تلاش جدید نتانیاهو برای تغییر بافت جمعیتی فلسطین اشغالی

گروه جهان الف،   3990718089

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی امروز از قصد خود برای اسکان ۲۰۰۰ یهودی اهل اتیوپی در فلسطین اشغالی خبر داد.

تلاش جدید نتانیاهو برای تغییر بافت جمعیتی فلسطین اشغالیبه گزارش فارس، «بنیامین نتانیاهو»‌ نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، امروز (جمعه)، در حساب کاربری خود در توئیتر اعلام کرد با «آبی احمد»‌ همتای اتیوپیایی خود گفت‌وگوی تلفنی داشته است.

به گزارش وبگاه شبکه صهیونیستی «آی۲۴»، بنیامین نتانیاهو در این ارتباط تلفنی ضمن رایزنی با همتای اتیوپیایی خود درباره مسائل منطقه، گسترش همکاری‌های دوجانبه و کمک‌های تل‌آویو به اتیوپی، بر «پایبندیش به ادامه مهاجرت یهودیان به اسرائیل»‌ تأکید کرده است.

در ادامه این گزارش آمده که نتانیاهو به «آبی» اطلاع داده است که بنا دارد ۲۰۰۰ یهودی از ساکنان آدیس آبابا، پایتخت اتیوپی  و شهر «گوندار» (شمال) را فورا در فلسطین اشغالی اسکان دهد.

آی۲۴ همچنین گزارش داد که نخست‌وزیر اتیوپی اعلام کرده است که با این اقدام مخالفتی ندارد و گفته که این اقدام بیانگر ارتباط ویژه میان دو طرف است.

در این گزارش همچنین اشاره شده است که دو طرف در این ارتباط تلفنی درباره همکاری در زمینه کشاورزی بحث و تبادل و نظر کرده‌اند.

در همین ارتباط، نهاد موسوم به دیوان نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود که قرار است ۳۷۰ میلیون شِکل (واحد پول رژیم صهیونیستی) از بودجه این رژیم را به اسکان یهودیان اهل اتیوپی اختصاص دهد.