ستاد ملی کرونا همه سفرهای غیر ضروری را لغو کند

گروه سیاسی الف،   3990718068

امام جمعه کرج ضمن تقدیر و تشکر از زحمات کادر درمان در مبارزه و مقابله با ویروس منحوس کرونا، گفت: آیا نمی‌شود برای کنترل بیماری همین‌طور که مرزها را در اربعین بستید برای حفظ سلامت مردم، سفرهای دیگر را هم کنترل کنید و جاده‌ها را ببندید؟ بهتر است تمام سفرات غیرضروری لغو شود.

ستاد ملی کرونا همه سفرهای غیر ضروری را لغو کند

به گزارش فارس، به علت شیوع ویروس کرونا و توصیه‌های اکید مسئولان و متخصصان امور بهداشتی و درمانی مبنی بر پرهیز از برگزاری تجمعات باهدف جلوگیری از گسترش بیماری که منجر به توقف موقت برگزاری مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه شده است، آیت‌الله حسینی همدانی در قالب سی و دومین خطبه مکتوب جمعه توصیه‌ها و تذکراتی را بیان فرمودند.

بخش‌هایی از  سی و دومین خطبه مکتوب جمعه نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز و امام‌جمعه کرج به شرح زیر است:

متولیان اوقاف اعتمادسازی کنند/ مسؤولین امر مستمراً گزارش عملکرد دهند

۲۷ ماه صفر در تقویم رسمی کشور، روز وقف نام‌گذاری شده است. سنت حسنه‌ای که سالیانی است علی‌رغم تلاش کارگزاران و متولیان آن از رونق افتاده و از اهداف عالی وقف فاصله گرفته درحالی‌که اگر این سنت احیاء شود و اعتماد ازدست‌رفته، دوباره با عملکرد خوب مسئولین و اداره‌کنندگان امور به مردم برگردد، این ظرفیت عظیم باقابلیت گسترده‌ای که در همه زمینه‌ها، بخصوص از بین بردن مشکلات متعدد اقتصادی و اجتماعی که در کشور وجود دارد منشاء رونق و جهش اقتصاد و از بین رفتن قسمت زیادی از مشکلات اقتصادی و فرهنگی کشور و همچنین توسعه علم، معارف دینی و امور انسانی خواهد شد. البته وقف با بشر همزاد است چون به اراده‌ی الهی حس خیرخواهی برای دیگران در جوهره‌ی انسان نهاده شده است، اما اسلام آن را بالنده کرد.

اسلام وقف را با آرمان‌های دینی پیوند زد و برای ماندگاری اهداف و ارزش‌های دینی وقف را توصیه کرد و رسول‌الله صلی‌الله علیه و آله آن را پایه‌گذاری کرد و خود اولین واقف جهان اسلام است. و مولانا امیرالمؤمنین علیه‌السلام این سنت را گسترش دادند و خود حضرت اقدام به وقف مواردی از اموال و چاه و امثال این‌ها کردند و در ضمن در وقفنامه ای که تنظیم می‌فرمودند به مواردی مثل این‏که این اموال نباید به کسی بخشیده شود و یا به ارث برده شود و یا فروخته شود و چه کسی متولی باشد و امثال این‌ها اشاره می‌کردند لذا امام علیه‌السلام پایه‌گذار شیوه وقفنامه نویسی هستند.

آنچه در این زمان احتیاج داریم این است که اولاً نیازهای کشور در عرصه‌های مختلف موردتوجه قرار گیرد و بعد با فرهنگ‌سازی و توجه دادن مردم به نیازها، تشویق برای وقف با توجه به شرایط روز و آینده کشور داشت انجام پذیرد. همچنین لازم است برای اعتمادسازی در بین مردم، اقدام جدی و مؤثر صورت پذیرد تا یقین کنند که طبق نظر و نیت واقف به وقف عمل می‌شود و منبعی هدر نمی‌رود و اجازه سوءاستفاده و سودجوئی به کسی داده نمی‌شود و قطعاً دستِ دست‌اندازان به موقوفات قطع می‌شود لذا اگر مسئولین اوقاف مستمراً گزارش عملکرد بدهند و همچنین مردم آثار وقف خود را ببینند، ترغیب می‌شوند که نسبت به این عمل مستحب اقدام داشته باشند.

برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی و فعالیت‌های تمدنی و خدمات گسترده‌ی اجتماعی، وقف می‌تواند تمام احتیاجات را پاسخگو باشد. و همان‌طور که چند سال این تذکر را دادم باز تکرار آن خالی از لطف نیست و آن اینکه در مورد امور مهم و مورد ابتلا خوب است مردم، دسته‌جمعی و گروهی وقف داشته باشند.

واکنش امام‌جمعه کرج به برخوردهای چندگانه ستاد ملی کرونا

نکته پایانی: از مسئولین محترم ستاد ملی کرونا سؤال می‌کنیم چرا با این موضوع چندگانه برخورد می‌کنید؟ اگر همان‌طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند قاطعانه از مردم چیزی را بخواهید عمل می‌کنند. آیا نمی‌شود برای کنترل بیماری همین‌طور که مرزها را در اربعین بستید برای حفظ سلامت مردم، سفرهای دیگر را هم کنترل کنید و جاده‌ها را ببندید؟ ای‌کاش ستاد ملی کرونا که جلسه مهم سران که به‌راحتی قابل‌کنترل است و خطری متوجه آقایان نمی‌شود را تعطیل می‌کند برای حفظ جان مردم، دستور لغو همه سفرهای غیرضروری را می‌داد.

ای‌کاش رئیس‌جمهور محترم و اطرافیانش به‌جای مذمت؛ خود را مانند ناخدائی (که وقتی کشتی دچار حادثه می‌شود تلاش می‌کند همه را نجات دهد و بعد اگر شد به فکر خودش باشد) فرض می‌کرد که اداره کشتی مملکتش به خطر افتاده و خود را می‌انداخت وسط سیل مشکلات و مانند فرمانده ای شجاع نیروهایش را تا غلبه و پیروزی بر سختی‌ها هدایت می‌کرد.

بنده به‌نوبه خودم از همه کادر درمانی پزشکی کشور که در وسط سیل مخرب این ویروس مردانه ایستاده‌اند و از جان مایه می‌گذارند و برای سلامت دیگران ایثار می‌کنند به خاطر حرف‌های اشتباهی که بعضی‌ها این چندروزه زدند عذرخواهی می‌کنم و به همه خدا قوت گفته و عرض می‌کنم یک ‌قدم و یک نَفَس شما در درگاه الهی گم نخواهد شد و مورد اجر و پاداش است.

آقایان بدانند که اثر بعضی حرف‌ها را نمی‌توانند با هیچ آب و صابونی نه در دنیا و نه در آخرت پاک کنند. ما موظفیم تمام مقررات بهداشتی را رعایت کنیم و می‌کنیم اما این را بدانید که این ویروس مأمور الهی است و به دستور خداوند عمل می‌کند و اگر بنا باشد کسی را بگیرد خواهد گرفت ولو تمام دستورات بهداشتی را هم رعایت کرده باشد. توحیدی فکر کنید.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. «روحانی بود، خیلی خوب بود»

 2. منجلاب دوستی با آمریکا و عربستان!

 3. پرسش مهم افکار عمومی درباره سرعت گرفتن روند واکسیناسیون

 4. توکلی خواستار برکناری استاندار جدید سیستان و بلوچستان شد

 5. آینده محتوم خودروسازی ایران

 6. ۵ میلیون تزریق و رتبه دوم واکسیناسیون در جهان/ نظر پزشکيان درباره تيم اقتصای دولت / رضایی از دبیری مجمع کنار می‌کشد؟

 7. برگ سبز خودرو و آغاز جدالی دوباره

 8. زوایای پنهان پرونده اکبر خرمدین/ وکیل پایه یک دادگستری: مادر بابک باید فی الفور آزاد شود!

 9. امید لبنانی ها باز هم ناامید می شود؟!

 10. درباره غائله های  لواسانی و خیابانی…

 11. توافق مجدد ایران با آژانس انرژی اتمی درباره دوربین‌های نظارتی/ کوچ قاضی‌زاده هاشمی از مجلس به دولت/ استقبال اصلاح‌طلبان از اقدامات اژه‌ای

 12. مدرس خیابانی در خصوص حقوق نجومی‌اش به مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان چه گفت؟

 13. سفر پرحاشیه آقای مدیرکل

 14. لانه جاسوسی آمریکا در لبنان بر ضد مقاومت

 15. پشت پرده سخنرانی سرکرده القاعده با لباس سنتی عربستان

 16. ما و پنجشیریان

 17. اسرائيل يتيم مي‌شود!

 18. چرا آمریکا در خلیج فارس یگان پهپادی مستقر کرده است

 19. قاضی زاده هاشمی:موضوع امروز استعفا نیست بلکه رفتن از سنگری به سنگر دیگر است

 20. بارقه های امید در دل مردم

 21. روایت‌ها از حضور همسر مقام رهبری در مراسم خاکسپاری برادرش حقیقت ندارد

 22. توییت جالب عباس خامه‌یار درباره تانکرهای حمل سوخت در لبنان

 23. درباره کدام افغانستان سخن می‌گوییم؟!

 24. معاون اول رییس جمهور: قیمت لبنیات نباید افزایش یابد

 25. رستم قاسمی: ساخت یک میلیون مسکن تورم‌زا نیست

ابر آروان

آخرین عناوین