درد دل مردم | جواب سربالا برای ثبت‌نام مجدد یارانه/ کار سخت و حقوق ناچیز کارگران شهرداری/ فروش آب لیتری ۳۰ تومن در روستای باقرتنگه

گروه اجتماعی الف،   3990727098
درد دل مردم | جواب سربالا برای ثبت‌نام مجدد یارانه/ کار سخت و حقوق ناچیز کارگران شهرداری/ فروش آب لیتری ۳۰ تومن در روستای باقرتنگه

مدتی است که در بخش «‌درددل مردم» پنجره‌ای به سوی شما گشوده‌ایم تا مشکلات خود را با ما در میان بگذارید. بدیهی است در بسیاری از موارد مطرح شده امکان قضاوت برای الف وجود ندارد. به همین دلیل در انتظار پاسخ مسئولان و دستگاههای مربوطه خواهیم بود که در همین بخش منتشر خواهد شد.

شما می توانید مسایل و مشکلات خود را در بخش کامنت‌های ذیل همین مطلب ارسال کنید. این مطلب هر روز با پیام های شما بروز خواهد شد.


چند نکته :
۱- مطالب حتی المقدور کوتاه و بدون حاشیه روی نوشته و به موضوع اصلی مورد نظر پرداخته شود. در نوشتن دقت کنید مطالب، مفهوم و روشن بیان شوند.
۲- فقط مشکل و مساله خود را مطرح و از اظهار نظر یا ابراز همدردی خودداری کنید. 
۳- در صورتی که مطلب نیازمند الصاق تصویری از مدارک بود حتما به پیوست ارسال گردد.
۴- در مواردی ممکن است دستگاه مربوطه نیازمند ارتباط با نویسنده مطلب باشد در صورت تمایل نام و نام خانوادگی و شماره ای برای تماس اعلام نمایید.
۵- به مشکلات مطرح شده قبلی در این صفحه پاسخ ندهید و مشکل خود را نیز به صورت مستقل از آن ها بنویسید.
۶-بدیهی است پیامهای حاوی توهین به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نخواهد شد.

**********************************

 

30/مهر/99

 

 


 • با عرض سلام بنده بعنوان راننده در یکی از نمایندگیهای فروش محصولات یکبار مصرف، 6سال میشه که مشغول بکار هستم، حرفم به مسولین وزرات کار هست، توی این نمایندگی به اسم قانون کار استخدام میکنند ولی از قانون کار فقط حداقل ترین رو که همون پایه حقوقی است پرداخت میشه وبس.
  نه عیدی، نه سنوات، نه حق مسکن، نه حق اولاد، نه مرخصی، نه بیمه......!!! 
  تاچندسال پیش یادم بازرسان اداره کار یا بیمه سالی 2بار به چنین مجتمع ها وواحدهای صنفی سر میزدند تاکارفرما ها تخلفی انجام ندهند وچندسالی میشه دریغ از یک بار بازدید بازرسان، بااین اوضاع من کارگر چجوری احقاق حق کنم وقتی که اداره کار تنها حامی ما کارگرا بی تفاوت نسبت به معشیت کارگرا هست من میتونم احقاق حق کنم

 


 • من ساله 91برای یارانه نتونستم ثبت نام کنم الان هم بیکار هستم دوفرزند دارم وهردفعه که فرماندار مراجعه کردم جواب سرکاری گرفتم در رباط کریم مستاجر هستم بااین همه گرانی وضعیت سخت زندگی شما جای من بودید چه می‌کردید.به چه کسی در دلتان رامیگفتید. تاکی فرزندتان رابه امید رسیدن روز خوش وعده می‌دادید.

 


 • با سلام.میخواستم از طریق شما بگم که اقاااا به فریاد ما برسید.ما به حرف دولت محترم همه چیز خود را به بورس سپردیم.من خودم با اموزش وارد شدم.ولی به حدی در معاملات دستکاری میشه که دیگه واقعا همه رو نا امید کرده.چطوری باید بگیم که این کوره پول سوزی تمام پولهای ملت بدبخت رو سوزوند.بس کنید.صدامون به هیچ جا نمیرسه.

 


 • الان تو‌ وزارت بهداشت اکثر نیروها با ۱۴،۱۰.۱۳ قراردادی هستند معلوم نیست عاقبتشون چی میشه.....

 


 • سلام من زن سرپرست خانوار هستم همسر مرحومم با ۱۷ سال سابقه در اثر کتر در شرایط سرطان زای عسلویه ۳ سال پیش در اثر سرطان روده فوت کردند وحقوق مستمری ایشان ۲۵۰۰۰۰۰هست واقعا مسولین چرا به فکر این قشر مظلوم نیستید ؟مگر جوانان ما در دوران جنگ تحمیلی بخاطر مادران وخواهران این سرزمین ورضای خدا ومقابله با دشمن به جنگ نرفتند؟پس چرا مسولین این قشر آسیب پذیر ومظلوم جامعه را فراموش کردند آیا خجالت آور نیست که فقط ۳۰ هزار تومن بابت زن متکفل فرزند به ما تعلق بگیرد؟

 


 • روشن است ک تمیزی وزیبایی هرشهرازاوجب واجبات است ک این مهم محقق نمیگردد جزبازحمات بیدریغ وطاقت فرسایه کارگران شهرداریهادربخشهای خدمات،،فضای سبز،،موتوری و...
  چرا ازبین تمام حقوق بگیران(خصوصاپیمانی وشرکتی وقراردادی و..))تنهاهمین کارگران شهرداری هستندک موردکم لطفی وبی مهری قرارمیگیرند....سخت ترین کاروکم ترین دستمزد متعلق ب این افراداست....کجای ایران کارگرشهرداری میتونه با۳ملیون شکم خانواده ۴نفرش روسیرنگه داره؟؟؟فقط شکمشون روسیرنگه داره نه چیز دیگه...شهرماهم ک ماشاالله گوی سبقت را دربی عدالتی ازهمه ربوده...واقعاک خسته نباشید....

 


 • از دو هفته پیش منطقه 2 شهرداری تهران در کمال تعجب شروع به جدول کشی و تبدیل کردن یک لاین بلوار دادمان واقع در شهرک غرب به فضای سبز کرده است! در واقع این بلوار را باریک کرده است! شهردار جدید منطقه 2 باید جوابگوی سوالات زیر در این باره باشند:
  1) ضرورت و علت این کار چه بوده است؟
  2) هزینه این پروژه چه قدر است؟
  3) در حالیکه روز به روز بر تعداد ماشینهای شهر اضافه شده و نیاز به ایجاد معابر جدید و پهن کردن معابر موجود است، آیا شهرداری عملا با تبدیل بلوار از 3 لاین به 2 لاین فکر ترافیک را کرده است؟
  4) ایجاد فضای سبز به این پهنی در کناره بلوار با توجه به سرسبزی این ناحیه و خصوصا این بلوار چه لزومی دارد؟ آیا با توجه به کمبود منابع آب، فکر آبیاری آن را کرده اند؟
  5) چند ماهی است که رسیدگی به نظافت و آبیاری معابر و فضای سبز، خصوصا پارکهای منطقه شهرک غرب به شدت کم شده است. آقای شهردار کافی است که سری به بوستان پاکنژاد بزنند و با چشم خود ببینند که کلیه آلاچیق ها، صندلی های پارک حتی جداول، پله ها و بتون سطح پارک به شدت تخریب شده اند و این پارک بیشتر شبیه به یک ویرانه شده است. درختان و گلهای آن هم از فرط بی آبی در حال خشک شدن هستند و حتی برگهای خشک ریخته شده بر روی زمین را هم جمع آوری نمی کنند. آیا بهتر نبود که هزینه غیر موجه پروژه بلوار دادمان را صرف نگهداری امکانات موجود می کردند؟

 


 • متولی سلامت شهروندان در استانها دانشگاه علوم پزشگی وخدمات بهداشتی ودرمانی می باشد این درحالی است که در استان آذر بایجان نغربی که دارای پیک بسیار بالای کرونا می باشد ومیزان مرگ ومیر بشدت بالا رفته این دانشگاه اقدام به برگذاری آزمون استخدامی در مرکز استان (ارومیه)با حضور قریب به چهر هزار نفر در تاریخ های 24 و25 مهر نموده که جای بسی شگفتی است این است سلامت مردم هیچ کس پاسخگو نیست

 


 • با سلام
  جای بسی تاسف است که سلامتی خود را در جنگ هزینه کردیم و یک عمر اسیب دیده و با سختی و مشقت گذراندیم. وقتی به بنیاد ایثارگران مراجعه کردیم در یک دور تسلسل برای اجرای قوانین ایثارگری قرارگرفتیم.
  سالی دوبار کمسیون میگذارند و تمام مستندات هر سال باطل و دوباره باید بروز سازی شود.
  عملا مردم را سر کار میگذارند. حق مردم بازیچه یک عده ادم بی درد شده است .
  نسبت به خواست مردم بی اعتنا هستند.

 


 • سردبیر محترم سایت الف
  ضمن تشکر از این سایت که عنوانی رادراین سایت تحت عنوان دردل مردم گشوده اید تا صدای مردم را بگوش مسئولان برسانید جای تشکر دارد
  شهرستان بابلسر روستای باقر تنگه درمهرماه حدود20روز با مشکل اب شرب مواجه بود که همین  امرمردم روستای باقرتنگه را بامشکلات فراوانی روبروساخت وهیچکس پاسخگوی مردم این روستای ساحلی نبوده ونیستنداز شورا ودهیار محل بگیر تا بخشدار وامام جمعه وفرماندار ونماینده مجلس مامردم روستای باقر تنگه باید روزانه برای مصارف شستشو وشرب واستحمام از تانکری که بوسیله فردی که باتراکتور حمل میکند لیتری 30تومن خریداری کنیم ودهیار محل ما بابت قبض ماهیانه اب عنوانی تحت خدمات ازمردم نزدیک 5000تومن اخذ میکند که سوای مبلغ ابمصرفی خانوار هست ولی تا بحال هیچ فکر اساسی برای رفع مشکلات اب این روستا اقدامی صورت نگرفت که بیشتر فصول سال مخصوصا از اول فروردین تا اخر شهریور که این شهرستان ساحلی با مسافران گردشگر روبرو هست کمبود اب که مشکل اساسی این منطقه میباشدمواجه هست من ازمسئولان عزیز سوال دارم ایا کشورهای حوره خلیج فارس دارای رودخانه وابهای سرزمینی هستند ویااب شرب مردم کشورشان را با دستگاه اب شیرین کن از خلیج فارس فراهم میسازند؟ چرا مسئولان نسبت به مردم ومشکلات مردم بی تفاوت هستند؟ چرا دولت ومسئولان استان وشهرستان بابلسر از دستگاه اب شیرین کن دردریای خزر استفاده نمیکند تا مردم روزانه با مشکل اب شرب مواجه نشوند لذا پیشنهاد میدم باتوجه به اینکه روستای باقر تنگه درچند قدمی ساحل خزر قراردارد با نصب دستگاه اب شیرین کن مشکل اساسی مردم زحمت کش وفهیم باقرتنگه را حل کنند واینقدر نسبت به مردم بی تفاوت نباشند جناب نماینده مجلس بخشدار دهیار شورای اسلامی چرا بفکر اب شرب مردم روستای باقرتنگه نیستید؟شماها برای چی پستهای خدمت را تصاحب کردید ایا خدمت به مردم ورفع مشکلات انها وظیفه شماها نیست؟

 

29/مهر/99

 


 • انسولین برای بیماران دیابتی  یا نیست یا اونقدر گران که کسی نمیتونه بخره !

 


 • با سلام  احتراما  به استحضار می رساند جناب اقای دکتر نوبخت  قول پاداش بازنشستگان ۹۸ که گفته بودی قبل از رسیدن مهر پرداخت میشود چی شد خواهشمند است دستور فرمائید در این مورد اقدام لازم انجام گیرد  با تشکر


 • بنده یک کارشناس دفتری هستم من درک نمیکنم چرا با سن بالای 60 سال در این وضعیت شدید کرونایی مجبور به کار در اداره شلوغ و بدون تهویه باشم. بابا ما میتوانیم راحت دورکاری کنیم و بازدهیمون هم بیشتر میشه الان شرایطش هم فراهم است و هیچ مشکلی هم پیش نیآمده قبلا هم اینکار را کرده ایم. تمام کشورهای پیشرفته دارند همینکار را میکنند. هم افراد پر خطر را از کرونا دور میکنند و هم خطر شلوغی جامعه و محیطهای اداری را کاهش میدهند.اینرا لطفا به مسئولین برسانید متاسفانه مثل اینکه سرشان خیلی شلوغه و موضوع را فراموش کرده اند به ادارات ابلاغ کنند.

 


 • سلام
  حقوق مدرسان حق التدریس دانشکده سما واحد تهرانسر برای نیمسال بهمن و نیمسال تابستان سال تحصیلی ۹۸-۹۹ هنوز پرداخت نشده است. به اندازه کافی مبلغ ناچیز می باشد،دیگر با با این همه دیرکرد بیشتر از این کار آموزش را بی ارزش نکنید.

 


 • سلام قرار بود وام مرحله دوم کرونا به خانواده های 5 نفر آخر شهریور واریز شود چی شد آخر مهر هم رسید یعنی همش دروغ بود خواهش میکنم پیگیر باشید ممنون

 


 • اقای وزیز بهداشت باسلام چرا ما کارمندان شرکتی چندساله تبدیل وضعیت نمیشیم چرا مگه ما شرکتی ها وحجمی ها چه گناهی داریم اینقد استرس شغلی داشته باشیم حتی امنیت, شغلی نداریم بخدا ما بیشتر از نیروی, رسمی کارمیکنیم

 

27/مهر/99

 


 • سردبیر محترم سایت وزین الف.
  بعد از ازاد سازی فروش سهام عدالت، متاسفانه با اعتماد به کارگزاری بانک ملی ایران بعنوان ناظر فروش از تاریخ دهم خردادماه تا کنون که بیش از ۴ ماه میگذرد مبلغی قریب دومیلیون تومان که فروش ان به تایید همان کارگزاری رسیده و با توجه به پرینت گزارش مالی ان که نزد اینجانب میباشد و برابر اطلاعات ان هم شماره شبا و هم مالکیت تلفن مورد تایید قرار گرفته بحساب اینجانب با توجه به صورتحساب صادره از سوی بانک ، واریز نشده و علیرغم پیگیریهای فراوان چه بصورت حضوری و چه تلفنی و کارگزاری مذکور پاسخی بمن نمیدهد!!!! این در حالیست که قرار بود پروسه فروش سهام تا واریز بحساب ۵ روز باشد نه بیش از ۱۲۰ روز!!!!

 


 • دریافتی کادر اداری دادگستری بسیار کم هست و حتی مثل دیگر سازمانها ۵۰ درصد افزایش هم کامل داده نشد و هنوز ۱۵ درصد ناقص هست در مورد مزایا مثل مسکن و غیره هم بسیار ضعیف هست بنده پیشنهاد میکنم مدل طرح حکمت نیروهای مسلح رو قوه قضاییه عملیاتی کند تا بلکه فشار اقتصادی بر دوش نیروهای قوه قضاییه کاهش پیدا کند

 


 • سلام علیکم وقت بخیر
  با تشکر از این اقدام خردمندانه
  1-چرا با وجود این بیماری واگیر دار و لزوم کم کردن اجتماعات و رفت وآمدها ،دولت شرکت های بورسی را مجبور نمی کند که سودهای سهام را از طریق سامانه سجام واریز کنند؟
  2- علیرغم ابلاغ قانون های جدید معامله هنوز تعداد بسیار زیادی از معامله ها با سقف زیر 500 هزار تومان یا حتی زیر 5 هزار تومان صورت می گیرد.
  3-چرا سهام عدالت را به پرتفوی سهام دار منتقل نمی کنند تا تکلیف خودش را بداند؟
  4- چرا شرکت های دانش بنیان موفق واقعی در بورس وارد نمی شوند.

 


 • وزیر محترم کار و جناب اقای دکتر نوبخت 
  این تبعیض بی حد بین بازنشسته های تامین اجتماعی و صندوق کشوری در همسان سازی ، با چه هدفی انجام شده ؟
  این ظلم اشکار را چرا پاسخ نمی دهید ؟!!!!!
  چرا تا بحال همه صندوق ها تجمیع نشده اند؟ برخلاف قانون  
  چرا با قوانین نا متعارف حقوق مردم را زیر پا  له می کنید ؟ و شکاف را هر روز بیشتر 
  ما این ظلم را نمی بخشیم  

 • هیچ مسئولی نیست در این مملکت به داد بازنشستگان ومستمری بگیران تامین اجتماعی برسه حداقل حقوق برای بازنشستگان کشوری ولشکری 4میلیون شده اما 70 درصد بازنشستگان ومستمری بگیران تامین اجتماعی زیر 2800مستمری می گیرن بین 1500تا 1650اول مهر بابت همسان سازی به حقوق کشوری ولشکری اضافه شده پس تکلیف بازنشستگان ومستمری بگیران تامین اجتماعی چیه باید درفقر وفلاکت زندگی کنن؟ .

 • با سلام و احترام
  اینجانب مدیر یکی از مدارس سمپاد دوره متوسطه اول هستم واز مسولین منصف و پیگیر سایت الف درخواستی دارم که به شرح ذیل می باشد .
  هر ساله تنها امتحانی که هیچ سهمیه ای پذیرفته شده نیست و فقط وفقط دانسته ها واطلاعات دانش آموزان ملاک قرار داده می شود آزمون سمپاد هست که از دانش آموزان ششم ابتدایی ونهم متوسطه اول گرفته می شود.
  در تابستان گذشته بعد از اعلام نتایج شاهد آن بودیم که برای اولین بار دانش آموزان که اعتراض گذاشته بودند اکثریت قبول شدند و با توجه نبودن زمان و معلم ،کلاس های مدارس تقسیم نشدند آمار کلاس ها را به نزدیک 40نفر رسانده استکه استانداردسمپاد 20نفرمی باشد که البته با توجه به حضوری نبودن کلاس ها فعلا اعتراضی جدی والدین خیلی گوش شنوایی ندارد.
  درخواست ما از شما جهت پیگیری این است که چرا باید مهمترین مرکز نخبه پروری کشور که رهبری هم بار ها وبارها بر آن تاکید کردن اینگونه بازیچه دست بعضی از مسوولین بشود آیا با توجه به اینکه میخواستند مدارس نمونه و سمپاد را جمع کنند و مدارس نمونه را جمع کردند ولی با حمایت حضرت آقا نتوانستند مدارس سمپاد را جمع کنند و حتی دوباره تبدیل به سازمان شد ،اکنون اینگونه در حال بی اعتبار کردن سمپاد جلو مدارس غیر انتفاعی هستند وآیا با سرپرست جدید سمپادکه همراه با موضوع مورد نظر حکم دریافت نمودند ارتباطی دارد و یا خوشبینانه
  اشکال سوالات بوده که این هم نیاز بیشتر به پیگیری دارد که تکرار نشود و مدارس را کم کم به مدارس عادی تبدیل نکنند
  لطفا این موضوع مهم که برای تمام استان ها بود و نزدیک به حداقل 20درصد بی جهت به آمار مدارس سمپاد اضافه شده را بررسی کنید.
  با سپاس از لطف شما .

 

یکتانت

پربحث‌های دیروز

 1. قرار است مرغ هم از سفره مردم پر بکشد؟!

 2. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

 3. دلیل افزایش قیمت لبنیات و مرغ در بازار چیست؟

 4. ترامپ کوتاه آمد/ رئیس جمهور آمریکا با انتقال قدرت به بایدن موافقت کرد

 5. سردار دهقان؛ اولین نامزد رسمی انتخابات ریاست‌جمهوری/ نامه انتقادی همتی به روحانی/ اصلاح‌طلبان همچنان به‌دنبال تنش‌زدایی/ قالیباف از نامزدی در انتخابات منع شده است؟

 6. نظریه‌ای که دیگر کسی از آن حرف نمی زند...

 7. ملک‌‌زاده: در حضور روحانی با ایمنی گله‌‌ای مخالفت کردم/ داروهای مورد استفاده استاندارد بودند

 8. محسن رضایی: ‌مشکلات اقتصادی ‌جز با نگاه انقلابی حل نمی‌شود

 9. نامه انتقادی رئیس بانک مرکزی به رئیس جمهور/ هشدار در خصوص ایجاد پرونده‌های کلان اقتصادی

 10. قیمت مرغ ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است/ برخورد با گرانفروشان مرغ

 11. ماجرای فیلم پر از جنازه و شایعه قاچاق اعضای بدن

 12. ساخت فیلمی موهن درباره سپاه قدس توسط یک ایرانی

 13. خدا حافظ حاج آقا !

 14. مینو محرز: عطاری‌ها باید جمع شوند/ با طب سنتی مشکلی نداریم

 15. داستان یک فریب؛ آیا نتانیاهو واقعا به عربستان رفت؟

 16. جلسه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی با حضور رهبر انقلاب

 17. طعنه روزنامه وطن امروز به دولت

 18. رهبر انقلاب: برای علاج تحریم ها دو مسیر داریم: رفع تحریم و غلبه بر تحریم

 19. مجموع مبتلایان کرونا به ۸۸۰ هزار نفر رسید/ ثبت ۴۸۳ فوتی جدید

 20. هیل: پیوستن بایدن به برجام آسان نیست

 21. ربیعی: گرانی‌های ناخواسته نگرانی مشترک دولت و مردم است/ نرخ مرغ به قیمت‌های مصوب برمی‌گردد

پربحث‌های هفته

 1. این یک یادداشت سیاسی نیست...

 2. قرار است مرغ هم از سفره مردم پر بکشد؟!

 3. چین چگونه کرونا را مهار کرد؟

 4. شیرجه دولت در مسابقه خدمت !

 5. ضعیف‌کشی !

 6. انتقاد تند نماینده بافق از رئیس مجلس

 7. ماجرای استعفای معاون وزیر بهداشت؛ از گمانه زنی تا استقبال!

 8. آیا باید با ضبط کننده فیلم تخریب آلونک در بندرعباس برخورد شود؟!

 9. پندارهای طبری!

 10. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

 11. دریای دوغ و خبرهای کلیشه‌‌ای!...

 12. اهمیت شفاف‌سازی درباره امضای قرارداد قرارگاه خاتم با یک متهم اقتصادی

 13. ورود دستگاه قضایی به موضوع تخریب منزل یک زن سرپرست خانوار در بندرعباس

 14. سیلی بزرگ انصارالله به آل سعود

 15. از آسیه پناهی تا تخریب آلونک زن سرپرست خانوار در بندرعباس؛ چکار باید کرد؟

 16. چرا ماجرای «ترامپ» تازه شروع شده است؟

 17. ملک زاده استعفا کرد

 18. درخواست نماینده مجلس از رئیس قوه قضائیه مبنی بر محاکمه عباس آخوندی

 19. شل کن، سفت کن در محدودیت های کرونایی!

 20. فرار رو به جلوی آقای معاون با استعفای توئیتری

 21. تصاویر جدید و غرورآفرین از ناو جدید سپاه

 22. برندگان و بازندگان مناقشه اخیر قره‌باغ

 23. دلیل افزایش قیمت لبنیات و مرغ در بازار چیست؟

 24. ظریف: بایدن با سه فرمان اجرایی می‌تواند همه تحریم‌ها را لغو کند/ بیش از ۳۰ سال است که بایدن را می‌شناسم

 25. مهریه ۱۰۰۰ میلیاردی برای جوانی که ۵۰ میلیون هم سرمایه ندارد، باطل و خلاف شرع است

پربحث‌های هفته

 1. چین چگونه کرونا را مهار کرد؟

 2. ضعیف‌کشی !

 3. ماجرای استعفای معاون وزیر بهداشت؛ از گمانه زنی تا استقبال!

 4. ورود دستگاه قضایی به موضوع تخریب منزل یک زن سرپرست خانوار در بندرعباس

 5. شل کن، سفت کن در محدودیت های کرونایی!

 6. فرار رو به جلوی آقای معاون با استعفای توئیتری

 7. مهریه ۱۰۰۰ میلیاردی برای جوانی که ۵۰ میلیون هم سرمایه ندارد، باطل و خلاف شرع است

 8. نظریه‌ای که دیگر کسی از آن حرف نمی زند...

 9. کمپین مردمی، مرغ وحشی را به دام می اندازد؟!

 10. ملک‌‌زاده: در حضور روحانی با ایمنی گله‌‌ای مخالفت کردم/ داروهای مورد استفاده استاندارد بودند

 11. درخواست احمد توکلی از رئیسی: با دست اندرکاران فاسد پرونده هفت‌سنگان سریعتر برخورد کنید

 12. تجمع وکلای شیراز در اعتراض به یک طرح مجلس

 13. رئیس دیوان عالی کشور‌: اجرای عدالت مسامحه‌پذیر و نفوذ‌‌پذیر نیست/ قضات در صدور احکام برای مردم خرج‌تراشی نکنند

 14. مینو محرز: عطاری‌ها باید جمع شوند/ با طب سنتی مشکلی نداریم

 15. «فرید نجفی» سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت شد/ نمکی: تراوشات غیرعالمانه تیم قبلی تکرار نشود

 16. رئیس کمیته علمی ستاد کرونا: واکسن‌های کرونا فقط برای ۱۰ درصد ایرانی‌هاست/ داروهای گیاهی تاثیری در کاهش مرگ‌ بیماران بدحال ندارند

 17. اولین محدودیت‌ کرونایی لغو شد!

 18. ماهشهر، یک سال پس از وقایع اعتراضی/ مردم اعتراض‌شان برای کار بود

 19. واکنش شدید استاندار هرمزگان به حادثه تخریب منزل زن سرپرست خانوار

 20. وصول ۴۰ شکایت از معاون مستعفی وزارت بهداشت

 21. شاید زمان عبور از «عند المطالبه» و «عند الاستطاعه» باشد

 22. توضیح آموزش و پرورش درباره فیش حقوقی یک معلم طلبه

 23. مجموع مبتلایان کرونا به ۸۸۰ هزار نفر رسید/ ثبت ۴۸۳ فوتی جدید

 24. انتشار اطلاعات ۲۰۸۴ ملک شهرداری تهران که به غیر واگذار شده + جدول

 25. از آه مظلوم بترسیم!

آخرین عناوین