ارزهای خانگی از پستوها در آمد؟

گروه اقتصادی الف،   3990730130 ۳۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

دیروز در دومین روز ریزش قیمتها در بازار ارز اگر چه کاهش قیمت ارز مثل روز نخست نبود اما بازار ارز پذیرای هجوم متقاضیان خانگی نه برای خرید بلکه برای فروش ارزهایی بود که روزها و ماههای قبل برای سود بیشتر خریده بودند.

ارزهای خانگی از پستوها در آمد؟

به گزارش خبرنگار  الف، بازار ارز و سکه دیروز بعد از دو روز ریزش قیمتها حال و هوای جالبی داشت و دیدنی بود.  اکثر مراجعه کنندگان را متقاضیان خرید ارز روزهای گذشته تشکیل می داد که از ترس کاهش قیمتها و جلوگیری از ضرر و زیان بیشتر به بازار مراجعه کرده بودند.

سوال کلی تمام این مراجعه کنندگان از صرافان و دلالان سرپایی بازار ارز این بود که آیا نرخ ارز و قیمت سکه باز هم نزولی خواهد بود و یا باز هم قیمت به روزهای قبل خود باز خواهد گشت؟ 

اگر چه صرافان به این سوالات واکنش چندان روشن و مشخصی نشان نمی دادند اما اکثر صرافان اعلام می کردند که  آینده بازار بدون پیش بینی است و هر احتمالی وجود دارد.

برخی صرافان معتقد بودند که قیمتها روند کاهشی خواهد داشت و همین موضوع باعث شده است تا سرمایه گذاران ارزی که تا هفته های قبل بازار ارز را به عنوان یک بازاری نقد شونده و سودآور انتخاب کرده بودند اکنون برای تبدیل ارزهایی که خریده بودند به بازار ارز مراجعه کنند.

اما نکته ای که بسیار حائز اهمیت بود این بود که حتی صرافها و دلالان سرپایی نیز چندان علاقه ای به خرید ارز از این سرمایه گذاران و مراجعه کنندگان از خود نشان نمی دادند و همین مساله عطش آنها را برای فروش را بیش از پیش افزایش می داد.

این سودآوری بازار ارز و سکه برای برخی سرمایه گذاران ارزی در حالی این چند روز به محلی برای ضرر و زیان تبدیل شده است که هفته گذشته بارها همتی رییس کل بانک مرکزی اعلام کرده بود که بازار ارز و سکه پرریسک ترین بازار سرمایه گذاری است. 

کارشناسان ارزی بر این باور هستند که پس از تشدید نوسانات ارزی، افزایش عرضه ارز در بازار با برداشتن سقف فروش در سامانه نیما، آزاد شدن فروش ارز پتروشیمی ها در صرافی های مجاز و از سرگیری فروش ارز سهمیه ای و کاهش اختلاف دلار در بازار رسمی و آزاد مقدمات کاهش نوسانات قیمتی را در بازار ارز فراهم کرد. اما دیروز  نوسان نرخ ارز و به تبع آن سکه و طلا کمتر از روز گذشته بود. 

کارشناسان اقتصادی و بانکی نیز معتقد هستند که حال که سیل نقدینگی در پی رکود اقتصادی هر روز به بازاری سرازیر می شود بهترین گزینه برای جمع آوری سرمایه های سرگردان هدایت آن به سمت بانک ها با اجرای سیاستهای افزایش نرخ سود بانکی است.
 
دیروز نرخ دلار در محدوده 28 هزار و 700 تومان بود. نرخ دلار آمریکا دیروز به یکباره تا کانال 27 هزار و 700 تومان هم پایین آمد. نرخ یورو نیز امروز به 33 هزار و 70 تومان رسید که اندکی نسبت به روز قبل تقویت شده بود. 
بهای  هر اونس طلا در بازارهای جهانی نیز  با 13 دلار افزایش باعث شد تا بهای هر گرم طلای 18 عیار را تا مرز یک میلیون و 288 هزار و 500 تومان بالا بکشد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۶۵۳۶۵۵۰۰:۲۴:۰۸ ۱۳۹۹/۸/۱
ولی بانک مرکزی نخواست پایین تر بیاید
رسول۱۶۵۳۶۶۲۰۰:۴۲:۵۳ ۱۳۹۹/۸/۱
از اینکه مردم عادی ضرر کنن خوشحالی و یا واقعا به خاطر اینکه قیمت ارز میاد پایین. عزیز دل برادر مشکل ارز این نیست که یه چندر غازش تو دست مردم هست برو سراغشو از مردم بهترون بگیر
کاشف سه نون حیف نون دولت۱۶۵۳۶۶۹۰۰:۴۹:۲۰ ۱۳۹۹/۸/۱
باید در کشور ساز و کاری تعریف شود که وظیفه و چارچوب کاری هر فرد مشخص شود و یکی از اساسی ترین این کارها خرید و فروش و تجارت است که هر شخص نباید بتواند براحتی و بدون واسطه حقوقی اقدام به خرید فروش کند یک بخش جامعه باید تولید کننده باشد یک بخشی از جامعه خدماتی و یک بخش هم تجارت سازنده همین خرید و فروش دلار و سکه و غیره باید بر اساس چارچوب و برنامه باشد و هر کس نتواند براحتی اقدام به خرید و فروش کند تمامی اینها از طریق کد ملی و شناسه دار کردن مال اموال و کالا براحتی قابل عملیاتی شدن است
ناشناس۱۶۵۴۱۳۴۱۳:۳۹:۲۵ ۱۳۹۹/۸/۱
خیلی پرت گفتی یعنی کل دنیای متمدن اینجوری پیشرفت کردند یا در سایه اقتصاد آزاد؟
ناشناس۱۶۵۴۵۱۲۱۹:۲۰:۰۶ ۱۳۹۹/۸/۱
فکر میکنید این راهکارها در وضعیت نابسامان فعلی جواب میدهد هر تغییری در روشها و قوانین و نرخها و غیره تاکنون بنفع افراد رانتخوار و بضرر طبقات محروم تمام شده است. بهترین کار اینست تا اطلاع ثانوی هیچ چیز را تغییر ندهند و وعده های پوچ برای بهبود هم ندهند تا هرکس در این ..جا لا اقل تکلیف خودش را بفهمد.
ناشناس۱۶۵۳۶۸۱۰۱:۱۶:۳۵ ۱۳۹۹/۸/۱
اتفاقا ارز گیر نمیاد
رضا۱۶۵۳۷۰۹۰۲:۲۹:۲۶ ۱۳۹۹/۸/۱
با پیروزی بایدن دلار در سراشیبی سقوط قرار خواهد گرفت.تا حدود ۱۰ هزار.
ناشناس۱۶۵۴۰۸۷۱۲:۵۹:۲۱ ۱۳۹۹/۸/۱
یاد دلار 1000 هزار تومانی انداختی هر چند که در هیچ کجای دنیا انتخابات برگزار شود روی دیگر بازارهای کشورهای جهان اثر نمی گذارد و فقط روی ارز ملی آن کشور اثر می گذارد
ناشناس۱۶۵۴۱۱۹۱۳:۲۸:۳۲ ۱۳۹۹/۸/۱
ما هم فکر می کردیم روحانی بیاد شرایط بهتر میشه. با سیاست های فعلی هیچ اتفاقی نیست که برای ایران و ایرانی شرایط بهتری رو رقم بزنه.
۱۱۶۵۴۱۷۳۱۴:۱۰:۰۷ ۱۳۹۹/۸/۱
دولت نمی گذاره دلار پایین بیاد . مثلا روحانی را انتخاب کردیم به ملت خدمت کند برعکس ما باید به روحانی خدمت کنیم . روحانی در امانت خوب عمل نکرد
هلی۱۶۵۳۷۲۰۰۳:۲۶:۲۹ ۱۳۹۹/۸/۱
این حرف ها چیه من از ساعت 8صبح تا12ظهرچهارشنبه تو بازار دلاربودم نتونستم حتی یک 100دلارخریدبزنم ارزخانگی کدومه مگر بخاطر بدهی زن ودختر مردم گوشواره به گوششون مونده تا دلار داشته باشند
ناشناس۱۶۵۳۷۵۰۰۶:۳۷:۳۱ ۱۳۹۹/۸/۱
مردم رو مثل مترسک کرده اند مردم بدبخت برای جلوگیری از ریزش ارزش پولشان مجبورند ‌دلار یا طلا بخرند و بعد دولت رزمایش میگذارد و قیمتها را می شکند و باز مردم با ضرر موارد را می‌فروشند...
ناشناس۱۶۵۳۷۸۱۰۷:۵۵:۲۱ ۱۳۹۹/۸/۱
خود دولت هم فهمید برای دلار بالای سی تومان تقاضا نیست تکانی داد برای ایجاد هیجان در بازار
ناشناس۱۶۵۳۷۹۳۰۸:۱۱:۴۶ ۱۳۹۹/۸/۱
يعني با ٢ يا ٣ تومان كاهش قيمت همه فروشنده شدن؟
ناشناس۱۶۵۳۸۱۲۰۸:۳۳:۳۳ ۱۳۹۹/۸/۱
دیروز دوباره دلار 30 هزارتومان شد. ارزانی 2-3 روز قبل تنها یک نوسان گیری بود که عده ای را به سودهای کلان رسانید.
ناشناس۱۶۵۳۸۲۹۰۸:۵۶:۱۶ ۱۳۹۹/۸/۱
این ریزش اندک صرفا به دلیل تهدید روحانی به استیضاح هست نه چیز دیگر دولت دست در جیب ملت دارد
ناشناس۱۶۵۳۸۸۵۰۹:۴۷:۳۲ ۱۳۹۹/۸/۱
حتی‌اگر‌ارزش‌دلار‌به‌ده‌هزارتومان‌هم‌برسد‌ارزش‌نگهداری‌دارد‌وبهتر‌از ‌آن است‌‌‌که پول‌خود را‌دربانک‌باسودبیست‌درصد‌پس‌انداز‌کنیم‌ زیرا‌درایران‌قیمت‌تمام‌چیزها‌بادلار محاسبه‌میشود
ناشناس۱۶۵۳۸۸۶۰۹:۴۷:۵۰ ۱۳۹۹/۸/۱
عملا دولت مانع کاهش قیمت دلار میشه !!! دلار رو بیست و پنج هزار میخره تا بازار ریزشی نشه !!!! پس همش بازیه
ناشناس۱۶۵۳۸۹۸۱۰:۰۱:۳۷ ۱۳۹۹/۸/۱
قانون میزان داشتن ارز خانگی را بسیار محدود کند و عموم مالکین موظف به اعلام میزان موجودی ارز خود باشند
ناشناس۱۶۵۴۱۳۱۱۳:۳۷:۴۶ ۱۳۹۹/۸/۱
این هم شد راهکار فرض کن همه ارزهای خانگی هم تحویل دولت شد. این همه دولت روی کار آمدند دلارها خرج چه شد؟
ناشناس۱۶۵۳۹۴۸۱۰:۴۵:۱۴ ۱۳۹۹/۸/۱
من معتقدم با انبار کردن ارز و سکه فقط اوضاع وخیم تر می شه و دنبال خرید این دو قلم نرفتم و بنا بر توصیه ریاست جمهور و دیگران وارد بورس شدم و سهان بانکی و پالایشی خریدم الان حدود 60 درصد ضرر کرده ام و پس اندازم از نصف کمتر شده من نمی دونم برای حفظ ارزش سرمایه ام باید چکار می کردم ! ریال روز به روز بی ارزش تر می شه و به حرف ریاست جمهور و مقامات دیگر اعتباری نیست نتیجه چندین سال زحمت من و همسرم آب شد و از بین رفت چرا کسانی که از بورس حمایت کردند پاسخگو نیستند ؟
ناشناس۱۶۵۴۱۱۵۱۳:۲۱:۰۳ ۱۳۹۹/۸/۱
از دیرباز ملک در این کشور ارزشمند بوده و هست.برو شهرستان ی تیکه زمین بخر برای سرمایه گذاری.
ناشناس۱۶۵۴۱۳۰۱۳:۳۶:۴۷ ۱۳۹۹/۸/۱
در بورس ایران اطلاعات شفاف نیست و در واقع قیمت سهام توهمی است و شما قمار کردید در قمار گاهی برد هست گاهی باخت.
ناشناس۱۶۵۳۹۵۵۱۰:۵۲:۳۵ ۱۳۹۹/۸/۱
متاسفانه اینم یه بازی دیگه مسئولان ارز هست وقتی مردم از ترس ارزون شدن ارزاشونو فروختن دوباره گرونش میکنن شاید اینبار بکننش پنجاه هزار تومن.
ناشناس۱۶۵۳۹۵۹۱۰:۵۴:۵۳ ۱۳۹۹/۸/۱
از بورس چه خبر؟
ناشناس۱۶۵۴۰۲۲۱۲:۰۱:۵۴ ۱۳۹۹/۸/۱
مردم سرمایه هایشان را به سمت بورس و طلا ببرند. خرید و فروش ارز و داشتن کوچکترین نقش در بازار بنفع افزایش ارز یک جنایت در قبال هموطنانمان است که دارو و غذایشان تحت تاثیر قرار میگیرد.
ناشناس۱۶۵۴۱۲۰۱۳:۲۸:۳۳ ۱۳۹۹/۸/۱
مردم چه کنند که ارزش پولشون پایین نیاد ؟؟؟؟ بانکها با تضمین حساب ارزی باز کنند سود هم بدهند بانک مثلا ملی ضامن باشه برای بر گرداندن همون ارز یا معادل ریالی آن به ((هر نحوی که مشتری بخواد )) نه اینکه موقع برگرداندنش بگن قیمت دولتی و نیمایی و این حرفها ارزها اینجوری از پستوها بیرون میاد ..دست دولت هم باز میشه ولی ضمانت بانک روش باشه . این راه حله پستو نبودن ارزهاست
ناشناس۱۶۵۴۱۲۹۱۳:۳۵:۲۹ ۱۳۹۹/۸/۱
هیچ فرقی نمیکنه مردم تاثیر چندانی ندارند
ناشناس۱۶۵۴۰۳۷۱۲:۱۷:۰۸ ۱۳۹۹/۸/۱
نرخهای تبلیغاتی دوام ندارد.
مهاجر۱۶۵۴۰۷۹۱۲:۵۲:۰۴ ۱۳۹۹/۸/۱
قيمت دلار كه برگشت به ٣٠،٠٠٠ تومان !! اين نوسانات ِ قيمت دلار كه خيلي بدتره
ناشناس۱۶۵۴۱۰۴۱۳:۱۳:۴۸ ۱۳۹۹/۸/۱
دولت در كشور با مردم معامله مي كندمانند كشش ما ملت رفتار مي كند شناخت خوبي از طمع ملت دارد
ناشناس۱۶۵۴۱۱۶۱۳:۲۲:۱۸ ۱۳۹۹/۸/۱
بعضا مسوولین هیچ جا حامی مردم نبوده اند وهمیشه خودشان بزرگترین دلال بوده اند
ناشناس۱۶۵۴۲۷۱۱۴:۵۵:۵۷ ۱۳۹۹/۸/۱
دلار دوباره رفت بالا و فقط یک فرصت خرید دوباره به جاافتادگان داد.
ناشناس۱۶۵۴۳۲۵۱۵:۵۵:۱۷ ۱۳۹۹/۸/۱
مگر قرار نبود ارز فقط برای مصارف مشخص فروخته شود ، اینکه دلار نخریدیم و در بورس سرمایه گذاری کردیم که به خیال خودمان کمکی هم به کشور کرده باشیم ، از این گذشته ، چرا چند صرافی باید بتوانند اقتصاد یک کشور را اینطور متشنج کنند، وجود صرافی برای داد و ستد با خارج لازم است ، اما دلیل وجود این صرافی ها در سطح شهر چیست ؟ اصولا مردم عادی بدون نیاز ارزی چرا باید بتوانند دلار بخرند
یکتانت

پربحث‌های دیروز

 1. قرار است مرغ هم از سفره مردم پر بکشد؟!

 2. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

 3. دلیل افزایش قیمت لبنیات و مرغ در بازار چیست؟

 4. ترامپ کوتاه آمد/ رئیس جمهور آمریکا با انتقال قدرت به بایدن موافقت کرد

 5. سردار دهقان؛ اولین نامزد رسمی انتخابات ریاست‌جمهوری/ نامه انتقادی همتی به روحانی/ اصلاح‌طلبان همچنان به‌دنبال تنش‌زدایی/ قالیباف از نامزدی در انتخابات منع شده است؟

 6. نظریه‌ای که دیگر کسی از آن حرف نمی زند...

 7. ملک‌‌زاده: در حضور روحانی با ایمنی گله‌‌ای مخالفت کردم/ داروهای مورد استفاده استاندارد بودند

 8. محسن رضایی: ‌مشکلات اقتصادی ‌جز با نگاه انقلابی حل نمی‌شود

 9. نامه انتقادی رئیس بانک مرکزی به رئیس جمهور/ هشدار در خصوص ایجاد پرونده‌های کلان اقتصادی

 10. قیمت مرغ ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است/ برخورد با گرانفروشان مرغ

 11. ماجرای فیلم پر از جنازه و شایعه قاچاق اعضای بدن

 12. ساخت فیلمی موهن درباره سپاه قدس توسط یک ایرانی

 13. خدا حافظ حاج آقا !

 14. مینو محرز: عطاری‌ها باید جمع شوند/ با طب سنتی مشکلی نداریم

 15. داستان یک فریب؛ آیا نتانیاهو واقعا به عربستان رفت؟

 16. جلسه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی با حضور رهبر انقلاب

 17. طعنه روزنامه وطن امروز به دولت

 18. رهبر انقلاب: برای علاج تحریم ها دو مسیر داریم: رفع تحریم و غلبه بر تحریم

 19. مجموع مبتلایان کرونا به ۸۸۰ هزار نفر رسید/ ثبت ۴۸۳ فوتی جدید

 20. هیل: پیوستن بایدن به برجام آسان نیست

 21. ربیعی: گرانی‌های ناخواسته نگرانی مشترک دولت و مردم است/ نرخ مرغ به قیمت‌های مصوب برمی‌گردد

پربحث‌های هفته

 1. این یک یادداشت سیاسی نیست...

 2. قرار است مرغ هم از سفره مردم پر بکشد؟!

 3. چین چگونه کرونا را مهار کرد؟

 4. شیرجه دولت در مسابقه خدمت !

 5. ضعیف‌کشی !

 6. انتقاد تند نماینده بافق از رئیس مجلس

 7. ماجرای استعفای معاون وزیر بهداشت؛ از گمانه زنی تا استقبال!

 8. آیا باید با ضبط کننده فیلم تخریب آلونک در بندرعباس برخورد شود؟!

 9. پندارهای طبری!

 10. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

 11. اهمیت شفاف‌سازی درباره امضای قرارداد قرارگاه خاتم با یک متهم اقتصادی

 12. ورود دستگاه قضایی به موضوع تخریب منزل یک زن سرپرست خانوار در بندرعباس

 13. دریای دوغ و خبرهای کلیشه‌‌ای!...

 14. سیلی بزرگ انصارالله به آل سعود

 15. از آسیه پناهی تا تخریب آلونک زن سرپرست خانوار در بندرعباس؛ چکار باید کرد؟

 16. چرا ماجرای «ترامپ» تازه شروع شده است؟

 17. ملک زاده استعفا کرد

 18. درخواست نماینده مجلس از رئیس قوه قضائیه مبنی بر محاکمه عباس آخوندی

 19. شل کن، سفت کن در محدودیت های کرونایی!

 20. فرار رو به جلوی آقای معاون با استعفای توئیتری

 21. تصاویر جدید و غرورآفرین از ناو جدید سپاه

 22. برندگان و بازندگان مناقشه اخیر قره‌باغ

 23. دلیل افزایش قیمت لبنیات و مرغ در بازار چیست؟

 24. ظریف: بایدن با سه فرمان اجرایی می‌تواند همه تحریم‌ها را لغو کند/ بیش از ۳۰ سال است که بایدن را می‌شناسم

 25. مهریه ۱۰۰۰ میلیاردی برای جوانی که ۵۰ میلیون هم سرمایه ندارد، باطل و خلاف شرع است

پربحث‌های هفته

 1. قرار است مرغ هم از سفره مردم پر بکشد؟!

 2. شیرجه دولت در مسابقه خدمت !

 3. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

 4. دلیل افزایش قیمت لبنیات و مرغ در بازار چیست؟

 5. جزئیات افزایش کارمزد خدمات بانکی از امروز + جدول

 6. قالیباف: پایه های اقتصاد داخلی ایران در شرایط تحریم محکم‌تر شد

 7. صادرات پراید به اسپانیا/ خودروی ایرانی به ۹ کشور صادر می شود

 8. محسن رضایی: ‌مشکلات اقتصادی ‌جز با نگاه انقلابی حل نمی‌شود

 9. نامه انتقادی رئیس بانک مرکزی به رئیس جمهور/ هشدار در خصوص ایجاد پرونده‌های کلان اقتصادی

 10. قیمت مرغ ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است/ برخورد با گرانفروشان مرغ

 11. مرغداران روزانه ۹ تا ۱۰ میلیارد تومان ضرر می‌کنند

 12. دوران از دست‌رفته اصلاحات اقتصادی/ دولت یا نمی‌خواهد یا ناتوان از حل مشکلات است

 13. قالیباف:‌ به دنبال آن بودیم که کالاهای اساسی راحت‌تر و ارزان‌تر به مردم برسد/ مهم نیست این کار از سوی مجلس انجام می‌شود یا دولت

 14. شورای نگهبان مصوبه مجلس برای الزام دولت به پرداخت یارانه کالاهای اساسی را تأیید کرد

 15. دولت یا ملت؛ چه کسی اعانه می‌گیرد؟

 16. طرح ۲ فوریتی مجلس برای ممنوعیت افزایش قیمت‌ها

 17. نحوه فعالیت بانک‌های دولتی و خصوصی از اول آذر

 18. خبر خوب وزیر رفاه به مستمری بگیران

 19. قیمت محصولات لبنی افزایش یافت

 20. «طلا» جایگزین «پول» در مبادلات می‌شود؟!

 21. چالش بلدم بلدم و قیمت مرغ!

 22. دیوان محاسبات در آزمون ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو

 23. پرداخت «فوق العاده ویژه» به کارکنان دانشگاه‌های علوم پزشکی

 24. توئیت نماینده مجلس: بیچاره مردم

 25. سکه وارد کانال ۱۱ میلیون تومان شد

آخرین عناوین