افشاگری مدیرعامل علیه بازیکنان استقلال/جزئیات مذاکرات با استراماچونی

گروه ورزشی الف،   3990707140

مدیرعامل باشگاه استقلال به تشریح آخرین وضعیت باشگاه استقلال پرداخت و گفت: در راستای ارائه گزارش به هواداران جز صداقت و راستی حرفی بر زبان نخواهم آورد.

افشاگری مدیرعامل علیه بازیکنان استقلال/جزئیات مذاکرات با استراماچونی

به گزارش مهر، احمد سعادتمند با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس در مورد آخرین وضعیت باشگاه استقلال گفت: تمام تلاشم این است که جز صداقت و راستی حرفی بر زبان نیاوردم. امیدوارم خدای مهربان از من راضی باشد. 

چرا استراماچونی نیامد
بعد از مدتها صلاح دانستم که موارد را مستدل به اطلاع هواداران اعلام کنم. در ذات من نیست که دروغ بگویم. برخی ها اعتقاد دارند بگویند ما هیچ کاری در مورد استراماچونی انجام ندادیم. اما اعلام می کنم که حضور ما در ایتالیا بسیار سخت بود. در این شرایط کرونایی براساس مصوبه هیات مدیره راهی ایتالیا شدیم. 

اقدامات ما برای سفر سه ماه پیش صورت گرفته بود. نه بازی با سپاهان معلوم بود و نه زمان دربی مشخص شده بود. هدفم هم این بود که برویم ایتالیا و این پرونده را با شرایطی که به سود ماست خاتمه دهیم. 

هنوز هم دوستان اصرار دارند که ما در مورد مذاکره با استراماچونی دروغ می گوییم اما طی مکاتبه ای که با فدریکو داشتیم اعلام کردیم برای تمدید و تخفیف آمده ایم و می خواهیم این پرونده را ببندیم. 

شروط برای ادامه همکاری
برای فصل آینده هم شروطی گذاشتیم که اگر ما در جام حذفی موفق نبودیم شما هم می توانید یکی از گزینه های ما برای فصل آینده باشید. ۷۰۰ هزار پیش پرداخت و یک میلیون یورو هم برای حقوق یکساله وی در نظر گرفته بودیم که امیدوار بودیم آندره با این پیشنهاد ما موافقت کند. 

از سال گذشته براساس طلب ها و جرایم دیرکردی که استراماچونی ۵۲۰ هزار یورو از باشگاه طلبکار بوده است. ما نسبت به فصل گذشته ۲۵۰ هزار یورو اضافه تر پیشنهاد کردیم. 

رقم هایی که استراماچونی پیشنهاد داد
وی شکایت ۲۷۵ صفحه ای که وی برای فیفا ارسال کرده است بیش از ۲ میلیون یورو درخواست کرده است. در پیشنهاد دوم ایشان اعلام شد که فدریکو اعلام کرد که ما می توانیم ۹۰۰ هزار یورو برای بستن پرونده فیفا بگیریم و یک میلیون و ۵۰۰ هزار یورو برای فصل آینده بگیریم. در مجموع ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار یورو پیشنهاد استراماچونی به استقلال بود. ما هم اعلام کردیم توان این پول را نداریم. 

در مذاکرات بعدی اعلام کردیم که برای آمدن استراماچونی آمده ایم که ۷۰۰ هزار یورو را به ۸۰۰ هزار یورو افزایش دهیم که در دو قسط به وی پرداخت خواهد شد. برای فصل بعد هم گفتیم که یک میلیون و ۲۰۰ هزار یورو پرداخت می کنیم. اما ایشان مجددا اعلام کرد که نتوانستم آندره را متقاعد کنیم. 

شروط مرد ایتالیایی
وی در شرایطی که در نظر گرفته بود دریافت ۹۰۰ هزار یورو برای بستن پرونده در فیفا را اعلام کرد و یک میلیون و ۵۰۰ هزار یورو هم برای فصل آینده. ضمن اینکه باید ترکیب تیم تضمین داده شود و از بین ۷ بازیکنی که قراردادشان تمام می شود حتما ۴ بازیکن تمدید شود که نام شان را بعدا اعلام خواهم کرد. 

نه تنها هیچ دروغی به هواداران نگفتیم بلکه جزئیات یک ماه و نیم مذاکره را اعلام خواهیم کرد که هواداران در جریان کامل این موضوع باشند. ما تلاش کردیم که پرونده ایشان در فیفا را ببندیم اما متاسفانه درخواستی که مردم برای حضور وی داشتند کار را سخت کرد و پیشنهاد بالا رفت. 

از هواداران عذرخواهی می کنم 
برخی ها می خواهند بدون سند و مدرک اظهار نظر کنند و ما را مقابل هواداران قرار دهند. از این فرصت استفاده می کنم و از هواداران به خاطر جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا عذرخواهیم می کنم. از همه عوامل تیم به خاطر تلاش های چند ماه اخیر تشکر کنم. ما با هواداران صادق هستیم و به آنها دروغ نمی گویم. 

گزارش عملکرد ۵ ماه و نیم و هزینه ۶۲ میلیارد تومانی
هزینه های باشگاه در ۱۹ بند صورت گرفته است که شامل موارد زیادی می شود از جمله بستن پرونده چند بازیکن در فیفا، پرداخت پاداش ها، هتل و هواپیما، حقوق مربیان و کادر فنی و کارمندان و .. در مجموع ۶۲ میلیارد و ۷۱۸ میلیون تومان در این مدت پرداختی داشته ایم. در شرایط اقتصادی بسیار بدی این کار را کردیم. در این پنج ماه و نیم نه بلیت فروشی داشتیم، نه حق پخش داشتیم نه اللهیار را فروختیم نه مجید حسینی را فروختیم. در کنار این توانستیم به اموال باشگاه اضافه کردیم. نزدیک به یک هزار میلیارد تومان به دارایی ها و سرمایه های باشگاه با دو ورزشگاه مرغوبکار و کمپ حجازی اضافه کردیم. برند باشگاه را ثبت کردیم.  

پنجره نقل و انتقالات باشگاه استقلال
ما ۶۱۵ هزار دلار برای شفر، ۱۲۵ هزار یورو برای آقای بودوروف و ۱۳۷ هزار دلار برای باشگاه پاختاکور باید پرداخت کنیم که در هیچ کدام ما قراردادی امضا نکرده ایم. البته زمانی که آمدم می دانستم باید اینها را پرداخت کنیم. حدود ۲۶ میلیاد و ۳۱۰ میلیون تومان لازم داریم تا پنجره نقل و انتقالات باز شود. نمی دانستیم که کرونا می خواهد چه کند با ما. ضمن اینکه نمی دانستیم که قیمت ارز دو برابر می شود. 

اینکه چرا من فصل گذشته از ریاست هیات مدیره باشگاه استقلال رفتم یکی از دلایلش همین آقای شفر بود و یکی هم اللهیار صیادمنش. بعدا در این مورد صحبت خواهم کرد. وظیفه ماست که این هزینه ها را تامین کنیم. در همین راستا هم تلاش خواهیم کرد. 

پرونده های جدید بزودی می آید
دو پروژه بزرگ اقتصادی را در نظر گرفته ایم که بتوانیم این دمل بزرگ را دفع کنیم و برای یک بار هم که شده بدهی های باشگاه استقلال را به صفر برسانیم. این را هم بدانید که ما تلاش می کنیم این بدهی ها را پرداخت کنیم. اما شک نکنید در آینده نزدیک دوباره ۹۳ هزار دلار برای جباروف می آید. ۳۷ هزار دلار برای میگویل می آید و ۱۰۰ هزار دلار برای پادوانی خواهد آمد که امیدواریم از این خوان های بزرگ رد شویم. خیلی ها روی مبل نشسته اند و ادعا می کنند چرا پول ها پرداخت نمی شود و پنجره بازی نمی شود. 

به درآمدهای پایدار خواهیم رسید
این که ما بنشینیم بیرون گود و بگوییم لنگش کن درست نیست. نه دریافتی از دولت داریم نه بلیت فروشی داریم نه تبلیغات مهمی داریم. نه فروش بازیکن داریم. ما قائدی را هم ارزان نخواهیم فروخت. از این همه راه درآمدزایی فقط اسپانسر می ماند. مگر چقدر می شود از یک اسپانسر برای فصل آینده گرفت. قطعا به درآمدهای پایدار خواهیم رسید. اگر این درآمدزایی ما به خاطر پرونده های گذشته نبود الان ۳۰ میلیارد در حساب باشگاه بود و کلی کار کرده بودیم.

افشاگری علیه بازیکنان استقلال
متاسف هستم که بگویم برای تامین پرداخت های اخیر یک هفته دیرتر به قطر رفتم.  در سه - چهار روزی که در قطر بودم موارد خوبی را ندیدم. از یک باشگاه حرفه ای بعید است که بازیکنش تا چهار صبح بیدار باشد. البته همه را نمی گویم بلکه تعداد محدودی از بازیکنان را می گویم. برای باشگاه بزرگی مثل استقلال خیلی بد است که ساعت ۱۳ هنوز بازیکنش صبحانه نخورده باشد. برای استقلال خیلی بد است که بازیکنش تا ساعت ۳ صبح در فضای مجازی باشد. برای باشگاه استقلالی که نگاه ۳۰ میلیون هوادار به آن است بد است که بازیکنش با خودش قلیان ببرد. شک نکنید که من با بازیکن خاطی برخورد خواهم کرد. ما باشگاه فرهنگی و مردمی هستیم. 

قرارداد ۲ میلیاردی ۱۰ میلیارد تومان شد!
کارگری که ماهی ۲ میلیون تومان حقوق می گیرد نگاهش به ساق پای این بازیکنان است بعد شما تا صبح بیدار هستید؟ انتظار دارید که از نظر فنی باشگاه جلو برود؟ هرگز این اتفاق نخواهد افتاد. تا زمانی که بنده هستم اجازه نخواهم داد این اتفاق بیفتد. کاری ندارم به قانونی که وضع شده است. شاید به این قانون عدم جذب بازیکن خارجی خیلی اعتقاد نداشته باشم اما باید شرایط را در نظر گرفت. اگر شده از بازیکنان امید استفاده کنیم از بازیکنی استفاده خواهیم کرد که قدر اشک های آن کارگر را بداند. مگر می شود یک بازیکن تا لنگ ظهر بخوابد؟ من ندیدم چنین چیزی را و واقعا متاسف هستم. مگر می شود به خاطر این قانونی بازیکنی که قراردادش ۲ میلیاد تومان بوده بیاید و مدعی ۱۰ میلیارد تومان شود؟ 

تمام بازیکنان باید تست پزشکی بدهند
ما به خاطر شما هواداران مجبور هستیم که یکسری قراردادها را ببندیم که اعتقادی به آن نداریم و تمایلی هم نداریم. الان دارم می گویم که تمام بازیکنان ما باید بروند تست پزشکی بدهند و باید سرباز باشگاه باشند چون باشگاه چیزی برای آنها کم نگذاشته است. 

سرمربی آینده استقلال مشخص شد!
من نقطه نظرات قطعی ام را به هیات مدیره باشگاه استقلال اعلام کرده ام. پیشنهاداتی که من داده ام متاسفانه یکسری افراد آمده اند و رقم هایی را پیشنهاد داده اند که ما دست آنها را کوتاه خواهیم کرد. ما به دنبال قراردادی هستیم که برای باشگاه به صرفه باشد. از عزیزان اجازه می خواهم که این یکی دو روز هم به ما فرصت بدهند که از طریق هیات مدیره محترم گزینه نهایی را معرفی کنیم. 

شیخ دیاباته را حتما حفظ خواهیم کرد
برای لیگ قهرمانان آسیا همه بازیکنان را حفظ کردیم اما تعدادی از بازیکنان پیشنهاد خارجی دارند. بازیکنانی که پیشنهاد خارجی خوب دارند ما خیلی مانع نخواهیم شد اما با چنگ و دندان شاکله تیم را حفظ خواهیم کرد. بعد از باز شدن پنجره و انتقالات تعدادی از بازیکنان را باز خواهیم گرداند. شیخ دیاباته را به هر شکل ممکن حفظ خواهیم کرد. قائدی را نمی فروشیم مگر به قیمتی که در فوتبال ایران یک انقلاب باشد. 

در مورد داریوش شجاعیان مدارکی داریم که اجازه ندادند او برای استقلال بازی کند. در لیگ قهرمانان آسیا هم می توانست بازی کند اما دوستان ما در ایران اجازه ندادند بازی کند و متزلزل جواب دادند. تا کی می خواهید همکاری نکنید. باشگاه استقلال برای ایران هست یا نه؟ نماینده این مملکت بوده یا نه. خواهش می کنم با باشگاه استقلال همکاری کنید. 

اهل استعفا نیستم و می مانم
به هیچ عنوان اهل استعفا نیستم و با انگیزه بیشتر تلاش خواهم کرد. اگر پارسال اعلام استعفا کردم دلایل دیگری داشت که عرض کردم. امسال چنین قصدی نخواهم داشت و برای ادامه کار در باشگاه استقلال انگیزه بالایی دارم و شک نداشته باشید که برای دو سال آینده استقلال بهترین بازیکنان را به دنیا صادر خواهد کرد. 

پربحث‌های دیروز

 1. درگیری علی دایی با سارقان+فیلم

 2. طنزپردازان دست بجنبانند...

 3. قاضی حداد، معاون دادستان تهران در دوره سعید مرتضوی بر اثر کرونا درگذشت

 4. واکنش وزیر اسبق اقتصاد به مخالفت دولت با یارانه سوم / «منابع کافی داریم، دولت مغلطه نکند»

 5. نظرات برگزیده مخاطبین الف: چرا نمایندگان فقط شعار می‌دهند؟/ بیشترین سود از تحریم ها نصیب رانتخواران شد/ مجلس یازدهم در پنج ماه دو تذکر صریح از رهبری گرفت

 6. تلاش دایی برای گیر انداختن سارق زنجیر ۸۰ میلیونی‌اش/ عکس

 7. جزئیات سرقت از علی دایی در زعفرانیه

 8. «یارانه سوم» دچار اماواگر شد/ تامین ۳۰ هزار میلیارد تومان از کجا؟/ زور مخالف دولت می‌چربد یا اصرار مجلس؟

 9. بادامچیان: سیدحسن خمینی زرنگ است و کاندیدای اصلاح طلبان در ۱۴۰۰ نمی شود /احمدی نژاد می تواند کاندیدا شود

 10. آغاز افزایش کارمزد خدمات بانکی از آذرماه

 11. تصاویر کمتر دیده شده از مقر منافقین در آلبانی

 12. درخواست افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان آموزش عالی

 13. وزارت خارجه ایران در پاسخ به اعلامیه وزارت دادگستری آمریکا: این محموله متعلق به ما نبوده / هیچ متمدنی، به دزدی افتخار نمی کند

 14. پس از پیام رهبر انقلاب به جوانان فرانسوی؛ صفحه اینستاگرام فرانسوی سایت رهبر انقلاب مسدود شد

 15. آمریکا محموله نفت ضبط شده صادراتی ایران به ونزوئلا را فروخت

 16. انگلیس: سفیر ایران را احضار کردیم

 17. چرا ترامپ سخنان بایدن را در مناظره مدام قطع می کرد؟

 18. ۱۰ توصیه جدی برای گریز از کرونا

 19. رشد اقتصادی آمریکا از پیش بینی ها فراتر رفت

پربحث‌های هفته

 1. چرا جمعیت ایران باید دستِ‌کم به ۱۵۰میلیون برسد؟!

 2. جنجال توییت «ذوالنوری» به روایتی دیگر

 3. غرب لیبرال، آزادی بیان یا مدیریت افکار!؟

 4. فیلم / تصاویر دوربین مداربسته از محل درگیری مهرداد سپهری

 5. قالیباف کرونا گرفت

 6. شواهد میدانی به تداوم آمریکای ترامپ اشاره دارد

 7. چند نکته درباره آمار پایین فوتی‌ها در کربلا و نجف

 8. اوراسیا تایمز: چرا ایران قادر است جنگنده های بسیار پیشرفته آمریکا را "سرنگون" کند؟

 9. گزارش نیوزویک از احتمال اندک شکست ترامپ 

 10. چرا قرعه کشی خودرو عادلانه نیست؟

 11. کرونای بد؛ کرونای خوب!

 12. آقای جهانگیری ما دعا می‌کنیم اما ...

 13. پزشک ۵۰۰ تومانی میبد درگذشت

 14. سودای خام سودان در ایجاد رابطه با اسراییل

 15. حمله وحشیانه اراذل و اوباش به یک پاساژ در جنوب غرب تهران

 16. آمار وحشتناک کرونا در ایران: ۴۱۵ فوتی در ۲۴ ساعت

 17. درگیری علی دایی با سارقان+فیلم

 18. طنزپردازان دست بجنبانند...

 19. اقدام تحسین برانگیز نجاح محمدعلی در پاسخ به توهین کارشناسان من و تو

 20. ابلاغ مجوز افزایش قیمت‌ خودروها برای سه ماهه سوم سال + جزئیات و قیمت‌ها

 21. واریز ۲۷ هزار میلیارد تومان به حساب خاص رئیس جمهور

 22. رهبر انقلاب: برای مقابله با کرونا باید تصمیم قاطع حاکمیتی گرفته شود/ توصیه‌های مهم برای مواجهه با ویروس کرونا/ انتقاد صریح از هتک حرمت رئیس‌جمهور

 23. جهانگیری: برای کاهش قیمت‌ها دعا کنید!

 24. تذکر لسانی بهانه‌ای برای ضرب و شتم/ دلجویی امام جمعه رشت از بانوی آمر به معروف

 25. دفاع پاریس از توهین به پیامبر اسلام؛ ماکرون: عقب‌نشینی نمی‌کنیم

آخرین عناوین