ادعای ترامپ: ایران به خاطر من و تحریم‌ها ورشکست شده/ تهدید تکراری رئیس جمهور آمریکا

گروه جهان الف،   3990722018 ۳۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس‌جمهور آمریکا در تازه‌ترین گزافه‌گویی‌هایش علیه ایران، بار دیگر تهدید خود مبنی بر اینکه اگر ایران اقدامی علیه آمریکا انجام دهد با پاسخ ۱۰۰۰ برابری آمریکا روبه‌رو خواهد شد، تکرار کرد.

ادعای ترامپ: ایران به خاطر من و تحریم‌ها ورشکست شده/ تهدید تکراری رئیس جمهور آمریکا

به گزارش فارس، برنامه رادیویی «راش لیمبو» (یکی از مجری‌های محافظه‌کار برنامه‌های رادیویی) متن کامل مصاحبه چند روز پیش با «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا را روی وب‌سایت خود قرار داده است.

چند روز پیش بخش‌ کوتاهی از این مصاحبه که در آن ترامپ با الفاظی رکیک درباره ایران صحبت کرد مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت.

با این حال ترامپ در این مصاحبه ادعاهای بیشتری درباره ایران مطرح کرده و از جمله گفته ایران به خاطر اقدامات او «ورشکست» شده و در صورت پیروزی‌اش در انتخابات، ظرف یک ماه «توافق فوق‌العاده‌ای» میان دو کشور شکل خواهد گرفت.

ترامپ در این مصاحبه گفت: «اگر من برنده شوم، ظرف یک ماه توافق فوق‌العاده‌ای با ایران خواهیم کرد. بدجور دلشان می‌خواهد من ببازم، ولی اگر برنده شوم...»

راش لیمبو با قطع سخنان ترامپ از او پرسید منظورش، توافق فوق‌العاده با ایران در چه زمینه‌ای است؟ ترامپ پاسخ داد: «[توافق بر سر] نداشتن سلاح هسته‌ای.»

رئیس‌جمهور آمریکا سپس گفت: «فراموش نکنید در حوزه تروریسم چه اتفاقی افتاده. ایران کشور بسیار ثروتمندی بود که اوباما ۱۵۰ میلیارد دلار به علاوه ۱.۸ میلیارد دلار پول نقد در اختیارش قرار داده بود. کشور بسیار ثروتمندی بود و حالا آنها کشور بسیار فقیری هستند.»

ترامپ در ادامه خاطرنشان کرد: «و بزنم به تخته، سازمان‌های تروریستی مثل سابق نمی‌جنگند. می‌دانی چرا؟ چون پول ندارند، چون ایران ورشکست شده. ایران به خاطر من، به خاطر تحریم‌ها و مسائل دیگر ورشکست شده.»

رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر تهدید خود مبنی بر اینکه اگر ایران اقدامی علیه آمریکا انجام دهد با پاسخ «۱۰۰۰ برابری» آمریکا روبه‌رو خواهد شد، تکرار کرد.

او گفت: «آنها [ایرانی‌ها] می‌دانند اگر کاری علیه ما انجام دهند بهای آن را با یک مشکل ۱۰۰۰ برابری خواهند پرداخت. آنها با تفاوت ۱۰۰۰ برابری روبه‌رو خواهند شد، چون می‌دانند ما چیزهایی داریم که قبلاً هرگز نداشتیم. اوضاعمان هیچ‌وقت مثل الان نبود و ایران این را می‌داند.»

رئیس‌جمهور آمریکا اضافه کرد: «به آنها اخطار داده‌ایم که اگر (...[استفاده از الفاظ رکیک]) و کار بدی با ما انجام دهیم بلایی سرتان می‌آوریم که سابقه نداشته و آنها این را می‌دانند. ولی در اینجا یک مسئله وجود دارد: آنها دیگر ثروتمند نیستند و صدها میلیون دلار به حماس و تمامی دیگر گروه‌هایی که این مشکلات را ایجاد کرده‌اند پول نمی‌دهند.»

دولت آمریکا بعد از خروج از «برنامه جامع اقدام مشترک» یا برجام تحریم‌ها علیه ایران را از سر گرفته و به سیاست‌هایی تحریک‌آمیز علیه ایران، از جمله ترور سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روی آورده است.

ترامپ  وعده داده بود با خروج از برجام و پیگیری سیاست موسوم به «کارزار فشار حداکثری» ایران را به حضور پای میز مذاکره برای رسیدن به «توافقی بهتر» -به زعم او- مجاب خواهد کرد.

در حالی که بیش از ۲ سال از این وعده می‌گذرد دولت آمریکا در تحقق این هدف ناکام مانده و به همین دلیل ترامپ به خصوص در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری ماه نوامبر از سوی گروه‌های مختلف در آمریکا آماج انتقادات قرار گرفته است.

منتقدان ترامپ او را به نداشتن راهبرد در قبال ایران، تشدید بی‌مورد تنش‌ها با این کشور و جدا کردن مسیر آمریکا از متحدانش متهم کرده‌اند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۶۴۱۰۸۷۰۹:۱۴:۳۵ ۱۳۹۹/۷/۲۲
..مردم فقط بدنبال حل مشکلات معیشت و زندگی هستند .بی ارزشترین پول دنیا و بالاترین تورم دنیا را داریم .همه چی دست نیافتنی شده . دیگه قرار بود چی بشه
ناشناس۱۶۴۱۱۲۶۰۹:۳۴:۱۰ ۱۳۹۹/۷/۲۲
ارزش پول ما یک دهم شده؟!!!! اگر از نظر شما توفیق حاصل نشده پس منتظر هستیم چه اتفاقی بیافتد که قبول کنیم. نه می توانیم صادرات داشته باشیم نه واردات نه پول صادرات رو وارد کشور کنیم مردم بیچاره شدند
ناشناس۱۶۴۱۱۵۴۰۹:۴۷:۴۳ ۱۳۹۹/۷/۲۲
ترور اين دلقك با عنوان "در عوض كفش سردار" مي تونه گزينه خوبي باشه.
ناشناس۱۶۴۲۳۲۲۱۹:۴۷:۳۸ ۱۳۹۹/۷/۲۲
با این دولت ترسو که رئیسش از ترس کرونا تو کاخ قایم شده ؟!
ناشناس۱۶۴۲۳۲۴۱۹:۴۸:۵۷ ۱۳۹۹/۷/۲۲
بعد از سردار ، این دیگه هرقدر بخواد تهدید میکنه
ناشناس۱۶۴۱۱۶۲۰۹:۵۰:۲۴ ۱۳۹۹/۷/۲۲
تا زمانیکه افراد سینه چاکی مثل ص.ک و ت.ه هستند و آمریکا را بزک میکنند، ترامپ به این نوع حرف زدن ادامه میده! دیگه آمریکا باید چه کاری انجام بده تا شماها بفهمید آمریکا با ایران دشمنه؟؟! تحریم، ترور، کمک به صدام در جنگ، مصادره اموال ایران، زدن هواپیما مسافربری، تحریم دارو،..
ناشناس۱۶۴۱۲۳۳۱۰:۲۴:۵۴ ۱۳۹۹/۷/۲۲
در مورد ورشکستگی ایران و شکستن کمر مردم ایران متاسفانه درست گفته. بهتره پیش از دیر شدن ..،.. مصلحت و عقلانیت جمعی جایگزین بشه. از ما گفتن و از نظام نشنیدن.
ناشناس۱۶۴۱۲۵۲۱۰:۴۱:۰۸ ۱۳۹۹/۷/۲۲
سود وضرر خود را خسروان دانند
ناشناس۱۶۴۱۳۱۶۱۱:۱۴:۴۷ ۱۳۹۹/۷/۲۲
این که ما تبدیل به یکی از فقیر ترین کشورها شده ایم و پولمان یکی از بی ارزشترین پولهای جهان است درست گفته است .
ناشناس۱۶۴۲۳۲۳۱۹:۴۸:۰۹ ۱۳۹۹/۷/۲۲
دلیلش امریکا نیست . دزدیهای اغلب مسئولین و اطرافیان اونهاست
ناشناس۱۶۴۱۳۲۸۱۱:۱۷:۵۴ ۱۳۹۹/۷/۲۲
امید ترامپ به اصلاح طلبان است
جعفر۱۶۴۲۱۴۷۱۷:۳۰:۴۴ ۱۳۹۹/۷/۲۲
شما چقدر ساده هستید اصلاح طلب ؛اصولگرا دیگه چیه. همشون که یکی هستند و باهم فامیلند و رفت و آمد دارند
ناشناس۱۶۴۱۳۳۱۱۱:۱۸:۲۴ ۱۳۹۹/۷/۲۲
دلار ۳۲ هزاری ره آورد همین فشار به زعم شما بی نتیجه است
ناشناس۱۶۴۲۰۷۰۱۶:۳۵:۳۳ ۱۳۹۹/۷/۲۲
نه عزیزم، نتیجه بی تدبیری و ندانم کاری و اعتماد بی جا به بیگانگان است کارت سوخت را حذف و وصل کردنش که منجر به کشته شدن چند ده نفر و بر باد رفتن میلیاردها دلار شد به تحریم یا به این دلقک امریکایی ربط داشت؟! ماجرای 1000 یورو به مسافران می دادند و آن بازیی که در آمد کار ترامپ بود؟! و .. این دولت با اعتماد به اروپایی ها و آمریکایی ها و شفاف کردن مسیر فروش نفت و درآمدهای ارزی راه را برای این وضعیت هموار کرد، و گرنه در کدام بازه زمانی آمریکایی ها می توانستند به ایران صدمه بزنند و نزدند؟
محسن۱۶۴۱۳۸۴۱۱:۴۲:۱۷ ۱۳۹۹/۷/۲۲
ترامپ که حرف مفت می زنه. . ولی این وضعیت نابسامان کشور تا کی میخواد ادامه پیدا کنه؟؟ چرا کسی جوابگو نیست؟؟ نهادهای امنیتی چیکار میکنن؟؟ چرا رییس جمهور بازخواست نمیشه.الان سه ساله که هرروز قیمتا داره میره بالا. . یعنی یکی تو مملکت پیدا نمیشه افسار قیمتها رو بگیره؟؟؟
ناشناس۱۶۴۱۴۱۸۱۱:۵۳:۲۵ ۱۳۹۹/۷/۲۲
راست ميگه ايران را ورشكست كرده درسايه ترامپ وتندروهاي داخل كشور دلار ٣٢٠٠٠هزار تومنه ترامپ دشمن ايران همراهي از داخل كشور رو جز خيانت وخائن به كشور وملت چه ميشود ناميد مسئول ورشكستگي كشور داخليها هستن اگر عاقلانه حركت ميكردن تو چاهي كه ترامپ ونتانياهو براشون كنده بود نمي افتادن خواسته يا ناخواسته مسئول يك كشور نبايد با عناد ولجبازي حركت كند منافع ملت رو بر احساسات وعلائق خود بايد ترجيح دهد
ناشناس۱۶۴۱۴۵۳۱۲:۱۶:۳۰ ۱۳۹۹/۷/۲۲
راست میگه مگه دلار 32000 تومن نشده
ناشناس۱۶۴۱۴۶۸۱۲:۲۵:۴۵ ۱۳۹۹/۷/۲۲
شما بر چه اساسی میگید ناکام مونده؟ کشور فلج شده فروش نفت صفر صادرات ناچیز همون مقدار ارز ش هم وارد نمیشه جاش دارو و غذا میدن بانکها فلج مردم در فقر مطلق دیگه باید چیکار کنه با توپ و تانک بیاد تهران ما بگیم موفق بوده ! شاید برای شما که انواع رانتها با حقوق بالا و مزایا برخوردارید موفق نبوده ولی برای 80 درصد جامعه موفق بوده !
ناشناس۱۶۴۱۴۹۰۱۲:۴۴:۵۴ ۱۳۹۹/۷/۲۲
اشتباه میگه؟ پراید 160 تومن دروغ ترامپه؟
جلال۱۶۴۱۵۳۷۱۲:۵۸:۳۱ ۱۳۹۹/۷/۲۲
دروغ که نمیگه.... ترامپ پوست اقتصاد ما را با کمک ناکارآمدی دولت کند
ناشناس۱۶۴۱۵۵۸۱۳:۰۶:۳۴ ۱۳۹۹/۷/۲۲
اقاي ترامپ بخودت مغرور نشو تو كاره اي نبودي و نيستي ، بيشتر از فرمانهاي تو نابخردي و بيمسئوليتي و دزديها از بيت المال موجب اوضاع اقتصادي كشورمان شده است
امید۱۶۴۱۵۶۲۱۳:۰۷:۳۱ ۱۳۹۹/۷/۲۲
بسم الله الرحمن الرحیم ترامپ متوهم مشکلات کشور به علت بی عرضگی مسئولان است نه تحریم کشوری که خودش در حال نابودی است .
ناشناس۱۶۴۱۵۷۴۱۳:۱۰:۲۷ ۱۳۹۹/۷/۲۲
ترامپ خیلی دوست داره ایران رو تحریک کنه، ولی کورخواندی. ای مرد شجاع اگر دوست داری امتحان کن. می دونید چرا اینکار را نمی کنه، می ترسه.
ناشناس۱۶۴۲۱۹۱۱۸:۱۰:۴۲ ۱۳۹۹/۷/۲۲
وقتی بدون هیچ هزینه ای میتونه به هدفش برسه مگر دیوانه است که هزینه میلیارد دلاری جنگ رو قبول کنه؟
رضا۱۶۴۲۳۴۴۲۰:۰۲:۵۲ ۱۳۹۹/۷/۲۲
دوست عزیز ترامپ رئیس جمهور کشوری هست که به تنهایی 25% از اقتصاد جهان را در اختیار دارد و بودجه نظامی ارتش آن در سال بالغ بر 1000 میلیارد دلار هست این یعنی داشتن قدرتمندترین اقتصاد وقدرتمندترین ارتش در جهان . بدون شک آمریکا با وجود ترامپ ابرقدرت بلامنازعه جهان هست و تمام کشورهای جهان به آن اذعان دارند. حالا باید ترامپ از چی بترسه ..؟؟؟
ناشناس۱۶۴۱۵۸۱۱۳:۱۳:۰۴ ۱۳۹۹/۷/۲۲
اگر ترامپ راهبردمشخصي در مقابل ايران ندارد،مسوولان ايران هم راهبرد مشخصي براي مقابله با امريكا نداردفعلا منتظريم ببينيم مردم امريكا چه كسي را ريلي اينده
ناشناس۱۶۴۱۸۰۶۱۴:۴۴:۴۴ ۱۳۹۹/۷/۲۲
بخاطر تو نبود بخاطر ساده لوحی روحانی و ظریف و خوش خیالی حضرات اصلاح طلب این بلا سرمون اومد
رضا۱۶۴۱۸۷۷۱۵:۰۹:۴۹ ۱۳۹۹/۷/۲۲
دولت که ورشکست نشد اما مردم دارند ورشکست میشوند
ناشناس۱۶۴۲۰۸۸۱۶:۴۸:۰۶ ۱۳۹۹/۷/۲۲
کاملا درست میگه.
محسن۱۶۴۲۳۵۲۲۰:۱۱:۱۱ ۱۳۹۹/۷/۲۲
ترامپ متوهم شما به کاهدون زدید ،مردمو ورشکست کردید دولت هیچ چیش نشده.. خدا بیچارت کنه بابای من پول یه یخچال معمولی برای خواهرم نداره.این نیز بگذرد
یکتانت

پربحث‌های دیروز

 1. ادعای کریمی‌قدوسی: ظریف قبل از شهادت سردار سلیمانی با یک افسر رژیم صهیونیستی دیدار کرد/ بوی گند برجام مردم را آزرده کرده است

 2. تصویری که نماینده مجلس به ظریف نشان داد

 3. حوزویان خواستار عزل و محاکمه « علیرضا رئیسی» شدند

 4. وضع تماشایی آمریکا

 5. واکنش تهیه کننده «گاندو» به صحبت‌های ظریف

 6. از تروریست های خارج آمریکا تا تروریست های داخل آمریکا !

 7. بازگشایی مدارس ابتدایی در شیراز

 8. رئیس سازمان بورس استعفا کرد + متن نامه

 9. منبع آگاه: بازگشت به برجام کف سیاست‌های بایدن درباره ایران است نه سقف آن

 10. انتقاد تند رئیس مجلس از دولت درباره بورس

 11. تحریم ترامپ و ۹ نفر از مقامات دولتش از سوی ایران+ بیانیه وزارت امورخارجه

 12. روایت ربیعی از مدیریت درخشان دولت/ ماجرای عجیب استعفای رئیس سازمان بورس/ ظریف، دوکارته شد/ احمدی‌نژاد از یک نامزد ۱۴۰۰ حمایت می‌کند؟/ انتقادات دنباله‌دار قالیباف از لایحه بودجه

 13. نامزد اصلاح‌طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ چه کسی است؟/ از عارف و حسن خمینی تا هاشمی و جهانگیری

 14. ماجرای چمدان ۲۰ کیلویی ترامپ

 15. جدول/ تازه‌ترین قیمت انواع پراید در بازار

 16. وزیر جنگ دولت بایدن را بشناسید

 17. شورای رقابت: خودرو تا پایان سال گران نمی‌شود

 18. آقای رئیس جمهور چرا درباره سقوط بورس سکوت کرده‌اید؟!

 19. پاسخ ظریف به ادعای دیدار با یک صهیونیست قبل از شهادت سردار سلیمانی/ برجام نه بوی گندی می‌دهد و نه دفن شده/ خاطره اقامه نماز در برابر جان کری

 20. نایب‌رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران بازداشت شد

 21. قالیباف: وضعیت بورس قابل قبول نیست/ نرخ ارز به مدیریت دولت بستگی دارد/ سیاست‌های تبعیض آمیز عده‌ای از مردم را از حق خودشان محروم کرده

 22. یک مسلمان، پنبه را از گوش روحانی درآورد

 23. پیشنهاد قالیباف برای تغییر نام وزارت خارجه

 24. فرمانده سپاه: برای قوی بودن باید با دشمنان بزرگ کشتی گرفت/ رزق و روزی ما دست آمریکا نیست

 25. خانواده پیرزن کوچه‌نشین زیر سقف محبت همسایه‌ها قرار می‌گیرد

پربحث‌های هفته

 1. حاشیه‌های بی‌پایان خانواده هاشمی رفسنجانی

 2. ادعای کریمی‌قدوسی: ظریف قبل از شهادت سردار سلیمانی با یک افسر رژیم صهیونیستی دیدار کرد/ بوی گند برجام مردم را آزرده کرده است

 3. چند نکته درباره دولت جوان حزب‌اللهی

 4. سید حسن خمینی و مشت خالی اصلاح طلبان در ۱۴۰۰

 5. تصویری که نماینده مجلس به ظریف نشان داد

 6. الاخبار: مانورهای نظامی ایران خط قرمزها را برای آمریکا مشخص کرد

 7. حوزویان خواستار عزل و محاکمه « علیرضا رئیسی» شدند

 8. چند نکته درباره سخنان کریمی قدوسی و کارت زرد مجلس به ظریف

 9. خواب جدید دولت برای برق ؟!

 10. وضع تماشایی آمریکا

 11. تصویری از خودروی رئیس سابق محیط زیست دماوند

 12. میثم مطیعی به کرونا مبتلا شد

 13. حاجی میرزایی: تصمیم ستاد کرونا حضوری شدن آموزش‌هاست/ مدارس تمام مناطق بجز مناطق قرمز باید باز باشد

 14. ... حتی اگر مهريه زنان شده باشد

 15. وزیر آموزش و پرورش: تأثیر تعیین کننده‌ای بین بازگشایی مدارس و شیوع کرونا وجود ندارد

 16. نگرانی آیت‌الله ‌جنتی درباره آلودگی هوا/ وعده روحانی درباره قیمت دلار/ کدام نمایندگان در فکر پاستور هستند؟/ انتقاد تند سردار جعفری از روحانی/ روایت جلیلی از ۱۵۰۰ تحریم آمریکا علیه ایران

 17. واکنش تهیه کننده «گاندو» به صحبت‌های ظریف

 18. ترس ها و نقطه ضعف های گنده لات جهان

 19. نظرات برگزیده مخاطبین الف: سخنان فائزه هاشمی از خشم او ناشی می‌شود/ برخورد با معترضان در ایران استبداد است اما در آمریکا دفاع از دموکراسی؟/ ای کاش واکسن کرونا سیاسی نمی‌شد

 20. نحوه بازگشایی مدارس؛ حضور دانش‌ آموزان از اول بهمن اجباری است؟

 21. سرانجام خلبانی که شاه و رجوی و بنی‌صدر را فراری داد

 22. راز هولناک ۲ برادر فاش شد

 23. لحظه شلیک ۴۰۰ راکت در ۲۰ ثانیه در رزمایش ارتش+ فیلم

 24.  محسن رضایی: ملت ما از دست لیبرال‌ها و غربگرایان خسته شده است/ به «وحدت کبیر» در دهه سرنوشت انقلاب نیازمندیم

 25. تدارک مجلس برای پرداخت یارانه «حداقل» ۱۰۰ هزار تومانی به مردم

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. الاخبار: مانورهای نظامی ایران خط قرمزها را برای آمریکا مشخص کرد

  2. سرانجام خلبانی که شاه و رجوی و بنی‌صدر را فراری داد

  3. موشک‌های دقیق مقاومت؛ کابوس اسرائیل در ۲۰۲۱

  4. از تروریست های خارج آمریکا تا تروریست های داخل آمریکا !

  5. آمریکا تولیدکننده واکسن کرونا در ایران و آستان قدس رضوی را تحریم کرد

  6. قالیباف: ۸۰ درصد اقتصاد در اختیار دولت است/ درآمد نفتی نباید صرف هزینه های جاری که تورم زا است، شود

  7. تحلیل گر آمریکایی: ایران دشمن القاعده است نه متحد آن

  8. مقامات آمریکایی: موشک بالستیک ایرانی در ۱۰۰ مایلی ناو نیمیتز فرود آمده است

  9. دلیل اصلی افزایش قیمت بیت کوین چیست؟

  10. منبع آگاه: بازگشت به برجام کف سیاست‌های بایدن درباره ایران است نه سقف آن

  11. نیویورک تایمز: پمپئو تمام پُل‌های پشت سرش را خراب کرده است

  12. لودریان: کارزار فشار حداکثری ترامپ علیه ایران موفق نبود / بازگشت به توافق هسته ای کافی نیست

  13. تحریم ترامپ و ۹ نفر از مقامات دولتش از سوی ایران+ بیانیه وزارت امورخارجه

  14. پامپئو سرانجام غزل خداحافظی سر داد

  15. هشدار ایران به آمریکا/ به دیوان بین المللی دادگستری شکایت می کنیم

  16. اسباب کشی تیم ترامپ از کاخ سفید

  17. عربستان سفر شهروندانش به ایران را ممنوع کرد

  18. درخواست تهران از سئول به روایت رسانه کره جنوبی

  19. عقب‌نشینی نظامیان کره جنوبی از تنگه هرمز

  20. سخنگوی قوه قضائیه:‌ ترامپ حتماً مجازات می‌شود

  21. لحظه آغاز موشک‌باران پایگاه آمریکایی عین الاسد از اتاق عملیات

  22. سئول مدعی روشن نبودن پاسخ ایران درباره نفتکش کره‌ای شد

  23. ماجرای چمدان ۲۰ کیلویی ترامپ

  24. پیشنهاد معاون اوباما به بایدن برای «توافق موقت» با ایران

  25. یک زن معلول ذهنی در آمریکا اعدام شد

  آخرین عناوین