نمایندگان کرمانشاه: خواستار "جهش" در بودجه ۱۴۰۰ استان هستیم/ ۲۰ سال"معافیت مالیاتی" برای کرمانشاه می‌خواهیم

گروه سیاسی الف،   3990703118

کرمانشاه سه نفر از نمایندگان استان کرمانشاه در جلسه‌ای با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، با اشاره به مشکلات فراوان کرمانشاه،خواستار جهش جدی در اعتبارات استان جهت رفع مشکلات و جبران بخشی از عقب ماندگی‌های استان شدند.

به گزارش ایسنا؛ علی رضایی نماینده کنگاور، صحنه و هرسین در جلسه شورای برنامه‌ریزی و اقتصاد مقاومتی استان که امروز (3 مهر) برگزار شد، با اشاره به آمار بالای بیکاری کرمانشاه، بر لزوم تخصیص منابع اشتغالزایی به استان تاکید کرد وافزود: همچنین درخواست داریم تا سرمایه گذاری شرکت هایی مانند ایدرو و ایمیدرو در استان جهت افزایش اشتغال و کاهش نرخ بیکاری استان بیشتر شود.

وی به مشکل تامین آب شرب شهر هرسین اشاره کرد وافزود: رفع این مشکل یکی از مطالبات عمومی و قدیمی این شهرستان است که تاکنون اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.

رضایی به تخریب زیرساخت‌ها در حوزه سه شهرستان کنگاور، صحنه و هرسین در جریان سیل سال گذشته هم اشاره کرد و افزود: برای بازسازی این زیرساخت ها نیازمند تامین اعتبار 50 میلیارد تومانی هستیم که امیدواریم مساعدت لازم صورت گیرد.

نماینده هرسین، کنگاور و صحنه همچنین به مشکل راه های روستایی در حوزه انتخابیه خود اشاره کرد وافزود: در این زمینه اعتبارات استانی جوابگو نیست و نیازمند عنایت ویژه سازمان برنامه و بودجه کشور هستیم.

برنامه و پتانسیل داریم، پول نداریم/ 20 سال "معافیت مالیاتی" برای کرمانشاه می‌خواهیم

شهریار حیدری نماینده قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه با اشاره به مشکلات فراوان استان گفت: ما در استان پتانسیل های فراوانی داریم و برنامه های بسیاری هم برای بهره گیری از این ظرفیت ها داریم، اما مشکل اینجاست که منابع مالی نداریم و در این زمینه نیازمند مساعدت جدی دولت هستیم.

وی به نرخ بالای بیکاری استان اشاره کرد وافزود: بر اساس قانون برای استان هایی که نرخ بیکاری آنها بالاتر از میانگین کشوری است می توان معافیت های مالیاتی مانند مناطق آزاد اعمال کرد و در همین راستا خواستار 20 سال معافیت مالیاتی برای استان هستیم تا بتوانیم بخشی از مشکلات آن را جبران کنیم.

وی افزود: خواسته دیگر ما توزیع عادلانه اعتبارات است، کرمانشاه از آنجایی که سهمی در عرصه قدرت مدیریتی کشور ندارد، آنطور که باید اعتبار دریافت نمی کند که نمونه آن در زمینه توزیع اعتبارات پروژه های ریلی است.

وی افزود: در تقسیم این اعتبارات در حالی پروژه ریلی شمال 450 میلیارد تومان و پروژه ریلی جنوب 200 میلیارد تومان اختصاص می یابد که سهم پروژه استراتژیک راه آهن غرب کشور هیچ است و اعتباری برای این پروژه لحاظ نمی شود که به هیچ وجه عادلانه نیست.

حیدری تصریح کرد: کرمانشاه خسارت های فراوانی در هشت سال جنگ تحمیلی متحمل شده و عملا هشت سال از توسعه عقب مانده و باید اعتبارات بیشتری به استان اختصاص داده شود تا این محرومیت ها کم شود و بتوان بخشی از این عقب ماندگی را جبران کرد.

نماینده قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی در ادامه به مشکلات حوزه انتخابیه خود اشاره کرد وافزود: راه های سه شهرستان قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب عملا به قتگاه تبدیل شده و این در حالی است که بیشترین حجم ترانزیت کشور از مرز پرویزخان از این محورها می‌گذرد.

وی افزود: در حالی که بازارچه سومار رسمی شده اما هنوز راه رسمی ندارد و محور متصل به این پایانه با مشکلات عدیده ای مواجه است.

حیدری به اجرای سامانه گرمسیری در استان اشاره کرد و افزود: در حالی که زمین های حاصلخیز بسیاری در استان بی آب مانده که آب را به جاهای دوردست و زمین های کمتر حاصلخیز می برند و این فرصت طلایی به راحتی از کرمانشاه گرفته شده است.

وی افزود: سد هواسان که دو سال پیش کلنگ زنی شده و قرار است 4600 هکتار زمین در طرح گرمسیری را پوشش دهد، هنوز هفت درصد پیشرفت فیزیکی دارد که واقعا جای گله مندی دارد.

حیدری همچنین ایجاد منطقه آزاد قصرشیرین را خواسته به حق مردم این منطقه و استان دانست و افزود: امیدواریم این پروژه که در مجمع تشخیص مصلحت نظام است به سرانجام برسد و این منطقه در قصرشیرین راه‌اندازی شود.

وی در پایان خواستار امهال تسهیلات زلزله زدگان استان برای یک سال دیگر شد و گفت: امهال این تسهیلات اعتباری حدود 500 میلیارد تومان می خواهد که رقم چندانی نیست، اما می تواند بارسنگینی را از روی دوش زلزله زدگان استان بردارد.

خواستار جهش در بودجه 1400 استان هستیم/از آبِ اورامانات، قدری به خودمان هم بدهید

آرش زره تن لهونی نماینده منطقه اورامانات هم در این جلسه با اشاره به مشکلات و عقب ماندگی های بسیار در استان گفت: در بودجه 1400 خواستار جهش چشمگیر در اعتبارات و بودجه استان هستیم تا بتوانیم بخشی از عقب ماندگی های استان را جبران کنیم.

لهونی با اشاره به قرارگیری اورامانات در آستانه جهانی شدن گفت: برخی از روستاهایی که دراین منطقه هستند مشکلات فراوانی دارند و از طرفی هنوز راه های دسترسی در این منطقه مشکلات بسیاری دارد و زیرساخت های این مناطق هنوز جوابگوی پذیرش گردشگر نیست که دراین زمینه نیازمند مساعد جدی سازمان برنامه و بودجه هستیم.

این نماینده مجلس به جان باختن سالانه بیش از 70 نفر در محورهای مواصلاتی اورامانات اشاره کرد و افزود: این آمار حقیقتا بالاست و می طلبد فکر جدی برای بهسازی راه های شهرستانهای این منطقه صورت گیرد.

لهونی به سفر پرخیر و برکت مقام معظم رهبری به استان و شهرستان پاوه در سال 1390 اشاره کرد وافزود: رهبری در این سفر بر رفع مشکلات منطقه اورامانات تاکید کردند و مصوبات خوبی داشتند و انتظار ما از دولت اجرای این مصوبات و عمل به فرمایشات ایشان در حوزه رفع مشکلات این منطقه است.

وی افزود: یکی از مشکلات جدی ما بحث بیکاری است و بسیاری جوانان ما آمادگی ورود به بازار کار را دارند اما کاری برای آنها مهیا نیست و انتظار داریم دولت در زمینه راه اندازی طرح های اشتغالزا در این منطقه اهتمام داشته باشد.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم اجرای سامانه سردسیری در جهت کاهش بیکاری گفت: آب ملی است و ما هم مخالفتی برای ارسال آب به دیگر نقاط کشور نداریم، اما این انتظار را داریم که حداقل خود مردم این استان از نعمت آب بهره مند شوند.

وی افزود: دو میلیارد مترمکعب رهاورد رودخانه سیروان است که اختصاص 100 میلیون مترمکعب آن مشکل کمبود آب منطقه اورامانات را مرتفع می کند، اما تاکنون تدبیری در این زمینه صورت نگرفته و در حال حاضر بسیاری روستاهای منطقه اورامانات حتی در زمینه تامین آب شرب دچار مشکلند.

وی تصریح کرد: اجرای سامانه سردسیری در کنار رفع مشکلات آب در منطقه اورامانات می‌تواند با اشتغالزایی ایجاد شده به رفع بخشی از بیکاری مردمان این منطقه کمک کند.

یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. وقتی نقشه شوم تجزیه ایران توسط مزدوران لندنی و سعودی آشکار می‌شود

 2. ناکارآمدی یک شورای عالی ۲۰ ساله !

 3. بار مسئولیتی سنگین بر دوش دولت آینده

 4. واقعیتی تلخ به نام مدیران مرکزنشین

 5. یک سؤال پیرامون حاشیه سفر اختصاصی ۳ نماینده مجلس

 6. نامه ۲۱ اندیشکده اقتصادی و سیاست خارجی به آیت‌الله رئیسی/ضرورت تحول ساختاری و سازمانی در وزارت امور خارجه

 7. معاون اول رئیس جمهور: از زخم زبان‌ها، ذره‌ای ناراحت نمی‌شویم/ آنچه مردم ایران را رنج می‌دهد، تبعیض است

 8. روحانی: مشکلات خوزستان باید طبق دستور رهبری حل و فصل شود

 9. در جلسه رئیس بنیاد شهید با رئیس جمهور منتخب چه مسائلی مطرح شد؟

 10. رهاسازی آب سد کرخه، از سوسنگرد تا هورالعظیم

 11. جهانگیری: طعم تلخ مشکلات را چشیده‌ایم /در مقابل فریادهای مردم کاملاً بی‌پاسخ هستیم / این تعهد را می‌دهیم که خسارت مردم پرداخت خواهد شد

 12. المپیک توکیو| نخستین مدال برای کاروان ایران/ فروغی طلایی شد

 13. جزئیات کمیاب‌ شدن تنها داروی کرونا و فروش و تزریق آن در بازار آزاد/ رمدسیویر دوزی چند؟

 14. نگاهی به بازار انرژی / ۳ سه پروژه ای که زنگنه از آنها غافل شد

 15. شهادت چهار تن از رزمندگان قرارگاه قدس در درگیری با اشرار

پربحث‌های هفته

 1. مشفقانه ای کوتاه با رئیس جمهور منتخب

 2. تاکید رییسی بر رفع دغدغه خانواده ایثارگران

 3. وقتی نقشه شوم تجزیه ایران توسط مزدوران لندنی و سعودی آشکار می‌شود

 4. خوزستان و آسیاب پر آب مدعیان!

 5. حداقل و حداکثر حقوق دریافتی اعضای هیات علمی پس از همسان‌سازی اعلام شد

 6. احمد توکلی: باید هم از کوپن خوشتان نیاید، سیر که از گرسنه خبر ندارد!

 7. پارک یا توالت عمومی سگ‌ها

 8. پشت پرده طرح ربایش مسیح علینژاد

 9. اعتراض؛ حقی که باید از آن محافظت کرد

 10. ناکارآمدی یک شورای عالی ۲۰ ساله !

 11. صحبت‌های تند رئیس جمهور آذربایجان به وزیر نیروی کشور خود درباره قطعی برق

 12. روزهای سخت پاسخگویی عاقلانه برای مدیران

 13. چرا صهیونیست‌ها نگران پیامدهای امنیتی بحران لبنان هستند؟!

 14. ماجرای پرواز اختصاصی نمایندگان به عتبات چیست؟/ لغو سفر به دنبال اطلاع از اختصاصی بودن

 15. راه حل مشکل آب از آسمان نمی آید/حل مشکل به شیوه شیخ بهایی

 16. دستگیری ۱۷ وکیل و ۱۳ کارمند متخلف قوه قضائیه در هفته گذشته

 17. در ماه‌های آینده دولت با تورمی رو به رو خواهد شد که هیچگاه درکشور تجربه نشده است!

 18. ماهیت حقیقی طالبانِ کنونی چیست؟

 19. تصمیم پسندیده مداح سرشناس/ می‌رویم خوزستان

 20. بار مسئولیتی سنگین بر دوش دولت آینده

 21. روحانی: مردم حق دارند بدانند که چه گردنه ها و تکانه هایی موجب بروز چه مشکلاتی برای کشور شده است

 22. از رنج های خوزستان بکاهیم ...

 23. واقعیتی تلخ به نام مدیران مرکزنشین

 24. کاروان‌ جدید تانکرهای آبرسان سپاه به خوزستان رسید

 25. پیش‌بینی ذوالنوری از ادامه مذاکرات برجام در دولت رئیسی/ توضیحات حدادعادل درباره ادعای دخالت در انتخاب شهردار تهران/ نظر مردم درباره وضعیت تحریم ها در دوره رئیسی

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. مشفقانه ای کوتاه با رئیس جمهور منتخب

 2. تاکید رییسی بر رفع دغدغه خانواده ایثارگران

 3. خوزستان و آسیاب پر آب مدعیان!

 4. احمد توکلی: باید هم از کوپن خوشتان نیاید، سیر که از گرسنه خبر ندارد!

 5. اعتراض؛ حقی که باید از آن محافظت کرد

 6. روزهای سخت پاسخگویی عاقلانه برای مدیران

 7. ماجرای پرواز اختصاصی نمایندگان به عتبات چیست؟/ لغو سفر به دنبال اطلاع از اختصاصی بودن

 8. راه حل مشکل آب از آسمان نمی آید/حل مشکل به شیوه شیخ بهایی

 9. در ماه‌های آینده دولت با تورمی رو به رو خواهد شد که هیچگاه درکشور تجربه نشده است!

 10. بار مسئولیتی سنگین بر دوش دولت آینده

 11. روحانی: مردم حق دارند بدانند که چه گردنه ها و تکانه هایی موجب بروز چه مشکلاتی برای کشور شده است

 12. از رنج های خوزستان بکاهیم ...

 13. پیش‌بینی ذوالنوری از ادامه مذاکرات برجام در دولت رئیسی/ توضیحات حدادعادل درباره ادعای دخالت در انتخاب شهردار تهران/ نظر مردم درباره وضعیت تحریم ها در دوره رئیسی

 14. آنچه باید درباره مذاکرات وین بدانید

 15. پیش‌بینی زیباکلام درباره آینده برجام/ توضیحات ربیعی درباره بی‌نتیجه ماندن مذاکرات وین/ روزنامه اصلاح‌طلب: ظریف وزارت خارجه را ویران کرد/ تحلیل عطریانفر درباره آینده سیاسی روحانی

 16. روحانی:مردم بخاطر مشکلات ناشی از خشکسالی و کم آبی هرچقدر ناراحت باشند، حق دارند/ این دولت در زمینه کشاورزی معیارهای خوبی برای عرضه به مردم دارد

 17. توکلی: آقای رئیسی! منتظر رئیس‌جمهور فعلی نباشید و به داد مردم خوزستان برسید

 18. نظر مصباحی‌مقدم درباره اولین مشکل دولت رئیسی/ واکنش آیت‌الله جنتی به مشکلات مردم خوزستان/ کارت زرد مجلس به آذری‌جهرمی/ وقتی روحانی به مردم حق می‌دهد ناراحت باشند

 19. حمایت اعضای کمیسیون بودجه مجلس از رتبه بندی معلمان، همسان سازی حقوق بازنشستگان و هماهنگی حقوق هیات علمی

 20. مردم خوزستان حقوق حقه خود را دنبال می‌کنند/ ماهیگیری از آب گل‌آلود تجمعات مردمی توسط دشمن

 21. یک مرکز پژوهشی با هزینه بسیار، کارآیی کم

 22. یک سؤال پیرامون حاشیه سفر اختصاصی ۳ نماینده مجلس

 23. حضور جهانگیری در استان خوزستان

 24. معاون اول رئیس جمهور: از زخم زبان‌ها، ذره‌ای ناراحت نمی‌شویم/ آنچه مردم ایران را رنج می‌دهد، تبعیض است

 25. روحانی: مشکلات خوزستان باید طبق دستور رهبری حل و فصل شود

آخرین عناوین