مفتی اعظم سوریه: شهید سلیمانی را به ناحق زدند

گروه جهان الف،   3990714015

شیخ احمد بدرالدین حسون مفتی ارشد کشور سوریه گفت: دشمنان اسلام، شهید مظلوم ما سردار حاج قاسم سلیمانی را به ناحق زدند که جواب این ظلم و حرکت ناجوانمردانه خود را خواهند گرفت.

مفتی اعظم سوریه: شهید سلیمانی را به ناحق زدند

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس صبح امروز در سفر خود به کشور سوریه در دیدار با شیخ احمد بدرالدین حسون عنوان کرد: رمز موفقیت مسلمانان وحدت و اتحاد است.

وی افزود: اگر جامعه اسلامی از درون دچار تفرقه و اختلاف با یکدیگر باشند گرفتار ظلم و ستم دشنمانشان قرار خواهند گرفت. پس باید دانست رمز پیروزی مسلمانان ‌در برابر مستکبرین اتحاد است.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان تصریح کرد: اگر پایه‌های وحدت امت اسلامی مستحکم باشد نه‌تنها جدایی داخلی صورت نمی‌گیرد بلکه همه کشورهای مسلمان بر سر مواضع خود در برابر دشمنانشان یکپارچه ایستادگی خواهند کرد.

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده با بیان اینکه فتنه داعش در بلاد مسلمین یکی از آن موارد شومی بود که شیعه و سنی زمان‌شناس و متحد در کنار یکدیگر برادرانه تا آخرین نفس ایستادند.

وی ادامه داد: به جرات می‌توان گفت با رهبری امام‌المسلمین حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای(مدظله‌العالی) نام داعش به زباله‌دان تاریخ افتاد و اربابان بی‌لیاقت آنها باید فکری به‌ حال روزگار شومی که در پیش دارند‌، کنند.

امام جمعه بندرعباس در پایان یاد و خاطره سرادر رشید اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدای راه‌ مقاومت را گرامی داشت و به روح بلند و ملکوتی آنها درود فرستاد.

شهید مظلوم ما را به ناحق زدند

شیخ بدرالدین حسون مفتی اعظم سوریه نیز با بیان اینکه اتحاد مسلمانان باعث تقویت آنها می‌شود، افزود: این وحدت نه‌تنها یک وظیفه شرعی محسوب می‌شود بلکه از لحاظ عقلی هم باعث پیوند عمیق جوامع اسلامی با یکدیگر خواهد شد.

وی در ادامه گفت: صدها هزار بار دشمنان شیطان‌صفت با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام دادند در صدد اغتشاشات بین بلاد مسلمان بودند اما با هوشیاری و بصیرت‌افزایی  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، فعالیتشان در نطفه خفه شد و محکوم به شکست شدند.

مفتی اعظم سوریه اظهار داشت: دشمنان اسلام، شهید مظلوم ما سردار حاج قاسم سلیمانی را به ناحق زدند که جواب این ظلم و حرکت ناجوانمردانه خود را خواهند گرفت.

شیخ حسون در پایان بیان کرد: امت اسلامی اگر بدانند مشترکات زیادشان راهی برای تفرقه و اختلاف نگذاشته است هیچ‌گاه خود را بازیچه دست دشمنان قسم‌خورده خود نمی‌کنند.