسامحه‌پذیر و نفوذ‌‌پذیر نیست/ قضات در صدور احکام برای مردم خرج‌تراشی نکنند

 14. مینو محرز: عطاری‌ها باید جمع شوند/ با طب سنتی مشکلی نداریم

 15. «فرید نجفی» سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت شد/ نمکی: تراوشات غیرعالمانه تیم قبلی تکرار نشود

 16. رئیس کمیته علمی ستاد کرونا: واکسن‌های کرونا فقط برای ۱۰ درصد ایرانی‌هاست/ داروهای گیاهی تاثیری در کاهش مرگ‌ بیماران بدحال ندارند

 17. اولین محدودیت‌ کرونایی لغو شد!

 18. ماهشهر، یک سال پس از وقایع اعتراضی/ مردم اعتراض‌شان برای کار بود

 19. واکنش شدید استاندار هرمزگان به حادثه تخریب منزل زن سرپرست خانوار

 20. وصول ۴۰ شکایت از معاون مستعفی وزارت بهداشت

 21. شاید زمان عبور از «عند المطالبه» و «عند الاستطاعه» باشد

 22. توضیح آموزش و پرورش درباره فیش حقوقی یک معلم طلبه

 23. مجموع مبتلایان کرونا به ۸۸۰ هزار نفر رسید/ ثبت ۴۸۳ فوتی جدید

 24. انتشار اطلاعات ۲۰۸۴ ملک شهرداری تهران که به غیر واگذار شده + جدول

 25. از آه مظلوم بترسیم!

آخرین عناوین