بهره‌برداری از طرح‌های روستایی ‌و عشایری با دستور رئیس‌جمهور

گروه سیاسی الف،   3990714092

آیین بهره‌برداری از ۶ هزار و ۷۵۰ طرح عمرانی و ۲۶ هزار و ۵۱۲ طرح اشتغال روستایی و عشایری با حضور رئیس جمهوری برگزار شد.

بهره‌برداری از طرح‌های روستایی ‌و عشایری با دستور رئیس‌جمهور

به گزارش ایرنا، آیین افتتاح بیش از ۶هزار و ۷۵۰ طرح عمرانی و ۲۶ هزار و ۵۱۲ طرح اشتغال روستایی وعشایری عصر دوشنبه (۱۴ مهرماه) با ارتباط تصویری حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری برگزار شد.

برای اجرای این ۳۳ هزار و ۲۶۲ طرح، ۱۳ هزار و ۱۲۲ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است که پیش‌بینی می‌شود با بهره‌برداری این طرح‌ها، ۸۶ هزار و ۸۹۴ فرصت اشتغال پایدار مستقیم ایجاد شود.

در بیست‌وهفتمین هفته افتتاح طرح‌های مهم ملی کشور، ۱۱۲ طرح عمران روستایی، ۹۱۳ طرح آموزشی، یک هزار و ۹۱۳ طرح ارتباطی، ۷۲ هزار و۲۸۲ طرح مسکن روستایی، ۳۱۳ طرح بهداشتی، ۶۲۵ طرح عشایری، ۲۹۲ طرح گازرسانی، ۱۵۰طرح برق رسانی، ۱۱۳ طرح ورزشی، ۶۷۴ طرح ورزشی و ۶۷۴ طرح راه روستایی، ۸۱۱ طرح هادی، ۸۳۰ طرح محرومیت زدایی و ۴ کتابخانه و مجتمع فرهنگی و بیش از ۲۶ هزار و ۵۰۰ اشتغال‌زایی با دستور رییس جمهوری به بهره برداری می‌رسد.

بهره‌برداری از بیش از ۳۳ هزار طرح روستایی و عشایری با محوریت معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و همکاری وزارتخانه‌های تعاون، کارو رفاه اجتماعی، ارتباطات و فناوری اطلاعات، بهداشت، درمان وآموزش پزشکی، آموزش و پرورش، جهادکشاورزی، راه‌وشهرسازی، نیرو که کار ویژه‌ای در مناطق روستایی و عشایری داشتند، همچنین نهادهای حاکمیتی کشور مثل کمیته امداد حضرت امام، ستاد اجرایی فرمان امام، بسیج سازندگی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برنامه ریزی و عملیاتی شده است.

پانزدهم مهر روز «روستا و عشایر» است؛ حدود ۲۶ درصد از جمعیت کشور در روستاها ساکن هستن؛ ۳۹ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار و ۲۳ هزار روستا زیر ۲۰ خانوار در کشور وجود دارد. جمعیت روستایی ۲۰ خانوار کمتر از ۳ درصد جمعیت روستایی است یعنی بیش از ۹۷ درصد جمعیت کشور در روستاهای بالای ۲۰ خانوار ساکن هستند.

در حال حاضر ۹۹.۵ درصد جمعیت روستایی به شبکه سراسری برق متصل هستند و در حوزه آب آشامیدنی سالم و شبکه لوله کشی ۹۰ درصد روستاها به شبکه آب‌رسانی متصل هستند. همچنین در مدیریت امور روستا ۹۵ درصد روستاهای کشور دارای مدیریت دهیاری هستند که اعتبارات خوبی هم در این حوزه پیش بینی شده است.

حدود ۹۴ درصد روستاهای کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل هستند و اینترنت دارند. این در حالی است که تا پیش از آغاز به کار دولت تدبیر و امید این میزان کمتر از ۲۰ درصد بوده است. همچنین حدود ۹۶ درصد روستاها از خدمات خانه های بهداشت و مراکز جامع سلامت بهره‌مند هستند. ۹۰ درصد روستاهای کشور دارای مدرسه هستند که مدارس سازه های قدیمی دارند در حال بازسازی و نوسازی هستند.

در حوزه گازرسانی روستایی بیش از ۸۸ درصد روستاهای کشور به شبکه گازرسانی متصل شده اند. این در حالیست که تا قبل از دولت تدبیر و امید این میزان ۱۵ درصد بوده که با توجهی که دولت داشته گازرسانی ۷۰ درصد افزایش داشته است، گازرسانی به بیش از ۸۸ درصد روستای کشور انجام شده و دولت تصمیم دارد تا پایان فعالیت خود این میزان را به ۱۰۰ درصد افزایش دهد تا روستای بدون گاز در کشور وجود نداشته باشد

اکنون حدود ۹۵ درصد راه‌های روستایی کشور آسفالت هستند و ۴۵ درصد خانه‌های روستایی مقاوم سازی شده اند. منابع سهم اشتغال روستایی از پنج درصد به ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده  است؛ تسهیلات نرخ بیکاری روستایی از ۸.۷ درصد به ۷.۳ درصد کاهش یافته که ۱.۴ درصد کاهش نرخ بیکاری روستایی را رقم زده است که تاثیرات خوبی در  تثبیت جمعیت روستایی داشته است.

یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. پوپولیسم برجامی !

 2. این یک یادداشت سیاسی نیست...

 3. چین چگونه کرونا را مهار کرد؟

 4. شیرجه دولت در مسابقه خدمت !

 5. ضعیف‌کشی !

 6. انتقاد تند نماینده بافق از رئیس مجلس

 7. ماجرای استعفای معاون وزیر بهداشت؛ از گمانه زنی تا استقبال!

 8. آیا باید با ضبط کننده فیلم تخریب آلونک در بندرعباس برخورد شود؟!

 9. پندارهای طبری!

 10. سناریوهای هالیوودی علیه ایران

 11. اهمیت شفاف‌سازی درباره امضای قرارداد قرارگاه خاتم با یک متهم اقتصادی

 12. جهانگیری: عده‌ای در تلاش‌اند به جامعه القا کنند دولت ضعیف است/ اقتصاد ایران با بیماری‌های مزمن روبرو است

 13. ورود دستگاه قضایی به موضوع تخریب منزل یک زن سرپرست خانوار در بندرعباس

 14. از آسیه پناهی تا تخریب آلونک زن سرپرست خانوار در بندرعباس؛ چکار باید کرد؟

 15. چرا ماجرای «ترامپ» تازه شروع شده است؟

 16. ملک زاده استعفا کرد

 17. وزیر بهداشت: خواهید دید در عرصه تولید واکسن چه معرکه ای رقم می زنیم

 18. قرار است مرغ هم از سفره مردم پر بکشد؟!

 19. تصاویر جدید و غرورآفرین از ناو جدید سپاه

 20. درخواست نماینده مجلس از رئیس قوه قضائیه مبنی بر محاکمه عباس آخوندی

 21. برندگان و بازندگان مناقشه اخیر قره‌باغ

 22. بررسی امکان حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران ظرف هفته‌های آینده از سوی ترامپ

 23. ظریف: بایدن با سه فرمان اجرایی می‌تواند همه تحریم‌ها را لغو کند/ بیش از ۳۰ سال است که بایدن را می‌شناسم

 24. مهریه ۱۰۰۰ میلیاردی برای جوانی که ۵۰ میلیون هم سرمایه ندارد، باطل و خلاف شرع است

 25. زمزمه نامزدی سیدحسن خمینی در انتخابات ۱۴۰۰/ واکنش محسن رضایی به تخریب آلونک در بندرعباس/ روایت زیدآبادی از تعارض اصلاح‌طلبان درباره «دولت پنهان»

آخرین عناوین