نیویورک‌تایمز از آمریکایی‌ها خواست به ریاست جمهوری ترامپ خاتمه دهند

گروه جهان الف،   3990727060 ۲۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز در مقاله‌ای با اشاره به فجایع چهار سال دوره ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ در ایالات متحده از آمریکایی‌ها خواست تا به این بحران ملی خاتمه دهند.

نیویورک‌تایمز از آمریکایی‌ها خواست به ریاست جمهوری ترامپ خاتمه دهند

به گزارش الف روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در مقاله ای طولانی، چهار سال دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ در ایالات متحده را با واژه‌هایی همچون فساد، خشم، هرج و مرج، دروغ و خرابکاری توصیف کرد. 

این روزنامه آمریکایی با بیان اینکه انتخاب مجدد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا بزرگترین تهدید برای دموکراسی ایالات متحده و سراسر جهان از زمان جنگ جهانی دوم است از رای‌دهندگان خواست تا به این بحران ملی پایان دهند.

در این مقاله آمده که دوره ویرانگر حکومت ترامپ در آمریکا در سطح داخلی و خارجی پیامدهای زیادی برای این کشور داشته و وی از اختیاراتی که کاخ سفید به او اعطا کرده بود برای سلب مشروعیت از مخالفان استفاده می کند. همچنین ترامپ منافع عمومی را در خدمت منافع تجاری و سیاسی خود قرار داده  و او شایسته موقعیتی که اکنون در اختیارش قرار گرفته نیست.

  این روزنامه زمانی که کنگره در محکومیت ترامپ به دلیل نقض قدرت شکست خورد از قانونگذاران و منتقدان وی خواست تا بر شکست دادن ترامپ در صندوق‌های رای متمرکز شوند.

نیویورک‌تایمز تاکید کرد که آمریکا در دوره اول ریاست جمهوری ترامپ تحت آزمایش بزرگی قرار گرفته و انتخاب وی برای ۴ سال دیگر یک مرحله بدتر برای ایالات متحده خواهد بود. در حالی که آمریکایی ها برای ایستادن در صف های طولانی رای در سراسر این کشور آماده می شود، ترامپ حمله آشکاری علیه انتخابات و یکپارچگی آن آغاز کرده است.  دونالد ترامپ از پایبندی به نتایج واقعی انتخابات امتناع ورزیده و گفت پیروزی وی همان چیزی است که به این انتخابات مشروعیت می‌بخشد و اگر پیروز نشود نتایج را در دادگاه‌ها و خیابان‌ها به چالش خواهد کشید.

 روزنامه مذکور آمریکایی با پرداختن به موضوعاتی چون فساد گسترده دولتی، خشونت بیجای رئیس جمهور و بی‌توجهی آشکار به سلامت مردم و عدم توانایی در اداره  بحران های کشور تلاش دارد تا آمریکایی‌ها را متقاعد کند که انتخاب دونالد ترامپ به مصلحت آنها نیست.

نیویورک تایمز در گزارش های خود در این زمینه از تصاویری که نشان دهنده سوابق بد ترامپ در مورد مسائلی همچون آب و هوا، حقوق زنان و نژادپرستی است استفاده می کند.

 در ادامه گزارش نیویورک تایمز آمده که ترامپ به عنوان بدترین رئیس جمهوری تاریخ ایالات متحده در دوره مدرن آن معرفی شده است  و دلیل پیروز شدن او در انتخابات سال ۲۰۱۶ رکورد زدن وی در افشای مشکلات و بحران های آمریکا بوده است.  اما او نه تنها در این ۴ سال نتوانست مشکلی را حل کند بلکه بحران‌های مختلفی نیز به وجود آورد. ترامپ شخصیت نژادپرست و عوام فریبی دارد  که به کارهایی که نکرده افتخار میکند. او وعده چیزهایی را می‌دهد که هرگز به آنها دست نخواهد یافت .ترامپ مهارت بالایی در نابود کردن دارد.

نیویورک تایمز نوشت: در حالی که جهان در تلاش برای مقابله با پیامدهای تغییرات آب و هوایی است ترامپ  از معاهده بین المللی که انتشار کربن را محدود می کند خارج شد و به جای ارائه راه حل منطقی برای ورود مهاجران به آمریکا سرکوب مهاجران قانونی و غیرقانونی را آغاز کرد.در واقع دونالد‌ترامپ علاقه زیادی به ازبین بردن همه آنچه که باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا انجام داده بود داشت؛ به طوری که شمار آمریکایی‌هایی که در سه سال اول بیمه درمانی خود را از دست دادند به ۲.۳ میلیون نفر افزایش یافت و  قطعا این تعداد پس از بحران جدید ویروس کرونا و افزایش نرخ بیکاری بیشتر هم می‌شود

اوج عدم شایستگی ترامپ برای ریاست جمهوری آمریکا در مقابله با بحران کرونا مشخص شد که او به جای نجات زندگی مردم شروع به دروغگویی و انکار پیامدهای این ویروس کرده و توصیه های علمی برای مقابله با  آن را تحقیر کرد. او اهمیتی برای شرایط زندگی میلیون‌ها آمریکایی که شغل خود را نیز از دست داده‌اند قائل نیست. دونالد ترامپ در ماه سپتامبر و یک روز قبل از اینکه شمار جان باختگان کووید ۱۹ در ایالات متحده به ۲۰۰ هزار نفر برسد اعلام کرد که این ویروس هیچ کس را آلوده نمی کند.

به نوشته نیویورک‌تایمز،دونالد ترامپ برای پیروزی در انتخابات دست به هر کاری می زنند و در همین زمینه در شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر و فیس‌بوک هواداران خود را تحریک کرد تا آتش نفرت را در میادین روشن  و فضای  انتخاباتی را با دروغ و اطلاعات غلط و تبلیغات و تئوری‌های توطئه پرکنند. وی در حمله به دشمنان و مخالفان خود در زمینه خشونت طلبی تبحر خاصی دارد ؛اما  بی توجه از کنار همه اقدامات خشونت طلبانه طرفدارانش عبور می‌کند.
 

دیدگاه کاربران

محمدرضا۱۶۴۹۴۸۴۰۱:۰۵:۱۳ ۱۳۹۹/۷/۲۸
به ایرانی هایی که امیدوارن بایدن رای بیاره و همچنین اونهایی که برای ترامپ سینه میزنن : برای ایران ترامپ و بایدن فرقی ندارن ، مشکل ما ایرانی ها تو خود کشورمون هست.
ناشناس۱۶۵۰۰۰۸۱۲:۵۲:۵۰ ۱۳۹۹/۷/۲۸
بازار به مرحله اعماق رکود رسید و همه منتظر جرقه انتخابات امریکا و داستان بعد از انتخابات بی تحرک مانده اند .
ناشناس۱۶۵۰۰۴۲۱۳:۰۹:۲۷ ۱۳۹۹/۷/۲۸
اشتباه کردند. هر کی رییس جمهور بشه هیچ تغییری نمیکنه
ناشناس۱۶۵۰۲۱۴۱۴:۳۳:۳۱ ۱۳۹۹/۷/۲۸
این چیزا را ول کنید ببینید چه دستی در کار است گوجه را کیلویی ۱۲ هزار تومان میفروشند مردم عادی که می توانستند یک غذایی با تخم مرغ و گوجه تهیه کنند اینهم دیگر برایشان خیلی سخت شده
فاطمی۱۶۵۰۳۴۴۱۵:۴۱:۳۶ ۱۳۹۹/۷/۲۸
میدانید چرا برای ما ایرانی ها فرقی نمیکند چون هیچ وقت از فرصتها برای منافع ملی بهره برداری نمیکنیم.
ناشناس۱۶۴۹۵۱۷۰۴:۴۱:۰۰ ۱۳۹۹/۷/۲۸
هیچ رسانه ای نمی تواند برای مردم تعیین تکلیف کند. مردم آمریکا خودشان می دانند که انتخاب کدام کاندید به نفعشان است.
ناشناس۱۶۵۰۰۵۸۱۳:۱۴:۳۸ ۱۳۹۹/۷/۲۸
و طبق نظرسنجی ها بایدن بسیار جلو هست از ترامپ، البته که جماعت ضبط صوتی جوگیر وطنی این رو هم نمیبینند
ناشناس۱۶۴۹۶۰۹۰۸:۰۳:۱۵ ۱۳۹۹/۷/۲۸
واقعا آزادی بیان رو ببینید که در مورد رئیس جمهوری که سر کار هست چه مقاله تندی زده. مثل اینکه در دوره اول احمدی نژاد کسی جرات می کرد چنین مقاله ای کار می کرد!
ناشناس۱۶۵۰۰۳۰۱۳:۰۳:۴۹ ۱۳۹۹/۷/۲۸
واقعا در دوران احمدی نژاد کسی نمی توانست به او چیزی بگوید؟ پس این همه نقد و بعضا تخریب و تمسخر او چطور انجام می شد؟ یا همین روحانی کم نقد و تمسخر می شود؟ مرغ همسایه غازه برای شما؟
ناشناس۱۶۵۰۰۴۶۱۳:۱۰:۴۳ ۱۳۹۹/۷/۲۸
رجوع کنید به مصاحبه مهران مدیری وقتی رشیدپور ازش پرسید چرا زمان احمدی نژاد انتقاد نمیکردی گفت اون موقع اصلا من را به صدا و سیما راه نمیدادند.
ناشناس۱۶۵۰۳۶۲۱۵:۴۸:۱۸ ۱۳۹۹/۷/۲۸
منظور ..قدرت است
ناشناس۱۶۵۰۶۸۰۱۹:۲۸:۱۱ ۱۳۹۹/۷/۲۸
منظور مطبوعات و رسانه ملی است نه جوک های فضای مجازی یا حرفهای محفلی
ناشناس۱۶۵۰۷۸۱۲۰:۳۲:۰۶ ۱۳۹۹/۷/۲۸
بله
ناشناس۱۶۴۹۶۳۸۰۸:۳۸:۳۵ ۱۳۹۹/۷/۲۸
اکثر معضلات جامعه امروزی ما از رییس مجلس دهم و اکثریت نمایندگان ان است که جلوی استیضاح ریبس جمهور و وزرا و طرح تحقیق و تفحص از بانک مرکزی را گرفتند
ناشناس۱۶۴۹۶۶۶۰۹:۱۰:۴۰ ۱۳۹۹/۷/۲۸
فاکس هم خواست ترامپ ادامه دهد
ناشناس۱۶۴۹۷۰۳۰۹:۴۵:۴۹ ۱۳۹۹/۷/۲۸
بعید است بایدن رییس جمهور شود
ناشناس۱۶۵۰۰۶۲۱۳:۱۶:۳۶ ۱۳۹۹/۷/۲۸
.. طبق تقریبا تمامی نظرسنجی های "خودشون" ترامپ بازندست، اونوقت جماعتی که به لوگوی پپسی روی ماه باور دارند و فکر میکنند پراید توی عراق 900 دلاره میگند نه ترامپ میبره! توی امریکا عموما افراد سطح پایین از نظر سوادی و فرهنگی و مالی طرفدار ترامپن، ظاهرا توی ایرانم همینطوره!
ناشناس۱۶۴۹۸۸۷۱۱:۵۳:۵۸ ۱۳۹۹/۷/۲۸
نيويورك تايمز از امريكاييان خواست به رياست جمهوري ترامپ خاتمه بدهند !! ------------------------------- عرض مي كنم كه گويا نيويورك تايمز از ويروس كرونا نا اميد شد كه به رياست جمهوري ترامپ خاتمه دهد و حالا دست به دامن مردم شده است كه نقطه پاياني بر رياست چهار ساله او در امريكا بگذارند ... مادر عيال ميگه : --- اين تالامپ يك بلايي أسماني بوده كه نازل شده ، ... و خدا از سر تقصيراتش نگذره كه گروني را زياد كرد و رزق و روزي مان بريد !!! آره ! از نيويورك تايمز مي گفتم كه از كرونا نااميد شد ، شايد پيش بيني خيلي ها در اقصي نقاط جهان اين بوده كه اين ويروس به حيات ترامپ و نيز حيات سياسي او بر امريكا پايان دهد اما خب ، گويا پيمانه پر نبوده و البته مرگ و زندگي هر كس دست خداست !! تنها نكته اي كه از غور و تيز بيني در ماجراي كروناي ترامپ به نظر بنده مي رسد ، اين است كه نكنه يك وقت خداي نكرده كرونا بيشتر بيماري فقير و فقرا باشه ؟ ... ترامپ ميلياردر است ، سنش هم ٧٤ سال است ، ما شاء الله اضافه وزن هم كه داره ... به اقتضاي اين سن وسال احتمال چند بيماري ديگر هم مي توان داد ، اما دو سه روز طول نكشيد كه عطاي بيمارستان را به لقايش بخشيد و : --- د برو كه رفتي ... پيش به سوي مبارزات انتخاباتي !! .... انگار نه انگار كه با اين سن و سال كرونا گرفته ... روده درازي نكنم ، فقط مي خواستم دو نكته عرض كنم كه نكته اول اين كه نيويورك تايمز از كروناي ترامپ نا اميد شده ، و لابد دهانش از تعجب باز مانده كه چه طور اين پير مرد از چنگ كرونا قسر در رفته ، و حالا دست به دامن مردم امريكا شده كه چهار سال بعدي اورا به كاخ سفيد راه ندهند و نكته دوم اين كه خدا كنه كرونا بيشتر بيماري فقير و فقرا نباشه ... يعني بيماري هيچ كس نباشه ، اصلاً اين ويروس برود به آنجا كه عرب ني انداخت ... انشاءالله
ناشناس۱۶۵۰۰۵۱۱۳:۱۱:۴۴ ۱۳۹۹/۷/۲۸
ترامپ یا بایدن هیچ فرقی ندارد ما چرا فکر میکنیم مشکلاتمان باید به دست خارجیها حل شود
ناشناس۱۶۵۰۱۶۷۱۴:۰۷:۵۹ ۱۳۹۹/۷/۲۸
من از چپی ها بدم میاد ولی دوره اصلاحات از نظر اقتصادی خداییش خوب بود
یکتانت

پربحث‌های دیروز

 1. این یک یادداشت سیاسی نیست...

 2. از آسیه پناهی تا تخریب آلونک زن سرپرست خانوار در بندرعباس؛ چکار باید کرد؟

 3. درخواست نماینده مجلس از رئیس قوه قضائیه مبنی بر محاکمه عباس آخوندی

 4. صادرات پراید به اسپانیا/ خودروی ایرانی به ۹ کشور صادر می شود

 5. ویژگی‌های ناو اقیانوس‌پیمای سپاه + تصاویر

 6. حجت‌الاسلام راستگو درگذشت

 7. وصول شکایت از ملک‌زاده به‌دلیل "ارائه اطلاعات به بیگانگان"

 8. واکنش‌ اصلاح‌طلبان به فهرست محسن هاشمی برای انتخابات ۱۴۰۰/ حسام‌الدین آشنا مجرم شناخته شد/ احتمال حمایت اصلاح‌طلبان از ظریف منتفی است؟

 9. ذوالنور: آقای روحانی برای دشمن فرش قرمز پهن نکنید/ به حضرت عباس هیچ‌کس در این مجلس مخالف برداشتن تحریم نیست

 10. رئیس رسانه ملی: صداوسیما در راس اعتماد مردم قرار دارد

 11. پنج سال سعی و خطا برای اصلاح مجوزهای کسب و کار

 12. واکسن روسی ضد کرونا مقرون به صرفه‌تر از نمونه‌های آمریکایی است

 13. چنگیز جلیلوند بر اثر کرونا درگذشت

 14. دوبله‌های ماندگار چنگیز جلیلوند

پربحث‌های هفته

 1. پوپولیسم برجامی !

 2. این یک یادداشت سیاسی نیست...

 3. نوبخت: مردم به جای اعانه و یارانه، خواهان رفع تحریم‌ها هستند

 4. چین چگونه کرونا را مهار کرد؟

 5. شیرجه دولت در مسابقه خدمت !

 6. ضعیف‌کشی !

 7. انتقاد تند نماینده بافق از رئیس مجلس

 8. ماجرای استعفای معاون وزیر بهداشت؛ از گمانه زنی تا استقبال!

 9. پندارهای طبری!

 10. وعده قاطعانه فرمانده هوافضای سپاه: از آمریکا انتقام می گیریم

 11. آیا باید با ضبط کننده فیلم تخریب آلونک در بندرعباس برخورد شود؟!

 12. سناریوهای هالیوودی علیه ایران

 13. بعضی ها برابرترند!..

 14. اهمیت شفاف‌سازی درباره امضای قرارداد قرارگاه خاتم با یک متهم اقتصادی

 15. جهانگیری: عده‌ای در تلاش‌اند به جامعه القا کنند دولت ضعیف است/ اقتصاد ایران با بیماری‌های مزمن روبرو است

 16. ورود دستگاه قضایی به موضوع تخریب منزل یک زن سرپرست خانوار در بندرعباس

 17. احمد توکلی به سوگ نشست

 18. از آسیه پناهی تا تخریب آلونک زن سرپرست خانوار در بندرعباس؛ چکار باید کرد؟

 19. چرا ماجرای «ترامپ» تازه شروع شده است؟

 20. ملک زاده استعفا کرد

 21. وزیر بهداشت: خواهید دید در عرصه تولید واکسن چه معرکه ای رقم می زنیم

 22. از «شنبه» سریال تکراری روحانی برای مردم

 23. ایرانی‌ها ۲ برابر دنیا مرغ می‌خورند

 24. تصاویر جدید و غرورآفرین از ناو جدید سپاه

 25. درخواست نماینده مجلس از رئیس قوه قضائیه مبنی بر محاکمه عباس آخوندی

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

   پربحث‌های هفته

   1. پوپولیسم برجامی !

   2. چرا ماجرای «ترامپ» تازه شروع شده است؟

   3. بررسی امکان حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران ظرف هفته‌های آینده از سوی ترامپ

   4. ظریف: اگر آمریکا دنبال بازگشت به برجام باشد آماده مذاکره بر سر شرایط آن هستیم

   5. وزیرخارجه بحرین: بایدن پیش از توافق با ایران باید با ما رایزنی کند

   6. سیلی بزرگ انصارالله به آل سعود

   7. جو بایدن و پروژه قدیمی تجزیه عراق

   8. تروئیکای اروپا: علی‌رغم حسن نیت ما ایران مرتکب نقض جدی برجام شده است

   9. مهره سوخته یا بازگشت دوباره ؟!

   10. مجله آمریکایی: تهدید به بمباران تاسیسات ایران آخرین میخ بر تابوت سیاستِ فشار حداکثری

   11. نشریه آمریکایی: تندروهای ضد ایرانی ناکام خواهند ماند

   12. ظریف: اگر آمریکا تعهداتش را انجام دهد، ما هم به تعهدات خود بازمی‌گردیم

   13. اتحادیه اروپا: رفع تحریم بخشی از تعهدات برجام است؛ به تعهداتمان پایبند بوده‌ایم

   14. بولتون: ترامپ دنبال توافق با ایران است؛ او شکست انتخاباتی را هرگز نمی‌پذیرد

   15. آمریکا وزیر اطلاعات و رئیس بنیاد مستضعفان را تحریم کرد

   16. تل آویو خواستار عذرخواهی فوری شبکه «سی ان ان» شد

   17. بحرین: بایدن درباره برجام باید با ما مشورت کند!

   18. وندی شرمن: برجام به مویی بند است

   19. تحریف نام مسجد الاقصی در فیلم تبلیغاتی شرکت هوایی امارات

   20. جهانگیری: بودجه چوب ادب سیاستمداران بویژه سیاستمدارانی است که تنها شعار می‌دهند

   21. پمپئو: تهدیدات ایران در منطقه ادامه دارد / فشارها را کاهش نمی‌دهیم

   22. الکاظمی: آیا سرمایه‌گذاری عربستان در عراق استعمار تلقی می‌شود؟

   23. ترامپ: انتخابات آمریکا متقلبانه‌ترین انتخابات در تاریخ بود

   آخرین عناوین