آیا هنوز هم کسی نمی‌خواهد از آنها بپرسد که از کجا آورده‌اند؟

احمدرضا هدایتی،   3990705080 ۴۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
آیا هنوز هم کسی نمی‌خواهد از آنها بپرسد که از کجا آورده‌اند؟

ثروتمندان نوظهور با ثروت‌های افسانه‌ای، یکی از پدیده‌های ناهنجاری است که متأسفانه این روزها به یک چالش جدی و خطرناک برای جامعه تبدیل شده و شکاف طبقاتی در جامعه را به دره‌ای عمیق و خطرناک برای نظام اسلامی تبدیل نموده است، به‌گونه‌ای که گاهی دارایی‌ها، کاخ‌ها و امکانات شاهان قدیم در مقابل کاخ‌ها و امکانات این افراد ناچیز جلوه می‌کند.

این وضعیت باعث شده تا به اصطلاح، «تر و خشک با هم بسوزد» و مردم نسبت به صاحبان ثروت و سرمایه، (حتی کسانی که با سرمایه مشروع خود، متعهدانه در مسیر پیشرفت و توسعه کشور گام بر می‌دارند)، بدبین و مشکوک باشند.

در واقع عملکرد نامطلوب برخی از مدیران ناکارآمد یا نفوذی و نیز فشارهای خارجی تحمیلی به کشور در سال‌های اخیر سبب شده تا همانند قارچ‌های سمی و علف‌های هرز (در پاره‌ای از موارد در کمتر از یک‌سال)، به یکباره گروه جدیدی از مرفهین بی‌درد پدیدار شوند که مانند اسلاف خودشان، بویی از وجدان و انسانیت نبرده‌اند و وضعیت هموطنان و آینده کشورشان برای آنها هیچ‌گونه اهمیتی ندارد.

با این‌حال نکته تأسف‌ برانگیز این است که؛ در بسیاری از موارد، همین افراد که تعدادشان هم معدود است، طلبکارانه و با مظلوم‌نمایی و در عین‌حال احمقانه و ساده‌لوحانه در جایگاه مدعیان ضرورت برخورد با ناهنجاری‌هایی قرار می‌گیرند که در اکثر موارد خود آنها مسبب واقعی بروز آنها هستند. 

نوکیسه‌های جدید که بعضاً از ‌سواد و تخصص لازم هم بی‌بهره هستند، توانسته‌اند با موج‌سواری بر روی برخی از مشکلات مردم و سوءاستفاده از مسائلی مانند؛ تحریم‌ها و سوءمدیریت‌ها، به موقعیتی دست پیدا کنند که نبض بازار و اقتصاد کشور را در دستان کثیف خود بگیرند و در همراهی آشکار با دشمنان ملت و مملکت، هرازگاهی با التهاب‌آفرینی و ایجاد اختلال در اقتصاد کشور، زمینه‌های بروز آشوب و اغتشاش را فراهم نمایند.

قطعاً اگر این افراد در ارتقاء تولید کشور نقش می‌داشتند و از راه حلال اموال خود را کسب کرده بودند، حرجی بر آنها نبود و شاید حتی کم‌فروشی و گرانفروشی آنها قابل اغماض بود، اما اکثر این افراد در ردیف دلالان و واسطه‌های زالوصفت، اختلاسگران غارتگر، زمینخواران فرصت‌طلب و متجاوز به حریم منابع طبیعی، محتکرین خیانتکار، گرانفروشان ناجوانمرد، قاچاقچیان خائن و واردکنندگان قانون‌گریز و امثال آنها قرار دارند.

افرای که فرقی نمی‌کند، حیطه عملشان شهر باشد یا روستا، در عرصه تولید و تجارت باشند یا در بخش شور و مشورت و سایر خدمات، نتیجه کارشان مملکت را به باد فنا بدهد یا محرومین و مستضعفین بی‌پناه را، عملشان به رکود تولید و بیکاری جوانان این مرز و بوم منتهی شود یا زمینه رجزخوانی و تهدید دشمنان را فراهم نماید.

قطعاً این تصور غلط است که آنها آینده درخشانی را برای خود ترسیم کرده‌اند، چرا که عملکردشان نشان داده که نه تنها در حق هموطنان خود خیانت می‌کنند، بلکه اصولاً از عقل و شعور عاقبت‌اندیشی نیز بی‌بهره‌اند و لذا بدون توجه به عواقب و آثار درازمدت نتیجه کارشان بر کشور و جامعه، به درآمدهای کوتاه‌مدت دل‌خوش کرده و تنها به جیب گشاد و شکم سیری‌ناپذیر خود می‌اندیشند.

شاید پرسیده شود که این افراد چگونه به چنین موقعیتی دست یافته‌اند، در پاسخ باید گفت مهمترین عوامل پیدایش این طبقه مرفه بی‌درد و خائن را باید در معضلاتی مانند؛ سوءمدیریت و عملکرد نامطلوب برخی از مدیران ناکارآمد یا نفوذی، نقصان سیستم آموزشی و به‌خصوص تربیتی، ضعف و ناکارآمدی سیستم نظارتی، نقص و کاستی قوانین و مقررات، شبیخون فرهنگی دشمن و در نتیجه، رانتخواری، اختلاس، فرار مالیاتی، خیانت در امانت، تبانی و کم‌کاری مجریان و امثال آن جستجو کرد.

بدیهی است، اثر وضعی و تکوینی کسب مال نامشروع و غیرقانونی نیز بروز ناهنجاری‌های جانبی دیگری است که اهم آنها عبارتند از؛ دین‌گریزی، فساد اخلاقی و رفتاری، بی‌تفاوتی نسبت به منافع کشور و مصالح مردم، همکاری با دشمن، خروج سرمایه از کشور، فرزندان ناصالح، تغییر سبک زندگی (اَشرافیگری و بی‌بندوباری) و دهها مشکل مشابه دیگر که متأسفانه در سایه غفلت مسئولین، دائماً در حال گسترش است. 

حال این سوال مطرح است که؛ آیا وقت آن نرسیده تا کسی یقه مفسدین و خائنین را بگیرد و از آنها بپرسد که این ثروت‌ها را چگونه و از کجا آورده‌اند؟ و در نهایت، این اموال بادآورده را از حلقوم کثیفشان بیرون بکشد؟

کلام آخر این‌که؛ تداوم بی‌توجهی به این مسئله بسیار مهم می‌تواند، همه دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی را تحت‌الشعاع قرار داده و به سلب اعتماد عمومی از مسئولین کشور منتهی شود.

 کارشناس ارشد مدیریت

 

  

 

 

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۶۱۳۵۹۰۱۴:۲۳:۰۲ ۱۳۹۹/۷/۵
حالا فرض بفرما تونستیم بپرسیم از کجا آوردی ؟ جواب داد از آنجا آوردم . بعد چه کار کنیم؟
mostafa.kamali95@yahoo.com۱۶۱۴۴۰۲۰۱:۳۷:۱۰ ۱۳۹۹/۷/۶
ریاست محترم قوه قضاییه در بدو ورود به قوه قضاییه قول اجرای قانون از کجا اورده ای و یا همان مشروعیت سنجی اموال را دادند امید است این قانون برای همه مشمولین چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی و چه افراد به اصطلاح عادی اجرایی و عملیاتی شود
ناشناس۱۶۱۴۴۵۷۰۵:۵۷:۱۵ ۱۳۹۹/۷/۶
تنها راه مبارزه با فساد، بسط شفافیت از مسير هوشمندسازی اطلاعات مالی است. باید به مرحله ای برسیم که بایک کلیک وضعیت مالی همه افراد جامعه مشخص شود!
ناشناس۱۶۱۴۵۴۹۰۸:۴۲:۰۴ ۱۳۹۹/۷/۶
همه می دانند که کی از کجا آورده.
ناشناس۱۶۱۴۵۸۰۰۹:۰۶:۳۱ ۱۳۹۹/۷/۶
هدیه است . دوستان دادن . اینا هدیه ای زندگی میکنن متراژ چندصد متری ، ۱۱ میلیون ، هدیه :-)
ناشناس۱۶۱۳۵۹۹۱۴:۲۶:۴۱ ۱۳۹۹/۷/۵
متن به شدت غیر علمی و به شکل ..
ناشناس۱۶۱۴۴۵۵۰۵:۵۰:۰۰ ۱۳۹۹/۷/۶
اتفاقا خیلی خیلی خوب آدرس آفرادیکه باید از آنان سوال شود از کجا آورده ای را داده است.
سید۱۶۱۳۶۳۰۱۴:۴۰:۱۸ ۱۳۹۹/۷/۵
تا وقتی سوال کننده .. جواب دهنده باشد مشکل حل نخواهد شد
ناشناس۱۶۱۴۴۲۰۰۲:۰۱:۵۰ ۱۳۹۹/۷/۶
این قانون رسیدگی به اموال نامشروع و باد اورده باید برای همه افراد اجرایی شود و نه فقط مسولان حتی این اموال اگر به وراث هم رسیده انها هم باید بررسی شود بسیاری از افراد دارای سمت و منصب فوت شده و یا بازنشسته شده اند و یا بسیاری از مسولان برای خود افراد در سایه داشته و دارند این قانون باید ثروت های کلان در جامعه را باید شناسایی کند و سپس بررسی شود این ثروت ها در دست چه کسانی است و چگونه به ایت ثروت ها رسیده اند
ناشناس۱۶۱۴۴۷۷۰۷:۳۱:۰۶ ۱۳۹۹/۷/۶
اجرای قانون از کجا اورده ای را باید به مناقصه بگذاریم
حمید۱۶۱۳۶۵۳۱۴:۵۲:۱۵ ۱۳۹۹/۷/۵
بنظر من باید اموال همه مسئولان از ابتدای انقلاب تا سطوح پایین فرماندار و مدیران ادارات بررسی بشه بخصوص دهه اخیر دریک دادگاه نظامی
ناشناس۱۶۱۴۴۱۷۰۱:۵۵:۱۷ ۱۳۹۹/۷/۶
اخیرا یکی از مفسدین اقتصادی از زندان به مسولان نامه نوشته که شریکش دارد یک از اموال وی را که پنج هزار میلیارد تومان ارزش دارد میفروشد ایا از وی نباید پرسیده شود شما که تنها یک قلم از دارایی تان پنج هزار میلیارد تومان بوده این ثروت ها را چطوری و در طی چه زمانی بدست اورده اید
ناشناس۱۶۱۳۶۶۷۱۴:۵۸:۱۸ ۱۳۹۹/۷/۵
چه کسی از خودش می پرسد از کجا آوردی
ناشناس۱۶۱۳۶۸۰۱۵:۰۵:۱۲ ۱۳۹۹/۷/۵
تمامی دارایی ها باید ملی شود
ناشناس۱۶۱۴۴۲۳۰۲:۰۸:۰۹ ۱۳۹۹/۷/۶
عدم توزیع صحیح ثروت در جامعه باعث ایجاد فقر فلاکت و اعتیاد و فحشا و منکرات است اگر مسولان توجه نکنند این موارد کشور را به فنا میبرد
ناشناس۱۶۱۳۷۰۷۱۵:۲۰:۱۴ ۱۳۹۹/۷/۵
خیر. چون اغلب خودیند!
ناشناس۱۶۱۳۷۶۷۱۵:۵۴:۲۱ ۱۳۹۹/۷/۵
قوه قضاییه نمیخواهد ورود کند، چون دم انتخابات خوب نیست ..
ناشناس۱۶۱۳۷۶۸۱۵:۵۴:۵۷ ۱۳۹۹/۷/۵
خیلی خوبه این مطلب را به صفحه اصلی سایتتون بیارید
ناشناس۱۶۱۳۷۶۹۱۵:۵۵:۲۷ ۱۳۹۹/۷/۵
مشکل اینجاست که کس مورد نظر نویسنده میترسه که کس دیگری یقه اش را بگیرد!
ناشناس۱۶۱۳۸۸۲۱۶:۵۳:۱۱ ۱۳۹۹/۷/۵
لطفا این خبر که میتونه خیلی داغ و جذاب باشد را به تیتر اصلی ببرید با تشکر
ناشناس۱۶۱۳۸۸۸۱۶:۵۵:۰۸ ۱۳۹۹/۷/۵
آیا هنوز هم کسی نمی‌خواهد از آنها بپرسد که از کجا آورده‌اند؟چه کسی می خواهد بپرسد ؟ کسانی که خودشان یک قسمت از این بازی هستند؟ مجلسیان که بعضا بزرگترین دغدغه اش شده یک خودروکه بگیرد یا نگیرد؟ قوه قضاییه که .. ؟ قوه مجریه هم که ..,..همه اینها را میبینم و پاسخم این است : هیچکس !
ناشناس۱۶۱۳۸۹۰۱۶:۵۶:۱۲ ۱۳۹۹/۷/۵
الف جان این خبر بسیار مهم و تاثیر گذار را در صورت امکان به کادر اصلی خبر ببرید مخاطب بسیار زیادی خواهد داشت
ناشناس۱۶۱۳۸۹۴۱۶:۵۶:۴۶ ۱۳۹۹/۷/۵
کی از کی باید بپرسه؟ دیگ به دیگ بگه روت ..
شهروندقانونمدار۱۶۱۴۰۰۲۱۸:۳۵:۲۶ ۱۳۹۹/۷/۵
باسلام. این قانون وقتی اجرامیشودکه نمایندگان مجلس وبازوی نظارتی مجلس پیش قدم شوندواموال خودرامعرفی کنند
ناشناس۱۶۱۴۰۶۷۱۹:۲۸:۳۷ ۱۳۹۹/۷/۵
نویسنده: ^^نوکیسه‌های جدید که بعضاً از ‌سواد و تخصص لازم هم بی‌بهره هستند ^^ این حقیقتی است انکار نا پذیر زیرا اینها نمی دانند مثلا ده هزار ملیارد تومن چقدر است و مانند.. کسی که ده هزار ملیارد تومان به جیب میزند اگر روزی یک ملیارد تومان هزینه کند بعد از بیست و هشت سال تمام میشود و در نهایت این پولها نصیب بانک های خارجی میشود که سپرده کرده اند
حسن۱۶۱۴۰۹۴۱۹:۴۶:۰۹ ۱۳۹۹/۷/۵
ثروت ناهنجاری نیست. فقر ناهنجاریه.
ناشناس۱۶۱۴۴۲۱۰۲:۰۵:۱۴ ۱۳۹۹/۷/۶
ثروت های حرام هم باعث ایجاد فقر و شکاف طبقاتی میشود
ناشناس۱۶۱۴۴۸۱۰۷:۳۵:۳۲ ۱۳۹۹/۷/۶
هر جا کاخی هست پایینش کوخ های بسیاری هست
ناشناس۱۶۱۴۱۳۷۲۰:۲۶:۰۷ ۱۳۹۹/۷/۵
دلالان ارز قاچاقچيان كالا و مواد زمين خواران ، كوه خواران شهرها و يلاقها برج سازان محتكر گرانفروش دلالان خودرو دلالان دارو پزشكان و جراحان و صاحبان بيمارستانهاي بي انصاف نامردان و وطن فروشان خارج نشين مديران دزد و بيت المال خوار و آقا زاده هايشان بدبيني ملي و بي اعتمادي را بوجود اورده اند نظام ميبايست هوشمندانه و مقتدرانه اين ادم ها را كه اجنبي تر از اجانب و دشمن تر از دشمنان كشور هستند به عنوان دشمن مردم معرفي و محاكمه و مجازات نمايد . منتهي مجريان بايد پاك و سالم و منزه باشند اينهايي كه هستند بدرد اين اوضاع نميخورند با تشكر از سايت الف
ناشناس۱۶۱۴۱۵۰۲۰:۳۵:۵۶ ۱۳۹۹/۷/۵
جناب پيشنهاد مي كنيم شما سريال آقازاده را چند بار ببينيد رفقا همه رفيق هستند اين را جناب طبري هم در دادگاه عرض كرد
ناشناس۱۶۱۴۲۱۱۲۱:۳۷:۱۳ ۱۳۹۹/۷/۵
دوست عزیز علت همه اینها، نبود دموکراسی است. دموکراسی مسلح به مطبوعات آزاد و جامعه مدنی
فرهنگی بازنشسته۱۶۱۴۲۱۵۲۱:۴۵:۳۹ ۱۳۹۹/۷/۵
یکی شون حاضرنیست ازگذشته و خانواده اش درصدسال اخیرحرف بزندمن باافتخارمیگویم پدربزرگم 61سال است فوت کرده 30سال کارگر شرکت نفت بوده و100سال پیش ازشهرخودش اصفهان به آبادان مهاجرت کرده ودرساخت پالایشگاه آبادان به همراه پدرم شرکت داشته است گرچه امروزازاقشارفقیرجامعه هستیم اما فرهنگ و وجدان وسوادمان آموختند سوادحقیقی بی رانت
نانشناس۱۶۱۴۲۲۳۲۱:۵۲:۴۴ ۱۳۹۹/۷/۵
ازاجدادشان ارث برده اندوالابه خدا
ناشناس۱۶۱۴۲۵۰۲۲:۲۳:۵۴ ۱۳۹۹/۷/۵
ثروت برای همه خوب است و فقر برای هیچ کس !
ناشناس۱۶۱۴۳۸۴۰۰:۴۵:۵۸ ۱۳۹۹/۷/۶
آيا هنوز كسي نمي خواهد از مسئولان بپرسد كه از كجا آورده اند ؟ -------------- برادر جان ! همان طور كه مي دانيد " مسئول " از نظر لغوي يعني كسي كه مورد " سؤال واقع شده يا مورد سؤال واقع مي شود !! ... پس اگر كسي مسئول باشد و مورد سؤال و پرسش و پرسيدن قرار نگيرد و يا نخواهد بگيرد ، اين ديگه چه طور مسئولي است ؟ بله ؟ ...اگر نمك نخواهد كه شور باشد اين ديگه چه نمكي است !! پس مسئول هم اگر خودش را مسئول مي داند بايد به اين سؤال هم مثل آب خوردن پاسخ دهد كه از كجا آورده است !! ... درست عرض مي كنم ؟!!
مدرس۱۶۱۴۴۳۷۰۳:۲۲:۱۳ ۱۳۹۹/۷/۶
مشکل زمانی ایجاد شد که یک دفعه همه اموال و دارایی ها را به نام دو لت کردند و بعد عده ای فرصت طلب و نفوذی با رخنه در ارکان مدیریت دستگاه ها و با زد و بند این اموال را به نام عده ای معلوم الحال کردند . رانت خواری و ویژه خواری و ژن های خوب بلای جان مردم شده است . دست حرام خواران را از بیت المال کوتاه کنید .
ناشناس۱۶۱۴۴۳۹۰۳:۴۴:۴۱ ۱۳۹۹/۷/۶
باید ثروت مسوولین بررسی شود.
ناشناس۱۶۱۴۴۷۶۰۷:۳۰:۵۹ ۱۳۹۹/۷/۶
اينم سواله آخه ؟ كيه كه ندونه از كجا آوردن؟
ناشناس۱۶۱۴۴۷۹۰۷:۳۳:۰۶ ۱۳۹۹/۷/۶
از کجا اورده ای و به کجا میبری پرسیده شود. البته این صحبت هرچند وقت یکبار مطرح میشود و پیگیری نمی شود مناظره تلویزیونی انتخاب ریاست جمهوری که یادتونه!!
علی۱۶۱۴۴۸۵۰۷:۴۰:۰۰ ۱۳۹۹/۷/۶
قبلا از دونفر از انها سوال شد و گفتند رفقا به ما داده اند.
ناشناس۱۶۱۴۵۳۳۰۸:۳۰:۰۵ ۱۳۹۹/۷/۶
وای بروزی که بگندد نمک. اول باید یک نفر و سیستم سالم پیدا کنی تا او از بقیه بپرسد از کجا آورده ای؟!!!!
رضا۱۶۱۴۵۵۵۰۸:۴۴:۳۲ ۱۳۹۹/۷/۶
سلام سنگ بزرگ نزنید اقتصادرا واقعی کنید قیمت اب وبرق وگاز بنزین ویک سیستم شناور قیمت گذاری واقعی داشته باشیم تا رانت ها به حداقل برسن داریی های بالای 1000 میلیارد 50درصد مالیات بگیرید از کارمند بیچاره واصناف ضعیف زیر 20 میلیون در ماه هم مالیات نگیرید (حداقل تا خط فقر 9 میلیون تومان )مالیات هم از تولید نگیرید از مصرف وازواردات بگیرید همین دوخط اگر با بررسی کارشناسانه واقعی بررسی واجرا بشه اقتصاد رو به بهبود میرود

پربحث‌های هفته

 1. یا رومی روم یا زنگی زنگ !

 2. نقدي بر سخنان رييس‌جمهور درباره صلح امام حسن (ع)

 3. اگر بایدن پیروز شود ...

 4. پایان یک تحریم داوطلبانه/ وقتی «خودتحریمی تسلیحاتی» را «فتح الفتوح» جا ‌زدند!

 5. ذوالنوری خطاب به روحانی: با این منطق شما، رهبر انقلاب باید دستور دهند هزار بار شما را اعدام کنند تا دل مردم راضی شود

 6. وقت فریاد است، از ساحت علم تاریخ دفاع کنید

 7. استیضاح روحانی و آزمون ولایتمداری

 8. خیانت یا حماقت ؟+فیلم

 9. آقای دکتر؛ جدیدترین گزینه ریاست جمهوری ۱۴۰۰

 10. چهار دلیل ریزش عجیب دلار

 11. دوباره برگشتیم به اول داستان کرونا !

 12. شهادت یک بسیجی در تهران‌پارس به دست اراذل و اوباش

 13. تماشاخانه جنگ قره باغ

 14. صحبت‌های کوبنده نماینده ایلام: کجا دشمن گفته است پراید بنجل ۸ میلیونی را ۱۳۰ میلیون بفروشیم

 15.  سر و کله ترامپ از کجا پیدا شد؟

 16. معلم فرانسوی را در خیابان سربریدند

 17. ارزهای خانگی از پستوها در آمد؟

 18. تهیه طرح استیضاح رئیس جمهور با ۶۰ امضاء در مجلس + اسامی نمایندگان و محورهای استیضاح

 19. تازه‌ترین قیمت انواع خودرو/ پژو ۲۰۶ ارزان شد

 20. با مروجان «بی‌بند‌ و ‌باری» با قاطعیت برخورد‌‌ می‌کنیم/ اسیر جوسازی‌‌ نمی‌شویم

 21. علی مطهری: با مذاکره مخالفم، اینکه رهبری مخالف مذاکره هستند مانع اظهارنظر دیگران نیست

 22. همتی: انتظار داریم صندوق بین المللی پول تقاضای وام ایران را تصویب کند

 23. نرخ جالب تورم در فنلاند و سوئد

 24. جهانگیری: امروز زمان انتقام و فشارآوردن نیست/ نمی‌توانیم برای مردم همه مسائل مرتبط با تحریم را بازگو کنیم

 25. دختر ۷ساله ای که ملکه قلعه شوش شد

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. چهار دلیل ریزش عجیب دلار

  2. ارزهای خانگی از پستوها در آمد؟

  3. تازه‌ترین قیمت انواع خودرو/ پژو ۲۰۶ ارزان شد

  4. همتی: انتظار داریم صندوق بین المللی پول تقاضای وام ایران را تصویب کند

  5. همتی: نرخ سود سپرده قانونی به وضعیت اولیه بازگردانده شد

  6. پشت‌پرده کاهش قیمت سکه و طلا چیست؟

  7. بازگشت دلار به کانال ۲۷ هزار تومان

  8. سوداگران بازار ارز را به انتخابات آمریکا گره می‌زنند/ ۸۰ میلیارد دلار ارز بلوکه شده در سایر کشورها داریم!

  9. کاهش قیمت ها در بازار خودرو

  10. توکلی خطاب به وزیر صمت: انحصار واردات کالاهای اساسی را بشکنید

  11. کاهش ۴ برابری ارزش پول ملی ظرف ۲ سال

  12. روحانی: ایجاد ثبات در قیمت کالاها، از برنامه‌های دولت است/ مسئولان با عقلانیت سیاسی مانع از اختلافات شوند

  13. روحانی: حفظ سلامت و جان مردم اولویت اول است/ برنامه‌های دولت برای ثبات در بازار ارز و کنترل گرانی

  14. ماجرای صادرکننده‌های کارتن خوابی که ارز را برنگرداندند

  15. قیمت دلار در صرافی: ۲۵,۴۷۰ تومان

  16. صرافی‌ها: خریدار نیست؛ همه فروشنده‌اند/ ۶ دلیل ریزش قیمت دلار

  17. بلومبرگ: اقتصادی که ترامپ تلاش کرد نابود کند با «ساخت ایران» رونق می گیرد

  18. جدول قیمت طلا و دلار/ سکه ۱۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان شد

  19. گوجه در کانال ۱۲ هزارتومان!

  20. حاجی بابایی: باید به ۶۰ میلیون نفر کالا برگ پرداخت شود

  21. افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت بلیت هواپیما تنها در ۵ روز

  22. سهمیه بنزین آبان واریز شد + جدول

  23. سعید محمد: آمادگی داریم جای خالی وزارت جهاد سازندگی را پرکنیم

  24. درخواست احمد توکلی از زنگنه درباره انحراف مسیر خط لوله یازدهم گاز

  25. فرود اضطراری هواپیمای حامل دام زنده در فرودگاه امام (ره) + فیلم

  آخرین عناوین