ارتش جمهوری اسلامی ایران هوشیارانه تحرکات دشمنان را رصد می کند/غلبه تفکر جهادی و روحیه انقلابی عامل اقتدار نیروهای مسلح

گروه سیاسی الف،   3990723141
ارتش جمهوری اسلامی ایران هوشیارانه تحرکات دشمنان را رصد می کند/غلبه تفکر جهادی و روحیه انقلابی عامل اقتدار نیروهای مسلح

ایرانی جانشین معاونت تربیت و آموزش ارتش گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایرانف هوشیارانه تحرکات دشمنان را رصد می کند و با تکیه بر توان داخلی اجازه هیچ گونه خدشه ای به امنیت و اقتدار کشور را نمی دهد.

به گزارش الف امیردریار دوم شهرام ایرانی جانشین معاونت تربیت و آموزش ارتش در گفتگو با برنامه «بحث روز» رادیو ایران در مورد خدمات ارتش جمهوری اسلامی ایران به مردم در حوادث گوناگون پس از انقلاب گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدای انقلاب و به ویژه دوران دفاع مقدس در کنار مردم بود و پس از پایان جنگ نیز به عرصه سازندگی کشور ورود پیدا کرد. در حوادثی مثل سیل و زلزله نیز ارتش همواره نیرویی بوده که با تمام امکانات و تجهیزات در خدمت مردم قرار گرفته است.


وی ادامه داد: در سیل اخیر در استان های گلستان و لرستان ما از تجهیزات نیروی دریایی برای تخلیه آب استفاده کردیم، از تجهیزات نیروی هوایی نیز برای جا به جایی سریع اقلام مورد نیاز استفاده شد و همچنین  خودروهای آبی،خاکی نیروی زمینی را برای خدمت رسانی به مردم سیل زده به کار گرفتیم. اخیرا هم در رزمایش کمک های مومنانه، ارتش به میدان آمد و سعی کردیم با سرعت عمل به محرومان و نیازمندان کمک کنیم.


جانشین معاونت تربیت و آموزش ارتش با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در ارتباط تصویری با مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشگاههای افسری نیروهای مسلح در دانشگاه افسری امام‌ علی(ع) اظهار داشت: همان طور که فرمانده معظم کل قوا در بیانات خود تاکید کردند دشمنان گاهی تهدید را برای غافلگیری پنهان میکنند و گاهی نیز تهدید را ده برابر بزرگ‌تر نشان می دهند تا در ملت های عالم ترس ایجاد کنند. ارتش جمهوری اسلامی ایران هوشیارانه تحرکات دشمنان را رصد می کند و با تکیه بر توان داخلی و بومی اجازه هیچ گونه خدشه ای به امنیت و اقتدار کشور را نمی دهد.

90 درصد از تجهیزات مجموعه پدافند هوایی ارتش در داخل کشور ساخته می شود

امیر سرتیپ دوم محمدرضا علیان نژادی معاون تربیت و آموزش نیروی پدافند هوایی ارتش درباره قدرت دفاعی پدافند هوایی ارتش اظهار داشت:پدافند هوایی ارتش در 3700 نقطه کشور مستقر شده و از آسمان کشوری پهناور که در آن درهر ساعت 100 فروند هواپیما از آن عبور می کند، البته در این آمار ریزپرنده ها و پهپادها محاسبه نشده اند. ما علی رغم تحریم های ظالمانه دشمنان توانستیم با سعی و خطا و مهندسی معکوس نیازهای نظامی کشور را برطرف کنیم.


وی ادامه داد: تنها 26 کشور در جهان به صنعت موشکی دسترسی دارند و ایران یکی از آنهاست. در پدافند هوایی ارتش بالغ بر 90 درصد از تجهیزات ما کاملا ایرانی هستند.
امیر سرتیپ دوم محمدرضا علیان نژادی در پایان گفت: مجموعه متخصص و متعهد پدافند هوایی ارتش به صورت دائمی و لحظه ای آسمان کشور و کشورهای اطراف را رصد و کنترل می کند و مسئولیت مهم حراست از دستاوردهای ارزشمند کشور در حوزه‌های مختلف بر عهده کارکنان غیور پدافند است.


غلبه تفکر جهادی و روحیه انقلابی عامل اقتدار و پیشرفت نیروهای مسلح

مهدی فضائلی کارشناس مسائل سیاسی که مهمان تلفنی برنامه بحث روز بود در خصوص علت پیشرفت های کشور در بخش نظامی و مقایسه آن با سایر بخش ها گفت: علت اقتدار و پیشرفت کشور در حوزه نظامی این است که نیروهای مسلح در سایه فرماندهی کل قوا از وحدت و یکپارچگی بسیار خوبی برخوردار هستند و فرماندهان نظامی نیز همیشه ثبات مدیریت داشته اند اما متاسفانه در بخش های اجرایی کشور با اعمال سلیقه های شخصی و جناحی و همچنین رفت و آمد و تغییرات پی در پی مدیران مواجه هستیم که طبیعتا به برنامه ریزی و نحوه اداره جامعه آسیب می زند.


وی افزود: غلبه تفکر جهادی و روحیه انقلابی و همچنین عدم اعتماد به دشمن در نیروهای مسلح باعث شده تا در این عرصه به پیشرفت های چشمگیری دست یابیم اما در برخی بخش های مدیریتی متاسفانه به دلیل اینکه بعضی از مدیران از خودباوری و روحیه انقلابی لازم برخوردار نیستند نتوانسته اند به موفقیت چندانی دست پیدا کنند.


کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب پیرامون نسبت بین واقع بینی و آرمان گرایی اظهار داشت: مقام معظم رهبری در سخنان اخیر خود تاکید کردند که در مدیریت کشور باید نسبت صحیحی بین واقع بینی و آرمان گرایی برقرار شود. بدون شک نگاه غیرواقعی به مسائل خطای بزرگی است و غفلت از آرمان گرایی نیز باعث عقب ماندگی می شود. اگر در محاسبات مدیران به هر دلیلی اختلال ایجاد شود طبیعی است که تصمیمات آنها خروجی مثبتی برای مردم نخواهد داشت و بیشتر باعث تحمیل هزینه به کشور می شوند.


فضائلی در پایان یادآور شد: آمریکایی ها در دوره ای قدرت و نفوذ زیادی در جهان داشتند اما امروز دیگر نه فقط ایرانی ها بلکه همه مردم جهان می دانند که قدرت آمریکا رو به افول است و اندیشم

ندان غربی هم بارها در اظهارات خود از این افول ابراز نگرانی کرده اند. البته این مسئله به این معنی نیست که ما عقلانیت را کنار بگذاریم و هیچ قدرتی برای دشمنان قائل نباشیم بلکه باید واقع بینانه و هوشمندانه به مصاف دشمن برویم و قاطعانه به تهدیدات آنها پاسخ دهیم.

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. «علی لندی» نوجوان قهرمان ایذه‌ای آسمانی شد

  2. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

  3. رمزگشایی از مواضع اخیر امیر عبداللهیان

  4. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

  5. شیوه عجیب و خطرناک جابجایی زائران اربعین با هواپیما باربری

  6. مجری فاکس نیوز رئیس جمهور کشورش را با خاک یکسان کرد

  7. نسخه راغفر برای مهار تورم/ توضیح امیرعبداللهیان درباره زمان آغاز مذاکرات هسته‌ای/ پاسخ عراقچی به کیهان درباره گریه وندی شرمن در مذاکرات برجام

  8. چرا توان هسته ای ایران را نمی توان تضعیف کرد؟

  9. شکار ناگهانی سگ توسط کروکدیل گرسنه

  10. سخنی با برادرمان آقای عراقچی

  11. مقام سابق آمریکایی: اسرائیل تا ۲۰ سال دیگر وجود نخواهد داشت

  12. نیکزاد: لشکر آذری‌ها گوش به فرمان رهبر انقلاب هستند

  13. سردرگمی سیستماتیک مردم

  14. عجیب اما واقعی! هذیان گویی بایدن در آنتن زنده

  15. لایحه رتبه‌بندی معلمان مهرماه در مجلس شورای اسلامی تصویب خواهد شد

  16. واردات خودرو ، مفید یا مضر ؟ 

  17. کلیپی که اشک رییس جمهور را درآورد

  18. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

  19. به نام فقرا به کام اغنیا

  20. دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

  21. دستگیری دعانویس میلیاردر در نیاوران

  22. فیلم| وداع با قهرمان دهه هشتادی/ «علی لندی» فهمیده دوران شد پیکر

  23. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

  24. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

  25. عددهای هشداردهنده در بودجه نویسی

  ابر آروان

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های هفته

   1. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

   2. رمزگشایی از مواضع اخیر امیر عبداللهیان

   3. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

   4. نسخه راغفر برای مهار تورم/ توضیح امیرعبداللهیان درباره زمان آغاز مذاکرات هسته‌ای/ پاسخ عراقچی به کیهان درباره گریه وندی شرمن در مذاکرات برجام

   5. چرا توان هسته ای ایران را نمی توان تضعیف کرد؟

   6. سخنی با برادرمان آقای عراقچی

   7. نیکزاد: لشکر آذری‌ها گوش به فرمان رهبر انقلاب هستند

   8. سردرگمی سیستماتیک مردم

   9. لایحه رتبه‌بندی معلمان مهرماه در مجلس شورای اسلامی تصویب خواهد شد

   10. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

   11. دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

   12. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

   13. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

   14. آب پاکی امیرعبداللهیان رو دست همتای آلمانی/سیاست قطعی ما گره نزدن اقتصاد داخلی به برجام است

   15. سرانجام رایزنی‌های برجامی در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل

   16. بررسی صدور «گواهینامه موتورسیکلت» برای زنان و ورود آنها به «ورزشگاه‌ها»

   17. سعید محمد دبیر شورای عالی مناطق آزاد شد

   18. نظر رحیم‌پور ازغدی درباره مواضع روسای جمهور پس از مسئولیت/ هشدار رئیسی به سفیر جدید انگلیس/ چرا اصلاح‌طلبان مورد توجه جامعه نیستند؟

   19. وزیر کشور: اصراری به تغییر همه استانداران نداریم

   20. دخالت نمایندگان در انتصاب استانداران به رغم تذکر رهبری

   21. نظرات برگزیده مخاطبین الف: تا زمانی که اقتصاد پایدار نداشته باشیم نگاهمان به خارج خواهد بود/ سفر رئیس‌جمهور به سازمان ملل برای مردم نفعی دارد؟/ باید برای حقوق‌های نجومی فکری اساسی کرد

   22. توییت محسن رضایی درباره تایید شهادت علی لندی

   23. توضیح رئیسی درباره علت افزایش واردات واکسن/ پیمان جبلی رئیس صداوسیما می‌شود؟/ انتقاد اژه‌ای از کیفیت گزارش دستگاه‌های امنیتی

   24. واکنش نمایندگان مجلس به اظهارات گستاخانه نماینده مجلس آذربایجان

   25. آیت الله عاملی: رزمایش سپاه در مرز ارس پاسخی به حضور اسرائیل در آذربایجان است

   آخرین عناوین