دریادار خانزادی: اولین ناوبندر کشور آذرماه به نداجا تحویل می‌شود/ نسل جدید زیردریایی فاتح با پیشران پیشرفته

گروه سیاسی الف،   3990703148

فرمانده نیروی دریایی ارتش از الحالق اولین ناوبندر کشور به نداجا در آذرماه خبر داد.

به گزارش تسنیم، دریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش در برنامه گفتگوی ویژه خبری گفت: ماموریت دو نیروی دریایی ارتش و سپاه  در کلان هیچ تفاوتی با هم ندارد و هردو نیرو به مانند یک ید واحده ماموریت دارند از منافع کشور در شمال و جنوب دفاع کنند. البته برای اینکار تقسیم کاری صورت گرفته است و این نیازمند تعامل و همکاری نزدیک بین دو نیروی دریایی است. 

 وی افزود: منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز در مسئولیت نیروی دریایی سپاه است ‌ ‌ منطقه شرق تنگه هرمز تا مدار ده درجه اقیانوس هند در مسئولیت نیروی دریایی ارتش است. واقعیت این قضیه این است که هر دو نیروی دریایی یک ید واحده هستند. دو نیروی دریایی  یک شبکه ارتباطی در لایه های عملیاتی وتاکتیکی دارند و هر تغییری به صورت برخی و در لحظه در نیروی دریایی ارتش ایجاد می شود در نیروی دریایی سپاه نمایان می شود.

فرمانده نداجا ادامه داد: ما ناوگان نیروی دریایی تروریستی آمریکا را از مبدا حرکت رصد می کنیم و توسط سیستم نیروی دریایی ارتش لحظه به لحظه آنها را رصد می‌کنیم. اینها از نزدیک شدن به این منطقه نگرانی جدید دارند زیرا می ترسند هیمنه و ابهت طاهری آنها دجار فروپاشی شود و عملا این اتفاق افتاده است. وقتی در منطقه راس درحد می ایستند فکر می کنند خارج از دید ما هستند اما همیشه تحت مراقبت ما هستند و هر لحظه آنها را رصد میکنیم. 

دریادار خانزادی تصریح کرد: این حضور آمریکایی برای آرام کردن خاطر کشورهای سر سپرده منطقه صورت می گیرد م هیچ تاثیری هم در مانور های انتخاباتی ندارد. آبهای تحت حاکمیت ایران از امنیت بالایی برخوردار است و هر سیگنالی از یک شناور دریافت می شود و حتی نام فرمانده شناور و اینکه چه دوره ای طی کرده و چه خصوصیات اخلاقی دارد در بانک های اطلاعاتی ما وجوددارد. امروز آمریکایی ها در معرض نیروهای دریایی ایران قرار دارندو هر حرکتی بکنند پاسخ محکمی دریافت می کنند. 

وی تاکید کرد: ما تا امروز 69 ناوگروه را به منطقه خلیج عدن اعزام کردیم ناوگروه 70 در حال جابجا شدن با ناوگروه قبلی است. در این منطقه تعرض به کشتی ها از نوع تروریسم دریایی بود و به نداجا ماموریت داده شد تا کشتی ها را تا دهانه کانال سوئز اسکورت کنیم و از آن به بعد دیگری مشکلی نداشتیم. 

وی دریاره رزمایش های نداجا گفت: الان رزمایش 2020 در حال  انجام است که بخش دریایی آن در دریای خزر در حال انجام است و دو ناو موشک اندازهم در آن شرکت دارند. برای پایان سال هم در نظر داریم یک رزمایش مشترک دریایی برگزار کنیم. 

دریادار خانزادی درباره شلیک موشک از زیر سطحی گفت:  موشکی که از زیردریایی غدیر شلیک شد الان نمونه پیشرفته تر آن به میدان آمده که بردش دوبرابر است. دیروز از فروند دوم و سوم فاتح که بدنه آنها در حال ساخت است بازدید کردیم. فروند چهارم فاتح هم از نوع خاصی از پیشران استفاده میکند که مستقل از هوا عمل می‌کند و مدت زمان بیشتری در زیر آب می ماند. 

وی در پایان گفت: آذرماه امسال دنا آماده رونمایی می شود و ناو های مین شکار صبا و اولین ناو بندر جمهوری اسلامی که 24 متر بزرگ‌تر از ناو خارک است و 7 فروند بالگرد با خود حمل می کند آذرماه رونمایی می شوند. 

پربحث‌های هفته

 1. یا رومی روم یا زنگی زنگ !

 2. نقدي بر سخنان رييس‌جمهور درباره صلح امام حسن (ع)

 3. اگر بایدن پیروز شود ...

 4. پایان یک تحریم داوطلبانه/ وقتی «خودتحریمی تسلیحاتی» را «فتح الفتوح» جا ‌زدند!

 5. ذوالنوری خطاب به روحانی: با این منطق شما، رهبر انقلاب باید دستور دهند هزار بار شما را اعدام کنند تا دل مردم راضی شود

 6. وقت فریاد است، از ساحت علم تاریخ دفاع کنید

 7. استیضاح روحانی و آزمون ولایتمداری

 8. خیانت یا حماقت ؟+فیلم

 9. آقای دکتر؛ جدیدترین گزینه ریاست جمهوری ۱۴۰۰

 10. چهار دلیل ریزش عجیب دلار

 11. دوباره برگشتیم به اول داستان کرونا !

 12. شهادت یک بسیجی در تهران‌پارس به دست اراذل و اوباش

 13. تازه‌ترین قیمت انواع خودرو/ پژو ۲۰۶ ارزان شد

 14. تماشاخانه جنگ قره باغ

 15. صحبت‌های کوبنده نماینده ایلام: کجا دشمن گفته است پراید بنجل ۸ میلیونی را ۱۳۰ میلیون بفروشیم

 16.  سر و کله ترامپ از کجا پیدا شد؟

 17. معلم فرانسوی را در خیابان سربریدند

 18. ارزهای خانگی از پستوها در آمد؟

 19. تهیه طرح استیضاح رئیس جمهور با ۶۰ امضاء در مجلس + اسامی نمایندگان و محورهای استیضاح

 20. با مروجان «بی‌بند‌ و ‌باری» با قاطعیت برخورد‌‌ می‌کنیم/ اسیر جوسازی‌‌ نمی‌شویم

 21. علی مطهری: با مذاکره مخالفم، اینکه رهبری مخالف مذاکره هستند مانع اظهارنظر دیگران نیست

 22. همتی: انتظار داریم صندوق بین المللی پول تقاضای وام ایران را تصویب کند

 23. نرخ جالب تورم در فنلاند و سوئد

 24. فرماندار آبادان: همه کسانی که در فیلم حاضرند بازداشت شدند

 25. جهانگیری: امروز زمان انتقام و فشارآوردن نیست/ نمی‌توانیم برای مردم همه مسائل مرتبط با تحریم را بازگو کنیم

آخرین عناوین