آتلانتیک: مناظره انتخاباتی می‌تواند تکلیف بایدن را روشن کند؟

گروه جهان الف،   3990704145

نکته اساسی که دستیاران بایدن روی آن حساب می کنند بحث مهارت او در مغلوب کردن جمهوری‌خواهان است. بایدن به طور کلی دوست ندارد با هم حزبی‌هایش بحث کند اما از اینکه جمهوری خواهان را به چالش بکشد لذت می‌برد. او در این کار مهارت دارد چنان که آخرین بار در بحث معاونت ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۲ علیه پل رایان هم چنین چیزی را از خودش نشان داد.   پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :  

ادوارد ایساک در آتلانتیک نوشت: آخر هفته گذشته، فیلیپ راینس به خانه رون کلین در واشنگتن دی سی رفت تا لباس دونالد ترامپ را که شامل کت و شلوار، کفش، پیراهن، کراوات قرمز بلند و دکمه‌های سر دست می‌شد را تحویل دهد. شاید 4 سال پیش هم زمانی که دستیار سابق هیلاری کلینتون لباس کلینتون را برای مناظره آماده می‌کرد، تصور نمی‌نمود که این اتفاق تنها روزی در خاطرات وی ثبت شود و عملا تاثیری در پیروزی یا شکست کاندید مطبوع‌اش نداشته باشد.

به گزارش «انتخاب»، در ادامه این مطلب آمده است:  کلین پیشتر برنامه مناظره کلینتون را اجرا کرد و امسال نیز این کار را برای جو بایدن انجام خواهد داد. کلین روند و قانون خاص خودش را برای برگزاری مناظره دارد، اما او به من گفت که امسال کسی قرار نیست لباس خاصی بپوشد. به قول کلین، معاون سابق رئیس جمهور بحث های مسخره را دوست ندارد، او به طور کلی ترجیح می‌دهد تا به پرسش‌های کلی پاسخ دهد.

ترامپ می‌گوید که به هیچ وجه آماده اولین مناظره، که قرار است در تاریخ 29 سپتامبر برگزار گردد، نمی‌شود. در یک نظرسنجی جدید که ان بی اس/ وال استریت ژورنال منتشر کرده، 44 درصد گفتند که مناظره‌ها تاثیری در تصمیم‌گیری آنها برای رای دادن به هر یک از کاندیدها ندارد. در سوی دیگر تنها 18 درصد گفتند که مناظره‌ها برایشان فوق العاده مهم است و 11 درصد هم مناظره از اهمیت نسبی برایشان برخوردار بود. تقریباً هر یک از اعضای دموکرات که در چند هفته گذشته با آنها صحبت کرده‌ام از این متحیر مانده بودند که بایدن قصد دارد بحث ها را به گونه ای پیش ببرد که سرنوشت انتخابات را رقم بزند. آنها این مناظرات را بهترین فرصت بایدن برای دمیدن در انتخاباتی می‌دانند که بنابر نظرسنجی‌های کنونی ، به نظر می رسد شکست در انتخابات است.

دقایق ابتدایی مناظره بسیار مهم است، اما نفس بسیاری از دموکراتها در آخرین ثانیه‌های مناظره سوم، در 22 اکتبر حبس خواهد شد. بایدن پیشتر مانند مناظره اول در سپتامبر نشان داده که وقتی تحت فشار باشد گاف خواهد داد.

در حال حاضر نزدیکترین دستیاران بایدن چندان عصبی به نظر نمی‌رسند. آنها در وهله اول بحث‌های اولیه برای شرکت در انتخابات را ضروری می دیدند اما اساساً تلاش چندانی نمی‌کردند و حالا نیز همانطور هستند. اگر قرار بود نتیجه انتخابات براساس مناظره‌ها تعیین شود، اکنون کلینتون رئیس جمهور و الیزابت وارن نامزد حزب دموکرات در سال 2020 بود. تیم بایدن هنوز فکر می‌کند که بهترین راه برای شکست دادن ترامپ این است که به او اجازه دهند تا وی همچنان به اظهار نظرهای عجیب خودش و همچنین سو مدیریت‌اش در زمینه کنترل بیماری همه گیر کرونا ادامه دهد.

یکی از مشاوران بایدن که نخواست نامش فاش شود، گفت: این تصور که یک بحث هیجان انگیز توسط هر یک از کاندیداها باعث شود تا مردم فراموش کنند دونالد ترامپ مسئول هزاران کشته آمریکایی است و اساساً نتیجه مسابقه تغییر کند، مسخره است. البته همزمان هیچ مدرک تاریخی مبنی بر اینکه مناظره هرگز می‌تواند چنین تأثیری داشته باشد، وجود ندارد.

مانند همیشه، مهمترین عامل در همه بحث‌ها، پوشش رسانه‌ای است که برداشت افراد از مسابقه را شکل می‌دهد. هزاران آمریکایی هر هفته در طی همه گیری کرونا می‌میرند، میلیون ها نفر بیکار یا در شرف بیکاری هستند، آتش سوزی و طوفان های فاجعه آمیز کشور را با چالش بزرگی رو به رو کرده و همچنین در برخی از مناطق درگیری‌های خشونت آمیز آغاز شده است. با مرگ روث گینزبرگ، اکنون آینده دادگاه عالی نامشخص است و بایدن و ترامپ اصلاً یکدیگر را نمی شناسند. آنها فقط یک بار در مراسم تحلیف ترامپ با یکدیگر ملاقات کردند و به غیر از یک تماس تلفنی مختصر در بهار، زمانی که ظاهراً سعی داشتند با یکدیگر برای مبارزه با بیماری همه گیر کرونا با یکدیگر صحبت کنند، دیگر هیچ ارتباطی نداشتند. راینس از اینکه بیش از حد بر اتفاقات سال 2016 تاکید شود، هشدار داد. از نظر وی ترامپ در وضعیتی بسیار متفاوت با کلینتون در انتخابات دوره پیش قرار دارد.

من از راینس پرسیدم با وجود تمام مدتی که او برای مطالعه رفتار ترامپ صرف کرده، اگر کلین از او بخواهد دوباره برای مناظره مقدماتی آماده شود، چه کاری انجام می‌دهد؟ او به من گفت که به احتمال زیاد بایدن مغلوب ترامپ در این بحث خواهد شد و همه می‌بینند که وی چه ضعف‌های عمده‌ای در زمینه روحی دارد. راینس گفت که وی در مورد هوندر، پسر بایدن، که معاملات تجاری وی در اوکراین باعث تماس تلفنی منجر به استیضاح ترامپ شده بود، حساب زیادی باز کرده است.

با این حال نحوه رفتار بایدن در مناظرات اولیه لزوماً راهنمای خوبی برای چگونگی سنجیدن شانس وی در برابر ترامپ نیست. در حال حاضر به نظر می‌رسد رئیس جمهور و دستیارانش در حال ایجاد انتظارات متناقضی در بین مخاطبان هستند، به عنوان مثال آن‌ها مدام می‌گویند که بایدن آلزایمر دارد و داروهای تقویت عملکرد مصرف می‌کند.

نکته اساسی که دستیاران بایدن روی آن حساب می کنند بحث مهارت او در مغلوب کردن جمهوری‌خواهان است. بایدن به طور کلی دوست ندارد با هم حزبی‌هایش بحث کند اما از اینکه جمهوری خواهان را به چالش بکشد لذت می‌برد. او در این کار مهارت دارد چنان که آخرین بار در بحث معاونت ریاست جمهوری در سال 2012 علیه پل رایان هم چنین چیزی را از خودش نشان داد. بایدن همانطور که پیش‌تر در جریان انتخابات مقدماتی هم از خودش نشان داد، از کشیده شدن بحث‌ در مورد جنبه‌های لیبرال حزب متنفر است. با این حال وی دوست دارد خودش را به عنوان یک آدم میانه راه که برای عقل سلیم ایستاده نشان دهد.

دیوید پلوف از مشاوران مبارزات انتخاباتی باراک اوباما در سال 2008 ، می گوید: خواه در یک بحث باشد یا در مبارزات انتخاباتی یا حتی فقط در جلسات خصوصی، او یکی از این دموکرات های قدیمی است که دوست ندارد افراد حزب خود را به چالش بکشد یا از آنها انتقاد کند. پلوف همچنین تاکید کرد که بایدن در انتقاد به یک جمهوری خواه به ویژه شخصی که به وضوح او را خیلی آزرده تردیدی به خودش راه نمی‌دهد.

در مجموع شاید وسواس آمریکا در مورد مناظره‌های ریاست جمهوری بی معنی باشد چرا که عملا در تمام ساعات 10 مناظره اصلی، عملا هیچ اتفاقی در صحنه رخ نداد که تنها بیش از چند دقیقه بر روند انتخابات تأثیر بگذارد.

پربحث‌های هفته

 1. صحبت‌های کوبنده نماینده ایلام: کجا دشمن گفته است پراید بنجل ۸ میلیونی را ۱۳۰ میلیون بفروشیم

 2. یا رومی روم یا زنگی زنگ !

 3. جنجال توییت «ذوالنوری» به روایتی دیگر

 4. غرب لیبرال، آزادی بیان یا مدیریت افکار!؟

 5. فیلم / تصاویر دوربین مداربسته از محل درگیری مهرداد سپهری

 6. وقت فریاد است، از ساحت علم تاریخ دفاع کنید

 7. اوراسیا تایمز: چرا ایران قادر است جنگنده های بسیار پیشرفته آمریکا را "سرنگون" کند؟

 8. چرا قرعه کشی خودرو عادلانه نیست؟

 9. پزشک ۵۰۰ تومانی میبد درگذشت

 10. سودای خام سودان در ایجاد رابطه با اسراییل

 11. چهار دلیل ریزش عجیب دلار

 12. اقدام تحسین برانگیز نجاح محمدعلی در پاسخ به توهین کارشناسان من و تو

 13. دلایل عجیب سلبریتی‌ها برای ازدواج‌نکردن!

 14. واریز ۲۷ هزار میلیارد تومان به حساب خاص رئیس جمهور

 15. تازه‌ترین قیمت انواع خودرو/ پژو ۲۰۶ ارزان شد

 16. فرماندار آبادان: همه کسانی که در فیلم حاضرند بازداشت شدند

 17. رهبر انقلاب: برای مقابله با کرونا باید تصمیم قاطع حاکمیتی گرفته شود/ توصیه‌های مهم برای مواجهه با ویروس کرونا/ انتقاد صریح از هتک حرمت رئیس‌جمهور

 18. عدم خوشبینی مقام معظم رهبری به مذاکره با آمریکا

 19. تذکر لسانی بهانه‌ای برای ضرب و شتم/ دلجویی امام جمعه رشت از بانوی آمر به معروف

 20. دفاع پاریس از توهین به پیامبر اسلام؛ ماکرون: عقب‌نشینی نمی‌کنیم

 21. ارزهای خانگی از پستوها در آمد؟

 22. فیلم/ به تاراج بردن خیارهای یک مزرعه حاشیه تهران!

 23. ماجرای مهرداد سپهری به روایت چند شاهد عینی

 24. تشکیل پرونده‌ برای مرگ یک جوان در جریان دستگیری توسط مأموران نیروی انتظامی

 25. یک ازدواج ساده چقدر آب می‌خورد؟ + جدول قیمت‌ها

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. اوراسیا تایمز: چرا ایران قادر است جنگنده های بسیار پیشرفته آمریکا را "سرنگون" کند؟

  2. سودای خام سودان در ایجاد رابطه با اسراییل

  3. دفاع پاریس از توهین به پیامبر اسلام؛ ماکرون: عقب‌نشینی نمی‌کنیم

  4. آیا کمپین انتخاباتی ترامپ او را زمین می‌زند؟

  5. آغاز بهره‌کشی اقتصادی رژیم صهیونیستی از رژیم‌های عربی

  6. آتلانتیک: بوش از ترامپ خوشش نمی آید اما سکوت کرده است

  7. ایران در فهرست سیاه FATF باقی ماند

  8. پاسخ محکم به هتاکی ماکرون به پیامبر اسلام/ محصولات فرانسوی در کویت تحریم شد

  9. نماینده آمریکا در امور ایران: ترامپ یا بایدن فرقی نمی‌کند، فشار بر تهران ادامه‌ دارد

  10. پیشنهاد سه گانه چین برای صلح و ثبات در منطقه خلیج فارس

  11. هراس فرانسه از واکنش مسلمانان؛ پاریس: کالاهای ما را تحریم نکنید

  12. واکنش ایران به تصمیم سودان برای عادی سازی ر‌ابطه با رژیم صهیونیستی

  13. ظریف: هیچکس در جنگ پیروز نمی‌شود

  14. آبرامز: بایدن بخواهد هم نمی‌تواند تحریمها را لغو کند/ ایران پول ندارد اس-۴۰۰ بخرد

  15. آمریکا بخش نفت را مشمول اختیارات تحریمی جدید قرار داد/وزیر نفت تحریم شد

  16. ۱۳ کلید برای ورود به کاخ سفید

  17. خطیب زاده: امشب ⁧‫ایران‬⁩، ⁧‫داغدار‬⁩ افغانستان است

  18. ترامپ: ایران نمی‌خواهد من برنده شوم/ نتانیاهو: فشار ایران را پای مذاکره می‌آورد

  19. مقام آمریکایی: ترامپ رأی بیاورد خاورمیانه را تا ۱۰۰ سال آینده تغییر می‌دهیم

  20. ۹ روز تا انتخابات آمریکا؛ نتیجه آخرین نظرسنجی‌ها در ایالت‌های کلیدی

  21. ترامپ: می‌خواهم ایران کشوری قدرتمند بدون تسلیحات هسته‌ای باشد

  22. سردارسلامی: هیچ جدایی بین سپاه و ناجا نیست/‌ برخورد پلیس با اراذل و اوباش مورد قبول مردم بود

  23. یک اتفاق بی‌سابقه؛ بایدن در تگزاس هم از ترامپ سبقت گرفت

  24. نقشه ترامپ برای جلوگیری از لغو تحریم‌های ایران در صورت شکست در انتخابات

  25. بازتاب آخرین مناظره ترامپ و بایدن در آمریکا

  آخرین عناوین